Laat 3e Wereld Groep Soest niet achter het net vissen Gilde blij met medewerkers Nieuwe huisstijl 't Hoogje Trekking 3e ronde duizend loten aktie Molenschot hoopt op fiat voor groot renovatie-plan Meningen van lezers Gemeenteraad vergadert Rijks Agrarische School Houten viert opening WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 15 Assertiviteitscursus HET WITTE HUIS Begroting 1989 in commissies Gedeputeerde doet geen uitspraak Jeugdtoneel in Baarn van start 'Molenschot-lied' Brommer in brand Dagbestedingsproject Amersfoort zoekt nieuwe deelnemers Onder het motto: Geef iemand een vis, dan heeft hij een dag te eten Leer hem vissen en hij heeft iedere dag te eten start DWG Soest een tussentijdse actie voor enkele visvijvers in Tanzania. Ge durende de zomervakantiemaanden heeft DWG Soest niet stilgezeten. Het project in Mwera is bijna afgerond, en de besprekingen over een nieuw project in Songea zijn in een vergevorderd sta dium. Intussen heeft de DWG Soest voor dit kleinschalige project gekozen waarvan gebleken is dat het op korte en langere termijn heel goede resultaten bereikt. Een school heeft intussen al geld beschikbaar gesteld voor 1 vijver. Op de braderie in Soest Zuid was de DWG aanwezig voor de verkoop van derde wereld producten. Tevens kon men symbolisch visjes kopen die op een grote vis geplakt worden. Deze actie bracht op een middag en avond al twee volgeplakte vissen op. De hele actie draait om de Tilapia vis. De Tilapia vis is een bijzondere vis: de teelt is eenvoudig, in kleine tamelijk on diepe vijvers in brak, zout of zoet water. De vis leeft van keukenafval, gras, mest en ook muggelarven. Door de hoge opbrengst kan op een eenvoudige manier het tekort aan dier lijk eiwit in het eten worden aangevuld. Het is gebleken dat dit dierlijk eiwit door de teelt van deze vis in ontwikke lingslanden op goedkopere wijze ver kregen kan worden dan door de gebrui kelijke veeteelt. De Stichting Tilapia In ternational Foundation wil door techni sche en financiële steun de teelt van de ze vis bevorderen. Zij geeft adviezen bij het graven van de vijvers, verstrekt het pootgoed en zorgt daarna voor vol doende begeleiding. In de afgelopen 20 jaar zijn zo al meer dan 2000 vijvers gegraven in het Mid den Oosten (Libië, Egypte), Azië (In dia, Sri Lanka, Indonesië), Latijns Amerika (Brazilië, Nicaragua, Vene zuela), Afrika (Benin, Tsjaad, Malawi, Mali, Nigeria, Uganda, Zaïre, Togo, Ivoorkust, Kameroen) en op Haïti.Er zijn momenteel projecten in: Kenya - Hier is men op verschillende plaatsen bezig vijvers aan te leggen bij scholen voor middelbaar onderwijs om aan jonge mensen te leren hoe ze de vis moeten kweken en toebereiden. Haïti - De vijvers worden vooral in dor pen aangelegd. Onder leiding van het dorpshoofd kan dan het hele dorp van de opbrengst profiteren. Honduras - In Tegucicalpa is een groot SOS-kinderdorp o.l.v. Zr. Maria Rosa. Zij heeft 2000 kinderen onder haar be heer in verschillende kleine dorpen. Ze heeft gemerkt dat de kinderen na hun zesde jaar moeilijk leerstof kunnen op nemen. Dit is een bekend verschijnsel bij kinderen die de eerste vijf levensja ren niet genoeg dierlijk eiwit krijgen. Zij wil daarom dolgraag visvijvers in haar dorpen. India - In de arme wijken komen, naast andere ziekten, veel oogziekten voor, die ook weer het gevolg zijn van een te kort aan dierlijk eiwit. Ook hier is een begin gemaakt met het aanleggen van vijvers en de vraag naar uitbreiding is groot. Het graven van één vijver door de plaat selijke