fJL dr/y aruöhocK Van Oosten fotoservice FOTO-MINILAB STERK IN OPKOMST LICHT OP JACHT MET FOTOCAMERA SOESTERBERGSESTRAAT 57 WINKELCENTRUM SOEST-ZUID TELEFOON 02155 -1 31 09 VAN WEEDESTRAAT 147 SOESTDIJK TELEFOON 02155 - 2 59 42 IN AKTIE ZOMERSE FOTOTIPS dïdubbers Prov Grav Meer vakantie-foto's naar express-service WOENSDAG 27 JULI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 10 Klachten bezorging Soester Courant Gestolen auto teruggevonden Diefstal uit auto Banden vernield Expositie in museum 't Verhuus Spakenburg Christel Selmouni in kasteel Groeneveld Filmhuis Artishock Saiiiniy and Rosie get laid WOENS Extra i Kinderc ,oc"">UD. voofc „,eiJV4°u[ Cultureel Creatief Centrum In de vakantieperiode zijn wij voor het publiek gesloten van 15 juli tot 15 augustus. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Een bewoner van de Haverweerd ont dekte vorige week dinsdag dat een on bekende zijn auto van de parkeerplaats had gestolen. De wagen, een Opel As- cona met een waarde van ca. 6000 gul den, werd enige dagen later terugge vonden aan de Wiardi Beckmanstraat. Het portierslot en het kontaktslot ble ken te zijn geforceerd en de radio was eruitgehaald. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Aviatik in Soesterberg een radio-cassetterecorder gestolen. Hoe hij de wagen heeft opengekregen is niet duidelijk, want de politie trof geen braaksporen aan. Een bewoner van de Weegbreestraat stelde zich vorige week in verbinding met de politie omdat een onbekende dader een aanslag had gepleegd op zijn autobanden. Drie banden bleken zoda nig met een mes te zijn bewerkt dat ze nog net niet leeg waren gelopen. Bij het wegrijden zou dat waarschijnlijk wel ge beurd zijn. De politie houdt het op een sabotage-poging. De schade bedroeg zo'n 600 gulden. Museum 't Vurhuus te Spakenburg heeft jaarlijks wisselende exposities die betrekking hebben op Spakenburgse folklore, zoals Spakenburgse kleder dracht. Vaste onderdelen zijn de (oud- Hollandse) winkel en de Spakenburgse kamer. Dit seizoen is de inrichting gewijd aan het thema: het huwelijk; Een antiquari sche verzameling van bruidskostuums, mutsenkantjes, beugeltassen, schoen gespen, etc. Het oudste bruidsjak da teert uit 1835. Het bijzondere van deze expositie is dat de kostuums en andere materialen ge woonlijk in kluizen zijn opgeslagen wel ke dit seizoen eenmalig aan het publiek worden getoond. Een bezoek aan museum 't Vurhuus is prima te combineren met een bezoek aan de Spakenburgse Dagen. Deze folkloristische jaarmarkten worden ge houden op de laatste twee woensdagen van juli en de eerste twee woensdagen van augustus. In Spakenburg is overi gens bij ongeveer 800 vrouwen de kle derdracht nog dagelijks in gebruikt. Christel Selmouni exposeert tot en met 2 oktober in kasteel Groeneveld. De tentoonstelling bestaat uit aquarellen en grafieken en begint zaterdag 30 juli. De kunstenares volgde haar opleidin gen onder meer aan de Academie De Schans in Amsterdam en de Koninklij ke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Ze maakt bij voorkeur aquarellen waarbij ze zich laat inspire ren door de natuur. Ook de kat boeit haar en ze gebruikt zijn elegante bewe gingen veel voor haar werk. Christel Selmouni exposeerde eerder al door het hele land en heeft ook tentoonstellin gen achter de rug in West-Duitsland, België en Frankrijk. Haar werken zijn regelmatig te zien in Parijs. De openingstijden van de tentoonstel ling zijn dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 to 12.00 en in het weekeinde van 12.00 tot 17.00 uur. De entree varieert van 1,50 tot 3 gulden. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soesf, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Agenda zomerfilms 4 aug. "Diva" van Jean Jaques Bei- neix. 11 aug. "La Caza" van Carlos Saura. 18 aug. "Woman of the year" van George Stevens. 25 aug. "Rita, Bob and Sue Too" van Alan Clarke. Donderdag 28 juli -v "Sammy and Rosie get laid" is de nieuwste film van Stephen Frears. Al eerder waren van hem The Hit". "My beautiful laundrette" en "Prick up your ears" in het filmhuis te zien. Deze film speelt zich af in een gesloten wereld, be volkt door een groot aantal hoofdper sonen. In Londen, met ontruimingen, rumoer, brandjes, rassentegenstellin gen en puinhopen. De film begint met een groepje armen dat in een Londense vuilnisbelt wroet, terwijl premier Thatcher op een ge luidsband uitnodigt tot een feestje, maar ook oproept tot aanpakken: "we have a great job to do in the inner ci- ties". Wat ze daarmee bedoelt wordt in de laatste beelden van de film duidelijk. Frears laat zien dat er inderdaad veel werk te doen is in de binnensteden met zijn rassenproblemen, sex, geweld en drugs. De verschillende personen vormen stukjes van een beeld van het huidige Engeland en van de westerse samenle ving, waarvan veel gekritiseerd wordt, maar boven alles het saaie, het reactio naire, het conventionele dat oplossin gen blokkeert. Niet alleen geldig voor Engeland. De politie schiet tijdens een inval een negerin van middelbare leeftijd neer. Later merkt Rosie op dat het in deze wereld erg eenvoudig is om een 20-jari- ge jongen te verwarren met een 50-jari- ge vrouw. Rosie ziet de rellen als een bevestiging van de menselijke geest kracht. Een kaleidoscoop van beelden, bizar, humoristisch, snel gemonteerd; zwarte humor vol schokeffekten en kleine subtiele vondsten. Na de con frontatie van Sammy en Rosie met hun verschillende partners volgt er een slot dat niet zoder hoop is. Aanvang: 21.00 uur Reserveren (na 20 uur): tel. 19577 Entree f 6,-; leden/cjp/65 f5,-. Geen onder; lozingen vai niet meer m was kan of van bestrijd we bedrijve grondwater drijven op c zijn de belai de provincit den wil tref beschermen Het gaat om duinen, Ai Beerschoten Bilthoven, Vuursche, L gen, Cothen jLoosdrecht, daal en Zeist kan worden van een 'bori Bebieden vol tende kleilaj ^afschermen t nigingen teg rijk om die c te houden. 1 dieper wordt ter (Lopik, IJsselstein) e meter in het (Rhenen, Woudenberg 'werp-grondv van de Prov september te Noodzaak Voor de drin in de provinc wezen op gr komst ook i goede kwalit zijn extra ma heeft de Prov gesteld, waar den het gaat t beschermd. E vinciale veroi gere regels vc gewerkt. Voor heel N< naamd algem UUR Steeds- meer mensen brengen hun volgeschoten snelle minilabs. De foto-industrie verwacht dat bin- kleurenfilm naar de 1 a 2 uur foto-minilabs. „Foto's nen twee jaar bijna de helft van de „kiekjes" via klaar terwijl u in de tussentijd winkelt" spreekt het deze express-service zal lopen. Kan de kwaliteit publiek aan. Op dit moment wordt een kwart van deze snelle ontwikkeling bijhouden? alle foto-afdrukken ontwikkeld en afgedrukt door UUR-SERVICE Bij de start van de snelle foto-ontwik kel service stond het publiek nog wat huiverig tegenover dit nieuwe feno- Neem altijd voldoende films mee. Let daarbij op de filmgevoelig heid. We geven een paar voor beelden. Bij bewegende onderwerpen en weinig licht geeft de snelle film een goed resultaat. De scherpte is nauwelijks minder dan bij langza me films. (Kodakcolor GOLD 400). Schemering, kaarslicht of kamp vuur blijft zichtbaar met de lichtge voelige film. Ook voor aktie-foto- grafie biedt de Kodakcolor VR 1000 uitkomst. Bij de scherpte van de film worden concessies gedaan. De