te koop bij Schoeman Schoeman «Pil ^Strëter (ïldPub Mmm mm 4b Drogisterij At Breij ('t Hart) sluit met enorme opheffings-uitverkoop yen 'Midpuwen Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 --f'M! >'*41 A Gevoelig verlies voor winkelcentrum Koninginnelaan Loterij 'n Lot voor Artis'goed begonnen Makelaardij o.g. Voor één van onze relaties zoeken wij een HALF VRIJSTAAND WOONHUIS in een prijsklasse van f 250.000,- tot f 400.000,- Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151. De Soester Duinen vraagt; uw aandachtvoor Vrijwilligers Vakature Bank V rijwilligerswerk? doe het verzekerd!(2) Inbraak Yedelaarpad Auto bekrast Wateroverlast 'Spooklampen' .éérst. eve> POLO SHIRTS MEXX" 12 Augustus 1938 Zwaar weer boven Soest Villa in brand Soest, van Straelenlaan Op aantrekkelijk punt in Soestdijk gelegen geheel verbouwde vrij staande villa v.v. gas c.v. (combiketel met circulatiesysteem) en geïsoleerde kap, met royale zonnige tuin met vijverpartij. Hal, toilet, L-vormige woonkamer (ca. 40 m2) met open haard, half open luxe inbouwkeuken met keramische kookplaat, oven, koel kast, afwasmachine en afzuigkap, provisiekelder, bereikbaar vanuit keuken, verwarmde schuur met bergzolder. 1e Verd.: ruime over loop, 2 slaapkamers (ca. 10 m2) beiden met vaste wastafel, inge bouwde kasten, werkblad en dubbel glas, ouderslaapkamer (ca. 16 m2) met ingebouwde kasten en aangrenzend luxe badkamer met ligbad, vaste wastafel, toilet en aparte douche. 2e Verd.: zeer ruime zolderkamer (ca. 40m2) met vaste wastafel, bergvliering. Uitsteken de staat van onderhoud, ideaal gezinshuis, dat beslist van binnen gezien moet worden. Oplevering: in overleg. Koopsom: f 369.000," k.k. Soest, Witte Paardstraatje NIEUWBOUW! Royale luxe 2-onder-1 -kap herenhuizen (10 x 6.90 m) met garage en gunstige zonligging. Indeling: gang, toilet, meterkast, hardhouten trap naar verd., door- zonwoonkamer met open keuken en voorziening open haard; verd.: 3 slaapkamers, waarvan een met balkon, badkamer met ligbad, 2e toilet en vaste wastafel, balkon aan achterzijde, vaste trap naar zol der met 4e slaapkamer, voorzien van Velux dakraam, stook- en bergruimte. Royale afwerking, inspraak keuze sanitair, keuken en tegelwerk. Vrijblijvend sturen wij u gaarne uitgebreide informatie toe. Koopsom: f 320.000," v o n Schoeman Makelaars o.g. B.g.g B.J A M. Majoor, dit/mak./tax Tel 02155-16955 Ook kantoren te IFR Inlichtingen via Veenendaal. 'rUl uwNVM- Amerstoort, III Makelaar of via ons kantoor Hoofddorp, NVM Leusden en Tiel u»n>u Vanaf morgen (donderdag IX augus tus), 's ochtends om 8.30 uur, opent de bekende drogisterij At Breij aan de Koninginnelaan 6 haar deuren voor een enorme opheffings-uitverkoop. Het is de bedoeling dat de zaak binnen enkele weken wordt "leegverkocht" en daarbij gaat het niet alleen om de vooraad van zo'n 16.000 verschillende artikelen, maar ook om de winkel-in ventaris zelf. In de afgelopen dagen is de zaak geslo ten geweest om At Breij en zijn mede werkers de gelegenheid te geven voor een gigantische "omschakeling". Alle artikelen worden in de zaak uitgestald, voor zover daarvoor ruimte is, want de spullen uit het kelder-magazijn kunnen alleen naar boven worden gehaald als daar weer ruimte is gecreëerd. In de uit verkoop zijn er allerlei voordeeltjes te halen, want de meeste artikelen gaan weg tegen kortingen tussen de tien en vijftig procent. (Men zie de advertentie elders in dit blad). De aanleiding voor de sluiting van de zaak is volgens At Breij, die er de voor keur aangeeft daarover onverbloemd te spreken, niet gelegen in problemen met de zaak zelf. "We hebben in het afgelo pen jaar een omzet gedraaid die weer een stuk hoger was dan het jaar daar voor, dus het is niet zo dat de zaak fail liet is, of iets van dien aard. Maar er schijnen allerlei geruchten te gaan, en ik voel er niet zoveel voor om telkens weer uit te leggen hoe de vork aan de steel zit. Feitelijke aanleiding voor de beslissing de zaak op te heffen zijn