van Breukelen biedt aan: k1 29?5 fftidPub eSoester Duinen Een Nieuw Tijdperk "F0T0MAKERS VAN NEDERLAND. Voordelige VHS-recorder via contract met videotheekverhuur Silver Star rsr even widpup/pe. ,*o vergroting: ss WOENSDAG 27 JULI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 ASSURANTIËN NASTGOED FINANCIERINGEN Soest "MvA Soest Soest Soest Soest vraagt; uw aandacht voor HJ. van den Anker nieuwe directeur o.b.s. Zonnedauw Studiedag lokaal emancipatiebeleid Inbraak Van Lenneplaan A.it: WEERD sna Sportkleding buit bij inbraak Soestduinen =^J{iJK NOU EENS WAT EEN MOOIE - KAD00TJE BIJ KODAK SELECT FOTO'S: foto-film-wdeo computer/ Na protesten omwonenden Minder appartementen Oranje-hotel Oplossing voor mensen die (nog) geen VHS-systeem hebben: BROEKEN EXTRA AFGEPRIJSD vanaf Blokfluitsonates in Oude Kerk Soester Courant goede informatiebron A.A. van Breukelen is ren onafhankelijk adi'iesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om abjektiff te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen tussen 35 gerenomeerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.Y. koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Birkstraat Vrijstaand woonhuis met grote tuin, garage en c. v. Indeling: woonkamer met open haard, ruime hal, moderne keuken, studeerkamer en toilet. Etage: 3 slaapkamers en douchecel. Bergzolder Gevraagde koopsom f 225.000- garantie voor zekerheid Rubenslaan Op 3e etage 3 kamer appartement (v/h 4-kamer) met berging en c. v. Indeling: ruime woonkamer, 2 slaapkamers, douchecel, toilet, hal en moderne keuken. Gevraagde koopsom f62.500 van Goyenlaan Op 2e etage gelegen 3 ka mer appartement v/h 4-kamer) met berging en c.v. Indeling: woonkamer, ruime moder ne keuken, 2 slaapkamers, hal, toilet en douchecel. Een garage is eventueel apart bij dit appartement te koop. Gevraagde koopsom f 69.000,' van Goyenlaan Op 1 e etage gelegen 3 kamer appartement v/h 4-kamer) met berging en c. v. Indeling: grote woonkamer, hal, 2 slaapkamers, moderne keu ken met inbouwapparatuur, douchecel en toilet. Dit appar tement verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom (inclusief ged. nieuwe stoffering) f 77.500,- Steenhoffstraat Vrijstaande villa met garage, c. v. en schitterend aangelegde tuin met tuinhuis. Indeling: L-vormige woonkamer met open haard (65 m:), luxe keuken met inbouwappartuur, hal, toilet en grote wijnkelder. Etage: 3 ruime slaapkamers, badkamer met 2e toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer. De garage is onder- kelderd en kan als praktijkruimte gebruikt worden. Deze villa is o.a. voorzien van be veiliging en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 415.000,- RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155-12739 Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op verzoek van: B.S.J. v.d. Post, Dalweg 30, voor het oprichten en in werking hebben van een autobedrijf op het perceel Nieu we Gracht 10. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnen gekomen om een hinderwetvergunning. De aanvragen liggen vanaf heden één maand ter inza ge bij de afd. milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvragen zijn afkomstig van: a. Gedeputeerde Staten van de provin cie Utrecht, Postbus 80300, Utrecht, voor een uitbreiding/wijziging van de rioolwaterzuiveringsinstallaties op het perceel Maatweg 10. b.J.W. Karwoczik, Kostverlorenweg 1, voor het oprichten en in werking heb ben van een garage (werkplaats met showroom) op het perceel Kostverlo renweg 1. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij Burgemees ter en Wethouders. De ingekomen be zwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indie ners niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij ge machtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting te houden op: a. dinsdag 23 augustus, aanvang 9.00 uur, plaats kommissiekamer, Lange Brinkweg 77; b. op verzoek tot 17 augustus 1988. U gelieve daarvoor een afspraak te ma ken (tel.nr. 02155-93458). N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben ge maakt of door degenen die aanto nen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Ontwerp- Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. J.W. Leenaerts Horeca b.v., Radema- kerstraat 2, voor het exploiteren van een bestaand café-restaurant op het perceel Rademakerstraat 2, Soester- berg. b.A.B. de Jong, Rademakerstraat 4, voor het exploiteren van een be staand café-petit restaurant op het perceel Rademakerstraat 4, Soester- berg. c. H.C.M. Erens, Hugo Verrieslaan 6, 5531 TC Bladel, voor het oprichten en in werking hebben van een assem- blagebedrijf op het perceel Wetering- pad 11. d. F.J. Groart, Kostverlorenweg 6, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor auto-wassen, poetsen en waxoylbehandeling op het perceel Kostverlorenweg 6. