triathlon Nieuwe pakken softballers AVIA Knicks Organisatie Procar-toernooi verwacht 1500 volleyballiefhebbers in Soest Affiche Procar-toernooi gepresenteerd Marcel de Boer volbrengt 2e Sauna doet intrede bij Physical LIBRIS TOP 10 fïH van de ven Start Recreatieafdeling Pijnenburg nDCM UI IIC. zondag 4 september van UrtlM MUlo: 13.00 tot 16.00 uur 3INA 20 nt: vaard ren WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 Vanaf 4 september ontspanning na inspanning AGAVS wint internationaal toernooi Soester postbezorger last nu rustpauze in Barbecuefeest De Gemshoorn succes Pijnenburg in halve marathon Abcoude Reductiebon JEU DE BOULES TRIATHLON SVlft Foto: Goos van der Wilt. witte clubvlaggen en de beide tenten ademden een sfeer uit van een ouder wetse kermis waar iedereen bezig was. Dit alles maakte hongerig en om 18.30 uur kon men zich te goed doen aan de ruim gesorteerde barbecue, compleet met nasi goreng. Het geheel was muzi kaal omlijst door het duo "Los Dou blettos". Een feestdag om op terug te kijken. eisen. Je moet in Almere meedoen en het liefst kort daarop nog aan een ande re triathlon; Of ze willen dat je in één weekeinde twee kwart-triathlons af werkt. Soest loopt helemaal achter op triathlon-gebied. Waarom? Ik denk dat ze het koningsschieten belangrijker vin den," grapt De Boer. Vijfduizend gul den is voor hem een bedrag dat hem veel extra mogelijkheden zal bieden om zijn prestaties op de triathlon te verbe teren. Alleen voor de aanschaf van kle ding en materiaal is hij jaarlijks al onge veer drieduizend gulden kwijt. Aan de triathlon van Almere, waarvan maandagavond overigens een impres sie werd uitgezonden op de televisie, deed ook Gerda van de Veen uit Soest mee. De triathlete noteerde een per soonlijk record van 12 uur en 31 minu ten. Dat was bijna vier uur langzamer dan de winnaar Ben van Zeist die na 8 uur en 35 minuten finishte. Wereldre cordhouder Axel Koenders staakte de strijd nadat hij tot tweemaal toe een lek ke band had opgelopen. Zijn achter stand liep daardoor te hoog op. Met een behoorlijk aantal deelnemers in diverse categorien nam A. V. Pijnen burg deel aan een avondwedstrijd over de halve marathonafstand, ruim 21 km. De bijna 50-jarige René Hoksbergen was niet alleen de oudste, maar ook de snelste Soester deelnemer. Met een tijd van 1 uur 20 min. 2 sec. was hij ruim 2 minuten sneller dan zijn jonge clubge noot Peter Jansen. In een groepje van 3 atleten lieten trainer Jeroen Majoor en zijn pupillen Henk Wallet en Henny Pot 1 uur 24 min. 25 sec. afdrukken. De tweede snelle veteraan was Jan van Ransdorp in 1 uur 24.34. Daarna volg den Wim van Dorresteijn 1 uur 24.50, Jan van de Lee 1 uur 26.22, Frits van de Pol 1 uur 29.12, Henk van Hal 1 uur 31 Wim Doekes 1 uur 32.09, Mieke Baars en Corine Wallet beiden 1 uur 53.10 minuten. Zondag wist Harry van Brummelen tij dens een 10 km wegwedstrijd op de Utrechtse Maliebaan een 2e plaats weg te slepen in het totaalklassement. Harry liep niet alleen sterk, maar bleek ook goed opgewassen tegen de enorm hoge vochtigheidsgraad. Met een tijd van 33 min. 40 sec. toonde hij zich de sterkste regio-veteraan van dit moment. Henny Pot was met 38 min. 20 sec. de op één na sterkste damessenior. VAN DEZE WEEK FICTION 1 2) Gabriel Garcia Marquez Liefde in tijden van cholera 22,90 2. 1) Milan Kundera De ondraaglijke lichtheid van het bestaan 35,50 3. 4) Adriaan van Dis Casablanca 12,90 4. Keri Hulme Kerewin 25,00 5. 3) Robert Ludlum De Icarusintrige 29,50 6. Oriana Fallaci Een man 14,90 7.(10) Roald Dahl Boekhandelaar en de chirurg 16,90 8. 7) Willem Frederik Hermans DinkyToys 14,90 9. 6) Isaak Bashevis Singer De magiër van Dublin 15,— .10. 