lóf5 College dicht 'lekkage' in leeskamer Grote belangstelling open dag brandweer 'Soester Maatjes' vieren eerste lustrum PvdA wil vliegshows stoppen Studie/ huiswerkbegeleiding: nooit te lang mee wachten! VAN DER LINDEN Danscentrum Nico van Mourik geeft u de ruimte! Na publicatie vertrouwelijke stukken Dag/Avondmavo voor volwassenen houdt 1 september open dag Klachten bezorging Soester Courant Opbrengst naar 'Wereldkinderen Bij Van Oosten tijdens braderie met een dixieland-band op de foto 'Tramei kiest partij voor de leerling' TOPPER VVV JOBS Welkom bij F.D.O. Danscentrum Danscentrum Nico van Mourik maakt nieuwe start op 8 september Moderne cursus kostuumnaaien Soest 'Open middag' bij Buro Vrije Tijd WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 "Wij betreuren het dat deze maatrege len moesten worden genomen, maar menen dat nu handelend moet worden opgetreden om te pogen verdere schending van vertrouwelijkheid zo veel mogelijk te verhinderen." Dat schrijven B. W. aan de gemeente raad, nadat onlangs opnieuw een ver trouwelijk stuk - dat voor de raadsleden en de fractie-assistenten ter inzage was gelegd in het "leeskamertje" in het ge meentehuis - aan de pers werd ver strekt. De sollicitatiebrief naar de func tie van ambtenaar bij de burgerlijke stand is kennelijk de druppel geweest die de emmer heeft doen overlopen. Het College heeft nu drie maatregelen genomen om de "lekkage" tegen te gaan. Letterlijk luiden ze: 1. Er worden minder snel stukken ver trouwelijk ter inzage gelegd. Voor zover het voornemen daartoe nog bestaat wordt dit steeds door de berteffende ambtenaar en portefeuillehouder voor- besproken. De uiteindelijke beslissing dient voortaan expliciet door het voltal lige College te worden genomen mid dels afparafering van de betreffende B&W-adviesnota. 2. Vertrouwelijke stukken liggen voor taan niet meer in het leeskamertje maar blijven onder direct beheer van de ver antwoordelijke secretaris van de com missie die het aangaat. Gedurende de kantooruren kunnen in haar/zijn afwe zigheid de stukken worden ingezien. Het kopiëren van vertrouwelijk ter in zage liggende stukken is voortaan ver boden. 3. De deur van het leeskamertje zal worden voorzien van een slot dat slechts toegankelijk is met de sleutel waarmee ook via de zijdeur tot het halletje ingang wordt verkregen." Niet afwentelen De kwestie kwam maandagavond aan de orde tijdens de vergadering van de commissie ABZ. Met name Raymond van Gelder (PvdA), met in zijn kielzog de meeste andere commissieleden, toonde zich weinig ingenomen met de maatregelen. Volgens hem kwamen die neer op veel te ver gaande beperkingen voor de raadsleden. "We krijgen zo minder informatie. De problemen moe ten niet worden afgewenteld op de raadsleden, want het zijn problemen van de gemeente." Van Gelder vreesde dat individuele raadsleden nu kosten zouden moeten maken - bijvoorbeeld vrije dagen beste den aan het tijdens kantooruren bekij ken van de vertrouwelijke stukken - en opperde de mogelijkheid om de stuk ken voortaan ook 's avonds ter inzage te leggen, onder beheer van de bode die bij de avondvergaderingen aanwezig is. Neks Blommers (WD) voelde wel wat voor Van Gelders ideeën. Adriaan Pothuizen (D66) was het ook niet eens met de maatregelen. Hij vond dat er meer gekeken moest worden naar een verbetering van de technische mo gelijkheden om dit soort problemen te voorkomen. Politiezaak Jan Visser (Progressief Soest) zag liever dat het College eerst eens ging uitzoe ken waar het "lek" nu precies zat. "Maak er desnoods een politiezaak van." Hij voelde zich door de maatrege len beknot in de uitoefening van zijn functie als raadslid. "U suggereert dat de 'sleutel-hebbers' niet bij het lek ho ren, maar ik denk dat 't iemand is die ge woon toegang heeft tot het leeskamer