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, in de biblio theek aan de Alb. Cuyplaan en bij de hulpsecretarie Soesterberg tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werpvergunning kunnen tot 10-8-1988 schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indie ners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben ge maakt of door degenen die aanto nen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Aanlegvergunning De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften, een aanlegvergunning te ver lenen ten behoeve van: de doortrekking van de Koningsweg (artikel 19 en artikel 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, te rekenen vanaf donderdag 28 juli 1988 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en stads beheer, afdeling bouwzaken, (kamer 012), Lange Brinkweg 77 ter inzage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van twee winkels met bo venwoningen, Van Weedestraat 25 (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van één maand, te rekenen vanaf donderdag 28 juli 1988 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur") in het kantoor van Milieu en stadsbeneer, afdeling bouw zaken, (kamer 021), Lange Brinkweg ter inzage. Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten) het bouwen van 16 premie A-wonin gen, Mercury, sectie E, nr. 4204. Opvolger van H. Knol Burgemeester en Wethouders hebben de gemeentraad voorgesteld de heer HJ. van den Anker te benoemen tot di recteur van de openbare basisschool "Zonnedauw" (voorheen Rinke Tol- manschool) aan de Smitsweg. Hij wordt de opvolger van de heer H. Knol, die al geruime tijd ziek is. De benoeming van de heer Van den Anker geschiedt - na een interne sollici tatieprocedure - op nader te bepalen datum, namelijk die datum waarop het eervol ontslag van de heer Knol ingaat. Over beide zaken dient de gemeente raad een formeel besluit te nemen. Dat gebeurt in de raadsvergadering van 25 augustus a.s. Gedeputeerde Staten van Utrecht on dersteunen financieel een studiedag voor plaatselijk emancipatiebeleid. Voor de bijeenkomst in oktober is een subsidie verstrekt van 7050 gulden. De studiedag is bestemd voor plaatselij ke vrouwengroepen die in de gemeente actief zijn op het terein van emancipa tie, politici en ambtenaren. De organi satie is in handen van enkele provincia le instanties en het landelijk Steunpunt Vrouwenvormingswerk Het subsidiebedrag is afkomstig uit het budget voor actuele emancipatie-acti viteiten. Deze pot werd in 1987 inge steld om speciale subsidie-aanvragen te kunnen honorerenIn 1988 resteert er voor dit doel nog 2.950 gulden. Een onbekende dader heeft in het weekeinde kans gezien een woning aan de Van Lenneplaan binnen te dringen. Hij kwam vermoedelijk binnen via de balkondeuren en maakte een horloge en enige kledingstukken buit. SEIKO SO£S7£K»fRGSrS7AAV - SOCST - 7Cl£f. 01ISS }2»2 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het kollege van B. W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie- Informatles info-centrum, STEENHOFFSTRAAT 9a Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel 93665 (24 uurs-service). 