arttóhocK C-drie horeca stuit op grenzen-aan-de-groei WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 SOE3TER COURANT PAGINA 10 Nieuw activiteitenprogramma C-drie algemene radio omroep soest Talkshow 'Soestand' over cultuur Martin Yeltman in C-drie-'literair' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 'Voedselgroep' in Soest opgericht Museum Oud-Soest René Grendel: 'Soms huil ik als ik weer wat moet afzeggen' y** v Buurtfeest 'Gemshoorn' Amersfoortse monumenten open tot en met 28 augustus Rita, Sue and Bob too Vrijwilligers Vakature Bank Y rijwilligerswerk zonder risico's Cultureel Creatief Centrum Seizoen 1988-1989 Heeft u onze kolom gemist? Dat zou dan kloppen, want C-drie is 4 weken gesloten geweest voor het publiek. Maar nu zijn we terug en gaan met frisse moed aan de slag voor het nieuwe sei zoen. Als alles gaat zoals de bedoeling is, vindt u dus iedere week onze eigen kolom in deze krant. Hierin worden de activiteiten aangekondigd en informa tie gegeven over cursussen en horeca- aangelegenheden. Maar de regelmatige lezer zal ook over financiën, bestuur, gedachten over de toekomst en huis- tuin-en keuken-zaken kunnen lezen. Kortom, het wel en wee van C-drie Braderie Hartje-Zuid Ook C-drie zal zich 2 september mani festeren op de braderie die gehouden wordt in Hartje-Zuid. Wij zullen aan wezig zijn met een kraam was informa tie gegeven wordt over cursussen en culturele activiteiten. De afdeling hore ca zal een'terras inrichten met onze nieuwe mobiele bar en twee grote bar becues. Op de braderie is het mogelijk zich in te laten schrijven voor een cur sus. De C-drie-kraam is te vinden aan de Soesterbergsestraat. Open Dag Gewoontegetrouw opent C-die twee maal per jaar het seizoen met een infor matiedag. Wij proberen deze dag zo aantrekkelijk mogelijk te maken voor het publiek, wat altijd in grote getale naar de Willaertstraat komt. Herinnert u zich nog hoe wij vorig jaar augustus dat enorme schilderij maakten met be hulp van de bezoekers? Ook dit jaar ho pen we op mooi weer op zondag 4 sep tember. Vanaf 13.00 uur gaan de deu ren open. Buiten wordt een terras in ge reedheid gebracht en marktkraampjes opgesteld. Docenten van C-drie zullen aanwezig zijn om informatie te ver strekken over een van de 65 cursussen van ons aanbod. Ook binnen wordt in formatie gegeven, terwijl in de grote zaal demonstraties zullen zijn van dans en toneel. Om het geheel extra aantrek kelijk te maken zullen tussen 13.00 en 17.00 uur voorstellingen worden gege ven door het duo Tweevoud. Dit zijn twee clowns die pantomime spelen, clownsacts opvoeren, muziek maken, kortom voor actie, ontspanning en af wisseling zorgen. De muziek staat die middag in het teken van de 60-er jaren, wat verzorgd wordt door de zes leden tellende band 'The Murphy Yets'. U bent van harte welom op 4 september in C-drie. De toegang is natuurlijk gratis. Cursussen Het nieuwe cursusprogramma is afge lopen week huis-aan-huis bezorgd. Op nieuw zijn het aantal cursussen ge groeid.^) De belangstelling is het af gelopen seizoen overweldigend ge weest; 1256 werden ingeschreven. Een absoluut record omdat er bijna geen cursist meer bij kan. Ook het nieuwe jaar begint met een stormloop. Het aan tal inschrijvingen was groter dan ooit en in de eerste week van de vakantie kwa men vele aanmeldingsformulieren bin nen. Wij willen erop wijzen dat alleen schriftelijke aanmelding geldig is. Wan neer u ons belt kan dat alleen voor in formatie en niet voor het opgeven van een cursus. Voor de meeste cursussen geldt eem maximum van 15 cursisten. Omdat de belangstelling en het aantal cursussen groot is kunnen er geen pa rallelcursussen georganiseerd worden. Méér dan 15 cursisten betekent, dat u op een wachtlijst geplaatst moet wor den. Bezuinigingen Moet C-drie in de komende jaren ver der bezuinigen? Een vraag die wij ons steeds angstvallig afvragen. Is er dan onvoldoende begrip dat het gebouw duur is en de activiteiten voor en door veel cursisten en bezoekers goedkoop? C-drie speelt al jaren open kaart met haar beleid. Voor weinig geld zo veel mogelijk doen. Dat beleid heeft succes gehad. C-drie heeft alle dubbeltjes vele malen omgedraaid voor een verant woorde besteding. Feitelijk maakt het centrum een jaarrekening voor het te kort (subsidie) welke zo gunstig moge lijk was voor de overheid. Als de ge meentelijke overheid dat niet kan of wil begrijpen en steeds weer wil bezuinigen dan kan C-drie - zoals we dat centrum nu kennen - niet voortbestaan. En wie wil, dat het geslaagde experiment van C-drie uiteindelijk mislukt? 