persoonlijke omstandigheden, zo blijkt, namelijk de echtscheiding van de heer en mevrouw Breij. Een gevolg daarvan is dat de zaak niet meer kan worden voortgezet. "De dingen moeten gedeeld," aldus Breij. Ruim 60 jaar De zaak waarin de heer en mevrouw Breij 28 jaar lang hebben samenge werkt bestaat in feite al ruim 60 jaar. Vader Breij vestigde zich in 1927 in Soest, aanvankelijk aan de Laanstraat. Omstreeks 1970 volgde de verhuizing naar het pand aan de Koninginnelaan, waar destijds drogist De Jong gevestigd was. At Breij breidde de zaak (eerst 12 vierkante meter) in de loop der jaren aanzienlijk uit. Het pand telt nu 160 vierkante meter verkoop-oppervlak, exclusief de kelder van nog eens 40 vierkante meter. In feite is Breij op zoek naar een koper voor het geheel, iemand die zowel het pand als de inventaris en de voorraad overneemt. Die is nog niet gevonden. Vooralsnog is dus gekozen voor een uit verkoop, waarvan het publiek sterk kan profiteren. "Het gebeurt eigenlijk nooit dat een drogisterij in één keer wordt leegverkocht," aldus Breij. Hij wijst er in dat verband met name op dat een groot aantal vakantie- en zomer-artike- len, die nu volop actueel zijn, voor zeer redelijke prijsjes van de hand gaan. De zaak ontwikkelde zich in de loop der jaren tot een compleet centrum van ac tiviteiten. Zo was er enige tijd een "drukkerette" gevestigd, met name voor klein drukwerk en stickers. Verder was er een foto-afdeling en een grote af deling cadeau-artikelen. Daarnaast raakte At Breij bekend als promotor van de Bach-bloesemthera- pie (een door de Engelse arts Bach ont wikkelde geneeswijze voor niet-licha- melijke klachten), waarvoor hij advie zen gaf aan een uitgebreide klanten kring en ook de middelen verkocht. Alternatieve geneeswijzen At Breij is van plan deze activiteiten in dien enigszins mogelijk voort te zetten, alleen is op dit moment nog niet bekend waar en wanneer dat zal gebeuren. "Ik weet nog niet waar ik terechtkom, mo gelijk zelfs niet in Soest." Zijn "praktijk" als magnetiseur - een gave die hij de laatste jaren heeft ontwikkeld, vooral door studie en praktijk - verhuist dan zeker mee. Dat geldt ook voor de ver koop van geneeskrachtige edelstenen en de boeken op het gebied van esothe- rie, paranormale zaken en alternatieve geneeswijzen. "Maar dat verkeert alle maal nog in statu nascendi," aldus At Breij. Hij hecht eraan in dit artikel te laten uit komen dat hij en zijn gewezen echtge note beiden met veel plezier in de zaak hebben gewerkt. "Ik zou, mede namens mijn vrouw, alle klanten willen bedan ken die ons al die jaren als winkelier hebben gekozen. Het is spijtig dat het op deze manier moet eindigen." Met het vertrek van de drogisterij on dergaat ook het winkelcentrum aan de Koninginnelaan een gevoelig verlies. Eerder al nam At Breij afscheid van zijn functies in het bestuur van de winkel- groep 't Hart, waarvan hij oprichter en "motor" is geweest. Jarenlang was hij ook actief betrokken bij een organisatie als de Soester Ondernemer. "Ik heb me altijd ingezet voor het algemeen welzijn der winkeliers," verklaart hij, en over de At Breij. "lege plaats" aan de Koninginnelaan merkt hij op dat "niemand onvervang baar is". "Het is natuurlijk geen verbe tering, ook al omdat de supermarkt z'n deuren heeft gesloten, maar er komt na tuurlijk t.z.t. toch wel weer een actieve winkelier die er iets van kan maken. Na een tijd van daling komt er zeker weer een tijd van stijging. Dat is altijd zo." Volgens hem heeft het winkelcentrum voorlasnog de meeste behoefte aan de vestiging van een zaak waar de klanten terecht kunnen voorde eerste levensbe hoeften. Zoals gezegd: morgenochtend gaan de deuren van de drogisterij weer open voor de enorme opheffings-uitverkoop, die naar het zich laat aanzien wel enige weken zal kunnen duren. In die tijd zul len de gebruikelijke openingsuren van toepassing zijn, al houdt At Breij er re kening mee dat het zó druk zal zijn dat de vrijdagse koopavond niet doorgaat. "Anders