4995 iïlidPub HOU JE VAN fénaeiJand «sage-W §De Soester Duinen Actiegroepen blij met provinciaal besluit over Soester Natuurbad Vijfduizend gulden voor 'Ons Gebouw' ter discussie Lichte stijging werkloosheid Commissie steekt stokje voor grondverkoop Birkstraat WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt uw aandacht voor Openbare bekendmaking Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen Hinderwet- aanvraag J. A. SMEEING Beheer b.v. Commissievergaderingen Commissie Beroepschriften Bouwzaken Klachten bezorging Soester Courant 'Gemeente moet beter luisteren naar bevolking' 'Door tussenkomst gemeente belangen geschaad' SWEATERS Soester Courant goede informatiebron Praten met B. W. in Soest-Zuid en Soest-Midden 'Poppenbeurs' in Amersfoort RITME, GEZELLIGHEID, ROCK AND ROLL, DISCO, EEN LEKKER DRANKJE, BALLROOM, VRIENDEN, VRIENDINNEN, LATIN AMERICAN... Slingerland heeft 'tallemaal... .NUCrfTWG01 DAG|ugV795^ RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155-12739 Burgemeester en Wethouders maken bekend dat voor de herkeuring van ma ten, gewichten en meetwerktuigen voor belanghebbenden, wonende te Soest en Soesterberg, dit jaar zitting zal worden gehouden in het herijklokaal, de com missiekamer (begane grond) van het stadhuis, Stadhuisplein 1 te Amersfoort op de volgende dagen en tijden: 6 september 1988 van 09.00 - 12.30 en van 13.30 - 16.00 uur; 7 september 1988 van 09.00 - 12.30 en van 13.30 - 16.00 uur; 8 september 1988 van 09.00 -12.30 en van 13.30 - 16.00 uur; 9 september 1988 van 09.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.00 uur. Aaan belanghebbenden wordt in herin nering gebracht dat: 1.aan de herijkplichtigen door de Dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk oproepingen zullen worden toegezonden, vermeldende plaats en tijdstip van herkeuring, maar dat voor degenen die geen oproep ont vangen, niettemin de verplichting tot herkeuring blijft bestaan; 2. alleen gewichten ter herkeuring be hoeven te worden aangeboden en dat maten en meetwerktuigen, mits voorzien van het jaartalmerk 81 of la ter, daarvan zijn vrijgesteld (maten en meetwerktuigen met een jaartal- merk 80 of voorafgaand dienen nog eenmaal ter herkeuring te worden aangeboden); 3. voor de gewichten een herijkperiode van 4 jaar geldt, zodat de volgende zitting voor de gemeente Soest eerst over ongeveer 4 jaar zal worden ge houden; 4. voor degenen, die thans van de her- ijkzitting geen gebruik maken, nog gelegenheid bestaat tot herkeuring aan het IJkkantoor Zwanenburg, Domineeslaan 91, geopend iedere maandag, uitgezonderd christelijke en nationale feestdagen, van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Betrokkenen wordt aangeraden niet tot die volgende zitting te wach ten, omdat dan inmiddels de thans op de gewichten voorkomende ijkmer- ken zullen zijn vervallen (het jaartal- merk 84 is geldig tot eind 1988); 5. voor de herkeuring en het justeren van gewichten keurloon c.q. justeer- loon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvangst nemen van de voorwer pen moet worden voldaan. Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnen gekomen om een hinderwetvergunning. De aanvragen liggen vanaf heden een maand ter inza ge bij de afd. Milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsu ren. De aanvragen zijn afkomstig van: a. P.C. Kuijer, Kerkpad ZZ 17, voor het oprichten en in werking hebben van een jongvee-opfok en varkens- mesterij op het perceel A.P. Hilhorst- weg (kad. gem. Soest sectie A nr. 1149); b. N. Ibrahim, Dillenburglaan 16-18, voor het exploiteren van een be staand Argentijns grill-restaurant r IN- EN VERKOOP ONROEREND GOED Mariastraat 1 - 3762 CW SOEST Telefoon 02155 - 1 83 86 TE KOOP SOEST 1 Middel wijkstraat: nieuwbouw half-vrijstaande