m te koop bij Schoeman El' Schoeman Film van de week mdPub -SILVER STAR VIDEO Speelgoedwinkel en kledingzaak in nieuw pand aan Yan Weedestraat? VIDEO TOP 10 Vlaaf Vvo^v 'Soest blijft me trekken, hoe truttig het leven er ook is' Soest 50 jaar geleden 5 augustus 1938 PAGINA 4 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Gielen-pand gaat grotendeels tegen de grond KETTING FORMULIEREN Lamp vernield na weigering zaak YOUNG LOVE De Soes ter Duinen vraagt uw aandacht voor Ton Paauw in Trouw: Wedvluchten (1) Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk? Doe het verzekerd! DUIVENSPORT Wedvluchten (2) Restanten T-SHIRTS Soest, Pijperpad Hoekhuis met kleine berging en inpandige schuur. Tuin aan 3 zij den, gelegen in aantrekkelijke, rustige nieuwbouwwijk (geen door gaand verkeer), c.v. Entree/hal, toilet, garderobekast, meterkast, woon/eetkamer met open keuken (schuifpui, parket); 1e verdieping: 3 slaapkamers/ werkkamer, badkamer met toilet, bad en vaste wastafel, c.v.-ketel- ruimte, kast en berging. Perfecte staat van onderhoud. Schitterend aangelegde tuin met volle privacy (in breedte aangelegd en groter dan vergelijkbare woonhuizen in de buurt), gedeeltelijk glasisolatie. k.k. Koopsom: f 155.000,- Soest, Soesterbergsestraat Boven winkelcentrum "Hartje Zuid" gelegen 5-kamer appartement met balkons (2 X), c.v. en te creëren zelfstandige opgang vanaf de Soesterbergsestraat. Trapopgang, hal, halfopen keuken met eetbar, living (8 X 4 m) met open haard en balkon; 2e verd.: 3 slaapkamers, studeerkamer met c.v.-ketel (1977) opstelling. Veel inbouwkasten. Koopsom f 154.000,-kk Soest, Irenelaan Royale eengezinswoning met uitgebouwde kamer (10 x 3.40) voor zien van open haard, half open luxe Alno keuken met ingebouwde koelkast, oven met grill en warmhouder, vaatwasmachine, wasma chine, elektrische kookplaat en afzuigkap, gang, toilet, kelderkast. Verd.: royale achterslaapkamer (ca. 24 m2) over de gehele breedte van de woning voorzien van 4 kasten, voorkamer (4X3 m.), dou che met vaste wastafel, geheel betegeld, vaste trap naar zolder met 3e slaapkamer voorzien van dakkapel, schoonmetselwerkmuur en veel bergruimte, c.v.-ketelopstelling, parterre gedeeltelijk voor zien van thermopane beglazing. Optimale privacy in achtertuin met schuur en achterom. Parterre voorzien van natuurstenen vloer. Koopsom: f 219.000,' k.k. Schoeman Makelaars o.g. B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren ie WSi Inlichtingen via Veenendaal, uWj uw NVM- Amersfoort, VN Makelaar of via ons kantoor Hoofddorp, NVM Leusden en Tiel uakelmb -L. „4 Binnen afzienbare tijd zal aan de Van Weedestraat 25 een nieuw winkelpand worden gebouwd op de plaats waar tot voor kort de bekende doe-het-zelf- en ijzerhandel Gielen gevestigd was. Het grootste deel van het pand gaat tegen de grond en maakt plaats voor twee nieuwe winkels. Daarmee wordt tege lijk ook het "gat" gevuld tussen het Gielen-pand en de naastgelegen snackbar "La Route". Bij de gemeentelijke afdeling Bouw- en Woningtoezicht zijn inmiddels tekenin gen ingediend, samen met een aanvraag voor een bouwvergunning. Over een maand neemt het gemeentebestuur een beslssing op die aanvraag, die ook be trekking heeft op de wet Geluidhinder. Dit laatste in verband met het feit dat er een hogere grenswaarde moet worden vastgesteld, omdat de geluidbelasting aan de Van Weedestraat nu aanzienlijk meer dan 50 dBa bedraagt. Voor zover bij de gemeente bekend worden in het pand twee winkels onder gebracht; een van ca. 800 vierkante me ter en een van ca. 240 vierkante meter. Het zou daarbij gaan om een speel goedwinkel en een kledingbedrijf. Bo ven de grootste winkel, die in witte steen wordt uitgevoerd, worden twee drieka- mer-woningen gebouwd. Welke zaken t.z.t. hun intrek zullen ne men in de winkels is nog niet duidelijk. De voorgevel van het nieuwe winkel pand aan de Van Weedestraat. De bouwvergunning is aangevraagd door Philip Schaap Onroerend Goed, namens de firma Macéka Vastgoed in Maarssen. Daar kon men in de afgelo pen dagen echter nog geen concrete in lichtingen verstrekken. