w Stam-SoVoCo ontmoet Europese top tijdens Procar-toernooi WOENSDAG 24 AUGUSTUS 19ftR SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGiNA 19 Irene Koelewijn (25) J„dith Lazonder (18) Marja de Wild (25) Agnes Hoekstra (19) 'La Prima Vera' garant voor succes VOETBAL Angela Manders (21) Madeion Rosier (23) Jenneke vd Wal (30) Hanneke Klunder (21) Lotte Paans (24) Niet minder dan 25 internationals spelen op 17 en i8 september in sporthal Beukendal VOLLEYBAL Jan Paauw Rene van der Zee Tjerk Postmus 9 Ciska Abraham (19) KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Derde trekking 1000 loten-aktie v.v. Hees Jeugd LTC Soest in nationale finale Tafeltennisvereniging Shot opent deuren weer TAFELTENNIS Zaterdag 10 september: 39e Paleis Soestdijk-wandeltocht 'Verdachte' auto Werner Paans dSdubberstb®» Afrikaanse veehouders onderwerp van Missie-Zendingskalender 1989 1.75 m. De middenaanvalster van Stam-SoVoCo is al jaren een vaste kracht in de damesselectie. Reeds in haar jeugd begon ze bij SW. Ondanks enkele aanbiedingen vanuit de eredivi sie bleef ze dit jaar in Soest. 1.75 m. Heeft driejaar eredivisie achter de rug en betekent, mede gezien haar ervaring, een extra impuls voor de aan val. De oud-speelster van Dynamo be tekent een aanzienlijke verbetering voor Stam-SoVoCo. 1.86 m. Vooral dankzij haar lengte waardevol voor Stam-SoVoCo bij het net in de blok-verdediging. Verliet in de zomer Lycurgus 2 in verband met haar studie. Heeft ervaring in de eerste divi sie opgedaan. Soest-Jeugd Het "La Prima-Vera" toernooi dat af gelopen zondag op de velden van s.o.Soest verspeeld werd is een waar succes geworden. Ondanks het slechte weer bleek het uitstekend georgani seerd toernooi niet in het water te val len. Het enthousiasme bij deelnemers, ouders, leiders en scheidsrechters bleek ongekend groot, en daardoor groeide het toernooi uit tot een unieke seizoensopening. Eindhoven bleek tenslotte de sterkste ploegen te heb ben afgevaardigd. Het was wederom een sterk bezet toer nooi. De Cl en Dl van Eindhoven, Elinkwijk, Excelsior, Feyenoord, Ro- da'46 en uiteraard s.o.Soest deden wei nig voor elkaar onder. Toch stak in de D-pupillenpoule het Rotterdamse Feyenoord er met kop en schouders bo venuit. Alle wedstrijden werden ge wonnen door de Kuip-bewoners. De Soesters deden het nog het best tegen Feyenoord:er werd "slechts met 3-1 verloren. In de C-juniorenpoule bleken de blauw-witten van Eindhoven het zeer goed te doen. Ook hier won deze ploeg alle wedstrijden. Elinkwijk bleek een zeer goede tweede te zijn. Zij verloren slechts een wedstrijd. s.o.Soest behaal de 3 punten, waarvan één tegen Feye noord. De verenigingsprijs ging dit jaar naar Eindhoven dat in totaal de meeste punten behaalde. De overige elftallen speelden oefen wedstrijden. s.o.Soest Al speelde twee wedstrijden. Woensdag werd gewon nen van Quick Al met 7-2, en zaterdag werd een verdienstelijke gelijkspel be haald tegen Lelystad (1-1). s.o.Soest BI won van VVZ'49 (2-1)en s.o.Soest A2 won van Baarn (5-2) en van Candia '66 (8-3). 1.74 m. Nieuw in het keurkorps van Werner Paans en afkomstig uit de jeugdopleiding van Stam-SoVoCo. Ju- dith is overal inzetbaar en komt voorna melijk verdedigend tot haar recht. Wekt belangstelling van Avero/OS. 1.80 m. De ex-jeugdinternational is één van de beste verdedigers in het Soester team. In de aanval kan ze zowel op de buiten- als middenpositie uit de voeten. Is ook afkomstig uit de jeugd van Stam- SoVoCo. 1.73 m. Buitenaanvalster die aan haar derde seizoen voor Stam-SoVoCo be gint. Rosier kwam in 1985 van de Zeis ter club Cito naar Soest om op een ho ger plan te spelen. Dat lukt haar nu aar dig goed. 1.73 m. Speelt het langst in dames 1, maar volgde enkele jaren geleden trai ner Paans voor een tussenstop bij Cito. Fungeert tevens als stand-in voor de positie van spelverdeelster. Bekende verschijning in volleyballend Soest. 1.80 m. Hanneke Klunder is één van de nieuwe gezichten bij Stam-SoVoCo. Komt van PZ Dynamo 2 uit Apeldoorn en staat bekend om haar goede blok bij het net. De enige linkshandige speelster van de selectie. 