W. W. DEELEN b.v. Een publikatie van de Soester NVM-makelaars. Woningen, bedrijfspanden, taxaties, hypotheken,verzekeringen. M W. W. DEELEN b.v. VAN WIJK b.v. Graanoogst in volle gang WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 SOEST JÊ m SOEST BEDRIJFSPANDEN SOEST-ZUID MGallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 21752 of 17251 SOEST APPARTEMENTEN Moet ik mijn hypotheek door een makelaar laten verzorgen? MAKELAARSKANTOOR MGallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 21752 of 17251 SOEST SERVICE-APPARTEMENTEN SOEST-ZUID SOEST SOESTERBERG Zilveren f 50,- munt met Willem en Mary belooft succes te worden SOESTER COURANT PAGINA 4 ALBERT HAHNWEG gas-C.V. (nieuwe ketel en dakbedek king). Gevraagde koopsom f 179.000,- k.k. GERR1T VAN DE VEENSTRAAT Middenwoning (1953) met schuur en een diepe tuin. Ind.entree, toilet, kelderkast, moderne keuken (oven, kookplaat, vriezer, wasemkap), woon kamer, verd.: overloop, 3slaapkamers, douche en vliering. Voorzien van gas C V. Totale oppervl. 2.40 are. Gevraagde koopsom f 159.000,- k.k. GEMSHOORN Aan plantsoen gelegen middenwo ning met garage en tuin (Z.W.). Ind.: entree, toilet, grote woonkamer met parketvloer en open haard, moderne keuken. Verd.: 3 slaapkamers, ruime badkamer met ligbad en 2e toilet; vaste trap naar zolder met 1 kamer (dakka pel). Voorzien van gas-cTv! Gevraagde koopsom f 228.000,- k.k. KORTE MELMWEG Centraal gelegen bedrijfsruimte ter grootte van ca. 200 m2, inwendige hoogte ca. 3.5 m, toilet, douche- of keukenruimte aanwezig. Aanvaarding in overleg. Gevraagde huurprijs f 14.400,- p/jr. op index. GALLENKAMP PELSWEG Centraal gelegen bedrijfspand met parkeerterrein. Ind.: ontvangsthal, toiletgroep, kantoor ca. 225 m2, showroom ca. 200 m2, werk plaats ca. 210 m2, entresol ca. 108 m2. Totale oppervl. 16.42 are. Gevraagde koopsom f 495.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR Rustig gelegen royale middenwo ning met schuur en tuin (ZO). Ind.: en tree, hal, toilet, L-vormige woonkamer met parketvloer (ca. 35 m2), keuken, verd.: overloop, 3slaapkamers, badka mer (douche/2e toilet), vaste trap naar zolder met ruime kamer en veel berg ruimte. Voorzien van gas-C.V., thermo pane beglazing en dak- en spouwisola- tie. Gevraagde koopsom f 168.000,- k.k. SPEENKRUIDSTRAAT COLENSO Rustig gelegen hoekwoning met ga rage en vrije zonnige tuin (Z). Ind.: en tree, toilet, L-vormige woonkamer (36 m2/parketvloer/open haard), moderne keuken met inbouw apparatuur. Verd.: overloop, 3 slaapkamers (achter met balkon), badkamer (ligbad/2e toilet). Vaste trap naar zolder met 2 kamers (dakkapel). Voorzien vari gas c.v., ther mopane beglazing en spouwisolatie. Totale oppervl. 3.27 are. Gevraagde koopsom f 245.000,- k.k. RUBENSLAAN Gunstig op de eerste woonlaag gele gen driekamer hoekapparte- ment met afzonderlijke berging in de onderbouw. Ind.: entree, toilet, hal, woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers, douche. Service-kosten f 375,- per maand (inkl. voorschot c.v.) Gevraagde koopsom f 57.500,- k.k. VAN GOYENLAAN Gunstig gelegen 3-kamer-apparte- ment met afzonderlijke berging in het souterrain. Ind.: entree, toilet, hal, dou che, woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers. Servicekosten f 325,- per maand incl. voorschot verwarming. Gevraagde koopsom f 58.000,- k.k. Gunstig gelegen midden drive-in woning met zonnige tuin. (ZO). Ind entree, hal, garage (2 auto's), tuinka mer: 1e verd.: woonkamer (parket vloer), keuken, toilet, werkkast; 2e verd.: overloop, 3slaapkamers, badka mer (douche/2e toilet). Voorzien van Maar als u een hypotheek bij een geldgever afsluit, wat krijgt u dan? Natuurlijk, de