ftliriÈiland HOU JE VAN Terug naar de 60-er jaren met de Murphy Jets Meningen van lezers Bij de VOLKSUNIVERSITEIT word je wijzer WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 10 Beelden-expositie in C-drie Loodgieterswerk Inbraak Beukenlaan mislukt Bromfietsers gewond Natuurbad Tweevoud Open Dag op 2 september Mayindra: een open huis voor iedereen Programma van donderdag 1 september t/m woensdag 7 september Volksuniversiteit Soest/Soester berg Broodbakken Kunstgeschiedenis Open Dag Negentien cursussen Dronken in auto Centrum Mayindra Tot 10 september mogelijkheden tot inschrijving RITME, GEZELLIGHEID ROCK AND ROLL, DISCO, EEN LEKKER DRANKJE, BALLROOM, VRIENDEN, VRIENDINNEN, LATIN AMERICAN... ber DA G|jgfl 7954_ Gestolen wagen in brand gestoken Hatha-yoga cursus V olksuni versitei t tot 10 september inschrijven! Doberman vergiftigd WOENSDAG ^DJ^, "Hooggec Publiek" Cultureel Creatief Centrum Open Dag 4 september Op zondagmiddag 4 september opent C-drie haar deuren voor het publiek. Er is op die dag van alles te beleven en te zien. Zo zal het duo Tweevoud het pu bliek vermaken met clowns-acts, mu ziek en pantomime. Voor de muziek, dit keer het pure 60-er jaren geluid, zorgt de band Murphy Jets '85. Bij mooi weer maken we buiten een podium voor de optredens en een terras voor de dor- stigen. De docenten zullen aanwezig zijn om al of niet met hun oud-cursisten informatie te geven over de cursussen. C-drie is van 13.00 tot 17.00 uur ge opend. Cursussen De belangstelling voor één van de 65 cursussen is enorm bij het Soester pu bliek. Een week na het bezorgen van de cursusfolders hadden al ruim 200 men sen zich ingeschreven. Hiermee is ons record aan voorinschrijvingen absoluut overschreden. Ook tijdens de Open Dag kan worden ingeschreven, de men sen van de administratie zitten er voor! De cursussen beginnen in de week van 5 september, ook dan kan nog worden in geschreven, omdat pas na de eerste les sen bekeken kan worden of een cursus doorgaat, of dat er een wachtlijst ge maakt wordt. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de administratie, tel. 02155-22188 van 13.00-17.00 uur. Demonstraties op Open Dag De docenten van C-drie zullen op deze dag weer hun uiterste best doen hun cursussen op een ludieke manier te ver kopen. Klaaske de Vos, docente kunst geschiedenis, zal in zaal 1 (boven) om 15.00 uur een open les geven over het impressionisme. Tevens zijn er gedu rende de hele middag dia's te zien met ingesproken tekst over de verschillende kunststromingen. Drama-docente Ans Jepkes zal samen met Jeannette Banen een scène ten to nele brengen uit het stuk "De Meiden" van de schrijver Jean Genet. Van dit stuk is ook een video-opname gemaakt, die regelmatig vertoond zal worden. De docenten van de afdeling dans zul len een aantal demonstraties en open lessen geven van de cursussen: Turks volksdansen, Joegaslavisch volksdan sen, Jazz-ballet, Showdans, Klassiek ballet. Grasduinen in Letterland Zoals u misschien al in ons cursuspro gramma gelezen heeft, biedt C-drie voor het komende seizoen een cursus li teratuurbeschouwing aan. Docent Wim Burghouwt heeft voor deze cursus een boekenlijst samengesteld met werken van zowel Nederlandse als Belgische schrijvers. Alle boeken die in de cursus behandeld zullen worden, zijn vanaf volgende week en natuurlijk ook op de Open, Dag in de hal van C-drie te be zichtigen. In samenwerking met boek handel van de Ven uit Soest wordt een vitrine ingericht met o.a. de boeken: "Van oude mensen de dingen die voor bij gaan" van Louis Couperus, "De Metsiers" van Hugo Claus, "Hersen schimmen" van J. Bernlef, "Het jon gensuur" van Andreas Burnier en vele andere. 