KIEK UIT: KIES VOOR KODAK SELECT SNELPRINT BIJ VAN ESSEN! scliociimlccr Koningsweg-vijvers worden 'doorgespoeld' Bang&Olufsen prijs PAGINA 2 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 foto-film-udeo cnmputar Gemeente maakt bezwaar tegen begroting OBD-Eemland Onze verbouwing zit in de „opbouw"-lift, maar onze prijzen* breken wij nog af: ZOMERTOPJES ZOMERROKKEN I l-l^ll/P ZOMERPAKJES ,Ma,YC Eenzaam in Afrika, maar niet alleen Gemeenteraadsvergadering Van Essen is de enige Kodak Select fotohandelaar in Soest. Daar is uw filmrolletje pas echt in goede handen. En dat is aan alles te zien: Aan de kwaliteit. Of nog veel beter aan de Kodak Select kwaliteit. De zorg die u hebt besteed bij het maken van uw foto's ziet u haarscherp terug op uw afdrukken. Het kan niet mooier. Aan de prijs. Dat Kodak foto's duurder zijn is een fabeltje. Voor 69 cent hebt u al een Kodak foto. Geen prijs voor zo'n selecte kwaliteit. En voor foto's die u bij nader inzien niet zo ziet zitten betaalt u niets. alleen bij selectprint Zuidprommenade 15 Winkelcentrum "Hartje Zuid" 3768 EM Soest Telefoon 02155 -12874. Aan de snelheid. Kodak Select afdrukken zijn in een dag klaar. Voor zes uur gebracht, de volgende dag om 12 uur klaar. En hoe. Zeker zijn er adressen waar ze het nog sneller doen, maar of ze het daar ook beter doen moet u maar afwachten. Zo niet bij Van Essen. Daar krijgt u dag in dag uit Kodak kwaliteit. vraag Select GRATIS VERGROTING 20X30 CM BD VOL ROLLETJE De gemeentelijke afdeling reiniging is vorige week begonnen met het verla gen van de waterstand in de bergings vijvers langs de Koningsweg. De wa terstand werd in eerste instantie van 2 meter teruggebracht tot 1.30 meter. Als gevolg daarvan kwam op sommige plaatsen de bodem direct langs de oe vers geheel droog te liggen. Inmiddels waren bij de vijvers ook bor den geplaatst met het opschrift "vuil water". Dat gebeurde naar aanleiding van het technisch mankement aan het rioolgemaal - op de hoek van de Ko ningsweg en de Dorresteinweg - waar door in het vorige weekeinde een grote hoeveelheid huishoudelijk afvalwater uit de wijk Overhees in de bergingsvij- vers terecht was gekomen. Door het verlagen van de waterstand wordt het verontreinigde water verwij derd. Bij een stand van 1.30 meter wordt vers water, afkomstig van de vij ver bij de Kinderboerderij (Vedelaar- pad), overgepompt in de vijvers langs de Koningsweg, die op die manier als het ware worden "doorgespoeld". Het zal enige tijd duren voordat de wa- terstand weer op het oude pëiï Vari twéé' meter terug is. Een en ander is afhanke- lijk van de wellen in de vijver bij de kin derboerderij en van de regenval. De bergingsvijvers hebben een gezamenlij ke oppervlakte van ca. vijf hectare. De zeven bergingsvijvers langs de Ko ningsweg zijn aangesloten op het ge mengde rioolstelsel. Bij calamiteiten, zoals vorige week, naar So^t, waar ter hoogte van de Peter van den Breemer- weg de aansluiting plaatsvindt op het rioolstelsel van Soest. Vandaar gaat het Soesterbergse afvalwater verder naar het rioolwaterzuiveringsbedrijf aan de Maatweg. Inbraak in Turks cultureel centrum Onbekenden hebben vorige week kans gezien in te breken in het Turks cultu reel centrum aan de Weegbreestraat. Er bleek een raam te zijn vernield. De poli tie ontdekte dat het biljart was gebruikt. Ook wordt er een geldkistje met onbe kende inhoud vermist. Afval uit flat op straat gekwakt Oude kranten, flessen, bloempotten en nog veel meer afval hebben een korte vlucht gemaakt van de derde etage van een flat tot de harde straatstenen van de Simon Stevinlaan. De Soesterberger wilde zich al te makkelijk van zijn huis afval afdoen, maar kreeg voor die po ging wel een proces-verbaal. Iets verderop is aan de Plesmanstraat een ruit van een woning vernield. Van de daders ontbreekt vooralsnog ieder spoor. Inbraak Vosseveldlaan Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een woning aan de Vosseveldlaan. De 91-jarige bewoon ster ontdekte dat het slot van de achter deur was geforceerd. Zij miste twee muntstukken van vijf gulden. MX 1500 De verfrissend andere TV Uitstekend geschikt als 2* toestel ot voor kamerbewoners. 