8) Raymondv.d. Boogaard Moskou aan zee 32,50 1 i Winkelcentrum "Hartje-Zuid"-Tel.12419 Libris. De Complete Boekhandel. Voor velen onder u was de afgelopen vakentieperiode er wellicht een, waar bij u op prettige wijze kennis heeft ge maakt met sportieve recreatie. Of dit nu een partijtje tennis, een fietstocht of een trimloop was, u heeft ongetwijfeld de ontspannende werking aan den lijve ondervonden. Welnu, deze lijn kunt u de komende maanden in uw eigen dorp doorzetten en wel bij AV Pijnenburg, welke vereniging u een scala van moge lijkheden biedt om u op een fijne en sportieve wijze te ontspannen onder lei ding van gediplomeerde recreatielei ders en -leidsters. Vele dorpsgenoten hebben reeds de weg naar de atletiekaccomodatie aan de Bosstraat gevonden en ondervonden, dat de vaak angst om niet opgenomen te worden door de groep, direct gelogen straft wordt. Het spreekt vanzelf, dat u in alle rust enkele keren proef kunt ko men draaien, alvorens u definitief be slist. Hieraan zijn geen kosten verbon den. Trouwens een jaarabonnement komt neer op 115 gulden nog geen tientje per maand!) incl. verzekering; doch wilt u per keer betalen, dan kan dat ook tegen een bedrag van f3,- per keer. De trainingen vinden plaats op dins- bagmorgen, dinsdagavond, woensdag avond, donderdagmorgen en donder-, dagavond. Voor meer informatie kan men terecht bij Jan Veen, tel. 17313, of |4elleke Boissevain, tel. 18641. Opening saunaruimte Demonstraties Fitness en Aerobic Dance Rondleiding en kopje koffie Geheel vrijblijvende informatie Gratis één proefles Steenhoffstraat 30A (ingang aan de Dalweg) - Tel. 02155-16000 ts voor jon- lijden co He cht aan deze Ut verschijn- neerhetwa- iochie's tus- tijd iemand, eld en daar- If. Kan niks isselen ze in of vijf van der tijd. Het menten.Als werd, was ik ztbalseizoen Noud van e wat. Alle tar de radio, ikswijk niet, >pen reed de ir het Kerk- Hingsplaats. die dag eens gopdatmo- Dan waren Est, Woutje "austo Cop- lahamontes •n een ronde rhalve kilo- hadden niet kids van te gendeel, het n opgemof- jg met zo'n tl een kilo of ien rondjes, dat er altijd langezien je 'én van die ïfgaan. Dus uifje lijf. Ik treenkwar- n zonder in c urmen zeg- >as dichtge- aar binnen, 'onnen ook. Poort jaren respekteerd (schappij in peur je nog op z 'n bol. >n toe rond, m de geset- te worden, bos van dat ■ieten. Voor ig. Altijd in ensboeken- gheid, dan vertelde mij wilde jaren iblissement 'mg alcohol te dit in een 'ij een pitti- waarbij een geserveerd, ipaarmak- ociaal alle- n stuk of tig rstelde eens i. Het werd een excel- oit eens een ■et "Is 'tniet art wild on- oor mij als r naast me, l me nóg na zo lekker a de vierde ".gels dat hij p 'ie, deze bij het spul '.weestzijn, dat Jaap en wel in Bei- ar 'm", ge- up, in Bar- ivoor Jaap van de be- Barcelona worden, e lachen," en nog een eg. In Hil- 'n doorde- bij wijze n te wach- doorzagen 'gt iemand n daar niet slok witte ie: "En vijf 'Iversumse naarBar- roeg Irish rzijdseop- weer een want toen tgend m 'n uur of drie <ep ik door and, waar terug. "In 'chtig, "en dan naar e grap met Jaap toe. tuut, tuut, t moment tegen de 'ona. Laat 'ijgen! En ve hebben nden. We ie hij niks mi toen ik 'en lekker en zei dat 't Schijnt larcelona 'Oelewijn. Het internationale Procar-toernooi begint over tweeëneenhalve week in sporthal Beukendal. De Westeuropese dames-topteams komen dan naar Soest voor een tweedaags evenement dat nooit eerder in Nederland plaats vond. Uit de Bondsrepubliek Duits land verschijnen de drie sterkste teams binnen de lijnen. Het zijn Bayern Loh- hof, JDZ Feuerbach en USC Münster. Bayern Lohhof werd landskampioen