ion buis baarn OPEN HUIS TELEFOON 02154-13319 'Hartje Zuid gaat nóóit verloren...!' 4e lustrum Molenschot viert deze week WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 13 ion ami' ock DANSCENTRUM NICO VAN MOURIK GEEFT U DE RUIMTE! INSCHRIJVING VANAF HEDEN. WELKOM BIJ: 0©S F.D.O. DANSCENTRUM INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN 'Doorrijdster' meldt zich Activiteiten Mayindra Elfde braderie weer groot succes Start lampenactie 2.000 gulden Prijsvraag voor nieuwe naam Amersfoortse ziekenhuizen gaan door met vergaande samenwerking Alle dagen feest in verzorgingshuis op de Eng Molensoos Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Paddengang in Wieksloterweg het optreden van de Q8- Hieronder volgt de uitslag van het "Dollar jagen" tijdens de braderie in Hartje-Zuid" leenhoffstraat 46, zich als doel een iciaal-culturele le ren als lid steun je liging en geniet je Ischap. De kosten r jongeren t/m 23 le huishouding be- dres ledenadmini- Soest, tel. 12689. mber reeds de zesde rie "Comédies 2s en spreek- n is het leitmo- kwoord: "De iden zijn mijn imiddels al 67 log steeds niet chtvoetige ko- nge mensen en batons betreft ing mee door- tr): tel. 19577. 765+ f 5,-. a fat woman", )ne", Luchino oleil de satan", er de van twee dub van Artis- aan. De eerst- jdag9septem- sterd met mu- i formatie van ar Stormvogel ït ook dit sei- de maand op- ik de muziek- organiseert moeite waard incert is op 24 *aam. n gaat de ver- idelijkse gele- lodeltekenen. )rdt gehouden van 12.00 tot a zijn 9 okto- december. s Marlies uit kleurige kle- inspiratiebron tekenaars, voor niet-le- n te voren op- ;kenmateriaal zelf meege- ït open atelier om eventuele of de deelne- helpen. mogelijkheid consumptie, jkse tentoon- sker, Eigen- 19085. u de ochten- men om een zijn wei. Het Amersfoort- hij zich had 'aard richtte Vanwege de uitbreiding van danscentrum Nico van Mourik ontvangt iedereen die zich inschrijft voor een nieuwe cursus een GRATIS mini-cursus Rock and roll óf oude dansen. Klubs voor: scholieren, jongeren en (echt)paren. OP VRIJDAG 9 SEPTEMBER IS ER VOOR (ECHT)PAREN OPEN HUIS VAN 20.00 TOT 22.00 UUR. TOEGANG EN KOFFIE GRATIS. KOM EENS KIJKEN. r aibiPLóliiMm I Lt. Gen. van Heutszlaan 10 3743 JN Baarn NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 J OP maandae 12 september start weer Een 16-jarig meisje uit Soest meldde zich zaterdagmiddag bij de politie met de mededeling dat ze op het kruispunt Beetzlaan/Beukenlaan van haar brom fiets was gereden door een onbekende automobilist, die na de aanrijding was doorgereden. Ze reed daar rechtdoor, maar werd "gepakt" door de auto die haar geen voorrang gaf. Het meisje was niet gewond geraakt, maar haar brom mer was wel beschadigd. Enige tijd later meldde zich de boos doener eigeaw beweging aan het bu reau. Het bleek een 31-jarige Ameri kaanse te zijn. Zij kreeg geen proces verbaal, omdat ze zich binnen de wette lijk voorgeschreven tijd bekend had ge maakt. OP maandag 12 september start weer een cursus Okido-yoga, gegeven door Marga Rotink, van 19.45 - 21.15 uur. Op vrijdag 16 september komt Hannah van Buuren een lezing houden over "Het wetende hart". Op heldere wijze neemt ze ons mee op de weg naar ons hart, de plaats waar de Ziel en ons "klei- ner-ik" elkaar ontmoeten. Hannah van Buuren is schrijfster van verschillende boeken, waaronder: "Sexualiteit en Christus-bewustzijn" en "Mijn ander lief', en richtte in Eindhoven de "Scho ling naar De Ziel" op, die studenten heeft uit heel Nederland, België en Duitsland. De lezing begint om 20.00 uur. Kaarten zijn reeds verkrijgbaar in centrum Mayindra, Kerkstraat 3-5, Soest, tel. 25599. De winkel is dagelijks geopend van 10.00 - 17.30 uur. Groter en grootser dan ooit