te koop bij Schoeman Schoeman MË MET HET OOG OP UW BRIL. ©//Qn e Soester Duinen Politie gaat bevolking enquêteren H3 Te koop halfvrijstaande woning Over wijkgericht werken lbrilmodef .éérst. eve> ven Soest 50 jaar geleden 19 augustus 1938 WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 f 154.000,- J. A. SMEEING Beheer b.v. Mariastraat 1 - 3762 CW Soest Telefoon 02155-18386 üïUV: c. Onze service bij uw oogdruk- meting kost U uiteraard niets! vraagt; uw aandacht voor mi Straatverbod bij Luilakviering? Hoog trottoir Van Weedestraat wordt aangepast Donderdag 18 augustus de gehele dag gesloten. min m mlllm uuuui JOGGING- oBROEKEN RASSEN-LEER AUTOCHT VOOR OUDEREN VAN DAGEN. Soest, Soesterbergsestraat Boven winkelcentrum "Hartje Zuid" gelegen 5-kamer appartement met balkons (2 x), c.v. en (door verkoper) te creëren zelfstandige opgang vanaf de Soesterbergsestraat. Trapopgang, hal, halfopen keuken met eetbar, living (8 X 4 m) met open haard en balkon; 2e verd.: 3 slaapkamers, studeerkamer met c.v.-ketel (1977) opstelling. Veel inbouwkasten. Koopsom k.k. Soest, Ir. Menkolaan Tussenwoning met zeer zonnige achtertuin met achterom en schuur. Het pand is voorzien van een nieuwe c.v.-ketel (1988) en heeft parketvloeren in de woonkamer en slaapkamers. Indeling: en tree, hal, toilet, kelderkast, keuken met opstelling c.v. en vernieuwd wit keukenblok. Woonkamer met tuindeuren. 1e Verdieping; zeer grote slaapkamer (4 x 6 m) met vaste wastafel, 2e slaapkamer. Royale douche met 2e toilet. Bergzolder. Het pand is zeer geschikt voor ouder echtpaar of werkend echt paar. Oplevering: in overleg. Ann Vraagprijs: 1 ljy.UUU,- k.k. Schoeman Makelaars o.g. B,g g B.J A M, Majoor, dir./mak /tax. Tel 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal. Inlichtingen v Amersfoort, uw NVM- Hoofddorp, Makelaar of via ons kantoor Leusden en Tiet NVM Soest-Zuid - Braamweg 29 Zeer mooi gelegen. In perfecte staat van onderhoud. Met grote garage, 10 X 3.30 m. Grondoppervlakte 285 m2. Vraagprijs: f 249.000,- k.k. TE BEVRAGEN: RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 S0ESTDUINEN 02155-12739 In december, met een mogelijke uit loop naar januari, zal de Soester poli tie een enquête laten houden over de nieuwe, wijkgerichte aanpak waarmee het korps sinds ongeveer een half jaar bezig is. Het onderzoek wordt uitge voerd door een aantal studenten van de HEAO in Arnhem, in het kader van een stage-project. Het onderzoek moet gegevens opleve ren voor een evaluatie van de proef met het wijkgerichte werken, waarvan het meest zichtbare effect de hervatting is van de fïets-surveillance in de drie wij ken waarin Soest voor dat deel is inge deeld. De mening van de bevolking wordt gepeild over het effect van het wijkgerichte werken en andere punten waarop de behoefte aan politiezorg wordt gevoeld. "Op deze wijze wordt getracht een juist inzicht te krijgen in de mening van de Soester bevolking omtrent de politie zorg in het algemeen en het wijkgerichte werk in het bijzonder," schrijft commis saris J.K. Adema in het verslag over het eerste halfjaar 1988 aan het gemeente bestuur. