te koop bij Schoema Schoeman mém fddPub §De Soester Duinen Giro 50500 Bank70.70.70.929 ta Huis xereHj. Het Kleuterhuis met de grond gelijk Laat lepra ook jóu een zorg zijn. .eerst, eva ven 'widpMen! Soest 50 jaar geleden 22 juli 1938 TENNISSEN. WOENSDAG 20 JULI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 f 155.000,- M ^Strater J. A. SMEEING Beheer b.v. Alfa 33 Sport Wagon nu in Nederland Doorrijder gepakt Portefeuille kwijt ^Strater Makelaardij o.c 'Ml vraagt uw aandacht; voor Bouwzaken Irene 49 jaar Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Zes uur rijverbod Diefstal in winkel Lepra. Een kwestie van gevoel. Hinderwet-aanvraag SWEATERS "MEXX" Z9r9<r 40.- 29.90 50.- Barokconcert in de Oude Kerk Soest, Pijperpad Hoekhuis met kleine berging en inpandige schuur. Tuin aan 3 zij den, gelegen in aantrekkelijke, rustige nieuwbouwwijk (geen door gaand verkeer), c.v. Entree/hal, toilet, garderobekast, meterkast, woon/eetkamer met open keuken (schuifpui, parket); 1e verdieping: 3 slaapkamers/ werkkamer, badkamer met toilet, bad en vaste wastafel, c.v.-ketel- ruimte, kast en berging. Perfecte staat van onderhoud. Schitterend aangelegde tuin met volle privacy (in breedte aangelegd en groter dan vergelijkbare woonhuizen in de buurt), gedeeltelijk glasisolatie. Koopsom: k.k. Soest, Van Goyenlaan Riant geheel gerenoveerd halfvrijstaand herenhuis met vrijstaande garage, c.v., voor-, zij- en royale achtertuin (Oost). Indeling: vestibule met garderobe, hal met royale trapopgang met bordes, toilet, kelder (2X2 m). L-vormige woonkamer (8.20 X 4.50/3.80 m) uitbouw annex studeerkamer (4.00 X 2.50 m) voor zien van parketvloer, erker en open haard, parterre voorzien van thermopane c.q. voorzetramen, woon/eetkeuken (21 m2) met c.v.- ketel en badgeiseropstelling. Verdieping: royale achterslaapkamer met balkon, inbouwkasten en vaste wastafel. Voorslaapkamer met inbouwkasten. Badkamer met douche, 2e toilet en vaste wastafel. Vaste trap naar 2e verdieping met 2 slaapkamers, beide met Velux dakramen en 1 met dakkapel, veel bergruimte. Zeer goede staat van onderhoud. Oplevering: in overleg. nnn nnn Koopsom: T Zyö.UUU,- k.k. Schoeman Makelaars o.g. B g g. B.J A M. Majoor, dir./mak./lax. Tel. 02155-16955. Ook kantoren ie Inlichtingen via Veenendaal, uWj uwNVM- f!me/i!oorl' Makelaar of via ons kantoor Hoofddorp, NVM Leusden en Tiel uwlu» Sfrdt6r Makelaardij o.g Lid N V M Soesterbergsetraat 79Soest 02155-16151 Makelaardij o.g Lid N V M Soesterberesetraa: 79. Soest. 02155-16151. r IN- EN VERKOOP ONROEREND GOED Mariastraat 1 - 3762 CW SOEST Telefoon 02155 - 1 83 86 TE KOOP SOEST 1 Burg. Grothestraat 15: vrijstaan de woning. Laatste 20 jaar niets aan onderhoud gedaan. Grond: 573 m2. Vraagprijs f 125.000,- k.k. 2 Braamweg 29: hoekwoning, zeer mooi gelegen in perfecte staat. Met garage 10,0 X 3,3 meter. Grond: ca. 285 m2. Vraagprijs f 249.000,- k.k. TE KOOP EEMNES 1 Wakkerendijk 248-250. grote boerderij met veel bijgebouwen. Grond: 8760 m2. Vraagprijs f 475.000,- k.k. TE KOOP AMELAND 1 Gemeente Ballum: schitterende recreatie-woning, ook geschikt voor permanente bewoning. Grond: 926 m2. Vraagprijs f 118.000,- k.k. TE KOOP SOEST BEDRIJFSRUIMTEN 1 Burg. Grothestraat 31: opslag ruimte, veel achterstallig onder houd. Uitermate geschikt voor kleinschalige meubelmakerij, aannemerij, timmerwerkplaats e.d. Grond: 750 m2, waarvan ca. 350 m2 bebouwd. Vraagprijs f 125.000,- k.k. (evt. huur is bespreekbaar). TE HUUR SOEST BEDRIJFSRUIMTEN 1 Mariastraat 7: ruimte t.b.v. kan toor c.q. showroom. Opp. 278 m2. Huur f 105,-/m2/jaar 2 Steenhoffstraat 46: ruimte op de beg.gr. t.b.v kantoor, show