2000 Wist u dat C-drie per week gemiddeld 2000 bezoekers heeft? Bowling, cur sussen, culturele activiteiten, recepties, presentaties, shows en vergaderingen. Al deze activiteiten groeiden uit en zul len in het komende jaar verder groeien. C-drie kan dus niet onbeperkt door gaan. Dat is jammer omdat de commer ciële activiteiten het centrum voordeli ger maken voor de overheid. Expositie beelden en litho's Vanaf 4 september zal beeldhouwer Marie Jaqueline Boormans haar werk in C-drie exposeren. Marie-Jaqueline Boormans werkt bij voorkeur in allerlei steensoorten, waarbij elke soort naar zijn aard bewerkt wordt. Zij put daarbij ook uit vormen die de natuur aanreikt en gebruikt deze in samenspel met de breukvlakken en kristalstrukturen van de verschillende steenvormen. Naast de sculpturen exposeert Marie-Jaqueline Boormans litho's en schilderijen. Deze laatsten zijn een speciaal voor de expo sitie in C-drie vervaardigde serie aqua rellen. Met haar litho's en schilderijen krijgt de Baarnse beeldhouwer de mo gelijkheid zich op een heel andere wijze uit te drukken. Anders dan werken met steen, wat een bijzondere uitdaging voor haar vormt. Deze expositie van beelden en litho's loopt tot en met 29 september en is da gelijks te bezichtigen. Horeca vernieuwd In de maand augustus is het horëca-in- terieur van C-drie aangepast. In samen werking met de Brand-brouwerij is de koeltechniek en de tap-installatie ver- 'l Door de grote belangstelling die ge groeid is voor de activiteiten in het cul tureel creatief centrum wordt het mo gelijk een steeds meer gevarieerd pro gramma te brengen. Het is verheugend om te mogen vaststellen dat door deze groei meer cursussen, toneel, muziek, film en dans mogelijk zijn. In het seizoen 1987/1988 werden maar liefst 1256 cursisten ingeschreven. De exposities werden druk bezocht. En het bedrijfsleven, zelfs tot ver over onze grenzen, heeft de weg naar het gezellige en sfeervolle centrum gevonden: een combinatie van gezellig uitgaan, mu ziek, cabaret, film, video- demonstra ties en bowling is uiterst succesvol. In C-drie worden commercie, cultuur en vorming zinvol samengebracht. Programma cursussen Tekenen en schilderen: - via tekenen naar aquarelleren voor be ginners - vrij tekenen en schilderen voor begin ners - experimenteel tekenen voor gevorder den - de "ik kan niet tekenen" cursus voor beginners -tekenen en schilderen overdag voor beginners en gevorderden (Nieuw). - olieverf schilderen voor beginners en gevorderden. - striptekenen voor kinderen en volwas senen. - tekenen voor kinderen - zeefdrukken voor beginners en gevor derden - fotografisch zeefdrukken voor begin ners en gevorderden. (Nieuw) - introductiecursus kunstgeschiedenis (Nieuw). Handenarbeid: - edelsmeden voor beginners en gevor derden -boetseren en beeldhouwen voor be ginners en gevorderden - kleding en accessoires voor beginners en gevorderden - moullage/patroontekenen voor be ginners en gevorderden - calligrafie voor beginners -bloemschikken voor beginners en gevorderden - calligrafie voor gevorderden -algemeen beeldende vorming voor kinderen -hout en metaal voor kinderen. Toneel: - acteurstraining voor gevorderden (nieuw) -toneel voor vrouwen voor beginners (nieuw) -toneel voor 55-plussers voor begin ners (nieuw) - kindermusical voor kinderen - workshop: theatertraining (nieuw) Fotografie: -fotografie zwart/wit voor beginners en