aruohocK Meningen van lezers WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 15 Kinderbios 'Stadpiraten' COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Zaterdag 17 september, 20.30 uur: Jazz in C-drie met het Dick Vennik/Rein de Graaff-sextet Record-aantal cursisten bij C-drie 'Literair' met Martin Veltman Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Volksuniversiteit Soest/Soesterberg algemene radio omroep soest Brommer in brand (2) Vogeljaar Vrijwilligers Vakature Bank Hellüüüpü Wijkvereniging Overhees Neem een Boxspring VooruwNaehtmst. mJN/INDS WOON/MODE 'Love is a fat woman' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Cultureel Creatief Centrum Jazz-concert Het eerste jazz-concert van dit seizoen wordt gegeven op zaterdag 17 septem ber door het Rein de Graaff/Dick Ven- nik sextet. Het sextet bestaat naast pia nist Rein de Graaff en tenor-saxofonist Dick Vennik uit trombonist Bart van Lier en bassist Koos Serierse. Trompet tist Jarmo Hoogendijk is een oude be kende van C-drie (Ben v.d. Dungen/ larmo Hoogendijk kwintet) en ook drummer Erik Ineke kennen we van het Piet Noordijk'kwartet. Het concert van 17 september begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt f 5,-. Open dag grote succes Tot onze groot opluchting was het mooi weer zondag, dus we hoefden het slecht-weerprogramma niet in werking te stellen. Dat betekende dat het alle maal wat ruimer opgesteld kon worden. Zo waren er veel informatie-stands bui ten en zittend op het terras kon men ge nieten van de 60-er jaren geluiden van de Murphy Jets of de malle fratsen van het duo Tweevoud. De Turkse volks dansgroep besloot om toch maar de zon in te gaan en heeft haar demonstratie onder grote belangstelling op het plein gegeven. Binnen was er ook veel te zien en te beleven. Bij de administratie liep het de hele middag storm vanwege alle inschrijvingen. Kortom,, een gezellige open dag en een prima start voor het nieuwe seizoen. Expositie De open dag was tevens de eerste dag van de expositie van Marie Jacqueline Boormans. De expositie bestaat uit 19 beelden, waarvan er 14 in vitrines ge plaatst zijn en 5 een vrije plaatsing heb ben. Verder hangen in het Witte Café 15 lithografieën en 14 werken in aqua rel en gemengde techniek. Een heel ge varieerde en bijzonder mooie expositie, die een bezoek meer dan waard is. Herfstvakantie? Florence! Over precies een maand begint de herfstvakantie. Vele denken erover om dan "iets" te gaan doen. U ook? C-drie en De Hof organiseren in de herfst vakantie een kunstreis naar Florence. De reis start op 14 oktober, 's avonds om 20.00 uur. De volgende dag kan ie der naar believen doorbrengen in Flo rence. Voor zondag staat een bezoek aan Siena op het programma. Voor maandag tot en met donderdag kan Florence uitgebreid verkend worden. ZO kunnen de Dom en het Baptiste rium bezoch worden en kerken met klinkende namen als S. Croze, S. Marie del Carmine, S. Lorenzo met de Medici kapel en de kerk van S. Maria Novella. Ook paleizen heeft Florence genoeg. ZO zijn er het Pallazo Vecchio, het Pal- lazo Degli Uffizi en het museum Pallazo Pitti met de Boboli tuinen. Op donder dag kan een bezoek worden gebracht aan Pisa, alwaar u kunt vaststellen of die toren nu echt zo scheef is. Vrijdags brengt de bus u naar Fiesole voor een bezoek aan een Romeins theater. De te rugreis neemt de zaterdag (overnach ting in MannheimVen zondag in beslag. De kunstreis naar Florence wordt bege leid door drie kunsthistorici en kost p.p. f950,00. Belangstellenden kunnen zich nog opgeven bij De Hof (033-729094). Soestand Cultuur Ter voorbereiding van een aflevering van Soestand met als onderwerp de cul tuurnota, werd een uitnodiging ge stuurd naar instellingen op cultureel en sociaal-cultureel terrein. Kennelijk ligt het onderwerp niet zo in de belangstel ling van de diverse instellingen en daar om is besloten deze Soestand van 19 oktober geen doorgang te laten vinden. Pro memorie C-drie is op weekdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. A.s. Vrijdagmiddag: Sommige kinderen wonen op een boer derij, anderen in een villa. Er zijn kinde ren die heel alleen met hun vader of moeder wonen, anderen hebben een grote familie. Sommige kinderen wo nen in een dorp, anderen weer in de stad. Maar alle kinderen moeten naar school en na schooltijd heb je vrij. Dan kun je van alles gaan doen. Alleen of met een groep. En wat kun je dan gaan doen? Nou, het liefst beleef je natuurlijk allerlei avonturen. 