YBNEDE zogezien Provincie weigert goedkeuring verkoop Soester Natuurbad! Polikliniek vervangt Zonnegloren, Maarschalksbos uitgebreid Alternatief zwembad/sporthal-plan kan Soest miljoenen besparen Soester boktorren worden dok-torren voor rijksoverheid PAELLA Gemeenteraad moet huiswerk overdoen Haalbaarheid Exploitatietekort valt veel lager uit Jonge jenever diefjes betrapt Deense sportvlieger raakt weg kwijt Provincie lanceert ziekenhuisplan: GLAS HANDEL 'Burgerlijke stand bonbonnerie...?' Gemeente controleert 'bospaden' langs de Vrijheidsweg door GerardPaul Tot hiertoe en niet verder Snelheidscontrole Aanhanger gestolen picture* point RUUD SMIT 66e JAARGANG NO. 51 WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 Postgiro 126156 Gedeputeerde Staten van Utrecht zullen naar alle waar schijnlijkheid hun goedkeuring onthouden aan het besluit van de Soester gemeenteraad tot verkoop van het Soester Natuur bad. Reden daarvoor is dat het provinciebestuur "op diverse fronten" - zowel planologisch als financieel - over te weinig ge gevens beschikt, waardoor er onduidelijkheid bestaat over de merites van het raadsbesluit. Dat is althans de inhoud van het ambtelijk advies aan het Colle ge van G.S. dat daarover giste ren (of hooguit volgende week) een beslissing zou nemen. Dinsdagmorgen - juist voor het ter perse gaan van deze editie - deelde de heer P. Doesburg van de provincie dit telefonisch mee. De heer Doesburg is werkzaam op de afdeling die toezicht houdt op de gemeentefinanciën. Vol gens hem komt het slechts spora disch voor dat G.S. afwijken van het ambtelijk advies, en hij achtte dat in dit geval zeker niet aanne melijk. Volgens hem spreken Gedepu teerde Staten geen "inhoudelijk" oordeel uit over het raadsbesluit van Soest, maar is het grote be zwaar dat er uit het oogpunt van ruimtelijke ordening - en als uit vloeisel daarvan ook financieel - teveel onduidelijkheden zijn overgebleven om het onderzoek af te ronden. G.S. dienen binnen vijf maanden een beslissing te nemen over raadbesluiten, anders worden ze "automatisch" goedgekeurd. Voor wat betreft het raadsbesluit over het Soester Natuurbad ver strijkt die termijn eind augustus. Volgens de heer Doesburg staat bij het Soester raadsbesluit voor al de planologische haalbaarheid van plannen die project-ontwjk- kelaar Taphoorn met het Natuur bad heeft ter discussie. Die plan nen zijn duidelijk in strijd met het door de provincie vastgestelde streekplan, en het komt erop neer dat de gemeente Soest niet voldoende duidelijk heeft kun nen maken op welke gronden er van het streekplan moet worden afgeweken. "Zo'n afwijking is op zichzelf niet onmogelijk, maar dat moet dan wel met goede ar gumenten worden hardge maakt," aldus Doesburg. Hij wijst er in dat verband tevens op dat de verkoop van het Natuurbad in Soest een duidelijk zeer omstreden zaak is, gezien het grote aantal bezwaar schriften dat bij de provincie is in gediend. "Maar Gedeputeerde Staten spreken daarover geen in houdelijk oordeel uit. Het gaat erom dat Soest in feite de zaken heeft omgedraaid en een te pre matuur besluit heeft genomen, op basis van te weinig gegevens." Volgens de heer Doesburg zal de gemeenteraad zijn huiswerk moeten overdoen en een nieuw besluit moeten nemen. Voor het sluiten van deze editie was noch het gemeentebestuur, noch de heer Taphoorn bereik baar meer voor commentaar. Naast het door het gemeentebestuur welwillend ontvangen plan voor de bouw van een zwembad annex sport hal aan de Dalweg van de firma Drachten b.v. heeft ook het Tilburgse bouwbedrijf Pellikaan b.v. een ont werp ingeleverd voor de bouw van een dergelijk complex in Soest. Het aan bod is zelfs aanzienlijk voordeliger, want op de stichtingskosten kan vol gens Pellikaan een bedrag van ruim 