kunnen we waarschijnlijk niet meer op onze benen staan." De nationale Artis-loterij die op 15 ju li begon, heeft een goede start ge maakt. De eerste twee weken zijn al ruim 200.000 loten a f 5,- verkocht. De 3.500 distributiepunten, waaronder de Postkantoren, vestigingen van de NMB-bank, Vroom Dreesmann, De Bijenkorf en Volkswagen-dealers, mel den veel belangstelling voor de Artis- loten met vijf verschillende, prachtige dierenafbeeldingen. Ook worden veel lotenseries van vijf stuks via de giro of bank besteld. Bovendien reageerden al enkele bedrij ven enthousiast op de Artis-loterij door vele duizenden loten aan te schaffen voor personeel of andere eigen aktivi- teiten. Zo kocht de Postbank loten, als premium voor nieuwe Plusrekening houders. Ook de kijkers aar het weke lijkse AVRO-televisie-spelprogramma 'n Lot voor Artis' dat op 21 juli is be gonnen reageren enthousiast door vele duizenden briefkaarten met vermelding van lotnummer in te sturen en zo mee te dingen naar de extra prijs in het AVRO- telvisiespel. Uiteraard blijven alle loten geldig tot de nationale trekking op 4 oktober, wan neer voor f 600.000,- aan prijzen, inclu sief de hoofdprijs a f 150.000,- (bruto) zal worden getrokken. Doel komt in zicht De nationale Artis-loterij maakt deel uit van fondsenwervende aktiviteiten voor het 150-jarige Artis, die beogen totaal f 2,- a f 2,5 miljoen bijeen te bren gen. Dit bedrag zal worden aangewend om dringende vernieuwingen in de die rentuin te realiseren, met name een nieuwe behuizing voor de gorilla's. De ruim 200.000 loten die de eerste twee weken al zijn verkocht, is een mooie start, maar nog twee maanden t/m 24 september kan men bij de 3.500 distri butiepunten loten kopen. Bestellen van lotenseries van vijf stuks kan tot 20 september door f 25,- (of een veelvoud daarvan) over te maken op gi ro 2106 of bankrekening 65.00.21.150 ten name van Artis-loterij te Amster dam. NVM RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Zitting onteigening De Burgemeester maakt bekend: le. dat, ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en, 10 van de onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeerde Staten van Utrecht, bijgestaan door de daartoe door het algemeen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur van de ge meente Soest, in het gemeentehuis Soest zitting zal houden op 31 au gustus 1988 te 9.30 uur, om de be zwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van het werk en de voorgenomen onteigening ten name van het Rijk ten behoeve van de reconstructie van het gedeelte van de Richelleweg tussen km. 0.000 (aansluiting op de weg Amersfoort-De Bilt) (Rijksweg nr. 723) en km. 0.540. met bijkomende werken, in de gemeente Soest, en nodigt belanghebbenden uit om hun bezwaren, mondeling of schrif telijk aan genoemde commissie me de te delen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eer ste lid van artikel 12 van de onteige ningswet ter inzage van een ieder worden gelegd in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoff- straat 9a te Soest, van 16 augustus 1988 totdat de commissie haar werkzaamheden binnen de ge meente heeft volbracht; 3e. dat het uitgewerkte plan van het ge hele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van de onteigenings wet eveneens voor een ieder ter in zage zal liggen in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum van 16 augus tus 1988 totdat de commissie haar werkzaamheden heeft volbracht. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: 1.het bouwen van een dubbel woon huis, Ganzetrek 49 en 51 (artikel 11 van de voorschriften bestemmings plan 3e herziening bestemmingsplan O verhees); 2. het vergroten van een woonhuis, Ak- kerweg 6 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening); 3. het uitbreiden van paardestallen, Birkstraat 96 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 4. het verbouwen van een boerderij tot hofstede, Eemstraat 16 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 8 van de Wo ningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 11 augustus 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.Q0 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouw zaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Aanlegvergunning Onder verwijzing naar de bekendma king de dato 27 juli 1988 maakt de bur gemeester bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strek- In een vorig artikel is ingegaan op situa ties waarin de vrijwilliger schade ver oorzaakt en welke risico's de organisa tie loopt. Deze keer worden enkele ge vallen belicht waarin de vrijwilliger schade lijdt. Als de vrijwilliger tijdens het werk scha de overkomt, kan de organisatie in veel gevallen aansprakelijk zijn: de organi satie moet dan ook onrechtmatig heb ben gehandeld, bijvoorbeeld wanneer ze zich niet aan de Arbeidsomstandig hedenwet houdt en het werken onveilig is geworden. Als de vrijwilliger zelf schuld heeft aan zijn schade, dan moet hij de gevolgen in beginsel dragen. Marcel werkt bij een bosprojekt. Hij werkt met een zaagmachine die om de haverklap afslaat. Hij probeert het eu vel zelf te verhelpen en gaat met zijn hand door alle beveiligingen heen, de machine slaat plotseling aan en Marcel raakt zijn hand kwijt. De organisatie die het bosprojekt organiseerde, had zich gehouden aan de veiligheidsvoorschrif ten en gezorgd voor goede beveiligin gen. De organisatie wordt daarom niet aansprakelijk gesteld en schadevergoe ding blijft uit. Tijdens het werk valt Natascha van de trap. Alleen als de trap niet voldoet aan de voorschriften, zoals het ontbreken van leuningen, dan is de organisatie aansprakelijk. In de meeste gevallen zal het eigen schuld zijn. Bij letselschade (schade aan het li chaam) kan de vrijwilliger voor verve lende gevolgen komen te staan: tand heelkundige of geneeskundige kosten, of de kosten voor een huishoudelijk hulp bijvoorbeeld. Maar de vrijwilliger kan ook arbeidson geschikt raken of overlijden. De Sociale Verzekeringen dekken het ongevalsri sico onvoldoende. Zo heeft een RWW- er bijvoorbeeld geen recht op een AWW- of een WAO-uitkering. Wan neer aan een ongeval niemand schuld heeft, heeft ook een aansprakelijk heidsverzekering niets te bieden. Voor vrijwilligers is daarom een ongevallen verzekering van groot belang. De or- gansiatie kan hiermee de vrijwilliger van een uitkering verzekeren voor het geval van invaliditeit, overlijden of ge neeskundige kosten. Wilt u meer informatie over verzekerin gen voor vrijwilligers dan kunt u kon- takt opnemen met het LSW in Utrecht tel.: 030-319844, of met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. De vakaturebank is vanaf 15 augustus weer geopend op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 en 13.30- 15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder nummer 02155- 12630. Adres: C-drie, Willaertstraat 49. Bewoners van het Vedelaarpad ont dekten in het afgelopen weekeinde toen ze thuis kwamen dat hun woning be zoek had gehad van een ongenode gast. Hij bleek via een bovenlicht te zijn bin nengekomen en behalve een grote hoe veelheid sieraden ook de stereo-appa- ratuur, inclusief een groot aantal lp's, en de videorecorder met een aantal vi deobanden te hebben meegenomen. Het totale schadebedrag wordt geschat op 40.000 gulden. kend verzoek met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, een aanlegvergunning te verlenen ten be hoeve van: de doortrekking van de Koningsweg (artikel 19 en artikel 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder nog be voegd tot en met 25 augustus 1988 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en stads beheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. j Informaties: info-centrum, i STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel 93665 (24 uurs-service). i ;j upen m Informa' i tel 936t Een bewoner van de Korte Hartweg ontdekte in het weekeinde dat onbe kende daders zijn auto hadden bescha digd. Vrijwel