scliociimkcr 'Er komt iets goeds waar heel Soest hardstikke trots op kan zijn' Tijdelijk 2e foto gratis Heropening La Femme KARIN Bang&Olufeenl WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 SOESTFR COURANT PAGINA 3 WAA Dode vleermuis 'Ons Gebouw' op Soester Natuurbad? Onze totaal vernieuwde fLINGERIE en DAMESMODEZAAK" beschikt nu over een royaal verdubbelde winkelruimte. Graag tonen wij U onze nieuwe uitgebreide collectie. Onze vertrouwde service is dezelfde gebleven. Natuurlijk.... la Femme Laanstraat 6 7, Baam, Tel. 02154-15588 Open Huis bij King's Home Reconstructiewerkzaamheden Wieksloterweg/Dorresteinweg Offficiële opening gebouw Regionale Brandweer Eemland Restaurant j van den Brink S0EST Inschrijving Kom ook een kijkje 26 - 30 augustus, dansvloer meer). u«< Taphoorn houdt gemeente aan verkoop Natuurbad 'Niet bereikbaar...' Vogels gestolen Gereedschap gestolen Snelheidscontrole Foto- en videoapparatuur, alle fotografie TeSnfaTi?85 kleurenroi een ^aarc Uit in Amersfoort 88/89 Bestel nu uw abonnement! 10% korting! In het programmaboekje 'Uit in Amersfoort' staan ruim 155 evenementen voor het komende seizoen op een rij: toneel, cabaret, musical, operette, ballet, concerten, kindertheater, jazz; alles staat er in. Ontving u 'Uit in Amersfoort' nog niet, bei dan even: De Flint, 033 - 75 11 84, waarna het u kosteloos wordt toegezonden. Tot 13 september zijn bestelbonnen welkom bij De Flint. En let op: toewijzing gaat op volgorde van binnenkomst. De Flint, Coninckstraat 60, 3811 WK Amersfoort. Op de Obrechtstraat hebebn voorbij gangers zaterdagmorgen een dode vleermuis aangetroffen. Zij waar schuwden de politie, die het stoffelijk overschot meenam om het op te sturen naar het Diergeneeskundig Instituut in Lelystad, waar het beestje wordt onder zocht op de eventuele aanwezigheid van hondsdolheid. Eén van de voorzieningen die het verblijf van de gasten in het kuu roord De Paltz, dat de heer Tap- hoorn voor ogen staat op het terrein van het huidige Soester Natuurbad, zullen veraangenamen is een volle dig geoutilleerde theaterzaal met zo'n 300 zitplaatsen. Die zaal zal naar het zich laat aanzien voorals nog alleen voor de gasten worden benut op doordeweekse avonden. In de weekeinden staat het gebruik ervan vrij. "Je kunt er niet elk weekend een diner-dansant hou den," aldus de heer Taphoorn. Hij heeft daarom onlangs kontakt opgenomen met het driemanschap dat zich in Soest sinds enige maan den beijvert voor de totstandkoming van een "eigen Soests" theater: Jan Leijendekker, Piet Ekel en Piet Daalhuizen, die het plan hebben ge lanceerd voor "Ons Gebouw" en daarvoor o.m. de medewerking van de gemeente en de bevolking hebben ingeroepen. De heer Taphoorn heeft inmiddels een gesprek gehad met een van de drie initiatiefnemers, Jan Leijendek ker. "Ik heb gezegd: jullie hoeven helemaal geen theater of evenemen tenhal te bouwen. Mijn theaterzaal staat elk weekend gratis ter beschik king. Er zullen alleen ombouw- en schoonmaakkosten worden gere kend," aldus de heer Taphoorn, die de gemeente en het driemanschap graag als adviseurs zou zien optre den bij de opzet en de inrichting van de theaterzaal. Volgens de heer Tap hoorn heeft Leijendekker hem aan geboden zorg te dragen voor de pro grammering (artiesten-optredens etc.). De zaal krijgt een volkomen multi functioneel karakter en is dan ook geschikt te maken voor allerlei eve nementen. "Leijendekker heeft kon takten met de artiestenwereld en weet wat de mensen in Soest willen. Ik hoop dat hij tot in lengte van jaren programma's in elkaar gaat zetten." Voor