gevorderden. Dans: - jazzballet voor beginners en gevorder den -klassiek voor kinderen en volwasse nen -showdans voor beginners en gevor derden (Nieuw) - joegoslavisch volksdansen voor begin ners en gevorderden -internationaal volksdansen voor be ginners en gevorderden - turks volksdansen voor beginners en gevorderden - kleuterdans - bewegen en ontspannen. Literair literatuurbeschouwing (Nieuw) - workshop: gedichten (Nieuw) Particulier Door de steeds groeiende belangstel ling van het bedrijfsleven, personeels verenigingen, stichtingen, etc. wordt het moeilijk om voldoende plaats in het gebouw te vinden. Dit betekent dat er ruim op tijd gereserveerd dient te wor den. Zo voorkomt men teleurstelling. Voor nadere informatie over de activi teiten kunt u zich wenden tot de admini stratie. Op werkdagen van 8.30 -12.30 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Voor ho- reca-afspraken ook in de avonduren van 19.00 - 21.00 uur. Programma cultuur 4 september: Open Dag van 13.00-17.00 uur 4 september: Expositie beelden en litho's van Marie Jaqueline Boormans tot 29 sept. 9 september: Literaire avond met Martin Veldman 16 september: Kinderbios 17 september: Jazz: Rein de Graaf/Dick Vennik sex tet 22 september: Theater Obstinato met 'Spectaccolo Medico' 30 september: Kinderbios 1 oktober: Expositie aquarellen van Tini Nickel 8 oktober: Jazz 9 oktober: Jazz nieuwd. Een koel-helder-pilsje tappen kan nu zonder problemen in de bow ling, in het Witte Café en in de grote zaal. Er is zelfs een mobiele tap die voor recepties, openingen en partijen op ver zoek geplaatst kan worden. Klasse! Het assortiment krijgt door de nieuwe voorzieningen kwalitatief meer aan zien. Ook bij partijen met ruim 200 be zoekers die allemaal graag een biertje 'pakken', blijft het mogelijk een uitste kende kwaliteit te serveren. Met de ou de installatie was dat soms moeilijk. De vooruitgang is in C-drie niet tegen te houden. 'Rozenweelde De audities voor de musical "Rozen- weelde" worden gehouden op 25,26 en 27 augustus. Gezien de grote belang stelling moest ook vrijdag de 26e voor audities vrijgehouden worden. Iedere auditie duurt plm. 30 minuten, waar wat wordt gelezen, gezongen en natuur lijk kennisgemaakt. De regisseur be kijkt of de persoon geschikt is en welke rol het beste past. De repetities zijn deze week begonnen en zullen vrij intensief doorgaan tot de try-outs in december. 12 oktober: Start kinderboekenweek: diverse activiteiten 14 oktober: Kinderbios 16 oktober: Zondagmiddagshow: strips 20 oktober: Poppentheater de Rarekiek met 'Be rend Botje' 24 oktober: Expositie gymnastiekvereniging Soest 28 oktober: Kinderbios 11 november: Kinderbios 14 november: Expositie t.b.v. kunstveiling 18 november: Kunstveiling 19 november: Jazz: Jan Verwey kwartet 19 november: Foto-expositie 25 november: Kinderbios 2 december: Kinderbios: Sinterklaasverrassing 9 december: Try-out musical Rozenweelde 10 december: Try-out musical Rozenweelde 15 december: Cursistenfeest met Doris Baaten 16 december: Opening expositie Anti-Alcoholbeleid 5 januari: Nieuwjaarsontmoeting gemeente Soest. Cursus kunstgeschiedenis in C-drie Met ingang van het nieuwe seizoen start er in C-drie een nieuwe cursus: intro ductiecursus kunstgeschiedenis. Deze cursus bestaat uit 12 lessen op de vrij dagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur en start op 16 september a.s. Deze cursus zal gegeven worden door de docent Klaaske de Vos. In deze cursus wordt een overzicht ge boden van de Westerse kunst met de historische achtergronden. Aan de orde komen de kunst van de Grieken, de Romeinen, de Middeleeu wen en Renaissance, de tijd van de Ba rok, de romantiek, de 19e en 20e eeuw. Uiteraard wordt het verhaal geïllu streerd met dia's. Ieder die geïnteresseerd is in schilder kunst, bouwkunst en oeeldhouwkunst is van harte welkom, onafhankelijk van de hoeveelheid voorkennis. Om belangstellenden een idee te gevan wat u verwachten kunt is er op de open dag an C-drie op zondag 4 september de mogelijkheid een gratis "proefles" bij te wonen (aanvang 15.00 uur). Dan wordt een en ander verteld en ge toond van het impressionisme, een stro ming in de schilderkunst aan het eind van de 19e eeuw. Ook hier is een ieder van harte welkom. (5P3? Programma van donderdag 25 augustus t/m woensdag 31 augustus In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 25 augustus 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek. Vrijdag 26 augustus 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond- programma. 