Slingerland opende met swingende video-disco avond i Riinomand Slagerij Van Asch vrijdag weer open HOUJE VAN Nieuw: kant-en-klaar gebraden vlees Nieuw dansseizoen van start Ooit kiest u voor mooist PAGINA 8 JBSé WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 3300 3300 3300 f3995,- Bang&Olufsen 3 jaar garantie ..J,: Slingerland heeft 'tallemaal... ...en nog lekker goedkoop ooK! DE NIEUWE MAARTEN 'T HART IS UIT! Ing. 26,50 geb. 39,50 Cvan de ven e lunchroom was -jarig bestaan ge- De Eemlander anken, waardoor zet het feest in de er tiet Luytenaarpad i weekeinde bij de nkele vernielingen gd door eenonbe- -r wel gesignaleerd zes bleek hem zelfs :gestuurd. De jon- >m twee uur thuis- zijn verbazing een uur van zijn vaders wist niet beter te te sturen. Later sl te zijn afgebro- rassen op het por- schade bedraagt rironken ur Jagj.I.opde Beu- automobiliste uit Jat haar wagen irzoek bleek een iken. Verder was en rook de dame laar naar sterke i ook blazen en rijverbod en een luto moest ze bij nma sfoort begint in seizoen met een ends en dag- en gebied van per- nwording. sussen overdag, asis, o.l.v. Sylvia kunnen worden /oor partners en sychosynthese, wekelijkse me- onderdagavond vond is op vrij- .00-22.00 uur, n Lichtpunt ge len. Het geheel ->olf Coppes en ■n/of program- 315682. 'Licht- de Barchmann ersfoort. ■nber: ntendag lt ook dit jaar ntendag geor- in Amersfoort ïment als the- in de binnen- tenwijken van e objecten die een stadswan- s diverse inte- beginpunt is luseum biedt chiedenis van van vroegste irder is er een ng te bezichti- "e ook naar de ing archeolo- auisvest. Hier kken bodem- t tentoonge- cheologische de overkant eling archeo- Jet Oudheid- Hier kan et archeolo og en restau- derzoek van materiaal en apt men nog OLV-toren einde van de ïite. Amersfoort i ingezet om bussen ver- ad ongeveer s rijdt langs grafheuvels, cheologisch r in Hoog- kijkje geno- le 'IJzertijd- Natuur en st. De deel- uschauffeur ushalte aan te verkrij- :n Museum gratis naar Het staat haast wel vast: de hete zo merse dagen behoren tot het verleden. Wie nu nog niet bruin is wordt het dit jaar niet meer, of het zou onder één van de vele zonnebanken, die overal opduiken, moeten zijn. Maar een Ne derlander zou geen Nederlander zijn als hij niet verlangend uit zou kijken naar het volgende seizoen, de herfst. Een paar maanden vol gezelligheid, prachtige tinten in de natuur en de knusse open haard. Maar ook uitgaan hoort daarbij. Naar het theater, de bio scoop en...de danscentra. De inschrijvingen voor de talrijke cur sussen zijn in volle gang, de folders I vliegen door onze brievenbussen en de advertentieteksten proberen jong en oud ervan te overtuigen dat het onver- standig is om thuis te blijven. Bij Dans- disco-party-center Slingerland in de Weegbreestraat in Soest is het nieuwe dansseizoen afgelopen zaterdagavond met een primeur voor de wijde omge ving van start gegaaneen video-disco avond waar de vonken vanaf sprongen. Via een aan het plafond bevestigd soort kleurenkanon werden op een twee-en- een-half meter breed scherm boven de hoofden van de volop genietende jeugd clips en films vertoond, waarop tegelij kertijd kon worden gedanst. Maar ook een voetbalwedstrijd op Nederland 3 kan worden 'doorgeprikt'! Voor de TV hoeft niemand dus meer thuis te blij ven... Vooral de disco vierde zaterdagavond hoogtij en de grote opkomst voorspelt een druk seizoen voor de familie Slin gerland en hun assistenten. Vijftien jaar professioneel Het FDO-erkende danscentrum van Willeke en Wim Slingerland gaat het vijftiende seizoen in. Het moderne, als dansinstituut ontworpen complex, leent zich niet alleen bij uitstek voor al les wat met de dans te maken heeft, maar kan ook worden ingericht als par ty-center, waar partijen en recepties, se minars, vergaderingen, diners en klei nere congressen kunnen worden geor ganiseerd. wim Slingerland is vijftien jaar geleden begonnen met van zijn danshobby