1 9t©f* Makelaardij o.g. Nabij de BEUKENLAAN te koop: MIDDENWONING met ruime SCHUUR en flinke tuin. Woonkamer met open haard, open keuken, badkamer met douche en 2e toilet, 3 sl.ka- mers, vaste trap naar zolder met si.kamer. Bendenverdieping isolerende beglazing. VRAAGPRIJS: Hd| Lld N v f 167.500,-k.k. i In de nacht van zaterdag op zondag werd de politie gealarmeerd wegens een inbraak bij de fa. Lotto aan de De Beau- fortlaan in Soestduinen. Ter plaatse bleek dat men via een zijruit in het pand was gekomen en daar voor zeker enige tienduizenden guldens aan sportkle ding had buitgemaakt. Vermoedelijk dezelfde daders hebben - volgens de politie met een "stevige" auto - eerder een poging gedaan om bij Chemco naast Lotto) binnen te komen. In elk ge val hadden ze met de wagen en comple te roldeur uit zijn sponningen gereden. F en gratis vergroting van 20 bij 30 cm van uw mooiste foto. Om uw beste herinnering nog beter uit te laten komen. U krijgt 'm alléén bij Kodak Select foto's bij het ontwikkelen en afdrukken van uw fotorolletje. Dus op naar de Kodak Select fotohande laar. Voor kwaliteitsfoto's en zo'n mooie vergroting! ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST TELEFOON 02155 - 1 28 74 In plaats van de 44 luxe appartemen ten die project-ontwikkelaar Lingens Have uit Utrecht aanvankelijk wilde bouwen op het terrein van het Oranje hotel aan de Burgemeester Grothe- straaf, komen er definitief 41 van deze gestapelde flats. Het bouwplan is na melijk aangepast na protesten van om wonenden. Een en ander blijkt uit het raadsvoorstel dver de verkoop van de grond - zo'n 800 vierkante meter - voor een prijs van 176.000 gulden. Er loopt inmiddels een artikel 19-procedure en een procedure tot vaststelling van een hogere grens waarde ingevolge de Wet Geluidhin der. In de gemeenteraadsvergadering van januari kwam de gronderkoop ook al aan de orde, maar toen werd het voor stel aangehouden vanwege de bezwa ren die de buurtbewoners tegen het bouwplan hadden en de mogelijke schade-claims die daaruit zouden voortvloeien. In overleg met de buurt bewoners is het bouwplan nu aange past. Het bouwblok aan de Burgemees ter Grothestraat wordt een verdieping lager (van 5 naar 4, d.w.z. 3 lagen met een zgn. "penthouse". Het blok is bo vendien een stukje opgeschoven. De buurbewoners hebben hun bezwa ren inmiddels ingetrokken, zodat er volgens B. W. geen "beletselen" meer zijn om de grond nu definitief te verkopen. Silver Star heeft de oplossing gevon den voor filmliefhebbers die nog geen beschikking hebben over een VHS- systeem. Sinds kort kan men bij Theo Voorbij een voordelig contract afslui ten. Men huurt de videorecorder van VHS voor achttien maanden en daar na komt de afspeler voor het symboli sche bedrag van één gulden in het be zit van de klant. In het huur/koopcontract is de huur van twee videobanden naar keuze per week geclausuleerd. Theo Voorbij, die alweer vier jaar in de videotheek aan de Dillenburglaan banden verhuurt, re kent uit dat het voordeel van de klant makkelijk de zeshonderd gulden over schrijdt. Ais men het bedrag in e/e/n keer overmaakt geeft hij nog eens 150 gulden korting. Een tweede mogelijk heid is een persoonlijke lening bij de bank. Voorbij heeft daarvoor een rege ling getroffen met de Bondsspaarbank, die bereid is leningen te willen verstrek ken aan mensen die een huur/koop contract bij Silver Star willen afsluiten. Rendabel "Dit is de ideale oplossing," zegt Theo Voorbij. "Het idee is niet nieuw, maar ik heb het in Soest gebracht. De keuze wordt nu voor de houders van een Beta- max of een VCC 2000 veel groter. Ze kunnen nu ook goede films bekijken. Betamax en VCC worden niet meer ge maakt, omdat ze niet rendabel zijn. Sommige maatschappijen brengen nog wel films uit op Betamax en VCC, maar de meeste stoppen. Daarom zijn veel goede topfilms niet te verkrijgen op de ze systemen. Dat geldt voor heel Euro- Pa" Toen Voorbij in 1984 zijn zaak opende bestreek VHS de helft van de markt en verdeelden Betamax en VCC de overi ge thuisblijvers op filmgebied. Nu is de rol van VHS nog overheersender ge worden en maakt negentig procent van de video-kijkers gebruik van dit sys teem. Voorbij denkt goed te hebben in gesprongen op die grote verschuiving in vier jaar tijd. Natuurlijk is zijn aanbie ding tevens een uitkomst voor veel mensen die nog helemaal geen video- Theo Voorbij en zijn medewerkers ver wachte veel vraag naar de huur/koop VHS-recorder. Foto: Goos van der Wilt. rercorder bezitten. "Het is een goede recorder. Simpel, maar degelijk met af standsbediening en een goed keurings rapport," vertelt Voorbij over de recor der die bij hem in de videotheek staat. "Wij leveren liever VHS aan de mensen in de overtuiging dat ze ermee tevreden zijn. Na achttien maanden kunnen ze hem voor één gulden kopen en de garantie loopt dan nog een