20.00 - 21.30 uur: Programma van Geestelijke en Klassie ke muziek. Zaterdag 27 augustus 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show" jeugdprogramma. 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Zondag 28 augustus 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) ds. J.P. Schouten 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... Maandag 29 augustus 10.00- 11.30 uur: Herh. zondagavondprogramma 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Dinsdag 30 augustus 10.00- 11.30 uur: Herh. maandagvondprogramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit "Groot Engendaal." 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot". 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het the ma: "Oorlog en vrede." Woensdag 31 augustus 10.00- 11.30 uur: Herh. dinsdagavondprogramma 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Alle organisaties en instellingen op cultureel en kunstzinnig gebied zul len deze week door C-drie schriftelijk worden benaderd om mee te werken aan een discussie-avond over de Cul tuur in Soest. "Soestand-cultuur" wordt gehouden op woensdag 19 oktober a.s. in de Grote Zaal van het cultureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat. De interviews en discussies worden op deze praatavond, die zal worden opgeluisterd met muziek en zang, ge leid door Johan Baks en Jan Visser. Centraal in deze talkshow staat de nieuwe Cultuurnota 1988 dat een onderdeel vormt van het Welzijns- plan 1989-1992. In oktober zal de gemeenteraad dit beleid definitief vaststellen. Niet alleen de gemeente, verenigin gen, koren, muziekgezelschappen, toneelclubs, kunstenaars e.a. zijn uit genodigd, ook individuelen zoals de heren Leijendekker, Ekel en Daal- huyzen. Mocht een bepaald bestuur of be trokkene per abuis geen uitnodiging hebben ontvangen voor de vóórbe spreking op 5 september a.s., dan kan contakt worden opgenomen met Ir ma Kramer, coördinator culturele ac tiviteiten C-drie (telefoon 22188). Samen met boekhandel V.d. Ven orga niseert C-drie op vrijdag 9 september een literaire avond met de Amsterdam se dichter Martin Veltman. Hij leest voor uit eigen werk, zoals hij onlangs met veel succes deed voor de Dichter kring "Amersfoort". Sinds 1980 heeft Veltman vijf poëzie bundels gepubliceerd. De sonnetten bundel "De Zaak de Dood" is een af rekening met zijn reclamevak en sterk autobiografisch evenals "Spiegelge vecht", dat ook werd uitgegeven door Johan Polak. In 1982 verscheen "Destinaties", met vierregelige verzen, en daarna "Negen tien Villanellen" in opnieuw ontdekte middeleeuwse vormen. Dit jaar publi ceerde hij bij de Arbeiderspers de bun del "Zout". Alle bundels zijn tijdens de ze eerste poëzie-avond van het nieuwe seizoen te koop. Jan Visser zal de dichter live intervie wen over diens werk en de achtergrond van zijn poëzie. "Literair" wordt muzikaal afgewisseld met optredens van studenten van het Hilversums concervatorium. De presentatie is in handen van Nelleke Streefkerk. Nederlandse grammatica in combinatie met een vreemde taal, voor f 25,—! Wilt u een vreemde taal b.v. Engels, Frans, Duits, Italiaans of Spaans gaan leren, maar is uw grammaticale kennis van de Nederlandse taal niet optimaal? Dan bieden wij dit maal voor het eerst een combinatie-cursus aan voor een zeer lage prijs. Enige vooropleiding voor het volgen van die vreemde taal is niet nodig, bovendien vangt u dan twee vliegen in één klap. Want natuurlijk is het voor vele doeleinden zeer belang rijk als u de Nederlandse taal goed be heerst. Daarnaast bieden wij als van ouds weer Nederlandse grammatica en Nederlands algemeen aan op de maan dagavond. Aanvang: dinsdag 20 september van 15.00 - 16.30 uur of van 20.30 - 22.00 uur. Docenten: mevr. N. v. Heivoort, Hr. drs. J.R. v. Heivoort. Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2.12 Lessen, cursusprijs: f 25,— (eventueel vervolg van nog 12 lessen). Basiskennis wiskunde In deze cursus, die vooral bedoeld is voor ouders met kinderen in de brugklas, zal, uitgaande van de lagere school kennis van rekenen en wiskun de, een basiskennis van de moderne wiskunde worden gelegd. Aan de orde komen o.a. de volgende onderwerpen: Breuken-wiskundige beweringen en vergelij kingen-natuurlij ke getallen verzamelingen. Rechthoek-vierkant- driehoek-kwadraten-wortels-expo- nenenten enz. Wie na het volgen van deze cursus de smaak te pakken heeft en iets dieper op de stof wil ingaan, kan de vervolgcursus doen. Aanvang: woensdag 21 september van 20.30 - 22.00 uur. Docent: Hr. M. Rosing. Cursusadres: Mavo-Soest, Valeriaan straat. 12 Lessen, cursusprijs: f 90,—. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, Soest, tel. 02155-22195, maandag van 10.00 - 12.30 uur en donderdag van 10.00 - 13.30 uur. Van 22 augustus tot 10 sep tember extra geopend voor inschrijvin gen op dinsdag van 13.30-15.30 uur en op zaterdag van 10.00 - 12.30 uur. In Soest gaat binnenkort een studie- en aktiviteitengroep van start, die zich in de ruimste zin zal bezighouden met het wereldvoedsel-vraagstuk. Een en an der als vervolg op een cursus over het wereldvoedselvraagstuk, die in het af gelopen seizoen werd georganiseerd onder leiding van IKVOS-medewerk- ster Ria Kok. De groep bestaat momenteel uit acht personen, afkomstig uit de Derde-We- reldgroep Soest, Vrouwen voor Vrede, de Basisgroep Baarn-Soest en een aan tal kertcelijke gemeenten. De samen stelling geeft aan dat men in samenwer king met groepen uit kerk en samenle ving bezig wil zijn met het wereldvoed selvraagstuk. De doelstelling van de groep is: - kennis opdoen over de oorzaken van de honger en inzicht krijgen in de ont wikkelingen rond het voedselvraag- stuk; - aktiviteiten voorbereiden die een ver dere bewustwording rond de voedsel- problematiek tot gevolg hebben; - praktische steun bieden aan akties die direct voordeel opleveren voor hen die lijden onder de voedselsituatie. De eerste bijeenkomst van de groep vindt plaats op woensdagavond 31 au gustus a.s. in De Open Hof, Veenbes straat 2. Belangstellenden en nieuwe le den zijn van harte welkom. Daarna ko men er eenmaal per maand vervolgbij- eenkomsten, waarover op de eerste avond wordt overlegd. Voor nadere informatie en/of opgave kan men zich wenden tot: Jos Spruit, Claroenstekerpad 42, tel. 18873; Thilly van Dijk-Addink, Weegbree straat 20, tel. 19644. Meenhoffstraat 46 De moderne techniek verschaft ons al lerlei hulpmiddelen om het leven ge makkelijker te maken. De stofzuiger, koffiemolen, koffiezetapparaat, was machine zijn niet meer weg te denken. Voor het scherpen van de messen is de slijpplank vervangen door moderne slijpapparatuur. De slijpplank met een bakje voor het zand was vroeger in vele huizen aanwezig. In de Oudheidkamer is er nog één te zien. Ook vele andere oude gebruiksvoorwerpen kunt u er vinden, zoals de wringer, een wasplank, de wastobbe om de was te kunnen doen. Gaat u deze week naar de Gildefeesten loop dan ook even binnen bij Museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat; ope ningstijden, zaterdag en zondag van 13.30 - 17.00 uur. "Weet je ïvat hét is... dit gebouw is ei genlijk niet berekend op een centrum als C-drie, met al die afdelingen. Een gebouw neerzetten kan iedereen, maar het runnen is een stuk moeilij ker. Het centrum wordt gemaakt door de mensen die er werken..." Dat zegt René Grendel, sinds vorig jaar mei de manager van de horeca-afdeling van het