4. Üanö ï^etoer 'Bij ons op Soest' Danscentrum Nico van Mourik maakt dansen nog aantrekkelijker Meningen van lezers 'Leren voor volwassenen' bij Trema '87 U4 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 15 Luchtvaartmuseum: al 75.000 bezoekers Stichting Welzijnswerk Ouderen Soest Nieuwe cursussen en activiteiten voor ouderen in Soest(erberg) COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Bedankt Vrije schoolkeuze? Wijkvereniging Overhees Vanavond 'Open Avond' Heteluchtballonnen De Put van Nelis "Danscentrum Nico van Mourik geeft u de ruimte". Onder deze wervelende titel gaat het in Baarn gevestigde dans centrum een nieuw dansseizoen in, waarin het voor aanstaande cursisten bijzonder aantrekkelijk gemaakt wordt een dansje te wagen. Na de afsluiting van het dansseizoen in mei j.1. heeft het danscentrum een in grijpende verbouwing ondergaan. Wat het meest in het oog springt is de vergro ting van het dansoppervlak tot 18 meter lengte en 8 meter breedte. Dat betekent volgens Nico van Mourik echter niet dat de groepen groter zullen worden: "Wij hechten aan goede instruktiemogelijk- heden, waarbij mensen goed uit de voe ten kunnen. Een groter vloeroppervlak geeft ons en onze cursisten meer moge lijkheden. We hebben bovendien het aantal zitplaatsen kunnen verdubbelen, waar men in de pauzes even op adem kan komen en kontakten kan leggen." Danscentrum Nico van Mourik onder scheidt zich op vele terreinen van ande re danscentra in de regio. Naast het rui me vloeroppervlak valt de gemoedelij ke sfeer op. De entourage van de dans zaal met opvallende warme verlichting draagt daaraan bij. De grootste sfeer makers zjn echter Nico en Anja van Mourik zelf. Anja: "Mensen komen bij ons om te le ren dansen, maar vooral om de gezellig heid. Het gaat ons niet om wedstrijd- dansen, maar we vinden het wel belang rijk dat onze cursisten na een jaar de zes belangrijkste dansen kennen." De professionale instruktie door Nico en Anja van Mourik is vooral te dankeh aan hun jarenlange ervaring op dit ter rein, in het verleden werden diploma's behaald bij de Federatie Dans Organi saties (FDO), de Nederlandse bond van Dansleraren (NBD) en de Internatio nale Trainers Association (ITA). Naast deze opleiding deden Nico en Anja van Mourik jaren mee aan danswedstrijden. Nu hebben ze daar geen tijd meer voor. Anja: "Dit werk vraagt al onze beschik bare tijd; men kan dan ook alle dagen van de week bij ons terecht." Ontwikkelingen Wel nemen zij regelmatig deel aan con gressen en studiedagen van de FDO, waar de nieuwste ontwikkelingen op dansterrein op de voet gevolgd worden. Vorig jaar leidde dit onder andere tot ingelaste cursussen voor jongeren en ouderen naar aanleiding van de succes volle film "Dirty Dancing." De Mambo, een traditionele Latijns-Amerikaanse dans, werd daartoe nieuw leven inge blazen. Nico en Anja van Mourik hebben nooit te klagen gehad over voldoende aan meldingen. Zelfs in het afgelopen zo merseizoen stond de telefoon nauwe lijks stil. "Het zijn met name jongeren die hun vrienden en vriendinnen aanra den bij ons op les te gaan," vertelt Nico. "Het is voor hen ook aantrekkelijk, om dat er naast de gewone danslessen elke zaterdagavond de mogelijkheid bestaat van vrijdansen op de nieuwste muziek." Juist met die avonden blijkt danscen trum Nico van Mourik in een grote be hoefte te voorzien: voor jongeren is het er gezellig en voor ouderen is het een geruststellende gedachte dat zij hun vrije zaterdagavond bij ons doorbren gen." Ouderen schrijven zich vooral in, aldus Nico van Mourik, omdat ze het als ge mis ervaren niet te kunnen dansen. Tij dens hun vakantie of een feestje hebben ze het toekijken... Ook komt het voor dat mensen jaren geleden les hebben gehad en het nodig vinden eens op her haling te gaan. Weer anderen zien het gewoon als een gezamenlijke hobby. "We kunnen elkaar eens gezellig