te koop bij Schoeman Schoeman ^11 ^Strater Riinüonland mdPub HOU JE VAN van Breukelen biedt aan: Ambachtelijke schoenmakers op straat .éersfevefj t wid/MweH Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Album steunt waterproject Noord Jemen Suske en Wiske op scouting-avontuur Museum Oud Soest Boom vernield GESLAAGD Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. Slingerland heeft 'tdllemal... ...en nog lekkergoedkpop ooKf Mmr\ BREUKELEN% ASSURANTIËN NASTGOED FINANCIERINGEN NBk4 Soest Soest Soest Soest Soest Openbaar fractieberaad D'66 'Doorrijder' gepakt Asverschuivingen op Noorderweg NCVB Soest-Zuid NIEUWE COLLECTIE IS NU BINNEN! debrtflO"* De Soes ter Duinen Vuilnismannen verbijsterd Vredeswandeling rond Soesterberg 9 September 1938 Het openluchttheater officieel geopend Woorden van hulde voor de organisatoren en arbei ders Soest, Turfstreek Halfvrijstaand herenhuis (type Bouwfonds, bouwjaar 1984) met garage, c.v., voor-, zij- en diepe vrije achtertuin grenzend aan water. Indeling: gang, toilet, doorzonwoonkamer (8.70 x 5.44 m) in L-vorm met allesbrander, balkenplafond en open luxe inbouw- keuken voorzien van koelkast, afzuigkap, elektrische oven en gaskookplaat. Provisietrapkast. Verdieping: met ouderslaapkamer, 2 zijslaapkamers, badkamer met 2e toilet, vaste wastafel en ligbad (licht blauw). Vaste trap naar open zolder met combi-ketelopstelling, geheel geïsoleerde kap, kopgevelraam en mogelijkheid voor slaapkamer. Diepe royaal aangelegde achtertuin grenzend aan water. Optimaal geïsoleerde woning met zeer lage stookkosten. Koopsom, f 289.000," k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./lax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Inlichtingen vi Amersfoort, uw NVM- Hoofddorp, Makelaar of via ons kantoor Leusden en Tiel NVM In oktober verschijnt er een bijzonde re uitgave van Suske en Wiske. Op verzoek van Scouting Nederland nam de nu 75-jarige Willy Vandersteen nog eens zelf de pen ter hand en teken de het nieuwe avontuur "De Werve lende Waterzak". Het album ver schijnt als nummer 216 in de Suske en Wiske-reeks. Wie nu alvast bij de Scouting een exemplaar bestelt, steunt daarmee een project voor waterzuive ring in Noord Jemen. In Soest zullen de Scouting-leden (ka bouters, welpen, pv's, gidsen en ver kenners) proberen zoveel mogelijk be stellingen te verzamelen. Met bestellij- sten zullen ze op pad gaan. Mocht men voor 15 september a.s. geen Scoutinglid ontmoet hebben, dan kan men tot 17 september a.s. een bestelling opgeven bij: Mevr. M. ten Brinke, Parklaan 19, Soest, tel. 24436. In het nieuwe Suske en Wiske-avontuur gaan de striphelden het drinkwaterpro bleem in Noord Jemen te lijf. Ze komen in aanraking met een geheimzinnige waterzak, die al meer dan 50 jaar rond vliegt. Met behulp van de tijdmachine van professor Barabas flitsen Lambiek en Suske en Wiske terug naar 1937, en komen terecht op de Wereld Jamboree in Vogelenzang. Daar begint een span nend avontuur, dat onze vrienden uit eindelijk in Noord Jemen doet belan den. Ondertussen moeten er heel wat hindernissen worden genomen, waarbij alle mogelijke Scoutingtechnieken goed van pas komen. Want natuurlijk zijn Lambiek, Sidonia en Suske en Wis ke in dit nieuwe verhaal deskundige scouts, die alles kunnen met hout en touw en kaart en kompas. Ze worden bovendien geholpen door collega scouts uit de hele wereld. Een gedeelte van de opbrengst van het album zal door Scouting Nederland be stemd worden voor de bouw en plaat sing van waterfilters in Noord Jemen. Per verkocht