Splinter Eemland b.v. 4t2 Helpt u ook mee? 13 Soest wil plaats bij eerste 5 clubs Augustus, hooimaand?! Wij hooien het hele jaar! 'Het is en blijft een rot eind hoor' ONS GRAS IS ER AL WEER KLAAR VOOR!! Veel sportactiviteiten bij Gildefeesten cEdubberstaaw pagina WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 9 de weer GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S MOLENRESTAURATIES IN 1987 „DE WINDHOND" de in 1930 afgebroken stelling-korenmolen „DE WINDHOND" weer opbouwen? Gelhard-formatie begint gemotiveerd aan nieuwe competitie VOETBAL ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 DUIVENSPORT Loodgieterswerk Soester triathleet Marcel de Boer verbetert record op EK Vlaggestok stuk Naambordjes weg J zin in voetbal? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 SEC oefent voor rentree in derde klasse Clubs verlenen medewerking bij organisatie zou worden door de U werd in 1984 door -hof van Estland ver- anti-Sovjet opruiing lij kreeg de maximum an tien jaar, plus vijf imng. Driemede-on- len op dezelfde aan- 1; Enn Tarto bevindt 'üK in een heropvoe- oor politieke gevan- e Hilario uit Peru otestantse predikant enschap San Pablo in een gevangenisstraf p beschuldiging van ober 1985 werd hij n door de Onder- ïru na guerilla-acties Cort daana vertelde de protetantse kerk irteld was en daarna ïrrorist' te zijn. Be- ïms' was een verkla- gevangene het eni- dat tegen Agripino ebracht. Voor de Ie hij de aanklacht i is mede-oprichter vangelische kerk in I aat bekend als een ie vrede. Amnesty mening dat dit de ijn arrestatie en ge- ag 10 augustus op reven worden, /ijverhof vanaf 10 vlevr. L. de Bruin, ar de leiding. Amnestycentrum mweg 21. Mevr. J. 12, neemt daar de •'chrijfmateriaal en I likbaar. n de Varenstraat "ige week de dief- mesjack. Het kle- omen uit de ber- arvan het slot was st is onder dok- ld nadat hij een s zevende etage Doid. De 23-jari- ennissen aan de aan en leverde /er. De man had - RinkeTolman- e lastiggevallen, id afgepakt ver- het montuur op terdag j.l. twee- te blussen. Het het Saenredam- aog onbekende ainer in brand ïr kwam er een n brandje bij de ^aleriaanstraat. den twee jonge n stoken bij de s waren in geen te zien en de lur. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek i Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Gezicht op de gerestaureerde molen „Oog int Zeil" te Cothen (Utrecht). De technische oplevering van de molen vond plaats op 19 maart 1987. De officiële ingebruikstelling van de bedrijfsklare korenmolen „Oog int Zeil" geschiedde op 23 mei 1987. i beetje bonte ïn vro- achtig tl door m een in een Dlade- groep voor ilver- n fijn is op ts te hulst i van een telde ruik. ilja- ïelij- ze- 3or- irin tijd HELPT U OOK MEE? De stellingkorenmolen te Soest weer opbouwen? Voorbeeld: elke Soester inwoner (en elders wonende mag ook). 100 Cent per maand als bijdragé voor de bouw, en binnen 365 dagen gaan we beginnen! Gironummer: 44 03 522 t.n.v. penningm. De Windhond te Soest. Zo zag "De Windhond" er in zijn glorietijd uit en zo zien vele Soesters en andere molenliefhebbers deze molen graag weer terug. Stichting tot herbouw van de stellingkorenmolen "DE WINDHOND" te Soest. Secretariaat: Birkstraat 106 - 3768 HL Soest Ja, dat wil ik en wens inlichtingen word donateur wil de gouache-reproduktie van Rien Poortvliet a f 10,- wil het boekje de stenen Reus op de Zoester Enghaf 20,- wil medewerker worden gironummer 4403522 De A-selectie van s.o. Soest is gisteren gestart met