9QQ Voor alle zekTh«ldl Met deze bordjes wordt het publiek geattendeerd op de toestand van de vij vers. Door de lage waterstand k wam de rus tende dame in de vijver bij de KLM-flats Zelfs tot op de sokkel bloot te liggen. van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* W>? iz- y' '- v? •vv\ i,,' Muziekschool voor Soest iets voordeliger De gemeente Soest kan een dikke 6000 gulden in de knip houden omdat de Regionale Muziekschool - waarin Soest samenwerkt met Amersfoort en Hoevelaken - vorig jaar minder duur was dan aanvankelijk was begroot. De bijdrage die Soest over 1987 moet be talen komt daarmee uit op 645.514 gulden. De Muziekschool stond vorig jaar voor een bedrag van 651.780 gulden op de begroting. In dat bedrag was al rekening gehouden met een verlaging van de ge meentelijke bijdrage door aanpassing van de pensioenlasten. Aan normale subsidie betaalt Soest nu 614.336 gulden. Daar komt nog bij een bedrag van 18.231 gulden als subsidie van korpsleerlingen en een bedrag van 12.947 gulden als kosten van de ar beidsduurverkorting. Wat Burgemeester en Wethouders be treft kan de jaarrekening van de Mu ziekschool worden goedgekeurd. De gemeenteraad moet dat formeel doen in de raadsvergadering van 25 augus tus. Verschillen Minder tevreden is het gemeentebe stuur over een andere "gemeenschap pelijke regeling": de Regionale Onder wijsbegeleidingsdienst (OBD) Eem- land. Vorig jaar is er een uitgebreide analyse gemaakt van de grote verschil len tussen de te hoog geraamde uitga ven over de jaren 1985 en 1986 en de werkelijke bestedingen. Ook over 1987 verwacht de gemeente een te hoog ge raamde post. Vorig jaar besloot de Soester gemeen teraad de begroting van de OBD met ingang van 1989 te gaan "ontluchten" voor 50.000 gulden per jaar. Soest wordt in de herziene begroting van de OBD over 1989, "aangeslagen" voor een bedrag van ruim 384.000 gulden, terwijl er in de gemeentebegroting maar 351.000 gulden is uitgetrokken. Van de beoogde ontluchting wordt dus een be drag van 33.000 gulden niet gehaald. Daarom stelt het College van Burge meester en Wethouders de gemeente raad voor bezwaar in te dienen bij het bestuur van de OBD. De gemeenteraad beslist daarover op 25 augustus. Vol gens de statuten moet dat bezwaar ui terlijk op 1 september binnen zijn. Bijna twee keer te hard gereden Een automobilist, die met een snelheid van 91 kilometer per uur over de Stad houderslaan raasde kan een fikse (geld)straf tegemoet zien. Hij werd be trapt tijdens een snelheidscontrole van de Soester politie ter hoogte van de Noorerweg. In een tijdsbestek van een uur passeerden 110 voertuigen. Bij het opmaken van de balkans telde de poli tie 22 overtredingen. PULLOVERS ZOMERPANTALONS Badpakken en bikini's vanaf f 5r— en f 10,—. Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Rotary Soest-Baarn wil f4.000 bijeenbrengen Dit is het verhaal over en van Jan Wil lem Rosenboom, een unieke jonge ke rel uit Baarn die de afgelopen jaren in Kenya heeft doorgebracht. Uniek, niet alleen om zijn lengte; met 2.05 m. lopen er tegenwoordig wel meer rond. Ook niet om zijn status in Afrika van vrijwilliger. Daar zijn er nog meer van. Neen, het unieke zit hem in de wijze waarop hij zich inzet. Zo een hebben we namelijk nog niet eerder ontmoet en daarover gaat dit verhaal, dat in de ze en de volgende twee afleveringen van de Soester Courant zal verschij nen. Jan Willem (28) is in Baarn opgegroeid; zijn familie woont er nu nog. Een gewo ne schooltrits: lagere school, Baarns Lyceum, Chr. HTS Hilversum met Werktuigbouw- en Technische compu- terkunde. Niets wees op een bijzondere carrière toen hij in 1982 een sociale sta ge volgde in Kenya, daarna terugkwam, in 1983 afstudeerde en in 1984/1985 op de Technische