2,3 miljoen gulden worden bespaard. Het jaarlijkse exploitatietekort (inclu sief kapitaalslasten) blijft dan beperkt tot het door het gemeentebestuur ma ximaal toelaatbaar geachte bedrag van 1 miljoen gulden. De brief van Pellikaan, die onlangs is rondgestuurd aan alle fracties in de raad, is een rechtstreeks afschrift van het aanbod dat de Tilburgse firma - die inmiddels kan bogen op de bouw-erva- ring van zo'n 500 sportaccommodaties in binnen- en buitenland - in juli aan het College en de gemeenteraad heeft ge daan. Het plan is op 22 juli al toegelicht tijdens een bijeenkomst in het gemeen tehuis in Soest. Daar werden ook de al ternatieve ontwerp-tekeningen over handigd aan de "begeleidingscommis sie sport- en recreatiecentrum", de ambtelijke werkgroep die zich bezig houdt met de zwembadplannen aan de Dalweg. In die gesprekken, waaraan ook werd' deelgenomen door mevrouw A.A.F. van Raam en de heer G. Vermeulen (die door Pellikaan werden voorgesteld als gegadigden voor de toekomstige ex ploitatie), bleek volgens de brief van Pellikaan een "discrepantie" tussen het becijferde werkelijke nadelige exploita tiesaldo en het maximaal toelaatbare exploitatietekort 1 miljoen), dat Colle ge en gemeenteraad taakstellend voor ogen staat. De totale investering voor het door Drachten ingediende plan komt neer op ruim 12 miljoen gulden, waartegen over een exploitatietekort staat van 1.450.000 gulden (1,1 miljoen kapi taalslasten en 350.000 gulden verschil tussen baten en lasten), aldus de brief van Pellikaan, dat van de begeleidings commissie "de ruimte" kreeg voor de indiening van een alternatief plan, dat volledig beantwoordt aan de plaatselij ke behoefte maar harmonieert met de door het gemeentebestuur geformu leerde financiële randvoorwaarden. Volgens de brief komt Pellikaan uit op een stichtingskostenbedrag, inclusief BTW, voor gebouw en installaties van 7.320.000 gulden, tegenover de door de gemeente eerder geraamde stich tingskosten van 9.672.000 gulden - een verschil dus van ruim 2,3 miljoen - "ter wijl geen of nauwelijks concessies wor den gedaan aan de gebruiksmogelijk heden". Pellikaan geeft in de brief ook volledige steun aan mevrouw Van Raam en de heer Vermeulen, "die wij hebben leren kennen en door hun brede praktijk-er varing en vakkennis waarderen", bij de bouw van het gemeentelijk zwembad in Naarden. Het alternatieve plan van Pellikaan voor het "recreatief (binnen)bad sporthal, sauna en fitness" is een totaal plan, toegesneden op de betreffende lo- katie en afgestemd op de plaatselijke behoefte, waarbij het door Soest gefor muleerde programma van eisen als be langrijke leidraad werd gehanteerd, o.a. met "uitgekiende circulatielijnen binnen het complex en een optimale re latie binnen/buiten". Pellikaan veroorlooft zich verder o.a. de opmerking "gezien de grote finan ciële belangen welke in het geding zijn, dat het feit van reeds opgestarte be stemmingsplan-procedures o.i. niet dermate zwaar mag/kan wegen dat zulks "een weg terug" absoluut blok keert. In dit kader willen wij voorts wij zen op de bijzonder in het oog springen de en uitnodigende verschijningsvorm welke wij hebben gevonden in het ont werp dat u separaat vrijblijvend wordt aangeboden." 