landhuizen. Grond: 385 m2 per woning. Inhoud woning: 480 m3, garage 4,75 X 8 meter, carport 4,50 X 6 meter. (Inspraak mogelijk). Vraagprijs f 325.000,- v.o.n. 2 Laanstraat: vrijstaande woning. Grond: ca. 385 m2 (gedeelte be- drijfsbestemming). Met 6 stuks garages, zeer ge schikt voor klein bedrijf. Vraagprijs f 218.000,- k.k. 3 Braamweg: half-vrijstaande wo ning. Grond: ca. 285 m2. Met garage 3,30 x 10 meter. In perfecte staat van onderhoud, dichtbij de bossen en de duinen. Vraagprijs f 249.000,- k.k. Wij zijn genegen om onroerend goed in te ruilen. ("LosTorres") op het perceel Dillen burglaan 6-10; c. N. Ibrahim, Dillenburglaan 16-18, voor het exploiteren van een bestaan de grillroom ("ToetAnchAmon") op het perceel Dillenburglaan 16-18. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worde mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwa ren inbrengen: a. op verzoek tot 14 september 1988. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken (telnr. 02155-93458); b. en c.: op een openbare zitting te hou den op dinsdag 13 september 1988, aanvang 09.00 uur, plaats commissie kamer, Lange Brinkweg 77. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door degenen die reeds mondeling of schriftelijk be zwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. •Woensdag 24 augustus, 19.30 uur: commissie Milieubeheer Agenda o.a.: - ontwerp-bestemmings- plan "Soestdijk-Noord"; - ontwerpbe- stemmingsplan "Klein Engendaal"; - ontwerp-bestemmingsplan "Kerke- buurt"; - Eksterjager. •Woensdag 24 augustus, 19.30 uur: commissie Onderwijs Agenda o.a.: - vaststellen van het pro gramma voor de basiseducatie 1989; - vaststellen van het overzicht vermeer dering huisvesting basisscholen 1990- 1992. •Maandag 29 augustus, 19.30 uur: commissie Algemene Bestuurszaken •Dinsdag 30 augustus, 19.30 uUr: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: - aanpak objectieve ver keersonveiligheid 1989; - snelheidssig naleringssysteem; - reconstructie Kampweg-Banningstraat; - verkeerssi tuatie Noorderweg; - bouwplan Heijlij- gers lokatie voormalig politiebureau; - selectie opdrachtgevers woningbouw; - bespreking plan sportvoorziening Dal- weg; - bouwplan sportvoorziening Dal- weg (art. 19 procedure); - bestemming van het terrein Zonnegloren en een aanwijzing lokatie polikliniek. •Woensdag 31 augustus, 21.00 uur: commissie Bedrijven •Donderdag 1 september, 19.30 uur: commissie Welzijn Volksgezondheid Agenda o.a.: - lokatie polikliniek. •Donderdag 1 september: raadscommissie Gemeentehuis •Donderdag 1 september: commissie Financiën Plaats: dépendance achter gemeente huis, behalve commissie r.o. (Lange Brinkweg 77). De agenda's en stukken kan men inzien in het gem. INFOrmatiecentrum, hier kan men ook alles vertellen over de mo gelijkheid van "Spreekrecht tijdens de vergaderingen." De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschrif ten, bekend, dat op vrijdag 2 septem ber a.s. om 15.30 uur in de commissie- Zonder een enkel ambtelijk advies heeft wethouder Frans Kingma (PvdA) de commissie Welzijn gepolst over een gemeentelijke financiële bij drage voor "Ons Gebouw". Dit be drag is door de heren Ekel, Leyendek- ker en Daalhuizen gevraagd voor de verdere werkzaamheden, om de haal baarheid van hun initiatief aan te to nen. In principe is het College van B. W. daartoe bereid, onder voorwaarde dat de drie initiatiefnemers eerst een con creet plan van aanpak op tafel leggen. Niet bekend is wie het onderzoek moet gaan verrichten. De commissie reageerde verdeeld posi- tef. Johan Baks (CDA) vond namens zijn fractie dat dit particulier initiatief ook een particulier initiatief moet blij ven. Hij vreesde dat anderen dan ook het recht claimen hun "leuke"ideeën op kosten van de gemeente te laten uitzoe ken op