de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Trainer Wim Gelhard van de derde klasser van de KNVB-zondagamateurs mikt daarin op een klassering bij de eerste vijf ploegen. In de afgelopen competitie ontdeed Soest zich pas enkele wed strijden voor het einde voorgoed van degradatiegevaar. In die fase werden verrassende resulta ten geboekt tegen topploegen, waaron der UW dat op de laatste dag niet ver der kwam dan een gelijkspel tegen de blauwwitten en daarmee afhaakte in de strijd om het kampioenschap. Ditmaal wil s.o. Soest het niet op het laatste mo ment laten aankomen. Om aanspraak te maken op een hoge klassering wil Gel hard zijn formatie met aanvallend voet bal het veld insturen. Reden voor opti misme is er genoeg, vindt men in het Soest-kamp aan de Bosstraat. Ray- mond Brandes en Michel Everts (uit de A-jeugd), Jurgen Surstedt en Arjan Schipperen (hersteld van zware blessu res), Mare Uyland en Anton Vugts (na een jaar gestopt te zijn), Huub Koppel (uit de B-selectie) en wellicht de in de Nederlandse Antillen afzwaaiende Marco Stalenhoef komen de selectie van Gelhard versterken. Daarentegen zag de trainer na zijn eerste jaar in Soest drie belangrijke spelers vertrekken. De talentvolle Peter Wolfsen gaat in het spoor van veel andere jeugdspelers van Soest zijn geluk bij FC Utrecht beproe ven. De geroutineerde Tim Torsing komt dit seizoen uit voor 's Graveland en Gert Westerveld verhuisde naar As- Instelling De spelersgroep wacht een zware taak om aan de hooggespannen verwachtin gen te kunnen voldoen. De motivatie is volgens Gelhard echter ondubbelzinnig aanwezig en met de juiste instelling moet het de blauwhemden lukken om inderdaad tot de vijf beste verenigingen van de derde klasse B te behoren. In die strijd ontmoet s.o. Soest twee keer buurman SEC. Van onderschatting zal bij Soest geen sprake zijn. "SEC heeft zich danig geroerd op de transfermarkt en mag zeker niet onderschat worden. Het Soester publiek weet zich in ieder geval verzekerd van twee onvervalste toppers," klinkt het vanaf de Bosstraat- Oost. Daar vindt op zondag 30 oktober ook het eerste treffen tussen beide riva len plaats. De technische staf van s.o. Soest heeft onder leiding van trainer Wim Gelhard een pittig oefenprogramma samenge steld voor de A-selectie van Soest. In het weekeinde van 13 en 14 augustus staat de spelers een trainingskamp in ^choorl te wachten. Dit is financieel mogelijk gemaakt door sponsor Procar. Indien de sportstichting toestemming geeft oefent start s.o. Soest op zondag 7 augustus de oefencampagne. Programma: Zondag 7 augustus: 14.00 uur Soest - CDN Woensdag 10 augustus: 19.00 uur Soest - AFC Donderdag 11 augustus: 19.00 uur Soest - Z'Vooruit Woensdag 17 augustus: 18.30 uur Soest - Scherpenzeel Na dit intensieve programma begint op dinsdag 23 augustus het serieuze werk voor s.o. Soest. Op die datum staat de eerste bekerwedstrijd op het program ma. Soest gaat dan op bezoek bij Hoog land 18.30 uur). Als Soest via een gun stig resultaat de eerste ronde overleeft, volgt op 30 augustus een uitwedstrijd tegen de winnaar van het duel Victoria- Hilversum. De competitie begint voor s.o. Soest op zondag 4 september met een thuiswedstrijd tegen WOG. Van deze Harderwijkse tegenstander werd de laatste ontmoeting op eigen veld met 1-2 verloren. oHoeio<öUD, VDOK- Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Stand Vleescentrum De Zwaluw na vier vluchten 1. E. v.d. Brakel-De Beer 4.759.04 m 2. H. de Bree 4.756.70 m 3. G. Rijksen 4.747.66 m 4. W. Hoffman 4.747.13 m 