'Eigen initiatief Dat ontwerp blijft voor de Soester be volking overigens voorlopig onzicht baar. Volgens gemeentevoorlichter Ben J. van Os, die zich ten opzichte van het alternatieve plan opmerkelijk badi nerend opstelde, staaf het ieder vrij een ontwerp voor een nieuw zwembad aan de Dalweg bij de gemeente in te dienen. Wel wijst hij erop dat de gemeenteraad in beginsel al akkoord is gegaan met het plan van Drachten b.v., dat nu verder wordt uitgewerkt, al is een formele be slissing nog niet gevallen. Ook wordt nog bekeken of er al dan niet een bui tenbad bij zal kunnen komen. Van Os benadrukt dat Pellikaan zijn offerte ge heel op eigen initiatief heeft gedaan. "Het is niet op verzoek van de gemeen te gebeurd." Van Os is niet bereid de ontwerpteke ningen van de Tilburgse firma af te staan voor publikatie. "Je mag ze wel komen bekijken, maar als je ze in de krant wil hebben moet je ze maar aan Pellikaan vragen," aldus de gemeente- voorlichter maandag j.1. Toen was het echter al te laat om de tekeningen langs die weg nog in deze editie op te kunnen De politie werd vorige week in dÊ nacht van dinsdag op woensdag ge waarschuwd toen omwonenden om streeks half vijf 's morgens vreemde geluiden hoorden bij een bedrijf aan de Parallelweg. De bemanning van de surveillancewagen ging op onder zoek uit en zag een jongeman over de spoorrails wegrennen en in de duis ternis verdwijnen. Bij nader onderzoek troffen ze in de greppel naast de rails een tweede jon geman aan, die zich daar verstopt hield in gezelschap van maar liefst twaalf flessen jonge jenever. Die bleek hij zojuist, samen met zijn vluchtende vriend, te hebben buitge maakt bij een inbraak in een dran kwinkel aan de Steenhoffstraat. De knaap werd meegenomen naar het bureau, terwijl geprobeerd werd zijn kameraad te achterhalen. Die bleek niet thuis te zijn, maar ongeveer een uurtje later kwam hij zich uit vrije wil bij de politie melden. De knapen, resp. 18 en 16 jaar en allebei wonend in Soest, werden ingesloten voor na der verhoor. Een Deense sportvlieger raakte maan dagochtend boven Nederland de weg kwijt en maakte om twintig over elf een landing op de militaire Vliegbasis Soes- terberg. De vlieger was 's ochtends met een Piper PA -16, met aan boord één pas sagier, opgestegen van het Belgische Diest, met bestemming Eelde. Ter hoog te van Den Bosch raakte de Deen de weg kwijt en landde uiteindelijk op de vlieg basis. De Dienst Luchtvaart van het Korps Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Foto: fotodienst Soesterberg. In de gezondheidsregio Utrecht moe ten vóór 1995 345 bedden verdwijnen. Die vermindering kan het best worden gerealiseerd door sluiting van het zie kenhuis Zonnegloren in Soest, door opheffing van de burgerfunktie van het Militair Hospitaal Dr. A. Mathij- sen in Utrecht en door reduktie van het aantal bedden in het Medisch Cen trum Berg en Bosch in Bilthoven en in het Julianaziekenhuis in Veenendaal. Het ziekenhuis Maarschalksbos in Baarn kan worden uitgebreid; daar naast dient in de gemeente Soest een nieuwe polikliniek te worden ge bouwd. In Ede-West moet tussen 1990 en 1995 vervangende nieuwbouw ko men. De beddenreduktie heeft geen gevolgen voor een aantal specialisten in de regio Utrecht. Dit schrijven Gedeputeerde Staten van Utrecht in het koncept-voorontwerp- plan algemene ziekenhuizen voor de gezondheidsregio Utrecht. Begin dit jaar gaf staatssecretaris Dees van WVC de provincie een aanwijzing, waarin stond dat er in de gezondheidsregio Utrecht 527 bedden zouden moeten verdwijnen per 1995. Voor 1990 lag dat aantal nog hoger: dan zouden 634 bed den en 22 specialisten weg moeten. De provincie kreeg een jaar de tijd om een ziekenhuisplan voor te bereiden en als advies aan de Minister voor te leggen. De aanwijzing van de bewindsman was echter gebaseerd op inmiddels achter haalde bevolkingsprognoses over de omvang, groei en leeftijdsopbouw van de bevolking in 1995. De provincie heeft deze cijfers bijgesteld. De gezond heidsregio Utrecht zou volgens de nieu we provinciale berekeningen in 1995 over in totaal 3916 ziekenhuisbedden mogen beschikken, 345 minder dan nu. De staatssekretaris gaat overigens ak koord met deze cijfers. Bij hun planning zijn G.S. uitgegaan van de behoefte aan ziekenhuisvoorzie ningen in het jaar 1995. De