'Stadpiraten' gaat over een groepje kin deren in een grote stad. Zij beleven al lerlei avonturen met elkaar en meestal lachen ze heel wat af. Op een bijzondere dag vindt de jongste van het stel bij toe val een uiterst kostbare koffer. En wat ze door die koffer beleven. Uiterst merkwaardige gebeurtenissen vinden achter elkaar plaats. 'Stadpiraten' is een vrolijke, komische film van 54 minuten. De film draait op 16 september en begint om 15.45 uur. 'Stadpiraten' is geschikt voor de leef tijdsgroep van 8-12 jaar. Toegang f 2,50. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Deze groep in kwartet-vorm (zonder het koper) is al vele jaren een van de meest konstante en kwaliteitsvaste formaties in de Nederlandse jazz. Door toevoeging van Jarmo Hoogen dijk en Bart van Lier is het kwartet sinds de zomer van 1986 een sextet ge worden. Saxofonist/fluitist Dick Vennik is een van de weinige Europese tenoristen die een stevige toon weet te koppelen aan een gedegen akkoordenkennis en krea- tief improvisatievermogen in vele stij len, zeg van hard-bop tot rockjazz. Hij is tevens de arrangeur van alle stukken die door het sextet worden gespeeld. Pianist Rein de Graaff werd in 1980 voor zijn spel bekroond met de Boy Ed- gar-prijs en mocht in 1986 tijdens het Northsea festival de Bird-prijs in ont vangst nemen voor zijn bijzondere ver diensten voor de Nederlandse jazz. Hij is een van Nederlands beste pianisten in de bop-en neo-bop stijlen en is min of meer de standaard begeleider gewor den, samen met zijn trio, voor bezoe kende Amerikaanse grootheden. Zo wel met Dick Vennik als met buiten landse musici heeft hij de laatste tien jaar regelmatig platen van hoge kwali teit weten op te nemen. Koos Serierse is een all-round bassist, die evenzeer weet te overtuigen in big bands als in kleinere formaties. Eric Ineke behoor ontegenzeggelijk tot de Nederlandse top-drummers hetgeen hij keer op keer weer bewijst met zijn grote dynamiek en precisie. Jarmo Hoogendijk, veruit de jongste van het gezelschap, wist de afgelopen Rein de Graaff anderhalf jaar, toen hij nationale be kendheid kreeg, het publiek en de pers te charmerde met zijn techniek en afge ronde soli. Bart van Lier behoeft nau welijks enige introductie. Hij heeft gro te ervaring in allerlei nationale en inter nationale bezettingen. Het sextet speelt uitsluitend eigen com posities van Rein de Graaff en Dick Vennik, alle gearrangeerd door Dick Vennik. Een optreden is te zien in cul tureel centrum C-drie, op zaterdag 17 september, aanvang 20.30 uur. De cursussen zijn in de afgelopen week weer van start gegaan. C-drie is blij met de meer dan 600 inschrijvingen voor de cursussen en workshops. De aanmelding was bij de voorinschrij ving al erg groot en in de afgelopen week en op de Open-Dag werd met een hoog aantal inschrijvingen een re cord gehaald. De diverse cursussen voor tekenen en schilderen spannen de kroon met maar liefst in totaal 130 enthousiaste cursis ten. Geweldig is ook de belangstelling voor boetseren en beeldhouwen, klas siek ballet en showdans. Voor de cur sussen edelsmeden fotografie en bewe gen en ontspannen is zelfs een wachtlijst aangelegd. Dat is eigenlijk wel jammer. Met méér middelen zou iedereen een plaats kun nen vinden. Van de andere kant bezien is het wel goed dat er grenzen zijn. Wie een cursus wil volgen bij C-drie moet daar vlug bij zijn. Grasduinen in letterland Deze nieuwe cursus literatuurbeschou wing is voor iedereen die graag leest. Ie dere les staat in het teken van een boek dat de cursisten hebben gelezen. Het uitwisselen van leeservaringen staat voorop. Verder wordt ingegaan op in houd, structuur, stijl, achtergrond en schrijver. Op de eerste cursusochtend staat de schrijver Couperus centraal, met het boek 'Van oude mensen, de dingen die voorgaan". Wie belangstelling heeft voor deze cur sus moet een keer een bezoek