half jaar door." Het lijkt nauwelijks ondenkbaar dat veel aanhangers van de film profiteren van de introductie van Theo Voorbij's huur/koopcontract. Ook al omdat ze tenminste zeshonderd gulden besparen als ze gebruik maken van de VHS- recorder en het grote aanbod van top films op de planken van Silver Star. Import Silver Star staat bekend om de import films die Theo Voorbij maanden voor- Zondag j.1. vond in het kader van de reeks concerten georganiseerd door de Commissie Concerten Oude Kerk een recital plaats door Laurens Tan, blokfluit, en Cor de Jong, clavecimbel. Voor het eerst werd de avond als tijd stip gekozen; dat het aantal toeschou wers niet groter was dan voorheen mag misschien te wijten zijn aan de vakantietijd. Zwaartepunt van het programma was de baroksonate: Vier sonates voor blokfluit en basso continuo van resp. Handel, Loeillet, Vivaldi en Leclair werden ten gehore gebracht. Ondanks de Frans klinkende namen van Loillet en Leclair waren het alle Italiaans geo riënteerde sonates, met de standaard- opbouw langzaam- snel- langzaam- snel. Ze werden trefzeker en vaak vir tuoos uitgevoerd. Laurens Tan, leerling van Kees Boeke, bespeelt zijn altblokfluit op de nu reeds bijna klassiek te noemen wijze, die in ons land in zwang is gekomen sinds Frans Brüggen het instrument weer aanzien gaf: ritmisch nogal vrij, veel versieringen, dynamische verschillen en als versiering vaak een tremolo met wisselende, meest langzame frequentie. Tan gaat hierbij wel zeer sterk uit het le gato: de ritmiek zou hebben gewonnen bij wat duidelijker articulatie. Helaas was de stemming van de blokfluit in de zacht gespeelde delen wat aan de lage kant. Het clavecimbel speelde strakker in de maat, maar zeker niet mecha nisch; de continuo-uitwerking was fraai. Tussen de sonates door speelde Cor de Jong (cantor-organist van de Oude Kerk) op zijn clavecimbel nog twee stukken. Het Italiaans concert van Bach (ook al Italiaanse stijl) werd in de beide hoekdelen gekenmerkt door een over rompelende virtuositeit, terwijl in het schitterende langzame deel de melodie zich zangerig ontplooide tegen een vast ritmisch baspatroon. Daarbij laat je je zo meeslepen door de melodie, dat het je bijna zou ontgaan dat de harmonie vaak zeer gedurfd is, en dat de melodie nergens een herhaling kent. Tenslotte een vreemde eend in de bijt: een suite in a kl.t. van Louis Couperin, de oom van de bekende Frangois Cou perin. Deze muziek is van vroeger da tum, niet geschreven in de Italiaanse maar in de Franse stijl, en bovendien een suite van voornamelijk dansen. De suites zijn overigens pas in onze tijd uit de bundel met losse stukken die Coupe rin ons naliet samengesteld: een andere keuze is even goed te verdedigen. Het eerste deel is een "Prélude non-me- surè": Alle noten staan genoteerd, maar niet hun duur en onderlinge ver houdingen. Het gevolg is dat je elk ge voel voor maat moet vergeten, en dat het stuk bij elke interpretatie anders klinkt. Alleen een fugatisch midden deel heeft wel vaste notenwaarden, en verzorgt dan ook een schitterend kon trast. De Jong gaf een goede en even wichtige vertolking. Van de overige dansen vielen vooral de sarabande en "La Piémontaise4' op: beide prachtige stukken, waarbij het eerste wat (te) on rustig werd gespeeld, en het tweede zeer snel. Samenvatend" een fijne avond, die - opnieuw- meer toehoorders verdiende. R.J. Bijma dat ze in ons land uitkomen al over de vloer haalt. Dirty Dancing, de klapper van 1987, was daar een mooi voorbeeld van. Nu staan opnieuw enkele primeurs te huur. 'Rent-a-Cop' met Burt Rey nolds en Liza Minelli en 'Hellraiser', een horrorfilm van Stephan King en 'Full Metal Jacket' (Vietnam volgens Kubrick) en 'Evil Dead Part II' zijn en kele van de films, die Theo Voorbij uit het buitenland heeft gehaald. Er is dus geen ondertiteling bij deze import-ban den. Verder kan men bij Silver Star te recht voor speciale importbanden met een educatief karakter. Van de serie 'National Geographic' beschikt Voor bij over diverse natuur- en cultuurfilms; Ghandi, Hitier, Lenin en Roosevelt worden belichi in de serie 'Men of Our Time' en in 'Steden in Oorlog' zijn Ber lijn, London en Leningrad te zien. Silver Star doet inderdaad meer.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5