W. W. DEELEN b.v. 03 Ef teling-plezier nu nog sneller Imékbn Een publikatie van de Soester NVM-makelaars. Woningen, bedrijfspanden, taxaties, hypotheken,verzekeringen. W.W. DEELEN b.v. Kavels Lazarusberg bijna allemaal verkocht uitgave nieuwe boeken SOEST MGallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 17251 of 21752 SOEST SERVICE-APPARTEMENT Wat is een makelaar? SOEST-ZUID Een NVM-makelaar. SOEST APPARTEMENTEN MAKELAARSKANTOOR MGallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 17251 of 21752 an BRI 'De Zwaluw' verdwijnt volgend najaar Gemeente verkoopt extra strookje Eng Toch dichte groen-afscherming bij bedrijf Nieuweweg Fietser en bromfietser gewond bij aanrijding Autokraken Subsidie Soester Orkest Vereniging Vlam in frituurpan Vernieling aan auto Winkeldiefstal Na aanrijding doorgereden Buit eruit PAGINA 4 WOENSDAG 27 JULI 1988 SOESTER COURANT VAN HAMELSTRAAT Aan woonerf gelegen middenwo ning met'inpandlge schuur en zonnige tuin (Z). Ind.entree, toilet, woonkamer (29 5 m2 met parketvloer (panga-pan- ga), keuken. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer (ligbad/2e toilet). Zolder met grote kamer (dakkapel). Voorzien van gas c.v. Gevraagde koopsom f 159.000,- k.k. EIGENDOMWEG Hoekwoning (ca. 1960) met schuur en vrije grote zonnige tuin, Ind.: entree, toilet, woonkamer (ca. 22 m2) met open haard en plavuizenvloer, keuken; verd.: 3 slaapkamers, badkamer (lig bad/Ze toilet), zolder (met losse trap). Voorzien van isolatieglas; voorzien van gas-C.V. Totale oppervl. 3.44 are. Gevraagde koopsom f 172.000,- k.k. DRAAILIER Aan woonerf gelegen hoekwoning (1978) met schuur en zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, L-vormige woonka mer, open keuken (totaal ca. 35 m2); verd.. overloop, 3 slaapkamers, badka mer (ligbad/2e toilet), vaste trap naar zolder met ruime kamer. Geïsoleerde muren en kap. Parterre voorzien van isolatieglas. Voorzien van gas-C.V. Gevraagde koopsom f 168.000,- k.k. SPEENKRUIDSTRAAT Perfect onderhouden drive-in wo ning met uitstekende ligging. Ind.en tree, garage (1 auto), L-vormige stu deerkamer; leverd.: grote woonkamer (parketvloer/balkenplafond) met zon nig balkon (schuifpui), toilet, werkkast; 2e verd.: overloop, 1 grote slaapkamer (v/h 2) van 20 m2,1 slaapkamer (12 m2, badkamer (ligbad/2e toilet). Inkl. zon neschermen. Voorzien van gas-C.V. Gevraagde koopsom f 182.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR Via een opdracht aan de Soester makelaars, leden van de Nederlandse Vereniging van Makelaars, bereikt u een zéér groot koperspubliek. Doordat deze makelaars een uniek uitwisselingssysteem heb ben met o.a. 75 NVM- kantoren in de regio. Een makelaar is iemand die bemiddelt, die twee partijen tot elkaar brengt. ledereen kan bemiddelen, maar dat wil nog niet zeggen dat iedereen ook makelaar is. Eert makelaar is meer dan een bemiddelaar, hij is voor zijn taak door de rechtbank beëdigd op grond van vakbekwaamheid, betrouwbaarheid en onafhankelijkheid. Pas dan mag hij zich makelaar noemen. JACOB CATSLAAN Zeer rustig gelegen hoekwoning met garage en vrije tuin met sierbe strating. Ind.: entree, toilet, garderobe, woonkamer (7.46 X 3.73/3.26) met open haard en aluminium schuifpui (iso-glas), moderne keuken. Verd.: overloop, 3 slaapkamers, douche. Zol der: vaste trap met grote kamer (dakka pel), geïsoleerd. Voorzien van gas c.v. Gevraagde koopsom f 210.000,- k.k. De beste georiënteerde taxateur! RUBENSLAAN Uitstekend onderhouden tweeka mer appartement (v/h 4) op de tweede woonlaag met berging in de onderbouw. Ind.: entree, toilet, hal, gemoderniseerde douche, keuken, bij keuken, grote woonkamer (ca, 30 ma) met zonnig balkon, grote slaapkamer (ca. 18 m2) met schuifpui naar balkon. Inkl. zonneschermen en stoffering. To tale oppervl. ca. 80 m2. Gedeeltelijk voorzien van voorzetglas. Service-kosten f 372,50 p. mnd. (inkl. voorschot C.V. en erfpachtscanon). Gevraagde koopsom f 67.500,- k.k. PRINS HENDRIKLAAN Uitstekend onderhouden tweekamer service-appartement op de derde woonlaag - met vrij uitzicht over de Eem- polder in flatgebouw