brengen aan C-drie. In de hal bij de ingang staat een vitrine die schitterend is ingericht met de boeken die behandeld zullen worden. Men hoeft heus niet "belezen" te zijn om de cursus te kunnen volgen. De eerste les is op woensdagochtend van 9.30-11.30 uur 14 september a.s. in C-drie. Docent is Wim Burghouwt. Er zijn nog plaatsen vrij! Kunstgeschiedenis Vrijdag 16 september a.s. zal er voor het eerst in C-drie een cursus kunstgeschie denis van start gaan die begeleid zal worden door de docente Klaaske de Vos. Centraal in deze cursus staat de ontwikkeling van de kunst door de tijd heen. De geschiedenis van de kunst van West Europa begint in Egypte, Grie kenland en Italië en verspreidt zich over heel Europa. Het verhaal wordt verteld aan de hand van dia's en de inbreng van de cursist is welkom. De cursus bevat 12 lessen en wordt op de vrijdagochtend gehouden van 9.30- 11.30 uur in C-drie. Men kan nu nog in schrijven; er zijn nog voldoende plaat sen vrij. Portret boetseren Speciaal voor mannen biedt C-drie een cursus portret boetseren aan, die gege ven zal worden op de donderdagmid dag van 13.30-16.00 uur. De cursus be vat 15 lessen en is uitsluitend gericht op het maken van een portret met gebruik van klei en/of gips. Tijdens de lessen zal een model aanwezig zijn. Formule van C-drie In Nederland bestaat geen centrum dat vergelijkbaar is met C-drie. Cultuur, cursussen en horeca-aktiviteiten zijn ondergebracht in één gebouw. Door de ze multifunctionele aanpak wordt het mogelijk om diverse aktiviteiten betaal baar te houden. De cursussen in C-drie zijn er voor jong en oud, voor mensen met veel geld en voor mensen die min der draagkrachtig zijn. De grote ver scheidenheid aan bezoekers bewijst dat er plaats is voor elk wat wils. De cursus portret boetseren bij C-drie "Ik heb gelezen dat je pas heel goed schrijft wanneer jij je treurig voelt", beweerde Jan Visser vrijdagavond in "Literair" tijdens zijn interview met de Amsterdamse dichter Martin Velt- Deze wendde zich tot de zaal in C-drie waar zijn vrouw, Petra Laseur, zaten die ontkende dat haar echtgenoot een sombere poëet zou zijn. Zeer ontspan nen vertelde de voormalige reclame man over zijn werk, zijn beweegrede nen en over de manier waarop hij ge dichten schrijft. Met vaste rijmschema's en vaste vormen zoals het sonnet, de vi- lanelle, het kwatrijn, etc. Deze verhalen werden geïllustreerd met voorgelezen verzen uit de vijf schit- terend verzorgde poëziebundels die Veltman heeft gepubliceerd bij Polak en bij de Arbeiderspers. Dat begon met "De Zaken de Dood" en eindigde met "Zout", een bundel die werd geschreven in Noordwijk aan Zee en is geïnspireerd op Roland Holst's "Een Winter aan Zee". Ter afwisseling werd in C-drie "Lite rair" uitstekend gemusiceerd door Hendrik Jan Bosma (piano) en Andrea Zierlijn (klarinet). Het enhtousiaste pu bliek kocht enkele bundels van Velt man bij Jan Wessels (boekhandel v.d. Ven), die bereid is voor Soest een fonds te gaan vormen om volgend jaar te ko men tot de Stichting Literaire Activitei ten Soest (SLAS). In deze organisatie gaan dan C-drie, Boekhandel v.d. Ven, Artishock, 't NUT, en de Gemeentelij ke Bibliotheek hun activiteiten (Boe kenweek, Kinderboekenweek en Lite raire samenkomsten) bundelen en ge zamenlijk naar buiten treden. "Literair" werd gepresenteerd door Nelleke Streefkerk en voorbereid door Irma Kramer. Filosofie Van oudsher heeft men filosofie, "be geerte tot wijsheid" gekarakteriseerd als verwondering. Filosofie begint bij het stellen van vragen. We vragen naar de zin en het waarom van de ervaring en van het bestaan, door als het ware een stap terug te doen. Aanvang: donder dag 3 november van 20.00 - 22.00 uur. Docent: hr. drs. R. Huufnagel. Cursu sadres: Open Hof, Veenbesstraat 2. 6 Bijeenkomsten, cursusprijs: f 65,—. Griekenland Aan de hand van dia's reizen we door Griekenland, waarbij de volgende on derwerpen besproken worden: de Griekse cultuur, achtergronden en in vloeden, hoogtepunten uit de griekse kunstgeschiedenis, tradities binnen het griekse leven, feestdagen e.d., hoe ziet het griekse leven er uit? Hiermede pro beert docente Cassandra Ligthart u dui delijk te maken dat Griekenland inder daad een toeristenland is, dat wil zeg gen, de moeite van het bezichtigen waard. Er is meer dan alleen zon en zee in dit "Goddelijke" land.... Datum: donderdag 15 december van 20.00 - 22.00 uur. Datum Soesterberg: donderdag 8 december van 20.00 - 22.00 uur. Docente mevr. C. Ligthart. Cursusadres: Open Hof (Soesterberg geb. de Hoeksteen). 