staatssekre- De boktorren die het houtwerk van de zolderverdieping van de Katholieke Basisschool Soestdijk aan de Sint The- resiastraat zodanig hebben aangetast dat er hoognodig maatregelen tegen ge nomen moeten worden zijn voor de rijksoverheid inmiddels veranderd in "dok-torren". De 52.000 gulden die met de opknapbeurt van de school ge moeid zijn kan de gemeente alsnog de clareren bij het rijk. De waarnemend voorzitter van de afde ling Geschillen van Bestuur van de Raad van State heeft de gemeente Soest namelijk in het gelijk gesteld in het con flict met de staatssecretaris van Onder wijs mevrouw Ginjaar-Maas. Die wilde de vergoeding niet toekennen, maar had de gemeente daarvan dan wel bin nen twee maanden na de aanvraag op de hoogte moeten stellen. Ze wachtter daarmee omdat ze eerst de uitkomst wilde horen van een soortgelijke aan vraag uit een andere gemeente. Helaas voor de staatssecretaris stuurde ze het bericht dat ze niet wilde betalen vijf dagen te laat naar Soest, en volgens de wet betekende dit dat de gemeente toch recht heeft op het bedrag. De rijks overheid moet dus wel degelijk dokken. Wethouder Jan Menne, die de raads commissie voor Onderwijs het heuglij ke nieuws vorige week in haar eerste bijeenkomst na het zomerreces mee deelde, liet weten dat er direct een briefje aan de staatssecretaris de deur uit was gegaan, met het verzoek het be drag over te maken op de bankrekening van de gemeente. Naar verluidt wordt nu binnen afzienbare tijd begonnen met de werkzaamheden aan de school. Tot in zeer wijde omtrek, Bussum en Baarn maar ook in Bilthoven, Bunnik en Laren levert Jan glas doet dat heel ras tot ieders tevredenheid, al jaren en jaren. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats 4 woonhuis) BEL 160 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! Ambtenaar van de burgerlijke stand in Soest: een felbegeerde functie. Dat kan tenminste worden afgeleid uit het grote aantal sollici taties (24), die het gemeentebe stuur ontving op de advertentie waarin kandidaten werden opge roepen voor dit bijzondere ambt. B. W. hebben de gemeenteraad in middels voorgesteld om mevrouw Bouma uit Soest te benoemen en het moet al raar lopen als de raad daarmee niet akkoord gaat. Toch: je weet maar nooit, want on der de sollicitatiebrieven die het College binnenkreeg was er een van een zó opmerkelijk karakter dat de redaktie van de Soester Courant (die het schrijven toevallig in de brieven bus aantrof) die de burgers van Soest - en vooral de trouwlustigen onder hen - niet graag zou willen onthou den. Het was een gezamenlijke brief, on dertekend door de echtgenotes van twee van de leden van het College van B. W., waarin zij samen op teerden voor de baan, maar dan in deeltijd. Ter wille van de privacy la ten we hun namen hier maar achter wege. "Geliefd College,luidt de aanhef van de brief (waaruit wel blijkt dat de verstandhouding van de briefschrijf sters met B. W. van een geheel an dere aard is dan die van de doorsnee- burger), "in reactie op uw advertentie vragen wij u te overwegen om ons SAMEN de aanstelling te gunnen van AMBTENAAR VAN DE BURGERLIJKE STAND. Onze MOT/ VA TIE is éénduidig: Het lijkt ons een ontzettend leuke baan. Te vergelijken met het werk in een bonbonnerie, waar men zich meestal verzekerd weet van een op gewekte clientèle. Goed, ook tussen de bonbonnetjes kan af en toe wel eens een zuurtje zitten... wij zuigen daar wel een puntje aan. Bovendien, ook al gaat het de clientèle om de in houd, toch is ook net als bij een bon bon) de VERPAKKING van de trouwbelofte niet onbelangrijk. En aan die verpakking zijn wij bereid om RUIME aandacht te besteden. De briefschrijfster vervolgen: "Tenslotte de vraag: waarom een ge deelde baan? Het lijkt ons goed om de werkbelas