haalbaarheid e.d. "Waarom hebben ze geen bijdrage gevraagd aan hun sponsors? De idee bestaat nu dat men door dit verzoek de gemeente deelgenoot wil maken," aldus de chris ten-democraat. Lydia Meyer (PvdA) was bevreesd dat een positieve reactie inhouden dat de gemeente er straks aan vast zit. Alleen de WD reageerde enthousiast. "De te verkrijgen gegevens kunnen wellicht ook voor iets anders van belang blijken," aldus fractievoorzitter Bert Krijger. Offers "Progressief Soest" wees het voorstel radicaal van de hand. Desgevraagd wees Leidje Tomassen op de bezuini gingen (170.000 gulden) die Welzijn en Cultuur weer in 1989 te slikken krijgen. "Een evenementenhal zal opherroepe- lijk op grote financiële offers van de ge meente komen te staan. Dat geld is er kennelijk niet, gezien de jaarlijkse be zuinigingen op dit terrein. En wie be taalt die vijfduizend gulden?" aldus het P.S.-raadslid. Het College wil het bedrag financieren uit de post "Onvoorzien". Het is niet duidelijk of de financiële commissie en de gemeenteraad zelf nog de kans krij gen zien over het voorstel uit te spreken. Die beslissing nemen B. W. deze week. De initiafnemers hebben inmiddels la ten weten geen evenementenhal te wil len koppelen aan de nieuwe sporthal. Zij hebben voorkeur voor een lokatie buiten de Dalweg. kamer van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat een openbare vergade ring van de commissie zal worden ge houden, waarin de volgende zaken aan de orde komen: 15.30 uur: bezwaarschrift Gerefor meerd Vormingscentrum Amersfoort tegen het be sluit tot weigering van sub sidie; 16.00 uur: beroepschrift P. Odijk te gen het besluit van burge meester en wethouders tot weigering van een bouw vergunning voor de vergro ting van een woonhuis op het perceel Koninginne- laan 7c; 16.30 uur: beroepschrift R. Eimers te gen het besluit van burge meester en wethouders tot weigering van een bouw vergunning voor het ver groten van een duivenhok op het perceel Tromslager- pad 13; 17.00 uur: beroepschrift G. Dorre- stein tegen het besluit van burgemeester en wethou ders tot weigering van een bouwvergunning voor het vergroten van een bedrijfs ruimte op het perceel Beu kenlaan 3; 17.30 uur: beroepschrift W. van Dor- restein tegen het besluit van burgemeester en wethou ders tot weigering van een bouwvergunning voor bouw van een duivenhok op het perceel Nieuweweg 25. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strékkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis met bedrijfsgebouw op een perceel aan de Dorresteinweg, sectie G, nr.s 8510 en 3479 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het bouwen van een woonhuis op een perceel aan de Talmalaan naast nr. 6, sectie K. nr. 2073 (ged.) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 8 aan de Wo ningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 25 augustus 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en stadsbeneer, afdeling bouw zaken, (kamer-021), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Informaties: info-centrum, STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. In de maand juli viel een lichte stijging te bespeuren in de werkloosheid in de regio. Soest, Baarn, Bunschoten Amersfoort, Eemnes, Leusden en Woudenberg werden alle geconfron teerd met meer werkzoekenden dan in juni. Het gewestelijk arbeidsbureau Amers foort telde vorige maand 10.255 werk lozen. Dat zijn er bijna tweehonderd meer dan een maand daarvoor. De lichte stijging is volgens het GAB toe te kennen aan de inschrijving van schoolverlaters. Toch is de stijging veel minder groot dan vorig jaar. Veel schoolverlaters slagen er in om vrij snel een baan te vinden. Mede dankzij die gunstige ontwikkeling is het aantal werklozen ten opzichte van juli 1987 met meer dan