zijn vak te maken. Dansen, dansen en nog eens dansen beheerst het leven van deze geroutineerde dansle- raar, die niet alleen voorzien is van alle benodigde diploma's, maar die ook overal in de wereld een schat aan erva ring heeft opgedaan en internationaal een veelgevraagd jurylid is bij allerlei danswedstrijden en kampioenschap pen. Naast het lesgeven in wat we alle maal kennen als Ballroom en Latin American traint Wim Slingerland twee eigen formatie-teams van acht paren en een serie teams in den lande bij collega dansscholen. Zijn eigen Latin Ameri can A-team staat op de wereldranglijst op de derde plaats, bereikt tijdens het vorig jaar in Oslo 'verdanste' wereld kampioenschap. Slingerland merkt daarbij op dat die deelname destijds mogelijk werd gemaakt door een aantal sympatiserende Soester bedrijven, die een stevige duit in het reis-zakje hebben gedaan. Zonder die steun is dat soort escapades bijna niet haalbaar. De vol gende kampioenschappen vinden in het Australische Sydney plaats en Slinger land wringt zich nu al in allerlei bochten om ook dat weer financieel rond te krij gen. Naast het geven van dansles heeft en dansleraar kennelijk nog veel meer an zijn hoofd... Villeke organiseert Jet nieuwe seizoen zou zonder Willeke Jlingerland onmogelijk een vlekkeloze lanvang kunnen nemen. Waar Slinger and zelf zich zoveel mogelijk bezig- ïoudt met de dans en alles wat zich daar Jirect bij en om afspeelt, is het Willeke, zijn echtgenote, die de administratieve- sn organisatorische touwtjes van het bedrijf in handen heeft. Het laten druk ken van de tienduizenden folders, het laten opstellen van de advertenties, de brieven die uitgaan naar de cursisten van vorige jaren, het intikken van de danspasjes, het innen van de entreegel den, de horeca-inkoop (Slingerland heeft twee bars in vol bedrijf), het inde len van de lessen, jong bij jong, ouder bij ouder, eerstejaars, tweedejaars en dan nog al die zaken in triplo, want Slinger land is ook actief in Eemnes in 'De Hilt' en in 'De Halte' in Bunschoten/Spa kenburg. Vooral in de maande augustus en september viert de drukte hoogtijde Wim telefoons staan niet stil, er wordt niet al leen ingeschreven, er wordt ook veel ge vraagd. "Hoe laat begint dit en kan mijn zusje mee. Is er ook een cursus voor Pa en Ma en als ik ergens anders een jaar op les ben geweest, kan ik dan bij u op de gevorderden...". Maar Willeke, des kundig bijgestaan door Regina en Mar cel, die beiden part-time in dienst zijn, laat zich het blonde hoofd niet op hol brengen. Vaardig zorgt ze ervoor dat al les op rolletjes loopt en iedereen aan zijn of haar trekken komt. Voor gezellig en iedereen, goedkoop De Slingerlanden weten best dat dansen per seizoen niet al te goedkoop lijkt. Maar toch komt het omgerekend uit op nog geen f 7,- per les-uur. Dat is, zoals Wim Slingerland het noemt, "de kale huur". Daar komen de drankjes bij en als je vrij wilt dansen, de entree daar voor. Maar al die tarieven zijn zo laag mogelijk gehouden en liggen niet hoger dan waar dan ook als men een avondje gezellig uitgaat. De cursusgelden kun nen gespreid worden voldaan. Een be langrijk voordeel van het dansgebeuren is de grote mate van vriendschap die wordt opgebouwd tijdens het seizoen. Zo omstreeks april/mei hebben zich talloze clubjes gevormd en zijn er dikke vriendschappen ontstaan. Dat vinden velen een winstpunt en het is dikwijls ook de reden waarom men het dansen opzoekt. Jeugd en ouderen hebben hun eigen 'territorium'. Alle clubs worden zoveel mogelijk per leeftijd samengesteld en er wordt natuurlijk rekening gehouden met ervaring. Eerstejaars bij eerstejaars enz. Geen wedstrijden Teveel wordt er vanuit gegaan dat er bij het lesgeven louter wordt aangestuurd op perfecte prestaties. Gezelligheid staat bovenaan en wie op den duur aan wedstrijden wil gaan deelnemen, krijgt aparte selectie-trainingen. De wed strijdsport vergt niet alleen veel tijd, er gaat vooral ook