'CATS' C-drie is steeds op zoek naar goede do centen. Door verhuizing, huwelijk of andere oorzaken gaan docenten weg. Dan is het soms moeilijk een goede plaatsvervanger(ster) te vinden. Afge lopen jaar was de situatie bij klassiek ballet door de wisseling van docenten niet plezierig. Uiteindelijk wisten wij Herbert Neutgens te contracteren. Een heel goede docent, waar wij erg blij mee waren. Veel ideeën en al snel had hij een uitstekend contact met de cursisten. Maar een goede docent/danser krijgt vele aanbiedingen. En als een danser de unieke kans krijgt mee te werken aan de musical Cats, dan is de keuze voor de hand liggend. Herbert Neutgens gaat meewerken aan de uitvoeringen in Am sterdam en Parijs. Helaas verliezen wij een kwalitatief zeer goede docent. Mis schien komt hij volgend jaar wel weer terug. Exposities De eerste expositie van het seizoen wordt gehouden door Marie Jacqueline Boormans. Deze beeldhouwer uit Baarn exposeert beelden, litho's en schilderijen. De schilderijen zijn spe ciaal voor deze expositie vervaardigde aquarellen. Een primeur voor C-drie. De expositie loopt tot en met 29 sep tember en is dagelijks te bezichtigen. Installatiebedrijf j. comelisse bv. Stenen hebben een wordingsgeschie denis van miljoenen jaren. Oeroud. Als je ernaar kijkt zit er kracht in. Oer kracht. Als je erover nadenkt zijn ste nen een mysterie. Marie Jacqueline Boormans is beeld houwer. zij werkt bij voorkeur in allerlei steensoorten, waarbij elke soort naar zijn aard bewerkt wordt. Zij laat zich daarbij min of meer leiden door de vor men die de natuur aanreikt. Hierover zegt 7'j: "De natuur laat zich immers niet dwingen. Hij dringt zich aan me op en ik kan er niet omheen. Soms geeft hij mij het gevoel me "in zijn macht" te hebben, me in "zijn greep" te houden. Ik ben slechts de "ademloze" beeldhou wer die meehelpt zijn elementen tot le ven te brengen en deze natuurlijke wor steling duurt voor mij tot het zoete ein de toe." De structuur van de steen heeft voor Marie Jacqueline een duidelijke functie en wordt daarom bewust gebruikt in haar plastieken. Deze zijn voor een be langrijk deel non-figuratief d.w.z. geen directe weerspiegeling van de natuurlij ke realiteit. Bij de meer gepolijste vor men komen er ook wel realistische ele menten naar voren. Bij het aanschou wen van de gepolijste vormen krijg je onwillekeurig het idee dat de beeldhou wer over engelengeduld moet beschik ken. Marie Jacqueline Boormans volgde haar opleiding in Limburg, Utrecht, Alkmaar en Amsterdam. Haar artistie ke begeleider was Wessel Couzijn. Ze maakte studiereizen naar Italië, Rus land, Griekenland, Engeland en expo seerde met grote regelmaat in binnen en buitenland. Haar werk is gekocht door musea en galeries (in Nederland, Frankrijk, Polen, China, België en de USA) en bedrijven en instellingen. Sinds 1987 woont en werkt ze in Baarn waar zij haar "Plein '87" heeft ingericht, een plein waar tussen bomen en planten haar beelden staan opgesteld en de be zoeker vrij kan rondlopen. Van 4 t/m 29 september exposeert Ma rie Jacqueline Boormans haar beelden in Cultureel Creatief Centrum C-drie. De beelden worden aangevuld met li tho's en schilderijen. Deze laatsten zijn aquarellen die speciaal voor de exposi tie in C-drie zijn vervaardigd. Hiermee toont Marie Jacqueline aan dat zij een veelzijdige kunstenares is. De expositie is dagelijks te bezichtigen tijdens de openingsuren van C-drie. De Murphy Jets zijn te horen tijdens de Open Dag van C-drie op 4 september 1988De band bestaat uit 6 ledenTheo (zang), Johan (keyboards), Gerard (so- ogitaar), Dick (saxofoon), Piet (drums, basgitaar) en Paul (drums). De band werd in 1964 opgericht en speelde door het hele land een stevig beatrepertoire, later soul en rhythm blues. Het