bevolking en het daarna uitzet ten van de pootvis kost f 2000,-. Wilt u aan deze actie meedoen als kerk, vereniging, school of andere organisa tie, dan kunt u vissen en stickers bestel len bij Leidje Tomassen, tel. 13452 of Jan Uitdenboogaard, tel. 17692. Finan ciële bijdragen kan men storten op giro 5634327 t.n.v. DWG Soest. Het bestuur van het Groot Gaesbee- ker Gilde of Sint Aechten Schutters gilde van Soest wil laten blijken dat het erkentelijk is voor de inzet en mede werking van velen bij de in het laatste weekend van augustus gehouden Gil- defeesten Soest 1988. Dit evenement was weer een groot succes. Aangezien het onmogelijk is allen per soonlijk dank te zeggen voor hun aan deel in het welslagen van de Gildefees- ten Soest 1988 wil het bestuur dat op deze wijze doen. Een klein aantal van degenen die hieraan hun bijdrage heb ben geleverd wil het bestuur hier met name noemen: College van Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Soest, Gemeen tepolitie Soest, Gemeentewerken, EH- BO-afdeling Soest, de adverteerders in het huis aan huis verspreide program maboekje, de sponsors van de indivi-. duele evenementen, de in de Gildëfees- ten Soest 1988 participerende vereni gingen (AV pijnenburg, Tempo Toer, Eemlander Blaaskapel, zangkoor St. Cecilia), de medewerkers bij de ver schillende programmaonderdelen, de deelnemers aan de verschillende activi teiten, het in zeer grote getale aanwezi ge publiek en alle anderen die op de een of andere wijze hun steentje aan de or ganisatie van dit evenement hebben bij gedragen. Het Groot Gaesbeeker Gil de hoopt ook in 1989 op aller inzet en medewerking te mogen rekenen en er weer een feest van te maken voor de ge hele Soester gemeenschap. Tijdens de Gildefeesten Soest 1988 zijn er op het terrein de Blaak weer een aan tal artikelen achtergebleven. Het gaat hierbij om de volgende voorwerpen die gevonden zijn: 2 oorringen (grote zil verkleurige ringen), zilverkleurige arm band, Nemef sleutel nummer 26, fiets- sleuteltje, sleutelhanger met mini (met fietssleutel en andere kleine sleutel), sleutelbos met 7 sleutels en beertje, gro te zwarte herenparaplu, grote paraplu blauw/wit met opschrift VW-alumi- nium, beige regenmuts, groen Blooper jack met oranje voering, rood jack met witte voering en afwerking merk Grey- hound College maat L, blauw spijker- stof jack maat XL merk Novocento, zwarte sweater met touwtjes, witte sweater, kleine portemonnee met in houd, grijs vest zonder mouwen merk In de romantische Kerkebuurt van Soest vindt men de eeuwenoude boer derij 't Hoogje, waarin Willem van Oosterom al weer zo'n tweeeneenhalf jaar de scepter zwaait. "We waren toe aan iets nieuws", aldus de jonge ondernemer. "De eigentijdse manier van koken kwam niet meer overeen met de stijl van het interieur. Vandaar dat gasten nog al eens binnen kwamen met een bepaald verwach tingspatroon, wat dan ook niet hele maal ingevuld kon worden". Architect Geert Wumkes, die onder meer "De Prins van Oranje" in Baarn en De Wilgenpias" in Maarssen op zijn Op 15 september start er weer een as sertiviteitscursus. Deze cursus bestaat uit 14 wekelijkse bijeenkomsten van 1^.00 uur; tot 21.30 uur. In deze cursus kan men o.a. leren: Zelf vertrouwen te onrwikkelen of te ver groten; je irritaties te uiten en niet lan ger op te zouten; gevoelens te uiten zonder anderen nodeloos te kwetsen, te ontspannen. Vaak gaan mensen met een grote boog om problemen heen. In deze cursus leer je dat je zelf greep hebt op de situaties waarin je verkeert, je