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Twee jongens van ongeveer twintig jaar hebben de lamp van een brandweerau to vernield. Zij reageerden daarmee hun woede af over de weigering in een restaurant. Ze wilden in de nacht van maandag op dinsdag om half twee het etablissement in, maar de deur bleef op slot. Nadat ze de lamp naar de eeuwige jachtvelden hadden gestuurd, namen ze de benen. Ze reden weg in een perso nenauto. Drie tieners, Benny, Bobby en Huey, brengen hun tijd door met luieren aan het strand en meisjes versieren. Dat laatste gaat een stuk beter als Huey het huis en de auto van zijn ouders een tijdje voor zichzelf alleen heeft. Maar als ze de auto in de prak rijden moeten ze een baantje zoeken. Ze gaan alle drie werken in een sjiek hotel. De dikke Huey, die altijd door iedereen gepest wordt, wordt het hulpje van de kok, de andere twee worden piccolo's. Op een dag komt Sandy met haar ouders in het hotel logeren: Sandy is een ex-vriendin van Benny, die het uitmaakte omdat ze zwanger raakte. Haar ouders willen haar uithuwelijken aan Schnitzer, een schatrijke veertiger, die ze nog nooit ontmoet heeft. Als Bobby en Huey hier achter komen besluiten ze hier een stokje voor te steken, om zodoende Benny de kans te geven het weer goed te maken. r 6.i 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) 6. The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een drukkerij, Kerk straat/Torenstraat, sectie K, nr. 2285 (Artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder); 2. het gedeeltelijk verhogen van een ge luidsscherm, langs de RW A28, ter hoogte van de 60 Bemog-eengezins- woningen f Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. het plaatsen van een erfafscheiding, van Hamelstraat 96 (Artikel 302, lid 6 van de bouwverordening); 4. het bouwen van twee bergingen, een carport en een afdak, Korte Brink- weg 22b en 22c (Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van een maand voor bouwplan 1 en twee weken voor bouw plan 2,3 en 4, te rekenen vanaf donder dag 4 augustus 1988, eventuele bezwa ren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en Stadsbeheer, afdeling bouw zaken, (kamer 021), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Commissievergaderingen •Woensdag 10 augustus, 19.30 uur: commissie Onderwijs Agenda o.a.: benoeming directeur ba sisschool Zonnedauw; notitie inkom sten en uitgaven basiseducatie 1989 t/m 1993; •Dinsdag 16 augustus, 19.30 uur: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: voorzieningen aan flatwo ningen Dalweg en Rubenslaan; voor stel "Marktverordening der gemeente Soest"; aanpassing herinrichtingsplan Soesterberg-kom; plan doortrekking Koningsweg; rapport sportvoorziening Dalweg; groenstructuurplan gemeente Soest. •Woensdag 17 augustus, 19.30 uur: commissie Bedrijven Agenda o.a.: groenstructuurplan ge meente Soest. •Donderdag 18 augustus, 19.30 uur: commissie Welzijn/Volksgezondheid •Donderdag 18 augustus, 20.30 uur: commissie Financiën Agenda o.a.: aankoop grond in gebied Dalweg-Zuid en Klein Engendaal; ver koop grond in Dr. de Voslaan, plan La- zarusberg en Overhees III. De vergaderingen vinden plaats in de dependance achter gemeentehuis, Steenhoffstraat, behalve de commissie R.O., die aan de Lange Brinkweg 77 vergadert. De agenda's en stukken kan men inzien in het gem. INFOrmatiecentrum; hier kan men ook alles vertellen over de mo gelijkheid van "Spreekrecht" tijdens de vergaderingen. Informaties: info-centrum, STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Vanuit Bergerac werden zaterdag