in het afgelopen seizoen. Het was de zesde keer dat de club die titel veroverde. Bayern Lohhof heeft vier internationals in de selectie, waarvan de 26-jarige Gu- drun Witte al meer dan vierhonderd j keer voor de Mannschaft uitkwam. De Westduitse landskampioen wordt ge zien als één van de kanshebbers voor de eindzege van het Procar-toernooi. Ook in Europees verband heeft Lohhof na melijk een aantal opzienbare prestaties behaald. In 1980 won men de CEV-be- ker. Sindsdien werden twee derde en twee vierde plaatsen gehaald in de fina le om de cup voor landskampioenen. In 1986 was Lohhof verliezend finalist in de Europa Cup voor bekerwinnaars. JDZ Feuerbach eindigde vorig seizoen als tweede in de Bondsrepubliek. De ploeg, met vier internationals binnen de gelederen, staat opnieuw te boek als één van de favorieten voor de Westduitse ti tel. Vorig jaar was USC Münster ook al van de partij in Soest, maar toen was de nummer drie van West-Duitsland ge handicapt door het ontbreken van twee internationals. Ditmaal zal Münster compleet naar Soest afreizen. Münster werd in 1981 voor de laatste keer kam pioen in eigen land. De Duitse topper richt zich het komende seizoen op het winnen van de nationale beker en hoopt in het CEV-toernooi zo ver mogelijk te komen. Na de afgelopen competitie trok Münster de sterke speelster Karen Baumeister van Bayern Lohhof aan. De organisatie van Stam-SoVoCo re kent tijdens het internationale Procar- toernooi op ongeveer 1500 toeschou wers. Dat is veel meer dan nodig is om quitte te draaien. Die gunstige financië le situatie heeft de volleybalvereniging te danken aan de medewerking van een flink aantal sponsors. Procar treedt op als hoofdsponsor en het toernooi draagt in ieder geval tot en met 1990 de naam van dit Soester bedrijf. Om het publiek onder te kunnen bren gen zullen in sporthal Beukendal extra tribunes worden neergezet. Bovendien wordt bij de ingang een tent neergezet, die van binnenuit is te bereiken en die zal dienen als restaurant. Op de locatie aan de Dalweg, waar over enkele jaren het nieuwe gemeentehuis wordt ge bouwd, kunnen bezoekers hun auto parkeren. De Soester politie heeft daar voor medewerking toegezegd. Het toernooi begint zaterdag 17 sep tember om 9.30 uur. De laatste wed strijden vangen om 20.30 uur aan. De volgende dag wordt het toernooi om 9.30 voortgezet. De finale begint om 15.15 uur. Het NCRV-programma Sport Op Zaterdag zal zaterdagmiddag live fragmenten via de radio uitzenden. Verder wordt nog onderhandeld met Veronica-Sport, dat wellicht beelden van de wedstrijden via de televisie in de huiskamers zal brengen. De Soester sportwethouder drs. Günther Plomp verricht de opening van het toernooi, terwijl burgemeester mr. Paul Scholten een dag later de prijzen uitreikt. Indivi duele prijzen zijn er voor de beste speel ster en de beste spelverdeelster van het toernooi. De poule-indeling van het in ternationale Procar-toernooi voor da mesteams ziet er als volgt uit: Poule A: USC Münster, Bayern Loh hof, Promovidi/DVO, Avero/OS. Poule B: Stam-SoVoCo, Brother Mar- tinus, Racing Club de France, AMN Zaan, JDZ Feuerbach. de titel. Hoewel softbal nou niet direct gerelateerd is aan motorolie en andere producten van AVIA, vond Eijsink de gedachte om een herensoftbalteam te sponsoren bijzonder aantrekkelijk. Hij zegt: "Met name de mentaliteit van fair- play, zoals de AVIA Knicks die voor staat spreekt mij in het bijzonder aan, omdat die heel goed aansluit bij onze ei gen instelling. Eenzelfde mentaliteit heb je nodig om in de zakenwereld goed te kunnen functioneren. Voeg daarbij de wil van deze heren om te winnen, voornamelijk