tje. Zoek dat eerst eens uit." Bert Krijger (WD) vond dat er maar eens gestudeerd moest worden op de "vormvereisten" van vertrouwelijke stukken. Het begrip "vertrouwelijk" is niet al te duidelijk en er is een verschil met het begrip "geheim". Hij wilde on derzocht zien of misschien op die ma nier iets gedaan kon worden aan het lek. "Nootdorp - waar het gemeentebestuur een journalist liet gijzelen - was een noodsprong," aldus de WD-er, die ook de "ongebreidelde kopieerzucht" ten gemeentehuize wel eens aan banden gelegd wilde zien en daarvoor allerwege instemming oogstte. Burgemeester Scholten liet weten dat hij het betreurde dat de "goeden" onder de "kwaden" moesten lijden. Hij zag weinig in een onderzoek naar het lek. "Daar kom je toch nooit achter, want meestal heb je geen aanknopingspun ten." Hij vond Van Gelders idee - "er moet iemand bij zijn" - wel bruikbaar en zou dat in het College bespreken. Gemeentescretaris W. de Kam liet ove rigens weten dat het niet de bedoeling was dat de raadsleden minder informa tie zouden krijgen. "We moeten de stukken alleen wat minder snel 'ver trouwelijk' noemen, want dat lokt op zichzelf al de neiging uit om het aan de openbaarheid prijs te geven." De Kam verduidelijkte deze maatregel met een opmerkelijke uitspraak: "In Soest is in het verleden wat al te gemakkelijk 'be sloten' gehouden wat achteraf best openbaar gemaakt had kunnen wor den." De brandweer kan terugzien op een goed verlopen en drukbezochte open dag. Dit ondanks de concurrentie van de Gildefeesten op enkele steenwor pen afstand. De schattingen over het aantal bezoekers lopen uiteen van 700 tot 900 mensen. Zij waren getuige van tal van demonstraties. Het Soester brandweerkorps had de open dag goed voorbereid. In de de monstraties zat veel afwisseling en het publiek beleefde leerzame ogenblik ken. Men kon onder andere zien hoe een schoorsteenbrand wordt bestreden, hoe een brandende hut wordt geblust en hoe de brandweer hulpverlening in kritieke situaties biedt. Mensen werden uit auto's bevrijd en wagens werden weer op vier wielen gezet na denkbeel dige ongelukken. Zowel bij de brand weer als bij de burgers heerste een pret tig gevoel over de open dag op het ter rein van de kazerne aan de Lange Brinkweg. De jonge gasten lieten zich imponeren door het materieel van de brandweer, terwijl de ouderen wellicht wijzer huiswaarts keerden. De open dag droeg zeker bij tot een beter begrip van brandpreventie onder de mensen, en dat is natuurlijk een goede zaak. Voor het begin van het nieuwe school- laar houdt de dag/avondmavo voor volwassenen een Open Dag voor al die genen die zich willen orienteren op de :ursussen die de school te bieden heeft. Al tien jaar lang biedt de mavo voor vol wassenen te Zeist volledig Mavo-on derwijs met een keuze uit 14 vakken. De vakken kunnen na 3 jaar met een er kend mavo-examen worden afgerond Dp 2 niveaus. Deze gesubsidieerde vorm van onderwijs - de cursusgelden blijven ook dit jaar laag - heeft zich een vaste plaats verworven in de Zeister ge meenschap en omstreken. Zo'n 1500 cursisten verlieten in de loop van de af gelopen 10 jaar de school met een ma vo-diploma of een of meerdere mavo certificaten. Velen stroomden door naar andere vormen van onderwijs of begonnen andere activiteiten. Iedereen die vrijblijvend wil kennisma ken met de school en de aangeboden vakken is van harte welkom op de Open Dag op donderdag 1 september tussen 10.00 en 11.30 uur en tussen 19.00 en 20.30 uur. De Open Dag wordt gehou den in de school: Dag/Avondmavo voor Volwassenen, Kroostweg 58a in Zeist. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om naar de Open Dag te komen maar u wilt wel informatie, dan kunt u ook een afspraak maken om te komen praten. Dit kan op maandag t/m don derdagochtend tussen 9.00 en 12.00 uur en op maandag-, dinsdag-, ewn donderdagavond tussen 19.00 en 20.30 uur. Het telefoonnummer van de school is; 03404-57699. Op aanvraag stuurt men ook graag een informatieboekje toe. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. ili Hlfip'l!' [Mi 4,p ai- i MP Maandagmorgen j.l. konden aan de Anna Paulownalaan in Soestdijk elf sportieve dames worden waargenomen, die wel gemoed op hun fiets stapten om daarmee het eerste lustrum te vieren van de fietsclub "De Soester Maatjes". De club werd vijf jaar geleden opgericht - op initiatief van enkele dames die el kaar kenden van het tennissen bijLTC-en organiseert elk jaar een flinke toertocht van drie dagen, waarbij in hotels wordt overnacht. Eigenlijk bestaat de club al langer, want sinds een jaar of twaalf ontmoeten de (twaalf) leden elkaar bijna iedere woens dagochtend en dan wordt er een toertocht gemaakt van zeker 45 a 50 kilometer. Vijf jaar geleden ontstaat daaruit het initia tief voor de "rijwieldriedaagse", die beurtelings door een van de leden op touw wordt gezet. De lustrum -fietstocht van deze week had o verigens een ver ras- sings-element in zich. De dames vertrokken in de veronder stelling dat ze opnieuw een aantal lange étappes zouden afleg gen, maar ditmaal eindigde hun tocht al bij "Eemlust" in Foto: Goos van der Wilt. Baarn. Daar werden ze opgewacht door enkele auto's - met trailers voor de fietsen - en vandaar ging het over de snelweg helemaal naar Dwingeloo, waar "De Soester Maatjes" hun sportieve escapades zouden combineren met het aangenaam verblijf in een comfortabel hotel. Vanavond worden de dames in Soest terugverwacht. "De Soester Maatjes - de naam wijst zo wel op het feit dat dele den dikke vriendinnen zijn als op de voortdurende zorg en aandacht voor hun lijn, aldus een van de leden - is niet in de eerste plaats gericht op zo hard mogelijk fietsen. Het wed strijd-element kennen ze niet; het gaat vooral om het plezier van het fietsen in een fraaie omgeving. De leeftijd van de "Maatjesvarieert; wel wonen ze allemaal in Soest. De club kent intussen de luxe van een ledenstop, "om het een beetje overzichtelijk te houden", aldus dezelfde woord voerster. "Er zijn er heel wat die graag mee zouden doen, maar we willen persé niet groter worden. De Soester fractie van de PvdA heeft de vaste kamercommissie voor defen sie gevraagd vliegshows tijdens open dagen stop te zetten. In een brief schrijft de fractie diep ge schokt te zijn over het recente ongeluk in Ramstein, West-Duitsland. "Met na me omdat de gemeente Soest zeer di rect is betrokken bij het wel en wee van de vliegbasis Soesterberg. Maar daar naast heeft het ons wederom de realiteit laten zien." De PvdA-fractie is van mening dat vliegshows moeten worden verboden, omdat ze een verhoogd risico met zich meebrengen. "Ook tijdens het 75-jarig bestaan van de luchtmacht heeft Soes terberg bloot gestaan aan risico's, om dat ook vanaf Soesterberg werd gestart en geland. Toen zijn er 'bijna' ongeluk ken geweest," zegt de fractie te weten. Shows horen per definitie niet in een klein land als Nederland plaats te vin den, oordeelt de PvdA-fractie. Daarom heeft ze de vaste kamercommissie voor defensie het verzoek gericht vliegshows in de toekomst te verbieden. In Ram stein kwamen enkele tientallen mensen om het leven en raakten honderden toe schouwers ernstig gewond toen drie Ita liaanse toestellen met elkaar in botsing kwamen. Eén toestel belandde bran dend in het publiek. Willem van Oosten, de bekende foto graaf van Hartje-Zuid (tegenwoordig trouwens ook in Soestdijk te vinden) haakt op een heel bijzondere manier in op de feestelijke braderie, die a.s. vrijdag in en om de Soesterbergse- straat wordt gehouden. Zijn zaak wordt, althans aan de buitenkant, om getoverd in een soort "wild-west sa