leert je problemen op te lossen. De groep is geen praat groep maar een doegroep. Er worden met elkaar allerlei situaties uit het dage lijks leven geoefend b.v. kritiek geven, waardering geven, conflicten oplossen, grenzen stellen enz. Met elke cursist vindt vooraf een ken nismakingsgesprek plaats. .Voor mensen met problematiek die Tmiten de cursus valt, bestaat de mogelijkheid van individuele bege leiding. Inlichtingen en aanmeldingen, mevr. drs. A. Niemeijer van Leeuwen, tel. 18870. Bellen tussen 8.00 uur en 8.30 uur 's ochtends of 18.00 uur en 19.00 uur 's avonds. Leopard met blauwe afwerking maat 7/52, licht groene joggingbroek, benzi nedop. Deze gevonden voorwerpen zijn tot en met 21 september af te halen op secre tariaat Groot Gaesbeeker Gilde, Spinet 47, Soest, tel. 20573. In een gezellige volle Hees kantine vond de derde trekking plaats van de duizend loten aktie. Tevens werd op deze avond een extra work-mate ver loot die door de heer A. Hooijer in de eerste ronde was gewonnen en opnieuw ter beschikking werd gesteld. De geluk kige winnaar van deze work-mate was de Hees-kantinebaas Gerrit de Korte. Uit het applaus van de aanwezigen bleek duidelijk dat iedereen deze sym pathieke kantinebeheerder de prijs van harte gunde. Bij de uitslag van de trekking grote op winding toen bleek dat de winnaar van de video-recorder in de eerste ronde opnieuw het winnende lot in handen had. De uitslag van de derde trekking luidt: Videorecorder lotnummer 235, de homecomputer op nummer 678, de fiets op nummer 105, de boormachine op nummer 608, de work-mate op nummer 798, de beauty-case op num mer 177, de walk-man op nummer 310, het joggingpak op nummer 348, koffie zetapparaten op de nummers 653 en 263, haardrogers op 535 en 814, Rum- my-cup op 222, 217 en 890 en de ver rassingspakketten op de nummers 148, 896, 0053, 597, 908, 558, 330, 829, 721,730. Winnaars kunnen contact opnemen met de heer R. Jansen, Goudwesp 5 tel: 23114. De volgende trekking vindt plaats op vrijdag 30 september a.s. referentielijstje heeft staan, zorgde voor een ware metamorfose van het interieur in 't Hoogje. Lichte pastelkleuren, waarin groen de boventoon voert, ge raffineerde verlichting en een speels, maar toch ook elegant decor, maken het de gast gemakkelijk zich er thuis te voelen. Een vernieuwde keukenbriga de kookt op betaalbaar niveau interes sante maar herkenbare gerechten, en hoopt zich daarmee een stevige plaats te kunnen verwerven in culinair Mid den-Nederland Vanaf 1 september opent 't Hoogje haar deuren ook tijdens de lunch-uren, waardoor verwacht wordt op passende wijze ook het zakelijk publiek te berei ken. Dagelijks zal van 12.00 uur tot 14.30 uur het restaurant geopend zijn met een uitgebreide menukaart, en in het cafe wordt een kleine kaart met een voudige maar originele gerechten ge presenteerd. Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest ^Telefoon (033) 617147* Telex 79479 nl De concept-begroting 1989 en de meerjarenbegroting 1989-1992 van de ge meente Soest worden behandeld in de (openbare) vergaderingen van de ge meenteraadscommissies op 19 en 20 september. Het vergaderschema ziet er als volgt uit: Maandag 19 september: Algemene Bestuurszakenü8.30-10.45 uur. Ruimtelijke Ordening c.a. 10.45-13.00 uur. Bedrijven/Personeelszaken Dinsdag 10 september: Onderwijs Welzijn Financiën/Grondbedrijf 14.00-17.00 uur. 08.30-10.30 uur. 10.30-13-00 uur. nnancien/vjiuiiuucuiiji 14.00-17.00 uur. De vergaderingen vinden plaats in een van de commissiekamers in de depen