KIEK UIT: KIES VOOR KODAK SELECT SNELPRINT BIJ VAN ESSEN! \<m<m Ookvoor uiserde ideale matras Bang&Olufeen f scliocmsikcr Symposium 'Kind en astma' in Hilversum Afwisselend Entertainment op Ouderenmiddag Gemeentebestuur Iaat initiatiefnemers van 'Ons Gebouw' lang wachten Tijdelijk 2e foto afdruk gratis WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 foto-filro-uicteo ilLi VfAARl*»*5 'Slang' bleek hazelworm DE PYRAMIDEN dïdubberstauiw Nieuwbouw Gielen-pand 1 Gildefeesten 1988: 'Volgende fase gaat geld kosten' Foto- en videoapparatuur, alle fotografie TeKnfag3!?85 kKIJNMNDS M WOOHMOÜi Van Essen is de enige Kodak Select fotohandelaar in Soest. Daar is uw filmrolletje pas echt in goede handen. En dat is aan alles te zien: Aan de kwaliteit. Of nog veel beter aan de Kodak Select kwaliteit. De zorg die u hebt besteed bij het maken van uw foto's ziet u haarscherp terug op uw afdrukken. Het kan niet mooier. Aan de prijs. Dat Kodak foto's duurder zijn is een fabeltje. Voor 69 cent hebt u al een Kodak foto. Geen prijs voor zo'n selecte kwaliteit. En voor foto's die u bij nader inzien niet zo ziet zitten betaalt u niets. alleen bij selectprint Zuidprommenade 15 Winkelcentrum "Hartje Zuid" 3768 EM Soest Telefoon 02155 -12874. Aan de snelheid. Kodak Select afdrukken zijn in een dag klaar. Voor zes uur gebracht, de volgende dag om 12 uur klaar. En hoe. Zeker zijn er adressen waar ze het nog sneller doen, maar of ze het daar ook beter doen moet u maar afwachten. Zo niet bij Van Essen. Daar krijgt u dag in dag uit Kodak kwaliteit. Vraag Select computer/ GRAI1S VERGROTING 20X30 CM BIJ VOL ROLLETJE kkurenrol t een waarC voor ifyODl VOS* Y J Af De politie werd vorige week vrijdag gealarmeerd door een bewoner van Apollo, de Amerikaanse wijk in Soesterberg, met de mededeling dat hij in zijn tuin een slang had aange troffen. De politie nam een kijkje en constateerde dat het niet om een slang ging, maar om een hazelworm. De hazelworm is een soort hagedis, maar dan met een slang-achtig li chaam (zonder poten). Het dier werd in elk geval, tot geruststelling van de bewoners, onschadelijk gemaakt. Shoarma Grill Restaurant Pizzeria Soesterbergsestraat 20A - Soest Telefoon 02155 - 2 18 60 Openingstijden: ma t/m za 12.00-23.00 uur zondag 14.00-23.00 uur MX 1500 De verfrissend andere TV. Uitstekend geschikt als 2» toestel ol voor kamerbewoners. "|0Q0 Vooralle zekerheldl Voor al uw bouwen onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Rectificatie Door een misverstand is in het artikel over de nieuwbouw aan de Van Weede- straat - het pand van de voormalige ij zerhandel Gielen (zie Soester Courant 3.8.88) - de indruk gewekt dat als ont wikkelaar van dit project optreedt Phi lip Schaap Onroerend Goed, namens Macéka Vastgoed in Maarssen. Inmiddels is komen vast te staan dat de ze firma geen enkele bemoeienis heeft met dit pand. De maatschappij die wél betrokken is bij het project is Schaap Onroerend Goed, namens Kobalt Be heer B.V. te Utrecht. In de regionale pers zijn berichten ver schenen dat de beide nieuwe zaken in het pand - een speelgoedwinkel en een modezaak - worden ingenomen door Bart Smit, het bekende speelgoed-con cern, en Kien Mode, een dochtermaat schappij van Vendex. Woordvoerder H. Stolte van Schaap Onroerend Goed wilde deze berichten bevestigen noch ontkennen. Bedrijfsinbraken aan Koningsweg Onbekende daders hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een serie be drijfsinbraken gepleegd aan de Ko ningsweg. Bij een kraanbedrijf en een naastliggend heftruckbedrijf wordt ove rigens niets vermist. De dieven kwamen daar binnen door resp. het hangslot open te breken van een schuifdeur aan de achterzijde en door een ruitje van de werkplaats in te slaan. Bij het derde bedrijf, een firma die zich bezighoudt met de fabricage van air- conditioning-apparatuur, bleek een raam te zijn geforceered. De