Stars en Stripes beheersen winkelbeeld in Hartje-Zuid Nachtrust moet. Uw leven lam! Vraag om de 'dollars' in Hartje-Zuid! Kinderbraderie: woensdagmiddag 31 augustus! Volgende week "Amerikaanse Vierdaagse" in Soest in t- JEUGD EHBO Grote Amerikaanse loterij Hartje-Zuid opent "Amerika 4-daagse" met de jeugd: i, kCTT WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 55 1 D. l) EHBO VOOR JONG en OUD B kso EERSTE HULP BI J ONGELUKKEN f I Verlicht hun leven DEPYRAMIDEN WIJN/1NDS4'1 HOON/HOPE De donderdagochtend voor de ouderen v <*4 HARTJE-ZUID HARTJE-ZUID HARTJE-ZUID HARTJE-ZUID HARTJE-ZUID Een Amerikaanse vierdaagse heeft nauwelijks iets met de wandelsport te maken. Behalve dan wanneer u een vergelijking wilt maken met het heen en weer kuieren over de inmiddels we reldberoemde braderie van de winke liers in het Zuidelijke deel van Soest. De "Amerikaanse Vierdaagse" is een uitvinding van de Promotiecommissie van de winkeliersverenigingen. Gelet op het jaarlijkse succes van hun manifestaties en zéker indachtig het Oostenrijkse festijn van twee jaar gele den, kunnen tienduizenden Soesters zich wel weer opmaken voor enkele da gen jolijt en voordeeltjes. In Hartje-Zuid kunt u "de States" ont moeten en kunt u zich in New York wa nen: Soesterbürgsestreet. Zo gek nog niet met zoveel Amerikanen in de buurt op de basis! Thema Amerika De promotiecommissie van Hartje- Zuid, dit jaar onder leiding van foto graaf en computerman Dick van Essen, was oorspronkelijk van plan om er een grootscheeps Country en Westernge- beuren van te maken. Een goede grondgedachte, want veel mensen hou den daarvan. Veel mensen ook weer niet en daarom leek het verstandiger om Amerika 'sec' te nemen en het feest niet toe te spitsen op een onderdeel van de samenleving in dat immense land vol onbegrensde mogelijkheden. Amerika met zijn Manhatten, het Vrij heidsbeeld, Disneyland, het Harlem vol globetrotters, de highways, Hollywood, de a.s. Presidentsverkiezingen.... Mo gelijkheden zat om er een enthousiast aantal winkeliers mee op hun kop te zetten. En dat gaat gebeuren. Volgende week woensdag te beginnen met een groot scheepse kinderbraderie, 's middags van 13.30 - 17.00 uur, gevolgd door een speciale ochtend voor bejaarden en gehandicapten op donderdag van 9.00 - 12.00 uur. Hartje-Zuid heeft hiertoe besloten omdat men maar al te goed doordrongen is van het feit dat door grote drukte op middagen en tijdens de koopavonden er niet altijd voldoende tijd en ruimte is om juist dat kleine tik- kie meer service te kunnen verlenen dan men eigenlijk wel zou willen. De winkeliers in Zuid maken dat een beetje goed misschien door een hele ochtend ter beschikking te stellen, zodat men op zijn of haar gemak van het Amerikaase gebeuren kan genieten. Een gratis kop je koffie staat klaar bij Snackbar ,,'t Pleintje." 11e Braderie De "stars en stripes" zullen hun hoogte punt bereiken tijdens de 1 le braderie. Met verve en vaart en met veel ervaring is de organisatie opgezet en het zal er ongetwijfeld weer erg druk zijn. Hartje- Zuid rekent elk jaar op tienduizenden mensen en dat heeft ook te maken met de gelukkige omstandigheid dat het tot nog toe altijd fraai zomeravondweer is geweest. Een braderie op z'n Ameri kaans is op zich al een bijzonderheid die velen nieuwgierig zal maken. Er zal veel, zeer veel te doen zijn op die 11e Hartje-Zuidse braderie. Minstens 100 kramen zijn reeds besproken en wie er nog bij wil, moet snel zijn. Hij of zij kan kontakt opnemen met de secre taris van de winkeliersvereniging, de heer Bob Buijs, telefoonnummer 02155-14471, maarliefst niet na 10.00 uur 's avonds. Er komt een reuze-springkussen, veilig en steeds bewaakt door twee leden van het organiserend comité. Staat het vrij heidsbeeld er niet zelf levensgroot - dat was te kostbaar, een vijf meter hoge Co- ca-Coloafles is wél te vinden, voor de deur van Slijterij Van der Linden, hoek Soesterbergsestraat/Gallenkamppels- weg. Wat