O Twee dagen topvolleybal in Soest Body Fit laat iedereen bewust bewegen NA 16 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 19»» SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 )est: Aftellen begonnen voor organisatoren Procar-toernooi AGAVS komt goed voor de dag VOLLEYBAL Eemvogels starten nieuw seizoen Krant niet ontvangen? Square-dansen, een sociale belevenis Uitverkoop problemen 'Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Winst Rob de Haas TRIATHLON DUIVENSPORT Stam-SoVoCo teams raken op dreef H. de Bree op kop in Vleescentrum-competitie Leerzame verkeerszondaars Onverzekerde auto met vals deel III VOLLEYBAL Autorally sprint AFSCHEIDSRECEPTIE HEER EN MEVROUW VUGTS Grote opkomst bij Autocross CTS Docent Paul de Wolf constateert dat mensen steeds meer zitten mm 1 <\W werd ;schouwd echter te- u konden ig komen nings met fgesloten, liefst drie n en leek het pleit ufortabel gaan, te- s Donald •orsprong te fouten Bussum- zelfs nog HCAW dejunio- i softball- s uit Soest rjunioren competi- :ven, spe- hun kam- balterrein ockeyvel- de Knie- wedstrijd, winnend De mensen achter het internationale Procar-toernooi Herman van Dam (v.l.n.r.): de heer A. van den Dijssel (hoofdsponsor), Jacques Jan Paauw voorzitter), Werner Paans (trainer/coach) en Re- Koole wedstrijdleidingDaan Lazonder (secretaris/p.r.), né Boekestijn (interne zaken). "Als je vijfjaar geleden had gezegd dat we zoiets zouden organiseren had iedereen ons uitgelachen." Voorzitter Jan Lijkedijk van de volleybalver eniging Stam-SoVoCo sprak maandagavond tijdens een persconferentie zijn waardering uit over de ruim vijftig medewerkers van het internationa le Procar-toernooi. Dat wordt gehouden op zaterdag 17 en zondag 18 september in sporthal Beukendal. Het damesteam van Stam-SoVoCo ontmoet dan de Westeuropese top. De kampioenen van Nederland, West- Duitsland en Frankrijk verschijnen binnen de lijnen. Het deelnemersveld wordt aangevuld met de nummers twee en drie uit ons land en de Bonds republiek, terwijl het versterkte Brother Martinus en de winnaar van vorig jaar, AMN Zaan, eveneens van de partij zijn. twaalf uur topvolleybal te zien. De eer ste twee ploegen van elke poule spelen een halve finale en een finale. Daarbij gaat het om drie gewonnen sets. De overige teams spelen vanaf half tien 's ochtends om de vijfde tot en met de ne gende plaats. Aspiraties op een finaleplaats koestert Stam-SoVoCo al niet meer sinds be kend werd dat de grote clubs ingingen op uitnodigingen van de Soester club. Volgens trainer Werner Paans heeft Stam-SoVoCo alleen kennis te zoeken. "We moeten leren een niveau te berei ken waarmee je amusement brengt, ook voor de niet-volJeyballer. Het toernooi staat garant voor volleybal op hoog ni veau en dat maakt het voor iedereen aantrekkelijk." Paans heeft zelf de eerste contacten ge legd met de binnen- en buitenlandse topclubs. In zijn functie van bestuurslid van de Nederlandse Vereniging van Volleybal Oefenmeesters (N VVO) wa ren die betrekkingen snel tot stand ge bracht. "Veel Nederlandse clubs moe ten naar het buitenland om tegen aan sprekende teams te spelen. Nu kunnen ze in eigen land blijven. Met de Neder landse top zijn afspraken gemaakt en toen was het ook niet zo moeilijk meer om de buitenlandse clubs te strikken," verklaart Paans. De contacten tussen Stam-SoVoCo en de topploegen zijn zelfs zo goed dat de Westduitse kam pioen Bayern Lohhof en diens belang rijkste concurrent Feuerbach