De best verzorgde vakanties beginnen bij de Rabobank op Soest ti r DE WINTERGIDSEN ZIJN WEER UIT! HOUJEVAN CD-video bij Schoemaker Wintertoerist kan kiezen voor veel zon Veel aandacht voor Sophia van Amersfoort Mode Vakmensen in Veel cursussen bij Jeugdzorg Winterseizoen sportschool Pouw WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 13 'Hennep-oogstje' in beslag genomen ZWEMSCHOOL POUW SPORTSCHOOL POUW Rabobank Vakantie Magazine Autotelefoon weg Modieuze succesformule 'Aux armes, citoyens!' Kledingbeurs in peuterspeelzaal \S Haal ze samen met de Rabobank- vakantiekrant bij één van de kantoren. Klü®-s*\Xtfdag- Elkez°n^?MoAtf-N 'Zffl-p«»n,fS,«(r "SU Kassa f 1900 lichter WD-vrouwen Drama Bij de firma Schoemaker aan de Van Weedestraat kan men al terecht om de compact disc-video te beluisteren en te bekijken. De zaak voor beeld-, ge luid- en electrische huishoudelijke ap paratuur heeft vandaag al de beschik king over de digitale techniek van morgen. Het toverwoord op het gebied van eer steklas topgeluid is ongetwijfeld com- pact-disc. Deze uitvinding van Philips bewijst de grote vooruitgang die ge boekt is met ongestoord luisteren naar favoriete muziek. Een logisch, maar niet minder opmerkelijk vervolg op de digitale cd-techniek is compact disc-vi deo. Het betreft hier een combinatie van cd-geluid en televisiebeelden. Het nieuwste snufje techniek werd op de Fi- rato gepresenteerd. Superieur Alles is opgenomen op één goudkleuri ge plaat. De Philips cd videospelers CDV 475 met een breedte van 42 centi meter en de CDV 185 met een breedte van 36 centimeter zorgen voor een su perieur beeld én geluid. Ook in diverse cd-spelers is er keuze in de gangbare breedtematen voor hifi- apparatuur van 36 en 42 centimeter. Zodoende passen ze altijd bij een be staande installatie. Philips biedt nu al de keuze van tien cd-spelers met verschil lende mogelijkheden en in diverse prijs klassen. Nieuw zijn de Philips cd-speler met wisselaar, waarmee men 6 cd's ach ter elkaar kan afspelen. Niet alleen op de Firato was deze appa ratuur te bewonderen. Ook bij de firma Schoemaker kan men zich op de hoogte stellen van de hoge kwaliteit van het beeld en geluid van de cd disc-video van Philips. De stichting Jeugdzorg Soest heeft voor het komende seizoen een niet ge ring aantal cursussen op het program ma staan. Bijna elke dag zijn er activi teiten in de drie club- en buurthuizen De Praatpaal, Het Kruispunt en De Vangrail. De stichting werkt al zeven tien jaar onder de vlag van de Neder lands Hervormde en Gereformeerde Kerken in Soest. De buurthuizen zijn toegankelijk voor iedereen. Met enkele beroepskrachten en tientallen vrijwilligers probeert de stichting een zo breed mogelijk activi teitenpakket te bieden. Daarmee hoopt men een bijdrage te leveren aan het wel zijn van anderen in de ruimste zin van het woord. De activiteiten van Jeugdzorg zijn voor kinderen, tieners en volwassenen. Voor de kinderen zijn er onder meer instui ven, kook-, knutsel- en sieradencursus- sen. De tieners kunnen meedoen aan onder andere weekeind-activiteiten, de soos-avond en diverse cursussen. Ook volwassenen hebben alle mogelijkhe den bij Jeugdzorg. De stichting heeft voor hen tal van cursussen en sportieve evenementen georganiseerd. Ellie Komrij heeft de leiding over de kinder activiteiten, Theo Papilaja verzorgt het tiener- en jongerenwerk, terwijl Jolan- da Dijkman zich bezighoudt met de vol wassenen. Ook bij directeur Johan Baks kan men inlichtingen verkrijgen. Voor informatie over de activiteiten van de stichting Jeugdzorg kan men te recht bij de drie club- en buurthuizen. De politie heeft vorige week op twee plaaten in Soesterberg een aantal hennep-planten in beslag genomen. Deze planten leveren - vooral in lan den met een groeizamer klimaat dan het Nederlandse - de grondstoffen voor de bereiding van marihuana en hasjisj of "weed". De planten werden aangetroffen in tuinen aan de Chris- tiaan Huygenslaan - waar er 24 wer den verwijderd - en in Wostok, waar er 14 stonden. Volgens de politie wa ren ze nog niet