Van der Linden en zijn colle ga's voor commerciële zaken tijdens de braderie in de aanbieding hebben, zul len wij volgende week in onze braderie editie uit de Amerikaanse doeken doen. [KONINKLIJKE) Ined.vereniging) De SENIOREN-CURSUS, begint op dinsdag 6 september 1988. Kosten voor de gehele cursus f 105,—. Voorinschrijving verzekert U van deelname, want steeds moeten er weer cursisten worden teleurgesteld. Aanmelden bij de secretaresse mevr. A. C. Jorna-van Waes, telefoon 1 86 46. U kunt ook schriftelijk aanmelden bij de secretaresse aan het adres W. de Zwijgerlaan 44, 3761 CR Soest. De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11- en 12-jarigen) en het JEUGDDIPLOMA B (13- tot 15-jarigen) begint op dins dag 6 september 1988, aanvang 18.30 uur, in het EHBO- gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten gehele cursus 120,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidsters: Mevrouw E. van der Steeg-Holleman tel. 2 36 43 Mevrouw J. H. Kok-van Daatselaar tel. 1 50 65 i Dagen Amerika in 'Hartje-7Mid. Onder de titel "Verlicht hun leven" is de Lionsclub Eemland gestart met een grote actie ten gunste van de spierdystrofiepatiënten. Het gaat daarbij om de verkoop in onze regio van pakketten lampen, die voor een interessante prijs aan de man worden gebracht. Op de Braderie in Hartje-Zuid zullen de Lions met een stand aanwezig zijn. Het is het begin van een grote actie, welke tot in oktober a.s. voortduurt en waarvan men via diverse manifes taties kennis kan nemen. a» f, f.y :»jc ixa Kom vrijdagavond 2 september met dit lot Dollarjagen tijdens Braderie. Win een van de vele prachtige prijzen samen met presentator Dick Passchier Welkom en een plezierige avond K.v.K. A'foort nr. 244/1988 Al even beroemd als de braderie zelf is het "Hartenjagen," de grote jaarlijkse loterij die door Dick Passchier op het grote podium wordt geleid en waar de rap pratende quiz-maSter tussendoor de wervelende stroom kadootjes het publiek inmikt. De 'hartjes' zijn dit jaar vervangen door 'dollars' en het traditionele Rad van Avontuur, waarvan het ijzerzaagje nog al eens wilde breken, wordt vervangen door de computer met monitoren op en rondom hei podium. Up uu, iuviulv.uu verschijnen de winnende nummers in grote heldere cijfers. Passchier krijgt een fraaie rode druk knop onder zijn vuisten en zal steeds luid en duidelijk door de straat schal lend de gelukkig makende nummers bekend maken. Er zijn interessante prijzen te winnen. De hoofdprijs is dit jaar een videorecor der. Wie een winnend lot bij zich heeft, wordt meteen op zijn wenken bediend. Bij iedere bestede f5,— een "Dollar- Ion In de editie van onze krant van woens dag 7 september worden alle nummers en de daarbij behorende prijzen gepu bliceerd. Dollarloten krijgt u bij alle deelnemende winkeliers, bij iedere vijf bestede guldens: één lot. U kunt vanaf woensdag 31 augustus naar de dollarlo ten vragen. De loten worden tot en met vrijdagavond (braderie) verstrekt, dus niet meer op zaterdag. Passchier Dick Passchier doet voor de tiende keer mee. Hij liet alleen verstek gaan bij de openingsaktiviteiten ter gelegenheid van het nieuwe deel op de Zuidprome nade, alweer vier jaar geleden... Voor het eerst wordt het traditionele Rad van Avontuur in het magazijn gela ten en vervangen door de computer. Het Hartenjagen blijft in principe wel gehandhaafd, maar krijgt een andere naam: "Dollar-jagen." De loten die u vanaf woensdag 31 augustus bij iedere vijf bestede guldens ontvangt bij alle deelnemende winkeliers, hebben het "gezicht" van een-^plïar met een paar ingrijpende wijzigingen hier en daar. Het nummer vindt u naast het portret van Washington, die toch nooit gedacht zal hebben ooit nog eens hoofdrolspeler te worden in een loterij van winkeliers in Soest in dat piepkleine Nederland! Passchier zal éven moeten wennen aan de grote rode knop waarop hij moet slaan om de nummers op de computer