ook duiven van Soesters in vrijheid gesteld. Dat gebeurde bij een kalme zuidwesten wind. De duiven moesten een afstand van 888 kilometer overbruggen. De Vriendschap Aankomst eerste duif 30.7.88 om 05.55.55 uur, snelheid 1726,90 mtr. per minuut. Aankomst laatste prijsduif 11.55.57 uur. Uitslag: C. Bokma 1. T. Stoelwinder 2. W. Hoffmann 3. Altenaar/Reijerse 4. D. Bos 8. B. Schimmel 11. Huizinga/ Van Doorn 12. J. Kruseman 13. Soest Er waren 132 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 05.14.47. Deze haalde een snelheid van 1827.66 m.p.min. 1 Uitslag: H. Huisman 1. T. v. Deuveren 2. M. Monsjou 3. Comb. Vogel 4. Z. v.d. Esschert Zn. 5. D. Huisman 6. Comb. Mol Zn. 7. Hornsveld-v. 't Net 12. De Zwaluw Aankomst eerste prijswinnende duif zaterdagmorgen om 7.20.15 uur, snel heid 1.485.02 meter per minuut. Aan komst laatste prijswinnende duif 11.33.43 uur. Comb. v.d. Brakel/De Beer 1. J.P. Stam 2. R. Eimers 3. H. Woudstra 4. B. van Egdom 6. H. de Bree 8. G. Rijksen 10. R. Voskuilen 11. A. van Ginkel 13. Afgelopen maandag wijdde het lande lijk ochtendblad Trouw bijna een hal ve pagina aan een van de kleurrijkste inwoners van Soest: de beeldend kun stenaar Ton Paauw, plaatselijk be kend door o.a. de flatschilderingen aan de Dalweg en door zijn acties voor het behoud van een gezond leefmilieu in Soest. Onder de veelzeggende kop "Een shockerende confrontatie" schildert interviewer Fred Lammers een portret van de Soester, waarin ook diens enfant-terrible-achtige trekjes niet onderbelicht blijven. Ton Paauw komt in het vraagggesprek uitgebreid aan het woord en is ook nu weer goed voor een aantal gekruide op merkingen over zijn woon- en geboor- In verband met vakantie van de mede werkers zal de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest, vóór 10 augustus a.s. geen vakatures aanbieden. In plaats daarvan zal wat indringender worden ingegaan op problemen en situaties die met het vrijwilligerswerk te maken heb ben. Tijdens vrijwilligerswerk kunnen er on gelukken gebeuren. Een vrijwilliger kan schade veroorzaken maar ook zelf scha de lijden. In principe is iemand die scha de veroorzaakt, aansprakelijk voor die schade. Dat betekent dat hij de schade moet vergoeden. Zo geldt dat in de pri- vésfeer wel, maar in de werksfeer ligt dat iets anders. In de werksfeer is de werkgever aan sprakelijk voor gedragingen van zijn werknemers. Het is niet altijd duidelijk of vrijwilligerswerk in de privésfeer wordt verricht of in de werksfeer. En daarmee komen de problemen. Hoe meer vrijwilligerswerk lijkt op werk dat beroeps- of bedrijfsmatig is, hoe kleiner de kans dat een eigen WA- verzekering uitkeert. In zulke gevallen wordt van een 'gezagsverhouding" ge sproken. En die is er al als de vrijwilliger en de organisatie op eikaars arbeid en opdracht gaan rekenen. Omdat dit ver band tegenwoordig steeds sneller wordt gelegd door rechters en verzekeraars, loopt de organisatie waar de vrijwilliger werkt, een steeds groter kans aanspra kelijk te zijn. Voorbeelden: Mies gaat naar een vergadering. Zij stalt haar fiets tegen een paal. De fiets valt en komt tegen een auto aan. Het be stuur van het buurthuis is aansprakelijk en wordt voor de schade aan de auto aangesproken. In de keuken van een dienstencen trum stoot Arthur een pan hete soep om. Een kollega loopt hierdoor brand wonden op, terwijl ook trui, broek en schoenen zijn beschadigd. Het centrum moet deze schade vergoeden. Als de o« ganisatie niet is verzekerd voor aansprakelijkheid, dan blijft de aan sprakelijkheid wél bestaan. De organi satie zal dan dus uit eigen vermogen de schade moeten vergoeden. Daarom kan de organisatie maar beter een verzeke ring hebben om dit risico op te vangen. In samenwerking met het ministerie van WVC en de Rijksvoorlichtingsdienst, start het Landelijk Steunpunt Vrijwilli