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de enquête al in september/oktober zou worden gehouden - zoals in het convenant tussen gemeentebestuur en politie was afgesproken, maar er is meer tijd nodig. Het eindrapport wordt vol gens het schema nu pas volgend jaar april verwacht. Volgens de commissaris gaat het, on danks het uitstel, nu om een "gedegen" onderzoek tegen minimale kosten. De proefperiode wordt verlengd tot en met 30 juni volgend jaar. Eventuele wijzi gingen in de wijkgerichte aanpak zullen dan pas per 1 juli 1989 plaatsvinden. Hasj In het halfjaarlijks verslag blijkt dat de wijkteams in de afgelopen zes maanden al een belangrijk aandeel hebben gehad bij het in beeld brengen en administra tief verwerken van in de wijk gepleegde misdrijven. Als voorbeelden worden genoeftid het observeren (gedurende Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874 van allerlei evenementen, variërend van de verkeersexamens tot de Tulpenrally, de Ambachtenmmarkt, Koninginne dag, Dodenherdenking, Avondvier daagse etc. "De inzet ging ten koste van de uren die anders aan het wijkgerichte werk zouden worden besteed," aldus de commissaris, al wordt er ook ander per soneel ingezet omdat er niet altijd vol doende wijkagenten in dienst zijn op het moment dat ze nodig zijn. Misdrijven Verder wordt in het verslag nog eens uitvoerig ingegaan op de dreigende sterktevermindering van het korps (van 75 naar 65 man), zoals inmiddels be kend is, en bevat het rapport cijfermate riaal over het aantal geregistreerde mis drijven (1244), waaronder 854 vormen van inbraak en diefstal, 24 mishande lingen, 177 vernielingen, 21 valsheids- misdrijven, 9 seksuele misdrijven, 14 gevallen van bedrog, 6 van heling 6 van verduistering, 2 misdrijven tegen de openbare orde en eveneens 2 tegen het openbaar gezag. Er werden 238 fietsen gestolen, 17 bromfietsen, 1 motor, 15 personenau to's en 118 maal was er sprake van dief- - stal uit een auto,, Verder werden er 33 niettemin het nodige werk op het ^„winkeldiefstallenien 139 diefstallen uit bied van het vuurwapenbezit onder, de een woning geisgistreerd. Soester bevolking. Er werden 155 (l)bijzonder machtigingen verleend Voor rijden onder invloed werd 36 maal (vier ingetrokken) en 66 jachtaktes uit- proces-verbaal opgemaakt en het aan gegeven. tal doorrijders na een aanrijding be- Veel tijd ging zitten in de begeleiding droeg dit halfjaar maar liefst 67. enige weken) van een woning waarin hasj aan o.m. Soester jongeren werd verkocht, de inval van de politie en de afwerking van de zaak. Verder waren de wijkteams aktief bij het onderzoek van inbraken, diefstallen uit kleedkamers en scholen en allerlei vernielingen, als mede de diefstal van fietsen. "Terugblikkend kan worden vastge steld dat de opzet om, daar waar moge lijk, de recherche-onderzoeken meer wijkgericht aan te pakken deels als ge slaagd kan worden beschouwd. In de komende tijd zal dit beleid worden voortgezet," aldus het verslag. Het rapport bevat ook een aantal cij fers. Zo wordt gemeld dat er in dit half jaar geen dodelijke ongelukken zijn ge beurd, al waren er dan 410 aanrijdin gen. In totaal werden 5983 auto's op snelheid gecontroleerd, waarbij 467 processen-verbaal vielen. De afdeling Bijzondere Wetten, die met aan mankracht kampte, had Heeft u nóg steeds BETAMAX of VCC 2000? (of helemaal nog geen videorecorder?) Wij hebben dé VHS oplossing voor u. Nieuwe films op BETAMAX en VCC systeem worden steeds moeilijker verkrijgbaar. Voor ons zijn deze films ook niet meer rendabel te verhuren door afnemende belang stelling. Om u toch te laten genieten van de nieuwste topfilms hebben wij hier een FANTAS TISCH én EERLIJK aanbod. Voor een gering bedrag per maand huurt u bij SILVER STAR een gloednieuwe VHS VIDEORECORDER, mét afstandsbediening en 30 voorkeuze stations, 14 dagen van te voren programmeerbaar, plus 2 KWALITEITSFILMS per week naar keuze. Na 18 maanden is met betaling van het symbolische bedrag van f 1,-de videorecor der UW EIGENDOM. Garantie én service is vanzelfsprekend. Waarom bij SILVER STAR? ly^hFTTntFFk' De grootste collectie van de betere films in de regio Iedere week nieuwste films Garantie op de beeldkwaliteit Voorkeur videotheek (lid NVDD) Heeft u interesse, kom dan snel want de voorraden zijn echt beperkt voor deze prijs. Vrijblijvende informatie kunt u inwinnen op maandag t/m zaterdag van 11.00-20.00 W DILLENBURGLAAN 12 3761 JA SOEST SilverStar TELEFOON 02155 - 1 23 40 doet meer SILVER STAR VIDEO gemeente Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 25 augustus om 19.