ting te verdelen. Bovendien hebben wij al veel andere ervaringen ge meen. Denk b.v. maar aan alle avonden dat onze echtgenoten het gemeentelijk belang omhelzen in plaats van ons. Of aan de ervaring dat wij regelmatig onze namen ge koppeld weten aan de onaange naamheden van het politieke strijd gewoel. Goed, dit alles lijkt inherent aan het werk en de belangen waar onze echt genoten voor staan. En dus hebben wij er vrede mee... Maar een mogelijkheid als deze, om de gemeente op een meer welluiden de wijze te mogen representeren, grij pen wij van harte aan. Het doet meer recht aan ONZE behoeften en in zichten waar het erom gaat de bur gers van Soest te dienen. Tot zover de brief, waarin de afzend sters verder verwijzen naar hun op leiding en werkervaring en het Col lege, in afwachting van zijn ant woord, ten slotte "zeer opgewekt" groeten. Intussen heeft het College zelf, dus inclusief de echtgenoten van de solli citantes, zijn voorkeur uitgesproken voor een andere kandidate. Mis schien kan er - uit eigen zak - nog een doosje bonbons af voor déze sollici tanten. Als zoethoudertje. taris vroeg de provincie 1990 als richt- jaar voor de reduktie te nemen. G.S. vinden dat niet realistisch. In dat jaar zijn enkele reduktieplannen die al wa ren voorbereid, zoals de vervangende nieuwbouw van het Diakonessenzie- kenhuis in Utrecht en de beëinidiging van de burgerfunktie van het Militair Hospitaal, nog niet gerealiseerd. Bo vendien kan in de periode tussen 1990 en 1995 het aantal ziekenhuisbedden weer iets groeien, omdat de bevolking dan toeneemt, vergrijst en daarmee de behoefte aan ziekenhuiszorg ook groeit. 'Niet aanvaardbaar' "Het is het uit een oogpunt van beschik bare ziekenhuiszorg en kontinuïteit in de zorgverlening ons inziens niet aan vaardbaar om voorstellen te doen die in 1990 moeten leiden tot hel sluiten van afdelingen van ziekenhuizen en het ver breken van kontrakten met specialisten en in 1995 moeten leiden tot het weer ongedaan maken van diezelfde maatre gelen," aldus het kollege. G.S. vinden dat een vermindering van de beddenkapaciteit bij voorkeur ge realiseerd moet worden door sluiting van gehele ziekenhuizen, en niet door sluiting van afdelingen. Met dit uit gangspunt sluit het kollege zich overi gens aan bij de visie van de staatssekre taris. De provincie heeft bij het opstellen van het ziekenhuisplan de gezondheidsre gio uit praktische overwegingen ge splitst in drie deelgebieden. Voor elk van deze gebieden is berekend hoeveel bedden en specialisten er in de toe komst nodig zullen zijn. Zonnegloren In het deelgebied Eemland, waarin de ziekenhuizen in Amersfoort, Baarn en Soest liggen, moeten 94 ziekenhuisbed den per 1995 worden opgeheven. Het gebied heeft nu een kapaciteit van 1020 bedden. Om de vereiste reduktie te rea liseren willen G.S. ziekenhuis Zonne gloren in Sobst - in totaal 150 bedden - sluiten, ondermeer vanwege de bouw kundige staat vön dit ziekenhuis (Zon negloren dateert uit 1927). Het zieken huis Maarschalksbos in Baarn zou tege lijkertijd moeten uitbreiden van 120 tot 150 bedden. Inwoners van Soest moeten voor po liklinische verrichtingen wel dicht bij huis terecht kunnen. Het kollege pleit daarom voor de bouw van een polikli niek op een centrale plaats in deze ge meente, waar de specialisten van Maar schalksbos spreekuur kunnen houden. Specialisten uit de Amersfoortse zie kenhuizen zouden aanvullende zorg kunnen bieden op die terreinen die niet in Maarschalksbos beschikbaar zijn. Als een dergelijke centrale polikliniek niet gebouwd wordt, bestaat de kant dat op den duur het zelfstandig voortbe staan van Maarschalksbos in gevaar komt, zo meent het kollege. Omdat met de opheffing van Zonne gloren meer bedden verdwijnen dan strikt nodig is, ontstaat in het