gebaseerd op teamwork, en je hebt te maken met een uiterst ge zonde combinatie van factoren die ge garandeerd tot successen moet leiden. Ook in de zakenwereld." Dick Eijsink met "zijn" softballers van de A VIA Knicks. Foto: Goos van der Wilt. Normaliter richt AVIA Nederland zich met zijn sponsoractiviteiten op de "snelle" motorische sporten. Reden waarom in het pr-budget een aparte post "softbal" moest worden opgeno men. Vorig jaar werd het besluit de he ren-Knickerbockers te sponsoren te laat in het jaar genomen, zodat de be schikbare fondsen al over andere on derdelen waren verdeeld. Dit jaar ech ter prijkt bij AVIA Nederland met trot se letters "Sponsoring AVIA Knicks" op de begroting van de afdeling pr en promotie. AVIA Nederland, gevestigd aan de Birkstraat in Soest, nam medio vorig jaar de sponsoring van het herenteam op zich, "omdat het leuk is, naast onze gebruikelijke sponsoruitingen in den lande, ook een naamdrager in de regio te hebben", aldus Dick Eijsink, die er rond voor uitkomt trots te zijn op "zijn" softballers, die vorig jaar kampioen werden in hun klasse en dit jaar op nieuw hoge ogen gooien in de strijd om De heren van AGAVS wisten vorige week zondag beslag te leggen op de le plaats in een sterk bezet toernooi in het West-Duitse Helpsen, nabij Han- nover. Op zaterdag 3 september speelt het eerste herenteam van AGAVS te gen VC Rijswijk in de Banninghal in Soesterberg. Het afgelopen seizoen naar de promo tieklasse gepromoveerde Soesterbergse AGAVS liet ook nu duidelijk zien dat er kampioensaspiraties zijn. Twee jaar ge leden werd nog een 8e plaats, en vorig jaar een 3e plaats behaald in het West Duitse Helpsen, alwaar jaarlijks een 12- tal teams meedoen, waaronder een 3e divisie team uit Rinteln. Dit jaar werd in een spectaculaire finale Rinteln versla gen met 2-1. Dankzij de combinatierij- ke aanvallen, welke doorspekt waren met "staffels", "steeks" en 3-meter aan vallen, stond het talrijke Duitse publiek achter het sportieve Soesterbergse AGAVS. Het eveneens meespelende 2e herenteam was wat onfortuinlijker: zij eindigden op de laatste plaats. Dit seizoen uitkomende in de regionale promotieklasse en daarmee het hoogst volleybalspelende herenteam uit Soest, Tegen inlevering van deze reductiebon ontvangt u 25 procent reductie op een toegangsbewijs voor het internationale Procar-toernooi dat wordt gehouden op zaterdag 17 en zondag 18 sep- tember. j Voor een passepartout geen 30,00 maar 22,50 gulden. Voor één dag geen 17,50 maar 12,00 gulden, j Voor de zaterdagavond geen 10,00 maar 7,50 gulden. I U kunt uw kaart vooruit bestellen door deze bon in te sturen naar het secretariaat toernooi- I commissie, Isaacstraat 1, 3766 BK Soest. De bon kan op de speeldagen ook bij de kassa in I sporthal Beukendal worden ingewisseld. Indien de kaarten zijn uitverkocht geeft deze bon geen recht op toegang tot het toernooi. I Naam: I I Adres:Woonplaats: I Dick Eijsink jr., pr- en promotiemana ger van AVIA Nederland overhandig de vorige week een compleet nieuwe, luxe outfit aan de door AVIA Neder land gesponsorde herensoftballers van de honk- en softbalvereniging De Knickerbockers uit Soest. zal het eerste er alles aan doen om hoog te eindigen in deze klasse. Het enthou siasme en de enorme inzet (5 uur trai ning per week) van het achttal, gecoacht en getraind door de in de Soester vol leybalwereld bekende Ad van Brum melen, moet volgens insiders leiden tot een plaats bij de eerste 3. Enkelen den ken zelfs aan promotie naar de nationa le 3e divisie. Ten behoeve van een goe de basis om dit te bewerkstelligen, zul len er diverse toernooien en trainings wedstrijden gespeeld gaan