Soester cultureel creatief cen trum en in die betrekkelijk korte tijd mede verantwoordelijk voor de specta culaire bloei van C-drie. "Dat het goed gaat, dat je de juiste aanpak hebt, dat merk je vooral aan de groei van het be drijf," aldus René. "We hebben nu een vaste bedrijfsleider en het aantal ambu lante personeelsleden is gestegen van drie naar elf, en die worden praktisch alle weken allemaal ingezet." Behalve de begrijpelijke vreugde baart het succes van de horeca-afdeling hem echter ook zorgen. Die hebben niet zo zeer betrekking op het aantrekken van "klanten", want dat deel van zijn activi teiten loopt als de spreekwoordelijke trein, maar met name op de beperkthe den waarmee hij wordt geconfronteerd: de opzet van het gebouw en het gebrek aan mogelijkheden om de zaak nog ver der uit te bouwen. "Soms huil ik als ik weer wat moet af zeggen, wat misschien een omzet van tien- of twintigduizend gulden zou heb ben opgeleverd. Nu pas stuiten we echt op de beperkingen van het multifunc tionele gebouw. Door de cursussen en de kerk heb ik dan niet alle ruimte be schikbaar en dan gaat het hele feest dus gewoon niet door." Volgens René Grendel heeft hij al heel wat klanten moeten laten "lopen", om dat hij ze met geen mogelijkheid kon in passen in het programma waarvoor aanspraak wordt gemaakt op de ruimte van het centrum. Vooral voor de zater dag is het feit dat de grote zaal al om vier uur moet worden ontruimd - ten behoe ve van de Joanneskerk, die gebruik maakt van het andere deel van de zaal, dat slechts met panelen is afgescheiden - fnuikend voor de ontwikkeling van "zijn" bedrijf. 'Huisjes die groeien' "Begrijp me goed: we hebben een uit stekende verstandhouding met de Joannes-parochie en met pastor Spit hoven. We kunnen met elkaar lezen en schrijven, maar we hebben allebei huis jes die groeien en dat moet natuurlijk een keer botsen. Wij zouden veel meer kunnen doen als de kerk op zaterdag niet aanwezig was." C-drie trekt de laatste tijd ongelooflijk veel belangstelling van particulieren, bedrijven en instellingen, die het ge bouw afhuren voor een personeelsbij eenkomst, een feest, een congres of an dere evenementen. De formule die C-drie te bieden heeft slaat aan, met na me de combinatie van bijvoorbeeld ver gaderen, eten, bowling en een stukje cultuur. "Er is behoefte aan verschillen de, wat intiemere zalen," aldus René. "We hebben voor het komende seizoen al twintig bruiloften en partijen ge boekt," yermeldt hij niet zonder trots. René Grendel. Theater met 'nazit' Hij dagdroomt nu en dan - eigenlijk steeds vaker - van een echte uitbreiding van het centrum, bijvoorbeeld door de uitbouw van de sportzaal (met een ei gen ingang en horeca- en andere voor zieningen), van een nieuwe entree met een foyer aan de voorkant van het ge bouw (Dorpsstreek-zijde), met meer zitplaatsen in de grote zaal, die dan kan worden uitgebouwd tot een echt theater met "nazit", zoals hij het uitdrukt. Het is veel goedkoper om C-drie te ver bouwen en aan te passen aan de eisen van nu, dan aan de Dalweg een nieuwe evenementenhal naast een sportcom plex neer te zetten, vindt hij. Over die sporthal heeft hij trouwens ook zo zijn bedenkingen, maar daar laat hij zich verder niet over uit. Ondanks de problemen - die de meeste zaal-exploitanten misschien graag zou den willen hebben - ziet René het nieuw seizoen met vertrouwen tegemoet. "Er staan gelukkig allerlei leuke dingen op stapel, zoals opnamen voor radio-uit zendingen van de NCRV (in elk geval ook de "familieshow" weer, die de vori ge keer zoveel succes had), maar ook al lerlei andere zaken. In het afgelopen seizoen bood C-drie onderdak aan meer dan 200 kinderpar tijen, en ook deze activiteit is een factor van betekenis geworden. René Grendel doet er dan ook alles aan om het de jeugd (en de ouders) zoveel mogelijk naar de zin te maken. Er zijn inmiddels vergevorderde plannen om de bowling baan uit te breiden met een videohoek, waar - in samenwerking met de beken de