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorder- weg 79. In het INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het IN- FO-centrum en bij de Hulpsecretarie Soesterberg. Enkele belangrijke punten zijn: het nemen van een voorbereidingsbe- sluit voor het perceel Torenstraat 22a en voor het plangebied Dalweg; het vaststellen van de "Marktveror- dening der gemeente Soest; het beschikbaar stellen van een bij- drage-ineens aan de woningbouw vereniging "Soest" voor het treffen van voorzieningen aan 90 flatwonin gen aan de Dalweg en de Rubenslaan; het beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. het treffen van voorzienin gen op basis van brandweereisen ten aanzien van accommodaties van de Stichting Jeugdzorg Soest. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: 1.het veranderen van een woon-win- kelpand, Burg. Grothestraat 8 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. het bouwen van een hoogspannins- ruimte, Waldeck Pyrmontlaan/hoek Schrikslaan (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. het vergroten van een restaurant, Middelwijkstraat 2 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 4. het plaatsen van een berging, Ere prijsstraat 26 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 18 augustus 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouw zaken, (kamer 0-21), Lange Brink weg 77, ter inzage. Informaties: info-centrum, STEENHOFFSTRAAT 9a, Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service) ft**, Achteraf blijken het vandalisme en de trammelant in de Luilaknacht 1988 behoorlijk tegengevallen te zijn. Er is een grote dadersgroep opgepakt van jongeren die uit alle wijken van Soest afkomstig waren. Er zijn 25 aangiften ontvangen en er zijn 40 zaken opge lost. In de Werkgroep Vandalisme onder voorzitterschap van hoofdinspecteur De Natris wordt overwogen volgend jaar aanvullende maatregelen te ne men, waarover met Justitie nog overleg zal worden gevoerd. Men denkt hierbij aan een mogelijk straatverbod. Ook wordt gedacht aan inschakeling van de ouders, de inzet van meer mankracht en de inrichting van observatieposten. Van het bureau "Get a gig" is een aan bod binnengekomen om rond Oud en Nieuw festiviteiten te organiseren. In Amersfoort heeft men hier positieve er varingen mee opgedaan. De ambtelijke Werkgroep Vandalisme, die zal worden omgebouwd tot een Werkgroep Be stuurlijke Preventie, voelt hier niet zo veel voor, "gelet op het risico van de aanzuigende werking". Gelet op de reactie in de commissie ABZ en de con cept-gemeentebegroting 1989 ver wacht de Werkgroep dat per 1 januari een betaalde kracht voor twee jaar kan worden aangetrokken om het vandalis me te bestrijden. Abri Op dit moment is het rustig in Overhees onder de baldadige jeugd, al wordt de befaamde "zitkuil" op het sportveld van de Boerenstreek niet druk wordt be zocht. De jongeren zitten elders op het veld. Daar is nu een abri geplaatst waar bij slecht weer geschuild kan worden. De zitkuil heeft nu een abri als schuil plaats voor de jeugd (die er niet komt). De leiding van C-drie is tevreden met deze oplossing, wat een eis is geweest van de politie. Volgens artikel 62 van de nieuwe APV (de plaatselijke politiever ordening) is het