loon", compleet met Lucky Luke en de Daltons. Bovendien speelt "s avonds vanaf zeven uur de "Wereld kinderen Dixie Friends" op dit "ter ras", zodat de Amerikaanse sfeer bij Van Oosten volop aanwezig is. Voor het luttele bedrag van één gulden kan men zich door Willem van Oosten laten "vereeuwigen" als dixieland-mu- sicus. Wie er tot dusver alleen maar van heeft gedroomd nog eens als trompet tist of trombonist furore te maken, kan die droom dus in elk geval a.s. vrijdag avond éven werkelijkheid zien wor den... De gulden die Willem van Oosten daar voor "vangt" gaat rechtstreeks door naar een organisatie die hij een warm hart toedraagt: "Wereldkinderen", of zoals het officieel heet: "Nederlandse Vereniging voor Interlandelijk Kinder welzijn". Deze organisatie houdt zich bezig met projecthulp, sponsoring en adoptie ten behoeve van kinderen in de Derde Wereld. "Wereldkinderen" is de grootste Nederlandse instelling die zich met adoptie van kinderen uit de Derde Wereld bezighoudt, o.a. uit Korea, In dia en Columbia. De "Wereldkinderen Dixie Friends" is een band, gevormd door Vrienden van de vereniging Wereldkinderen. Zij staan hun honorarium af aan de vereni ging, en dragen op die manier ook hun steentje bij aan de hulp aan het kind in nood in de Derde Wereld. Uiteraard hebben de leden van de band allemaal hun sporen verdiend op het gebied van de dixieland-muziek. Het wordt vrijdagavond dus buitenge woon gezellig aan de Soesterbergse- straat en het is ook een bijzondere gele genheid om daarvan niet alleen te ge nieten, maar ook op deze aardige ma nier een bijdrage te leveren aan een "goed doel". Aan het begin van het nieuwe school jaar maken niet alleen de §cholen zelf zich op om de "instroom" te verwer ken van leerlingen die voor het eerst het voortgezet onderwijs gaan volgen of die daar inmiddels al een paar jaar hebben opzitten. Ook Tramei, het be kende instituut voor studiebegeleiding aan de Steenhoffstraat (ingang Dal- weg) zet zijn deuren weer open voor nieuwe "klanten". Tramei is er in de eerste plaats voor de "zwakke broeders (en zusters)", die zich - om welke reden dan ook - met moeite door de school worstelen. Het instituut verwelkomt aan het begin van de cursus dan ook heel wat jongelieden van wie de ouders wijs zijn, geen risico nemen - meestal is daar dan het nodige aan voorafgegaan - en hun zoon of dochter direct hebben aangemeld voor begeleiding. Directeur Herman Meiners van Tramei constateert dat zijn aanpak in de loop der jaren zóveel vruchten heeft afge worpen dat de ouders de weg naar het instituut steeds gemakkelijker weten te vinden. Meer zorgen maakt hij zich om de vaders en moeders die het in het be gin liever nog even aanzien, en pas in de loop van het schooljaar besluiten dat er voor zoon- of dochterlief toch eigenlijk geen betere oplossing is dan Tramei. "Veel ouders zwichten wat al te snel voor de smeekbeden van hun kinderen, of ze het alsjeblieft eerst zélf mogen proberen. Vaak gaat dat gepaard met allerlei dure beloften. Ik ken m'n pap penheimers... Maar als het dan tóch misgaat zijn we soms al ver in het schooljaar, en dan moeten er heel wat zeilen worden bijgezet om het jaar niet verloren te laten gaan. Daarom: nooit te lang wachten met huiswerk- of stu diebegeleiding!" Tramei is gespecialiseerd in de begelei ding van de wat minder vlot werkende leerling. Het instituut kan bogen op een jarenlange ervaring en kan het stellen zonder allerlei bla-bla-verhalen. "Na tuurlijk staat geen leerling te trappelen voor studiebegeleiding, dat is reëel," al dus de heer Meiners. "Ze ervaren het vaak als een inperking van hun vrijheid, als een straf. Maar als ze eenmaal hier zijn valt het allemaal best mee, en als blijkt dat het inderdaad helpt, dat ze be tere cijfers halen, raken ze vanzelf óók enthousiast." Kans