daders bra ken hier een bureau en een aantal kas ten open en maakten daarbij een geld kistje buit. Daarin bevond zich een be drag van ca. 2000 gulden in diverse va luta. Hoe beleeft een kind zijn ziekte, hoe gaat het met de ziekte om, hoe kunnen wij, ouders, hulpverleners e.a. het kind hierbij helpen? Deze en nog veel ande re vragen staan centraal tijdens het symposium dat Heideheuvel op vrij dag 2 september a.s. organiseert in liet Theater Gooiland te Hilversum. Vanaf de eerste symptomen van de ziekte kan het astma in de beleving van een kind een belangrijke plaats gaan in nemen en een grote invloed op het functioneren van het gezin krijgen. Wordt hier niet goed met de ziekte om gegaan, dan kan er medisch gesproken een situatie ontstaan die niet in verhou ding staat tot de ernst van de ziekte. Tij dens het symposium zal gesproken wor den over de wijze waarop men kan vast stellen hoe het kind zijn ziekte beleeft en hoe ouders, leerkrachten en hulpver leners deze beleving positief kunnen beïnvloeden. Tijdens het symposium zullen onder zoeksgegevens worden gepresenteerd, waaruit het belang van deze positieve beïnvloeding blijkt: Niet de ernst van het astma, maar de wijze waarop met de ziekte wordt omgegaan, is bepalend voor de vraag naar hulp. De manier waarop de leerkrachten reageren op het astma van het kind is i.v.m. deze positie ve beïnvloeding eveneens van belang. Mag een kind met astma sporten? Kan zo'n kind mee naar de kinderboerderij? Wat moet men doen als een kind tijdens inspanning een onregelmatige ademha ling krijgt? Ook zij moeten Teren om te gaan met een kind met astma. Doelgroep Met het symposium wil men vooral me dewerkers van schoolartsendiensten, consultatiesbureaus en kleuterbureaus, evenals maatschappelijk werkenden, fysiotherapeuten, onderwijzers, wijk verpleegkundigen en alle overige me dewerkers in de le lijns gezondheids zorg willen bereiken. Tijdens de och tend staat het symposium onder voor zitterschap van Prof. Dr. L.J. Menges. Hij is hoogleraar medische psychologie van de Vrije Universiteit van Amster dam. Spekers zijn: Dr. T.J. Schouten, kinderarts in het astmacentrum Heide heuvel te Hilversum, mevrouw Drs. V.C. Colland, klinisch kinderpsycholo ge in het astmacentrum Heideheuvel te Hilversum en Dr. L.H.M. Robbroekx, hoofddocent Orthopedagogiek van de Universiteit Nijmegen. Tijdens het middagprogramma worden enige workshops georganiseerd. Deze workshops zijn zodanig georganiseerd dat elke deelnemer in staat wordt ge steld aan twee workshops deel te ne men. 1Kind met astma en school: je zou het er benauwd van krijgen.' 2) Inspanning en ontspanning - sport - gymnastiek - adembegeleiding. 3) (Door) leven met de adviezen van de behandelaars. 4) Mijden van allergenen: valt er nog te leven? - Over sanering en voedings) al lergieën. Het symposium wordt gehouden in Theater Gooiland, Emmastraat 2 te Hilversum. De kosten inclusief lunch en symposiumverslag zijn f 80,- te voldoen op gironr. 2698085 t.n.v. Congres Hei deheuvel onder vermelding van "Kind en astma". Voor uitgebreide informatie kan men het astmacentrum Heideheuvel bellen (tel. nr. 035 - 881411) en vragen naar mevrouw M. Creton (toestel 422) of de heer AJ. van Erp (toestel 474). Gezien de vele positieve reakties tijdens het Landjuweel Soest 1987 over de toen op maandagmiddag 1 september georganiseerde Ouderenmiddag, heeft het Bestuur van het Groot Gaesbeeker Gilde besloten ook in 1988 een Oude renmiddag te organiseren met een on geveer gelijke opzet. Met het bureau van Victor Consulman zijn afspraken gemaakt, dat op maandagmiddag 29 augustus een programma onder de be kende naam van 'Artiestenpalet' aan de ouderen van Soest zal worden aangebo den. Al eerder heeft hetzelfde bureau in bejaardencentra in Soest een program ma verzorgd. Het programma omvat een afwisselend entertainment met zang, dans, gooche