repertoire bestaat momen teel voor het grootste deel uit soulmu ziek van o.a. Otis Redding, Wilson Pic- ket, Percy Sledge, Them, Sam Dave afgewisseld door rhytm blues en rock roll van Everly Brothers, Elvis Pres- Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Tel. (02155)13014-12577 Onbekende daders hebben in de nacht van donderdag op vrijdag geprobeerd in te breken in het pand van een drukke rij aan de Beukenlaan. Met een schroe- vedraaier werden twee bovenlichten ge forceerd, maar verder is men niet geko men. Een getuige wist te melden dat hij twee mannen bij het pand had gezien, maar de politie heeft hen niet meer kun nen achterhalen. Twee jeugdige bromnfietsers uit Drie bergen, resp. 17 en 19 jaar, raakten vrij dag licht gewond toen ze met elkaar in botsing kwamen. Ze reden achter el kaar over het fietspad langs de Van Weerden Poelmanweg, toen de achter ste door onbekende oorzaak tegen de voorste botste. De jongste werd met schaafwonden en vermoedelijk een lichte hersenschudding overgebracht naar het ziekenhuis in Zeist. Wat ik de laatste tijd steeds meer be speur bij het lezen van uw krant, is dat u zeer duidelijk stelling neemt vóór actie groepen als "Oh,oh" en tégen dhr Tap hoorn,het College van B W en verder al degenen die het Soester Natuurbad willen verkopen. Daarom was ik blij, toen dhr Taphoorn duidelijk reageerde en een rectificatie eiste van de medede ling dat hij "voor commentaar niet meer te bereiken was". De redactie had beter naar waarheid kunnen schrijven, dat het te laat was om het commentaar van dhr Taphoorn nog te vragen en in de krant te zetten. Maar dat deden ze niet, de leden van de redactie van "onze" Courant. Door te schrijven, dat hij "voor commentaar niet meer te bereiken was", zou Cou rant-lezend Soest eens diep fronsen en zeggen: "Wat een flauwe man toch, die Taphoorn." En ik neem aan, dat de redactie dat wel wist. Nee, dan Arie Wandelaar. Die bekijkt (naar mijn mening althans) de zaak een stuk objectiever. Die zet tenminste bei de partijen (B&W èn Soest Alarm) in hun hemd. En doet het voorstel, om de tafel te gaan zitten. Naar mijn mening de beste oplossing voor alle geschillen. Overigens zet ik een groot vraagteken achter alle nadelen, die "Oh, oh" en "Soest Alarm" etc. opwerpen. Dat Soest enige tijd zonder bereikbaar zwembad zou zitten, is m.i. uit de lucht gegrepen. Als we de kaart er even bij nemen zien we dat: 1) het Bosbad van Amersfoort sléchts 3 km is verwijderd van de kruising Von dellaan-Soesterbergsestraat; dat is dus bijna even dichtbij als het Soester Na tuurbad; 2) het Baarnse Bosbad slechts 4 km is verwijderd van het Nieuwerhoekplein: dat is dus stukken dichter bij Soestdijk dan het Soester Natuurbad. Daar wil ik nog even aan toevoegen, dat dhr Taphoorn heeft toegezegd dat zijn zwembad voor ons Soesters toeganke lijk zou zijn tegen dezelfde prijs, die de gemeente van plan is te vragen voor de toegang tot haar -nieuw te bouwen- zwembad. Heel redelijk, toch. Voor mij hoeft de gemeente dus niet eens een groot zwembad aan de Dalweg te bouwen, hoewel dat mooi meegeno men zou zijn. Wel is het jammer, dat het Soester Na tuurbad voor slechts 1 miljoen gulden zou worden verkocht; dat had best wat meer kunnen zijn. Maar voor de rest...ik lig er niet wakker van. E. Mink (15 jaar) Naschrift redactie: Als we zó gemeen waren hadden we de mededeling o ver de bereikbaarheid voor commentaar wat overigens ook voor de actiegroepen gold) heus niet nog eens uitgelegd. Foei, zó jong, en dan al zo lelijk doen! Trou wens: waaruit blijkt die "zeer duidelij ke" stellingname dan wel? Of geldt ook hier: "t bevalt me niet, dus deugt 'tniet? ley, Animals e.v.a. De Murphy Jets zullen optreden tussen 13.00 en 17.00 