heeft Soest het jaarlijkse braderie-festijn, dat dit jaar voor de elfde achtereen volgen de keer in Soest-Zuid werd georganiseerd, meegevierd. Niet al leen de "Amerikaanse vierdaagse", die de zuidelijke winkelpool van Soest hier en daar deed lijken op een stukje Verenigde Staten, maar ook de brade rie zelf was weer een gigantisch evene ment, dat vele duizenden Soesters op de been bracht. De kreet "Hartje Zuid gaat nóóit verlo ren....!" maakt duidelijk dat het evene ment inderdaad volstrekt niet meer weg te denken is uit Soest. Soest zou Soest niet kunnen zijn zonder de braderie, die elk jaar in omvang en gezelligheid lijkt toe te nemen. En de organiserende win keliersclubs van Soest-Zuid verdienen dan ook een oprecht compliment voor de wijze waarop ze het geheel telkenjare vorm weten te geven en in goede banen te leiden. Reken maar dat daarvoor heel wat komt kijken! Het feest begon woensdag al met de in middels traditionele kinderbraderie, waarvoor de jeugd compleet bezit had genomen van het winkelcentrum aan de Zuidpromenade en de "belendende" trottoirs van de Soesterbergsestraat. Het weer was meer dan uitstekend: vol op zon, en dus was het verblijf in Zuid op zichzelf al de moeite waard, temeer daar het jonge volkje goede zaken deed en het ontluikende koopmanschap zorgde voor veel drukte en levendig heid. Vrijdag vormde natuurlijk het hoogte punt. In tegenstelling tot andere jaren begon de braderie al 's middags, en het moet gezegd dat dat geen gekke ge dachte is geweest. De hele middag was het gezellig druk in het winkelcentrum f sgfgg^" 1 lL~«—-T-J Foto: Herman van Dam De jeugd maakte heel wat capriolen op de rodeo-stier, die veel bekijks trok. en heel wat Soesters benutten de gele genheid om zich alvast te verzekeren van de koopjes en aantrekkelijke aan biedingen waarvoor ze 's avonds zonder twijfel in de rij moesten gaan staan. De winkeliers waren in elk geval zeer tevre den over het verloop van het overdagse deel van het feest. Mensenmassa Het echte "grote werk" vond uiteraard toch 's avonds plaats. Op het tijdstip van de officiële opening door burge meester P. Scholten was het misschien nog niet al te druk, maar het duurde niet lang of de Soesterbergsestraat bood, sa men met de Zuidpromenade, weer het vertrouwde beeld van de afgeiopen tien Spectaculair was braderie. i-runners op de 'trikes' tijdens de jaar: een enorme mensenmassa, dui zenden en nog eens duizenden Soesters (plus vermoedelijk een fors aantal niet- ingezetenen), mannen, vrouwen, jon gens, meisjes, kortom: zeker de halve bevolking van Soest moet zich al dan niet "flanerend" langs de tientallen kraampjes hebben begeven. Wie voor het "scheiden van de markt" al naar huis ging kon zich in elk geval verbazen over het feit dat er ook büiten Soest- Zuid nog mensen op straat waren. Maar misschien waren die nog maar net on derweg of gingen ze ook al naar huis. Legertruck Vanzelfsprekend kende deze elfde bra derie ook weer een officieel gedeelte. Burgemeester P. Scholten was uitgeno digd om de opening te verrichten. Hij arriveerde samen met zijn echtgenote en Hartje Zuid-voorzitter G.J. Adama en diens gade, in een vervaarlijk uit ziende oude legertruck, voorafgegaan en gevolgd door nog een aantal histori sche militaire voertuigen, net zo "good old" als Dick Passchier die eveneens deel uitmaakte van het gezelschap. Op het podium verwelkomde Passchier de officials op hartelijke wijze, evenals Henny Vermeulen, hoofdleidster van het dagverblijf De Schoutenkamp, het tehuis voor geestelijke gehandicapten in Soest dat dit jaar de eer tebeurt was gevallen van het traditionele geschenk van Hartje Zuid: een cheque van 300 gulden. Het was de bedoeling dat de burge meester de cheque zou overhandigen, maar