1.79 m. Heeft de belangrijke en leiden de rol van spelverdeelster toebedeeld gekregen. Via Volkei en EAW weer te rug in Soest, maar wordt momenteel ge plaagd door een ziekte. In de competi tie zal veel van haar spel afhangen. De dames van Stam-SoVoCo doen dit seizoen een serieuze poging de eredivisie te halen. Op papier mag de deze zomer versterkte formatie van Werner Paans in staat worden geacht over een jaar op het hoogste niveau uit te komen, maar ook bij volleybal wordt het spel met de knikkers gespeeld. Daarom wordt niets aan het toeval overgelaten. Per week vertoeft de uit tien speelsters bestaande selectie negen uur in de zaal. Daarnaast wordt ze tijdens oefenduels geconfronteerd met geroutineerde ploegen, zodat veel ervaring en wedstrijdritme kan worden opgedaan. Als onbetwiste klap op de vuurpijl ontmoet Stam-SoVoCo daags voor de competitie-start de ab solute volleybaltop van West-Europa. Dat gebeurt tijdens het internationale Procar-toernooi, dat op zaterdag 17 en zondag 18 september in sporthal Beukendal plaatsvindt. Het volleybal-evenement is niet alleen uniek voor Soester be grippen, maar ook voor Nederland en West-Europa. Zelden werd een zo sterk bezet toernooi voor clubteams georgani seerd. Niet minder dan 25 internationals uit ons land, Frank rijk en West-Duitsland komen volgende maand naar Soest voor een toernooi dat nu al breed in de belangstelling staat bij liefhebbers uit het hele land. Naast Stam-SoVoCo doen mee meervoudig landskampioen en bekerwinnaar Avero/OS, Promividi/DVO (tweede van Nederland), AMN Zaan (vier de van Nederland en vorig jaar winnaar van het SoVoCo- toernooi) en Brother Martinus dat vier internationals aan de selectie toevoegde. Uit het buitenland komen de drie West- duitse toonaangevende clubs Bayern Lohof, CJD Feuerbach en USC Münster, terwijl Frankrijk wordt vertegenwoordigd door de hoofdstedelijke titelhouder Racing Club de France. De teams zullen vanaf vandaag worden voorgesteld. Stam-SoVoCo prijkte aan het einde van het seizoen 1987-'88 op een verdienste lijke vierde plaats in de eerste divisie. Dat was meer dan waarmee men reke ning had gehouden nadat de Soester volleybalsters een jaar eerder ongesla gen de tweede divisie achter zich had den gelaten. De staf van Stam-SoVoCo heeft sinds dien niet stilgezeten en wist na de com petitie de ex-eredivisiespeelsters Maija de Wild, Hanneke Klunder, Agnes Hoekstra en Lotte Paans in te lijven. Vanuit de jeugd stroomde de talentvolle Judith Lazonder door. De gestopte Mo nique Booy, Mona Rademaker (stapje lager) en Erna van Doorn (Cito Zeist) keerden de selectie de rug toe. De selec tie van Werner Paans, die de ploeg voor het vierde achtereenvolgende jaar on- i der zijn hoede heeft, is met de aanwin sten uitgebreid tot tien speelisters. De succesvolle oefenmeester heeft daar mee in de breedte meer keuze-moge lijkheden en zal bij noodzakelijke wis sels minder met de handen in het haar hoeven te zitten. Enthousiasme De ploeg heeft er nu bijna vier weken voorbereiding opzitten. Denkt Paans een maand voor de competitie-ouver ture dat hij zijn nieuw samengestelde team op tijd klaar heeft voor het belang rijke werk in de spannende race naar de eredivisie? "Dat hangt ervan af. We moeten nu onze belangrijkste pion missen. Spelverdeel ster Lotte Paans is geveld door een ziekte en het is de vraag of ze moet worden ge opereerd. In dat geval is ze tenminste vijf weken uitgeschakeld en dan begint juist de. competitie. Zo niet, dan kunnen we de opbouw voortzetten en dan heb ik goede verwachtingen. Lotte paste vanaf Manager. Voor het tweedejaar actief bij Stam-SoVoCo. De productie-leider van Mercurius belandde via het voetbal en de atletiek bij de volleybalvereni ging. Heeft ook een aandeel gehad in het aantrekken van nieuwe speelsters. Fysiotherapeut. Nog een nieuw gezicht bij de selectie. Van der Zee werd dit jaar aan de begeleidingsgroep toegevoegd als