5. B. Schimmel 4.716.77 m Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Het was tijdens de nationale PTT-kampioenschappen kwart triathlon. Na één kilometer zwemmen en veertig kilometer fietsen had hij een voor sprong opgebouwd van tien minuten, maar bij het wisselpunt moest hij een kwartier op zijn schoenen wachten. Ondanks die grote blunder van de organisatie zou Marcel de Boer uit Soest toch nog als tweede eindigen. De enige die nog voor hem kon finishen zei hem later: "Voor mij ben jij de winnaar." De organisatie wimpelde ieder protest af. "In september doe ik weer mee, want ik moet daar natuurlijk een keer eerste worden," zegt de 26-jarige goedlachse postbezorger, die afgelopen zaterdag tijdens de Eu ropese kampioenschappen in het Westduitse Roth vijftig minuten van zijn persoonlijke record op de hele triathlon afzweette. Met de eindtijd van 10 uur, 12 minuten Marcel de Boer twee dagen na zijn in- en 33 seconden keerde Marcel de Boer dit weekeinde bijzonder tevreden huis waarts. De enige Soester deelnemer aan de EK legde de 3,8 kilometer zwemmen in een kanaal af in 56 minuten, deed 5 uur en 19 minuten over de 180 kilome ter op de fiets en overbrugde de mara thon vervolgens in 3 uur en 50 minuten. Daarmee eindigde hij met een achter stand van iets minder dan twee uur op zijn landgenoot en Europese kampioen Axel Koenders, die onder ideale weers omstandigheden geen spaan heel liet van het wereldrecord dat op naam stond van de Amerikaan Scott Tinley. Koen ders noteerde een bijna magische tijd van 8 uur, 13 minuten en 11 seconden. Marcel de Boer boekte zijn grootste winst op de marathon. Over de 42,9 ki lometer had hij 28 minuten minder no dig dan tijdens zijn snelste tijd vóór Roth. Pennywafels "Het is en blijft een rot eind," blaast spanningen thuis uit. Hij heeft zojuist alweer een fietstocht achter de rug. "Vanavond ga ik nog een half uurtje zwemmen, een beetje schoolslag en rugslag. Het lag in de planning dat ik twee dagen niets zou doen, maar ik voel me goed. De vorm is er. Nu is het zaak om die een maand vast te houden voor de triathlon in Almere op 27 augustus. Sommigen verklaren me voor gek om twee keer in één maand een triathlon te doen. In West-Duitsland ben ik twee ki lo afgevallen tijdens de triathlon. De eerste keer acht kilo. Dat betekent dat m'n conditie beter is. M'n lichaam kan de belasting beter aan. Bij de eerste keer wil je nog wel eens door het lint gaan, omdat je niet weet wat je te wachten staat, maar daarna bouw je rustperiodes in. Je krijgt iedere keer wel een klap. In Roth zat ik er tussen de 120 en de 140 kilometer doorheen. Toen ben ik dertig kilometer per uur gaan fietsen. Het heeft geen enkele zin om te forceren als je stuk zit. Je kan beter even dertig gaan Marcel de Boer liep afgelopen zater dag de triathlon tijdens de EK in Roth (West-Duitsland). Over ruim drie we ken verschijnt hij in A lm ere aan de start. fietsen, zodat je kan herstellen. Je moet daarna ook nog lopen en je moet aan de finish komen. Ook bij het lopen had ik het moeilijk, tussen de 20 en 30 kilome ter. Toen ben ik in plaats van dertien ne gen kilometer per uur gaan lopen. Ik dacht bij mezelf: hoe kan dat nou en ik kreeg een beetje honger. Nou ja, dat mag ook wel na zo'n dag. Ik heb een pak pennywafels en wat bananen gegeten en een beetje water gedronken. Toen ging het wel weer. Van kramp heb ik he lemaal geen last gehad. M'n lichaam kan veel voedsel opnemen. Je cellen staan tijdens een triathlon wagenwijd open. Die willen dan wel wat