KIEK UIT: KIES VOOR KODAK SELECT SNELPRINT BIJ VAN ESSEN! C0MB3 NO per stuk slechts 11.29,95 scliociimkci' normaal s@© laanstraat 101 baarn Activisten na vijf dagen uit vredeskamp A AKTIE CD' VOOR t\ 99,95 Start eerste zomerkamp kinderboerderij Bang&Olufsen WOENSDAG 20 JULI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 Betrekkelijk weinig acties rondom vliegbasis Soesterberg SOESTER COURANT Fietsen in vijver ctfdubbers Sollicitantenbank GAB slaat aan *2 .„enden titels Keuze uit du zer k van pop,P°Pu*a en coiffltsc Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! Mogelijkheden voor inlevering afgewerkte carter-olie <^0o Luchthamers weg Restaurant van den Brink Van Essen is de enige Kodak Select fotohandelaar in Soest. Daar is uw filmrolletje pas echt in goede handen. En dat is aan alles te zien: Aan de kwaliteit. Of nog veel beter aan de Kodak Select kwaliteit. De zorg die u hebt besteed bij het maken van uw foto's ziet u haarscherp terug op uw afdrukken. Het kan niet mooier. Aan de prijs. Dat Kodak foto's duurder zijn is een fabeltje. Voor 69 cent hebt u al een Kodak foto. Geen prijs voor zo'n selecte kwaliteit. En voor foto's die u bij nader inzien niet zo ziet zitten betaalt u niets. alleen bij selectprint Zuidprommenade 15 Winkelcentrum "Hartje Zuid" 3768 EM Soest Telefoon 02155 -12874. foto-film-uideo -1 computer/ Aan de snelheid. Kodak Select afdrukken zijn in een dag klaar. Voor zes uur gebracht, de volgende dag om 12 uur klaar. En hoe. Zeker zijn er adressen waar ze het nog sneller doen, maar of ze het daar ook beter doen moet u maar afwachten. Zo niet bij Van Essen. Daar krijgt u dag in dag uit Kodak kwaliteit. Vraag Select ja«u«7-iay Het vredeskamp in Soesterberg is be trekkelijk rustig verlopen. De activis ten, die vijf dagen nabij de Nederland se ingang van de militaire vliegbasis verbleven, zijn niet verder gekomen dan een aantal vernielingen aan de af rastering, een politiewagen en een ge bouw. De ongeveer dertig vredesactivisten werden de eerste dagen voortdurend in de gaten gehouden door een politie macht van 25 man. Vorige week dins dag werd dat aantal teruggebracht tot 15 nadat de vrees voor een grotere groep en hardere acties ongegrond bleek. De aanwezigheid van zoveel po litie kostte 110.000 gulden. De helft daarvan wordt betaald door de over heid, de rest komt op rekening van Soest en Zeist, de twee gemeenten die mankracht leverden. Verschillende ke ren probeerden de actievoerders gaten in het hekwerk van de basis te knippen. Dit lukte meer dan eens ondanks de aanwezigheid van ruim twintig agenten. De activisten werden steeds gevolgd zo dra ze ergens naar toe liepen. Op die manier kon het aantal vernielingen be perkt worden gehouden. Steunpunten De pacifisten zouden tot afgelopen donderdag in het vredeskamp blijven, maar de slechte weersomstandigheden deden velen vluchten naar enkele steunpunten in de omgeving. In het vre deskamp hadden ze geen dak boven het hoofd, omdat ze geen tenten mochten opslaan. Dat was één van de bepalingen die in de afgekondigde noodverorde ning stond. Bij een eerdere regenbui pakte de politie het plastic af waaronder de activisten trachtten droog te blijven. De politie verrichtte tijdens het vredes kamp zeker tien aanhoudingen, omdat de actievoerders verboden spullen bij zich droegen (kniptangen en dergelijke) of werden verdacht van vernielingen. Ze werden steeds weer vrijgelaten, al moest éeh activist een nachtje blijven logeren op het bureau aan de Dalweg. De politiekorpsen van Soest en Zeist werkten samen gedurende het vredes kamp. Ze hielden een oogje in het zeil rondom de vliegbasis met een omtrek van achttien kilometer. Volgens verklaringen van zowel de po litie als de activisten treiterden beide partijen elkaar. De activisten vertoon den een provocerend gedrag, terwijl de politie op motors dwars door het kamp reed. Vanaf de vliegbasis steeg iedere dag enkele keren een helikopter op, die vervolgens vlak boven het vredeskamp in de lucht bleef hangen. De vredesactivisten werden gecon fronteerd met een politiemacht van 25 man. Het aantal vernielingen bleef be perkt en het vredeskamp verliep betrek kelijk rustig. Foto: Herman van Dam De activisten, die vorige week in Soes terberg waren, voerden eerder al actie bij onder andere Woensdrecht. Ze ver trokken donderdag naar huis. De poli tie bleef het gebied rondom de basis daarna nog geruime tijd controleren. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Uit een vijver bij de Johannes Poststraat heeft de politie een fiets gevist. Een tweede vehicel lag zo ver in het water dat om assistentie van de gemeente dienst moest worden gevraagd. De fiet sen zijn bij het politiebureau gestald. De politie weet niet van wie ze afkomstig zijn. Het vermoeden bestaat dat de fiet sen zijn gestolen. etc houd Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 De sollicitantenbank blijkt goed aan te slaan. In de eerste vijf maanden kwa men 150 mensen via dit initiatief van het gewestelijk arbeidsbureau in Amersfoort aan een baan. Werkzoekenden kunnen een open sol licitatiebrief sturen aan de sollicitatie- bank. Op dit moment bestaat de sollici tantenbank uit ongeveer 900 brieven. MX 1500 Oe verfrissend andere TV Uitstekend geschikt als 2' toestel ot voor kamerbewoners. 1998." Vooralle zekerheldl van Weedestraat 78 Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Bedrijven krijgen daarin desgewenst im zicht en kunnen zo bij vacatures poten tiële werknemers benaderen. Meer dan de helft van het aantal bedrijven slaagt daarin, zo blijkt uit een enquête. De be drijven waarderen de sollicitantenbank met een 7,5. Dat is een hoog cijfer voor een initiatief dat nog maar enkele maanden van start is. De sollicitanten bank wordt op het GAB in Amersfoort nu al 'het nieuwe succes in personeels voorziening' genoemd. Voor alle informatie over de sollicitan tenbank kan men terecht bij het GAB. Leo Telle en Georgette Bello kunnen er alles over vertellen, tel. 033-641468. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Fietsendief gepakt De 16-jarige Baarnaar die onlangs door de politie werd opgepakt op verdenking van het stelen van een fiets in Soest, blijkt in totaal maar liefst twaalf rijwie len te hebben ontvreemd. Hij werd aan gehouden toen een Soester hem enige tijd geleden zag rijden op de fiets die hij als zijn eigendom herkende. De meeste fietsen nam hij weg bij het NS-station Baarn. Twee ervan konden inmiddels worden teruggegeven aan de rechtma tige eigenaars. 1-iCOMWÖ, NOOR,rLEoPN»N Op de kinderboerderij De Vrije Teugel is maandag het eerste zomerkamp van start gegaan. De kinde ren werden toen door hun ouders achtergelaten bij de leiding. De leeftijd van de kampeerders varieert van 4 tot en met 12 jaar. Niet lang na de aankomst werden de tenten opgezet. Daarin slapen de kinderen tot zaterdag. Dan is het zomer kamp afgelopen en komen de ouders hun zonen en dochters weer ophalen. Er worden met de kinderen veel spelletjes gedaan. Zo was er gisteren een zeskamp. Verder kunnen de kinderen de dieren voeren, knutselen, schminken en vandaag wordt een uitstapje gemaakt. Het spektakel begint vrijdagavond. Dan kunnen fa milie en kennissen van de kinderen getuige zijn van de bonte avond. De kinderen van het zomerkamp voeren dan toneel stukjes en sketches op en zingen liedjes. Van 1 tot en met 6 augustus wordt het tweede zomerkamp ge houden. Dit jaar blijft het bij die kampenomdat op 8 augustus het internationale jongerenkamp op De Vrije Teugel van start gaat. De kinderboerderij krijgt dan een nieuwe afrastering en op het terrein zullen ook enkele werkzaamheden worden uit gevoerd. Het is nog niet bekend van welke landen er jongeren naar het Vedelaarpad komen. Olie is enorm schadelijk voor de natuur! Een druppel olie op het water vormt al gauw een grote kring. Vele druppels olie bedekken snel een groot oppervlak. Sluiten het