dance achter het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat. De Speeldoos Woensdag 21 september a.s. gaan in de Baarnse "Speeldoos" de eerste repeti ties van start voor het onlangs in Baarn opgerichte jeugdtoneel. Deze eerste bijeenkomst en die van de week daarop - 28 september - zijn bedoeld als ken nismaking. De speeltijd is vastgesteld van 13.45 ot 15.45 uur. Het Jeugdto neel is bedoeld voor meisjes en jongens van 9 t/m 14 jaar. De inschrijving is reeds nu geopend: men kan hiervoor terecht aan de kassa van de "Speeldoos" aan de Rembrandt- laan en wel van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 105,— voor het seizoen 1988-1989 en kan in twee termijnen worden voldaan. De organisatoren staat voor ogen alles door de kinderen zelf te laten doenDat betekent, dat veel meer aan de orde komt dan uitsluitend het leren en ver tolken van een rol. Spelenderwijs bijvoorbeeld zal het te spelen stuk tijdens de repetities ont staan. Veel hangt daarbij af van de fan tasie van de spelers zelf, die overigens ook zullen worden belast met alle mo gelijke andere zaken rond een toneel- produktie. Dekors, kostuums, het zal allemaal zelf worden gemaakt. In de toekomst is het zelfs niet uitgesloten, dat bij ingewik kelder zaken zoals licht en geluid de kinderen zullen worden betrokken. De leiding van dit ambitieuze projekt is in handen gelegd van twee jonge vak mensen: Karin Veerling en Martin de Groot. Beiden ontvingen hun opleiding aan de Jelburg, waar zij creatieve thera pie studeerden. Er zal worden gerepeteerd in de kleine zaal van de "Speeldoos" maar de eerste uitvoering wordt natuurlijk in de grote zaal gespeeld. Dat zal zijn op zaterdag 28 januari 1989. Daarna richt het werk zich op de uitvoe ring die het seizoen zal besluiten; deze is gepland aan het einde van april of begin juni. Bestuur en directie van Molenschot, dat deze week zijn 20-jarig bestaan viert, hebben hun hoop gevestigd op een spoedige goedkeuring van het gro te renovatieplan voor het bejaarden verzorgingshuis in Soest, dat het be stuur in samenwerking met de ge meente bij de provincie op tafel heeft gelegd. Gedeputeerde mevrouw S. Poortenaar-Sikkema, maandagmid dag aanwezig tijdens de officiële re ceptie, deed daarover echter nog geen uitspraak. Voorzitter J. de Leede had in zijn toe spraak al gezinspeeld op het lang ver wachte provinciale fiat. In het bejaar denzorgplan van de provincie, dat deze week gepubliceerd zou worden, wor den concrete uitspraken verwacht die voor Molenschot al dan niet het verlos sende woord kunnen betekenen. Me vrouw Poortenaar liet echter weten dat de mededeling van minister Brinkman, diezelfde middag, over het beschikbaar stellen van 50 miljoen extra voor de be jaardenzorg, de provinciale reken meesters weer aan het werk had gezet. De nota komt nu zeker een week later uit. Het plan van Molenschot behelst een drastische vermindering van het aantal "verzorgingsplaatsen" (van 200 naar 120), maar tevens een aanpassing van het gebouw aan de eisen van deze tijd, zoals "rolstoelvriendelijke" deuren, een "zusterpost" op elke gang en ande re voorzieningen. Tegenover de ingele verde verzorgingsplaatsen zou in Soes- terberg een "unit" moeten komen van ca. 25 plaatsen voor intensievere ver zorging. De Leede brak alsnog een lans voor het plan en vroeg tegelijkertijd de aandacht voor de problemen op het gebied van het personeel, dat de werkdruk alleen maar ziet toenemen maar nog altijd het laagst wordt betaald in vergelijking met andere werknemers in