room, praktijkruimte, oplei dingscentrum etc. Opp. 750 m2. Huur f 120,- m2/jaar. Wij zijn genegen om onroerend goed in te ruilen. Met ingang van september presenteert Alfa Romeo de Alfa 33 Sport Wagon op de Nederlandse markt. Deze nieuwe stationwagon op basis van de sportieve en jeugdige Alfa 33, werd ontworpen door de Italiaanse meester carrossier Pininfarina. De Sport Wagon is de opvolger van de Alfa 33 Giardinetta. Met de nieuwe naam wil Alfa Romeo voor een zo groot mogelijk publiek over de gehele wereld benadrukken waarom het gaat bij dit model: de begrippen "Sport" en "Wa gon". Voor Italiaanse koetswerkbouwers is het altijd een bijzondere uitdaging om van een bekende automobiel een tot de verbeelding sprekende stationcar te maken. Die transformatie is Pininfarina bijzonder goed gelukt. De Alfa 33 Sport Wagon is stilistisch ui terst harmonieus opgezet en bezit de uitstraling van een formule elegantie. Daarbij kan men het hoge prestatie-ni veau en de bijzonder prettige rij-eigen- schappen voegen van de Alfa Romeo 33. Kompakt en ruim Met de nieuwe Sport Wagon wordt voortgeborduurd op het grote succes dat de Giardinetta kende als voorgan ger in de Alfa 33-reeks. Het nieuwe model heeft dynamische eigenschap pen en is niet zonder meer een variatie op het thema van de 33-sedan. De auto heeft een sterke eigen persoonlijkheid die op waarde wordt geschat door een jeugdige en sportief publiek dat graag rijdt met een automobiel van kompakte afmetingen: lengte 4,1 meter. Door de funktionele indeling beschikt men over een opmerkelijk ruimte-aan bod. Dank zij de verfijnde afwerking en het prettige rijkarakter is de Alfa 33 Sport Wagon ook een auto die sterk zal worden gewaardeerd door vrouwelijke automobilisten. Vrijetijdswagen De Alfa 33 Sport Wagon is de ideale vrijetijdswagen met een dynamisch ka rakter. Het model wordt vervaardigd in vier uitvoeringen, waarbij tegemoet wordt gekomen aan de meest uiteenlo pende en meest veeleisende wensen van een internationale; clientèle. In Nederland wordt uitsluitend de Alfa 33 Sport Wagon 1.3 S geleverd. Bij de bouw van die auto werd uitgegaan van de mechanische onderdelen van de hui dige Alfa 33 1.3 S. De vaak geroemde viercilinder boxermotor van 1351 cm3 levert met twee carburateurs een ver mogen van 86 pk (63 kW) bij 5800 toe ren per minuut. De voorwielaangedreven auto is voor zien van een vijfversnellingsbak. De velgen hebben de maat 5'/2 x 13 inch, waarop banden worden gemonteerd in de maat 165/70 SR 13. Het verbruik van de Sport Wagon (die een brandstof tank bezit met een inhoud van 50 liter) komt volgens EC-normen uit op 1 liter op 16,9 bij 90 km/h, één op 14,3 bij 120 km/h, terwijl in stadsverkeer een ge middelde wordt geregistreerd van één op 9,6. Heel belangrijke cijfers zijn bij deze Sport Wagon natuurlijk de afmetingen van de bagageruimte: de hoogte is 83,1 cm, de lengte kan (dankzij de neerklap- bare achterbank) variëren van 74,5 cm tot 1,52 meter, terwijl de maximale breedte van de bagageruimte 1,31 me ter is. Het nuttig laadvermogen van de Sport Wagon bedraagt 355 kilo; het maximum te trekken gewicht bedraagt 1000 kilo. Aan de buitenkant valt de 33 Sport Wa gon op door zwarte voor- en achter bumpers. Het interieur is bekleed in beige tinten. Als extra's kunnen onder andere worden geleverd een rechterbui- tenspiegel en lichtmetalen wielen. De topsnelheid bedraagt 172 km/h, terwijl in 10,7 seconden vanuit stilstand naar 100 km/h kan worden geaccelereerd. Dankzij de verklaringen van een getui ge heeft de politie een 64-jarige man kunnen aanhouden. Hij had op een par keerplaats aan het Nassauplantsoen