voortaan verboden zich zonder redelijk doel bij de toegang van een gebouw te bevinden. "Als we de jongelui wegsturen, moet er in de buurt wel een alternatief zijn waar ze kunnen samenscholen, en dat is er nu", aldus politiefunctionarissen. De nieuwe schuilplaats bij de zitkuil is zo'n alternatief waar passanten geen over last ondervinden van de jongeren. De wijkvereniging, de Molensoos, de Kinderboerderij en de Stichting Jeugd zorg zijn nog steeds in gesprek over mo gelijke oplossing voor een eigen onder komen voor de oudere jeugd. Op 13 september vergadert de Werk groep Vandalisme weer samen met de Werkgroep Sociale Veiligheid. Aan de oneven zijde van de Van Weedestraat, waar eertijds een ijzer handel was gevestigd, ligt een ver hoogd trottoir. Voor velen is deze verhoging een probleem. Het is de bedoeling dat bij de verbou wing van het winkelpand ook het trottoir wordt veranderd. Het zal dan aangepast worden aan de omliggen de trottoirhoogte, zodat het winke lend publiek geen problemen meer ondervindt. raiü 4n pa» .im Steenhoffstraat 15 - Soest Telefoon 02155 - 1 21 32 (HANES) in verschillende kleuren c mm Verlicht Uw huizen. De vlaggen uit. Het spreekt vanzelf, dat ieder, die een nationale vlag bezit en wie heeft dat niet?, gedurende de feestweek vlagt. Onze gemeente moet tot in de uiterste uithoeken vlaggen. Naast het uitsteken van de vlag zal het Comité het zeer op prijs stellen, als de inwoners hun woonhuizen of etalage's des avonds verlicht hebben. De illuminatie behoeft niet zoo grootsch te zijn. Het maakt reeds een zeer aar dig effect, wanneer men in den tuin eenige brandende lampions ophangt of voor de ramen een rij brandende kaarsen plaatst. Ook de versiering met brandende vetpotjes of gekleurde lampjes zal natuurlijk op prijs worden gesteld. Een zee van vlaggen en groen; een zee van licht, zoo moet onze gemeente zich toonen gedurende de feestweek. Niemand mag hierin achterblijven. Opening van het Openluchttheater met „De getemde feeks." Het staat thans definitief vast, dat het gezelschap Saalborn met „De getemde feeks" het openluchttheater alhier, in zal spelen. Zooals wij reeds eerder gemeld hebben, lag het in de bedoeling van de organi satoren van het openluchttheater een 1ste klas gezelschap aan te zoeken en na veel moeite is men geslaagd om het gezelschap van Louis Saalborn te engagee- ren. „De getemde feeks" het prachtige stuk van Shakespeare is vertaald door Bur- gersdijk en staat onder regie van Louis Saalborn. De hoofdrollen worden gespeeld door Louis Saalborn en Magda Janssens, de laatste vervult de rol van Chatarina. Verder spelen mede: Johan te Wechel, Jos Liesting, Ferd. Sterneberg, Lou Ezerman, Ko van Dijk, Bob van Leersum, Joh. Kaart, Sr. Hans Kaart, Alex Frank, Carla de Raet en Maud Perry. Als datum van de opening is thans Zaterdag 3 September gekozen des mid dags te half drie. Alvorens het gezelschap Saalborn optreedt, zal de Burge meester, Mr. W. A.J. Visser, de plechtige opening van het theater verrichten. De plaatskaarten zijn thans reeds in voorverkoop verkrijgbaar bij Het Ver- keershuis. Om deze voorverkoop te stimuleeren worden deze plaatsen tegen een geredu ceerde prijs verkocht. Bij het theater zal een groote fietsenstalling, benevens een consumptietent worden ingericht. Het theater is gelegen aan de Soesterbergsestraatweg schuin tegenover de van Beuningenlaan. De prijzen der toegangskaarten zijn als volgt vastgesteld: Tribune: f 2,50, f 2,— en f 1,50 (in voorverkoop resp. f 2,25, f 1,75 en f 1,25); staanplaatsen f 0,75 (in voorverkoop resp. f 0,60). Massa-diefstal van rijwielplaatjes Van niet minder dan een 30-tal rijwielen, welke