duizend afgenomen. In Soest zitten 730 mannen en 617 vrouwen zonder baan. Vorig jaar waren dat er respectievelijk 760 en 656. "We hebben de buit nog niet binnen, maar voor ons is het toch de bevesti ging van het idee dat er nog érgens recht bestaat en dat niet £lle ambtelij ke instanties zomaar over je heen wal sen. Er zijn nogal wat mensen die den ken: als de gemeente wat wil, dan is het een gelopen zaak. Dat valt dus wel mee. Het is niet zozeer een succes voor ons als wel voor de mensen die lekker in het Natuurbad zwemmen, vooral voor de kinderen." Bij de Soester actiegroepen die zich van meet af aan hebben verzet tegen de op offering van het Natuurbad is het nieuws van de provinciale weigering tot goedkeuring van de verkoop van het bad met grote vreugde begroet. Met na me Harry Witte ("Soest Alarm") en Gerard van den Deijssel ("Oh Oh") zijn in hun nopjes met deze streep-door-de- gemeentelijke-rekening. "We hopen dat de gemeente nu maar zo wijs is om op haar schreden terug te keren en ein delijk eens zorgvuldig gaat kijken naar de mogelijkheden voor overdekt zwem men in Soest, waarbij dan ook het Na tuurbad weer betrokken moet worden." De actievoerders menen dat in elk geval het alternatieve plan van "Oh Oh" eens serieus bestudeerd moet worden. "Dat is alleen maar afgeketst omdat het de 'voorkeur' niet had en omdat het besluit tot verkoop van het Natuurbad al geval len Was," aldus Gerard van den Deijssel. "De gemeente moet eindelijk.eens luis teren naar de bevolking en naar de kri tiek op hun plannen, en die niet afdoen als kleuterwerk of kwajongensgedoe. De-.-meeste actievoeiucrs zijn mensen die heel goed weten wat er in de ge meenschap van Soest leeft," vult Harry Witte aan. Openbaarheid Het gemeentebestuur heeft zich vol gens hem veel te rigide opgesteld. "De hele affaire is in feite een gevolg van het gebrek aan openbaarheid. Als niet alles achter gesloten deuren was gehouden zou eerder duidelijk zijn geworden dat de mensen het Natuurbad helemaal niet kwijt willen. Nu konden we pas laat in aktie komen, en dus waren we wel ge dwongen om er keihard tegenaan te gaan." Volgens hem staat het vast dat de besluitvorming bij de provincie mede is ingegeven door de 700 bezwaarschrif ten tegen de plannen voor een sport voorziening aan de Dalweg, die inmid dels verzameld zijn. De heren actievoerders hebben geen al te hoge pet meer op van het Soester ge meentebestuur. "Dit hadden ze moeten zien aankomen - maar ja, ze denken dat alles te regelen en te ritselen is..." Witte en Van den Deijssel wijzen er in dat ver band op dat de meeste argumenten te gen de verkoop van het bad rechtstreeks ontleend kunnen worden aan stukken van de gemeente zelf. "In de laatste her ziening van het bestemmingsplan wordt gesproken over een goothoogte van maximaal drie meter; vind je 't dan gek dat de provincie, als er een plan wordt ingediend voor gebouwen van elf meter hoog, zegt dat 't niet kan?" Enigszins boosaardig klinkt de sugges tie dat sommige ambtenaren misschien geen zin hadden in de "hap", en de zaak daarom "lullig" behandeld hebben. "Echte planologen moet de manier waarop Soest bezig is een doorn in het oog zijn." Toch beschouwen ze zich niet als "tegenstanders" van de gemeente: "We hopen echt dat het de laatste keer is dat Soest op deze manier afgaat, en we zitten heus niet te wachten op nog meer akties." Harde gegevens Volgens de actievoerders zal de ge meente nu met een compleet ontwerp- bestemmingsplan moeten komen - "maar dat lukt op z'n vroegst van de winter pas" - en met harde gegevens duidelijk moeten maken waarom wordt afgeweken van het door de provincie vastgestelde streekplan. "De provincie heeft destijds toegestaan dat de bestem ming (dagrecreatie) werd aangevuld met kleine verblijfsrecreatie, zodat