Als directeur van Nederlands grootste begeleidingsinstituut weet Meiners waarover hij praat. "Als we er op lijd bij zijn - dat wil zeggen: als er nog een rede lijke kans is de onvoldoendes op te ha len - kunnen de leerlingen goed worden geholpen. Maar het verstandigste is na tuurlijk om dat vanaf het begin te doen, zodra men weet dat er problemen te verwachten zijn. En van heel wat leer lingen is dat aan de start van het school jaar al duidelijk." Meiners weet uit er varing dat in meer dan de helft van de gezinnen vroeg of laat problemen ont staan rondom het huiswerk en de schoolprestaties. Al die narigheid is te voorkomen met goede begeleiding. "Hoe later je start, hoe moeilijker die problemen zijn op te lossen. Als de mensen wachten tot januari of februari kunnen we geen resultaten meer garan deren." "Leren Ieren' Meestal zijn de problemen het gevolg van een gebrek aan zelfdiscipline, een verschijnsel dat alleen kan worden op geheven door de kinderen te "leren le ren". Van domheid of onwil is dikwijls helemaal geen sprake. We proberen bij Tramei eruit te halen wat er in zit," al dus de heer Meiners, "en dat valt meest al reuze mee." Misplaatste zuinigheid is niet in het be lang van de leerling, stelt Meiners. "Wij kiezen partij voor de leerling. Het is zonde om uit financiële overwegingen te wachten tot een kind de mist ingaat. En blijven zitten kost ook een boel geld..." Wie meer informatie wil over de vele manieren waarop Tramei hulp kan bie den kan kontakt opnemen via tel. 17089. Chenin Vin de Pays du Jardin de la France Vroeger maakten ze van de chenin- druif een prachtige, volle, zoete witte wijn. Nu is hi| elegant droog, even charmant en geurig als toen, alleen de prijs is veel aantrekkelijker. 5?5 1986 Ch. Roustaing "795 Bordeaux A.C. X PIN0T p!,lile" Jonge Genever (Nu ook in halve liters verkrijgbaar) SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Soesterbergsestraat 49 tel. 12490 Burg. Grothestraat 6 tel. 12750 Nu extra vanwege de uitbreiding van ons danscentrum ontvangt iederéén die zich inschrijft voor een nieuwe cursus een gratis mini-cursus rock roll of oude dansen OPEN HUIS op vrijdag 2 en 9 september van 20.00-22.00 uur voor (echt)paren. Toegang en kopje koffie gratis. Inschrijven dagelijks van 15.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. SS 02154 -1 33 19 Lt. Gen. van Heutszlaan 10 3743 JN Baarn Danscentrum Nico van Mourik maakt dit seizoen een nieuwe start. Met een receptie en een openingsbal vieren Ni co en Anja, eigenaars van het bekende danscentrum aan de Lt. Gen. van Heutszlaan in Baarn, dat hun pand een ingrijoende verbouwing heeft on dergaan. De dansvloer is met 80 vierkante meter uitgebreid, de aankleding, verlichting en meubilair zijn geheel vernieuwd. De heer Van Mourik: "In 1980 namen wij de dansschool over maar hebben dat nooit officieel gevierd. Nu hebben we aanleiding genoeg om onze relaties, vrienden en kursisten een receptie aan te bieden. En wel op donderdag 8 sep tember van 19.00 - 21.00 uur." Op donderdag 15 september is het ope ningsbal voor de (echt)paren van 20.00 - 24.00 uur. En zaterdag 10 september voor de jongeren (alleen voor leerlin gen) van 21.15 - 01.00 uur. Op beide avonden is er een grandioze show van de Allround Nederlands Kampioenen. Verder vermeldt Anja nog: "Iedereen die zich inschrijft krijgt ter gelegenheid van dit feestelijk gebeuren, een mini- kursus Rock 'n' Roll of Oude Dansen gratis." Het belooft een fantastisch sei zoen te worden bij Nico en Anja van Mourik. Een revolutionaire vereenvoudiging in 't zelf maken van kleding is nu binnen ieders bereik in de cursus "Kostuum naaien" van Henny Does-de Ruyter. Dit jaar (sinds 1976 in Soest) start me vrouw Does op 19 september a.s. haar cursus "Modern naaien zonder door slaan en