hebben toegezegd volgend, jaar. opnieuw Jte koó, men, mits het komende toernooi hen bevalt. Bovendien zijn er nu al voor zichtige contacten met de kampioen van Italië. Hoewel de clubs bereid zijn zonder reis- vergoeding in Soest deel te nemen, werd een sponsorcommissie in het le ven geroepen. Die slaagde erin om Pro- car als belangrijkste geldschieter binnen te halen. Directeur A. van den Dijssel ziet dat als zijn taak: "Als Soester be drijf voel je dat je de plaatselijke sport moet steunen. Ik doe het met plezier. Het is een sociaal gebeuren waar je ach ter moet staan. Natuurlijk doe ik het ook om de naamsbekendheid van Pro- car uit te breiden." Bayern Lohhof en Feuerbach worden ondergebracht in de jeugdherberg De Heidebloem. De overige clubs krijgen onderdak bij leden van Stam-SoVoCo. Verantwoordelijk daarvoor is René Boekestijn die zich bezig houdt met de interne organisatie. "De meesten zijn bereid om iemand in huis te nemen. Avero/OS heeft op het laatste moment te kennen gegeven toch te willen over nachten in Soest. Daar wordt nog aan gewerkt, maar problemen zal het niet opleveren," aldus Boekestijn die voor meer dan tachtig volleyballers een bed moest zoeken. De organisatie van het internationale Procar-toernooi lijkt alle lijnen te heb ben uitgezet en het aftellen is begonnen. De belangstelling is groot. Volgens I Daan,, Lazonder zijn al vierhonderd kaarten in de voorverkoop de deur uit gegaan. Wedstrijdleider Jacques Koole heeft de poulewedstrijden gepland op zaterdag. Alle duels duren maximaal vijf kwartier. Om 9.30 barst het volley bal-spektakel los. Vanaf dat moment is Internationals Racing Club de France werd in het afge lopen seizoen met groot machtsvertoon voor de derde keer landskampioen. De ploeg beschikt over vijf internationals. Onder leiding van trainer Andrzej Dulski moet RC de France in staat wor den geacht bij de beste vier te eindigen. Het team bestaat uit veel geroutineerde speelsters. De 28-jarige en 1.89 meter lange international Marie Lebleu is een van de gevaarlijkste speelsters van de Franse volleybalkampioen. Namens Nederland maakt Avero/OS een goede kans door te dringen tot de fi nale. De viervoudige titelhouder zag spelverdeelster Matje de Vries stoppen en Ingrid Persma vertrekken naar Bro ther Martinus. Met de komst van de twee Amerikaanse topspeelsters Lessa Moor en Janice Johnson denkt trainer Hans van Wijnen opnieuw aanspraak te kunnen maken op de titel en de beker, die al sinds 1986 in het bezit van de ploeg uit Sneek is. Bayern Lohhof is de derde kanshebber voor de zege in het Procar-toernooi. Met zeven internationals, talrijke titels en opzienbarende prestaties in Euro pees verband is de formatie van de Duitse bondscoach Niemczyk een dui delijke favoriet. Brother Martinus haalde vier interna tionals binnen en is daarmee ineens een team om op te letten. Ingrid Piersma (afkomstig van Avero/OS) werd in 1987 en '88 uitgeroepen tot de beste volleybalster van Nederland. Trainer Inge Olthof verruilde AMN Zaan voor haar nieuwe selectie en nam de interna tionals Helena van Eijkeren, Helen Crielaards en Esther van Dongen mee. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Afgelopen zaterdag heeft het eerste herenteam van AGAVS, tegen Rijs wijk tijdens 4 sets laten zien tot welk spel zij in staat is. Weliswaar werd de wedstrijd verloren met 3-1doch dient hierbij aangemerkt te worden dat een 3-tal spelers niet aan wezig konden zijn in verband met privé- omstandigheden. Hierdoor kreeg trainer-coach Ad van Brummelen de unieke kans om zijn er varing in dienst te stellen van het eerste herenteam. Man van de match werd Pim v.d. Vel den, die zich als uitblinker wist te mani festeren. Zijn inzet was dusdanig dat er zelfs tijdens de wedstrijd een zak ijs aan te pas moest komen. De eerste twee sets gngen met 12-15 verloren. De derde set, waarin de heren zich beter konden vinden bracht winst, te meer daar naast het combinatierijke midden spel van dit Soesterbergse volleybal team werd afgewisseld met ruime bal len buiten, waardoor het blok van de te genstander regelmatig uit elkaar werd getrokken. Deze set werd dan ook met 15-8 gewonnen. De laatste set sprak men het laatste beetje konditie aan en ging dan ook verloren met 15-9. De komende weken zullen de heren naast de gebruikelijke trainingen we derom diverse oefenwedstrijden spelen tegen sterke tegenstanders, onder meer uit de 3e divisie, om zodoende volledig voorbereid de kompetitie in te gaan, welke aanvang oktober begint. Dames 1 speelde tegen de dames van VC Rijswijk. Er werd met 3-0 verloren, doch de set-standen 8-15,11-15 en 10- 15 geven aan dat zij geenszins kansloos waren. Ook de dames zullen de komen de weken nog flink trainen en oefen wedstrijden spelen. Een kompliment verdient het tweede herenteam van AGAVS, dat met 3-2 van het Soesterse SoVoCo wist te win nen. Sterk in de verdediging en zeer ge varieerd aanvalspel droegen bij tot deze Het le team onder leiding van de nieu we trainer Henny Ditmeyer ging op be zoek bij Victum in Houten. Deze eerste wedstrijd verliep moeizaam. Er werd leuk gespeeld en de vakken moesten el kaar nog leren vinden. Iris Boom en Kathja Rauch maakte de enige doel punten. Eindstand 9-2. Het 2e team ging naar RDZ in Zeist. Ook dit team heeft nieuwe mensen er bij. De eerste helft ging wat traag, maar na de rust ging het al veel beter. Astrid Doornekamp, Jaqueline Bloemendaal, René Verschuuren, Stanley de Vries en Claudia Touwslager (2x) zorgde voor een 6-5 overwinning. Het vierde team speelde tegen Victum 4 thuis. Aan elkaar gewaagde teams, die een hoogtempo en goed rondspeel de. Er vielen veel doelpunten. Het was een leuke wedstrijd voor het publiek - De aspiranten B gingen op bezoek bij DWS in Kootwijkerbroek. De jonge as piranten hadden veel moeite met dit goed spelende DWS. Er werd toch goed gespeeld en voor gevochten. Oondanks de goeie inzet moesten ze toch met een nederlaag genoegen nemen. Eindstand 13-3. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Een beetje cowboy-romantiek, vrolijke country- en westernmuziek en veel ple zier met andere mensen. Zo kan men squaredansen in het kort karakterise ren. Het fascinerende van het moderne Amerikaanse squaredansen is de afwis seling. In tegenstelling tot de gebruike lijke gezelschapsdansen wordt u door een 'caller' geleid. Alleen hij kent de fi- gurencombinatie. Zo hoeft u niets in te studeren, is geen dans hetzelfde en bent u iedere keer nieuwsgierig naar de vol gende. Een squaredans-cursus duurt ongeveer 8 a 9 maanden. Vanaf het begin wordt u vertrouwd gemaakt met de figuren en al na een paar avonden zit u er middenin. Zonder stress en met veel plezier leert u de 68 basis-figuren, en na afsluiting van de cursus kunt u overal ter wereld bij elk van de ruim 10.000 squaredansclubs meteen meedansen. De Amerikaans-Nederlandse Square and Round-dance Club The Wolf- hound Promenaders' uit Soesterberg wil u eens gratis