de gezondheids zorg. Die werkdruk is groter geworden omdat de bewoners niet meer, zoals vroeger, "gezond van lijf en leden" bin nenkomen, maar in toenemende mate hulpbehoevend zijn. Daardoor wordt ook een buitengewoon groot beroep gedaan op vrijwilligers. Voor de bege leiding daarvan zou het bestuur van Molenschot graag een aparte stafkracht willen aanstellen, ook al omdat het te huis een belangrijke rol speelt in het flankerend ouderenbeleid (warme maaltijden-voorziening, personenalar- mering, cursussen en activiteiten). Pingpong-batje De Leede noemde het op zich een goe de zaak dat het ouderenbeleid gedecen traliseerd is, zodat de bevoegheden nu bij de provincie en de gemeente liggen; hij vond het echter "frustrerend" dat de provincie wel wordt opgezadeld met een zware taak maar daarvoor geen of niet voldoende middelen voor aange reikt krijgt. "Tennissen met een ping pong-batje", aldus de voorzitter. Hij besloot zijn toespraak met o.a. de opmerking dat een beschaafde samen leving de verantwoordelijkheid wil dra gen voor een menswaardige verzorging van de ouderen en hoopte dat de mid delen daarvoor beschikbaar zouden ko men. "Zolang dat niet gebeurt is een al gemene belastingverlaging onverant woord," aldus De Leede. Mevrouw Poortenaar ging op haar beurt vrij uitvoerig in op de ontwikke lingen in de bejaardenzorg, al liet ze we ten zich te ergeren aan krantekoppen als "vergrijzing stelt samenleving voor problemen". "Die problemen komen heus niet uit de lucht vallen," aldus de gedeputeerde. "We zien ze aankomen en kunnen erop inspelen." Ze wees er overigens op dat van de 80-plussers (die in de komende twintig jaar in aantal zullen verdubbelen) naar verwachting slechts dertig procent echt behoefte zal Veldweg 6A openingstijden: vrijdag 13.00-15.00 uur zaterdag 11.00-14.00 uur hebben aan intensieve verzorging. Wel zullen er allerlei maatregelen nodig zijn om de ouderen hun plaats in de samen leving te laten behouden, maar dat is voor een belangrijk deel een mentali teitskwestie. Niet optimistisch Zorg-op-maat is dan ook het parool, ook in de provincie Utrecht waar in eer ste instantie 207 verzorgingsplaatsen moeten vervallen en later waarschijnlijk nog eens 400. Ze was niet optimistisch over de financiële mogelijkheden voor een goed functionerend bejaardenbe leid en voorspelde dat de indicering waarschijnlijk aan veel strengere nor men zal worden gebonden, waarbij de tehuizen een stuk autonomie zullen moeten inleveren. Over het renovatieplan deed ze geen uitspraak, mede onder verwijzing naar de bekendmaking van minister Brink man. "We hebben wel vaker gehoord dat er geld beschikbaar kwam, maar we moeten nog zien wat dat voor Utrecht gaat betekenen Er zitten veel haken en ogen aan." Wel drong ze erop aan dat de plannen, waarvoor iets meer tijd be schikbaar is, goed onderbouwd moeten worden. Mevrouw Poortenaar sprak tenslotte de hoop uit dat ze in elk geval het 25-ja- rig bestaan van Molenschot nog zou mogen meevieren en wenste bestuur, diectie, personeel en bewoners sterkte in de komende periode. Na haar werd nog het woord gevoerd door wethouder Frans Kingma, namens de gemeente Soest, en mevrouw Binnendijk, namens de gezamenlijke verzorgingshuizen in onze gemeente. Molenschot-voorzitter J. de Leede bedankt mevrouw Kaal voor haar bijdragen, vooral het Molenschot-lied. Melodie: 'Daar bij die molen... Tekst: mevrouw C.A. Kaal-Ouwehand 1. In Soest staat een bejaardenoord dat iedereen wel kent. Het staat er al een lange tijd, men is eraan gewend. Heel Soest leeft dan ook met ons mee, in vreugde en verdriet. Maar nu vieren we we allen feest en jubelen ons lied. Refrein: Wij Molenschotters, wij Molenschotters, wij vieren feest want ons huis staat 20 jaar Wij gaan dit vieren, met z'n allen, we gaan dit vieren gezellig met elkaar. 