schermen te krijgen. Goed leesbaar met grote cijfers. De monitoren staan opge steld op en om het podium, dat halver wege de Soesterbergsestraat (waar u vroeger de groenten- en fruitzaak van de heer Brinkers vond). Het podium is opgebouwd met grote ruime opleggers van de firma Roest en Rijschool Los. Het geluid wordt, als vanouds door de hele straat, verzorgd door Ton Hilhorst. Shoarma Grill Restaurant Pizzeria Soesterbergsestraat 20A - Soest Telefoon 02155 - 2 18 60 Openingstijden: ma t/m za 12.00-23 00 uur zondag 14.00-23.00 uur Dick-Wallstreet"-Passchier leidt het "Dollar"-jagen op het grote podium. Hartje-Zuid,het winkelcentrum met onbegrensde mogelijkheden! Teveel op om te noemen We hebben het nog niet eens gehad over de wedstrijden met de "Quads", de snelle, handige karretjes met die dik ke banden, waarmee Autorooij midde nin de roos gaat schieten, de clown Wil- lempie, de aktiviteiten van C-drie, de sierpleister demonstraties van Brands- ma, de oude Amerikaanse legerauto's, het skate-board demonstratieteam, de mechanische stier, de kinderdraaimo len en de boksbal, het brandweerspel, het muziekschoolgebeuren bij het Kruidvat, de Middleton Jazzband, de KNIJN straatmuzikanten, die alsmaar fluitend, trommelend en blazend rond lopen.... We komen daarop volgende week woensdag, vlak voordat het grote feest losbarst uitgebreid terug. Elders op deze pagina vindt u informatie over de kinderbraderie Van woensdag en de bejaarden en gehandicaptenochtend van donderdag. Waar u zich moet ver voegen, hoe u aan een plaatsje komt, wat wel en wat liever niet mag, hoe laat met de inrichting kan worden begonnen enz. En wie nü al meer wil weten en echt héél dringend om informatie verlegen zit, belt even met de heer Buijs, secretaris van de promotiecommissie van Hartje- Zuid. Telefoon 02155-14471 tot 10.00 uur 's avonds. Een gezonde nachtrust is de basis voor een gezond en aktief leven. Bezuinig dus niet op uw slaap- komfort. Uw Bedderie specialist geeft u graag een persoonlijk advies als het gaat om gezond en behaaglijk slapen. LIST DE BEDDERIE SPECIALIST WEETALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Soesterbergseslraal 37 - Soest - Tel. 13097 II Amerikaanse 4-daagse Ouderen en minder goed ter been zijn de dorpsgenoten kunnen donderdag morgen terecht in Hartje-Zuid. Dan is er ruimte en rust en kunnen vooral zij die wat meer tijd nodig hebben, het eens kalmpjes aan doen met winkelen. Spe ciaal ten behoeve van rolstoelen zullen de winkeliers ervoor zorgen dat de gangpaden in hun zaken voldoende ruimte bieden. De obstakels worden zo veel mogelijk weggehaald, zonder dat de talloze aanbiedingen op de achter grond zullen raken, want daar gaat het per slot van rekening om. Voordeel ha len en er is veel bedacht overal. Wie het tijd vindt worden om een kopje koffie te gaan drinken, kan er in ieder geval één gratis gaan halen bij Snackbar ,,'t Pleintje". Dat geldt ook voor één be geleider van iemand, die Hartje-Zuid per rolstoel gaat doen. Het parkeerter rein is groot genoeg. Niet alleen voor auto's, maar ook voor busjes. Ook daar zal het organisatiecomité ervoor zorgen dat vervoermiddelen van ouderen en gehandicapten voorrang krijgen. Inlichtingen over deze ochtend kunt u telefonisch inwinnen bij hr. B. Buijs tus sen 10.00 en 20.00 uur, tel.: 02155- 14471. Vooruitlopend op de grote "Amerika- braderie" van Hartje-Zuid die vrijdag over een week zal worden gehouden, staat de woensdag daaraan vooraf gaand geheel in het teken van de jeug dige marktkoopman en -vrouw. De winkeliers in en om de Soesterbergse straat en de Zuidpromenade organise ren die middag, 31 augustus a.s., een kinderbraderie voor superjonge on dernemers (tot en met 12 jaar). De deelnemers krijgen een van te voren goed schoongemaakt plekje in en bij het centrum toegewezen, waar ze op een kleed of oude, van thuis meegenomen lappen, of aan tafeltjes of kistjes, een gezellig verkooppunt kunnen