een avondje vasthouden," aldus een echt paar. Beetje eng? Het is Anja van Mourik opgevallen dat mannen het vaak een beetje eng vinden om op dansles te gaan. Ze denken dat ze er niets van terecht zullen brengen." Als ze eenmaal binnen zijn vinden ze het hartstikke leuk," aldus Anja. Nico en Anja beginnen dan ook bij het begin: eenvoudige passen met een dui delijke uitleg. Na een jaar kennen de cursisten de volgende zes dansen: quickstep, engelse wals, tango, cha- cha-cha, rumba en jive. Na afloop van elk seizoen kan men zich opgeven voor een danstest; er zijn dan certificaten voor Brons, Zilver, Goud en Goudster. Een hele danscursus bij danscentrum Nico van Mourik bestaat uit 28 lessen en kost f 255,— per persoon. Niet zon der trots voegt Nico van Mourik daar- De vernieuwde danszaal bij Danscen trum Van Mourik. Foto: Goos van der Wilt. aan toe dat deze prijzen de afgelopen ja ren niet meer gewijzigd zijn. Naast de al genoemde dansavonden voor jongeren zijn er regelmatig, op vrijdagavond, bij zondere dansavonden voor echtparen. Extraatje Vanwege de uitbreiding en vernieu wing biedt danscentrum Nico van Mourik alle cursisten als extraatje een gratis cursus aan. Men kan kiezen uit een minicursus Rock and Roll of een cursus oude dansen. De lessen beginnen in de week van de 27e september. Voor (echt)paren die zich eerst eens willen oriënteren zijn er twee "Open Huis"-avonden op de vrij dagavonden 2 en 9 september, 's avonds van 20.00 tot 22.00 uur. De toegang en een kopje koffie zijn dan gratis. Mensen die zich nu alvast voor de nieu we cursus willen inschrijven kunnen da gelijks tussen 15.00 en 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur terecht bij danscen trum Nico van Mourik, Lt. Gen. van Heutszlaan 10, (vlakbij station Baarn) 3743 JN Baarn, tel. 02154-13319. Nico en Anja van Mourik. Het Militaire Luchtvaart Museum mag zich in een toenemende belangstelling verheugen. Jarenlang lag het bezoe kersaantal op de oude lokatie op de Vliegbasis Soesterberg rond de 20.000 per jaar. Ook op de nienwe lokatie op het Kamp van Zeist, waar het lucht vaartmuseum sinds 1981 is gevestigd, was het bezoekersaantal aanvankelijk ook rond de twintigduizend. Sinds 1982 begon het bezoekersaantal mede door een aktieve publiciteitscam pagne aanzienlijk te stijgen van 40.000 tot ruim 90.000 in 1987. In 1988 werd veel ruchtbaarheid gegeven aan het 75- jarig bestaan van de Koninklijke Lucht macht en werden er vele festiviteiten georganiseerd waarvan een aantal in het luchtvaartmuseum. In verband met zowel het 75-jarig be staan van de Luchtmacht als het 20-ja- rig bestaan van het museum werd de historische Generaal Snijdershal gron dig gerenoveerd en op 31 maart j.1. feestelijk geopend door Prins Bern- hard. Ook verwierf het museum twee unieke aanwinsten, namelijk een replica van een Fokker D.XXI en een geheel geres taureerde Fokker D.VII uit 1918. In 1987 werd op 19 oktober de 75.000ste-bezoeker geteld en nu was het 18 augustus al zover. Rond kwart over elf was de heer J. Cusell uit Gorin- chem de 75.000ste bezoeker en werd hij met zijn gezin feestelijk door conser vator Glerum ontvangen. De heer Cusell ontving zeer toepasse lijk het jubileumboek van de 75-jarige De heer Cusell (recht) neemt het Luchtmacht-jubileumboek in ont vangst van conservator Glerum (mid den). Foto: Fotodienst Soesterberg Luchtmacht, getiteld "Vlucht door de Tijd," terwijl mevrouw Cusell een bloe metje kreeg aangeboden. De beide kin deren kregen ook een kleine verrassing bestaande uit een tasje met luchtvaart boekjes, stickers etc. In vergelijking met 1987 ligt het bezoe kersaantal momenteel zo'n twintigdui zend, vroeger het jaargemiddelde, ho ger. Het is dan ook zeer aannemelijk dat in 1988 de honderdduizend bezoekers gehaald wordt hetgeen dan ook op feestelijke wijze zal worden gevierd. De 100.000ste bezoeker zal namelijk een