uur, bij goed weer bui ten op het plein, anders in het Witte Ca fé van C-drie. De toegang is natuurlijk gratis. Ook het duo Tweevoud is te zien tijdens de Open Dag van C-drie op 4 septem ber 1988. Duo Tweevoud bestaat uit los Tesser (zang, piano, synthesizer, drumcomputer) en Roel van Dongen (zang, gitaar, ukelele, conga's). Zij brengen een vrolijk, ontspannend en gevarieerd programma voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In het programma neemt muziek een belangrijke plaats in. Daarnaast is er veel ruimte voor andere aspecten van theater, zoals: toneel pantomime, ka- baret, clownacts en nog veel meer dolle pret. Tussen 13.00 en 17.00 uur zal het Duo Tweevoud vijf maal optreden. airaF algemene radio omroep soest In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 1 september 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek. Vrijdag 2 september 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 21.30 uur: Braderie Hartje-Zuid rechtstreekse uit zending vanaf de Braderie. Zaterdag 3 september 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show" jeugdprogramma. 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Zondag 4 september 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) ds. H.J.J. Radstake 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... Maandag 5 september 10.00 - 11.30 uur: Herh. zondagavondprogramma 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Dinsdag 6 september 10.00 - 11.30 uur: Herh. maandagvondprogramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit "Groot Engendaal." 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot". 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het the ma: "Dieren." Woensdag 7 september 10.00- 11.30 uur: Herh. dinsdagavondprogramma 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Nadere informatie: AROS (Algemene Radio Omroep Soest), postbus 193. Soest, tel. 20420. Het new age-centrum Mayindra voor innerlijke bewustwording en alterna tieve geneeswijzen, houdt op vrijdag 2 september een Open Dag met een vi deolezing en proeflessen, waaraan ie dereen kan meedoen. De bedoeling van de proeflessen is vooral geïnteres seerden een indruk te geven van wat het centrum aan de Kerkstraat 3-5 in Soest te bieden heeft. Mayindra, een initiatief van Roos Vilé, is nu een jaar open en mag zich verheu gen in een groeiende belangstelling; niet alleen van inwoners van Soest zelf, maar ook van geïnteresseerden uit het Gooi en Eemland. Het centrum steunt vooral op de medewerking van een der tigtal vrijwilligers. Zij zorgen onder meer voor de ontvangst van de bezoe- Hebt u ook zo genoten, de afgelopen zomer, van barbecue met sausjes, sala des met veel mayonaise, enz.? Dan nu terug naar het goud-eerlijke brood. Dat kunt u zelf leren bakken in veel soorten en maten. Gaf bakker Van Brummelen jarenlang met veel plezier deze cursus voor de Volksuniversiteit - en gezien de deelname met groot succes - voor het nieuwe seizoen heeft de VU bakker Van Leek bereid gevonden de cursus te geven. In vier les-avonden gaan de handen dus weer flink uit de mouwen en bakt u be halve brood ook amandelbroodjes, ra- goütbroodjes, krentebollen, enz. Be halve pen en papier voor de recepten hebt u ook een schort en pannelappen nodig, en een tas om het gebakken brood mee naar huis te nemen. Aanvang: maandag 19 september. Lesduur: 19.00 - 22.00 uur. Docent: dhr. W.J. van Leek. Cursusadres: Beukenlaan 46. Vier lessen; f65,- ingrediënten f40,-. Deze cursus geeft u een inzicht in de kunstgeschiedenis vanaf de klassieke oudheid tot en met de moderne wereld. De avonden zijn globaal als volgt inge deeld: 1. de klassieke oudheid (Egyptische, Griekse en Romeinse kunst). 