en zonder verplichtin gen kennis laten maken met deze hobby en verheugt zich op uw bezoek tijdens een van de open-huis avonden op 11 en 18 september, Plaats: gymzaal van de school Laan van Vollenhove (hoek de Dreef) in Zeist. Tijd: vanaf 19.30 uur. Verdere informatie: Klaas-Gert Was senaar, Haverweerd 65, Soest, tel. 26086, of Judi Verhoef, De Akkeren 67, Soest, tel. 23991. Politiemannen van de afdeling bij zondere wetten hebben vrijdag j.1. geprobeerd te bemiddelen tussen een inwoner van Soest en de eige naar van een kledingzaak in Soest- Zuid. Ter gelegenheid van de feest- week in het winkelcentrum had de winkelier een tekst opgehangen, met als strekking dat tijdens de "uitver koop alles voor 25 gulden" te koop was. De Soester koos daarop twee jassen met een waarde van elk 239,50 gulden, die hij voor de aan gekondigde voordeelprijs wilde aan schaffen. De winkelier ging daarmee niet akkoord. De politie slaagde er niet in de heren tot e^n vergelijk te brengen en gaf de Soes'ter het advies een civiele proce dure aan te spannen als hij toch in het bezit wilde komen van de jassen. De winkelier verwijderde de tot misver standen leidende mededeling ijlings van zijn winkel. Tel. (02155) 13014-12577 In de enige zeetriathlon van Neder land startte de 45-jarige Rob de Haas van het Soester Tech-one triathlon- teani. In Katwijk aan Zee waren alle ingrediënten aanwezig voor een lasti ge wedstrijd. Een harde zuidwester met regen, een moeilijk te nemen branding en veel mul zand op het loopparcours waren de hindernissen. Zaterdagmorgen om 8 uur doken de ruim 90 deelnemende triatleten van de wedstrijdserie in de koude Noordzee voor het le onderdeel: 1500 m zwem men. Meer dan 50 deelnemers bleken niet in staat de ruwe zee en sterke stro ming te bedwingen en moesten voortij dig de strijd verlaten. Rob de Haas kwam na 38 min. 14 sec. als 2e veteraan uit het water en begon direct de achter volging op de leider. Tijdens de strand- loop (10 km) nam hij de leiding over en voltooide dit onderdeel in 44 min. 52 sec. Hierna begon het fietstraject over 40 km door de Zuid Hollandse duinen, waarvoor hij 1 uur 9 min. 12 sec. ge bruikte. Rob de Haas bouwde zijn voorsprong verder uit, waarbij hij zijn positie in het sterk uitgedunde deelne mersveld van een 1 le tot een 8e plaats in de totaalrangschikking verbeterde. Na 3 onderdelen klokte hij 2 uur 34 min. 16 sec. De Zwaluw De leden van bovengenoemde vereni ging van postduivenhouders hebben za terdag 3 september met hun duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Duffel, afstand circa 132 km. In con cours waren 1.115 duiven die om 7.30 uur in vrijheid werden gesteld bij een matige zuidwesten wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 8.41.33 uur, snelheid 1.852,78 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 8.52.22 uur. Uitslag: J. v.d. Brakel Zoon 1. J. van Dijk 2. H. de Bree 3. J. Duyst 4. V.d. Brakel/De Beer 5. J. v.d. Belt Klsn 6. Mevr. D. van Tol 7. J. P. Stam 8. K. Boeklagen 12. Th. Wigtman 9. A. de Bes 13. Joh, Schimmel 15. P.V. Soest De vereniging van postduivenhouders Soest-,deed,3.september'mee.aan een wedvlucht vanuit Duffel, over een af stand van 131 kn».,Er waren 406 duiven in concours die om 7.30.00 uurmet een zuidwesten wind gelost werden. Pe eer ste prijsduif arriveerde om 08.42.57. Deze haalde een snelheid van 1794.17 m.p.min. Uitslag: Hornsveld-v. 