Soester videotheek Silver Star - te kenfilms kunnen worden vertoond. Veranderingen De horeca-afdeling is helemaal klaar voor het nieuwe seizoen en onderging in de afgelopen periode al de nodige veranderingen, waarmee wordt inge speeld op grotere evenementen met drukke pieken en veel consumpties. Een van die veranderingen is de over stap naar een ander biermerkvanaf de ze week wordt er Brand-bier getapt in de vernieuwde bars, die voorzien zijn van nieuwe koel-units met de laatste technische snufjes. Verder werden de nog resterende donkere gedeelten van het café ook wit gemaakt. "We zijn gewoon een commercieel ho- recarbedrijf," legt René uit. "De men sen hebben daar niet zo'n duidelijk beeld van, maar ik word niet gesubsi dieerd door de gemeente." Hij vindt overigens dat de gemeente wel eens va ker "van de partij" zou mogen zijn en wijst in dat verband op de uiterst ge slaagde nieuwjaarsreceptie. "Bijeen komsten zoals in het Griftland College en de brandweerkazerne kunnen hier ook." Dat de horeca van C-drie haar licht niet onder de korenmaat zet maar heel con creet naar buiten treedt, blijkt ook uit haar aanwezigheid tijdens de grote bra derie in Hartje Zuid, volgende week. Langs de Soesterbergestraat wordt dan een terras met een biertap ingericht, waar het Brand-bier rijkelijk zal kunnen vloeien. Ook de andere afdelingen van C-drie (cursussen en cultuur) zullen zich op de braderie presenteren. Na anderhalfjaar durft René Grendel - velen kennen hem nog van zijn textiel zaak aan de Korte Ossendam, maar vooral van zijn jaren in het Hilversumse uitgaansleven en zijn organisatorische bemoeienis met tal van evenementen in Soest - te zeggen dat hij in C-drie een "heerlijk bedrijf' heeft gevonden. "Het heeft zo ontzettend veel afwisselends, en we werken hier prima samen met al lerlei leuke, creatieve mensen. Iedereen zou het heerlijk vinden om hier te werken en dat blijkt ook wel, want van de elf ambulante personeelsleden wil er niet eentje weg." De Jeu de Boules Vereniging "De Gemshoorn" heeft van het gemeente bestuur toestemming gekregen om za terdag 27 augustus een barbecuefeest aan de Gemshoorn te organiseren. Het evenement vindt plaats tussen 16.00 en 22.00 uur. Deze zomer zijn evenals voorgaande ja ren de monumenten opengesteld voor het publiek. Het succes is erg groot, waardoor de monumenten een week langer open zullen blijven. Tot en met 28 augustus 1988 kunt u ko men kijken in o.a. de Koppelpoort, de O.L.V. toren, de Beiaardschool en de Dieventoren. Van dinsdag tot en met zondag kunt u hier terecht van 10.00 - 17.00 uur. Kinderen tot en met 14 jaar betalen f 3,50; volwassenen f 5,— en ge zinnen betalen maximaal f 15,—Losse kaartjes voor de O.L.V. toren, de Kop pelpoort en de Dieventoren kosten f 1,50. Lossen kaartjes voor Museum Flehite en de Mannenzaal kosten voor kinderen en volwassenen respectieve lijk f 2,50 en f 1,50. De prijzen zijn in clusief de stadswandeling en de entree's van de monumenten m.u.v. de St. Joris- kerk. Ze zijn verkrijgbaar bij VVV Amersfoort, bij Museum Flehite aan de Westsingel en bij de Koppelpoort. vereniging Artishock, SteenhoHstraal 46, SofgT Iet? 02155-19577steil «ich als doel een bijdrage Ie leveren aan hel soeiaal-enlhirele Ie- ven in Soesl. Door je op Ie geven als lid slenn ,e de doelstellingen van de vereniging en gentel ,e de voordelen van hel hdmaatsehap. De kosten hedraeen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die lol deielfde huishouding be horen 127 - per jaar. Kontakladres ledenadmini stratie: Parklaai 98, 3765 GK Soesl, lel. 12689. Donderdag 25 augustus Deze typisch Engelse komedie bevat niet de traditionele, subtiele en fijnzin nige Engelse humor, maar is grof, recht voor zijn raap en vaak zeer treffend. Rita en Sue zijn twee schoolmeisjes uit een arm milieu in een provinciestadje. Karakteristiek in de film zijn hun mini male vooruitzichten in het Engeland van Thatcher. Onder de begintitels wordt dit mooi in beeld gebracht door