2. de Middeleeuwen (vroege midde leeuwse, Romaanse en Gothische kunst). 3. de Renaissance (Renaissance in Ita lië, maniërisme, barok). 4. vervolg Renaissance. 5. De moderne wereld (neo-classicis- me, romantiek, realisme, impressionis me, schilder- en beeldhouwkunst van de twintigste eeuw). 6. vervolg moderne wereld. Bij aanvang van de cursus ontvangt u een stencil met de inhoudsopgave van de cursus. Bij iedere les ontvangt u een stencil met een beknopte weergave van de kernpunten van de te behandelen stroming/periode. De lessen worden ondersteund met beeldmateriaal in de vorm van dia's. Aanvang: maandag 31 oktober. Lesduur: 20.00 - 22.00 uur. Docente: mevr. C. Ligthart. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167 a. Zes lessen; f 65,- stencilkosten f 5,-. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, Soest (ge bouw Muziekschool), tel. 22195. kers, de publikaties over Mayindra en het programma, en voor de verkoop van een steeds uitgebreider aanbod aan arti kelen in de new age-winkel. De winkel blijkt eveneens een trekpleis ter te zijn. Men kan er terecht voor bij voorbeeld boeken, geschenkartikelen, wierook, oliën, muziek, stenen, kaar ten, Boeddha's en Bach-remedies. Mayindra biedt de bezoekers en cursis ten verder de mogelijkheid tot het nutti gen van drankjes en kleine hapjes in het vegetarisch theehuis. Voor diegenen die misschien nog nooit in Mayindra zijn geweest, maar wél be langstelling hebben voor innerlijke be wustwording en alternatieve geneeswij zen, bestaat op vrijdag 2 september van half twee 's middags tot half elf 's avonds gelegenheid kennis te maken met het geen Mayindra te bieden heeft. Op de Open Dag is er van twee tot vier uur onder de titel "Vertrouwen" een vi deolezing van Zohra Bertrand. Om vier uur begint de proefles Tarot door Gila Gerzon, om vijf uur gevolgd door de proefles meditatief schilderen onder leiding van Marten Muller. Maruul Niestadt verzorgt de proefles rebir- thing, aanvang zes uur, en Marga Ro- tink de les okido yoga, die om zeven uur begint. Wim Baan is de docent van de les Touch for Health, die om acht uur begint, en tenslotte staat de proefles sa- cred dance, aanvang negen uur, onder leiding van Henny Ligterink. Op de Open Dag, de derde die het jonge new age-centrum houdt, zijn alle cursuslei ders aanwezig voor het beantwoorden van vragen. Evenals bij voorgaande Open Dagen het geval was, rekent men in Mayindra op een grote toeloop. Immers, steeds meer mensen blijken zich aangetrokken te voelen tot de eigen innerlijke bewust wording en alternatieve geneeswijzen. Het zijn dan ook niet alleen mensen die cursussen volgen of voor de praktijken komen die Mayindra bezoeken, maar ook mensen die eigenlijk alleen maar even komen binnenlopen omdat ze over bepaalde problemen willen praten. Zij vinden in het centrum aan de Kerk straat altijd een geduldig luisterend oor, en dat is voor hen vaak al voldoende. Het centrum dankt zijn bestaan overi gens aan diegenen die de praktijken be zoeken of één van de nu al negentien cursussen volgen, die voor de periode 27 augustus t/m 9 december op het programma staan. Dat vermeldt verder lezingen, gespreksgroepen, workshops en een zeer bijzonder concert op Tibe taanse schalen en gongen, op 14 okto ber. De twee lezingen worden gehou den door Hannah van Buuren en Diock de Ruiter, resp. met als onderwerp "Het wetende hart" en "De invloed van ge luid en klank op onze gezondheid". Het centrum Mayindra is, in tegenstel ling tót wat een enkeling misschien vér- onderstelt, géén centrum Vol mystiek, maar een open huis voor iedereen. De lichte kleuren van het gebouw aan de Kerkstraat, de met smaak en kleurrijk ingerichte etalages van de new age-win kel en trouwens het hele