't Net 1. A. v. Hornsveld 2. Comb. Mol Zoon 3. Z. v.d. Esschert Zn. 7. H. Huisman 8. A.A. de Kruyf 10. A. Teunissen 14. A. Rookhuizen 15. De Vriendschap De duiven vereniging P.V. de Vriend schap deed 3 september mee aan een wedvlucht vanuit Duffel plm. 132 km., er waren 716 duiven in concours die om 7.30.00 uur werden gelost met een zuidwesten wind. Aankomst eerste duif 08.40.54 uur, snelheid 1863.91 mtr. per minuut. Aan komst laatste prijsduif 08.58.47 uur. Uitslaf: J. Wijnands 1. C. Bokma 2. J. Koster 3. T. Stoel winder 4. C. Kaats 5. C. Vaessen 6. W. Hoffmann 7. B. Schimmel 10. W. Veenendaal 12. J. Kruseman 13. J. Beijer 15. I. H. de Bree 6.053,14; 2. E. v.d. Bra kel de Beer 6.050,69; 3. G. Rijksen 6.026,22; 4. W. Hoffman 6.014,63; 5. B. Schimmel 5.995,98; 6. Altenaar Reyerse 5.959,10; 7, A. de Bes 5.944,05; 8. J. Koster 5.940,56 9. R. v. Egdom 5.928,97; 10. Th. Wigtman 5.923,79; 11. J. v.d. Belt 5.914,41; 12. H. Woudstra 5.896,64; 13. Hornsveld van 'tNet 5,893,88; 14. J. v.d. Brakel Zn. 5.828,88; 15. C. Kaats 5.817,41. Bij een controle op de Peter van den Breemerweg - die tegenwoordig tijdens de spitsuren voor het autoverkeer van één kant is afgesloten - betrapte de poli tie maandagmorgen slechts één auto mobilist. "Ze beginnen het eindelijk te leren," aldus een politiewoordvoerder. Bij een controle op het kruispunt Soes- terbergsestraat/'Vöndellaan werden maandagmiddag twee automobilisten geverbaliseerd wegens het rijden door rood licht. Die leren het waarschijnlijk nooit. De politie hield maandagmiddag op de Varenstraat een 25-jarige automobilist uit Soest staande voor een routinecon trole. Daarbij bleek dat de man in een onverzekerde auto reed. Bovendien was deel III van het kentekenbewijs vals: het bleek afgegeven te zijn voor een geheel ander motorvoertuig. Uit een tweede auto, die achter de eer ste reed, stapte bij de aanhouding een 26-jarige plaatsgenoot, die liet weten de eigenaar van de eerste wagen te zijn. Beiden moesten mee naar het bureau, waar proces-verbaal werd opgemaakt. De onverzekerde auto blijft daar voor lopig staan, tot een en ander in orde is gemaakt. Er wordt driftig geoefend door de da messelecties van de Soester volleybal vereniging Stam-SoVoCo. Een tweede plaats voor het eerste damesteam in een zware driekamp en een eerste plaats voor het tweede damesteam in een vier kamp in Oud Beijerland. Stam-SoVo- Co contracteerde weer een gediplo meerde trainer voor twee damesteams. De Jeugdcommissie bezocht een Ne- VoBo-kaderdag in Papendal met bondscoach Pang. Het eerste damesteam, zonder aanval- ster Ciska Abraham die geblesseerd aan de kant moest blijven, speelde een zware driekamp in sportzaal De Bunt. Tegenstander in de eerste wedstrijd was het naar de ere-divisie gepromoveerde Etiflex-Volco uit Ommen. Een zeer be weeglijk team met grote aanvalskracht. Hoewel het een 1-3 nederlaag werd was het vertoonde spel bij tijd en wijle van een zeer goed niveau. Zwak was en bleef gedurende de gehele wedstrijd de zuiverheid van de eerste bal, waardoor het team te weinig combinaties kon spe len. Juist een van de sterke punten van Stam-SoVoCo. Tegen de tweede te genstander, ere-divisieonist AMN- Zaan uit Zaandam, ging het al heel wat beter. Druk werd uitgeoefend met de opslag en via een goed aanvallende Ire ne Koelewijn in het midden werd een verdiend gelijkspel behaald. 