er ontstond lichte paniek op het podium toen Adema de envelop zo gauw niet kon vinden. Gelukkig werd hij tijdig teruggevonden en hoefde de burgemeester niet te volstaan met «en™ '"symbolische" maar lege envelop. Burgemeester Schollen overhandigt Henny Vermeulen de cheque van Hartje Zuid (boven). Gastvrije gemeente De heer Scholten stelde in zijn toe spraakje vast dat het winkelcentrum steeds mooier werd. Ook de uitbrei dingsplannen vond hij heel interessant, al moest volgens hem nog wel even be keken worden of het allemaal wel paste. Hij wekte zijn toehoorders in elk geval op van Soest een "gastvrije gemeente" te maken. Henny Vermeulen bedankte de winke liers voor de cheque en deelde mee dat het geld zou worden besteed aan de aanschaf van audio-visuele middelen. Ook was ze de winkeliers zeer erkente lijk voor de wijze waarop dezen de ge handicapten van de Schoutenkamp tel kens weer tegemoet treden. "Ze zijn al tijd zeer welkom in Hartje Zuid." Daarna was het podium voor Dick Pas schier, die vandaaraf met zeer eigen tijdse middelen (o.a. een computer) het "Dollar jagen" presenteerde. Óp de dollarbiljetten die men bij aankoop van 5 gulden ontving) vielen <een aantal uiterst aantrekkejijkft. prijzen. De win nende nummers elders pp de ze pagina aan. Dick Passchier en burgemeester Scholten arriveerden in een oude leger truck. le. prijs 29653 2e prijs 28432 3e prijs 28906 4e prijs 45434 5e prijs 20169 6e prijs 56072 7e prijs 57650 8e prijs 11365 9e prijs 05542 10e prijs 03408 11e prijs 32884 12e prijs 04675 13e prijs 35717 14e prijs 02030 15e prijs 41580 16e prijs 19428 17e prijs 16269 18e prijs 49975 19e prijs 33800 20e prijs 03183 21e prijs 37275 22e prijs 40843 23e prijs 09267 24e prijs 41545 25e prijs 54307 26e prijs 10647 27e prijs 56238 28e prijs 23555 29e prijs 27964 30e prijs 54835 31e prijs 17665 32e prijs 23030 33e prijs 00542 34e prijs 48235 35e prijs 19764 36e prijs 41890 37e prijs 13135 38e prijs 42276 39e prijs 58402 40e prijs 12259 Tijdens de Braderie op Soest Zuid, vrij dag j.1., heeft de LIONS-Club Eemland ruim 2.000 gulden aan lampenpakket ten verkocht als onderdeel van de grote actie 'Verlicht hun leven' ten bate van het werk van de Vereniging Spierziek ten-Nederland. x Deze actie is daarmee uitstekend ge start. Zaterdag 17 en zaterdag 24 sep tember krijgt de actie twee vervolgen. Er worden dan pakketten gloeilampen verkocht zowel in Soest (van Weede- straat) als in Baarn (Laanstraat). In bei de plaatsen staan duidelijk herkenbare kramen opgesteld. De verkoopprijs van een pakket gloeilampen bedraagt f 10,-. Elk pakket bevat 6 lampen. 'Keep 'm rollingde opening van de braderie werd voorafgegaan door een kleine optocht van historische legervoertuigen. Nu ook de interne overlegorganen van Ziekenhuis de Lichtenberg en het St. Elisabeth Ziekenhuis akkoord zijn ge gaan met het voornemen tot vergaan de samenwerking is dinsdag 30 augus tus j.1. een intentieverklaring daartoe officieel bekrachtigd. Als plaats van ondertekening kozen de bestuurders voor kasteel Hoevelaken, waar vorig jaar in het diepste geheim het overleg begon. In de verklaring wordt gesteld, dat beide ziekenhuizen op langere termijn het huidige zieken- huis-funktiepakket op hoog niveau in de Amersfoortse regio alleen kunnen handhaven, indien op korte termijn het beleid van de beide ziekenhuizen wordt gëintegreerd en op de langere termijn zal uitmonden in een volledig samen gaan op een lokatie in Amersfoort. De beslissing is op volledig vrijwillige basis genomen. De direkties verwachten dat indien de voorbereidingen voorspoedig verlo pen, eind negentiger jaren een zieken huis op een lokatie kan zijn gereali seerd. In de eerste fase zal er een "moe derstichting" moeten worden opge