interieur ade men de sfeer van openheid en rust. Dat zelfde gevoel heeft men in de fraai aan gelegde tuin achter het gebouw. Hier is een rond grasveld aangelegd, waar bij mooi weer in de buitenlucht cursussen gegeven kunnen worden. Mayindra heeft twee praktijkruimtes en drie cursusruimtes (de vierde is in voor bereiding). Die zijn per dagdeel te huur. Ook wie hierover meer wil weten kan terecht op de Open Dag op vrijdag 2 september. De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 23-jarige inwoner van Soest aangehouden. De man had teveel gedronken, maar was toch gaan rijden in zijn auto. Centrum Mayindra start weer met een nieuwe serie cursussen. Dit wordt vooraf gegaan door een Open Dag op vrijdag 2 september. Van 13.30-22.30 uur. Iedereen kan dan kennis maken met verschillende cursussen en cursus- leiders/sters. Vanaf maandag 5 sept. beginnen de volgende cursussen: Maandag 5 september: 20.30 uur Spirituele Healing voor be ginners door Roos Vilé. Dinsdag 6 september: 11.00 uur Hatha yoga door Ilse Masin. 20.00 uur Tarot door Gila Gerzon. Woensdag 7 september: 10.00 uur De diepere zin van ziek zijn- met Marlies Bouten. 20.30 uur Spirituele Healing voor gevorderden door Roos Vilé. Donderdag 8 september: 16.30 uur Yoga voor kinderen door Deborah Krant. 19.00 uur Meditatie door Roos Vilé. 20.30 uur Spirituele Healing IV door Roos Vilé. Vrijdag 9 september: 20.00 uur Touch for Health door Wim Baan. Zaterdag 10 september: 10.00 uur Bachbloesem Remedies door Roos Vilé. 10.00 uur Rebirthing door Maruul Niestadt. Een blik in de nabije toekomst levert nog meerdere cursussen op, zoals Oki- doyoga, Sacred Dance, Astrologie voor gevorderden, meditatief schilderen, polariteits massage, pendelen, en niet te vergeten verschillende lezingen en een concert van Danny Becher met Boven toonzang en Tibetaanse klankschalen. De eerste lezing is van Hannah van Buuren op 16 september, over "Het Wetende Hart". Ook zijn er iedere maand videolezin gen, dit seizoen van Zohra Bertrand. Een uitgebreid programmaboekje ligt in onze winkel. Mayindra is dagelijks geopend van 10.00-17.30 uur. Kerkstraat 3-5 Soest. Tel. 02155- 25599. voor talenkursussen Engels, Frans, Duits, Italiaans en Spaans (f 175,- voor 25 lessen van 1 /2 uur). Speciale kursussen Nederlands (brieven schrijven) en grammatica (f 25,- en f 50,- voor 12 lessen). Ook Engelse, Franse en Spaanse cursussen op de mid dag. Een greep uit de overige kursussen o.a.: Informatica (10 lessen voor f 140,-) Bridge Koken voor mannen. Pech onderweg voor mannen en vrouwen. Praten over gevoelens van onzekerheid, kunstgeschiedenis (6 lessen van 2 uur voor f 65,-). Het ontwerpen van briefpapier. Lezingen over o.a.: Griekenland, psychologie, dementie. Maar uw Soester Volksuniversiteit biedt nog veel meer. Kom daarom naar ons kantoor gevestigd in het gebouw van de Muziekschool, Kerkplein 1. Wij ontvangen u graag en geven u alle informatie op: maandag van 10.00-12.30 uur dinsdag van 13.30-15.30 uur donderdag van 10.00-13.30 uur zaterdag van 10.00-12.30 uur Wij zijn dan ook telefonisch bereikbaar onder nummer 2 21 95. DANS-DISCO-PARTY-CENTER Weegbreestraat 205-207 - Soest Telefoon 02155-17954 Een in Baarn gestolen personenauto is bij het Zandgat aan de Paltzerweg te ruggevonden. De wagen was volledig uitgebrand. De brandweer van de vlieg basis Soesterberg doofde de vlammen. Het vermoeden bestaat dat de autodief het vuur heeft aangestoken met benzine die in een jerrycan in de kofferbak zat. De eigenaar kon zijn door de brand ver woeste auto nog wel identificeren. De dader ligt op het spreekwoordelijke kerkhof. Het uitgangspunt van Hatha-yoga is het lichaam. Men geeft zich hierbij de gele genheid vriendschap te sluiten