gerswerk een Postbus 51-aktie met als motto: "Vrijwilligerswerk moet óok verzekerd zijn". De aktie bestaat uit een Postbus 51 -spot die tussen september en november (twee maanden lang dus) ongeveer 30 maal vóór of na journaaluitzendingen op televisie zal worden vertoond. Tij dens de aktie kan men gratis het Postbus 51-folder ophalen bij postkantoren en bibliotheken. Voor vragen kan men terecht bij LSW of bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest, gevestigd in C-drie, Willaert- straat 49, na 14 augustus telefonisch be reikbaar onder nummer 02155-12630. Heeft u belangstelling voor de funktie van administratief medewerk(st) er bij de WB-Soest en wilt u nu reeds daar over woiden geïnformeerd, dan kan u kontakt opnemen met de sekretaris van de Stichting tel.: 02155-23001. De Soester postduivenverenigingen de den mee aan de wedvlucht vanuit St. Ghislain-Hornu over een afstand van 218 kilometer. De Vriendschap Aankomst eerste duif 09.51.05 uur, snelheid 1550.44 mtr. per minuut. Aankomst laatste prijsduif 10.20.38 uur. B. Schimmel 1. L. Dekker 2. T. Stoel winder 3. W. Hoffmann 4. A. Grift 5. C. Kaats 7. C. Bokma 9. A. Kok 10. T. Kok 11. J. Wijnands 12. Soest Er waren 326 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 09.52.29. Deze haalde een snelheid van 1523.29 m.p.min. Hornsveld-v. 't Net 1. A. Rookhuizen. T. v.d Deuveren 6. C. Kamphorst 8. H. Huisman 9. A. Teunissen 11. A. v. Hornsveld 14. De Zwaluw Aankomst eerste prijswinnende duif 9.54.28 uur, snelheid 1.516.64 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 10.14.42 uur. H. De Bree 1. J.P. Stam 2. T. Klomp 3. R. v.d. Mast 4. B. van Egdom 5. W. v. Dorrestein 7. K. de Jong/Hogers 8. J. v.d. Brakel Zoon 9. J. v.d. Belt Klzn. 14. teplaats. Aan de orde komen o.a. zijn verzet tegen de plaatselijke "Knollen tuin-politiek" met name tegen de centrumplannen op de Eng, waarin Paauw een vooraanstaande rol speelde, en tegen de verbreding van het Kerk- pad. Ton Paauw vertelt daarin o.a. dat zelfs zijn eigen moeder hem destijds de mond wilde snoeren en blikt - vermoe delijk speciaal ten gerieve van de le vensbeschouwelijk ingestelde Trouw- lezers - uitvoerig terug op zijn roomse jeugd. Zo bekent hij dat hij voor zijn eerste communie, waarbij hij nuchter had moeten blijven, een krentebol tot zich nam, waarover hij zich jarenlang schuldig heeft gevoeld. Ook doet hij een boekje open over zijn roerige jeugdjaren in Soest, o.a. over het onbe grip dat hij als slagerszoon geen vlees bliefde en over zijn weglooppogingen, voordat hij zich tenslotte wijdde aan de beeldende kunst. In het verhaal komen verder een aantal van zijn "projecten" ter sprake, met na me de tentoonstelling in kasteel Groe- neveld, waaraan hij samen met Midas Dekkers en Kees van der Meiden werkt en die binnenkort wordt geopend. Ken merkend is zijn opmerking ov^r het An na Paulownahuis aan de Burgemeester Grothestraat, dat hij van de gemeente Soest huurt en waarin hij dit najaar start met een galerie. Soest krijgt daarin van een van zijn lastigste inwoners zelfs min (MEXX) §3£<r §9*90" (in kaki, marine, grijs) of meer een wat zuinig uitgevallen pluim: "Zo zie je maar weer dat Soest niet haatdragend is. Daarom blijft het dorp, hoe truttig het leven er oo]k is, me trekken." SOEST. FRAAI SUCCES VOOR „APOLLO". Dinsdag ging de Mannenzangvereeniging „Apollo" alhier, op concours te Nieuw Leusden, alwaar de Harmonie „Lisiduna" aldaar, wegens haar 30-jarig bestaan, een zangconcours had uitgeschreven. In de afd. Uitmuntendheid wist „Apollo" met 328 punten een 1ste prijs te behalen met lof van de jury voor koor en dirigent. In de heerenafdeling viel hun een 2den prijs ten deel, terwijl de vereeniging voor het hoogste aantal behaalde punten een extra prijs behaalde. De jury bestond uit de heeren: Fred. J. Roeske, Amsterdam; H. v. Rheenen, Utrecht