te koop bij Schoeman Schoeman -Pil mdPub ^Strater 0 e Soester Duinen Johan Brandsma viert 25-jarig jubileum Vorig jaar minder ongevallen in Soest vaW* Fracties Soest gereserveerd over 'versterking' gewest Eemland WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt uw aandacht voor J. A. SMEEING Beheer b.v. Portemonnees gestolen Volgend jaar 130.000 gulden beschikbaar voor verkeersveiligheid NIEUWE COLLECTIE IS NU BINNEN! Verkeersmaatregel i.v.m. Braderie Verkeersmaatregel Wieksloot/Dorresteinweg X Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. Ruimer cursuspakket De Bereklauw Soest, Dr. Rupertlaan Aantrekkelijk gelegen 3-kamer appartement (ca. 70 m2) op parterre met fraai uitzicht en in buitengewoon goede staat van onderhoud. Berging in achtertuin. Gang, garderobekast, nieuwe badkamer (wit) met toilet, ligbad en vaste wastafel, nieuwe keuken (3.20 X 1.85), woonkamer met c.v. moederhaard en eetkamer met terras, 1 slaapkamer.Servicekosten f 200,- p.m. Oplevering: in overleg. Vraagprijs: f 129.500,- k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraal 54 - Soest Tel. 02155-13539 8 g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren le Veenendaaf, Inlichtingen via Amersfoort, uw NVM- Hoofddorp, Makelaar of via o Leusden en Tiel NVM Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnen gekomen om een hinderwetvergunning. De aanvragen liggen vanaf heden een maand ter inza ge bij de afd. milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en voor a. hulpsecre tarie Soesterberg) tijdens de openings uren. De aanvragen zijn afkomstig van: a.Jongerius B.V., Amersfoortsestraat 78C, Soesterberg, voor het uitbrei den of wijzigen van de handelsonder neming, ingenieursbureau, magazij nen, testruimten, werkplaats op het perceel Amersfoortsestraat 78C, Soesterberg; b. A. van Sligter Arno '72, Beukenlaan 80, voor het oprichten en in werking hebben van een graveerindustrie, ontwerp adviesburo op het perceel Beukenlaan 80. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op verzoek tot 21 september 1988. (U gelieve daarvoor een afspraak te maken tel. 02155-93458). Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht tenzij wordt aangetoond dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Ontwerp-hinderwet vergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a.Fredjee B.V., Soesterbergsestraat 188, voor het oprichten en in werking hebben van een café-restaurant op het perceel Birkstraat 108; b. De Soester Duinen b.v. Soesterberg sestraat 188, voor het oprichten en in werking hebben van een café-restau rant op het perceel Soesterbergse straat 188; c. A.P. Hilhorst, Birkstraat 7, voor het oprichten en in werking hebben van een snackshop op het perceel Birk straat 7; d.A.C. van den BroeK-Karwoczik, Kostverlorenweg 1, voor het oprich ten en in werking hebben van een lunchroom op het perceel Kostverlo renweg 1. De ontwerpvergunning liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen tot 14-9-1988 schriftelijk worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften wor den bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a.R. Tammer h.o.d.n. v.o.f. Rehata, Amersfoortsestraat 7, Soesterberg, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van een autoschadeherstelbedrijf op het perceel Amersfoortsestraat 7a, Soesterberg; b.R.E. Roelofs, Rademakerstrat 61, Soesterberg, voor een nieuwe de ge hele inrichting omvattende vergun ning ten behoeve van een horecabe- IN- EN VERKOOP ONROEREND GOED Mariastraat 1 - 3762 CW SOEST Telefoon 02155 - 1 83 86 TE KOOP SOEST 1 Middelwijkstraat: nieuwbouw half-vrijstaande landhuizen. Grond: 385 m2 per woning. Inhoud woning: 480 m3, garage 4,75 X 8 meter, carport 4,50 X 6 meter. (Inspraak mogelijk). Vraagprijs f 325.000,- v.o.n. 2 Braamweghalf-vrijstaande wo ning. Grond: ca. 285 