deelge bied Eemland ruimte voor 26 dagbe handelingsplaatsen. Die plaatsen zullen in overleg met de verschillende zieken huizen in het deelgebied worden ver deeld. In het gebied werken thans 92,6 specialisten. Volgens de rijksnorm zou den dat er 90,6 mogen zijn in 1995. G.S. vinden deze geringe overschrijding ech ter aanvaardbaar, omdat die deels voortkomt uit een gesignaleerde be hoefte aan specialistische zorg en deels nodig is omdat de specialisten op meer dere plaatsen moeten gaan werken. Uitvoering van het plan G.S. vinden dat de totale oeddénreduk- tie in de gezondheidsregio Utrecht uit sluitend gefaseerd mag plaatsvinden en parallel moet lopen met vermindering van ziekenhuisbedden in andere regio's. Ook dient er, voor het plan kan worden uitgevoerd, een juridische en financiële regeling voor ziekenhuizen en specialis ten te zijn. De staatssekretaris heeft de gezamenlijke provincies toegezegd met een dergelijke regeling te zullen komen. De staatssecretaris vroeg de provincie ook een ziekenhuis aan te wijzen waar vanaf 1990 tien Aids-patiënten kunnen worden opgevangen. Naar het oordeel van G.S. kan het Academisch Zieken huis het best die funktie vervullen, om dat dit ziekenhuis al specifieke kennis op het terrein heeft opgebouwd. Dit zie kenhuis biedt bovendien de beste garanties voor de verdere ontwikkeling van therapeutische mogelijkheden voor deze patiënten, aldus het kollege. Speciale afdelingen voor geriatrische patiënten moeten naar de mening van G.S. worden ingericht in ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort en in het Zeister Algemeen ziekenhuis. De ge riatrische afdelingen zouden in beide ziekenhuizen kunnen bestaan uit 24 bedden. Het koncept-voorontwerpplan algeme ne ziekenhuizen komt op 22 augustus aanstaande aan de orde in de staten- kommissie voor volksgezondheid. De statenleden moeten dan bepalen of het voorontwerpplan rijp is voor inspraak. Van 1 september tot eind oktober volgt een inspraakperiode, waarin alle be trokkenen bezwaren kunnen indienen tegen het voorontwerpplan. Na hoor zittingen die op 9 en 10 november aan staande plaatsvinden en bespreking in de statenkommissie voor volksgezond heid, kunnen Provinciale Staten zich vervolgens in februari 1989 definitief over het plan uitspreken. Mocht de staatsekretaris overigens vasthouden aan zijn voornemen om af delingen van ziekenhuizen per 1990 al tijdelijk te sluiten en dus kontrakten met specialisten tijdelijk te verbreken, dan zou dat voor de regio Midden-west Utrecht een verdere reduktie van nog eens 115 bedden ten gevolge hebben en een vermindering van 10,5 specialis men. Voor de regio Eemland zou zo'n standpunt van de bewindsman een ex tra reduktie van 12 bedden en 3 specia listen betekenen. De gemeentelijke afdeling Groenbe- heer oefent een regelmatige controle uit op de begaanbaarheid van de "bos paden" die zijn aangelegd in de bossa- ges langs de Vrijheidsweg. Die paden zijn daar recent gemaakt ten behoeve van de wandelaars, die hier hun hond kunnen uitlaten. Het gebied is offi cieel aangewezen als uitlaatterrein, nadat in de wijk Klaarwater de proef met de hondepoepbestrijding is ge start. Bij de gemeente zijn inmiddels klachten binnengekomen over de begaanbaar heid van de paden. Onlangs kwam er een 82-jarige bewoonster van Honsber- gen ten val, toen ze over een van de af gezaagde boomstobben struikelde, die min of meer aan het oog onttrokken was door boomsnippers. Ze liep daarbij twee gebioKen ribben op en kon alleen met uiterste inspanning op de been ko men om zich onder doktersbehandeling te stellen. Volgens gemeentevoorlichter Ben J. van Os controleert de afdeling Groen- beheer de paden met regelmaat. "Er zij bij de aanleg zovel mogelijk stobben verwijderd, maar de paden zijn