beste hypotheek van die geldgever. Een makelaar is volkomen onafhankelijk van welke hypotheekinstelling dan ook. Hij kan u objectief adviseren welke hypotheek in uw speciale geval de beste is. Praat eens met uw makelaar, ook over een hypotheek. VD PRINS HENDRIKLAAN Tweekamer service-apparte ment op de 2e woonlaag met berging in de onderbouw. Ind.: entree, toilet, woonkamër (7.19 X 4), keuken, slaap kamer (6.10 x 3) met ruim balkon, bad kamer (ligbad). Service-kosten f 3.207,- per kwartaal (1 pers.) en f 3.612,- per kwartaal (2 pers.). Gevraagde koopsom f 118.000,- k.k. SOESTERBERGSESTRAAT Service-flatgebouw „De Soesterduinen" Comfortabel twee-kamer-appar- tement op de begéné g'rónd met ber ging, in de onderbouw. Ind.: hal, toilet, keuken, grote woonkamer (8.55 x 4) met ruim overdekt terras (3.26 X 1.60), grote slaapkamer (6.68 X 3.58), waar van een deel als studeer-werkhoek bij de woonkamer kan worden getrokken, badkamer (ligbad, 2 wastafels). Inkl. stoff. Service-kosten f 1.240,- (1 pers.) per maand, f 1.440,- (2 pers.) per maand. Gevraagde koopsom f 180.000,- k.k. SOESTERBERGSESTRAAT Riant gelegen 3-kamer apparte- mentop de begane grond in het servi ce-flatgebouw "De Soesterduinen" met garage en berging. Uitzicht op de voortuin met vijver. Ind.: hal met garde robe, toilet, moderne nieuwe inbouw- keuken met volledige apparatuur, roya le L-vormige living (ca. 43 m2), slaapka mer (3.66 x 3.98 m), badkamer met lig bad en 2e toilet. Incl. nieuwe stoffering. Het appartement is zeer recent geschil derd en behangen en verkeert in per fecte staat van onderhoud. Servicekosten f 1.240,- p.m. (1 pers.), f 1.440,- p.m. (2 pers.) Aanvaarding direkt. Gevraagde koopsom f 275.000,- k.k. Via een opdracht aan de Soester makelaars, leden van de Nederlandse Vereniging van Makelaars, bereikt u een zéér groot koperspubliek. Doordat deze makelaars een uniek uitwisselingssysteem heb ben met o.a. 75 NVM- kantoren in de regio. PR. HENDRIKLAAN Zeer gunstig gelegen met vrij uitzicht over het Nassauplantsoen modern 2- kamer service appartement, 2e woonlaag met berging in de onder bouw, in het flatgebouw Hoog Soest- dijk. Ind.hal, toilet, woonkamer (7.19 X 4m) keuken, royale slaapkamer (6.09 X 3 m) badkamer met ligbad, ruim balkon, veel ingebouwde kastruimte. Incl. vas te vloerbedekking en gordijnen. Aanvaarding direct. Koopsom: f 119.000,- k.k. (gekl. sanitair), royale woonkamer 10 x 4/3.60 m) met open haard, balkenpla- fond, moderne uitgebouwde eiken keuken met ingebouwde koelkast/ diepvrieskast, oven, kookplaten, af zuigkap c.v.-ruimte met H.R. wandketel (1986). Verd.: royale ouderslaapkamer (voorheen 2 kamers) 2e slaapkamer met balkon, badkamer met ligbad, af zonderlijke douche, 2e toilet (gekl. sa nitair). Zolder met vaste trap en moge lijkheid voor extra kamer. Ind.: bungalow: entree, toilet/douche, keuken, woonkamer (±4x5), slaapka mer. Het pand verkeert in een uitste kende staat van onderhoud en is voor zien van dakisolatie. Het parterrege deelte is grotendeels voorzien van dubbele beglazing. Bijzonder geschikt voor kantoor/praktijk aan huis of extra bewoning. Aanvaarding in overleg. Koopsom f 269.000,- k.k. BURG. GROTHESTRAAT Gunstig gelegen aan de doorgaande weg nabij het winkelcentrum "van Wee- destraat" de helft van een dubbel win kel/woonhuis, voorzien van c.v. gas met schuur en tuin. Ind.: winkel (±6X4 m), garderobe, trapkast, woonkamer 25 m2) met bal- kenplafond, moderne open keuken met eetbar, kelder, achteringang, toilet. Verd.: 3 slaapkamers, met ingebouwde kastruimte, ruime douche, bergvliering met c.v, combiketel (1986). Het pand verkeert in een goede staat van onder- - houd/ Aanvaarding in