Hogeschool in Eind hoven werkte. Toch moet die stage in Kenya hem iets gedaan hebben. Het liet hem namelijk niet los dat er zulke verschillen bestaan in levensstandaard. Hij kon het niet ac cepteren dat wij in onze overvloed drie maal per dag een bad kunnen nemen als wij dat willen en dat er aan de andere kant van de wereld, in Afrika, niet eens voldoende water is om een maal te be reiden. En als het er was, dan moest je zo voorzichtig zijn, want de kwaliteit liet veel te wensen over. Zo kwam hij in kontakt met het internationaal opere rende ICA, het Institute of Cultural Af- fairs. Dit is een organisatie die in wel 32 landen van de Derde Wereld opereert met louter en alleen vrijwilligers. In elk land is de ICA-organisatie geheel zelf standig en moet men maar zien hoe de eindjes aan elkaar geknoopt kunnen worden. Watervoorziening Zo kwam het dat hij in 1986 weer terug keerde naar Kenya. Hij ging zich toen bezighouden met watervoorziening en met gezondheidszorg. Dat betekende trainen van vrouwengroepen op het platteland en laten zien wat een min of meer evenwichtige voeding betekent, ze vertellen over het voorkomen van ziektes zoals malaria. Het zorgen voor kinderen en inenting. Daarnaast hoe je eigen voedsel te kweken door aanleg gen van kleine tuintjes en hetbouwen van watertanks. Het betekende de men sen leren hoe ze het regenwater, dat soms met bakken uit de hemel komt, konden opvangen en gebruiken in tijd van droogte. Jan Willem is nu projekt-coördinator en begeleidt vijftien Kenyase stafleden bij het opzetten van projekten. Hij wil nog een betere job doen en vond dat hij in juli en augustus een heel belangrijke cursus zou moeten volgen aan de TH in Delft over "low cost, water supply en sanitation", zoiets als, "hoe kunnen wij Jan Willem Rosenboom. tegen lage kosten gezond water krij gen". Aangezien Jan Willem van het ICA maar f 100,- zakgeld per maand krijgt (en dus weet wat zuinig zijn is), kan hij het niet zelf betalen. Toch zijn de kosten f 4.000,- nog afgezien van zijn vliegreis. Vertrouwen Het is ongelooflijk dat er vandaag nog mensen bestaan die zoveel vertrouwen hebben, dat ze dit beginnen. Geen geld, geen subsidiepot in Nederland, geen andere organisatie in Kenya die hem kan sponsoren, geen sociale uitkering in ons rijke vaderland. Mogen wij hem zo maar in de kou laten staan? Het ant woord daarop is "natuurlijk niet". Hem te helpen is de beste investering die wij kunnen doen om de Derde Wereld te helpen met een heel simpele zaak, zoals "gezond water". De komende twee weken willen wij in deze krant meer vertellen over het werk dat Jan Willem in Kenya doet. Hartver warmend! Wij moeten hem dus helpen. Laten wij niet wachten tot de volgende twee artikelen, maar nu alvast een bij drage storten op het banknr. 23.89.04.857 van de Rotary Club Soest-Baarn onder vermelding "Jan Willem". Deze service -club heeft op zich genomen de benodigde f 4.000,- bijeen te brengen. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 9. Voorstel 88-117 10. Voorstel 11. Voorstel 13. Voorstel 14. Voorstel 1-125: -150: -118 -138: Op donderdag 25 augustus vindt in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79 de eerstvolgende vergadering van de Soester gemeenteraad plaats. Aanvang 19.30 uur. De agenda telt de volgende punten: 1. Vaststellen van de notulen van de openbare vergadering van 16 juni 1988. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 88-133tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Torenstraat 22a en voor het plangebied Dal- weg. 5. Voorstel 88-124: tot het geven van een straatnaam. 6. Voorstel 88- 37tot het vaststellen van de "Marktverordening der ge meente Soest." 7. Voorstel 88-131tot het beschikbaar stellen van een bijdrage-ineens aan de woningbouwvereniging "Soest" voor het treffen van voorzieningen aan 90 flatwoningen aan de Dalweg en de Rubenslaan. 