veel geld in zitten. Denk maar aan de trainingen, de kleding, het vele reizen. De meesten houden het twee a driejaar op lekker uitgaan met z'n allen, halen het brons, het zilver of het goud tijdens de medal-tests en kunnen dusdanig goed dansen dat ze overal waar maar wat te feesten valt, een uitstekend figuur slaan. Slingerland wil er wel even over kwijt dat de lessen bijzonder serieus worden genomen en dat er wel degelijk op kwaliteit wordt gewerkt. Het is zeker niet uitgesloten dat er cursisten zijn die vinden dat ze behoorlijk pittig onder richt worden, maar Slingerland rang schikt dat onder het hoofdstuk 'Waar voor je geld krijgen'. Vrij dansen Aan het vrij dansen wordt bij Slinger land veel aandacht geschonken. Ook hier aparte tijden en dagen voor jeugd en senioren. De jeugd kan in ieder geval altijd terecht op de zaterdagavonden. Dan draait de 'Club Saturday Night', die voor de latertjes overgaat in 'Mid- night Disco' (tot half één). Met ingang van 11 september is er in dit jubileum seizoen iedere zondag 'Sunday Noon'. De paren en echtparen kunnen twee keer in de maand vrij dansen; elke eer ste en derde zondag in de maand van 20.30 tot 23.00 uur. Behalve al die vrije dansavonden zijn er nog extra dansavonden, zoals het sin terklaasfeest, de bals rondom Kerst en BEOSYSTEM 3300 Een beroemd ontwerp met de nieuwste technieken. Radio, cassettedeck, compact disc-speler en afstandsbediening. Beomaster Beocord Beogram CD Systeemprijs: tot 31 decemberl 988 Firma Schoemaker SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Regina Willeke Oud- en Nieuwjaar en er staat een spe ciale Wijnavond op het programma. Voor de jeugd zijn' er vrolijke extra acti viteiten, zoals de inmiddels beroemde Slingerland play-backwedstrijden en de dj-games. Slingerland heeft een aardige samenwerking met Silver Star Video, waar iedere cursist op vertoon van het danspasje 10% korting op de Video- Top-30 krijgt. (Echt)paren, maar ook alleen staanden Het valt niet mee de wat ouderen onder ons, en het blijken met name de heren te zijn, op de dansvloer te krijgen. Bekend is ook, dat wie zich ertoe laat overhalen, er al na een paar keer reuze mee in zijn schik is. Vooral het gezelligheidsele ment speelt een vooraanstaande rol. De vele vriendschappen, die ook hier ont staan, zorgen voor een band die vooral door Slingerland zelf op prijs wordt ge steld. Dans-disco-party-center Slinger land probeert het iedereen naar de zin te maken. Niet alleen de paren en echtpa ren worden naar leeftijd en prestatie in gedeeld, ook voor alleenstaanden (tot ongeveer 35 jaar) wordt ruimte ge maakt en wel op de dinsdagavond van kwart voor zeven tot acht uur. Dat gaat al net zo hard op voor de kleintjes, de piepjonge jeugd vanaf 7 jaar. Er zijn speciale clubs mogelijk tot 10 jaar. Het betreft 15 lessen van één uur voor een bedrag van f 115,-. De kinderclub is op de woensdagmiddag in het programma opgenomen. Voor de categorie boven Marcel 10' zijn er scholieren/jongerenclubs tot 18 jaar. 55-plussers Met nogal wat succes heeft men vorig seizoen een speciale cursus op stapel gezet voor 55-plussers. Het gebeurde in samenwerking met de Soester Stichting Welzijnszorg en het enthousiasme was dusdanig dat Slingerland heeft besloten die activiteiten dit seizoen voort te zet ten. Dat betekent trouwens da er in deze categorie inmiddels een gevorderden en een beginnerscursus zijn ingedeeld, beide op de woensdagmiddag. De da tum waarop een en ander een aanvang neemt is vastgesteld op 21 september In C-drie wordt op woensdag 8 oktober een zogeheten 'ouderen'dag georgani seerd. Slingerland zal daar demonstra ties verzorgen en er kan bij die gelegen heid uitgebreid informatie worden in- Privé-lessen Wie moeilijk met zijn of haar tijd zit of liever helemaal alleen, maar dan toch nog altijd met z'n tweeën les wil krijgen, kan daarover goede afspraken maken. Uiteraard gelden hiervoor andere tarie ven, hoewel het uiteindelijk