creëren. De enige voorwaarde waaraan de jonge verkopers en verkoopsters zich moeten houden is, dat er louter en alleen ge bruikt spul aan de man mag worden ge bracht. Alle artikelen hebben een vaste prijs van een paar dubbeltjes tot en met een paar kwartjes of guldens. Leuke oude dingen We kennen het verschijnsel allemaal bij ons thuis: de rommelzolder, of dito kast, de geheimen van de schuur of het berghok... Er zijn vaak dingen bij waar van we slechts node afstand kunnen doen. Aan elk voorwerp kleeft wel een herinnering. Help uw grut een handje als ze mee willen doen aan de kinder braderie in Zuid. Ga even met ze naar boven of de schuur in en probeer een leuk assortimentje afdankertjes met ze samen te stellen. Oud gereedschap, speelgoed, potten en pannen, spelletjes, defecte zaken die anderen misschien nog kunnen repare ren of er onderdelen van kunnen ge bruiken. We denken aan die in de weg staande stofzuiger, strijkbout, snijbo- nenmolentje en ga zo maar door. En op kledinggebied zitten de kasten soms vol aangename kinderbraderie-verrassin gen! U doet toch nooit meer wat met al die dingen. Hoe leuk is het niet te weten dat uw buiten dienst geraakte artikelen straks bij een ander goede sier maken of.... wachten op de volgende kinder braderie, waar u ze misschien zelf weer terugkoopt. Kortom: wie kinderen een warm hart toedraagt - en wie doet dat niet - ver leent enige assistentie. Maar ga er nou ook weer niet te ver mee. Laat het kind tijdens de braderie zoveel mogelijk zichzelf zijn, dat maakt het nou juist zo charmant, zo spontaan. Ga het zaakje niet voor hem of haar zitten verkopen, dat is niet de bedoeling. Tijdens vorige kinderbraderieën was de hand van pa en ma hier en daar op dat punt net een tikkie te sterk merkbaar. Aanmelden Kinderen die mee willen doen, kunnen zich donderdag 25 augustus, morgen dus, aanmelden bij Sporthuis Eb. Ka reisen aan de Soesterbergsestraat num mer 3, tussen 16.00 en 17.00 uur. De deelname is gratis. Iedereen krijgt een "marktkaart," die moet worden inge vuld met naam, adres, etc. Om de braderie zo ordelijk mogelijk te kunnen laten verlopen is er een speciale commissie ingesteld, die aanwijzigip- gen geeft. Alle deelnemers en deel neemsters zijn verantwoordelijk voor hun eigen "stekje", dus: netjes houden en schoon achterlaten als de braderie is afgelopen. Eventuele schade - je weet maar nooit - is voor rekening van de standhouder. De commissie van Har tje-Zuid zal ervoor zorg dragen dat het hele marktterrein er woensdagavond weer perfekt uitziet. Aanmelders moe ten er wel snel bij zijn. Het aantal plaat sen bedraagt ca. 170 en helaas, op op! Organisatie De kinderbraderie wordt gehouden op woensdagmiddag 31 augustus a.s., van 13.30 tot 17.00 uur. De deelnemers krijgen ruimschoots de tijd om hun spulletjes uit te stallen op de plaats die duidelijk met een nummer op de markt kaart staat aangegeven. Het nummer is gemakkelijk terug te vinden op de plek waar de zaak kan worden opgebouwd. Even zoeken, maar dat lukt vast wel. Een aantal winkeliers heeft gezorgd voor een gezelligheidje in de vorm van een "Marsje" (De Kaasspecialist), een "frisje" (Cl000) en een ijsje, dat wordt gepresenteerd door Snackbar ,,'t Plein tje". Probeer de kinderen wat Arneri- kaans aan te kleden, een cowboyhoed, een paar laarzen, een Uncle Sam-hoge hoed en dat soort uitmonsteringen. Per slot is het een Amerikaanse 4-daagse in Zuid... Alle winkeliers helpen een handje. Als de standhouders-in-spé moeten toilet teren, of een ^glaasje water nodig heb ben in verband met het eindeloze 'smoezen' dat ze moeten doen om los te komen, kunnen ze bij de dichtstbij gele gen winkeliers aankloppen. En wie te vaak moet, wisselt gewoon af en toe van winkel. Nadere inlichtingen kunt u in winnen op nummer 02155-14471, de heer B. Buijs, van maandag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 14.00 uur.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9