energie hebben. Triathlon is geen gekkenwerk. Er zijn toch ook mensen die de 200 ki lometer van Winschoten lopen of mee doen aan de woestijnloop, zeven dagen lang 200 kilometer door de woestijn. Sommigen doen nu ook al twee keer de triathlon achter elkaar. Steeds meer mensen halen de finish, dus de afstan den zullen straks wel langer worden ge maakt." Jonge sport Zijn interesse voor de triathlon werd in 1985 opgewekt door Jaap van den Berg. Marcel de Boer, die in zijn jeugd jaren het voetbal liet voor wat het was, zag de voormalige Soester triathleet in actie tijdens de kwart triathlon van het Soester Natuurbad. Vanaf dat moment was De Boer, die al vaak lange afstan den liep, gegrepen door de jonge sport. De eerste hele triathlon liep hij in 1986 in Almere, waar een jaar later zijn twee de volgde. Op de kwart triathlon boekte hij successen in Baarn (winst in 1987 en 1988) en vorig jaar in Hoogeveen, toen hij ook als eerste eindigde. Over zijn klassering in Roth tast De Boer nog in het duister. De uitslag heeft hij nog niet binnen, de gebruikelijke finishfoto ook nog niet, maar hij vermoedt dat hij in het deelnemersveld van 700 triathleten bij de eerste honderdvijftig zat. "En dan moeten er eigenlijk nog een heleboel worden gediskwalificeerd omdat ze hebben gestayerd bij het fietsen," merkt hij enigzins wrang op. Hij verwacht niet dat hij zijn scherpe tijd van Roth tijdens de open Nederlandse kampioenschappen in de polder kan verbeteren. Het was zaterdag niet nor maal. Zoiets heb ik nog nooit meege maakt. Er stond helemaal geen wind. In Almere komt er minimaal een half uur bij. In de polders is het misschien één keer per jaar windstil." Deuntje van de top 40 "Tijdens de triathlon denk je aan alles, aan de omstandigheden thuis of je laat een deuntje van de top 40 door je hoofd gaart. Vooral hls je in je ritme zit denk je aan hele andere dingen. Of je maakt een praatje met iemand die je inhaalt. Na aankomst ben je blij datje nog leeft. Pas vijftien minuten later kan ik weer nor maal praten. Daarvoor is m'n coördina tie zoek. Dan zeg ik gewoon niets en het eerste kwartier moeten ze ook niks te gen me zeggen. M'n hele lichaam is dan ontregeld, tenminste zo ervaar ik dat. Koenders wrijft zich nog eens in zijn handen alsof 'ie een blokje om is ge weest en praat als Brugman. Die man presenteert zich. Ik zit dan zo diep, ik kan dan niets meer. Maar ja, de toppers hoeven niet te werken. Zij hebben alle tijd om te herstellen. Bij mij gaat iedere ochtend om half zes de wekker. Je be gint dan 's middags al vermoeid aan de training. Henk Schaak maakt de sche ma's voor me. Hij begeleidt me. Ik train twee onderdelen per dag, per week zo'n dertig tot vijfendertig uur. Je moet het van duurtraining hebben. Je fietst bij voorbeeld drie keer een half uur veertig kilometer per uur en tussendoor neem je wat gas terug. Ik heb mezelf erop be trapt dat ik de eerste twee jaar teveel heb gedaan. Dan kom je jezelf toch wel tegen. Met de schema's van Schaak weet ik per dag wat ik moet doen. Het zijn goede schema's, want anders haal je geen vijftig minuten van je beste tijd af. Natuurlijk moet je zelf ook in de sche ma's geloven. Bij noodweer ga je er in schuiven. Als het regent zie je mij niet op de fiets. Ik ben gauw vatbaar voor een verkoudheid, en als je dat krijgt kan je het wel vergeten. Zolang er progres sie inzit wil ik doorgaan met triathlons. Ik zou wel eens onder de negenenhalf uur willen uitkomen, maar dat duurt nog wel twee, drie jaar. Ik heb geen haast, m'n