8. Voorstel 88-116 tot het vaststellen van de vergoeding over het jaar 1987 op grond van artikel 191 van het Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967. tot voorlopige vaststelling van de uitgaven en inkom sten ten behoeve van de materiële instandhouding van de openbare basisscholen over 1987. tot het akkoord gaan met de jaarrekening 1987 van de Regionale Muziekschool Amersfoort, tot het bezwaar maken tegen de begroting Voor het jaar - 1989 van de Stichting Regionale Onderwijsbegelei dingsdienst Eemland. 12. Voorstel 88-149tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het treffen van voorzieningen op basis van brand- weereisen ten aanzien van akkommodaties van de Stichting Jeugdzorg Soest, tot wijziging rechtspositieregelingen, tot aankoop van een perceel grond in het gebied Dal- weg-Zuid van mevrouw M. Visser-Hilhorst en consor ten. 15. Voorstel 88-139tot aankoop van grond zijnde een gedeelte van de Klein Engendaalweg en enig weiland van de heer H. W. van Asch te Soest. 16. Voorstel 88-140tot aankoop van grond aan de Soester Engweg van me vrouw A.G.M. van Asch-Bouwman te Soest. 17. Voorstel 88- 05tot verkoop van grond gelegen achter het perceel Nieu we weg 29a aan de heren S. en M. Lenarduzzi te Soest. 18. Voorstel 88-130tot verkoop van grond gelegen aan de Dr. de Voslaan aan Lingens Have B.V., gevestigd te Utrecht, ten be hoeve van realisering woningbouwplan op het terrein van het voormalige Oranjehotel. 19. Voorstel 88-130: tot verkoop van een perceeltje grond gelegen in het plan Lazarusberg aan de P.U.E.M. N.V. te Utrecht. 20. Voorstel 88-141tot verkoop van grond gelegen in het plan Lazarusberg aan de heer A. Berghoff en enige anderen. 21. Voorstel 88-142 tot verkoop van grond gelegen in het ontwerp-bestem- mingsplan Lazarusberg aan Bouwbedrijf G.W. van de Grift B.V., gevestigd te Soest, voor de bouw van 25 eengezinswoningen. 22. Voorstel 88-143tot verkoop van grond gelegen in het plan Overhees aan de heer G.J. Koster te Soest. 23. Voorstel 88-144tot verkoop van grond gelegen in het plan Overhees III aan de Woningbouwvereniging Soest voor de bouw van 39 woningen in de sociale huursector. 24. Voorstel 88-145tot verkoop van de percelen Birkstraat 48a en Soester- bergsestraat 37a aan Frans Bosman B.V. te Soest. 25. Voorstel 88-146tot verkoop van grond gelegen aan de Kerkstraat aan de heer W.E. Robberse te Soest. 26. Voorstel 88-147tot verkoop van een perceel grond aan de heer J.G. Ha zelaar te Soest. 27. Voorstel 88-128tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een groothandel in diverse materialen op/ in een perceel gelegen aan de Dorresteinweg. 28. Voorstel 88-129tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en inwerking houden van een groothandel in diverse materialen op/ in het perceel Nieuwstraat 64. 29. Voorstel 88-135tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een restaurant op/in het perceel Soester- bergsestraat 107. 30. Voorstel 88-132van de commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift van A. Lenar duzzi B.V. tegen het besiuit van burgemeester en wet houders tot weigering van een vergunning voor de bouw van een schutting op het perceel Nieuweweg 29a. 31. Voorstel 88-151 formele bekrachtiging van door de burgemeester bij besluit van 8 juli 1988 uitgevaardigde voorschriften. 32. Voorstel 88-126: tot benoeming van een lid van het algemeen bestuur van het Gasbedrijf Centraal Nederland. 33. Voorstel 88-136tot het ongevraagd eervol ontslag verlenen aan de heer H. Knol als directeur van de openbare basisschool Rin- ke Tolman, gelet op beschikking Wo 210536 van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. 34. Voorstel 88-137tot het aanstellen van de heer H.J. van den Anker als directeur van de openbare basisschool Zonnedauw (voorheen openbare basisschool Rinke Tolman). -127: tot benoeming van de heer A. Slagt tot commissaris van de N.V. Regionaal Nutsbedrijf Eemland. -148tot benoeming ambtenaar van de burgerlijke *tand. 35. Voorstel 36. Voorstel

Soester Courant | 1988 | | pagina 3