album gaat 1 gulden naar dit project, bovendien mag iedere scou tinggroep 1 gulden zelf besteden. Het project in Noord Jemen kan worden ge realiseerd door een samenwerkings overeenkomst tussen Scouting Neder land en Scouting Noord Jemen. De albums die nu bij Scouting worden besteld worden na 20 oktober afgele verd. Het album zal dan overigens ook in de winkel liggen tegen dezelfde ver koopprijs (f 5,50), maar dan zonder de speciale opdracht die Willy Vander steen voor het Scouting-album schreef. Wie bij de Scouting bestelt, steunt bo vendien een goed project: "Schoon wa ter voor Noor^J Jemen". Walm, roet, pannen schuren, de pit ho ger en lager draaien, de olieman, het vierkante olieblik, het oliestel, 1-2 of 3 pits. Dit alles is verleden tijd en komt bijna niet voor in de huidige huizen. Het le ven is op dit punt anders geworden. Men draait nu aan de knop, gas en elek tra worden toegevoerd. Het kolenfor- nuis, de plattebuis kachel zijn nog niet zo lang geleden uit de keuken verdwe nen en binnen niet al te lange tijd zullen de magnetronoven en de induktieve kookplaat het huidige gasfornuis en de elektrische kookplaat vervangen. Nieuwe ontwikkelingen zijn niet tegen te houden. Vroeger niet en nu niet. Maar soms grijpen we weer terug naar de techniek van vroeger, zoals het houtskoolvuurtje, de oliebrander en de houtkachel. In Museum Oud Soest, aan de Steenhoffstraat zijn nog een kolen- fornuis, platte buis kachel en oliestellen te zien. Openingstijden zaterdags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. Een onbekende dader heeft vorige week een boom vernield bij een huis aan de Honingbij. De boom had een lengte van ca. 2 meter. De eigenaar deed aan gifte bij de politie. Rob Wolzak heeft aan de Rijks Universiteit te Utrecht zijn doctoraal examen informatica behaald. Heel wat geïnteresseerde Soesters hebben vorige week "in het voorbijgaaneven kennis kunnen nemen van de beoefe ning van een oud ambacht, dat de eeuwen door in zeer hoog aanzien heeft gestaan en nog tot de verbeelding van zeer velen spreekt: de schoenmaker. Op het trottoir voor de bekende schoenhandel Van Dorresteijn aan de Van Weedestraat 44 lieten twee schoenmakers - medewerkers van de internatio naal gerenommeerde schoenenfabriek H. Greveuit Waalwijk - zich de kunst (bijna) afkijken. Tegen het mogelijk wat al te wisselvallige weer beschermd door een halfopen tent bemanden de heren een kleine maar compleet ingerichte schoenmakerswerkplaats, waar zij op aanschouwelijke wijze lieten zien hoe vroeger en nu nog schoeisel van de allerhoogste kwaliteit wordt vervaardigd. "Handgemaakt" is in de schoenenwereld niet minder dan het neusje van de zalm, en de schoenenfabriek in Waalwijk houdt irttofliwfik Holland sdflB daaraan sinds jaar en dag vast. Als middelgrote schoenenfa briek heeft zij 45 deels in het bedrijf zelf opgeleide schoenma kers in dienst. Niet alleen bij de vervaardiging, ook bij de keuze van het mate riaal worden de hoogste kwaliteitseisen gesteld. Zo worden uitsluitend de duurdere leersoorten gebruikt, van koeien die niet zijn opgefokt met hormonen en krachtvoer en dus geen onderhuidse "striae" hebben, die in het leer scheuren kunnen veroorzaken. De handgemaakte schoenen zijn in het algemeen weliswaar wat duurder dan de "gewone"fabrieksschoen, maar daar staat tegenover dat ze worden gegarandeerd vooreen periode van 5 alO jaar. Dat de schoenmakers bij Van Dorresteijn heel wat bekijks hadden spreekt vanzelf. SOEST - VONDELLAAN HALF VRIJSTAAND WOONHUIS met GARAGE op ca. 300 m2 eigen grond. Ind.: royale entree, ruime woonk. met open haard en erker, luxe keu ken, badkam. met ligb. wastafel en douche, 2 gr. sl.kam., 1 kl. sl.kam., vaste trap naar zolder met kl. sl.kam. en veel bergruimta— Woonkamer v.v. isol. beglaz. Tuin op het zuidwesten. 