worden. Zo zal zaterdag 3 september tegen het ster ke VC Rijswijk worden gespeeld. Aan vang: 12.30 uur. Plaats: Banninghal te Soesterberg. Dat AGAVS niet alleen prestatiegericht volleybalt, blijkt wel uit het feit dat zo wel de jeugd als de recreanten volop mogelijkheden hebben om te trainen en te spelen onder deskundige begeleiding van spelleiders en trainers. Prestatie komt hier op de tweede plaats; Plezier in het volleybal-spel staat voorop bij de ze groepen. De AGAVS-teams trainen op de maandagavond in de Banninghal tussen 18.00 en 23.20 uur. De Soester fitness en sportstudio Phy sical opent binnenkort een saunaruim te. Het bewegingscentrum aan de Steenhoffstraat viert de opening op zondag 4 september met een open dag. Dan kan men er van 13.00 tot 16.00 uur terecht. Alle bezoekers krijgen een rondleiding en persoonlijke informatie van de me dewerkers van Physical. Het complete team van sportinstructeurs, aerobic-le raressen, conditietrainers, de fysiothe rapeute en de diëtiste is aanwezig en zal ook demonstraties verzorgen. De nieuwe saunaruimte van Physical bestaat uit een achtpersoons cabine, een dompelbad met koud water, loop- baden die zijn voorzien van kiezelste nen, douches, een desinfectiebak voor de voeten en een grote ontspannings ruimte. "Zowel bij de leden als bij ande ren bestaat een grote behoefte aan een gelegenheid waar men zich na inspan ning kan ontspannen. Daar ben ik op Sportstudio Physical is gevestigd aan de Steenhoffstraat. Vanaf zondag 4 sep tember kan men er ook terecht voor een bezoek aan de sauna. ingesprongen door een saunaruimte te realiseren. Ik weet zeker dat veel men sen er plezier aan zullen beleven," zegt Ron Gleym, eigenaar van de sportstu dio Physical. "De sauna bevordert de toestand van de gezondheid, gaat infec tieziektes tegen en is een uitstekend middel tegen geestelijke spanningen." Gezond bewegen én ontspannen kan bij Physical vanaf zondag 4 september. Sportstudio Physical is gevestigd aan de Steenhoffstraat 30a en is te bereiken via telefoonnummer 16000. Iedereen kan er terecht voor alle mogelijke informa tie over inspanning en ontspanning. Ron Gleym en zijn deskundige mede werkers staan klaar om alle gasten per soonlijk te begeleiden. en introducé's aan spelletjes meedoen die uitgezet waren op de vernieuwde baan aan de Gemshoorn. Zo kon men meedoen aan poort-,ring-, water- en kogelboulen. Kortom leuke variaties op de behendigheid van het Jeu de Boulen. De uitstekend versierde baan met ge kleurde lampjes, linten met de blauw/ Stam-SoVoCo heeft het officiële affi che voor het internationale dames- toernooi gepresenteerd. De heer A. van den Dijssel van Procar kreeg uit handen van manager Jan Paauw het eerste exemplaar aangeboden. Procar is hoofdsponsor van het tweedaagse volleybalevenement dat op 17 en 18 september wordt gehouden. Van den Dijssel toonde zich bijzonder ingenomen met het affiche dat is ont worpen dor Martin Knijpstra uit Soest. De aankondigingen worden door het hele land verspreid. De deelnemende damesteams zijn: Stam-SoVoVo, Avero/OS, Promividi/DVO, AMN Zaan, Brother Martinus (uit Neder land), Bayern Lohhof, ZJD Feuerbach, USC Münster (uit West-Duitsland) en Racing Club de France. De lezers van de Soester Courant kun nen tegen inlevering van onderstaande bon 25 procent korting krijgen op één van de toegangsbewijzen van het vol leybaltoernooi. De reductiebon kan worden opgestuurd naar de toernooi- commissie, Isaacstraat 1, 3766 BK Soest met vermelding van naam en adres. Ook kan de bon op de speelda gen worden ingeleverd bij de kassa in sporthal Beukendal. In dat laatste geval loopt men evenwel het risico dat de