2-2. Om dat Etiflex met 4-0 korte metten maak te met AMN-Zaan eindigde Stam-So- VoCo op de tweede plaats. Het tweede damesteam reisde naar Oud Beijerland voor een vierkamp met Sliedrecht Sport, Provimi/DVO 2 en Brevok. Via 4-0,2-2 en 3-1 werd Stam- SoVoCo 2 ruimschoots winnaar van deze vierkamp. Basis voor dit succes was een goed functionerend blok en een gevaarlijke opslag, waarop de tegen partij slecht een antwoord kon vinden. De volleybalvereniging Stam-SoVoCo heeft weer een trainer toegevoegd aan de trainersgroep. Rein de Leeuw, gedi plomeerd A-trainer uit Utrecht gaat zich bezig houden met de training van het 4e en het 5e damesteam. De jeugdcommissie inclusief de bege leidingsgroep van de Mini-volleybal afdeling brachten afgelopen weekend door op het Sportcentrum Papendal, waar de Nederlandse Volleybal Bond een jeugdkaderdag belegde. Behalve een aantal adviezen voor het begeleiden van jeugdgroepen verzorgde de Chine se Bondstrainer van het Nederlandse damesteam Wuqiung Pang een aantal demontraties. Het eerste damesteam gaat zich ko mend weekend voorbereiden op het in ternationale toernooi dat 17-en 18 sep tember in Beukendal plaatsvindt. Óp vrijdagmiddag vertrekt de selectie naar Eist in de Betuwe waar 's avonds zal worden getraind. De volgende dag wordt deelgenomen aan een toernooi en dan moet de selectie klaar zijn voor de grote klus. Het tweede damesteam van Stam-SoVoCo speelt in Sportzaal De Bunt een oefenwedstrijd tegen Mar tinus uit Tiel, een ploeg die uitkomt in de derde divisie. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Mini-volleybal-instuif De Jeugdcommissie van Stam-SoVoCo organiseert zaterdagmorgen 10 sep tember in Sporthal Beukendal een in stuif voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Op deze instuif, die gratis toegankelijk is voor niet-leden, worden allerlei spelen en spelletjes met en zonder bal ge speeld. Behendigheid en beweeglijk heid, daar gaat het om. Begeleiders zijn aanwezig. Leden en niet leden zijn van harte welkom vanaf 9.00 uur. Rond 11.00 uur is het afgelopen en wordt een kleine verrassing uitgereikt. Zaterdagmorgen 10 september Sport hal Beukendal, 9.00 uur Mini-volley bal-instuif voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Afgelopen zondag werd in Amsterdam voor de vijfde keer de Ford-BP rally sprint verreden. Deze populaire rally sprint staat elk jaar garant voor veel spektakel. Ook deze keer verscheen een sterk deelnemersveld aan de start. Er schre ven maar liefst 170 equipes in, waaron der 4 teams uit Soest. Chiel Bos reed de ze keer niet zelf en stapte als gelegen heidsnavigator in de debuterende Ford Siërra 4 x 4 van Gert van de Heuvel. Dit team leverde een prima prestatie door als 15e binnen te komen. De teams Wijnands-Dekking en Bur- ger-Keurings vielen uit door versnel lingsbak- en motorschade. Adri Gros en Peter de Bruin zijn met hun Ford RS 2000 in de kop van he- teindklassement gefinished. Een opval lende prestatie om tussen de onver slaanbare Porsches van Kobus en van de Berg en een reeks Ford Siërra Cos- worths als 6e en 7e te eindigen. In hun klasse betekende dit een 2e en 3e plaats waarbij ze het maximaal aantal kam- pioenspunten in de wacht konden sle pen. Inmiddels heeft de equipe Gros - De Bruin ook ingeschreven voor twee ral ly's die meetellen voor het Nederlands kampioenschap: op 17 en 18 september de Zuiderzeerally en op 8 en 9 oktober de Nacht van Achtmaal Het Rally-sprint kampioenschap zal be sloten worden met de Yacco Rallysprint in Hengelo op 30 oktober. Jaarvergadering SEC Het bestuur van SEC zal morgenavond haar leden informeren over het wel en wee van de club en haar