2. Het koffiedrinken om 10 uur geeft veel gezelligheid. De spelletjes, gym en de zang willen we ook niet kwijt. De meesten doen er wel aan mee en ieder vindt het fijn, om heel gezellig en "echt thuis" in Molenschot te zijn. 3. Op woensdagmiddag is er "bar", dat vinden we heel fijn. We drinken bier of jus d'orange en soms een glaasje wijn. De handwerkclub op donderdag, daar werken ze heel vlot met leiding van de "Zonnebloem" bij ons in Molenschot. 4. 20 jaar is een hele tijd, veel is daarin gebeurd. Het was niet altijd zonneschijn, er is ook wel getreurd. Veel stormen heeft ons huis doorstaan, maar door alle zorgen heen, heeft heel Soest ons steeds bijgestaan, bleef Molenschot ter been. Zaterdagochtend, 27 augustus, blijkt de voorgaande nacht bij een huis aan de Beetzlaan een brommer te zijn ont vreemd. Hiervan is onmiddelijk aangif te gedaan bij de politie. Vanaf dat moment breekt er een zoekactie los naar de twee jaar oude Puch Maxi Pearly; Veel vrienden van de gedupeerde jongedame helpen zoe ken, maar tevergeefs. Vrijdagavond, 2 september, komt haar de Soester Cou rant van die week ojider ogen, waarin zij op zoek gaat naar haar bericht van aan gifte. Bij toeval ziet ze een ander be richt, dat "er op de Beetzlaan in de nacht van vrijdag op zaterdag een brommer in brand stond en van een be stuurder was niets te bekennen. Moge lijk was de brommer gestolen, aldus de politie." Mogelijk??! Hoe komen ze op Het idee?! (Misschien omdat verzekerings nummer, framenummer plus alle ande re benodigde bijzonderheden zaterdag ochtend opgegeven werden?) Maar goed... Ogenblikkelijk naar het politie- buro en in een garage erachter vindt ze inderdaad haar brommer: de voorvork is totaal verbogen, omdat geprobeerd is het stuurslot te forceren en toen dat niet lukte, is de brommer uit pure narrigheid in de fik gestoken. Op haar vraag waarom de politie haar niet heeft ingelicht, krijgt ze als ant woord, dat het onderzoek nog gaande is. Als ze vraagt, wanneer ze de brom mer mee kan nemen, krijgt ze prompt "morgen" te horen. Dat de politie tij dens het onderzoek geen inlichtingen geeft, is misschien te rechtvaardigen, maar zomaar bewijsmateriaal meege ven van een zaak die nog in onderzoek is, zonder ruggespraak te plegen, kan blijkbaar wel! Achteraf blijkt, dat de brommer al in de garage stond toen aangifte werd gedaan!!! "De politie is je beste vriend", zeggen ze zelf. Maar van mijn beste vriend verwacht ik meer be trokkenheid. Truus Vermeulen Bij de aanvang van het nieuwe cursus jaar zijn er plaatsen vrijgekomen voor nieuwe deelnemers aan het dagbeste dingsproject, speciaal voor jongeren die een school voor voortgezet speciaal onderwijs (VSO) of een soortgelijke opleiding gevolgd hebben en tussen 17 en 30 jaar oud zijn. Gezamenlijk wordt gezocht naar een zinvolle dagbesteding. Jongeren kun nen met behoud van uitkering aan het project deelnemen. De cursus dagen worden gegeven op twee lokaties: "Meerwegen", Utrecht- seweg 125 (tel: 033-613871) en "Is- selt", Magnesiumweg 4 (tel 033- 612625). Elke woensdag is het cursusdag. Ieder een doet hier aan mee. Naast een the ma-uur, waarin onderwerpen bespro ken worden die van belang zijn voor jongeren, zijn er cursussen die gericht zijn op werk dat men doet of gaat doen. Zo oefent men bijvoorbeeld met telefo neren of typen, met timmerwerk of tuinwerk, met koffie serveren of werken met een kassa, schrijven/taal of reke nen. Wat men precies oefent hangt af van het vrijwilligerswerk dat iemand doet of gaat doen. 