volgroeid. De planten zijn inmiddels vernietigd en tegen de eigenaars is proces-verbaal opge- maakt. tÜ Sportschool Pouw heeft een uitge breid pakket activiteiten voor het win terseizoen op het programma staan. In het gebouw aan de Braam weg wordt onder meer les gegeven in aerobic ju do, circuittraining, fitness en beweging voor jongeren en volwassenen. De jeugd vanaf zes jaar kan bij Pouw ju dolessen volgen. Door deze Japanse zelfverdedigingssport krijgen de kinde ren vaak meer zelfvertrouwen en door de regelmatige onderlinge oefeningen wordt het respect voor anderen gesti muleerd. Voor de jeugd vanaf 10 jaar heeft sport school Pouw aerobic fitness en oefenin gen op muziek. Bij de aerobic-lessen wordt de Amerikaanse lijn gevolgd. Dat houdt in dat de hartslag tot een be paalde frequentie wordt opgevoerd. Na dit 'cardio'-deel, waarbij de gezondheid op de eerste plaats staat, volgt een 'warm-down' en een 'cool-down'. De lessen van sportschool Pouw wor den geleid door gediplomeerde men sen. Ze volgens regelmatig stages om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen. De groepen worden klein gehouden met een maximum van tien deelnemers. Op die manier kan een persoonlijke begeleiding worden gege ven. Voor alle mogelijke informatie kan men zich wenden tot sportschool Pouw, tel. 15001. Wieksloterweg 15 W:Z., lel. 15001 Babyzwemmen, zwemmen leren, konditie zwemmen, vrij zwemmen In 30°C Braamweg 50a, tel. 15001 Judo, Aerobic, Circuittraining, Houding en bewegings leer INF. DAGELIJKS TUSSEN 12.30 en,13.30 UUR Nog steeds groeit het aantal vakantie gangers dat in de winter naar zonnige oorden reist. En ieder jaar zijn er weer nieuwe bestemmingen in opkomst. Naar verwachting zijn dat de komende maanden - ook al door de aantrekke lijke tarieven - met name Florida en de Antillen, lokaties waar in hartje winter een echt 'strandklimaat' heerst. In tegenstelling tot wat wel eens wordt gedacht, biedt een keuze uit de winter zonprogramma's van de reisorganisato ren niet automatisch de garantie dat het weer zich leent voor een echte strand- vakantie. Ook op de zuidelijke bestem mingen is wel degelijk sprake van kli maatverschillen, aldus de Rabobank, de grootste verkoper van vakantierei zen in ons land. Toeristen die in een vooijaarsachtige omgeving willen ge nieten van landschap en cultuur, kun nen de hele winter door op tal van be stemmingen aan hun trekken komen. Wie echt uit is op een donkerbruine huid, heeft eveneens ruime mogelijkhe den. In feite gaat het voor de toerist om de keuze tussen veel zon of meer zon. Klimaattabellen geven op dit terrein in formatie, waarbij het echter opvallend is dat niet alle tabellen dezelfde tempe raturen vermelden. Dit komt vooral omdat soms wordt uitgegaan van een gemiddelde temperatuur over dag en nacht, meestal van de gemiddelde dag temperatuur en in een enkel geval van de hoogste dagtemperatuur. In de zojuist verschenen wintereditie van het Rabobank Vakantie Magazine worden als suggesties voor een wat ac tiever vakantie in de winterzon met na^- me Portugal, Marokko, Tunesië en Cy prus beschreven. Voor strandvakantie kan men ook 's winters prima terecht in bijvoorbeeld Eilat (de zuidelijkste stad van Israël) op de Canarische Eilanden, in Florida en op de op Nederland geo riënteerde eilanden Aruba, Bonaire en Curagao. Het nieuwe Magazine biedt niet alleen interessante artikelen over winterzon- vakanties. Aandacht is er ook voor win tersportreizen, voor verre vakanties en voor korte 'tussendoortjes', zoals bun galowvakanties en stedentrips. Een exemplaar van het kleurrijke tijd schrift, dat is verschenen in een oplage van 400.000 exemplaren, is gratis ver krijgbaar bij de Rabobankkantoren. Het magazine leent zich prima voor een eerste verkenning van het komende wintervakantieseizoen. Voor een meer gedetailleerde en individuele advise ring worden de reismedewerkers van de bank ondersteund door Toeristiek. Dit informatiesysteem geeft, in handboe ken en via het beeldscherm, een actueel beeld van duizenden bestemmingen en accommodaties. Toeristiek wordt door een onafhankelijk bureau samengesteld en is daardoor objectiek en betrouw baar. De Vangrail, Nachtegaalweg 8a, tel. 17615. Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. De Praatpaal, Molenstraat 142, tel. 19546. Uit een niet-afgesloten auto die vorige week aan de Koningsweg geparkeerd stond heeft een onbekende dader de au totelefoon-installatie ontvreemd. Het apparaat bevond zich onder de bestuur dersstoel. Een 46-jarige Soester deed aangifte bij de politie. 'Terugkijkend naar de afgelopen vier maanden kunnen we alleen maar bij zonder tevreden zijn. Het zijn vier drukke maanden geweest, maar alles is perfect verlopen. De vaste klantenkring uit het Gooi heeft ons ook hier in Soest weten te vinden en was enthousiast over alle veranderingen. De winkeel bevalt ons prima en de plannen voor de komende tijd zullen daar weinig verandering in brengen." Aan het woord is een tevreden Gerda Kuyper van Sophia van Amersfoort Mode. Een viertal maanden geleden opende zij haar deuren voor het Soester publiek aan de Koninginnelaan 22. Een intensieve verbouwing, voorafgaande aan de opening, realiseerde haar plan nen voor een totaal nieuwe winkel in Soest. Gerda is een modieuze duizend poot in haar vak, startte haar creatieve activiteiten lang geleden als coupeuse in een toonaangevend atelier. Het was een goede leerschool maar het verschafde haar niet die creatieve vrijheid die zij wenste. Haar opvallende ontwerpen stonden al snel garant voor een trouwe klantenschaar die er feitelijk de oorzaak van was dat zij haar eigen weg in sloeg. Thuis in een beperkte ruimte begon zij voor haarzelf en het succes bleef dan ook niet uit. haar formule, exclusiviteit/inclusief een gunstige prijs, is vanzelfsprekend ook de reden voor het succes in Soest en omgeving. Gerda Kuyper: "Heel leuk was het om te merken dat de mond op mond recla me goed werkte. Veel dames kwam hier omdat hun vriendin enz. enz. We zijn dan ook dik tevreden zoals het allemaal is gegaan. Achter de naam Sophia van Amers foort Mode staat een team van vakmen sen. Opererend achter de schermen worden de ontwerpen van Gerda Kuy per uitgewerkt en onder haar leiding vervaardigt. Terugkomend op haar werkwijze, ver- De politie kreeg, in^de nacht van za- terdag, op zondagen telefoontje over hét "vreém^e"' gëdrag van èeri man aan de Kerkstraat, die o.a. wat al te nadrukkelijk belangstelling leek te hebben voor de huizen. De politie ging eropaf en trof ter plaatse een ad judant van het Franse leger aan, die zich uitsluitend in zijn moedertaal verstaanbaar kon maken en zelfs dat met moeite, want hij had een "flinke slok" op. De man bleek tijdelijk gele gerd zijn op de Amerikaanse basis in Soesterberg, zoals na informatie bij de security police werd bevestigd. De politie heeft hem afgezet bij zijn ho tel. Dit jaar houdt de peuterspeelzaal De Bron de kledingbeurs op zaterdag 24 september. Herfst- en winterkleding in de maten 56 tot en met 176 kunnen die dag tussen 10.00 en 12.00 uur worden gekocht in de speelzaal aan de Wiardi Beckmanstraat. Voor de traditionele beurs kan men ook kleding aanleveren. Een voorwaarde daarbij is dat de truien, broeken, jassen en andere kledingstukken zijn gewas sen en-gestreken en in goede staat ver keren. De kleding kan worden afgege ven op vrijdag 23 september tussen 19.30 en 21.30 uur. Voor meer infor matie daarover kan men terecht bij Ma ria Verbeek, tel. 24310. De helft van de opbrengst van de kle dingbeurs komt ten goede van de peu terspeelzaal De Bron. Die is te vinden in het centrum Honsbergen, achter Super Van Doorn. KANTOREN: KERKPLEIN 9 - KONINGINNELAAN 28 SOESTERBERGSESTRAAT 14 - SMITSWEG 4 TAMBOERIJN 3, OVERHEES TELEFOONNUMMER VOOR ALLE KANTOREN I 25 68 Openingstijden: Hoofdkantoor: maandag t/m vrijdag 09.00 uur tot 17.00 uur. Bijkantoren: maandag t/m vrijdag 09.00 uur tot 16.00 uur. Avondopenstelling voor alle kantoren vrijdag van 18.30 uur tot 20.00 uur. volgt ze: "Wat mijn ontwerpen betreft speel ik uiteraard altijd in op het huidige modebeeld, maar wel met een persoon lijk