en H. Altink, Utrecht. Voor het koor en den dirigent, den heer H.J. van Maurik te Utrecht, een fraai succes. NIET GEWENSCHTE VREEMDELING. In opdracht van den Vreemdelingendienst werd alhier aangehouden de Duitscher S.W.T., die, in het bezit van een werkvergunning, geacht werd zon der middelen van bestaan te zijn. De vreemdeling, die alhier een schoenwin- keltje wilde beginnen is via de grenspolitie uitgeleide gedaan. AANRIJDINGEN. Maandagmorgen trok een colonne legerauto's met kanonnen over de Mid delwijkstraat, waarbij een korporaal-ordonnans het verkeer van den anderen kant stop wilde zetten. Eenige luxe automobielen, die zich in de colonne gewrongen hadden, zagen in, dat zij op deze wijze een bekeuring op zouden loopen en de bestuurders trachtten de file nog snel te passeeren. Een truck, die van de andere zijde naderde, trachtte ook door te rijden en stoorde zich niet aan het stopteeken van den ordonnans. Om een der luxe auto's te vermijden, gooide de bestuurder van de truck snel het stuur om, doch kwam daarop voor een stilstaande legerauto te staan, waar na een botsing volgde. De zware leger-auto weerstond de botsing zeer goed, doch de truck kwam dwars over den weg te staan en werd ernstig beschadigd. Een en ander bracht ernstige stagnatie teweeg in het verkeer, dat door de politie moest worden omgeleid. De bestuurder van de vrachtauto, wonende te Velp, kreeg een proces-ver baal. JEUGDIG INWONER BD HET ZWEMMEN VERDRONKEN Woensdagavond was de 23-jarige Gijs Sukel, wonende Beetzlaan alhier; met de broertjes Van Deyel, wonende aan den Veldweg, aan het zwemmen in de Praamgracht nabij de brug, waarover de spoorlijn Amsterdam-Amersfoort loopt. Óp een gegeven moment sprong S. voorover in het water en tot grooten schrik van de twee anderen kwam hij niet meer boven. IJlings trokken de jongens naar huis, om het feit het was half acht dat zij thuis waren tegen half 10 aan hun vader te vertellen. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, waarna drie agenten onder leiding van Adj. Inspect. H.J. v.d. Essenburg, met de politie-auto naar de plaats des onheils trokken. Met een haak van de Brandweer werd na een kwartier het lichaam van S. op gehaald. Het bleek, dat hij bij zijn "duik" met het hoofd in de modder was terechtge komen en daarin was blijven steken. De heer Quelle trachtte nog met kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, doch dit mocht niet meer baten. Per brancard van de Baarnsche politie (Baarnsch grondgebied) werd het lijk naar het politie-bureau te Baarn vervoerd en in beslag genomen. Later is door den Officier van Justitie het lijk vrij gegeven. De deernis met de familie S. is algemeen. FUSIE. In de Soester voetbalwereld Wordt de zaak gecombineerd, Omdat er door „Soest" en „Esvac" Thans een fusie wordt begeerd. Voetballievend Soest waardeert het Dat men samenspelen gaat, Want solistisch werk bij voetbal Is het spel niet bij gebaat. Voetbal steunt op combinatie En op onderling verband; Juist op „drijven" zijn zoovelen Ook bij voetballen gestrand. Samenspel is onontbeerlijk Als men iets bereiken wil; Juist het onderling verband is Op het groene veld „de spil." Deze voetbaltrappers-fusie Is een pracht sportief idee; „Soest" en „Esvac" combineeren En de naam wordt „S.E.C." Als de competitie aanvangt Gaan we naar het voetbalveld, Want dan wordt binnen de lijnen 'n krachtig elftal opgesteld. Laat de voetbal nu maar rollen, Spelers zijn er nu genoeg, Door de nieuwe samenstelling Komt er vast een sterke ploeg. Als het samenspel een feit wordt In den waren zin van 't woord, Wordt er door het nieuwe elftal Menig doelpuntje gescoord! Bij de voetbalcombinatie Blijv' saamhoorigheid 't parool; Deze fusie is in feite Een juweeltje van een goal! E.V.E.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5