niet duur der hoeft uit te komen: men leert sneller en men kan met minder lessen toe! Bij voldoende belangstelling is het even eens mogelijk kleine privé-clubs samen te stellen. Vroegtijdige afspraken zijn in verband met het programma wel ver eist. Maar Willeke Slingerland zal het zeker graag voor u proberen te regelen, ook overdag als u dat beter uitkomt. Van alles Slingerland 'onderwijst' in iedere soort dans. De vertrouwde Ballroom- en de niet minder bekende Latin American- dansen zijn veruit troef, maar ook de Mambo 10 lessen van een uur voor f 85,-), de gloednieuwe Salsa, waar een schitterende film over wordt vertoond RITME, GEZELLIGHEID, ROCK AND ROLL, DISCO, EEN LEKKER DRANKJE BALLROOM, VRIENDEN, VRIENDINNEN, LATIN AMERICAN... ktubs voor'. vergeV°rderde hebben W^Sorderden. verg Begir>oers dan vanaf 55 iaar zéér gerei ■duceero of:BEL 02155 - 1 79 5T DANS-DISCO-PARTY-CENTER Weegbreestraat 205-207 - Soest Telefoon 02155-17954 (m.i.v. oktober) op het nieuwe video scherm en de nog altijd razend populai re Rock 'n' Roll, komen in de Weeg breestraat uitstekend uit de verf. En wie wil deelnemen aan het gracieuze forma- tiondansen moet weten dat hij of zij bij de kampioenen van Nederland en de meest vooraanstaande Europese- en Wereldteams in de buurt danst. Het is zinvol om zomaar eens te gaan kijken bij Slingerland of naar een gratis info- avond te gaan. Vrijdag 9/september is er één voor dè jeugd, die om 20.00 uur be gint: Weegbreestraat in Soest. In Bun schoten/ Spakenburg kan jong en ouder natuurlijk terecht in 'De Halte', woens dagavond 14 september, aanvang 20.00 uur en natuurlijk gratis, plus een kopje koffie. Hetzelfde geldt voor Eemnes in 'De Hilt': koffie en toegang gratis, maar dan op donderdagavond IS september om 20.00 uur. Inschrijven Iedereen kan inschrijven, per telefoon, 02155-17954 voor alle drie adressen, of gewoon even langs gaan bij Slingerland in de Weegbreestraat 205-207 in Soest, en uiteraard tijdens de zojuist genoem de info-avonden. Wie informatie wil, belt met Willeke, hetzelfde nummer, de gehele dag tol ieders dienst. De folders èh advertenties veronder stellen: "wie van beweging, ritme, mu ziek, lekker vrij zijn, gezelligheid, disco, ballroom, latin american, rock 'n' roll, dirty-dancing, mambo, een vrolijk drankje en van veel vrienden en vrien dinnen houdt, moet snel- gaan dansen bij Slingerland..." Bestel nu uw abonnement: 10% korting! Alleen deze week nog Uit in Amersfoort 88/89 Tot 13 september zijn bestelbonnen welkom bij De Flint. Er is nog plaats, maar het gaat op volgorde van binnenkomst. Haast u dus! De Flint, Coninckstraat 60, 3811 WK Amersfoort. Tel. 033 - 75 11 84. De bekendste slagerij van Soest, slage rij Van Asch aan de Van Weedestraat 66, opent aanstaande vrijdagmorgen haar deuren opnieuw voor het pu bliek. Vanaf dat moment staat er een dikke streep onder een periode van bijna drie maanden "ongemak", waarin de slagerij tijdelijk was terug gedrongen in een geïmproviseerde noodwinkel. Oorzaak van dat alles: de brand die op 13 juni ontstond in een koelinstallatie en daarmee de winkel volstrekt onbruikbaar maakte. Die drie maanden hebben lang ge duurd, vinden vader en zoon Van Asch. "Als je besluit tot een verbouwing heb je meestal wel de tijd om het allemaal goed op te zetten. Nu moest het hals over kop, al zijn we door de leveranciers wel met voorrang behandeld. Anders waren we er dit jaar zeker niet meer aan te pas gekomen." Niet alleen de familie Van Asch en haar medewerkers, ook de klanten kunnen vanaf morgen weer opgelucht adem ha len. Het immense karwei - waarvoor de zaak overigens alleen de drie afgelopen dagen gesloten was - zit er dan op en de winkel kan weer als vanouds gaan draaien. Het interieur van de zaak is volledig vernieuwd: een nieuw plafond, nieuwe betegeling en nieuwe installa ties, hoewel de indeling en de opper vlakte gelijk zijn gebleven. Dat betekent dat de klanten vanaf aanstaande