Kodacolor GOLD 100 geeft een haarscherp resultaat bij rustige on derwerpen onder goede lichtom standigheden. Deze film is geschikt voor werken met elektronische flits. De Kodacolor GOLD 200 film biedt de meeste zekerheid onder normale omstandigheden en is dus aan te bevelen. Met een zonnekap blijft het zonlicht uit de lens. De automatische belichtingsregeling maakt een snelle opmars onder de camera's. Wit zand en schittering via het wateroppervlak kunnen deze „automaat" wel voor gek houden. Datzelfde geldt bij onderwerpen die half in de schaduw en half in de felle zon staan. Bij sommige came ra's kan dit via correctie worden vermeden. Raadpleeg uw handlei ding. meen. De consument zoekt binnen het grote aanbod aan foto-afwerkpunten naar een herkenningsteken dat op elk gebied vertrouwen uitstraalt. De foto handelaar heeft deze goede naam op gebouwd en de consument nam de langere wachttijd op de koop toe. KWALITEIT Aan de uitspraak „haastige spoed is zelden goed" wordt veel waarde ge hecht. „De kwaliteit bij die 1 uur servi ce zal ook wel veel minder zijn" was een veel gehoorde opmerking. Toch worden steeds meer mensen meege sleept door de sensatie van het snelle resultaat. Intussen ging de ontwikke ling van de minilabs verder. De con currentie werd groter en de kwaliteit kreeg een hogere prioriteit. Op dat moment werd het ook interessant voor de kwalitatief hoog aangeschre ven fotohandelaar. Het met de nieuw ste technieken ontwikkelde KODAK mi- nilab werd dan ook met open armen binnengehaald. Het nieuwe minilab werkt met het door Kodak ontworpen 2001 papier en bijbehorende RA-4 che mie. Dit nieuwe procédé heeft de ver werkingstijd van papier teruggebracht van 13 naar 4 minuten en mag gezien worden als een van de belangrijkste ontwikkelingen op het gebied van ne gatiefverwerking van de laatste jaren. De kwaliteit en de kleurverzadiging van de volgens het nieuwe procédé verwerkte foto's is optimaal. Boven dien is het een zogenaamd „droog procédé", waarbij geen spoelwater meer nodig is. CONTROLE leder fotorolletje kan door het nieuwe Kodak Express systeem verwerkt wor den. Het systeem is aangesloten op het Kodak Kwaliteits Controle Netwerk, waarbij gebruik gemaakt wordt van een speciaal computerprogramma. Met behulp van de controle strips (dat zijn stukjes film of papier met voorbe- lichte kleur en zwartingsvlakjes) wordt periodiek vastgesteld hoe de stand van de ontwikkelbaden is. De ontwik kelde strips worden gemeten met een densitometer die gekoppeld is met de computer. Periodiek controleert Kodak de kwaliteit van de Express minilabs door proeffilms via consumenten aan te bieder'. Zo kan de kwaliteit op een hoog niveau blijven. De kwaliteits-af- werking kunt u herkennen aan een vignet. De komende weken verwach ten de Kodak Express fotohandelaren miljoenen vakantie-afdrukken te ma ken. Met de nieuwe generatie minilabs kunt u niet alleen snel maar ook nog heel lang van de vakantieherinnering genieten. gebracht om: Uw foto's gereed om: Eén van de geheimen van een succesvolle foto ligt verscholen in het licht- en schaduwspel van het onderwerp. Mensen voelen zich bijvoorbeeld niet op hun gemak wanneer ze recht in de felle zon moeten kijken; en schaduwen op een gezicht geven ook geen vrolijk resultaat. Zomervakantie, dagtripjes en zonnige evenementen zijn ideale mo menten voor een fraaie kleurenfoto. Gebruiksvriendelijke fotocame ra's en Kodacolor Gold films maken het de consument eenvoudig om zich onder alle omstandigheden op het „juiste" plaatje te concentre ren. Uw zomerse foto's worden nog mooier met de inachtneming van onze handige fototips. Laat het zonlicht van opzij komen, of