'HJJ VRAAGPRIJS: f 249.000,- k.k. NVMj RITME, GEZELLIGHEID, ROCK AND ROLL, DISCO, EEN LEKKER DRANKJE. BALLROOM, VRIENDEN, VRIENDINNEN, LATIN AMERICAN... DANS-DISCO-PARTY-CENTER Weegbreestraat 205-207 - Soest Telefoon 02155-17954 AK A.A. van Breukelen is een onafhankelijk adviesburo mei 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopberniddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. i>an Breukelen tussen ?5 gerenomeerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.V. koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 lid garantie voor zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en orhgeving. Steenhoffstraat Vrijstaande villa met garage, c. v. en schillerend aangelegde tuin met tuinhuis. Indeling: L-vormige woonkamer mei open haard (65 m:), luxe keuken mei in- bouwapparaliturhal, toilet en gro te wijnkelder. Etage: 3 ruime slaapkamers, badkamer met 2e toi let, zolder met vaste trap en 4e slaapkamer. De garage is onderkelderd en kan als praktijkruimte gebruikt worden. Deze villa is o.a. voorzien van be veiliging en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 415.000.- Birkstraat Vrijstaand woonhuis met grote tuin, garage en c. v. Indeling: woonkamer met open haard, ruime hal, moderne keuken, studeerkamer en toilet. Etage: 3 slaapkamers en douchecel. Bergzolder Gevraagde koopsom f225.000 Wilhelminalaan Vrijstaande villa met garage en praktijkruimten en c. v. Indeling: karakteristieke hal, woonka mer, praktijkruimten, keuken, bijkeuken, toilet en kelder. Etage: 4 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en dou che en tweede toilet. Bergzolder. Gevraagde koopsom f410.000,- Koninginnelaan half vrijstaand woonhuis met grote tuin en drie garage boxen. Indeling: woonkamer met open haard, tweede woonkamer, grote keu ken met inbouwapparatuur, badkamer, slaapkamer, kel der. Etage: 3 slaapkamers en over loop. Gevraagde koopsom f 169.000,- Perceel bosgrond. Mooi gelegen perceel bosgrond van ca. 34.000 m2. Op dit perceel wordt geen bouwvergunning afgegeven. Gevraagde koopsom f 53.500 De D'66-werkgroep gemeentepolitiek houdt haar fractieberaad op maandag 12 september a.s. om 20.00 uur in de dependance achter het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat. De agenda voorde raadsvergadering, te houden op 15 september 1988, zal wor den besproken. Belangstellenden zijn van harte welkom. Als iemand een bepaald punt onder de aandacht wil brengen, graag een tele foontje vooraf naar één van de fractiele den: Adriaan Pothuizen, tel. 19728 (Soest) of Jan van Esseveld, tel. 03463- 1710 (Soesterberg). De politie kreeg vorige week een tele foontje met de mededeling dat een on bekende automobilist op de Nieuwe- weg twee bomen uit de berm had gere den maar zijn tocht zonder stoppen had voortgezet. De politie ging op onder zoek uit en trof aan de Weegbreestraat de bewuste auto aan, die de nodige schade vertoonde en bovendien sporen van boomschors op de bumper droeg. De bestuurder was in geen velden of wegen te bekennen en daarom besloot de politie de auto over te brengen naar het bureau. De auto stond op naam van een 32-jarige inwoner van Huizen. Die meldde zich de volgende ochtend in alle vroegte aan het bureau, met de vraag waar zijn auto was gebleven. De politie kon hem