Hoog Soestdijk'. Berging in de onderbouw. Ind entree, toilet, woonkamer (7.19 X 4), keuken, slaapkamer (6.1 X 3) met ruim balkon (3 X 1.50) met windscherm, badkamer (met ligbad). Service-kosten f 3.207,- per kwartaal (1 pers.) en f 3.612,- per kwartaal (2 pers Gevraagde koopsom f 119.000,- k.k. NVM A Vijf van de zes bouwkavels in het plan Lazarusberg, die de gemeente onlangs bij inschrijving per advertentie te koop aanbood, zijn - als de gemeenteraad ermee instemt - verkocht. De kopers betalen allemaal de minimum-grond prijs van 225 gulden, die de gemeente had verlangd. Er was overigens aardig wat belangstel ling voor de stukjes grond: er werden door 17 inschrijvers 39 formulieren in geleverd. De kavels zijn toegewezen aan personen die wonen en werken (als kostwinners) in Soest, laten B. W. de raad weten. De vijf kopers hebben een bod uitge bracht van respectievelijk 150.000, 158.300,145.000,135.000 en 142.000 gulden. Eén van de kopers is op de hoogte ge steld van het feit dat hij pas kan laten bouwen als net gebouwtje van de post duivenvereniging "De Zwaluw" (aan de Schrikslaan) verplaatst zal zijn. B. W. merken op dat dit in de tweede helft van 1989 verwacht wordt. Er is een oplossing gevonden voor de problemen waarin de firma Lenarduz- zi aan de Nieuweweg terecht was ge komen, nadat zij van de gemeente een stuk (Eng)grond had gekocht. Daarbij was als eis gesteld dat het perceel aan de kant van de Eng zou worden voor zien van een dichte groen-afscher- ming, maar later bleek dat de firma een 2 meter hoge betonnen schutting precies op de grens had neergezet. De gemeente vond dat niet goed en wei gerde een bouwvergunning, want nu was er immers geen plaats meer over voor de geëiste groen-afscherming en keek men vanaf de Eng tegen de weinig sierlijke schutting aan. Als er nog groen voor moest komen te staan, dan zou dat dus op gemeentegrond moeten gebeu ren. De firma heeft toegegeven dat ze on juist heeft gehandeld, maar intussen duidelijk gemaakt dat de schutting echt geen meter meer achteruit kan, vooral omdat dan het terrein te klein zou zijn voor o.a. de heftruck die er moet kun nen draaien. De commissie voor de beroepschriften Op het fietspad van de Amersfoortse- straat in Soesterberg raakten vorige week een fietser en een bromfietser met elkaar in botsing. Het ongeluk ontstond toen de man met de brommer een aan tal fietsers inhaalde en daarbij op de verkeerde helft van het rijwielpad te rechtkwam, waar hem op dat moment juist een fietser uit tegenstelde richting naderde. Beiden kwamen ten val en werden met lichte verwondingen voor onderzoek overgebracht naar zieken huis de Lichtenberg. Na behandeling daar konden ze hun reis voortzetten. vond het ei van Columbus: gewoon nóg een strookje grond van de Eng verko pen, zodat de vurig begeerde groen-af scherming alsnog voor de schutting kan worden geplant, en wel op eigen grond van de firma. Het alternatief zou im mers zijn de schutting te slopen, maar het gemeentebestuur vindt dat te ver gaan. Als de gemeenteraad het goed vindt wordt de firma Lenarduzzi dus alsnog een strook grond van 10 vierkante me ter rijker, voor een bedrag van 1000 gulden. In januari j.1. voelde de raad daar overigens nog niets voor, maar B. W. vinden dat het nu wél kan, op ad vies van de commissie voor de beroeps chriften, want die vindt dat het uit het oogpunt van welstand, openheid en landschap weinig uitmaakt of de schut ting blijft staan waar-ie inmiddels staat, of een meter opschuift. Zowel het voorstel van de commissie voor de beroepschriften als de verkoop van het strookje Eng komt in de raads vergadering van 25 augustus aan de or de. Een bewoner van het J.H.Isingsserf ontdekte vorige week dat een onbeken de dader zijn auto had geprobeerd open te breken. Twee portieren en een kla- praampje waren geforceerd, waardoor aanzienlijke schade was ontstaan. Uit de auto werd overigens niets vermist. Dat was wél het geval aan de Weegbree straat, waar op klaarlichte dag een ra dio-cassetterecorder uit een auto werd gestolen. Voor de eigenaar een schade post van 750 gulden. Ook aan de