's Middags is er na^st een bewegings programma, zoals sport, spel of dans, een aanbod van "werkplaatsen" waarin vaardigheden aangeleerd kunnen wor den die gericht zijn op vrije tijd, hobby of werk, waarbij te denken valt aan me taal, hout, fietstechniek, textiel, koken, etc. Introductieperiode Nieuwe deelnemers/sters volgen een introduktieperiode van zes weken. Zij krijgen een extra morgen-/of middag cursus om ingewerkt te worden op het dagbestedingsproject. In die periode wordt bekeken wat voor vrijwilligers werk men gaat doen en wat daarvoor nog bijgeleerd kan worden. Tevens worden bezoeken aan mogelijke werk plekken georganiseerd, zodat deelne mers een goede keuze kunnen maken. Na deze introduktieperiode van zes we ken wordt voor de deelnemers in over leg een werkplek gezocht. Wat houdt het vrijwilligerswerk in? Er wordt gezocht naar vrijwilligerswerk voor 3 a 6 dagdelen per week. Er wordt zoveel mogelijk geprobeerd werk te zoeken wat mensen leuk vinden en dat men aankan. Zo zijn er mensen bijvóor- beeld klussen gaan doen in een buurt huis of op een school. Anderen zijn op een peuterspeelzaal gaan werken of tuinwerk en dierenverzorging bij een kinderboerderij gaan doen. Ook doen mensen administratieve klussen of kan toorwerkzaamheden binnen een school of andere organisatie. Iedereen krijgt werkbegeleiding van een vaste medewerker of medewerk ster. Daar kan men terecht voor vragen, problemen en leuke dingen over het werk, de tijdsbesteding, dagindeling, toekomstmogelijkheden etc. De individuele kennismakingsgesprek ken zijn al gestart. De introduktieperio de begint donderdag 1 september. Is het dagbestedingsproject wat voor jou, neem dan zo snel mogelijk contact op, zodat je niets of zo weinig mogelijk van de introduktieperiode hoeft te missen. Voor informatie, aanmelding en ken nismakingsgesprek bellen (van 9.00: 17.00 uur) V.C. "Isselt", tel: 033- 612625; vragen naar Jolande van Voorst of Hennie van der Leeuw. De gemeenteraad van Soest komt op donderdag 15 september a.s. weer bij een voor zijn maandelijkse openbare vergadering in het Griftland College, Noorderweg 79. Aanvang 19.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vragenhalfuurtje. 3. Voorstel 88-170: tot wijziging van de begroting 1988 naar aanleiding van tussentijdse berichtgeving. 4. Voorstel 88-134: tot het wijzigen van de bouwverordening. 5. Voorstel 88-152: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Dorresteinweg. 6. Voorstel 88-153: tot het overdragen aan burgemeester en wethouders van de toekenning en vaststelling van de bijdrage-ineens voor het treffen van voorzieningen aan 48 flatwoningen aan de Albert Cuyplaan. 7. Voorste! 88-159: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de ver vanging van tractiematerieel. 8. Voorstel 88-166: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het op knappen van de betonvloer in de voertuigen-herstel werkplaats. 9. Voorstel 88-169: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de ver vanging van de trekker/manschappen wagen (777). 10. Voorstel 88-154: tot het vaststellen van een Overzicht Vermeerdering Huisvesting basisscholen over het tijdvak 1990 tot en met 1992. 