fysiotherapeut, een functie die hij ook in het dagelijks leven vervult. Stamt uit de atletiekwereld. Verzorger. Postmus komt uit Neder- horst den Berg en was vorig jaar ook al verzorger van de damesselectie. Hij is eveneens trainer van enkele lagere teams. het begin in het team en heefteen leiden de rol. Het klikte gelijk in de groep en dat geeft een geweldige dosis enthousiasme. Als Lotte inzetbaar is geloof ik er in." Vader Paans zegt naar noodverbanden te moeten zoeken indien zijn dochter voorlopig niet in actie kan komen. In dien hij daartoe wordt gedwongen zal hij binnen de huidige selectie een oplos sing moeten vinden. "Het heeft geen zin om buiten de deur een goede spelverdeelster te zoeken. Die zijn heel moeilijk te vinden tot aan het nationale team toe. Bovendien moet je niet de ambities van andere speelsters dwarsbomen. Zij willen ook iets berei ken." Tijdens het internationale Procar-toer nooi zal Stam-SoVoCo vermoedelijk weinig poten onder de stoelen van de gevestigde clubs kunnen wegzagen. Daarvoor is de tegenstand van een te groot kaliber. Niettemin zou het voor de gastploeg een uitstekende prestatie zijn als van één of meer verenigingen een set kan worden afgesnoept. In elk geval zal het team van Werner Paans een ervaring rijker worden, waarvan het in de competitie mogelijk de dure vruchten kan plukken. Foto: Goos van der Wilt. 1.75 m. Eén van de beter speelsters, sterk in de passing en ex-jeugdinterna- tional. Ciska Abraham staat voor haar tweede seizoen voor Stam-SoVoCo. Kwam daarvoor uit voor Brezan/SSS uit Barneveld. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort N Telefoon 033-18747 Op vrijdag 26 augustus a.s. vindt in de Hees-kantine de derde trekking plaats van de Duizend Loten-Aktie. Ook nu zullen door notaris Van Veeren weer 25 schitterende prijzen worden uitgeloot, zoals een videorecorder, een home computer, een fiets, een Work-mate, koffiezetapparaten, boormachines, etc. Houders van loten zijn vanaf 19.30 uur weer van harte welkom in de Hees-kan tine om deze trekking bij te wonen. De avond zal opgevrolijkt worden door de aanwezigheid van een organist, die on getwijfeld in staat zal zijn de feestvreug de te verhogen. De loterijcommissie heeft deze avond nog een extra verrassing in petto voor de aanwezige lothouders, omdat de in de eerste trekking door de fa. Hooijer gewonnen Work-mate opnieuw verloot zal worden. De aanwezige lothouders krijgen deze avond een lot voor deze Work-mate en aan het einde van de avond zal het dan uit deze loten een ge lukkige winnaar worden getrokken. Het jeugdteam van LTC Soest komt op zondag 18 september uit in de fina le om de nationale titel. De wedstrijd tegen Heerenveen zou eerst op 28 au gustus worden gespeeld, maar is om praktische redenen uitgesteld. De landelijke finale wordt gespeeld op het tenniscentrum aan de Schrikslaan. Het Soester team bestaat uit Sanne de Metz, Sonja Huizinga, Ragnar Huls kamp en Vincent Langendorf. Ze spe len vier singles, twee dubbels en twee mix-dubbels. De tafeltennisvereniging Shot is klaar voor het nieuwe seizoen. Deze week wordt het seizoen traditiegetrouw ge opend met het jaarlijkse trainings kamp in het Brabantse Goirle. Vanaf maandag 29 augustus is de Shotzaai aan de Heideweg weer dagelijks ge opend en kan men er zo'n 40 uur per week terecht. Tenslotte staan op 10 en 11 september weer de Soester Kam pioenschappen op het programma. Trainingskamp Van 21 t/m 28 augustus verblijven se lectie, jeugdleden en het technisch ka der van Shot in het Brabantse Goirle, waar dit jaar voor de 10e keer het trai ningskamp wordt gehouden. Per dag wordt 6 uur getraind op tafeltennis- en conditieonderdelen, zodat de Shotle den optimaal voorbereid aan de com petitie kunnen beginnen. Uiteraard wordt ook de ontspanning niet vergeten met een filmavond, disco en een bezoek aan de Efteling. Openingstijden Vanaf maandag 29 augustus is de Shot zaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20) weer dagelijks geopend en starten alle trainingen. Voor beginnende jeugdleden (jongens en meisjes) zijn er trainingen op maandag van 17.00 - 18.15 uur en op dinsdag van 18.30 - 19.45 uur. Tafeltennis is een leuke en goedkope sport, die het hele jaar door gespeeld kan worden. Jongens en meis jes zijn van harte welkom om zonder enige verplichting eens een paar weken mee te trainen. Voor beginnende en re- kreatief ingestelde senioren is er een training op donderdagavond van 21.00 - 22.30 uur. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Wout Wilbrink, tel.: 21166 en bij Joop Kok, tel.: 19349. Soester Tafeltenniskampioenschappen Op zaterdag 10 en zondag 11 september organiseert Shot voor de 8e keer de Soester Tafeltenniskampioenschappen. Aan dit toernooi kan worden deelgeno men door alle in Soest woonachtige NTTB-leden. Maar ook degenen die niet bij een club zijn aangesloten zijn van harte welkom, want zowel bij de jeugd als bij de senioren zijn er speciale rekreanten-klassen met mooie prijzen. Het toernooi is dit jaar geheel gratis, wat mede mogelijk werd gemaakt door sponsoring van de Rabobank. Het toer nooi wordt verspeeld in de Shotzaal aan de Heideweg en inschrijving is mogelijk tot en met donderdag 8 september. Voor inschrijfformulieren en alle inlich tingen kan men terecht bij Joop Kok, Vedelaarpad 22, tel.: 19349, Eddy Gaytant, Gerrit v.d. Veenstraat 71, tel.: 13562 en Gerhard Busch, Lange Brink- weg 20, tel.: 13794. De polite werd in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks kwart over drie gebeld met de mededeling dat zich op de Wieksloterweg een zwarte auto be vond, waarvan men de aanwezigheid maar verdacht vond. De poilitie ging op onderzoek uit en trof de wagen inder daad aan. De bestuurder was een 17-ja- rige jongeman uit Almere. Afgezien van het feit dat hij natuurlijk geen rijbe wijs had bleek de wagen ook niet verze kerd te zijn. Nader onderzoek bracht zelfs aan het licht dat deel III van het kenteken en de APK-sticker opzettelijk waren vervalst. Voor al deze zaken kreeg de Almeerder een proces-ver baal. Hij deed tenslotte maar vrijwillig afstand van het voertuig. Op zaterdag 10 september 1988 orga niseert de wandelsportvereniging "Olympia", onder auspiciën van de Stichts Gooise Wandelsport Bond (SGWB), voor de 31e achtereenvol gende keer haar traditionele Paleis Soestdijkwandeltocht. Voor deze edi tie zijn weer fraaie en afwisselende parkoersen uitgezet in de bossen van Staatsbosbeheer en rondom het Ko ninklijk Paleis. De wandeltocht staat open voor ieder een zowel individueel als in groepsver band. Er kan een keuze worden ge maakt uit een route van 5, 10, 15, 20 of 25 kilometer. Het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan in Soestdijk fungeert als vanouds als start en finish-plaats. Er kan gestart worden tussen 10.00 en 12.00 uur voor de 25 km. en voor de overige afstanden tot 13.00 uur. Voor groepen van tien personen en een leider/ster zijn op de 5, 10 en 15 km. prijzen beschikbaar en voor de 20 km. bij voldoende deelname. De start voor groepen die voor jurybeoordeling in aanmerking wensen te komen is om 13.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt van 6 t/m 14 jaar f 3,25 en f 4,— voor personen van 15 jaar en ouder, inklusief herinnering, bestaande uit een speciaal ontworpen medaille in goudbronzen uitvoering met lint. Indien men zich na 31 augustus en aan het vertrekpunt laat inschrijven worden de bedragen met f 0,75 verhoogd. Bo vendien is men bij na-inschrijving niet verzekerd van direkte ontvangst van de herinnering(en). Leden van een erkende wandelsportor ganisatie genieten op de inschrijfgelden (met herinnering) een reduktie van f0,50. Zonder herinnering betaalt men respektievelijk f 1,25 en f 1,75. Leden van de Kon. Ned. E.H.B.O. afdeling Baarn, zijn aanwezig voor de medische verzorging van de deelnemers. Wandelboekjes kunnen worden afgete kend, mits deze voor vertrek zijn ingele verd. Groepen wordt verzocht de boek jes gebundels in te leveren. Op last van de gemeentepolitie Soest dienen auto's