Gerrit van der Veenstraat bleek de radio-cassetterecorder te zijn weggehaald uit de auto van een bewo ner. De dader had een van de ruiten in geslagen. Afscheid nemen van onze zoon Auteurs: Johanna Fortuin, Jan van Kils donk e.v.a. Uitgever: Kok Een interessant boek waarin letterlijk tot uitdrukking komt dat alles wat sa menhangt met het sterven en de dood allerminst meer een taboe is. Veel aan dacht daarin over het thema rouw en de verwerking ervan na het verlies van een dierbare. Juist omdat de samenstellers, ieder zeer deskundig op zijn of haar ter rein, gemeenplaatsen en iedere vorm van oppervlakkigheid hebben verme den, wint de behandeling van dit onge wone onderwerp aan waarde. Voor wie het onderwerp niet aktueel is, kunnen de hoofdstukken gewijd aan rouwge- bruiken bij protestanten, katholieken en etnische minderheden een lezens waardige aanvulling zijn. "Afscheid ne men van onze doden" is een bewerking van kolleges, gehouden tijdens een Stu dium Generale aan de VU te Amster dam. Mag het een kilo minder zijn? Auteur: Marijke Hamel-de Ruiter Uitgever: De Toorts Ontelbaar zijn de boeken die sinds de zestiger jaren zijn verschenen waarin de onderwerpen afslanken en gewichts vermindering centraal staan. Afslank- menu's in alle gewichten, soorten, kleu ren en maten worden dan als oplossin gen aangedragen. Oplossingen die niet zelden sfeer, smaak en stemming tij dens de avondmaaltijden ontwrichten, geweld aandoen. Dit boekje, geschre ven door een diëtiste, maakt van afslan- kers geen exclusieve gasten aan tafel, maar laat ze aan de traditionele "pot" voor het hele gezin deelnemen. Goed en smakelijk nieuws voor lijners en niet lijners, arbeid- en ergernis besparend. Praktisch ook voor alleenstaanden en een efficiënte kulinaire gids voor kon- sumenten met een smalle beurs. Afge slankte gerechten die we van harte kun nen aanbevelen. De Soester Orkest Vereniging krijgt 350 gulden van de provincie Utrecht. De subsidie is bestemd voor de concer ten, die op 27 en 28 april van dit jaar werden gegeven. De Soester Orkest Vereniging is één van acht kunst- en muziekgroepen die geld ontvangen. Gedeputeerde staten stelde dit jaar in totaal 7650 gulden be schikbaar al subsidie voor de beoefe ning van amateurkunst. Het grootste bedrag (3000 gulden) ging naar STUT- toneel, een theaterproject in Utrecht voor wegloopjongeren. Ontdek Vlaanderen Auteur: Peter Cuypers Uitgever: Lannoo Een schitterende Lannoo-uitgave die volkomen terecht buurland Vlaande ren op een voetstuk plaatst. Een fraaie balans in woord en beeld gidst de lezer en kijker naar de vele toeristische, na tuurhistorische en kulturele heerlijkhe den die het Vlaamse land te bieden heeft. Een praktische handleiding voor wie Vlaanderen voor een, liefst meer dere dagen, op het (vakantie)-pro- gramma heeft staan. Nuttige informatie voor toeristen en een overzichtelijke kaart van het Nederlands sprekende deel van België kompleteren dit perfekt uitgevoerde lees- en kijkboek dat, gelet op de kwaliteit, voor een bescheiden prijs op de markt werd gebracht. Politie en brandweer werden zondag avond gealarmeerd wegens een brandje aan de Kornet. Daar bleek de vlam in de frituurpan te zijn geslagen, die vervol gens de afzuigkap had aangestoken. Er ontstond een zeer aanzienlijke rook schade. Enkele keukenkastjes werden vernield. Een onbekende dader heeft vorige week op het J.H.Isingserf in Overhees de zijruit van een daar geparkeerde auto vernield. Voor de eigenaar een schade post van zo'n 250 gulden. Het is niet duidelijk of het de bedoeling was iets uit de auto weg te nemen; er wordt in elk geval niets vermist. Bij een supermarkt aan de Van Weede- straat werd vrijdagmiddag een 27-jari ge Soester betrapt op het wegnemen van een pak koffie en een fles shampoo, met een gezamenlijke waarde van 11 gulden. De man werd overdragen aan de politie, die hem noteerde in het regis ter. Een inwoner van Zeist, die zijn auto za terdagmiddag had geparkeerd aan de Sterren bergweg, ontdekte bij terug komst dat een andere automobilist hem een deuk had bezorgd. Gezien de hoog te van de