rijgen". Dat er niet doorgeslagen en geregen be hoeft te worden is nog maar het begin! Er is ook verandering aangebracht in het in elkaar zetten van kleding. Be doeld wordt de volgorde van naden sluiten. Deze manier van naaien is veel eenvoudiger, en daardoor is het eindre sultaat veel mooier. Dit wordt "Open systeem naaien" genoemd. Tijdens de eerste les (theorieles) wordt uitgelegd hoe dit unieke systeem werkt, het ontstaan ervan en de perfectie in al zijn eenvoud. Er wordt niet gewerkt met carbonpapier, en ook niet met een naadtoeslag aan de patronen. Het ge heim ligt n.1. in de kniplijn. Onnodig te vermelden dat hierdoor een vervelend karwei voorgoed tot het verleden be hoort. Er wordt gewerkt met de in de handel verkrijgbare patronen, echter met dien verstande dat de cursiste wordt geleerd hoe deze op haar maat te veranderen. Daarom wordt het goed leren 'maat ne men" niet vergeten. Er wordt ook ge sproken over gemakkelijke en moeilij ke patronen en geadviseerd inzake de duizend en één verschillende stoffen die in de handel zijn, alsmede de A- en B-kwaliteiten en de daaraan verbonden prijsindicaties. Naaimachine Een zeer belangrijke onderdeel is ook de naaimachine. Adviezen worden ge geven bij een eventuele aankoop. Te vens wordt gewezen op het juiste on derhoud van de machine. Kortom, de cursiste krijgt een groot pakket infor matie. De cursus is niet alleen interessant voor beginners, maar ook voor hen die al ja ren naaien en dit unieke systeem en de allernieuwste technieken willen leren. Centraal staan in deze cursus nl. de dubbele delen, zoals kraag-revers, staander-kraag, manchetten en split ten, paspelzakken en paspelknoopsga- ten. Kortom, het kostuumvak in al zijn facetten. De cursisten hebben tijdens de weke lijkse lessen de beschikking over een ei gen tafel met spot en een Beraina naai machine. Voorts is er een grote knipta- fel aanwezig. Henny-Does-de Ruyter houdt "Open Huis" op dinsdag 6 september a.s. in de Ereprijsstraat 61 te Soest. Zie de adver tentie elders in dit blad. "Samen met anderen in je vrije tijd be zig zijn is gezelliger dan allen". Na bijna één jaar Buro Vrije Tijd Soest organiseren de initiatiefnemers Maija enTrineke, een "open middag" voorde inmiddels 125 leden. Dat gebeurt op zaterdag 24 september van 12.00 tot ca. 15.00 uur, in de "Open hof', Veenbes straat 2. Het plan is de leden bij aan komst een kopje koffie aan te bieden en daarna een lunch in de vorm van een lo pend buffet, met de bedoeling dat men elkaar op een ongedwongen manier kan leren kennen. Buro Vrije Tijd bemiddelt in vrijetijds besteding. Het brengt mensen bij elkaar die samen of met meerdere mensen iets willen ondernemen op 't gebied van hobby en interesse, bijv. fietsen, wande len, uit eten, kaarten, sporten, bowling, concertbezoek, samen op vakantie enz. enz. Tijdens de "open middag" kan men ook inschrijven en lid worden van het buro, nl. van 14.00 tot 15.00 uur. Men kan zich natuurlijk nu al telefonisch opge ven door het buro te bellen: tel. 24965 of 15508. Wensen en gegevens worden dan genoteerd en na ontvangst van de betaling is men lid en krijgt men tele foonnummers van personen die dezelf de interesses hebben. Tevens ontvangt men het kontaktblad "Samen Uit", dat elke twee maanden verschijnt, met nieuws van de andere verenigingen en een rubriek van men sen die een partner voor vakantie of vrijetijdsbesteding zoeken. De kosten zijn f 35,- en daarvoor staat men zes maanden ingeschreven. Dit houdt in dat men gedurende dat half jaar onbeperkt van de diensten van het buro gebruik kan maken. Men kan met meerdere mensen in kontakt komen en ook kan men tussentijds voor andere aktiviteiten inschrijven. Meer informatie: Buro Vrije Tijd Soest, postbus 3064, 3760 DB Soest.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9