richt. Deze stichting waarin beide zie kenhuizen gelijkelijk worden vertegen woordigd, krijgt primair tot taak het be leid te ontwikkelen voor de toekomsti ge samenwerking. Burgemeester Scholten hijst de vlag aan de mast in het plantsoen van Molenschot. Het Soester verzorgingshuis Molen schot op de Eng staat deze hele week in het teken van het 20-jarig bestaan. De feestcommissie heeft daarvoor een programma samengesteld dat klinkt als een klok. Maandagmorgen begon het feest officieel met een bijeenkomst in de koffiekamer - compleet met kof fie en gebak - waar o.a. het Molen schotlied werd gezongen en cadeaus werden overhandigd. Molenschot-voorzitter J. de Leede merkte in zijn welkomstwoord o.m. op dat 20 jaar eigenlijk nog niets is vergele ken met de gemiddelde leeftijd van de bewoners: ruim 80 jaar. Hij twijfelde er niet aan of het verzorgingshuis zou er - net als de Franse kathedralen - nog honderden jaren staan, al vroeg hij zich wel af hoe de bejaardenzorg er dan zou uitzien. Ter illustratie beschreef hij de omstandigheden waarin bejaarden bij voorbeeld in de vorige eeuw gehuisvest waren en aan welke regels ze zich te houden hadden. Mevrouw Kaal, voorzitter van de bewo nerscommissie en "huisdichteres" van Molenschot las vervolgens een toepas selijk gedicht voor, waarna door het koor Zanggenot, o.l.v. Gerard v.d.Schepop, het speciaal gemaakte "Molenschotlied" werd aangeheven. Daarna kon mevrouw Kaal de directie en het bestuur (en uiteraard de bewo ners zelf) verblijden met het geschenk van de bewoners: een groot-beeld tele visie. Op het scherm verscheen na de onthulling Molenschot zelf. Namens het koor deed ze daar nog eens een en veloppe met inhoud bij. Handen De heer Sakkers, de chef-kok, riep ver volgens burgemeester P. Scholten op het podium, aan wie hij namens het per soneel de nieuwe Molenschot-vlag overhandigde: een fraaie groene vlag, waarop vier handen zijn afgebeeld, vol gens een ontwerp van de heer Snijde- laar. De "helpende én ontvangende" handen symboliseren de doelstellingen van Molenschot op een manier die in woorden niet beter uit te drukken zou zijn. De burgemeester streek vervolgens de Nederlandse driekleur in het plantsoen voor het tehuis, waarna onder applaus de Molenschot-vlag de lucht in ging. In zijn toespraak riep de burgemeester, in middels weer in de koffiekamer terug gekeerd, de ouderen op de beslissingen die over hen worden genomen niet al leen over te laten aan de jongere gene raties. "Het is belangrijk dat uw stem wordt gehoord. Laat weten wat u doet en wat u vindt." Hij betuigde zijn respect aan het be stuur en de directie, en vooral ook aan de medewerkers en de vrijwilligers, en stond even stil bij het recente verleden, waarin de dreiging van sluiting als een donkere wolk boven Molenschot had gehangen. "We hebben intussen een zucht van verlichting geslaakt en kun nen nu weer met volle moed door gaan." Overwinning Mevrouw Kaal memoreerde eveneens de strijd die om het behoud van Molen schot was gevoerd, en die uiteindelijk in een overwinning was geëindigd. De hoogste lof zwaaide zij toe aan bestuur en directie, met name aan directrice mevrouw Vischer, die zij typeerde als "een lot uit de loterij" en van wie zij hoopte dat ze tot haar pensionering in Molenschot zou blijven. Ook chef-kok Sakkers betrok ze in de hulde en na af loop van haar speech kreeg ze - omdat ze tevoren had laten weten daar dan wel aan toe te zijn - van het bestuur een bor reltje aangeboden Een van de bewoonsters, mevrouw Vonk, zwaaide op haar beurt in dicht vorm mevrouw Kaal lof toe, evenals mevrouw V.d.Baan, chef-kok Sakkers en zuster Jo, die allemaal al vanaf het begin in Molenschot wonen of werken. Mevrouw Vischer bedankte tenslotte de heer De