geborgen waren in 't buiten kamp van de Jonge wacht, dat gelegen is aan de Amersfoortschestraatweg achter het Cenakel te Soesterberg, werden de rijwielplaatjes ontvreemd. Hiertoe waren de stalen hulzen, waarin de plaatjes waren bevestigd, van de rij wielen geknipt. De verlichtings-puzzle in de Vredehofstraat. Er is een tijd geweest, dat de Vredehofstraat spaarzaam verlicht was door eeni ge electrische lampen. Bij de verbreeding van deze straat werden door de P.U.E.M. aan een kant van den weg een geheele serie electrische lantaarns ge plaatst. Het gasbedrijf in onze gemeente bleef niet achter en plaatste een drie tal gaslantaarns tegenover de electrische en behalve het dubbele licht, wat des avonds brandde, ontbrandde ook de strijd om de suprematie van het licht tus- schen het Soester Gasbedrijf en de P.U.E.M. Om de beurt hebben beide instantie's hun licht kunnen opsteken aan eigen en het concurreerende licht en men was van meening, dat in dezen wedstrijd het gasbedrijf was gehandicapt, doordat zij niet de beschikking had over net zoo veel lantaarns als de P.U.E.M. daar had geplaatst. Intusschen meenen wij te weten, dat er nog zoo iets is als een verbod van de Mi nister van Waterstaat (de Vredehofstraat is Rijksweg) betreffende het plaat sen van gaslantaarns. Naar wij echter eveneens vernamen heeft onze Burgemeester het „hoogerop" gezocht, met waarschijnlijk als resultaat, dat het gasbedrijf met de P.U.E.M. een krachtmeting mag aangaan. Bij de velerlei verdeeldheid Die er overal bestaat Is een nieuwe vorm gekomen: Opgezweepte rassenhaat. Welbewust wordt zoo de massa In dat stelsel opgevoed En gaat zwaar aan 't redeneeren Over zuiver ras en bloed Menigmaal klonk door de wereld Reeds een kalm en wijs vermaan Zelfs een Pauselijke boodschap Kwam vanuit het Vaticaan De reactie is gekomen In een tartent wederwoord En de rassentheorieën Zet men onverdroten voort Eerbied voor eens anders meening Geldt niet meer in deze tijd Daarom: weg met naastenliefde, Vriendschap en verdraagzaamheid. Voor Europa is dat streven Als een dolsteek in het hart En zoo lijkt de naaste toekomst Haar voortdurend dreigend-zwart! Men gaat naarstig onderzoeken Hoe het met de stamboot zit Alles wordt dus nageplozen Tot zelfs in het 5e lid. Komt men dan een voorzaat tegen Met geen al te zuiver bloed Dan wordt door de nakomelingen Deze „misdaad" zwaar geboet! OPROEP. Het Comité ter viering van het a.s. 40-jarig Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin is voornemens op Zaterdag 3 Sept. a.s. van 10 tot 12 uur voormid dags een rondrit te organiseeren voor de Ouden van Dagen in onze Gemeente. Hiervoor roept het Comité de medewerking in van alle auto-bezitters te Soest om voor dit sympathieke doel hun wagens ter beschikking te stellen. Het be hoeft wel geen nader betoog wat een dergelijke rondrit beteekent voor dit ge deelte der bevolking, hetwelk niet in staat is iets van de feestviering op andere wijze méde te maken. Laat daarom niemand, die in staat is zijn medewerking te verleenen, achterblijven. De dankbaarheid der Oudjes zal de gegeven tijd en moeite ruimschoots ver goeden. Namens het Comité voornoemd, H.C. van den Brandeler, Voorzitter. A. Fortuin Harreman, Secretaris. Geeft Uw deelname op aan de onderstaande adressen: Verkeershuis, Soest- dijk, Tel. 2886; J.H. Iseger, Koninginnelaan 82, tel. 2019; J. Griep, Laanstr. 20; Mevr. den Hollander, Waldeck Pyrmontlaan 71A. A. Kerkkamp, Heide weg 5; A. Fortuin Harreman, Bosstr. 27. Ouden van dagen, die aan bovenstaande rondrit willen deelnemen kunnen zich aan bovenstaande adressen opgeven.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5