overleg. Ook geschiktom uitsluitend als woonhuis gebruikt te worden. Koopsom: f 185.000,- k.k. NIEUWEWEG Helft van royaal gemoderniseerd dub bel woonhuis, voorzien van c.v. gas, met aangebouwde kleine bungalow en garage, zonnige tuin (ruim 500 m2). Ind.: ruime entree, kelderkast, toilet RADEMAKERSTRAAT Op gezellig punt gelegen nabij winkels, royaal modern hoekhuis (bouwjaar 1983), voorzien van c.v. gas met fraai aangelegde kleine tuig, omgeven door een smeedijzeren hek. Ind.: entree, toilet, moderne keuken met ingebouwde kookplaten, oven, fri- ture, koel/diepvrieskast, royale woon kamer 50 m2 metopen haard, balken- plafond, kelderkast. Verd.: 3 royale slaapkamers met ingebouwde kasten- wand, parketvloeren, luxe badkamer met ligbad, afzonderlijke douche, 2e toilet, dubbele wastafel (gekleurd sani tair). Zolder met vaste trap met 2 royale kamers, c.v.-ruimte. Bij de bouw is ge bruik gemaakt van duurzame materia len zoals hardhouten ramen en kozij nen, travertin vensterbanken. Het ge heel is v.v. dubbele beglazing, spouw muur- en dakisolatie en tevens van een electronische inbraakbeveiliging. Incl. stoffering en zonnewering. Het geheel verkeert in een uitstekende staat van onderhoud. Aanvaarding in overleg. Koopsom: f 298.000,- k.k. Makelaarskantoor onroerende goederen sm SOESTERBERGSESTRAAT8 - SOEST Kfl TELEFOON 02155-15050 b.g.g. 17000 lil In juli maken de golvende graanvelden plaats voor kaal stoppelland. De zaden van tarwe, gerst, haver en rogge worden met een maaidorser geoogst. De werking van de kolossale maaidor ser is vrij eenvoudig. Na het afmaaien van de stengels slaat binnenin de machi ne een sneldraaiende trommel de kor rels uit de aren. Dit heet dorsen. De za den worden gezeefd en opgevangen in een tank. Deze wordt geregeld in een wagen of container gelost. Na de oogst wordt een deel van de kor rels opgeslagen en gedroogd. Dit ge beurt zowel op de boerderijen als op speciale graandrogerijen. Een maaidorser is een dure machine en meestal een te grote investering voor een akkerbouwer. De meeste maaidor sers zijn dan ook van loonbedrijven. Deze bezitten allerlei machines die ze, vaak met chauffeur, aan de boeren ver huren. De stengels en de lege aren (het stro) blijven in lange rijen op het land achter, klaar om tot pakjes te worden geperst. Er gaat nog maar weinig stro naar de strokartonfabrieken. Het meeste wordt gebruikt voor veevoer en strooisel in stallen, terwijl ook de bloembollenteelt en de champignonteelt veel stro gebrui ken. Een kleine hoeveelheid van onze tarwe is geschikt voor het maken van brood. Gemiddeld zit er ongeveer twintig pro cent Nederlandse tarwe in ons brood, de rest komt uit Frankrijk en Noord- Amerika. De meeste tarwe wordt ver bouwd voor veevoer. Dit is met gerst, haver en rogge ok het geval. Van gerst worden ook bier en gort ge maakt. Haver is terug te vinden in ha vermout en muesli en rogge wordt ver werkt in roggebrood en ontbijtkoek. Akkerbouwbedrijven vinden we ver spreid door heel Nederland. Op bijna alle bedrijven wordt graan verbouwd. Dit komt onder meer omdat graan zich goed laat combineren met andere ge wassen. Tarwe geeft de beste opbrengsten en wordt daarom het meest verbouwd: on geveer 110.000 hectare. Gerst komt op de tweede plaats met circa 50.000 hec tare. Haver en rogge worden op kleine schaal verbouwd, respectievelijk 9.000 en 6.000 hectare. Van alle akkerbouw gewassen in Nederland worden granen het meest verbouwd. Ze staan op een vijfde deel van de totale oppervlakte akkerbouw. De uitgifte van het zilveren f 50 munststuk 1988 ter gelegenheid van de herdenking van de Stadhouder- Koning Willem III en zijn vrouw Ko ningin Mary II belooft een