beste jaren moeten nog ko men." Biertje "Nee, in deze tijd van het jaar ga ik niet stappen. In de winter wel, dan kan ik tot zes uur 's ochtends in de discotheek zit ten. Roken doe ik niet, dat doet een veel te grote aanslag op je lichaam, maar een pilsje lust ik af en toe wel. Als ik gefietst heb en het is warm, dan neem ik rustig één biertje. Pas had ik ook zin in een broodje braadworst, en toen heb ik dat gewoon opgegeten. Maar vier weken voor een hele triathlon let ik wel op wat ik eet en drink. Dan moet ik koolhydra ten kweken, dus eet ik veel spaghetti en macaroni en drink ik mineraalwater. De concurrentie is moordend, je moet overal op letten. Het gaat zo verschrik kelijk hard. Het is en blijft een rot eind, hoor." Uit een garage aan de Kerkstraat is een compressor gestolen. De daders zijn onbekend, evenals de vernielers van een vlaggestok op de Zuidpromenade. De vlag namen ze mee. De politie heeft de vlaggestok met de ontwrichte beves tiging naar het bureau gebracht. De vlaggestok is eigendom van een radio- en televisiezaak in Soest-Zuid. Bewoners van een flat aan de Weeg breestraat hebben geklaagd over de vernieling van hun naambordjes. Bo vendien wordt een aantal bordjes ver mist. Men vermoedt dat ballorige jeugd achter de plagerij zit. Het is niet eerder voorgekomen dat op een dergelijke schaal naambordjes werden vernield en/of gestolen. (Binnenkort beginnen we weer!) Wim Peek laat groenwitten veel wedstrijden spelen Al op zondag 7 augustus speelt het le elftal (zondag) van SEC de eerste oe fenwedstrijd van dit seizoen. De selec tie ontmoet dan in Woerden om 14.30 uur het Amsterdamse Madjoe. Vier dagen later volgt een vriendschappe lijk duel aan de Bosstraat tegen Hol land. De promovendus heeft zeven oefen wedstrijden op de kalender staan. De meest in het oog springende is die tegen het C-elftal van FC Utrecht. Dat treffen staat gepland op donderdag 15 septem ber op de Bosstraat-West en begint om 18.30 uur. In de eerste ronde van de KN VB-beker heeft SEC het Puttense SDC geloot. SEC ontvangt de tegenstander op dins dag 23 augustus. Ook hier is de aan vangstijd vastgesteld op half zeven 's avonds. In de reguliere competitie komt SEC na twee jaar afwezigheid weer uit in de derde klasse van de KNVB. Dat heeft het te danken aan het tweede kampioenschap in drie jaar in de vierde klasse G. De formatie van Wim Peek die de trainig al heeft hervat, is er alles aan gelegen om niet als toen na één sei zoen weer terug te vallen naar diezelfde vierde klasse. Het volledig oefenprogramma van SEC ziet er als volgt uit: Zondag 7 augustus: 14.30 uur SEC - Madjoe (in Woerden). Donderdag 11 augustus: 19.00 uur SEC - Holland Zondag 14 augustus: 14.00 uur Utrecht - SEC Donderdag 18 augustus: uur SEC - Quick Zondag 21 augustus: 14.00 uur SEC - BFC Dinsdag 23 augustus: 19.30 uur SEC - SDC (bekerwedstrijd) Zondag 28 augustus: 14.30 uur SEC - Naarden Donderdag 15 september: 18.30 uur SEC - FC Utrecht (C-elftal) Het ja jaarlijkse Veteranentoernooi van SEC wordt gehouden op zondag 14 au gustus. Deelnemende verenigingen zijn Amersfoortse Boys, APWC, Hees, Hoogland, JSV, s.o. Soest, Victoria en SEC. Het traditionele toernooi aan de Bosstraat begint om 11.00 uur. Het SEC FC Knudde toernooi wordt afgewerkt op zondag 21 augustus. Vier clubs verschijnen dan met drie elftallen binnen de lijnen. De spelers maken geen deel uit van de selecties. L' In het programma van de Gildefeesten is een aantal sportieve evenementen opgenomen, dat wordt georganiseerd in samenwerking