m2. Met garage 3,30 X 10 meter. In perfecte staat van onderhoud, dichtbij de bossen en de duinen. Vraagprijs f 249.000,- k.k. Wij zijn genegen om onroerend goed in te ruilen. drijf op het perceel Rademakerstraat 61, Soesterberg. De positieve beschikkingen liggen van af heden één maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de hulpsecretarie Soes terberg tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bovenge noemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van Ste, Postbus 20019, 2500 EA "s-Gra venhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: 1.het bouwen van een gebouw voor jeugdwerk, Insingerstraat 39 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50 lid 8 van de Wo ningwet); 2. het bouwen van den clubhuis/kanti ne, Bosstraat 57a ("artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. het vergroten van een woonhuis en het plaatsen van een berging, Stad- houderslaan 53 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 4. het veranderen van een woonhuis en het bouwen van een garage, Beatrix- laan 15 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 september 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb ben stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (ka mer 021), Lange Brinkweg 77ter inza ge. Wijziging hinderwetvergunning (artikel 37 Wet Algemene Bepa lingen Milieuhygiëne) Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij het voornemen hebben opgevat de navolgende hinderwetver gunning te wijzigen: de op 28 juni 1983 aan J J. v.d. Eist te Diemen verleende vergunning voor een papierrecyclingbedrijf voor het perceel Van Weerde Poelman- weg 23 kad. bekend gem. Soest, sectie D nr. 2908. De reden van de voorgenomen wijzi ging is dat aan de bestaande vergunning bodembeschermende voorschriften ontbreken en dat de reeds aan de ver gunning verbonden geluidvoorschrif ten dienen te worden aangepast. De strekking van de voorgenomen wij ziging is dat: l. nieuwe voorschriften ter bescher ming van de bodem - ter voorko ming van bodemverontreiniging - aan de vergunning worden verbon den; II. de bestaande geluidvoorschriften 10 en 10a worden vervangen door nieuwe voorschriften. Gemotiveerde bezwaren tegen het voornemen tot wijziging van bedoelde vergunning kunnen gedurende twee weken na datum bekendmaking schrif telijk door eenieder worden ingebracht bij het gemeentebestuur, postbus 2000, 3760CA Soest. Indien daarom wordt verzocht worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Wijziging hinderwetvergunning (artikel 37 Wet Algemene Bepa lingen Milieuhygiëne) Burgemeester en Wethouders maken bekand dat zij het voornemen hebben opgevat de navolgende hinderwetver gunning te wijzigen: de op 16-11-'82 aan J. de Ridder b.v. verleende vergunning voor een aanne mersbedrijf t.b.v. cultuurtechnische werken voor het perceel V. Montgomeryweg 61 kad. bekend gem. Soest, sectie E nrs. 3182 en 3137 (ged.). De reden van de voorgenomen wijzi ging is dat aan de bestaande vergunning bodembeschermende voorschriften ontbreken. De strekking van de voorgenomen wij ziging is dat nieuwe voorschriften wor den opgelegd: I.algemene voorschriften ter voorko ming van bodemverontreiniging; II.voorschriften voor de opslag van vloeibare aardolieprodukten; III. voorschriften voor leidingen en ap pendages van de onder II bedoelde tanks; IV.aanvullende voorschriften voor de opslag van afgewerkte olie; V.voorschriften m.b.t. afvalstoffen; VI,voorschriften m.b.t. bewaring van bestrijdingsmiddelen. Gemotiveerde bezwaren tegen het voornemen tot wijziging van bedoelde vergunning kunnen gedurende twee weken na datum bekendmaking schrif telijk door eenieder worden ingebracht bij het gemeentebestuur, postbus 2000, 3760 CA Soest. Indien daarom wordt verzocht worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet be kend gemaakt. Informaties: info-centrum, j STEENHOFFSTRAAT 9a. j Telefoon 02155-22555 Open maandag t.m. vrijdag j Informatietelefoon met actualiteiten: J tel. 93665 (24 uurs-service). Een 32-jarige inwoonster van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar portemonnee. Die was tijdens het verblijf in een super markt aan de Zuidpromenade uit haar tas ontvreemd. De tas bevond zich in het winkelwagentje waarmee ze haar boodschappen deed. In de portemon nee bevonden zich een bedrag van 40 gulden, enkele eurocheques en het bij behorende bankpasje. Hetzelfde overkwam een 81-jarige da me uit Soest, die boodschappen had ge daan in een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat. Ze had haar portemon nee even op de inpaktafel gelegd toen ze haar inkopen inpakte. Even later bleek hij te zijn verdwenen, mét de in houd van ca. 400 gulden. Ook in een supermarkt aan de Nieuw- straat werd een inwoonster van Soest het slachtoffer van een dief. Hij nam haar portemonnee - eveneens achterge laten op de inpaktafel - weg, met daarin twee bankpasjes, een geldbedrag van 515 gulden, een strippenkaart en een foto. De heer Johan Brandsma vierde onder grote belangstelling zijn jubileum van het 25-jarig dienstverband bij Brands ma Glas B.V., onderdeel van Verom- co. Dat is de grootste zelfstandige glas- en verfgroothandel van Nederland met vijftien vestigingen verspreid door heel Nederland en 370 medewerk(st)ers. Johan Brandsma begon 25 jaar geleden bij zijn vader in de bekende winkel Brandsma Behang Verf B.V. op de Soesterbergsestraat, later bij Brandsma Glas B.V. op de Birkstraat die 12 jaar geleden op het industrieterrein werd ge vestigd. Hij begon zijn loopbaan als jongste bediende. Toen de zaak lande lijk ging opereren werd hij chauffeur om later door te groeien naar de functie van chef van het gehele magazijn. Als geen ander wist hij er voor te zorgen dat het magazijn en de distibutie (op dit mo ment verzorgd door 18 vrachtwagens en 75 medewerk(st)ers) in kon spelen op alle vragen en verlangens van het steeds toenemende aantal klanten. Tijdens het feest, dat Johan Brandsma Foto: Goos van der Wilt. De jubilaris, geflankeerd door zijn va der (l.) en zijn vrouw en kinderen, tij dens de huldiging. samen met zijn familie, vrienden en me dewerksters van Veromco vierde, werd hem een gouden speld van de Ne derlandse Glasbond overhandigd met de daarbij behorende oorkonde. Een reactie van Johan Brandsma na afloop: "Een bijzonder enerverende, maar ge weldig geslaagde dag!" Het aantal ongevallen in de gemeente Soest is in 1987 afgenomen. Ten op zichte van het jaar daarvoor deden zich tachtig ongelukken minder voor. De grafiek van het aantal slachtoffers toont een daling van 160 naar 149. Die gunstige ontwikkeling valt af te lezen uit een overzicht van de afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (ROB). Naast het feit dat in het plaatselijke ver keer minder persoonlijk leed werd ver oorzaakt levert de afname van het aan tal ongevallen Soest 55.000 gulden op. Het rijk keert ieder jaar per 'gespaard' slachtoffer 5.000 gulden uit aan ge meenten waarin sprake is van vijf pro cent minder ongelukken ten opzichte van het voorgaande jaar. Soest heeft aan dat criterium voldaan. Het College wil dit geld volledig besteden aan het treffen van maatregelen op onveilige lo caties. In 1989 kan Soest daar 130.000 gulden voor aanwenden, omdat op voorhand ieder jaar al 75 mille voor dit doel beschikbaar is. Het gedeelte van de Steenhoffstraat tussen de Kruisweg en de Middelwijkstraat komt in de ogen van het College het eerst in aanmerking voor een gerichte aanpak. Als uit een AVOC-onderzoek blijkt dat de ver keersveiligheid kan worden verbeterd zal de gemeente voorzieningen op dit traject aanbrengen. Mocht er daarna nog geld over zijn, dan wil het College