met het lichaam in een ontspannen, natuurlijke toestand. Als kind heeft men deze prettige toe stand vaker ervaren: de harmonisch-vreugdevolle eenheid van lichaam en geest. In deze cursus gaat het erom de vanzelfsprekende, maar verborgen geraakte harmonie te herstellen door gebruik te maken van yoga-oefeningen en -houdingen. De le vensenergie, Prana, leren we weer be wust te ervaren en vertrouwen. Met in dividuele aandacht worden de oefenin gen geleidelijk opgebouwd en de adem haling verdiept. Men zal deze ontspan ning als uitermate vitaliserend ervaren f De docente Ilsa Masin is gediplomeer de bewegingsleer- en mensendiecklera- res en heeft in Brazilië een aantal jaren Hatha-yoga gestudeerd. Belangstellenden kunnen zich wenden aan het Centrum Mayindra, Kerkstraat 3-5 te Soest. Tel. 02155-25599. De cursus begint op dinsdag 6 september. Mayindra houdt op 2 sebtember een open dag van 14.00 tot 21.00 uur. Tot zaterdag 10 september staat bij de Volksuniversiteit Soest/Soester berg nog de mogelijkheid open om in te schrijven op een van de talrijke cursussen die dit jaar worden geor ganiseerd. Dat kan bij het kantoor van de VU aan het Kerkplein 1 (het gebouw van de Muziekschool). Het kantoor is behalve tijdens de gebruikelijke uren (maandag 10.00-12.30 uur, don derdag 10.00-13.30 uur) in deze periode ook geopend op dinsdag 13.30-15.30 uur en zaterdag 10.00-12.30 uur. Het kantoor is te lefonisch bereikbaar onder tel. 22195. Een inwoonster van Soest deed vori ge week bij de politie aangifte van de vergiftiging van haar hond. Het dier, een 8 jaar oude Doberman-teef, was plotseling dood neergevallen toen ze hem uitliet op de Van Goyenlaan. De gewaarschuwde dierenarts on derzocht de hond en concludeerde dat hij met strychnine wat vergiftigd. De politie neemt aan dat er opzet in het spel is, al staat niet vast of de aan slag gericht was tegen deze hond of tegen honden in het algemeen. De Doberman had een waarde van 1200 a 1500 gulden. Arie als spreekstali Dat zit zo. Het zal u de afgelo licht niet ontgaan uitmaakt van de di die Soest verrijkt v theater. Met het h quête werd deze ge uitkomst was er ee tiefnemers konden voor Soest nogal van een overgrote i ondervraagden a[ deze adhesie ook deerde adviezen klein vuil in de voi die meer met het sj met het spel te m Arie en de zijnei van de enquête s B&W toegezondf zich er eens over ti bekijken of er n doen valt. Uit ten worden opgemaal B&W het initiatie op prijs stelde mi gens) nog geen oi ties aan wilde v echter wel advie plannen rond eei houden en verdt de restrictie dat d onkosten voor vervaardigen va dellen voor reke zou komen, wild opnieuw, zonde norering de ve voor een theatei ken. Zonder honorei want ongeacht d derzoek stellen theaterplan ziel geen enkel zake rol mag en zal s houden dus, en nest steken en i blijven. De afgelopen i sie Welzijn ziel of het verstrek subsidie inzak woord is. Das nuanceerdheid derstellingen eens feest. Johan Baks(C op het standpi tief particuliei ven, en dat ge sponsors mo( Zijn fractie ga onderstelling le Pietjes" te i vé-gelden blij onderzoeken Alsof de bou kader van he gemeenschap genheid van En dan zijn De afgelopei bouwwereld veelvouden 1 als bijdrager Er ligt een i waardig wei zakenwereld Krijgt Johan aan zijn kant een onbaatz de dag zou I echter dat om vliegen komst van d plaats word woording d van de pro] ken heer Ta als duidelij zakenhotel gecompens lingen in hapjes en man zou v beeld verd zakelijk o| niet aan z Dat is het den jamm nancieel opgeworp men dat sluiten gc van het N bod dat, ii van theat gerealisei dient. Lydia Mi een bes< zoeksubs straks aa tuele po: zitten. SI uit tot di betrekki derzoek een binr gehele mondig

Soester Courant | 1988 | | pagina 10