er bungalowtjes konden worden neerge zet, om zo een betere exploitatie te krij gen van het Natuurbad. Maar de ge meente heeft nooit duidelijk gemaakt dat het bad niet meer openbaar toegan kelijk' zou zijn." De actievoerders hopen vurig dat er nu ruimte komt voor het "Oh Oh"-zwem- badplan, waarbij een nieuw overdekt bad - compleet met superglijbaan en andere speelse voorzieningen - wordt gerealiseerd bij het bestaande Natuur bad. "Het hoeft niet eens zo luxe, als het maar geen Turf-II wordt." Een standje voor wethouder Menne. Dat was min of meer de uitkomst van de discussie in de raadscommissie Fi nanciën en Grondbedrijf over een ter rein aan de Birkstraat, dat het College wil verkopen aan het eletrotechnisch bedrijf Frans Bosman b.v., dat ernaast ligt. De meerderheid van de commis sie had daar vorige week grote proble men mee. De grond was jarenlang in gebruik bij de heer Hazelaar, thans eigenaar van de Malvahoeve aan de Bosstraat. Deze wilde de grond kopen en later doorver kopen aan Bosman. Hij bereikte des tijds al overeenstemming met Bosman over de verkoop van de loods, waarin hij zijn bedrijf uitoefende, en zou deze voor 27.500 gulden overdragen. Op voorstel van de toenmalige direc teur van het Grondbedrijf, gemeentese cretaris Kruitwagen, werd afgesproken dat de gemeente de grond wel recht streeks aan Bosman zou verkopen en Hazelaar de loods. Later, nadat Kruit wagen afscheid had genomen, werd Hazelaar geconfronteerd met een an dere opstelling van het Grondbedrijf - nadat wethouder Jan Menne en CDA- raadslid Henk Strietman, zoals Haze laar de commissie vertelde, in sportte nue de zaak in ogenschouw hadden ge nomen. Door de neus geboord "Ik kreeg te horen dat ik helemaal geen recht van spreken had, omdat de erf pachttermijn verstreken was en de ge meente nu eigenaar van de loods," al dus Hazelaar, die zich zwaar gedupeerd voelt door het voorstel om de boel nu rechtstreeks aan Bosman te verkopen, die nu niet meer dan 10.000 gulden wil betalen voor de loods. Op die manier zou hem een fiks bedrag door de neus worden geboord. De meeste commissieleden hadden het volste begrip voor de heer Hazelaar, al gaven ze toe dat de gemeente formeel het recht aan haar zijde heeft. Hans Ou demans (WD) meende dat het College deze zaak niet op de juiste wijze had aangepakt en was tegen het voorstel. Hij kreeg de steun van de meeste ande re leden, met uitzondering van de CDA-ers Arie van den Breemer en Besselien Gerritse, die "geen moeite" hadden met het voorstel. Jan Visser (Prog. Soest) vond zelfs dat eerst de heer Kruitwagen maar eens ge raadpleegd moest worden. "Hazelaar heeft met die opbrengst rekening ge houden bij zijn verhuizing, en er was al een kontrakt voor." Hij vond dat de ge meente niet overhaast Bosman moest "matsen". "U trekt de ene burger voor boven de andere. Het is schandalig om het bedrijfsleven zó te bevoordelen." Doorverkopen Adriaan Pothuizen (D66) stelde even eens vast dat de belangen van Hazelaar door tussenkomst van de gemeente wa ren geschaad en pleitte voor uitstel en nader overleg tussen alle betrokkenen. Ook Raymond van Gelder (PvdA) meende dat de problemen in een goed gesprek te overbruggen zouden moeten zijn. Hij voelde wel wat voor de sugges tie van Meilof (GPV) om de grond éérst te verkopen aan Hazelaar - zoals oor spronkelijk de bedoeling was geweest - die het dan op zijn beurt kon doorver kopen aan Bosman. Wethouder Menne sputterde nog wel wat, met name over zijn vrees dat de ge meente uiteindelijk het verschil zou moeten bijpassen, maar volgens Van Gelder was daar wel een mouw aan te passen. De wethouder beloofde bij zo veel tegenstand uiteindelijk nog voor de gemeenteraadsvergadering (morgen avond) te proberen een oplossing te vinden, en anders de zaak maar uit te