rondvlucht in één van de museum-Har- vards die op Gilze-Rijen zijn gestatio neerd aangeboden krijgen. Het luchtvaartmuseum heeft nog de volgende evenementen in 1988 in pet to: Vanaf 30 augustus een expositie van foto's van militaire DAF-voertuigen; er zullen ook een aantal DAF-voertuigen worden tentoongesteld. In de herfst vakantie wordt weer de Nationale Mo delbouw Manifestatie gehouden en het jaar wordt afgerond met een expositie van de Nederlandse Club van Lucht vaartschilders. Het Militaire Luchtvaart Museum ge opend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. De Stichting Welzijnswerk Ouderen Soest (SWOS) heeft vorige week het nieuwe programma gepubliceerd van cursussen en activiteiten, die de SWOS speciaal voor ouderen organi seert in Soest en Soesterberg. Het nieuwe programmaboekje is vorige week huis-aan-huis verspreid. Onder "ouderen" verstaat de SWOS inwo ners die de leeftijd van 55 jaar hebben bereikt. Het programma omvat ook dit jaar weer een groot aantal cursussen die zich met name richten op de gezondheid van de ouderen. Onder het hoofdstuk "Meer bewegen voor ouderen" vindt men bijvoorbeeld cursussen gymnas tiek, yoga, zwemmen/trimmen te wa ter, stijldansen en volksdansen. Bij de sociaal-culturele cursussen treft men o.a. aan bridge, Engelse les, Franse les, koken, stenen slijpen, tekenen/ schilderen en zingen. Activiteiten worden zowel niet als wel in groepsverband georganiseerd en zijn soms verdeeld in dames- en herengroe- pen. Als activiteiten worden genoemd: diamiddag, fietsen, handwerken, kaar ten, kegelen, schaken, dammen, scrab- ble, sjoelen, tafeltennis, toneelclub, bil jarten, bowling, etc. Men kan zich aanmelden voor al deze zaken door gebruik te maken van het aanmeldingsformulier in het program maboekje. De cursusbijdrage is dit sei zoen opnieuw gehandhaafd op f 57,50 per persoon, maar voor sommige cur sussen geldt een ander bedrag. Meer informatie is te verkijgen bij het secretariaat van de SWOS, p/a Molen schot, Albert Cuyplaan 101, tel. 23681, of bij de dienstencentra "De Drie Ei ken" (Soesterberg, tel. 03463-1402), "Honsbergen" (tel. 10607) en "De Vij verhof' (tel. 23139). in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud instemt. Vele jaren heb ik met plezier gewerkt. Veel mensen heb ik leren kennen. Met de een heb ik gelachen en met de ander gehuild. Tot mijn spijt kwam daaraan ongewild een einde. En omdat het soms zo anders lijkt dan de werkelijkheid is, wil ik langs deze weg iedereen die mij een warm hart toedraagt bedanken, ook voor de steun die ik nu mag onder vinden. Janny Breij-Gruizinga Als uw kind naar school kan gaan zoekt u naar een school die u het beste voor uw kind vindt. Gelukkig is het zo in Ne derland dat u zelf een geschikte kan vin den. Vaak kan een kind gelijk geplaatst worden. De regering streeft er ook naar dat iedereen ook betaalbaar naar school kan gaan. Dit lukt in het algemeen ook wel. Maar, o wee als uw kind op speciaal on derwijs aangewezen is. Mijn zoontje van 7 jaar was geplaatst op een school in Utrecht voor dove en slechthorende kinderen. Hij werkte daar op M.L.K.- niveau. Te moeilijk bleek later. Daar er geen speciale school is voor dove en slechthorenden op Z.M.L.K.-niveau, werd er een Z.M.L.K.-school gevon den ook in Utrecht, die gezien de door stroming meer ervaring met doven- en slechthorenden heeft. Hij werd dan ook zonder problemen aangenomen door de toelatingscommissie. Vrije schoolkeuze: Dan naar'de gemeenteafdeling: Onder wijs, voor vervoer. Daar vind men dat er een Z.M.L.K.-school in Amersfoort is. De genoemde argumenten vóór de keu ze voor Utrecht worden wel gerespec teerd. Ook vertelt men dat er wel dege lijk verschillen tussen de Z.M.L.K.