11. Voorstel 88-155: tot vaststelling deelnotitie Emancipatie en Onderwijs" in gewijzigde vorm. 12. Voorstel 88-156: het verzoek van het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen om opneming in het plan van scholen 1989-1992 niet in te willigen. 13. Voorstel 88-157tot het vaststellen van het programma voor de basisedu catie voor het jaar 1989. 14. Voorstel 88-163: tot goedkeuring van de jaarrekening 1987 van de Stich ting Openbare Bibliotheek Soest en tot vaststelling van de kostenvergoeding over 1987. 15. Voorstel 88-162: tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling ziek tekosten voorziening ten behoeve van ambtenaren in dienst der gemeenten in de provincie Utrecht. 16. Voorstel 88-160: tot verkoop van grond gelegen in het plan Mercury aan Bemog Projektenontwikkeling B.V. te Kampen voor de bouw van 16 woningen in de premie A sector. 17. Voorstel 88-161: tot uitgifte van grond in erfpacht gelegen nabij de Bos straat aan de Tennisvereniging Soest-Zuid. 18. Voorstel 88-167: tot wijziging van de Verordening op de vaste raadscom missies. 19. Voorstel 88-168: tot het oprichten van de N.V. Waterleidingbedrijf Mid den Nederland en in te stemmen met de opheffing van de gemeenschappelijke regeling. 20. Voorstel 88-171: tot het instellen van een bezwaarschriftencommissie so ciale dienstverlening. 21. Voorstel 88-158: tot het beschikbaar stellen van een krediet tot plaatsing van een 12-tal reclame abri's. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe schoolcomplex van de Rijks Agrarische School te Houten (voor heen Middelbare Land- en Tuinbouw school te Utrecht) zullen er in de week van 19 tot en met 24 septekber diverse feestelijke activiteiten plaatsvinden. Het.programma ziet er als volgt uit: Woensdag 21 september: Officiële opening van de school door minister Braks van Landbouw en Visse rij. Donderdag 22 september: Openingsprogramma voor de leerlin gen van de school. Vrijdag 23 september: Een reünie voor oud-leerlingen en oud- - personeel; een goede kans om 75 jaar gangen Landbouwonderwijs en 25 jaar gangen tuinbouwonderwijs weer bij el kaar te brengen. Zaterdag 24 september: Open dag. Op deze dag is iedereen wel kom die geïnteresseerd is in wat er zich in agrarisch Nederland afspeelt. Omdat een school uiteraard niet geïso leerd in de maatschappelijk staat, zullen tijdens de officiële opening en de open dag het agrarisch bedrijfsleven van Midden Nederland, de voorlichting en het onderwijs zich gezamenlijk presen teren aan het publiek. Verdeeld over de 'V school en de tuin worden demonstraties gegeven. Oud-leerlingen of oud-personeelsle den die de reünie op vrijdag 23 septem ber willen bijwonen kunnen zich aan melden door overmaking van f 12,50 op bankrekening 32.98.94.943 van de Rabobank te Houten. Geïnteresseerden voor de open dag zijn van harte welkom vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur aan de Randhoeve 2 te Hou ten. Welke plaats bezet de RAS-Houten in agrarisch Nederland? Werken in de groene sector De Nederlandse Land- en tuinbouw vormen een bedrijfstak, die ook in de toekomst een belangrijke bijdrage aan het nationaal inkomen zal leveren. Bij de agrarische export heeft ons land een vooraanstaande plaats, mede als gevolg van de kwaliteit van de gelever de produkten. Verdergaande mechanisatie en auto matisering vragen goed geschoolde on dernemers en medewerkers. Het middelbaar agrarisch onderwijs in Houten wil daaraan een bijdrage leve ren. Zij bereidt jonge mensen voor op funkties in zowel de produktie- als de dienstensector. Z

Soester Courant | 1988 | | pagina 15