schade was hij vermoedelijk door een vrachtwagen geraakt, maar daarvan ontbrak verder ieder spoor. Een inwoner van Rotterdam meldde de politie in het weekeinde dat een onbe kende dader uit zijn auto een fototoestel had gestolen. De wagen stond gepar keerd bij de picknickplaats aan de Foe- kenlaan. Vermoedelijk heeft de dader een valse sleutel gebruikt. De waarde van de buit is 275 gulden. Hoeveel inwoners van onze gemeente zullen dit seizoen de reis onder nemen naar het droompark Efteling in het Brabantse land? Hetzyn er stellig veel want ook dit jaar weer verwacht Efteling meer dan twee miljoen bezoekers. Ze gaan er heen met de eigen auto, per bus of met de trein. Sinds 18 juli is er een aantrekkelijke reismogelijkheid per trein bijgekomen: een speciale non-stop dubbeldekker brengt bezoe kers uit Amsterdam en Utrecht en omstreken supersnel naar Den Bosch met aansluitend busvervoer naar het familiepark. Een volle dag Efteling-plezier is nu nog sneller bereikbaar. Dank zij de Efteling-Dubbeldek- Expres kunt u al omstreeks elf uur binnenwandelen in de droomwe reld van Efteling. Via een uitbundig met bloemen versierde route gaat u op weg naar een van de tientallen attrakties. Er is ongelooflijk veel keus. Een greep uit wat Efteling de bezoekers kan bieden: het Sprookjespark waar kinder sprookjes werkelijkheid worden met veel goede bekenden die in levensechte en soms zelfs spre kende en bewegende beelden te zien zijn, het Spookslot datje prettige grie zels bezorgt. Sprookjesbos en Spookslot zijn ontworpen door Anton Pieck, de reuzenachtbaan Python, voor een adembenemende tocht waarbij je de wereld soms op z'n kop ziet, een rustige tocht langs een zee van bloemen in de Gondoletta, en voor mensen die van griezelig- hoog schommelen houden; de piratenschommel, de Halve Maen, het wildwateravontuurPirana: in een ronde boot over een kolken de rivier tussen steile rotsen door en via watervallen en stroomver snellingen, een bezoek aan het door Joop Geesink ontworpen Carnaval Festival, een poppenshow vol kleur, beweging, licht Tn muzika le effecten, een leuke Old Timerbaan en de Efteling Stoomtrein waarmee je een tocht kunt maken door dit wonderland, een tocht voor koelbloedige snel heidsduivels in de ijselijk snelle Bob, een bobsleebaan van grote klasse. een heel bijzondere belevenis: met een boot door Fata Morgana, de Verboden Stad die wordt be volkt door bijna levende figuren uit de sprookjes van 1.001 nacht, een reis door de lucht op de Pago de, de Vliegende Tempel in Thai se stijl. Hij tilt u 45 meter omhoog en draait daarbij langzaam rond. Het uitzicht op de bloemenzee in het park is onvergetelijk, de nieuwste, dit voorjaar geopen de attraktie: Monsieur Cannibale die hongerig kijkt naar de in prut telende ketels om hem heen draaiende bezoekers of de toekomstvoorspellende Trol lenkoning, het allernieuwste op het gebied van bewegende figu ren die een complete show op- BX&v voert waar mensen sprakeloos naar kijken. Ook de reis is dolle pret Zoals gezegd: al dit plezier is dit sei zoen extra comfortabel te bereiken met de Efteling-Dubbeldek-Ex- pres. De jeugd vindt zo'n tocht in een echte Dubbeldekker natuurlijk op zich al een belevenis. De trein rijdt deze zomer dagelijks (ook 's zondags) tot en met 26 augustus 1988. Wie vanaf Amsterdam (ver trek 8.55 uur) gebruik maakt van een NS-Dagtochtkaartje kan voor een bedrag van f 40,- voor volwas senen en f20,- voor kinderen van 4 t/m 11 jaar (max. 3 per begeleider) de trein- en bustocht v.v. maken in clusief toegang tot Efteling (vanuit Utrecht (vertrek 9.27 uur) resp. f 33,- en f 20,-). V/ie alles rekent, ontdekt dat de trein een aantrekke lijke, snelle en ook voordelige mo gelijkheid is een bezoek te brengen aan Efteling, een paradijs voor ge nieters. De nieuwste attraktie van Efteling: de toekomstvoorspellende Trollen koning. Dat gebeurt in een solo-show die zo verrassend en nieuw is dat je er sprakeloos naar kijkt. Tot en met 26 augustus is Efteling vanuit Amster dam en Utrecht met een extra snelle Dubbeldeks-Expres te bereiken.

Soester Courant | 1988 | | pagina 4