toekomst. In eerste instantie is dit reeds geschied door het jaarverslag persoonlijk aan de leden te sturen. Hierdoor is het niet meer noodzakelijk het jaarverslag voor (e Jezen en, kan de vergadering een vlot verloop hebben. Het bestuur stelt voor geen kontributie verhoging toe te passen. De ledenver gadering begint om 20.00 uur in de kantine van SEC. De heer en mevrouw Vugts sloten op 1 september, na ruim twaalf jaar een periode af als kantinebeheerders van het Paviljoen van de Sport organisatie SOEST. Het bestuur biedt hen voor deze twaalf jaar trouwe zorg een af scheidsreceptie aan op vrijdag 9 september a.s. van 20.00-22.00 uur uiteraard in hun "eigen" Paviljoen. Het bestuur nodigt alle leden en Soest-aanhangers en ieder die waardering heeft uit,om André en Daatje Vugts de hand te komen drukken. Zaterdag 3 september heeft het auto crossteam CTS haar 15-jarig bestaan gevierd. Er werd een grote autocross verreden in Nederhorst den Berg. Zo'n 115 coureurs en zo'n 2000 toe schouwers kwamen er naar deze grote autocross. Het leukste was de crazy race waar 48 wagens aan start stonden. Nadat de startvlag gevallen was werden er al ge lijk 6 wagens door Ton Kostelijk uit Ne- derhorst-den Berg de sloot in gereden. Cornelis Grim uit Kortehoef legde ver schillende wagens op zijn kop. Deze twee coureurs waren dan ook de smaakmakers en werden resp. 1 en 2. Ook was er een dames klasse. In totaal waren er tien dames maar al gauw bleek dat deze klasse zeer popu lair zou worden bij het publiek. Voor Desiree Makkens ging het in de tweede manch goed fout, want door een stuur fout kwam zij achterstevoren in de greppel en brak haar aandrijfas. De fa voriete in deze klasse was Marjan Kroon. Zij won alle manches en ging met eerste prijs naar huis. Bij de 1300cc klasse was de grootmees ter Teus Gijsen, hij nam de kopstart en stond deze niet meer af. Bij de Special Klasse werd zeer fanatiek gereden. Al in de eerste ronde waren het Eddy van Genugte en Martin Kroon die de eerste plaats wilden ver overen. Martin was de minst gelukkige en werd teruggedrongen naar de vierde plaats. André Maalderink klom hier door naar de tweede plaats. In de ze vende ronde sloeg het noodlot toe bij Martin Kroon. Bij het aansnijden van de bocht ging hij te ver naar buiten en ging drie keer over de kop en moest de wedstrijd staken. Eerste in deze man che werd Eddy van Genugte. Als enig ste dame tussen alle mannen eindigde Gerda van Ramshorst op een vijfde plaats. "De mensen doen tegenwoordig steeds meer zittend. Zelfs in het on derwijs merk je al dat er minder wordt bewogen. Het is mijn bedoeling om ie dereen zoveel mogelijk bewegingsoe feningen aan te bieden." Dat zegt Paul de Wolf van Body Fit. Een jaar geleden j^egon de Soester docent gymnastiek met het geven van lessen in jazz-dan- sen, aerobic en fit-circuit. Dit jaar breidt hij die activiteiten uit met dan sen en bewegen voor kinderen vanaf vier jaar. "Het gaat daarbij om de grondvormen van bewegen," legt De Wolf uit. "Kin deren lopen en springen, maar hebben 'nog moeite zich bewust te zijn van hun eigen lichaam. Dat moeten ze leren en ik help ze daarbij. De lessen worden per leeftijdscategorie gegeven. Bij kinderen vanaf zes jaar kun je bijvoorbeeld al met sport en spel beginnen. Op die leeftijd hebben ze een bepaalde bewegings-er- varing achter de rug. De lessen voor de ze kinderen zijn gericht op bestaande spelvormen en gebaseerd op elementai re vormen. Het is van enorm belang