afge dekt met aangestampte boomsnippers. Na verloop van tijd klinken de paden ook in, en dan komen de stobben weer spontaan omhoog." Groenbeheer zal de toestand van de pa den nauwlettend in de gaten houden, maar volgens ^tan Os zullen de voet gangers er zelf toch ook rekening mee möetèn houden. "Het gaat in feite om een 'natuurlijk' weggetje, en dat blijft hobbelig. Daar ontkom je niet aan," al dus Van Os. De vergadering was laat afgelopen, want de problemen waren niet van de lucht. Ze prees zichzelf gelukkig dat haar man nog niet naar bed gegaan was, zodat ze haar hart nog even kon luchten. In de huiskamer aangekomen wachttezedaar niet lang mee en viel meteen met de deur in huis: "Het was me de vergadering wel, zeg. Wat kunnen die mannen toch ontzettend ouwehoeren. Echte problemen laten ze liggen en ze vallen dood op een cent. "Zo stak ze van wal en het was duidelijk dat er nog een hele tirade gevolgd zou zijn, ware het niet dat haar echtgenoot met opgeheven armen en afwerende handen de waterval indamde. "Ik heb je al zo vaak gezegd dat je je niet in de luren moet laten leggen. Zodra je thuis bent ga je te keer als een wilde en op de vergadering doe je geen mond open, zo sprak hij luide. "Dat doe ik niet meer omdat ze toch niet naar me luisteren. Als vrouw mag je mooi zitten, pootjes geven en koffie schenken, maar er is niemand die naarje mening vraagt. En als je toch wat zegt voel ik dat ze beleefd luisteren, nou ja me aanhoren, en daarna overgaan tot de or de van de dag. Ik zit daar gewoon als een soort plantenbak. "Je bent een lieve plantenbak, maar je weet wat ik gezegd heb. Je moet je terug trekken uit dat bestuur. Het kost je alleen maar een bende spanning en niemand schiet er iets mee op. Daarmee was, net als tot nu telkens het geval was, de discussie gesloten en er ge beurde niets, behalve dat ze zich nu ijj stilte voornam niets meer over haar kant te laten gaan. Vechtlustig was ze naar de daaropvol gende vergadering gegaan. Als de heren wat fijnbesnaarder geweest waren, zou den ze door haar energieke uitstraling gewaarschuwd zijn, maar opnieuw be paalden zij het spel. Toen er weer iets uit de hand dreigde te lopen, sprong ze er meteen in. En nog zagen zij niet haar op gestoken veren, door niemand gladge streken. L ijdzaam lieten de vergaderaars haar verhaal over zich heengaan en ze was nau welijks aan het slot van haar be toog toen de voorzitter zei: "Ja maar schat je, luister nog eens..." Ze luisterde niet, keek hem vernietigend aan en sprak koeltjes: "Ik zou het op prijs stellen als je me tijdens de vergade ringgeen 'schatje'noemde. Ik heb nü lie ver dat je me serieus neemt en voor vol aanziet. In de stilte die daarop volgde steeg ze in aller achting. De politie hield maandagmorgen op de Nieuweweg een controle op de naleving van de maximum-snelheid. Er werden 27 autobestuurders betrapt op het te enthousiaste gebruik van het gaspedaal. Zij krijgen een proces-verbaal. Een bewoner van de Johannes Post- straat deed maandag j.1. bij de politie aangifte van de diefstal van zijn aan hangwagen. Het voertuig was 's nachts verdwenen van de parkeerplaats en had een waarde van ca. 500 gulden. SPECIAALZAAK WANDDECORATIES KAARTEN LIJSTEN enz. Inmiddels heeft Picture Point nu ook een vacuumpers. Inlijsten is onze specialiteit v. Weedestraat 55 - Soest Tel. 2 62 60 Wij maken een verrukkelijke met volop vis 4 verse groenten heerlijk gekruid gemakkelijk op te warmen 500 gram 7.50 VISSPECIALITEITEN van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 Abonnement per halfjaar f 12,-1 Buiten Soest per I halfjaar f 24,-1 Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG j Telefoon 02155-14152* Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest

Soester Courant | 1988 | | pagina 1