het kruispunt Soesterbergsestraat/ Dennenweg/Van Beuningenlaan aan pakken, alsook het gedeelte van de Birkstraat tussen de Van Lenneplaan en de Bartolottilaan. Op deze drie locaties hebben de afgelopen jaren de meeste ongevallen plaatsgevonden, zo blijkt uit een cijfermatig overzicht. Deze drie lo caties krijgen dan ook de hoogste prio riteit. Amersfoortsestraat Voor de openstelling van de rijksweg ,A-28 gebeurden op de Amersfoortse straat ieder jaar veel ongelukken. De verkeersveiligheid issinds de A-28 aan zienlijk verbeterd door een sterke afna me van het aantal voertuigen dat nog van de Amersfoortsestraat gebruik maakt. De gemeente heeft daarom vooralsnog geen plannen om de Amersfoortsestraat onder handen te nemen. De noodzaak daarvoor lijkt te zijn achterhaald. Voorheen vonden vier van de tien 'Soester' ongevallen plaats op de Amersfoortsestraat. Vorig jaar was dat percentage nog maar 25 pro cent, en de verwachting is dat die daling zich zal voortzetten. De afdeling ROB heeft kortgeleden een notitie aanpak objectieve verkeerson veiligheid uitgegeven. Daar wordt deze maand op politiek niveau over gespro ken. In de ambtelijke notitie worden de tien gevaarlijkste kruisingen en weg- van o.a. MEXX, B.C., LOVE, THOMAS BASICS RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 S0ESTDUINEN 02155-12739 vakken genoemd. Op dat lijstje komen verder onder meer voor de Van Weede- straat/Nassauplantsoen, Soesterberg sestraat (tussen Van Lijndenlaan en Van Beuningenlaan), de Stadhouders laan (tussen de Noorderweg en de Kor te Brinkweg) en de kruising Dalweg/ Albert Cuyplaan. Vrijwel alle fracties in de Soester ge meenteraad koesteren nogal wat reser ves ten opzichte van de door het gewest Eemland vurig begeerde "versterking" van dit samenwerkingsorgaan van de diverse gemeenten in de regio. Dat was af te leiden uit de reacties die burge meester Scholten maandagavond kreeg in de commissie Algemene Be stuurzaken op zijn vraag of de taken van het gewest eventueel zouden moe ten worden uitgebreid. Van het gewest zelf was een uitgebreide brief binnengekomen, waarin deze en andere zaken aan de orde worden ge steld. Ook informeerde Scholten naar de lust van de raadsleden om te zijner tijd een "raadsconferentie" over dit on derwerp bij te wonen. Neks Blommers (WD) had geen pro blemen met de conferentie, maar liet wel weten dat wat haar betrof het ge west alleen die taken zou mogen uitvoe ren die het "aantoonbaar" beter zou kunnen doen dan de gemeenten afzon derlijk. "En daar hoort dan wél een kos ten/baten-plaatje bij," aldus het WD- raadslid, dat verder enige beduchtheid aan dé dag legde voor de "overheersen de rol" van Amersfoort. "Het moet er niet op uitdraaien dat de andere ge meenten alleen maar een soort satelliet- In verband met de braderie is op vrijdag 2 september, tussen 15.00 en 22.00 uur, de Soesterbergsestraat tussen de Von dellaan en de Kerkstraat voor alle ver keer in beide richtingen afgesloten. In verband met de reconstructie van een gedeelte van de Wieksloterweg en een gedeelte van de Dorresteinweg geldt voor de periode 5 tot en met 23 septem ber een aantal tijdelijke verkeersmaat regelen: In de periode 5 t/m 9 september is het gedeelte Wieksloterweg tussen de In singerstraat en de Dorresteinweg als mede de kruising Wieksloterweg/In- singerstraat voor alle verkeer afgeslo ten. In de periode 12 t/m 16 september is de Wieksloterweg geheel alsmede de kruising Wieksloterweg/Dorrestein weg voor alle verkeer afgesloten. In de periode 19 t/m 23 september is het gedeelte Dorresteinweg tussen de Koningsweg en de Wieksloterweg voor alle verkeer afgesloten. steden van Amersfoort worden." Ze voelde ook weinig voor een publicteits- campagne ten behoeve van het gewest. "Dat hoeft heus niet 'verkocht' te wor den." Kees Verheus (CDA) constateerde dat de brief van het gewest terecht rept van "gebrekkige beeldvorming". Hij was het eens met de opmerking dat Eem- land/bij de provincie op de laatste plaats komt. "Dat geldt ook voor de burgers, al laat je ook nog zoveel folders druk ken." Aan een versterkt gewest had hij eigenlijk geen behoefte, hooguit als middel om regionale doeleinden te rea liseren. 