met verschillende Soester verenigingen. Door de Atletiekvereniging Pijnenburg zullen op woensdagavond 24 augustus, tevens als opening van de Gildefeesten 1988, diverse Gildelopen worden ge houden over diverse afstanden, t.w. 2500,5000,7500 en 10.000 meter. Het parcours is uitgezet rondom het terrein de Blaak. De eerste Gildeloop start om 19.00 uur. Inschrijving is mogelijk a f 3,50 per persoon. Naast verschillende prijzen, die na afloop in de feesttent worden uitgereikt, krijgen alle lopers en loopsters een herinnering aan deze Gil deloop. Dit jaar zal voor de eerste keer een wisselbeker worden uitgereikt aan de ludiekste loper, dan wel groep lopers. Toer- en fietstochten Het Groot Gaesbeeker Gilde werkt al jarenlang samen met de Soester vereni ging Tempo Toer, die altijd één of meer programma-onderdelen tijdens de Gil defeesten voor zijn rekening neemt. Tempo Toer is een vereniging voor mensen die zich in beweging houden, die graag lonkende verten opzoeken en kennis nemen van het landschap dat zich voor het oog ontvouwt en dat alles te doen op een sportieve manier: op de fiets. Wel op een race-fiets, doch het is niet de bedoeling van een en ander een wedstrijd te maken. Ieder jaar organiseert Tempo Toer een 4-tal grote toertochten, die opgenomen zijn in het Fiets-Evenementen- Programma van de Nederlandse Rij wiel Toer Unie, waarbij Tempo Toer is aangesloten. Tot deze serie hoort sinds vorig jaar ook de Gildetocht: een toer tocht over 150 en 75 km. De starttijden van deze tochten zijn: 150 kilometertocht tussen 07.00 en 09.00 uur; 75 kilometertocht tussen 08.00 en 10.00 uur. Inschrijving voor beide tochten a f 5,- per persoon is mogelijk vanaf06.30 uur in de feesttent op "De Blaak" aan de Ferdinand Huycklaan te Soest, alwaar ook de start en finish is. Het prachtige parcours leidt over de Veluwe en door het Eemlandschap. Eveneens door Tempo Toer is een re- kreatieve fietstocht van 30 kilomter uit gezet door Soest en omgeving. Dit is een favoriete fietstocht voor jong en oud, een tocht voor het gehele gezin. Voor deze rekreatieve fietstocht kan ge start worden tussen 10.00 uur en 14.00 uur vanaf het feestterrein. Inschrijving is mogelijk in de feesttent, de inschrij- vingskosten bedragen f 2,50 per per soon. Kinderspelen Op zaterdag 27 en zondag 28 augustus zijn op het feestterrein door Pepsi een groot aantal spelen uitgezet, zoals luchtkasteel en kabelbaan. Deze spelen waren ook tijdens het laatste weekend van het Landjuweel Soest 1987 aanwe zig en door de grote belangstelling toen staan ze ook dit jaar weer opgesteld. De verschillende attracties zijn gratis toe gankelijk. Op zondagmiddag 28 augustus is bovendien een circuit van spelletjes uit gezet op het middenterrein zoals bal gooien, hengelen e.d. Deelname aan een ronde spelletjes bedraagt f 1,50 per persoon en ieder spel is natuurlijk prijs. Op zaterdagmiddag 27 augustus vanaf 12.00 uur worden de zgn. Volksspelen of Hinderniswedstrijden georgani seerd. Hieraan kunnen teams van 6 per sonen met coach deelnemen. In een 9-tal originele en ludieke spelen zullen de deelnemende teams laten zien hoe zij de daarin opgenomen hindernissen en moeilijk attributen de baas worden. Een spel waarbij snelheid maar vooral onderling samenspel van groot belang is. Dus voor zowel deelnemers als be zoekers lachen geblazen. De inschrij ving per team bedraagt f 30,-; opgave is mogelijk bij het scretariaat van het gil de, Spinet 47, 3766 ZB Soest, tel. 20573.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9