een andere auto beschadigd. Daarna was hij direct weggereden. De politie trof hem later bij zijn woning aan. De beschadigde auto is eigendom van een 67-jarige Soester. Een bankafschrift van meer dan 1600 gulden heeft een 36-jarige Soester op pijnlijke wijze eraan herinnerd dat hij enkele weken geleden zijn portefeuille is kwijtgeraakt. In de portemonnee zat onder meer een bankpasje. Hij heeft pas nadat hij de af schrift ontving melding gemaakt van vermissing van zijn portefeuille. ~Scesterbergsetraat 19. Soest 02155-1 51 51 RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0EST0UINEN 02155-12739 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1.het bouwen van een woonhuis met garage, Dolderseweg 9; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning) 2. het (ver-)bouwen van een bedrijfs ruimte, Birkstraat 129; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning) 3. het plaatsen van een luifel boven een benzineverkooppunt en het plaatsen van een reclamemast, Nieuwerhoek- plein 1. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 21 juli 1988 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouw zaken, (kamer 022), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Het Kleuterhuis is met de grond gelijk gemaakt. De voorma lige kleuterschool aan de Mariastraat is gesloopt door het bouwbedrijf Smeeing, dat het pand gelijktijdig met het ge bouw van de Mariaschool kocht. Het bedrijf is nu in het oude roomskatholieke schoolgebouw gevestigd. De Mariaschool kwam leeg te staan na de fusie met de Sint Foto: Goos van der Wilt. Theresiaschool in 1982. De scholen gingen verder onder de naam KBS Soestdijk en trokken in de Theresiaschool. Door de invoering van het basisonderwijs, waarbij de kleuterklas sen bij het lagere onderwijs werden betrokken, kwam ook Het Kleuter huis leeg te staan. De politie heeft een 53-jarige inwoner van Soest een rijverbod opgelegd. De man werd 's nachts gezien bij zijn auto. Omdat zijn adem naar alcohol riekte werd hem de rijbevoegdheid voor zes uur ontzegd. Een vrouw uit Hilversum (41) is aange houden door de politie nadat ze in een supermarkt in Soest een diefstal had ge pleegd. De vrouw had artikelen ter waarde van 39 gulden meegenomen zonder af te rekenen. Ze werd betrapt door het winkelpersoneel. la, maar ook van geld. Want lepra is te genezen. He volledige behandeling van één patiënt kost per jaar ongeveer lilld gulden. De medicamenten om hem te genezen kosten lil) gulden. De NSL is de nationale instantie die zich inzet om de nood onder de 15 miljoen lijders aan deze afschuwelijke ziekte te lenigen. Laat lepra ons allemaal een zorg zijn. Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam, tel.020-938973 H.K.H. Prinses Irene wordt vrijdag 5 augustus 49 jaar. Bij de afd. Milieubeheer, Lange Brink- weg 77, kamer 012, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 -12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en voor a. hulpsecretarie Soesterberg) tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: a. Instituut voor Zintuigfysiologie- TNO, Kampweg 5, Soesterberg, voor het oprichten van een laboratorium op het perceel Kampweg 5, Soester berg. b. K.H. Drees, Veenzoom 8a voor het oprichten van een stalling van paar den/opslag van mest op het perceel Veenzoom 8a. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 10 augustus 1988. U gelieve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Informaties: info-centrum, STEENHOFFSTRAAT 9a, Telefoon 02155-22555 Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Kort model in kaki, bruin, marine In de Oude Kerk wordt zondagavond een concert gegeven door Cor de Jong (clavecimbel) en Laurens Tan op de blokfluit. Vanaf 20.00 uur brengen beiden een populair barokconcert, waarin werken van Handel, Bach, Vi- valdi en Couperin te horen zijn. Cor de Jong is cantor-organist van de Oude Kerk. Hij treedt regelmatig op als solist en continuo-speler bij diverse en sembles. Laurens Tan studeerde blok fluit bij Kees Boeke. Hij heeft een re pertoire met eigen composities ontwik keld nadat hij zich in 1976 toelegde op solistisch spel met de bas-blokfluit. De barokmuziek ligt niet 'zwaar'. De muziek roept met zijn melodie, ritme en klank een zonnige stemming op. Hel concert in de Oude Kerk begint om 20.00 uur. De toegang kost 7,50 gul den, voor kinderen 5 gulden. KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort N Telefoon 033-18747 Het Openluchttheater in September gereed. De Heidemaatschappij heeft Woensdag een aanvang gemaakt met de voorbe reidende werkzaamheden van het Openluchttheater aan de Soesterbergsche- straat alhier. Waarschijnlijk zal deze week met 40 arbeiders definitief een aanvang worden gemaakt. Het theater zal een lengte hebben van ongeveer 50 Meter in doorsnee, terwijl 12 rijen zitplaatsen tribunegewijs, plus de noodige ruimte voor staanplaatsen, aan ongeveer 1500 bezoekers plaats zullen bieden. De zitplaatsen zullen worden gemaakt van dennenhout en graszoden, terwijl het tooneel, voorzien van een fraai bosch-decor, van een zoodanige opper vlakte wordt gemaakt, dat ook zang- en gymnastiek-uitvoeringen er gebruik van kunnen maken. Voor de opening, die waarschijnlijk in de feestweek in September zal plaats hebben, is een zeer goed gezelschap aangezocht. Nieuwe sirene voor de L.B.D. wordt zaterdagmiddag beproefd. Naar men ons mededeelt zal Zaterdagmiddag tusschen twee en drie uur de nieuwe sirene voor de Luchtbeschermingsdienst alhier worden gehouden. Een ieder zal bij het hooren van dit geluid zich niet ongerust behoeven te ma ken voor eventueel brandgevaar, daar het sirenegeluid een zuivere proefne ming is. Excursie Soester imkers. Door de leden der Bijenvereeniging alhier werd Zaterdag een excursie ge maakt naar den bekenden bijenstand „Mellona" te Santpoort. De heer Mezza leidde het gezelschap rond en gaf de noodige toelichtingen op zijn bedrijf, wel ke zeer uitgebreid is. Vooral de kasten, die uit den Wieringermeerpolder kwamen, ontlokten aan de Soestenaren de noodige bewondering, daar zulke prachtige honingresultaten tot de zeldzaamheden behooren. Des middags ging het gezelschap naar Amsterdam om het 10 H. A. groote bij enpark van de Amsterdamse imkers te zien, waar de heer Kroes voor rondlei ding en uitleg zorg droeg. Ook dit deel van de excursie had groote belangstelling. Liefde en zakmessen. In Jersey werd de zeventienjarige bankwerkersleerling Royston le Blanchard veroordeeld tot 24 slagen met de roede, omdat hij zijn vriendin de twee letters P. en R. met een zakmes in den arm had getatoueerd. Het gevolg van deze ope ratie was een zware ontsteking, die miss Phyllis er toe deed besluiten een be langrijke schadevergoeding van haar vriend te eischen. Zoo kwam deze ge schiedenis voor den strafrechter. Behalve de straf, die Royston uit zal moeten zitten, heeft men hem verplicht de kosten te betalen van de behandelmg door een schoonheidsspecialiste, die den arm van het meisje weer in den ouder, staat zal trachten te herstellen. Zeer goede gravelbanen aan de Schrikslaan. Meldt U als VACANTIELID aan bij de bestaande vereenigingen. Losse banen te huur f 0,75 per uur. Inlichtingen bij de GROUNDMAN, Van Lennep's Sportpark.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5