opnamens van een dronken man, ge volgd door die van zijn dochter. Rita en Sue passen regelmatig op voor Bob en Michelle, die het wat beter hebben. Als Bob hen bij het naar huis brengen voor stelt om een stukje om te rijden, gaan zij zonder meer akkoord. In een unieke en prachtige scene krijgen ze alle twee 'ha- ving a jump'. Weinig romantisch en nogal haastig genieten ze er alledrie van. Het uitje bevalt de meisjes, er is tenminste iets om naar uit te kijken. Bob is ook enthousiast. De problemen blijven echter niet uit. Roddelende vriendinnen. Bob's vrouw die een pakje condooms vindt... In de ruzie die volgt raakt de hele buurt betrokken. De film is openhartig met weinig blote toestan den maar wel vol vitaliteit, waarin de meisjes hun treurige toekomst probe ren weg te lachen. Aanvang 21.00 uur. Entree f 6,—/ C.J.P./65+ f 5,—. Plaatsen reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. iryv-' 1 RISTORANTE ij LA PERGOLA jj ANNELIES en FRANCO TELEFOON 02155-23039 STEENHOFFSTRAAT 55 "Vrijwilligerswerk moet óók verzekerd zijn." Dat is het motto van een postbus 51 - voorlichtingscampagne die op 12 septepiber van start gaat. Acht weken lang kan"meri,'vlak voor en na het NOS- journaal, een speciale tv-spot zien. Daarin wordt gewezen op de noodzaak om vrijwlligers afdoende te verzekeren. Bij postkantoren en bibliotheken kan men een gratis folder over dit onder werp krijgen. De voorlichtingscampag ne is een gemeenschappelijk initiatief van het Landelijk Steunpunt Vrijwilli gerswerk, het ministerie van WVC en de Rijksvoorlichtingsdienst. Waarom deze campagne? Vorig jaar bleek uit een landelijk onderzoek dat vrijwilligers in ons land vaak niet verze kerd zijn. Het gaat hierbij om verzeke ringen tegen wettelijke aansprakelijk heid (WA) en tegen ongevallen. Vrij willigers kunnen daardoor grote finan ciële schade lijden. De Postbus 51- voorlichtingscampagne is bedoeld om organisaties erop te wijzen dat ze hun vrijwilligers afdoende moeten verzeke ren. Bent u op eigen initiatief, of door be middeling van de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest als vrijwillig(st)er werkzaam voor een organisatie? Infor meer dan eens of en voor welke risico's u bent verzekerd. De WB-Soest kan u tevens informeren over beschikbaar vrijwilligerswerk, de rechtspositie van de vrijwillig(st)st er het zelf opzetten van een projekt, enz. De vakaturebank is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630; openings tijden" maandag, dinsdag en donder dag 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. Vakatures Vrijwilligers m/v gevraagd in cen trum voor geestelijk gehandicapten in Baarn, om samen met een beroeps kracht zorg te dragen voor begeleiding en aandacht tijdens de middagmaaltijd van geestelijk gehandicapten; het gaat om lx per week of per 2 weken bij een groep van 32 personen. 8/111. .Dierenbescherming in Baarn zoekt vrijwilligers m/v om de dierenambu lance aldaar te bemannen; behalve dienst doen bij ongevallen, ook mensen met hun huisdier vervoeren naar die renarts, trimsalon, krematorium, uni versiteitskliniek. 11/101. Vrijwilligers m/v gevraagd in bejaar dencentrum in Soest; er is keuze uit ver schillende taken in het huis, naar eigen interesse en uitgaande van de beschik bare tijd, na overleg; belangrijk is het ln-r!viduele kontakt met de bewoner. 17/103. Bentinck Fonds in Soest zoekt enkele vrijwilligers m/v om één keer per maand een halve dag gehandicapten in en uit de rolstoelbus te helpen en te ver voeren; men dient over een rijbewijs te beschikken. 15/102 Instituut voor moeilijk lerende kinde ren in Soest zoekt een vrijwilliger m/v, om samen met beroepskracht "Koffie- mloop te verzorgen en mede toezicht te houden op de spelletjes die worden gedaan. 16/101. Stichting Jeugdzorg heeft plaats voor een penningmeester voor het totale fi nanciële beheer, wat tevens een be stuursfunctie inhoudt. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest.

Soester Courant | 1988 | | pagina 10