de gehele linkerzijde was met een scherp voorwerp bekrast. Bewoners van een flat aan de Haver- weerd waarschuwden zondagavond de politie, omdat ze plotseling werden ge confronteerd met een soort waterval, die van de boven hen gelegen flats moest komen. De politie ging samen met een medewerker van de woning bouwvereniging op onderzoek uit, en ontdekte dat bij de bovenburen, die niet thuis waren, de wasmachine lek was ge raakt. De politie forceerde het ruitje van de deur en kon zo binnen komen om de kraan dicht te draaien. De woning bouwvereniging zou de zaak verder af handelen. De politie kreeg in de nacht van zondag op maandag een melding binnen van een sergeant van de vliegbasis. Die had onderweg gezien dat de rode waarschu wingslampen van de onbewaakte over weg bij de De Beaufortlaan, ter hoogte van het Jessurunkamp, in werking wa ren, echter zónder dat er een trein in aankomst was. De bel-installatie deed het overigens niet. Kontakt werd opge nomen met de spoorwegpolitie, die maatregelen zou treffen. 99 Het zware weer van Vrijdag en de daarop volgende dagen, waarvan de Pro vincie Utrecht een behoorlijke portie heeft gehad, heeft ook onze gemeente niet gespaard. Het begon Vrijdagavond, toen de brandweersirene de vrijwilli gers opriep voor een villabrand aan den Kampweg te Soesterberg, veroor zaakt door blikseminslag. In een oogwenk stond het huis, waarschijnlijk mede door de omstandigheden, dat het van een rieten dak voorzien was, in lichte laaie. De bewoners moesten vlug hun kind van 1 jaar, dat boven sliep, redden, waarna zij zelf het brandende perceel moesten verlaten. Onder leiding van Commandant A. Tammer rukte de Soesterbergsche brandweer spoedig uit en slaagde erin de brand te beperken tot de bovenverdieping. De Soester Brandweer hoefde niet handelend op te treden. Een achttal rashonden kon den worden gered. Verzekering dekt de schade. Om nog even bij Soesterberg te blijven melden we nog, dat verschillende malen de bliksem de electrische geleidingen trof van particuliere woningen en van de tram, waardoor men zonder licht zat, terwijl de tramdienst eenige stagnatie ondervond. Zoowel in Soest als Soesterberg ontstonden op verschillende plaatsen groote watermas sa's, hetgeen tot gevolg had, dat veie straten blank stonden en dikwijls in zeer 2rge mate. Zoo ontstond een vijver nabij de Banningstraat, waar het hemel water in beeken van de "bult" afstroomde. In Soestdijk waren de wegen van "het Hoogt", zooals Prins Bernhardlaan, lulianalaan, Lange Bergstraat, Waldeck Pyrmontlaan, de beddingen voor het water, dat van de heuvel afkwam, met gevolgen van dien. De Beetzlaan nabij de Waldeck Pyrmontlaan "zwom" en ook Nieuwerhoek kreeg enorme watermassa's te verwerken. Zelfs de groote en nieuwe riolering in de Vredehofstraat, kon het vele water niet verwerken. De schoeing van het Oude Grachtje, voor het buiten "Vredehof', was in een oogwenk ineenge stort, terwijl ook de straatkant langs den vijver van Nieuw-Mariënburg ge deeltelijk werd vernield. Blikseminslag van beteekenis is in Soest zelf niet veel voorgekomen. Slechts een boom in de Torenstraat is op twee meter hoogte vaneengespleten door een bliksemstraal. NIEUWE SIRENE WORDT WEER BEPROEFD Zaterdagmiddag zal een hernieuwde proefneming met een nieuwe sirene voor de Luchtbescherming worden gehouden. Deze proefneming heeft plaats tusschen 1 en 4 uur. De inwoners, die invul-formulieren van den heer Wüst, Commandant der L.B.D., hebben ontvangen, gelieven deze op de juis te manier in te vullen an aan zijn adres te zenden. Wij wijzen er nog even op, dat men bij het inwerking stellen van bedoelde sire ne op a.s. Zaterdagmiddag, niet aan brand behoeft te denken. VLIEGTUIG AFGEGLEDEN EN GEKRAAKT Vrijdagmorgen heeft te Soesterberg weer een vliegtuig zijn laatste vlucht ge maakt. Bij het maken van laplandingen gleed het toestel F. K. 51 -12 afsloeg, op den grond gekomen, over de kop en werd vernield. De bestuurder, de ser geant leerling-vlieger Anderweg, werd