Natuur O) Nabij Internationaal gezelschap geeft 'Vrije Teugel' flinke opknapbeurt 7e Avondfietsvierdaagse Super Van Doorn/Tempo Toer COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. ■-.ïm-mnTSiifci Gas en CAI in juli Onder invloed Vrouw (82) breekt heup Snelheidscontrole Inbraak kelderbox WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT WOENJ Bron 'Jantje Betonschonk gift van 10.000 gulden PAGINA 10 Fietspad onder handen genomen Meningen ÉL van lezers Gift Veel Soester lopers naar bosbad De Vuursche Zevende Vuurscheloop in Baarn Plaatsgenoten Wandeling de Stulp Open brief gericht aan dr. Toby, ziekenhuis Zonnegloren Op 22, 23, 24 en 25 augustus N, met de inhoud instemt. Kapsalon Voor haar en voor hem Tijdens de vakantiemaand auqustus dinsdaq qesloten. Afsoraak aanbevolen. Nog een kleine twee weken, en dan vindt in Soest weer een van de grote sportieve manifestaties plaats die de bekende supermarkt Super van Doorn (Wiardi Beckmanstraat) dit jaar voor de 7e maal organiseert in samenwer king met de Soester rennersclub Tem po Toer: de Avondfietsvierdaagse. Ook nu belooft het weer een gezellig fiets-festijn te worden voor jong en oud, zeker als het weer een beetje medewer king verleent. Traditiegetrouw worden er routes uitgezet van 25 en 55 kilome ter. Die laatste etappes zijn vooral be doeld voor de nog wat sportiever inge stelde fietsliefhebbers, die er niet tegen op zien vier avonden lang achter elkaar zo'n afstand af te leggen. De start van de fietstochten vindt elk van de vier avonden plaats op de par keerplaats van de supermarkt bij Hons- bergen. De eerste drie etappes eindigen telkens bij het clubkantoor van Tempo Toer aan de Industrieweg, de laatste - die van donderdag 25 augustus - weer bij Super Van Doorn. Die slotavond wordt als vanouds weer opgeluisterd met het nodige vertier, in de vorm van een blaaskapel. Tempo Toer neemt zoals gebruikelijk de technische kantjes van het evene ment onder zijn hoede en Super Van Doorn zorgt voor de noodzakelijke ra vitaillering onderweg: alle deelnemers worden voorzien van een verfrissing en een versnapering. Bovendien kunnen ze meedoen aan een prijsvraag met aan trekkelijke prijzen, zoals radio's, walk mans en andere leuke zaken. Na het succes van vorige jaren zijn er ook weer extra prijzen beschikbaar voor de deelnemers die tijdens de slot avond aanspraak kunnen maken op de titel van "meest originele avondfiets- vierdaagse-fietser" Inschrijving De inschrijving voor het jaarlijkse fiets- evenement staat vanaf heden weer in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Met occasions heeft Auto Smeeing naam en faam verworven. Door inruilauto's streng te selecteren, na te zien van hoofdsteun tot schokdemper, te controleren, schoon te maken, te poetsen en zonodig te repareren. Ze zien er dan weer als nieuw uit. Alleen ligt de prijs beduidend lager. Toch krijgt u het Bovag-garantiebewijs èn de Auto Smeeing Garantie. Meer zekerheid voor minder geld krijgt u nergens. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14. 3762 EC Soesi. Te). 02155-13227. open. De deelnemerskosten zijn 6 gul den voor volwassenen en f 2,50 voor de jeugd tot en met 12 jaar. Die bedragen moeten worden voldaan tijdens de voor-inschrijving, die op donderdag avond (morgenavond en volgende week) plaatsvindt bij het verenigings kantoor van Tempo Toer aan de Indus trieweg 4a, van 17.30 tot 22.00 uur, of bij de afdeling drogisterij in de super markt. Wie zich pas bij de start laat inschrijven betaalt een gulden extra. De starttijd is elke avond tussen 18.15 en 19.00 uur bij Honsbergen. Alle deelnemers ontvan gen ook dit jaar weer een leuke herinne ring aan de sportieve tocht. Vorig jaar klommen er maar liefst 880 fietsers in het zadel, maar dit jaar gokken de orga nisatoren op een record-deelname van 1000 "pedalisten". In de maand juli is 1.672.635 m3 gas in gekocht. In juli 1987 was dat 1.357.093 m3 en in juli 1986 1.187.426 m3. Tot en met juli is 36.787.568 m3 gas ingekocht. In dezelfde periode vorig jaar was dat 45.694.078 m3 en in 1986 44.036.740 m3. Het totaal aantal gasverbruikers is in de maand juli van 16.104 gestegen naar 16.132. Het aantal C.A.I.