het hotel-kuuroord is dat even eens van belang. "Het gaat erom de mensen te trekken en nieuwsgierig te maken. Elk hotel is van maandag tot vrijdag alleen een business-zaak; dan pakken de gasten hun koffers en moet de ondernemer het weekend zien te vullen," aldus de heer Tap hoorn. Jan Leijendekker bevestigt desge vraagd het kontakt met de heer Tap hoorn. Hij is zeer positief over het voorstel. "Stel je voor: een theater dat de gemeenschap geen cent kost." Hij verklaart de plannen nog in be raad te houden en eerst goed door te spreken met zijn collega's Ekel en Daalhuizen. Camping King's Home, aan de Birk- straat 136, bestaat deze zomer 15 jaar. Het terrein waar de camping zich nu be vindt kwam in 1928,60 jaar geleden, in het bezit van de familie De Koning. In 1938 werd de statige villa "Theodo- ra" herdoopt in "King's Home" - het huis van de De Koning's. Het oorspronkelijke bos achter de villa maakte plaats voor weilanden; na de oorlog werden in deze weilanden tallo ze pluimveehokken gebouwd. In 1973 verschenen de eerste caravans op het terrein. Nu, 15 jaar later, is de cirkel rond: de pluimveehouderij is getrans formeerd in een vooral "groene" cam ping; fraai aangelegde groenpartijen bepalen het gezicht. Ter gelegenheid van het derde lustrum De firma Almere gaat op maandag 5 september beginnen met de reconstruc tie van de Wieksloterweg W.Z. en het gedeelte Dorresteinweg tussen de Ko ningsweg en de Wieksloterweg. De werkzaamheden worden in drie fasen (weken) uitgevoerd. Inde week van 5-10 september wordt het gedeelte Wieksloterweg tussen de Insingerstraat en Dorresteinweg afge sloten voor het verkeer (het kruispunt Dorresteinweg/Wieksloterweg blijft open). In de week van 12-16 september wordt het gedeelte Wieksloterweg tus sen de Biltseweg en Dorresteinweg (incl. kruispunt Wieksloterweg/Dorre steinweg) afgesloten. De Dorrestein weg is dan bereikbaar vanaf de Ko ningsweg. In de week van 19-23 september wordt de Dorresteinweg tussen de Ko ningsweg en Wieksloterweg afgesloten. De Wieksloterweg is dan weer open. Het verkeer wordt tijdens die drie we ken door middel van borden omgeleid. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum hangt een tekening van de te ver richten werkzaamheden. Het nieuwe gebouw van de Regionale Brandweer Eemland is klaar en zal op 14 september a.s. om 15.00 uur offi cieel in gebruik worden genomen. De officiële opening zal worden ver richt door de Directeur-Generaal Openbare Orde en Veiligheid van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, de heer Mr. I.W. Opstelten. Na het officiële gedeelte is er gelegen heid tot het bekijken van het gebouw in al zijn facetten. Door middel van expo sities en uitleg in de diverse ruimten van het gebouw wordt getracht het werk van de regionale brandweer en de di verse regionale afdelingen en werk groepen te verduidelijken. 's Avonds is er voor gemeenteraadsle den af'hét 'brandweerpersoneel uit de Regio Eemland en personeel van ande re disciplines, zoals Politie, G.G.D. en houden de heer en mevrouw De Ko ning op zondag 28 augustus a.s. van 13.00 tot 18.00 uur Open Huis. Een aardige gelegenheid om, onder het ge noegen van een drankje, eens kennis te maken met deze 4-sterren camping - één van de twee in de provincie! - in het recreatiegebied op de grens van Amers foort en Soest. Vaak blijkt namelijk dat de bewoners van de regio geen weet hebben van de aanwezigheid van de campings. Voor toeristen bestaat dat probleem overigens niet: vele duizen den per jaar, uit de hele wereld, kampe ren in Soest. Een gegeven dat natuurlijk ook voor de lokale economie van groot belang is. Aanstaande zondag is men van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen. In de kantine, "De oude stal", wordt een foto-expositie ingericht die de grote veranderingen van de afgelo pen 15 jaar duidelijk laat zien. Rode Kruis een "open huis." Dit "open huis" is van 19.30 - 22.30 uur. Alle aktiviteiten vinden plaats in een tent, die wordt geplaatst op het oefen terrein van de brandweer Amersfoort. Ingang Van Asch van Wijckstraat 35 te Amersfoort. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "SYMPATHIQUE" l f37,50 CRÈME CA RINE romige broccolisoep mei reepjes ham SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje met champagne FILET DE POULET J A L'ESTRAGON gebraden kipfilet met dragonsaus, met een keur aan verse groenten en gebakken aardappelen TARTE DES FRUITS gebak met zomerfruit en slagroom DANSCENTRUM HtS» Clubs voor: RjH beginners JMt gevorderden JU'! vergevorderden f '.ïl Uiteraard voor elk wat nam wils: MA jeugd 'jfBt echtparen JÉjMf jongeren 20 tot 35 jaar (1e en 2e jaars) EEN COMPLETE CURSUS A VOOR SLECHTS1 PER PERSOON! nemen in ons geheel LLVdV^K^dojuifanaiTan verbouwde danscentrumsolooTu? 1900tot O a 40 171^ Telefonisch aanmelden dagelijks van 17.00 uur tot 19.30 02155 - 2 28 11 - b.g.g. 1 09 74 Voor slU zakarhcldl MX 1500 De verfrissend andere TV Uitstekend geschikt als 7* toestel of voor kamerbewoners. nno 1998." "Ik ben a-politiek. Ik ben een onder- niet het geval is zul je de fatsoensnor- nemer en ik werk en leef zoals ik denk men in acht moeten nemen." dat het goed is, en belangrijk is alleen m'n gezin. Ik heb een zaak gedaan met de gemeente Soest, en met de provin cie heb ik niets te maken. De gemeen teraad heeft het plan goedgekeurd, en daar gaat het om. We waren vorige week maandag bij de provincie - de wethouders Plomp, Menne en ik - en we waren alle drie verbijsterd over het gebrek aan kennis. Wat krijgen we nóu?, dacht ik. Het is een compleet raadsel dat Wessels (de verantwoorde lijke ambtenaar van de afdeling Ruim telijke Ordening) zegt dat hij mijn plannen niet kent." Zo reageert de heer M.A. Taphoorn, aan wie de gemeenteraad het Soester iNatuurbad voor 1 miljoen gulden wil verkopen, op de beslissing van de pro vincie om haar goedkeuring te onthou den aan het gemeenteraadsbesluit tot verkoop van het bad. Hij is duidelijk te leurgesteld over de gang van zaken, om dat daarmee geen recht wordt gedaan aan de plannen die hij heeft met het bad en het terrein eromheen. "Tot m'n opperste verbazing hoorde ik dat het plan voor 140 bungalows was goedgekeurd. Kijk, als ik een échte koopman ben zou ik dat plan accepte ren en er 140 van die goedkope dozen neerzetten, maar dan verniel ik wél het hele bos. Dan ontkom je niet aan een complete kaalslag." De heer Taphoorn twijfelt er niet aan of de verkoop van het Natuurbad zal doorgaan. "De gemeente zal moeten verkopen; de enige ontbindende voor waarde is de bouwvergunning, maar ik roep die ontbinding in. Ik neem ook niet aan dat de gemeente een wanprestatie zou leveren door het bad nu verder te la ten rotten, terwijl ze er een miljoen voor kunnen vangen. Soest heeft zich te hou den aan de overeenkomst. Bij de notaris heb ik al een ton aan borgstelling gede poneerd. Ik heb gigantische kosten ge maakt, dus de wederpartij zal moeten presteren." Raadsel Volgens hem is het een raadsel dat de provincie onbekend is met zijn plan en de juiste informatie over de, koopsom. "t>e provincie vraagt een' é^lÖitatie- begroting, maar die geef ik niet. Ik neem aan dat dat een zaak van de. gemeente