Muijnk, die al 20 jaar onaf gebroken bestuurslid is. De hele week wordt er feest gevierd in Molenschot. Elke dag wordt er extra lekker gegeten en vinden er allerlei acti viteiten plaats, compleet met bingo, poppenspel, koud buffet, een toneel- Jongerencentrum "De Molensoos" opent haar poorten weer voor alle Soes ter jongeren van 16 tot 25 jaar, te begin nen op vrijdag 9 september a.s. met een optreden van de Amsterdamse forma tie The Nobuts: swingende muziek, geïnspireerd door U2, Joe Jackson, The Cure, The Talking Heads, etc. Kortom, na het geslaagde hardrockfestival weer een klasseband in het jongerencen trum! In de zomer heeft de Molensoos ook niet stilgezeten. Men is erin geslaagd een pfogramma te maken waarbij de soos weer zes dagen per week geopend is. Tevens is de accommodatie voorzien van wat nieuwe verf en is het anders in gericht. Het bestuur hoopt dan ook dat iedereen weer massaal de aktiviteiten komt be zoeken, zodat het nieuwe seizoen een groot succes kan worden. Iedereen is van harte welkom op de eni ge Soester plek die echt van de jongeren is. Dus komt allemaal naar "De Molen soos", Molenstraat 142a Soest, tel 15557. Programma Dinsdag Inloop: 15.00 - 17.30 uur. Naaicursus: 19.30 - 22.00 uur (vanaf 3 oktober) Woensdag Inloop: 15.00 - 17.30 uur. Sportinstuif (vanaf 4 oktober; tijd en plaats worden nog bekendgemaakt) Soosavond: 19.30 - 22.30 uur. Donderdag Iqloop: 15.00 - I7.3(0 uur. stuk, cabaret etc., zoals ook een oecu menische kerkdienst en een gezellig programma dat wordt aangeboden door de leerlingen van de naburige Desmond Tutuschool. Muziekprojekt (onder voorbehoud vanaf 5 oktober); Vrijdag Inloop: 15.00 uur - 17.30 uur, Disco: 20.00 - 0.00 uur. Zaterdag Disco: 20.00 - 0.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand een speciale avond; iedere derde zater dag van de maand optreden van een popgroep. Zondag Voetbal: 11.00 - 13.00 uur (op de Dorpsstreek). Video-disco: 14.30 - 17.00 uur. Korting Met het lidmaatschap krijgt men kor ting op allerlei aktiviteiten; sommige zijn zelfs gratis. Het lidmaatschap kost f 10,-. Word je echter in september lid dan kost je dat maar f 7,50 en als je dit bericht uit de krant knipt en bij de ingang toont kost het lidmaatschap je in september maar vijf gulden. Dus 50% korting! Watjeer voor terug krijgt: gratis entree op de in loop, soos en disco-aktiviteiten (voor ander kost dat dan een gulden); gratis toegang tot de sportinstuif; reductie op bandjes, speciale avonden en andere speciale aktiviteiten. Dus het is zo slecht nog niet om lid te worden van "De Mo lensoos'Bijvoorbeeld: normaal kost de band Nobuts f 5,-; als je direkt lid wordt nog maar f 3,50. Chef-kok Sakkers en burgemeester Schplten rollen de nieuwe Molenschot-vlag uit. Prijsvraag Reeds nu hebben de ziekenhuizen een prijsvraag uitgeschreven voor een naam voor de nieuwe stichting waaraan alle inwoners van de Amersfoortse regio en ca. 2100 medewerkers van beide zie kenhuizen deel kunnen nemen. Infor matiefolders met aangehechte deelne merskaarten zijn bij beide ziekenhuizen verkrijgbaar aan de receptie of telefo nisch te bestellen. Voor Ziekenhuis de Lichtenberg tel.: 033-655555,tst. 2028 en voor het St. Elisabeth Ziekenhuis tel.: 033-750444, tst. 888. De gelukki ge winnaar krijgt een bedrag van 1.000,— uitgereikt. De sluitingsdatum voor deelname is zaterdag 15 oktober a.s. Tijdens de reconstructie van de Wieksloterweg zullen op twee plaat sen zogenaamde paddengangen worden aangelegd. In de commissie milieubeheer van 24 augustus was daar om gevraagd- Regelmatig steken padden de Wieksloterweg over. De voorziening voor de paddentrek zal bestaan uit het onder de weg aanbrengen van buizen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 13