daar uiteraard alles over ver tellen en honoreerde zijn bezoek met een proces-verbaal. Op de Noorderweg zullen twee asver schuivingen worden aangebracht. Dat zal gebeuren op het gedeelte tussen de Inspecteur Schreuderlaan en de Inge nieur Menkolaan. De raadsleden van de commissie ruim telijke ordening en bouwzaken zijn daarmee akkoord gegaan. Men hoopt hiermee het sluipverkeer op de Noor derweg te weren. Voor de maatregelen is een bedrag van 8.700 gulden nodig, dat uit de post 'incidentele verkeers maatregelen' wordt gehaald. Uit metingen is gebleken dat de Noor derweg in toenemende mate als slui proute wordt gebruikt. De vrees bestaat dat na de reconstructie van het Nieu- werhoekplein (waar verkeerslichten komen) nog meer automobilisten de al ternatieve route zullen kiezen. Snel heidsmetingen hebben bovendien aan getoond dat veel automobilisten met te hoge snelheid over de Noorderweg rij den en daarmee komt de veiligheid van de scholieren van het Griftland College ernstig in het geding. Het College heeft onlangs de verkeers situatie op de Noorderweg bekeken. Dit naar aanleiding van een brief van een aantal bewoners die erop wezen dat de weg nog steeds wordt gebruikt door sluipverkeer. Dat zal na het aanbrengen van de asverschuivingen anders wor den, zo vermoedt men. Overigens valt het aantal ongelukken op de Noorderweg mee. In de laatste drie jaar vonden zes ongevallen plaats. Twee mensen liepen daarbij letsel op. Op woensdag 14 september houdt de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afd. Soest-Zuid, de eerste ledenverga dering van dit seizoen. De spreekster, mevr. M. Bouwens, heeft als onderwerp "Vrouwen in Nica ragua". De avond wordt gehouden in "De Rank", Soesterbergsestraat 18, aanvang 20.00 uur. belangstellenden zijn hartelijk welkom. van o.a. MEXX, B.C., LOVE, THOMAS BASICS Lf RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 S0ESTDUINEN 02155-12739 De vuilnismannen van Soest zijn heus wel wat gewend, maar deze week zijn ze toch wel erg geschrokken. Bij sommige flats op de Eng en in het Smitsveen was het een enorme rommel. Naast de betonnen cocons en bij de ingangen van de flats lagen hele hopen grofvuil. Dagen zijn de vuilnismannen bezig geweest deze troep in te laden en de omge ving op te ruimen. Als ze dat elke week zouden moeten doen dan kost dat de Soester belastingbetalers f 75.000,-! Dat zal allemaal niet nodig zijn als de mensen hun grofvuil even naar De Schans brengen. Die is toch vaak genoeg open: dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 13.00 tot 18.00; bovendien zaterdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur. Ze hadden ook even de grofvuillijn kunnen bellen: tel. 93666, 's morgens van 10.00 tot 12.00. Dan wordt het op een afgesproken dag uit de berging ge haald. Het zomaar aan de straat zetten van huisvuil en grofvuil is in Soest verboden. Van een aantal overtreders is het adres bekend en die zullen er zeker wat van horen. Blijft de situatie zo dan wil de reiniging harder gaan optreden samen met de politie. Daarbij is de hulp nodig van de goedwillende bewoners. Laten die er wat van zeggen als ze het zien gebeuren. Ook kunnen ze de reiniging bellen: tel. 93643 van 7.30 tot 16.00 uur. Alvast bedankt voor de medewerking. Vrouwen voor Vrede-Soest zal tijdens de Vredesweek op zondag 18 septem ber een wandeling maken rond de ba sis Soesterberg. De start vindt plaats om 13.30 uur vanaf het terreintje bij de Hollandse poort. Tijdens de wan deling worden geen akties of demon straties gehouden. De