is." Hij wijst er in dat verband wel op dat de kosten voor zijn rekening komen ("kosten koper") en dat daardoor het miljoen voor Soest volkomen overeind blijft. "De actiegroepen roepen wel dat er weinig van overblijft, maar dat zijn grote leugens." Om dat te illustreren toont hij o.m. de papieren over de scha deloosstelling van de restaurant-be heerder. "Die man krijgt een behoorlij ke vergoeding. Hij stelt geen rare eisen en wordt betaald, punt uit. Ook met de exploitant van de golfbaan ben ik rond; de baan komt dichter bij de weg en wordt veel luxer, zoiets als in de Lage Vuursche." Er is ook geen sprake van dat de techni sche installaties als verloren moeten worden beschouwd. "Ik laat ze demon teren, reviseren en opslaan en afleveren op het moment dat de gemeente haar eigen zwembad gaat gebruiken. Alle kósten zijn voor mij. Ik steek m'n nek uit voor een gigantisch risico. Het gaat al om een bedrag van vier miljoen gulden voordat er één spade de grond in gaat." Wat de actievoerders rondbazuinen be schouwt hij als uiterst onfatsoenlijk. "Dat mag je alleen doen als je met Tap hoorn gesproken hebt, en zolang dat De heer Taphoorn maakte vorige week aan de redaktie van deze krant zijn misnoegen kenbaar over de me dedeling aan het slot van het artikel over de weigering van de provincie om de verkoop van het Soester Na tuurbad goed te keuren. Die medede ling luidde dat hij voor het sluiten van die editie niet meer bereikbaar was voor commentaar. Om misverstanden uit te sluiten: be doeld was dat er, zo vlak voor het "zakken" van de krant, geen tijd meer was om de heer Taphoorn om dat commentaar te vragen en het nog in het artikel te verwerken. Redaktie Soester Courant van Wwdestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Een bewoner van de Sparrenlaan meld de in het weekeinde de diefstal van ca. 30 vogels, waaronder enkele zeldzame en kostbare exemplaren. De vogels wa ren weggenomen uit een volière. De diefstal moet vrijdagmiddag tussen twee uur en kwart over vijf hebben plaatsgevonden. Omwonenden hebben laten weten in die periode wel een onbe kende auto bij het huis te hebben ge zien. De politie stelt een onderzoek in. Uit een schuurtje achter een woning aan de Johannes Poststraat werd vorige week een gereedschapskist met inhoud weggenomen. De schuur was niet afge sloten. De waarde van de buit bedraagt ca. 200 gulden, zoals de 58-jarige eige naar de politie meedeelde. Op de Laanstraat hield de politie vorige week een controle op de naleving van de maximumsnelheid. Van de 365 pas serende auto's reden er 16 duidelijk te hard. De bestuurders krijgen een pro ces-verbaal. De hoogst gemeten snel heid was 72 km/u. Verkeerd beeld De heer Taphoorn onderstreept dat hij begon met de intentie Soest "hardstikke blij" te maken. "Maar er bestaat een volkomen verkeerd beeld van wat ik wil. Ik ben géén project-ontwikkelaar. Wat ik bouw exploiteer ik zelf, voor ei gen rekening en risico. Het Soester Na tuurbad is me aangeboden en eerst wist ik absoluut niet wat ik er mee aanmoest. Toen ben ik eens over het terrein gaan lopen en langzamerhand is het plan toen gegroeid. Ik heb er vier architecten opgezet en m'n ideeën besproken met Netjes, de aannemer." Al bij de eerste presentatie van zijn plan - destijds in Darthuizen - werd de heer Taphoorn tot zijn verrassing geconfron teerd met tegenstand. "Ik wist niet beter dan dat er alleen raadsleden zouden zijn, maar we kregen direct al te maken met kritische mensen. We hebben toen meteen toegezegd dat er geen zwem- badloze periode in Soest zou komen en dat het Soester