succes te worden. Van de 1 miljoen muntstuk ken in circulatiekwaliteit is het meren deel reeds via bankvestigingen en postkantoren uitgegeven. Er zijn bij een aantal kantoren echter nog exem plaren ter beschikking. Indien de munten bij bepaalde kantoren niet meer verkrijgbaar zijn, kunnen be langstellenden alsnog, door tussen komst van 's Rijks Munt in Utrecht (030-910365 of 910342), exemplaren aanvragen. Daarnaast kunnen bij 's Rijks Munt tot 1 september 1988 de zilveren f 50 munststukken in de verzamelaarskwa liteiten proof en fleur de coin worden besteld. De zilveren f 50 munten heb ben een doorsnede van 38 mm en een gewicht van 25 gram. Het zilvergehalte is 92,5% Wettig betaalmiddel De zilveren f 50 munten die sinds 1982 van tijd tot tijd worden uitgegeven zijn en blijven wettig betaalmiddel. Omdat deze munten worden uitgegeven ter ge legenheid van nationale gebeurtenissen en herdenkingen hebben ze voor verza melaars en vele anderen grote aantrek kelijkheid. De aantrekkelijkheid wordt nog vergroot door het hoge artistieke gehalte van de beeldenaars. Dit brengt mee dat de zilveren f 50 stukken maar een enkele keer in het betalingsverkeer opdruiken. Door hun basis in de Muntwet kunnen ze echter zonder bezwaar als betaling worden aangenomen. Inwisseling in bankbiljetten en in andere muntwaar den zal te allen tijde mogelijk blijven. De f 50 stukken zullen op den duur door hun zeldzaamheid voor verzame laars en andere liefhebbers mogelijk een extra waarde krijgen. De eventuele circulatie van f 50 munten zal dus heel zelden voorkomen en van korte duur Z,^n Serie De zilveren f 50 munt 1988 is de vierde uit een serie met een duidelijk culturele functie. De uitgiften zijn altijd éénmalig en elke uitgifte wordt gesierd met een ontwerp dat gericht is op het desbetref fende thema. De eerste uitgifte in 1982 was gewijd aan tweehonderd jaar vriendschappelijke betrekkingen tus sen Nederland en de Verenigde Staten van Amerika. In 1984 werd Prins Wil lem van Oranje herdacht die in 1584 in Delft werd vermoord en in 1987 ver scheen een f 50 munt ter ere van het 50- jarig huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De vierde f 50 munt die is gewijd aan de Stadhouder-Koning Willem III en zijn vrouw Koningin Mary II, werd voor het eerst geslagen tijdens het bezoek van H.M. de Koningin en H.M. Koningin Elizabeth II van Engeland^aan de ten toonstelling De Wereld van Willem Mary in de Nieuwe Kerk in Amster dam. Beeldenaars De beeldenaar voor de voorzijde van de f 50-1988 draagt een portret van Hare Majesteit de Koningin, dat op basis van een hypermoderne techniek tot stand is gebracht. Het portret van Hare Majes teit is opgebouwd uit zeer kleine kegels, die met behulp van computer- en laser techniek zijn aangebracht. Door hun onderling verschillende hoogten wordt de uitdrukking van het gezicht ge vormd. De keerzijde vertoont een dub belportret van Willem en Mary, dat is ontleend aan een Engels 5 Guineas- munt uit 1691Dit dubbelportret is met een traditionele techniek tot stand ge bracht. Tevens staan op deze keerzijde het jaartal 1988 en de jaartallen van de herdenking van de kroning van Willem III en Mary 1689 en 1989, de aandui ding van de waarde: 50 G en het munt- teken van 's Rijks Munt in Utrecht, de Mercuriusstaf en het muntmeesterste ken Hamer en aanbeeld. De ontwerper, Karei Martens, werd in 1939 te Mook en Middelaar geboren. Sinds de beëindiging van zijn studie aan de Akademie voor Beeldende Kunsten te Arnhem, is hij zelfstandig werkzaam als ontwerper van onder andere boe ken, catalogi, tijdschriften, affiches, postzegels en platenhoezen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 4