dat kinderen op vroege leeftijd Ieren bewe gen. Als ze wachten tot de puberteit, dan kunnen ze de achterstand niet meer inhalen," weet Paul de Wolf. Verantwoord Paul de Wolf verwacht een grote toe loop van kinderen in de leeftijd van vier tot acht jaar, maar is tevens voorbereid op oudere kinderen. "Het is natuurlijk het makkelijkste om aan de basis te be ginnen met kinderen van vier jaar, maar ik heb ook de mogelijkheid om straks met acht- tot twaalfjarigen aan de slag te gaan. Vanaf acht jaar doen kinderen se lectief aan sport. Dat neemt niet weg dat ik ook voor die groep activiteiten wil or ganiseren. In principe kunnen alle leef tijden bij mij terecht. Ik mik op een zo groot mogelijke doelgroep. Men moet zich bewust worden van de noodzaak van bewegen. Veel mensen hebben een stok achter de deur nodig. Mijn streven daarin is om de mensen zelf te laten kie zen voor beweging. Ze moeten het leuk vinden. Het mooiste is als ze het op een gegeven moment doen omdat ze het lekker vinden. De meesten beginnen één keer per week, maar het is leuk als ze zelf aangeven meer te willen doen. Ik geef de mensen desgewenst ook sche ma's mee, zodat ze in de zomer bezig kunnen blijven. Op die manier ben je adviserend aan het werk en dan blijft men verantwoord bewegen. Tijdens de lesuren komt altijd hetzelfde stramien terug. Je begint met een warming-up, gevolgd door werk aan de conditie en we sluiten iedere keer af met een 'cool- down'. Iedereen doet dat in zijn eigen tempo en op zijn eigen niveau. Dat moetje leren. Bewegen is een stukje op voeding. Lesgeven in bewegen is ge woon perfect. Noem het maar een roe ping of wat dan ook." Afwisseling In 1986 rondde Paul de Wolf zijn oplei ding aan de Academie voor lichamelij ke opvoeding af. Tijdens de vierjarige studie was hij gericht op het onderwijs. Hij doceerde na het behalen van het di ploma gymnastiek in het basis-, middel baar- en hoger beroepsonderwijs, maar vatte vrij snel het idee op voor zichzelf te 1 Foto: Herman van Dam "Bewegen is een stukje opvoeding," vindt docent Paul de Wolf. beginnen. De Wolf nam jazz-lessen van Marijke Blok over eh voegde later aero bic en het fit-circuit aan zijn pakket toe. Dat laatste is een combinatie van condi tie-training, spel en aerobic. Het fit-cir cuit slaat volgens De Wolf goed aan en dat is naar zijn mening voornamelijk te danken aan de afwisseling in de oefe ningen die hij geeft. De lessen vinden plaats in gymzalen aan de Valeriaan- straat, de Paulus Potterlaan en bij het Van Arkel Instituut aan de Hellingweg. In die situatie hoopt De Wolf snel ver andering te brengen: "Met een eigen ruimte heb je meer keuze-mogelijkhe den. Het is daarom mijn grote doel zo'n onderkomen te realiseren. In de gymza len is het niet altijd even makkelijk." Programma De lessen van Paul de Wolf zijn afgelo pen vrijdag hervat. Voor het populaire fit-circuit kunnen dames op de dinsdag avond bij De Wolf terecht, de heren op maandag- en dinsdagavond en op vrij dagavond geeft hij les aan een gemeng de groep. Op de maandag-, woensdag en vrijdagavond staat aerobic op het programma, terwijl de woensdagavond tevens wordt benut voor dans en excer- cise. Kinderen vanaf vier jaar kunnen iedere woensdagmiddag op geplande tijden de lessen volgen bij de Soester docent gymnastiek. Body Fit is dan ge opend van 13.00 tot 16.00 uur. Voor al le informatie over Body Fit kan men kontakt opnemen met Paul de Wolf, tel. 24126.

Soester Courant | 1988 | | pagina 17