kaarten zijn uitverkocht. De reductie bon geeft dan geen recht op toegang. Afgelopen zaterdag er het tweede grote barbecuefeest van Jeu de Boulesvereni- ging Soest De Gemshoorn. De jonge vereniging had er met ieder een weer naartoegeleefd om alles te kunnen opbouwen. Zo was er ook dit jaar een grote keuken- en bungalowtent geplaatst om de weergoden goed te stemmen, wat uiteindelijk na veel mot regen een prachtige zomerse avond op leverde. De hele dag konden de leden kun je sneller fietsen, maar ze zijn niet zo sterk. Je krijgt eerder een lekke band." Tot januari last De Boer een rustpauze in. Daarna richt hij zich op een triathlon en beginnen de dagelijkse trainingen in het water, op de fiets en met de loop schoenen. Tot die tijd gunt Marcel zich de geneugten van het leven, die een sportman vaak moet ontberen. "Ik heb maandenlang als een pater geleefd. Nu wil ik wel eens naar de disco. In het weekeinde ben ik al op de Gildefeesten geweest. De triathlon is afgelopen dit jaar." Sponsor Volgend jaar start Marcel de Boer het liefst in het buitenland voor een triath lon. Voor snelle tijden moet je in Roth zijn, vindt hij, maar zijn wens is deelna me aan de triathlon op Hawaï. Daar doen de beste triathleten ter wereld aan mee. Zo'n onderneming kost echter veel geld, en De Boer moet het voorals nog zonder sponsor stellen. "Het is moeilijk om een sponsor voor een bui tenlandse triathlon te vinden. Maar ja, Hawaï is het mooiste. Of je in het ijs koude water in Almere springt of met zonnebrandolie een duik in het water bij Hawaï neemt. Sponsors stellen veel Aan zijn eindtijd van 11 uur, 15 minuten en een beetje hecht De Boer geen enke le waarde. "Ik heb van te voren gezegd dat er minimaal een half uur bij zou ko men," zegt hij. Het werd uiteindelijk ruim een uur. "Twee keer pieken bin nen een maand kan ik niet. Twee triath- lons is teveel. Als je het echt wilt kan het wel, maar het werkt slopend," relati veert De Boer, die in Roth zijn persoon lijke record neerzette. "Het is nu afgelo pen. Ik doe niets meer. In september staat er nog een estafette triathlon in Amersfoort op het programma. Ik hoef dan alleen veertig kilometer te fietsen, maar dat stelt niets voor." Kramp Evenals de andere deelnemers werd Marcel de Boer in Almere geconfron teerd met ijskoud water. Hij zou als vijf tigste uit het water komen, terwijl de Soester postbezorger normaal gespro ken bij de eerste vijfentwintig aan land stapt. "Ja, meestal zit ik korter op de grote jongens, maar ik kon nu niet eens m'n slag meer afmaken. Ik zat tegen de kramp aan. Aan wal heb ik eerst vijf mi nuten bij de verwarming gezeten. Na vijf kilometer fietsen kreeg ik kramp in mijn benen en ben ik omgedraaid. Toen ik twee kilometer voor Almere was had ik plotseling geen last meer, dus toen ben ik toch maar doorgegaan. Gelukkig heb ik geen lekke banden gehad. Veel anderen wel. Ik heb gekozen voor draadbanden, die zijn iets steviger. De meesten hadden tubes. Op die banden Bij gebruik van de reductiebon kost een passe-partout niet 30, maar 22,50 gul den. De prijs van de dagkaarten gaat omlaag van 17,50 naar 12,00 gulden en een ticket voor de zaterdagavond kost dan nog maar 7,50 gulden in plaats van een tientje. "Het ging om de prestatie om twee keer in een maand een hele triathlon te doen. Ik ben één van de weinigen in Nederland die dat heeft gedaan." De 26-jarige Marcel de Boer is geslaagd in zijn opzet door afgelopen zaterdag de triathlon van Almere te volbrengen. Vier weken eerder deed hij hetzelfde tijdens de Europese kampioenschap pen in Roth, West-Duitsland. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1988 | | pagina 21