tintje, een eigen accent. Wij vinden het belangrijk dat kleding zich laat com bineren. Een goed ontwerp moet de mogelijkheid bieden zowel sportief als gekleed gedragen te kunnen worden." Binnen de huidige collectie voorziet Sophia van Amersfoort Mode ook in afwijkende mate zoals: extra groot of extra klein, hetgeen bijzonder is aange slagen in Soest. Alle aanpassingen wor den in ons eigen atelier verwerkt. En dat is nu de grote kracht van Sophia van Amersfoort Mode. In de afgelopen maanden heeft het assortiment ook di verse aanpassingen doorgemaakt. In de sfeervolle en gezellige winkel kan men tevens terecht voor ontwerpen van o.a. Bellisima, René Fréres en de eigentijdse mode van "Joek", een ontwerper die vooral hoog scoort met zijn pullovers en ensembles die ook in grote maten ver krijgbaar zijn. "Verder blijven we ons uiteraard oriën teren op internationale vakbeurzen. Zo zijn we ook in contact gekomen met een Scandinavische ontwerper waar we, als het een beetje meezit, in het najaar een collectie van kunnen presenteren. "Waar wij ons wel in vergist hebben is in de leeftijdscategorie van onze klanten. Aanvankelijk richtten wij ons op de groep van ruim dertig tot zo'n vijftig jaar maar dat bleek een misvatting. On ze klantenkring bestaat werkelijk uit al le leeftijden, van jong tot oud." Per soonlijke aandacht is een van de peilers van Sophia van Amersfoort Mode. Men wil die aandacht voor de klant ook laten zien in de vorm van een aantal mo deshows die voor de maand oktober ge pland staan en waarvoor iedere gergi- streerde klant een persoonlijke uitnodi ging krijgt. Geïnteresseerden kunnen natuurlijk altijd binnenlopen om naam en adres achter te laten om zo ook op een van de shows te kunnen komen. Al met al zijn het drukke tijden bij Sop hia van Amersfoort Mode aan de Ko ninginnelaan 22 maar ook tevreden tij den. In korte tijd is men er in geslaagd een goed visitekaartje af te geven bij het ASoester publiek, en velen onder hen 'Webben1 de weg al weten te vinden. De weg naar exclusieve mode met een eigentijds cachet. RITME, GEZELLIGHEID ROCK AND ROLL, DISCO, EEN LEKKER DRANKJE, BALLROOM, VRIENDEN, VRIENDINNEN, LATIN AMERICAN KLUBSUM" 0 htt-parenclu naf 55 DANSDISCO-PARTY-CENTER Weegbreestraat 205-207 - Soest Telefoon 02155-17954 Winkeldiefstallen De politie heeft vorige week een 39-ja- rige vrouw uit Bilthoven aangehouden die in een supermarkt aan de Van Wee destraat was betrapt op het plegen van een winkeldiefstal. De vrouw rekende voor zes gulden af, terwijl ze inmiddels voor 35 gulden aan boodschappen bij zich had. Omdat ze al geregistreerd stond voor soortgelijke euveldaden kreeg ze een proces-verbaal. Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien een bedrag van 1900 gulden weg te nemen uit de kassa van een dierenspeciaalzaak aan de Steen- hoffstraat. Een 30-jarige Soester deed bij de politie aangifte van de diefstal. De WD-vrouwen houden op woens dag 21 september een koffie-ochtend. De familie Van Lidth-de Jeude aan de Molenstraat 29 treedt op als gastheer. Vanaf 9.30 uur kan men er terecht. Het liberale raadslid Neks Blommers zal het een en ander uit de doeken doen over de vorderingen met betrekking tot de nieuwbouw van het gemeentehuis. Voor vervoersproblemen kan men bel len naar mevrouw Spetter, tel. 13254. Vandaag: Bora Lensky. De script-editor: "Houd je van kinde ren?" vroeg Henk Lokman aan mij toen ik bij de AVRO solliciteerde als medewerkster van de afdeling jeugd programma's. "Nee", antwoordde ik en ik werd meteen aangenomen. Alle andere gegadigden hadden prachtige theorieën op tafel gelegd over het kin derzieltje, maar ik liet merken dat je een kind serieus moet behandelen, als volwassene moet benaderen en dat sprak ze aan. Ik was juist uit het buitenland terugge keerd met twee kleine kinderen en schreef voor een zangeres een liedje waarmee ze de eerste prijs won. Zo kwam ik in studio Irene Ger Lugten- burg tegen, die mij nog als klein meisje had gekend dat eigengemaakte ge dichtjes voordroeg. In die tijd bege leidde ik het Scapino-ballet