--abonne menten steeg in de maand juli van 14.771 naar 14.847. Op de Nieuwstraat hield de politie vori ge week een 21-jarige automobilist uit Hilversum".staande, omdat zijn rijge drag de aandacht trok. De man bleek in derdaad eemslok te veel op te hebben. Hij moest blazen en bloeden en werd beloond met een rijverbod en een pro ces-verbaal. Een bewoner van de Plasweg alarmeer de in de nacht van vrijdag op zaterdag de politie, omdat zijn 82-jarige moeder een lelijke val had gemaakt. De gewaar schuwde arts constateerde dat de be jaarde vrouw haar heup had gebroken. Bij een controle aan de Stadhouders laan heeft de politie vorige week 23 au tomobilisten betrapt op het overschrij den van de maximum-snelheid. De top lag op maar liefst 93 km/u. Een 42-jarige bewoner van de Weeg breestraat ontdekte vorige week dat een onbekende dader zijn kelderbox had opengebroken. Er wordt een dames fiets vermist. 'Een gebruikte? Waar zie je dat aan?' 'Eigenlijk alleen aan de prijs'. Veel mooie gustus jong leiding niet verspelen. F de wedstrijt in op zond: ten spelen, noodgedwo terdag nog I nog halve f gewerkt, dil tale afwezij de gehele v Het door Kooij Me toernooi ke zonder incic LTC Soest-1 prijzen uitn delegeerde Ton Schnei* strijdleiding ma, Lida W pelen. De vele to toernooidag mooie weer De herenen' hoogtepunt hele week I tempo en j thans zelf vc drukt door stad. Hans partij volle< dween met winning var Bij de dame rijke Schut eniging verr de finale. In vele inspam ex-Soester kamp. De h Margriet ga slag. Een ander S naleDl. An loor de eerst de set wist ze de derde sel brandstof o Boswijk van overde de e< De herenenl Leo Dorlan< derstal uit B sinds lange ti enkelspel fin tussen Mark De Soestei Stani-SoVo< augustus we Vanaf die d: teams weke dal. De jeuj band met d< 29 augustu: steun van s voor de jeuj teiten georg Voorbereidi gang De damesse heeft zich d> reid in de bo veld in Baar ditietraining Beukendal de zaaltrain begonnen. C eerste team reiden op de competitie. 1 per week g< nieuw een c in Sporthal een lichte t uur Manage ter fysiother reid gevont Stam-SoVot Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet In dat de redak- Twee weken lang is de kinderboerde rij "De Vrije Teugel" aan het Vede- laarpad in Overhees het domein van een internationaal gezelschap. Het zijn jongeren van zeer uiteenlopende nationaliteit, die deelnemen aan het internationale werkkamp van de SIW, een organisatie die zich al sinds 1953 bezighoudt met dergelijke uitwisselin gen op "ideële basis". Voor het eerst speelt "De Vrije Teugel" een rol in deze uitwisseling. In de loop van de zondag arriveerden de meeste deelnemers en maandagmorgen kon Vrije Teugel-directeur Leo van den Berg de 17e begroeten. Dat betekent dat de meeste ingeschrevenen inder daad zijn komen opdagen, en dat wil wat zeggen, vooral als men bedenkt dat een flink aantal van hen afkomstig zijn uit landen van het Oostblok en diverse Afrikaanse staten. De deelnemers die nu op de kinder boerderij bivakkeren zijn afkomstig uit Hongarije, Tsjecho-Slowakije, Polen, Bulgarije, Italië, Frankrijk, Engeland, Marokko, Tunesië, Algerije en de Ver enigde Staten. De meesten komen al leen, sommigen met z'n tweeën. Sociaal nuttig De kampeerders - in de leeftijd van 18 tot ca. 30 jaar - komen niet naar Soest voor een vakantie die bestaat uit louter nietsdoen, al zijn er volop mogelijkhe den om zich op wat meer toeristische wijze te vermaken. Een van de