water af van de lucht. Het water krijgt geen zuurstof meer. Het le ven erin verstikt. Plant en dier sterveir. Sloot en rivier worden dode wateren. Een weg terug is er nauwelijks. Over giftige toevoegingen in motorolie zullen we het verder maar niet hebben.... Als u als doe-het-zelver of als vakman een auto, motorfiets, brommer, boor, traktor of wat dan ook verzorgt, doe dat dan milieubewust. Afgewerkte olie hoort ook niet in de vuilnisbak. Het komt daarna via de grond in open water. En het zo maar ergens storten is helemaal funest. Vooral voor de gemeente Soest zou dat in bijzondere mate het geval zijn, aangezien zich binnen de gren zen van de gemeente een drinkwatergebied bevindt dat ernstige schade kan ondervinden ten gevolge van kleine concentraties olie. Het kan anders. Ieder een die met afgewerkte olie zit (na olie verversen bijvoorbeeld) kan dit in kan of fles brengen naar onderstaande adressen, die positief gereageerd hebben op het verzoek van het college van burgemeester en wethouders om mogelijkhe den te scheppen voor inlevering van afgewerkte olie. Via deze opvangstations gaat de afgewerkte olie naar een installatie voor be werking en verder gebruik. Zo gaat weinig verloren en wordt de natuur ge spaard. Spaar de natuur! Breng de afgewerkte olie naar: 1. Garage Stam/Baarn, einde Stadhouderslaan, maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 18.00 uur. 2. Garage Stam/Soest, Nieuwerhoekplein 1, maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. Garage Van Dolderen, Burg. Grothestraat 68, maandag tot en met vrij dag van 8.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur. Automobielbedrijf Kuyer, Korte Brinkweg 36, overdag op elk tijdstip. Garage Gebr. v.d. Pouw Kraan, Middelwijkstraat 40, maandag tot en met zaterdag 8.00 tot 17.00 uur. Garage De Toren, Neerweg 7, maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Autobedrijf Geval, Birkstraat 9, maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. Automobielbedrijf Nefkens (Houdijk), Birkstraat 30, zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Tank- en Servicestation De Korte Duinen, Birkstraat 108, maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 8.00 tot 22.00 uur en zondag van 9.00 tot 19.00 uur. Garagebedrijf Jurriëns, Soesterbergsestraat 76, maandag tot en met vrij dag van 7.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 8.00 tot 12.00 uur. Autobedrijf Soest-Zuid, Parklaan 4, maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur. Shell Quick Servicebedrijf, Weegbreestraat 54, maandag tot en met vrij dag van 8.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 8.00 tot 14.00 uur. Autobedrijf Berkhof, Laanstraat 82, maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 15.00 uur. Autobedrijf Mannessen, Beckeringhstraat 4, maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 8.30 tot 14.00 uur. Autobedrijf Smeeing, Koningsweg 4, zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Garagebedrijf Van Ekris, Rademakerstraat 31, maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag in het vat geplaatst achter op het terrein. Automobielbedrijf Roose, Rademakerstraat 60, maandag tot en met za terdag van 9.00 tot 16.00 uur. Taxi-Roose, Rademakerstraat 60, maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. 3. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. Uit een pand aan de Soesterbergse straat zijn twee luchthamers gestolen. Ze hebben een gezamenlijke waarde van 3475 gulden. De luchthamers en het pand zijn eigendom van een Soester firma. Er werden geen braaksporen ontdekt, waardoor het vermoeden be staat dat de inbrekers een valse sleutel hebben gebruikt om binnen te komen. De inbraak werd 's nachts gepleegd. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Wij zijn gesloten vanaf J 23 juli t/m 8 augustus. 1 Wij hopen u 9 augustus l weer te mogen ontvangen. Fam. Ott en medewerkers

Soester Courant | 1988 | | pagina 3