- scholen zijn, maar dat er in de gemeen tewet niets daarover is geregeld. Vrije schoolkeuze: NEE. J.W. v. Leeuwenkamp In "de wijkdirigent "van deze maand heeft u de volgende zakelijke medede ling van het bestuur kunnen lezen. "Op een op 4 juli gehouden bestuurs vergadering is unaniem besloten de sa menwerking met dhr. v. Nimwegen, or ganisator van het klaverjassen te ver breken." Een reden hiervoor werd niet gegeven en daar mij, de verstotene, reeds ge vraagd is of ik soms een greep in de kas heb gedaan voel ik me genoodzaakt u langs deze weg uit de doeken te doen wat er gaande is. Op 5 juli ontving ik het bestuursbesluit met de volgende mededeling. "U heeft een van onze medebestuursleden op een onaanvaardbare wijze in verlegen heid gebracht waardoor samenwerking tussen u en ons niet meer mogelijk is." Op mijn telefonische reactie om welk bestuurslid het ging kreeg ik te horen dat ik dat wel kon raden. Dat kon ik niet, dus heb ik schriftelijk om ophelde ring gevraagd daar ik in de hele zaak niet eens gehoord ben. Als antwoord ontving ik alleen de mededeling dat het bestuur bij haar standpunt bleef en in "de Wijkdirigent" leest u nu dat ande ren het kaarten gaan leiden alsÖf er niets gebeurd is. U zult begrijpen dat ik, en vele anderen, deze manier van handelen van het be stuur niet accepteren. Alle kaarters hebben middels hun handtekening van hun afkeuring blijk gegeven en tevens hebben de leden een buitengewone le denvergadering aangevraagd. Deze zal worden gehouden op maandag 29 au gustus om 20.00 uur in de Vijverhof. Daar kunt u dus de afloop van deze on smakelijke zaak meemaken. Want ondanks dat het bestuur nu met gerechtelijke stoppen dreigt blijf ik zeg gen, nu zelfs ten overstaan van heel Soest, dat mij niets, maar dan ook hele maal niets ten nadele van de wijkvereni ging verweten kan worden. Met dank voor uw aandacht. Henk v. Nimwegen SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Leren is een recht, ook voor volwasse nen. Dat vindt niet alleen de rijksover heid, maar ook de gemeente Soest. Er wordt hiervoor geld gegeven aan Tre ma '87, het gemeentelijk centrum voor basiseducatie, zodat de lesprijs laag kan blijven: 38 lessen voor twintig gul den. Trema '87 biedt lessen op drie ge bieden: Nederlands, Rekenen en Maatschappelijke vorming. Wie heeft er geen vragen over de Ne derlandse taal? We spreken het elke dag, maar hoe schrijven we op wat we willen zeggen? De één vindt het invul len van een werkbriefje moeilijk, de an der het schrijven van een sollicitatie brief. Al die problemen komen aan de orde in de lessen Nederlands. Er wordt les gegeven op verschillende niveaus, zodat iedere cursist in de juiste groep geplaatst kan worden. Rekenen in het dagelijks leven - ieder een heeft ermee te maken. Met kortin gen, rente, met maten en gewichten. Hoe moetje schatten? Maatschappelij ke vorming tenslotte houdt zich bezig met de manier van werken van de ge meente, het rijk, de school, verzekerin gen, banken. Hoe word ik gehoord, hoe praat ik mee? Er wordt veel aandacht besteed aan de leervragen van de deel nemers. Pakket Trema '87 heeft opnieuw een cursus pakket samengesteld met een uitge breid programma, zowel voor Neder landers als voor buitenlanders. Voor Nederlanders ziet het pakket er als volgt uit: Nederlands I: woensdagavond in de Desmond Tutu- school, Molenstraat 8, 19.45-22.00 uur. Een cursus voor mensen die veel moeite hebben met lezen en schrijven. De toe komstige cursisten moeten door hun omgeving, familie, vrienden en kennis sen op deze curus gewezen worden. Nederlands II: donderdagmiddag in Trema '87, Klaar- waterweg 5,13.15-15.30 uur, en maan dagavond in de Desmond Tutuschool, Molenstraat 8, 19.45-22.00 uur. Een cursus voor mensen die geen brief jes durven schrijven, bijvoorbeeld naar de school voor de kinderen, een uitge breide felicitatie of condoleantie, of het invullen van een werkbriefje lastig vin den, enz. Nederlands III/Rekenen/Sociale kennis en vaardigheden (maatschappij oriëntatie): woensdagmorgen in Trema '87, Klaar- waterweg 5, 08.40-12.00 uur. Een cursus Nederlands voor mensen die I en II niet nodig hebben. Onderde len van de cursus zijn: het maken van goede zinnen en het toepassen van de juiste spelling, bijvoorbeeld: wanneer een d of een t, het schrijven van brieven, het lezen en begrijpen van de krant, het oefenen van toespraakjes. Bij het on derdeel rekenen wordt de lagere- schoolkennis opgefrist. Procenten hoe reken je dat uit, maten en gewich ten, vreemd geld, enz. De cursisten bepalen met de docent sa men de inhoud van het onderdeel socia le kennis en vaardigheden. De nadruk ligt op algemene ontwikkeling. Waar wilt u meer van weten, waarin voelt u zich onzeker en wat zou u willen veran deren? Aan de orde kunnen komen achtergronden van actuele gebeurte nissen, praten in een groep, voor je ei gen mening durven uitkomen, het lezen van een spoorboekje. Rekenen: maandagavond in de Desmond Tutu- school, Molenstraat 8, 19.45-22.00 uur. Een "bijspijkercursus" eenvoudig reke nen. Naast dit programma voor Nederland se Soesters heeft Trema '87 nog een uit gebreid pakket cursussen voor buiten landers, met name Nederlands, maar ook discussie- en vergadertechniek, re kenen, en een intensieve taalcursus. Voor buitenlandse vrouwen zijn er eveneens diverse cursussen. Er is een uitgebreide folder met alle informatie. Open Avond Wie ook wel iets zou willen leren maar dat niet beschreven heeft gevonden moet beslist een kijkje gaan nemen tij dens de Open Avond van Trema '87, die vanavond woensdagavond 24 au gustus) wordt gehouden in het gebouw aan de Klaarwaterweg, tussen 20.00 en 22 uur. De Nederlandse cursisten kun nen dan kennismaken met de docenten en alle gewenste inlichtingen verkrijgen over de cursussen. Iedereen is welkom. Daarnaast is er een mogelijkheid om in formatie te verkrijgen tijdens het spreekuur, dat elke dinsdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur wordt gehouden in het kantoor aan de Klaarwaterweg. Men kan ook telefonisch een afspraak maken: tel. 25771. De lessen beginnen vanaf maandag 29 augustus. De burgemeester heeft voor een perio de van één jaar aan twee instanties een permanente vergunning afgegeven voor het opstijgen met een hetelucht ballon. De vergunningen gelden voor de volgende terreinen: het sportterrein van het recreatiecentrum Het Jacht huis, Amersfoortsestraat 126 b te Soes terberg, en het terrein Kerkpad 99 Zuidzijde te Soest. Kapsalon Voor haar en voor hem Tijdens de vakantiemaand auqustus dinsdaq qesloten. Afspraak aanbevolen. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Vandaag: René de Heer (30) De vogelaar: "Mijn actie is niet hele maal mislukt. De Stichting "Behoud Natuur- en Leefmilieu" gaat dankzij mijn rapport nu onderzoeken of de Put van Nelis te koop is. Nelis was de aannemer die destijds de Al van Amersfoort naar Amsterdam heeft aangelegd. Daartoe had hij goedkoop zand nodig en dat haalde hij uit deze put te Zeldert. Dat ligt in Eemland bij de parkeerplaats de Schans in Baarn vlak naast de rijksweg. Zo kreeg je daar een door mensenhan den vervaardigd vennetje waarin Eemslib werd gestort en waarin een gevarieerde rijkdom aan vogelsoorten werd geschapen: een soort mini Oost- vaarderplassen in het Eemlandgebied. Een biotoop van 12 hectare voor wei devogels, steltlopers, eendachtigen en zangvogels waarvan 10 ha gedempt moet worden. Het in stand houden kost volgens de provincie te veel geld, per jaar 10.000 gulden. Omdat er nu geen Eemslib meer wordt gestort, moet je telkens water over het moeras je spuiten en dat ziet de provincie, ge deputeerde mevrouw Poortenaar, niet zo zitten. Vrije Tijd Vroeger waren de Eempolders be roemd om hun weidevogels. Het was een pleisterplaats voor ganzen en zwa nen in de herfst en in de winter. Door de modernisering van de landbouw, modern weidebeheer, kanalisering, bemesting, verkaveling en een lager