len e.d. speciaal afgestemd op dit ge deelte van de Soester bevolking en zal duren van 14.00 tot 17.00 uur. Om zo veel mogelijk ouderen van Soest de ge legenheid te bieden naar de feesttent te komen, zullen vanaf de verschillende bejaarden- en dienstencentra in Soest weer bussen rijden naar de feesttent en na afloop weer terug. Op donderdagavond 18 en vrijdag avond 19 augustus zullen de bejaarden en dienstencentra weer worden bezocht door het tamboer-, hoornblazer- en vendelkorps, alwaar een aubade zal worden verzorgd en de daar aanwezige ouderen nader zullen worden gëinfor- meerd over deze speciale middag voor hen. De toegang tot de feesttent bedraagt f 7,50 per persoon. Bij deze prijs is inbe grepen het vervoer en alle consumpties en versnaperingen op deze middag. Vorig jaar hebben meer dan 400 oude ren van Soest de weg naar de feesttent weten te vinden en de Ouderenmiddag bijgewoond; ook dit jaar wordt weer op hen gerekend. degenen die zich door middel van de enquête hebben opgegeven om mee te doen met de uitvoering van het plan. "Dat zijn allemaal aanloopkosten. Met elkaar gaat het om een paar duizend gulden," aldus Ekel. "En we wachten nu op een signaal van de gemeente of we die kosten kunnen gaan maken." Eventueel kunnen een tekening en een maquette ook - wat goedkoper zal zijn - door de ambtenaren van de gemeente worden gemaakt, denkt Ekel. "Maar ze moeten in elk geval wel in actie komen." Voor alle duidelijkheid wijst hij er nog eens op dat het bij het verzoek om geld niet gaat om een of ander honorarium voor hemzelf en zijn mede-plannenma kers. "Wij blijven onafhankelijk en wil len niet verbonden worden met enig be lang." Hij neemt aan dat het gemeentebestuur niet al te vlot over de brug komt omdat er in Soest nogal wat op stapel staat: het nieuwe gemeentehuis, het zwembad, de sporthal, de verdere "invulling" van de Dal weg. "De wethouders hebben nogal veel aan hun pet, momenteel. Mis schien hebben ze daarom de neiging het maar van zich af te schuiven." Omstreden hart Ekel en de zijnen zijn overigens zelf he lemaal niet zo dol op de Dalweg als lo- katie voor "Ons Gebouw". Hij spreekt in dat verband van een "omstreden hart, dat in feite al een infarct heeft." Volgens hem is het geplande stadscen trum aan de Dalweg veel te kunstmatig en is er geen enkele aanleiding om het plan voor "Ons Gebouw" rechtsreeks te koppelen aan de bouw van de sporthal aan de Dalweg. "Zo'n sporthal staat volkomen los van wat wij bedoelen. En als er straks vier grote gebouwen aan de Dalweg staan is het parkeerprobleem helemaal niet meer te overzien." Het moet allemaal wel doordacht ge beuren, vindt Ekel, en dat geldt ook voor het onderzoek naar de financiële aspecten, met name de vraag of de ex ploitatie van het gebouw door de ge meente of door particulieren moet gaan plaatsvinden. "Dan heb je toch al gauw een commissie nodig van een man of vijf, en niet een groepje dat zomaar een beetje gaat rondbellen..." Als de gemeente uiteindelijk niet over de brug komt, houdt het voor de drie initiatiefnemers gewoon op. "Dan zeg gen we: het is een leuke tijd geweest, maar de gemeenschap van Soest is er kennelijk toch niet rijp voor. Dan be danken we iedereen voor de belangstel ling, maar dan is het ook voorbij. We zijn geen Don Quichottes... Maar als we niet zo'n ruime bijval hadden gekregen hadden we het natuurlijk niet durven vragen." Sceptisch Intussen lijkt het erop dat het gemeen tebestuur het plan voor"Ons Gebouw" inmiddels van wethouder Plomp heeft doorgeschoven naar zijn collega van Cultuur, Kingma. Een van het drieman schap, Jan Leijendekker, heeft al een oriënterend gesprek met hem gehad, waarbij ook de mogelijkheden van sa- "Ons enthousiasme is onverminderd, maar we zijn intussen nog niet veel ver der gekomen. Het wachten is nu op het gemeentebestuur, maar dat heeft nog niets concreets laten horen. Het