en bussen aan de rechter zijde van de Jachthuislaan geparkeerd te worden. Op alle invalswegen naar Soestdijk zullen richtingsborden naar de parkeerplaatsen worden aange bracht. Het startburo sluit om 18.00 uur. Eventuele inlichtingen of gratis pro grammaboekje kan men verkrijgen bij mevr. I. Maassen, Korte Hartweg 4, 3762 SJ Soest, tel.nr. (02155)-20188 of bij de heer. W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest, s.v.p. na 18.00 uur tel.nr. (02155)-16414. Trainer/coach. Is dé promotor van het volleybal in Soest en de man achter het succes van de damesselectie. Was nauw betrokken bij de fusie tussen SW en Olympia en is museum-directeur van kasteel Groeneveld. oMd£^dUDa cj\P30u Voor al uui bouw- e en onderhoudswerkep 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Aan het inlevingsvermogen van de Duitse lekenzuster en veearts Kathari- na (Karin) Kraus is het te danken dat de voor 1989 verschenen Missie-Zen dingskalender (MZK) een Oostafri kaans karakter heeft. Bijbelse motie ven zijn de onderwerpen van dertien grote kleurenplaten, die gemaakt zijn voor de Masai. Dit is de naam van een herdersvolk dat zwerft over de steppen van Kenia en Tanzania. Het heeft een eeuwenoude cultuur en dito tradities. Het leeft in een zelf gekozen isolement, maar moet zich al een aantal jaren laten welgevallen dat de buitenwereld zich om verschillende redenen met hen bemoeit. Op een dag kregen de Masai ook te maken met een zuster uit Duitsland die voor veearts had gestudeerd. Zij bewees de Afri kaanse veeboeren dat er betrekkelijk eenvoudige methodes zijn om ziektes onder hun runderen, geiten en andere dieren tegen te gaan. Een grote, gezon de veestapel is een bestaansvoorwaarde voor de Masai. Zij waren verbaasd over het medeleven en de hulpvaardigheid van die vreemde blanke, een vrouw nog wel. "Waarom doet u dat?", vroegen zij haar. Karin Kraus legde uit dat haar ge loof haar oplegde te werken aan de lots verbetering van medemensen. Omdat ze in het begin nog maar moeilijk de juiste Masai-woorden kon vinden, te kende ze dikwijls figuren in het zand ter illustratie van haar verklaringen. Later tekende ze met vetkrijt op papier, ge heel in de stijl van de Masai, die zelf overigens niet een geschreven taal ken nen. In de loop van de jaren is aldus een col lectie eenvoudige illustraties ontstaan, waarvan vorm, kleur en inhoud onmis kenbaar "Masai" zijn. De illustraties zijn tenslotte als boekwerk in Duitsland verschenen en vervolgens hebben de uitgevers van de Missie-Zendingska lender (de Nederlandse Zendingsraad te Amsterdam en het Centraal Missie Commissariaat te Oegstgeest) van Ka rin Kraus het recht verkregen om haar beste platen af te drukken in de 1989-editie. Voor het eerst zijn in deze uitgave ook toelichtende zwart/wit foto's geplaatst bij het over de Masai handelende tekst gedeelte op de ommezijde van de maandelijkse kleurenplaat. Dergelijke foto's zijn ook verwerkt als achtergrond van het kleurenmateriaal. De uitgevers willen met deze kalender de oecumenische en missionaire ge dachte uitdragen. Zij streven ernaar met de kalender een zo groot mogelijk publiek te bereiken. Een van de midde len daartoe is het hanteren van een lage prijs (f 8,—), ondanks de produktiekos- ten terwille van een hoge kwaliteit. Het is aan de vrijwillige medewerking van velen te danken dat de Missie-Zen dingskalender niet belast wordt met kosten welke anders de verkoopprijs voor velen onbereikbaar zou kunnen maken. De Missie-Zendingskalender kost slechts f 8,— en is te koop bij de plaatse lijke werkgroepen van Missie en Zen ding. Daarnaast kan hij besteld worden bij de uitgevers tegen extra betaling van verpakkings- en verzendkosten ad MlSSlE-ZENDINGSKALENDER 1989 f 6,Het betreft een gezamenlijke uit gave van de Nederlandse Zendings raad, Prins Hendriklaan 37, 1075 BA Amsterdam, tel. 020-717654 en het Centraal Missie Commissariaat, Rhijn- geesterstraatweg 40, Postbus 75, 2340 AB Oegstgeest, tel. 071-171771.

Soester Courant | 1988 | | pagina 19