Natuurbad voor het pu bliek open zou blijven, voor een betaal bare toegangsprijs. Iedereen die eerlijk is zal zich mijn woorden herinneren. Daar kom ik niet op terug." Volgens de heer Taphoorn gaat het plan uit van de absolute toegankelijkheid van het bad voor de inwoners van Soest. "Voor het zwemmen, de sauna en het fitness-gebeuren moet ik het hebben van de totale bevolking. In de hotellerie is het een bekend gegeven dat nog geen twee procent van de gasten gebruik maakt van het zwembad. Daar speel ik op in, want ik bouw het niet om er te gaan knikkeren..." Zwembad als eerste Hij blijft bij zijn toezegging dat Soest geen zwembadloze periode tegemoet- gaat. "Als ik op 1 oktober kan gaan bouwen ben ik bereid als eerste het zwembadgebeuren aan te pakken, zo dat er volgend jaar april al gezwommen kan worden. Dan zit Soest in 1989 dus niet zonder zwembad, want een zwem- voorziening aan de Dalweg zal ook nog wel wat voeten in de aarde hebben." De heer Taphoorn verbaast zich over de tegenstand van de actiegroepen en van het onbegrip bij de provincie. "Ik heb alle respect voor de mensen die vanuit hun overtuiging, van binnenuit, tegen plannen zijn om bijvoorbeeld het bos aan te tasten. Maar dat gebeurt ook niet; ik ben zelf een natuur-fanaaten el ke boom op het terrein van het Soester Natuurbad staat beschreven in het plan. Er gaat geen boom weg; we bouwen er gewoon omheen." Het bosgebied blijft ter beschikking van de padvinders, met wie hij al een overeenkomst heeft geslo ten voor tien jaar, tegen de nauwelijks meer dan symbolische huurprijs van 25 gulden per jaar. "Iedereen moet ervan overtuigd zijn dat er iets goeds komt, waar heel Soest hardstikke trots op kan zijn en waarvan iedereen kan meeprofiteren, ook de le verancier van het ijsje en de frietjes. We creëren 165 arbeidsplaatsen!" Bedvulling Behalve het hotel met al zijn voorzie ningen gaat het in het kuuroord-plan van de heer Taphoorn ook om de bouw van een aantal hotel-service- appartementen, die voor gezinnen in het weekeinde beschikbaar zullen zijn tegen scherpe prijzen. "Het gaat vooral om bedvulling," legt hij uit. Het zijn in wezen uitgebreide hotelkamers met kookgelegenheid. Wie zo'n apparte ment Jtoopt gaat 's zomers toch naar het buitenland, >en dan moet het als beleg ging toch geld opbrengen. "Ik zou niet weten wat mensen tegen zo'n plan kun nen hebben. Maar het gaat ook alleen maar om een paar negatievelingen; voor de rest hoor ik waar ik ook kom al leen maar positieve geluiden." De toegang tot het zwembad wordt ook niet duur, benadrukt hij. "Bij de recep tie kun je straks kiezen watje wilt: wel of geen sauna, fitness, badhanddoek, zoutgrot of eventueel alleen zwemmen. Dan kun je ook de hele dag binnen en buiten zwemmen en buiten op de lig- weide zitten. De enige voorwaarde is dat de mensen niet hun eigen klapstoel tje mee brengen en een grote tas brood. Het moet geen rotzooi worden. Bij de horeca is alles verkrijgbaar, alleen geen alcohol, maar wel koffie en fris, en een broodje gezond - dat soort dingen." Het verwarmde binnen- en buitenbad zal geen drie maanden geopend zijn, maar het hele jaar door. Er kunnen na tuurlijk geen duizenden in, maar toch zeker wel zo'n 200 a 300 mensen tege lijk. "Als het Soester Natuurbad elke dag zoveel mensen had getrokken was het niet op de fles gegaan," aldus de heer Taphoorn. Zelfs op warme dagen - zoals vorige week - is er volgens hem niet veel te doen. De appartementen zoals ze in het kuuroord zijn gedacht. Op de bovenste tekening is het hotel-complex afgebeeld.

Soester Courant | 1988 | | pagina 3