hoofd doelstellingen van de werkkampen van de SIW (welke letters staan voor: Stich ting Internationale Vrijwilligersprojek- ten) is het verrichten van wat omschre ven wordt als "sociaal nuttig werk", en De Vrije Teugel biedt hun daartoe vol op de gelegenheid omdat de kinder boerderij langzamerhand wel weer toe was aan een opknapbeurt. De kampeerders in Soest zullen daar om, in samenwerking met de leiding en de medewerkers van De Vrije Teugel, met name de afrastering gaan vernieu wen. Leo van den Berg: "Dat wil zeg gen: 850 meter gaas op palen zetten. En verder is er nog wat schilderwerk te doen en zullen ook de sloten rondom de kinderboerderij worden geschoond." Er is voor de kampeerders dus heel wat werk aan de winkel. De kosten vormen gelukkig geen groot probleem. De Vrije Teugel wist een gift van 10.000 gulden te krijgen van de stichting Jantje Beton en daarmee kunnen volgens de becijfe ring van Leo van den Berg de meeste kosten wel worden betaald. Het kamp zelf staat onder leiding van Willem Oostenbrink en Mieke Winkel, in het dagelijks leven resp. werkzaam bij het Rijksinstituut voor Natuurbe heer, als vervangend dienstplichtige, en als groepsleidster bij een doven-insti- tuut. Het kamp heeft ook een "thema" en dat luidt in dit geval: "het belang van de leefbaarheid van de woonomge ving". Het is de bedoeling dat de deelnemers de ervaringen die ze hier opdoen nuttig Het bosbad De Vuursche heeft weder om de Vuurscheloop georganiseerd. De populaire wedstrijd voor recrean ten en wedstrijdatleten wordt zondag 14 augustus voor de zevende keer ge houden. Ook dit jaar worden veel Soester lopers aan de start verwacht. De start(alle wedstrijden beginnen om 11.00 uur) en finish vinden plaats in De Vuursche. Het Baarnse bosbad aan de Hilversumsestraatweg is na afloop gra tis toegankelijk voor de deelnemers van de verschillende lopen. De recreatielopers kunnen kiezen uit afstanden over 5, 10 en 15 kilometer. Bij alle afstanden liggen aan de meet prijzen in natura klaar voor de eerste dame en heer. Bij de wedstrijdlopers, die 20 kilometer moeten afleggen, zijn drie prijzen gereserveerd voor de cate gorieën dames, heren en veteranen I. Alle deelnemers die de finish halen krij gen een herinneringsmedaille uitge reikt. Traditiegetrouw doen veel Soesters mee aan de Vuurscheloop. De organi satie, die ook in handen is van Soesters, denkt dat op 14 augustus opnieuw veel plaatsgenoten zich aanmelden voor de Vuurscheloop. Het inschrijfgeld be draagt 5 gulden per persoon; kinderen tot en met 15 jaar kunnen volstaan met een bedrag van 3 gulden. In het bosbad De Vuursche zijn voldoende kleed ruimten en verfrissingsposten. De prijs uitreiking wordt direct na de wedstrijd lopen afgewikkeld. Voor informatie over de zevende Vuur scheloop kan men terecht bij de organi satie in het bosbad De Vuursche tel. 02154-12214 (tussen 11.00 en 18.30 uur). y ue vliegende brigade" van de afde ling wegen en rioleringen van de ge meente is vorige week begonnen aan een klus, die het fietspad langs de Soester- bergsestraat - tussen de Dennenweg en boestduinen - weer wat begaanbaarder moet maken. Het fietspad had de laatste tijd nogal te lijden van de werking van boomwortels, die de betonplaten om- hoogwerkten en vooral bij de naden voor fietsers duidelijk waarneembare bulten veroorzaakten. De gemeente kreeg dan ook noga1 eens Klachten te horen van wielrijders, die z.",, er8erden aan het "gebonk" of de h b"nden die ze opliepen. Sommige Betonplaten vertoonden intussen ook al f eurfn en gaten, hetgeen evenmin oevorderlijk is voor het fietsplezier. De medewerkers van de gemeente be gonnen vorige week met het opvallen van de naden. Als het karwei geklaard is "wrborgt da, in elk geval een wat soe- r fietstochtje langs de Soesterberg- testraat. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op zondag 14 augustus organiseert I.V.N.-afdeling Eemland een natuur wandeling in het bos- en heidegebied van de Stulp. De wandeling start om 14.00 uur op de parkeerplaats van het S.B.B.-dagreceatieterrein "Drakestein' bij Lage Vuursche, gelegen pal ten noorden van het dorp (richting Baarn), waar natuurgidsen voor u klaar staan. De Stulp vormt een onderdeel van de boswachterij "Lage Vuursche" van Staatsbosbeheer. S.B.B. heeft de laatste jaren veel werk gemaakt van het terug dringen van de zozeer gevreesde ver- grassing. Werd aanvankelijk het heide gebied geschoond van dennen- en ber kenopslag nu zijn ook verschillende percelen afgeplagd, en zowaar: met vreugde heeft men kunnen constateren dat hier de heide terugkeert. Het vrijkomende plaggenmateriaal heeft men gebruikt om enige schei- dingswallen te formeren. Hier doet zich het grappige feit voor dat sommige vo gels vrij dicht benaderd kunnen wor den, naar de boswachter verondersteld omdat ze de bewegende benen niet kunnen zien. Daarnaast is men reeds enige jaren be zig met begrazing door (Franse) Char leroi-runderen, aanvankelijk op twee gebieden van resp. 15 en 7 ha. en later uitgebreid met een gebied van 22 ha. in welk laatste gebied ook een drinkput is gegraven. De Charleroi-koe is geen melkkoe en kan daarom volstaan met minimale attentie van de boer-eigenaar. De voor deze proeven afgerasterde ter rein zijn niet voor het publiek toeganke lijk, maar zeer goed van buiten te over zien. Voorlopig blijft de proef tot zo- merbegrazing beperkt wegens onvol doende voedselaanbod in het winter seizoen. Als verdere maatregel van S.B.B. zijn de paden, die voorheen langs de bos randen liepen, verlegd, zodat thans voor de fauna een natuurlijke overgang, lees vluchtweg, tussen open terrein en bos beschikbaar is. Komt u het vooral met eigen ogen bekijken; het terrein is het ten zeerste waard. Voor meer informatie: tel. 13519. De deelnemers aan het internationale werkkamp komen uit allerlei landen, zelfs uit het Oostblok en A frika. gebruiken bij terugkomst in hun eigen land. Daarnaast is een van de doelein den van de werkkampen, die door soortgelijke organisaties in ca. 50 lan den op touw worden gezet, dat de kam peerders hun steentje bijdragen aan een beter onderling begrip tussen de ver schillende volkeren en meer bekend heid met eikaars ideeën en opvattingen. In veel gevallen ontstaan er uit de geza menlijke werkkampen blijvende kon takten. Wat ik nu heb moeten horen: Dr. Toby verlaat Zonnegloren. Zo'n 15 jaar loop ik al bij u. Maar wat moet ik nu? Al heel wat keer schudden wij elkaar de hand. Wij hadden samen een goede band. Helaas is m'n kwaaltje voor het leven, maar u hebt het steeds in goede banen gedreven. Mede uw geduld en zorgzaamheid bracht de geboorte van onze kleine meid. Heel waï uurtjes heb ik bij u doorgebracht. Altijd stond u voor me klaar, dag en nacht. Ik heb veel van u geleerd en u altijd heel erg gewaardeerd. We wilden samen naar een goede toekomst streven, maar nu moet u mij uit handen geven. Ik wil u erg bedanken voor alles wat u voor mij heeft gedaan, en ik hoop dat het u heel goed mag gaan. Een tevreden patiënt, Janny van Rouwendaal. De één-uur-ontwikkel- en afdruk-service van Willem van Oosten is een uitkomst bij gedenkwaardige gelegenheden. Geen Kwaliteitsverlies. Dat wij zo snel zijn betekent nog niet dat er getornd wordt aan kwaliteit, zonodig wordt elke foto apart met de hand gecorrigeerd. I )w fntn'.s in vertrnnwrlp handen. Uw rolletje gaat niet naar een ontwikkelcentrale ergens in het buitenland, nee het blijft in ons eigen laboratorium in Soest. U levert uw fotorolletje af bij Willem van Oosten en bij wijze van spreken kunt u, nog vóór de buren weten dat u al thuis bent, uw afdrukken al bekijken.

Soester Courant | 1988 | | pagina 10