waterpeil hebben de Eempolders veel van hun waarde ingeboet. Traditione le broedvogels als de kemphaan, de watersnip en de gele kwikstaart broe den er nauwelijks meer. Het aantal weidevogels neemt jaarlijks af. We hebben meer dan voldoende weide- en landbouwgrond in Nederland, dus waarom moet nu juist dit unieke plek je worden opgeofferd aan de land bouw? Passend in het huidige natuur- beschermingsbeleid zou met name de ze Put van Nelis gespaard moeten blij ven. Door een vriend van mij, een geoloog, werd ik op dit vennetje geattendeerd. Ik ben ornitholoog en natuurfotograaf in mijn vrije tijd en twee maanden lang heb ik daar een observatiehut inge richt en 's morgens van vijf tot tien uur en 's avonds van vijf tot half negen de vogels geregistreerd en gefotogra feerd. Ongeveer 3.243 vogels zijn er het laatste jaar door vogelaars waarge nomen verdeeld over 70 soorten: de fuut, dodaars, aalscholver, lepelaar, blauwe reiger, purper reiger, knobbel zwaan, kleine zwaan, grauwe gans, kolgans, bergeend, wilde eend, zo- mertaling, wintertaling, slobeend, smient, tafeleend, kuifeend, brildui- kerr, grote zaagbek, buizerd, sperwer, bruine kiekenduif, torenvalk, fazant, porseleinhoen, meerkoet, waterkoen, scholekster, kluut, goudpievier, kievit, kleine plevier, bontbekplevier, bonte strandloper, krombek, kemphaan, watersnip, regenwulp, wulp, steenlo per, grutto, zwarte ruiter, tureluur, groenpoot ruiter, witgatje, bosruiter, oeverloper, kokmeeuw, grote mantel meeuw, visdief, zwarte stern, holen- dief, houtduif, gierzwaluw, boeren zwaluw, veldleeuwerik, graspieper, gele kwikstaart, grote gele kwikstaart, - witte kwikstaart, tapuil, kraai, ekster en spreeuw. Verder zag ik de watervleesmuis, het konijn, de haas, de wezel, de groene kikker en de bruine kikker. Depo's De zandput bestaat uit drie depo's van elkaar gescheiden door zogenaamde kades. Om de gehele zandput heen be vindt zich een dijk. Door de droogte van de afgelopen weken zijn de eerste twee depo's drooggevallen. Het derde depo bestaat gedeeltelijk uit een on diep meertje, waarvan de geschatte diepte maximaal 35 centimeter be draagt. Door het langzaam aflopen van de oevers zijn alle depo's uiterma te geschikt voor o.a. steltlopers en eendachtigen. De geringe diepte van de depo's maakt het interessant als fourageergebied voor een groot aantal vogelsoorten en heeeft het een belang rijke "slaapfunctie" voor o.a. grutto en kievit. De begroeiing van de zandput bestaat voor een groot gedeelte uit zogenaam de pioniersvegetatie als kamille, distel en moerasandijvie. De overige vegeta tie in het derde depo bestaat uit zegge, lage rietbegroeiïng, munt, boterbloem en bies. Navraag heeft mij geleerd dat er een goede visstand moet zijn of geweest moet zijn. Met het Eemslib werden di- Foto: Goos van der Wilt. verse zoetwatervissen in het depo bin nengebracht als paling, voorn en baars. Niemand komt bijna in dit gebiedje, alleen enkele dagdromers zoals ik. Toch is het makkelijk te bereiken ook voor mindervaliden. En het heeft een bijzondere educatieve waarde voor de jeugd. In een straal van 15 kilometeris er geen terrein met deze eigenschap pen. Barricade Er rust een dempingsplicht op de Put van Nelis en het heeft een agrarische bestemming die is vastgelegd in de Nota Ruimtelijke Ordening van de ge meente Amersfoort. Ik wil toch voor komen met mijn actie dat de Put deze maand dicht gaat. Ik ben niet optimistisch over de af loop. Ik heb veel reacties gekregen. Helaas niet van de Utrechtse Vogel wacht en de Stichting Het Vogeljaar. Die mensen hebben kennelijk belang rijker zaken aan hun hoofd. Eigenlijk ga ik niet zo graag de barricaden op. Van mijn vak bek ik sales-manager. Ik werk in Amsterdam en ik woon nog niet zo lang in Soest. We gaan hier ook weer weg. Ik trek verder maar die vo gels moeten blijven." JAN VISSER

Soester Courant | 1988 | | pagina 15