'Onder de pannen' Adriaan Pothuizen (D66) merkte op dat ook zijn fractie een zekere vrees voor het verlies van de eigen identiteit niet vreemd was, maar dat er inderdaad ter reinen zijn waarop een gewestelijke aanpak zaken beter tot hun recht laat komen. Als voorbeeld noemde hij het toerisme, waar volgens hem het parti culier initiatief het in Soest pijnlijk laat afweten. De conferentie leek hem wel wat. "Dan zijn we weer mooi een dag onder de pannen; dat gaat erin als een preek in een ouderling," liet de demo craat met de nodige zelfspot weten. Wiebe Meilof (GPV) toonde zich be ducht voor een al te zelfstandig gewest als "vierde bestuurslaag". Dat vond ook Raymond van Gelder, al stelde hij wel vast dat het gewest taken verricht die op gemeentelijke schaal niet goed uitge voerd (kunnen) worden, zoals rampen bestrijding en schooladviesdiensten. Wel had hij de nodige onvrede met ge westelijke begrotingen die er anders uit zien dan Soest wel graag zou willen. Burgemeester Scholten vond het te vroeg om al conclusies te trekken. "Het ging me alleen maar om een voorlopige peiling van de gevoelens van de com missie," verklaarde hij. SOEST - STADHOUDERSLAAN 21a HALF VRIJSTAANDE VILLA met onder architectuur aangelegde achtertuin met vijver en groot terras met pergola op het zuiden. Rui me garage voor 2 auto's met bergzolder en verwarming. Het huis verkeert in perfecte staat van onderhoud. Ind.: L-vormige woonkamer ca. 56 m2, schuifpui, antieke plavuizen, zeer fraaie open schouw en lambrizering, luxe massief eiken keu ken met geïntegreerde inbouwapparatuur, o.a. vrieskast, koelkast, 2 spoelbakken, oven, kookplaat, boilertje, aansluiting was- en vaat- wasmachine, 1 e verd.: luxe badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet, studeer- t.v. hoek, ouderslaapkamer met ruim balkon, vas te wastafel en spiegelkast over de volle breedte, voor slaapkamer, 2e verd.: 2 royale slaapkamers, voldoende bergruimte, ruime vlie ring met loopvloer. Gas c.v., geïsoleerde spouwmuren, alle ramen voorzien van voorzetramen of thermopane beglazing. gsï§ VRAAGPRIJS: f 390.000,- k.k. i|9 NVM Inhakend op de toenemende belang stelling voor kunstzinnig en creatief bezig zijn in een gezellige sfeer, begint in De Bereklauw, Steenhoffstraat 63 in Soest, half september het nieuwe cur susseizoen. Getracht wordt aan te slui ten op de specifieke vraag naar cursus sen op het gebied van poppen maken (zonnekindpoppen en kleine popjes van vilt of wol), seizoenwandkleden van wol, transparanten maken en boetseren. In het nieuwe programma zijn enkele vast elementen aanwezig, evenals voor gaande jaren, zoals het 'nat-in-nat' schilderen onder leiding van de kunst zinnig therapeuten Gerda van Hulst en Anna van den Dool, het schilderen met de sluiertechniek o.l.v. de kunstschilder Jan de Kok, het maken van zonnekind poppen, o.l.v. Angelique Gunster en Catharine Schreij en het maken van sei zoenpopjes en kleden van sprookjeswol o.l.v. Gemma Anink. Daarnaast zijn er dit seizoen mogelijkheden om popjes en dieren te maken van vilt (docente Catharine Schreij), transparanten ma ken (docente Trix Springer) en boetse ren (docente Anna van den Dool). Het programma is zodanig van opzet dat er plaatsingsmogelijkheid is voor zowel beginners als gevorderden. De groepen waarmee gewerkt wordt zijn klein (6-8 cursisten) zodat de nadruk ligt op de in dividuele begeleiding. Voor meer infor matie, tel. 19176.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5