en het Na tionaal Ballet op de piano. Hij vroeg mij of ik het leuk vond een baan te krijgen bij de jeugdafdeling, die toen zeker uit tien mensen bestond. Nu loopt er nog maar één rond, want de meeste programma's worden door buitenstaanders gemaakt. Ik zei met een ja. Zo procudeerde ik de "Kinderbios" van drie tot twaalf jaar, dat werd opge nomen in de Movies in Amsterdam. Voor 't eerst in Nederland werden toen de stemmen nagesynchroniseerd door bekende Nederlanders en niet door acteurs van de hoorspelkern. Vi deo bestond nog niet en menig gezin ging elke week naar de Movies waar levende poppen tussen het publiek de kinderen vermaakten. Ierland Ik heb voor de oudere jeugd een t.v.- serie geregisseerd over meisjes. Het ging erom ze bewust te maken van hun mogelijkheden in verband met be roepskeuzes en maatschappelijke ont wikkelingen. Alles in het kader van de emancipatie-gedachte. Dan kom je met veel meisjes in aanraking en tij dens die gesprekken blijkt dat vooral dochters van feministen de felste te genstanders zijn van het feminisme. Het liefst willen die dochters zo snel mogelijk gaan samenwonen of trou wen. Je wordt pas feministe denk ik als je veel hebt meegemaakt en je wat ou der bent. Het opzetten, bewerken, produceren en regisseren van programma-series heb ik jarenlang gedaan: hoorspelen, t.v.-spelen, musicals, toneelstukken. Soms alleen, soms met anderen sa men. Vanaf 1971 werk ik al voor de AVRO en maak ik jeugdprogram ma's, informatieve programma's en niet te vergeten drama. Wij vormen een omroep binnen de omroep. Voor "Hollands Glorie" moest ik met een sleepboot naar Ierland om opna mes te maken in een sub-tropisch kli maat. Het was vreselijk weer en we moesten ons hele programma omgooi en. Alle acteurs aan boord hadden hun visattributen meegenomen en zaten op dek te vissen. Het was bijna een soort vakantie. Door het regisseren en produceren heb ik een enorme ervaring opgedaan. Als script-editor weet ik nu precies wat er voor een bepaald programma bij komt kijken. Ik weet hoe lang iets gaat duren, wat het gaat kosten, of iets werkt of niet werkt op het publiek. In mijn vak moet je heel veel denken, praten en schrijven. Ik moet ook iets kunnen voordoen tijdens een werkbe spreking, ideeën lanceren en anderen stimuleren. Bij zo'n brainstorming zet ik de grote lijnen uit en draag de ver antwoordelijkheid voor het geheel. Rozenweelde "Rozenweelde" is bedoeld als musical voor amateurgezelschappen. Ver schillende auteurs hadden er al aan ge werkt, toen ze mij vroegen het af te maken. Een eis was dat er veel rollen in verdeeld konden worden met veel liedjes. Vooral grote verenigingen moeten er wat aan hebben. Twee jaar geleden was het stuk klaar en eigenlijk weet ik niet zo goed meer welke na men en personen ik allemaal heb be- Foto: Herman van Dam. dacht. Als iets af is, is het ver van me vandaan. Het gaat over twee zieken huizen in een streek en één ervan moet verdwijnen. In "Rozenweelde" leven ze er lustig op los, met veel aandacht voor de patiënten en drankjes in de bar. Het andere ziekenhuis ligt veel academischer in de markt, dus wordt er iemand aangetrokken om de zaak te moderniseren. Conamus heeft alles betaald en in C-drie is men bezig de musical in te studeren en uit te voeren. Dat is de verdienste geweest van Henk Lokman die ook in Soest woont. Schrijven doe ik 't liefst: het bedenken van personen en karakters. In mijn vrije tijd speel ik Tarot, het spel van de goden. Een kaartspel met alle mogelij ke facetten van ons leven en van onze psyche in beeld gebracht. In de mens zelf huizen veel stemmen en personen. Door deze oosterse denkwijze, spro ken en mythen leer je de boosaardige, de dwangmatige, de angstige, de rebel en de critische mens in jezelf herken nen. Vijftien jaar geleden heb ik les geno men in Tarot. Nu geef ik zelf een cur sus bij Polderman in Baarn en bij Sous Ie Soleil in Utrecht. Zo geef ik gestalte aan datgene waarmee ik bezig ben. Om verder te komen. Het leven zelf is immers drama." JAN VISSER 4 L

Soester Courant | 1988 | | pagina 13