plaats het onderwerp in de schaduw. Het op één foto vastleggen van alle details in zowel de schaduw als in de zon kan uw camera niet aan. Een professional maakt gebruik van reflec- tieschermen om de diepe schaduwen te verzachten. Soms kan de weerkaat sing van het licht via een witte muur ook al helpen. De weerkaatsing via een bont gekleurd oppervlak geeft on natuurlijke invloeden. Met een lichte wolkensluier voor de zon heeft u het beste licht voor een geslaagde foto. In de ochtend en in de namiddag geeft het warm gekleurde zonlicht, vooral bij landschappen, een fraai effekt. Natuur lijk kunt u ook fotograferen in minder goede omstandigheden. Bijvoorbeeld met een kleinbeeld camera in combi natie met de juiste film. ONDERWERP Een panoramafoto met slecht weer is saai. Zoek daarbij, bij regenachtig weer, een onderwerp dat dichterbij ligt. De ingebouwde flitser brengt dan alsnog wat „zon" in uw foto. De achtergrond wordt nog wel eens vergeten. De familie staat er keurig op, maar uit het hoofd van kleine Jantje groeit een lantaarnpaal of een boom en moeder staat half voor een lelijk uithangbord. Vaak kan dit voorkomen worden door zelf een andere positie in te nemen. Een fraai uitzicht krijgt meer diepte, wanneer er op de voorgrond nog een aardig onderwerp wordt mee- geschoten. Bij een groepsfoto is het prettig wanneer de gezichten duidelijk herkenbaar blijven. Ga zo close moqe- lijk. Soms hoeven de benen er niet op. Kies voor een compacte opstelling van een groep, inplaats van een lange rij. Eén of meerdere personen komen over het algemeen beter over wanneer ze met iets bezig zijn. Bijvoorbeeld met: spelen, sporten, wandelen, tui nieren, lezen etc. Trek de aandacht van baby s en dieren met een speeltje of een bewegend voorwerp. We wensen u veel fotoplezier. VAKANTIETIJD Een vakantie en/of dagtrip vraagt een zekere voorbereiding. Reserveer ook wat tijd voor de fotocamera. Geslaag de foto's houden de herinnering le vend. Een goed resultaat begint met het vertrouwen in de camera. Leer de camera goed kennen en bestudeer de eventueel bijgeleverde instructieboek jes. 1. Test de camera met een filmpje. Overtuig uzelf of alles werkt. Zijn de batterijen nog in orde? Gaat het trans port naar wens? De fotohandelaar is gaarne bereid om vragen te beant woorden en uw camera te controleren. 2. Vervoer de camera in een goed afsluitbare fototas. Neem de camera alleen tijdens het fotograferen uit de verpakking en gebruik de polsriem of draagriem. Houd uw dure apparatuur goed in de gaten en geef dieven geen kans. Controleer of de apparatuur is opgenomen in uw reisverzekering. Be waar de aankoopbon. Bij diefstal van de camera moet u deze bon aan de verzekeringsmaatschappij overleggen. 3. Leg de camera nooit op de hoeden- plank of in het handschoenenvakje van de auto. Vooral bij warm weer kan de hitte het filmpje beïnvloeden. On der de voorstoelen is een betere plaats. 4. Zon, zand en zee zijn niet altijd even vriendelijk voor uw fotospullen. Leg uw camera met film nooit in de felle zon. Verkleuring van dierbare opna men kan het resultaat zijn. 5. Miljoenen Nederlanders passeren de douane. Bij vliegvelden wordt de bagage doorgelicht met röntgenstra len. De straling kan invloed hebben op de volgeschoten filmpjes. Houd uw filmpjes daarom in een handtas die u apart laat doorzoeken. De stichting Jt dens de zor voor kinderen werkers vorig* kinderen de Li ven en te sche Tijdens het enl in de duinen v drie buurtcent afgelopen we weest van vers Zowel De Va en De Praatpa opend voor d< Morgen kunm van 7 tot en m ding een dag veld. Het vert uur bij De Vai weg. De koste

Soester Courant | 1988 | | pagina 10