gaat nu om de tweede fase: het onderzoek naar de mogelijkheden. Dat gaat geld kosten en dat kunnen wij niet uit onze eigen portemonnee betalen." Met die woorden reageert Piet Ekel, een van de initiatiefnemers voor het plan voor wat in de wandeling voorlo pig wordt aangeduid als "Ons Ge bouw", een theater-annex- evenementenhal (of een combinatie daarvan) in Soest, dat hij samen met Jan Leijendekker en Piet Daalhuizen lan ceerde, op de vraag hoe de zaken er mo menteel voorstaan. De laatste berichten die betrekking hadden op het plan - ver voor de zomer vakantie - maakten duidelijk dat er in Soest veel bijval is voor het plan van het "omroep-driemanschap". Een enquête onder zo'n 200 vertegenwoordigers van het Soester openbare leven - door Ekel aangeduid als "vips" - viel buitenge woon positief uit. "We hebben zeer ruim adhesie gekregen voor het plan. Maar heel weinig mensen wilden er niets mee te maken hebben en we heb ben heel wat aanmeldingen gekregen van personen die graag bereid zijn zit ting te nemen in het comité van aanbe veling of in een van de werkcommis- sies." Concrete steun Kort na de publicatie van de enquête resultaten heeft het driemanschap ook een gesprek gehad met een delegatie van het gemeentebestuur, i.c. wethou der Plomp van Ruimtelijke Ordening, gemeentesecretaris De Kam en direc teur Hilhorst van de Sportstichting. Bij die gelegenheid hebben Ekel c.s. een nadere toelichting op hun ideeën ver strekt en het gemeentebestuur gevraagd om concrete steun bij de verdere uitwer king van het plan, waarmee een bedrag van zo'n 5000 gulden zou zijn gemoeid. Ekel: "Kijk, wij zijn denkers, maar geen kapitaalkrachtige personen. We heb ben ook geen van allen een commercië le achtergrond. Het verdere onderzoek kunnen wij niet bekostigen - we hebben uit eigen zak al aardig wat kosten ge maakt. Daarom hebben we het ge meentebestuur gevraagd om een be drag waarmee we verder kunnen werken. We doen dit tenslotte niet voor onszelf; wat ons voor ogen staat is het belang van de hele gemeenschap van Soest." 'Iets visueels' Volgens Ekel zal er in de volgende fase niet ontkomen kunnen worden aan het maken van kosten. "Wat we in de eerste plaats nodig hebben is iets 'visueels', iets waarmee je zichtbaar kunt maken watje bedoelt: tekeningen, een maquette - dat soort zaken." Daarnaast wijst hij erop dat er kontakten moeten worden gelegd met specialisten - "het moet geen ama- teurwerk worden" - en natuurlijk met van Weedestraal 78 Soest Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344' De initiatiefnemers van "Ons Ge bouw": v.l.n.r. Piet Daalhuizen, Piet Ekel en Jan Leijendekker. menwerking met C-drie aan de orde zijn geweest. Zowel Ekel als Leijendek ker staan zeer sceptisch tegenover dit idee. Ekel: "C-drie is een soort super markt zonder veel mogelijkheden. Het is op z'n best gedoemd een magazijn voor overtollige legergoederen te wor den, of een tuincentrum. Je kunt er van alles van maken, maar geen theater." Leijendekker sluit zich daarbij aan. "Van zand kun je geen taartje bakken, lijkt me. Kingma zou kontakt opnemen met het bestuur van C-drie, maar we hebben al die tijd niets meer gehoord." Leijendekker toont zich daarover "een beetje verdrietig", zoals hij het uitdrukt. "Het zal wel komen door de zomers- laap. Het is jammer dat het zo loopt. Gezien de eerste enthousiaste reacties hadden we wel een wat ambitieuzere opstelling van de gemeente verwacht. Maar ik ga nog altijd uit van de gedach te: watje belooft, dat moetje ook doen." Soestoröergsesiraat 37 - Soest - Tel. 13097 II DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Schuimrubber, binnen- vering, kombispring, polyether? In kombinatie met welke bedbodem? Laat deze vraag u niet weerhouden van een goede nachtrust. Kom voor het antwoord en een persoonlijk advies naar de Bedderie specialist.

Soester Courant | 1988 | | pagina 3