wandeling is bedoeld als uiting van verontrusting over de voortgaande wa penwedloop in de wereld en over de kerntaken van Nederland. Wel zijn de INF-akkoorden gesloten en is de plaat sing van kruisraketten van de baan, maar daarmee is de vredesbeweging nog lang niet gerustgesteld. De vreedzame demonstratie die tien jaar lang bij de basis Soesterberg werd gehouden krijgt op deze wijze een ver volg. "Wij menen dat het voor onszelf zin heeft tenminste éénmaal per jaar met veel vredesmensen uit de regio sa men te komen en elkaar te bemoedi gen," aldus Vrouwen voor Vrede. "Ook naar buiten toe willen wij duide lijk maken dat we voortgaan met onze akties voor werkelijke vrede." Iedereen wordt uitgenodigd mee te ko men lopen of fietsen. Informatie: Gep van Bercum, tel. 13772; Toos Egmond, tel. 14525. Zaterdagmiddag had de officieel opening plaats van de nieuwe aanwinst voor Soest: het openluchttheater, dat zoo'n knus en fraai plaatsje in het bosch langs de Soesterbergschestraat heeft gevonden. Waren de weeromstandigheden aanvankelijk een beetje minder geschikt voor een grooten toeloop naar een openluchtgelegenheid voordat Louis Saalborn c.s. Soest kon veroveren en de opening plaats zou hebben, lokte een vriendelijk nazomer-zonnetje velen naar de Soesterbergschestraat en kon het gebeuren, dat het openluchttheater met plm. een 1000 bezoekers was bezet. Lang voor het aanvangsuur werden de zitplaatsen, gemaakt van heide-plag- gen, ingenomen, terwijl de Soester Harmonie voor pittige muziek zorg droeg. De sfeer, welke 'n openluchttheater schept, heeft inderdaad iets knus, vooral als men ziet hoe men zich op de heide-zitplaatsen installeert met meegebrach te kussens, jas en mantels, terwijl de conventie plaats heeft moeten ruimen voor de gemoedelijkheid de landelijke sfeer eigen. WIJKVERPLEGING De speldjesverkoop ten bate van de Wijkverpleging "Huis ter Heide en Om streken heeft alhier f 44,68 opgebracht. Het Bestuur zegt hierbij hartelijk dank aan allen, die den verkoop hebben gesteund, alsmede ook aan de da mes-collectanten. HUISELIJKE TWIST Maandag moest de politie intervenieeren bij een huiselijke twist bij de fam. de G. op den Nieuweweg, waar vader en zoon slaags waren geraakt. Nadat de gemoederen waren bekoeld, diende de zoon een aanklacht in tegen den vader, terzake mishandeling. EEN MOP EN DE ANIMOSITEIT TUSSCHEN TWEE GE MEENTEN Het zal velen bekend zijn, dat tusschen de gemeenten Baarn en Soest nogal eens een vorm van animositeit te bespeuren is geweest, doch we meenden, dat we den strijd over het Paleis en den naam Soestdijk voorbij waren. Deze da gen werden we echter nog iets van bedoelde animositeit gewaar. Het was n.l. op de veetentoonstelling, die alhier is gehouden waar aan Prinses Juliana een groote pop in Soester kleederdracht werd aangeboden, dat een inwoner van Baarn met een inwoner uit Soest stond te praten, waarbij het gesprek kwam op de aanbieding van de pop. Trotsch meende de Soestenaar erop te mogen wijzen, dat Soest hiermede de gemeente Baarn toch maar lekker vóór geweest was. De Baarnaar meende echter, dat zijn gemeente ook wel zoo iets had kunnen bedenken, doch de an dere partij trok dit in twijfel daar Baarn geen dracht heeft, die specifiek Baarnsch is. Het laatste woord was echter aan den Baarnaar, die stokstijf vol hield, dat Baarn wel degelijk een officieele kleederdracht had. Zijn nieuws gierigheid geprikkeld, vroeg de Soester inwoner, hoe die kleederdracht er dan wel uit zag? "In jaquet" was het laatste antwoord

Soester Courant | 1988 | | pagina 5