stellen. Menne vond de meerderheid van de commissie ook tegenover zich bij het voorstel om een strookje grond op de Eng te verkopen aan de firma Lenar- duzzi (Nieuweweg), die daarop nog een groenscherm moet plaatsen om de schutting van het bedrijf aan het oog te onttrekken. Het strookje zou 100 gul den per meter moeten kosten, maar volgens Van Gelder (PvdA), Oude mans (WD), Van den Breemer (CDA) en Meilof (GPV) moet het meer opbrengen (125 gulden), omdat het bedrijfsterrein is. De actievoerders voor het behoud van het Soester Natuurbad: Gerard v.d. Deijssel van "Oh Oh "(l.) en Harry Wit te van "Soest Alarm." (TURTLE NECK) in de nieuwe najaarskleuren Onder het motto Praten met Burgemeester en Wethouders" wordt op woens dag 7 september, 's avonds om 20.00 uur in gebouw De Rank, Soesterbergse- straat 18, een bijeenkomst gehouden die bedoeld is voor de bewoners, vereni gingen en instellingen uit de wijken Soest-Zuid en Soest Midden: het gedeelte van Soest dat begrensd wordt door de Dalweg, spoorlijn Amersfoort-Baarn, spoorlijn Amersfoort-Utrecht, spoorlijn Den Dolder-Soest-Zuid en Nieuwe weg. De bewoners uit deze wijken zijn die avond van harte welkom om hun zegje te doen over zaken die beide wijken aangaan. Burgemeester en Wethouders wil len door middel van dergelijke praatavonden te weten komen wat er zoal leeft onder de bevolking van diverse wijken. In het vooijaar werd een dergelijke avond voor de bewoners van Overhees gehouden. In december zal het college zijn opwachting weer in Soesterberg maken. De nieuwe inwoners van de wijken Soest-Zuid en Soest-Midden (d.w.z. zij die na 1 april van buiten Soest in deze wijken zijn komen wonen) zijn voor deze avond persoonlijk door Burgemeester en Wethouders uitgenodigd. Voor hen kan deze avond dan een kennismakings- en informatiebijeenkomst zijn. De avond in De Rank wordt gehouden in de vorm van een informatieve beurs. Men kan zelf bepalen op welk tijdstip men wil binnenkomen (tussen 20.00 en 22.00 uur). Op zondag 4 september wordt in so ciaal cultureel centrum "De Drietand", Neptunusplein 34 te Amersfoort, een grote poppenbeurs annex expositie ge houden. 35 Poppenmaaksters zullen hun technieken demonstreren en in gaan op vragen uit het publiek. Tevens zullen zij voorlichting geven over de te gebruiken materialen, die ook verkrijg baar zullen zijn. Men kan zich bij verschillende plaatse lijke poppenmaaksters ook laten in schrijven voor een cursus. Het accent van de beurs ligt op het zelf maken van poppen en teddy-beren. Dit kan met verschillende materialen; om er een aantal te noemen: kunststof, percelein, gips, textiel, etc. Behalve handgemaakte poppen zijn er ook oude kantjes en bandjes, pruikjes, kleding en andere zaken om een pop af te maken. Zelf poppenkleding maken kan ook met de aanwezige stoffen en andere materialen. Om het overzicht van het poppengebeuren compleet te maken zijn ook replica's van antieke poppen en antieke poppen zelf te be wonderen en ofte kopen. Ook poppen huizen en miniaturen zijrv aanwezig voor de verzamelaars. Poppendokter Een speciale attraktie is de aanwezig heid van één van de weinige poppen dokters. Oude en vermoeide poppen geeft zij een opknapbeurt, kleine repa raties herstelt zij ter plaatse maar pop pen met grotere mankementen neemt zij maar naar haar werkplaats. De openingstijden van de beurs zijn van 10.30 tot 16.30 uuf. De toegang is f 3,50 voor volwassenen en f 1,— voor kinderen tot 12 jaar onder geleide. Voor meer informatie kunt u bellen tel. 033-635151 (VVV Amersfoort) of 02158-1809 (Atelier Niesje Wolters- van Bemmel). Ens9oeeJtkenns^sterber9 'nS 20-35 \*at sM-SAvoGUeer °eSten ubs20"35 iaat 1i iMQf k. Kc \n DANS-DISCO-PARTY-CENTER Weegbreestraat 205-207 - Soest Telefoon 02155- 17954

Soester Courant | 1988 | | pagina 5