vrijdag zullen constateren dat ze zich toch in een vertrouwde omgeving bevinden. In de noodwinkel hebben ze overigens niets behoeven te missen van het uitge breide assortiment vlees en vleeswaren waarmee de firma Van Asch zo'n uit stekende naam heeft opgebouwd. "Al les was er; het publiek heeft er nauwe lijks hinder van ondervonden," aldus de heren Van Asch. "En als we even zonder zaten brachten we het later wel DE STEILE HELLING Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Helm gestolen Een 16-jarige Soester deed zaterdag bij de politie aangifte van de diefstal van zijn bromfietshelm. Die was weggeno men tijdens zijn verblijf op het hockey veld aan de Koningsweg. Hij had de helm - met de kleuren rood, wit en blauw - onder zijn kleren verstopt. Na afloop van de wedstrijd bleek hij te zijn verdwenen. Vader en zoon Van Asch -resp. de tweede en derde generatie- in de geheel vernieuwde ambachtelijke slagerij. Vers gebraden vlees Toch gaat de zaak niet helemaal op de "oude voet" verder. Van Asch zou Van Asch niet zijn als de slagerij geen ge bruik maakte van de gelegenheid die de heropening van de zaak biedt, om iets nieuws te introduceren. Ditmaal gaat het om kant-en-klaar vers gebraden vlees - rundvlees, een varkenshaasje, etc. - compleet met een sausje, en dus in een mum van tijd op tafel. Ook spare- ribs op z'n Amerikaans zijn nieuw op het programma. Het kant-en-klare vlees wordt vacuüm verpakt en fraai gepresenteerd in de nieuwe koelvitrine, die een beetje het pronkstuk van de slagerij is geworden. Het "nieuwe vlees" is opnieuw het re sultaat van een uniek stukje vakman schap, en van een kwaliteit die men uit sluitend bij een ambachtelijke slagerij mag verwachten. In de afgelopen tijd hebben sommigen al kennis kunnen maken met het resultaat, en dat heeft geleid tot zeer enthousiaste reacties. De firma Van Asch speelt daarmee na drukkelijk in op een ontwikkeling die zich de laatste jaren steeds sterker door zet: de behoefte bij de consument aan vlees dat met een korte voorbereidings tijd op tafel kan staan, zonder dat de kwaliteit daarvan te lijden heeft. De sla gerij heeft altijd al uitstekende reacties gekregen op de kant-en-klaar maaltij den (bami, nasi, macaroni), die vacuüm verpakt werdenLgekocht. In de toe komst wordt het aanbod uitgebreid met o.a. lasagna en quiche lorraine. Het aanbod kan overigens per dag wisselen. Superieure kwaliteit Eén van de sterke punten van Van Asch is de onbetwiste superieure kwaliteit van het vlees. "We slachten nog altijd zelf," verduidelijkt Van Asch-senior. "We gebruiken dan ook geen vlees van dieren uit grote batterijen, waarmee al lerlei rare dingen gebeuren. We kopen het van boeren met wie we al zeker 25 jaar zaken doen." De slagerij blijft overigens net zo "klantvriendelijk" als ze al die jaren is geweest. Dat betekent bijvoorbeeld dat het personeel de boodschappen zelf bij de kassa brengt, waar de klant kan afre kenen aan de hand van het "briefje" dat hij meekrijgt en waarop al zijn bestellin gen gespecificeerd staan aangegeven. Dat is het resultaat van het (ook al nieu we) gecomputeriseerde weegsysteem, waarmee de service bij de slagerij wordt geperfectioneerd. "We hebben er een fijne winkel van gemaakt," aldus de heer Van Asch-senior. De heropening van de slagerij - die ge paard gaat met een aantal feestelijke aanbiedingen (zie daarvoor de adver tentie in deze krant) - staat min of meer in het teken van de toekomst. De blik vooruit, is het motto bij Van Asch, waar inmiddels de derde generatie (sinds de zaak in 1931 begon) klaar staat om t.z.t. het roer over te nemen: Richard van Asch. Tijdens de feestelijke receptie die morgen (donderdag van 17.00 tot 21.00 uur) aan de heropening (vrijdag morgen om half negen) voorafgaat zal dan öok zeker met vreugde en vertrou wen het glas worden geheven op deze nieuwe fase in de geschiedenis van de ambachtelijke slagerij Van Asch. 1

Soester Courant | 1988 | | pagina 9