ernstig gewond naar Utrecht ver voerd. ZWARE STRAFFEN TEGEN DE MISBRUIKERS VAN DE SOESTER NATUUR Verschillende personen, die eenigen tijd geleden de Soester Natuur onveilig maakten door dames aan te randen, werden door den rechtbank zwaar ge straft. Zoo is tegen zekere D. uit Utrecht, voor verschillende feitelijkeaanran dingen de straf van 4 jaar geeischt, terwijl tegen J. v.d. B. alhier drie maanden is geeischt voor openbare schennis der eerbaarheid. ONGELUKKIGE MORGEN VOOR EEN SLAGERSJONGEN Maandagmorgen was de slagersjongen v. W. alhier, in een winkel om eenige inkoopen te doen. Toen hij eenige minuten later, bij een klant, zijn portemon- naie voor den dag wilde halen, bemerkte hij tot zijn groote schrik, dat hij deze niet meer bezat. Hij herinnerde zich toen, dat hij de portemonnaie in den win kel had laten liggen, doch bij navraag aldaar wist men van niets. De porte monnaie bevatte f 100,- bestaande uit een drietal bankbiljetten van f 10,- en twee van f25,- en de rest zilvergeld. De politie stelde onmiddellijk een serieus onderzoek in en volgt een bepaald spoor, waarover voorshands nog geen me- dedeelingen te doen zijn. Een ieder, die eenige aanwijzingen kan geven om trent bovenbedoelde portemonnaie, wordt verzocht zich ten politie-bureele te melden. De slagersjongen is naar wij vernemen voor een bedrag van f 95,- geheel aansprakelijk, zoodat voor hem te hopen is, dat de eventueele vinder hem uit de impasse helpt. ROND HET PALEIS SOESTDIJK Het prinselijk paar weer thuis. Maandagavond te kwart over 7 is het prinselijk paar van de vacantie-trip naar Heiligendam ten Paleize Soestdijk teruggekeerd. Op genoemd tijdstip reed bijna onopgemerkt de fraaie Alpha Romeo, door den Prins bestuurd en waar in Prinses Juliana had plaatsgenomen, met een breede zwaai het Paleishek binnen. In een tweeden wagen arriveerde even later Jkvr. Feith met Prinses Beatrix. De Koningin op Soestdijk. Hartelijk begroet door de Prinses kwam H.M. de Koningin Donderdagmid dag te 12 uur op het Paleis Soestdijk aan, vooreen verblijf gedurende een paar dagen. EEN OUD-GEDIENSTIGE VAN HET PALEIS SOESTDIJK BEGRAVEN Onder groote belangstelling, voornamelijk van personeel en oud-personeel van het Paleis Soestdijk, is Dinsdagmiddag het stoffelijk overschot ten grave gedragen van de Wed. M. van Apeldoorn-Oskam, die sinds 1883 achter het Paleis Soestdijk heeft gewoond, in het boerderijtje, dat eens aan Prinses Sop- hie toebehoorde. De begrafenis vond plaats op de oude Algemeene Begraaf plaats aan de Eemnesserweg te Baam. Ds. J. W. Hoek, geref. pred. heeft een korte gedachtenis rede gehouden. Onder de vele bloemstukken waren bloe men van het Prinselijk Paar. Wed. van Apeldoorn bezat nog de oude titel van Pluimgraaf, waaruit de verplichting groeide, om de gevogelte (pluimvee), zooals jeugdige bewoners van het Paleis te verzorgen. Zoo is ook de ooievaar, die bij de blijde gebeurtenis uit Brabant werd ten geschenke gegeven, onder de zorgen van de Wed. van Apeldoorn geweest. Haar man was jachtopziener bij het Paleis, doch is sinds 25 jaar dood. Wed. Van Apeldoorn heeft vele Vorstelijke personen zeer goed gekend en Prinses Juliana b.v. heeft dikwijls in het tuintje van de wed. gespeeld terwijl Zij later de wed. nog dikwijls be zocht heeft en Prins Bernhard aan haar voorgesteld. DAMESTASCH GESTOLEN IN HET NATUURBAD Vrijdagmiddag werd door een alhier logerende dame bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar tasch, die zij aan de zich op het strand van het Na tuurbad bevindende hanger, had gehangen. Doordat zij enkele minuten haar tasch uit het oog had verloren, zag een lid van het bekende gilde zijn kans schoon om de tasch van eigenaar te doen verwisselen. Met de tasch was de da me tevens haar polshorloge, vulpenhouder, portemonnaie met inhoud enz. kwijt. Het voorbeeld van bovengenoemde dame is niet aanbevelenswaard. Men kan deze hangers niet gebruiken, zonder dat men er terdege op let. J

Soester Courant | 1988 | | pagina 5