2 Lezingen, prijs f7.50. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, Soest. Tel. 02155-22195. Maandag van 10.00 - 12.30 uur en donderdag van 10.00 - 13:30 uur. Programma van donderdag 15 september t/m woensdag 21 september In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 15 september 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek. Vrijdag 16 september 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 21.30 uur: Programma van Geestelijke en Klassie ke muziek. Zaterdag 17 september 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.00 - 11.30 uur Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show" jeugdprogramma. 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Zondag 18 september 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Ds. M. C. Buyk 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... Maandag 19 september 10.00- 11.30 uur: Herh. zondagavondprogramma 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Dinsdag 20 september 10.00- 11.30 uur: Herh. maandagvondprogramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit "Groot Engendaal." 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot". 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het the ma: "Kleuren-Mozaiek" Woensdag 21 september 10.00- 11.30 uur: Herh. dinsdagavondprogramma. 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Geachte briefschrijfster, Uw verhaal in de Soester Courant van woensdag 7 september j.1. over uw bromfiets, die na diefstal bij ons terecht kwam en door ons niet in verband werd gebracht met uw eerder die dag gedane aangifte, is juist. Wij begrijpen uw te leurstelling en bieden onze excuses aan voor deze gang van zaken. Ook bij ons heeft de automaterisering zijn intrede gedaan, waarbij wij nu on dervinden dat er een lacune kan zitten tussen het moment van constatering en de verwerking in de computer. Dienstverlening staat bij ons hoog in het vaandel, maar ook hier blijken momen ten van onoplettendheid voor te kun nen komen. Wij blijven echter uw beste vriend en voelen ons terdege betrokken bij hetgeen u is overkomen. Als pleister op de wonde een sprankje hoop: wij hopen alsnog de vandalen te kunnen aanhouden, want wij houden alle zaken lang in ons geheugen. De chef surveillancedienst van de gemeentepolitie Soest, S. van de Klashorst. Nederlandse Ver. van Huisvrouwen afd. Baarn/Soest zoekt voor het ama teurtoneelgezelschap een regisseur m/v. 5/108. Cultureel creatief centrum C-drie zoekt op korte termijn vrijwilliger m/v. om tijdens de maandelijkse filmverto ning voor kinderen in de leeftijd van 4-14 jaar, het 16 mm filmapparaat te bedienen 19/106. Centrum voor ouderen in Soest heeft plaats voor een aantal vrijwilligers m/v. In het huis zijn een groot aantal ver schillende taken te verrichten. Belang rijk is echter het individueel persoonlijk kontakt met de oudere. Over de aard van de werkzaamheden kan men volle dig worden ingelicht bij de WB-Soest 17/103. Centrum voor geestelijk gehandicap ten in Baarn zoekt vrijwilligers m/v. om bewoners naar de kerkdienst te begelei den op zondagmorgen of zondagmid dag. Na afloop van de dienst wordt er samen met de bewoners koffie gedron ken. Cultureel centrum C-drie zoekt vrijwil liger m/v. om op dinsdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur als oppas te fungeren bij een groepje kinderen van 2 t/m. 4 jaar. Het gaat om ongeveer 7 kiinderen die tijdens de kursussen in de ruimte naast het leslokaal worden beziggehouden 8/116. Centrum voor geestelijk gehandicap ten in Baarn heeft plaats voor een assis tente op de kindercrèche. Zij moet be reid zijn voorkomende werkzaamhe den te verrichten. Het gaat voorname lijk om kinderen van de medewerkers 7/108. Stichting Vrouwen voor Vrouwen zoekt vrijwilligsters voor de opvang van peuters van 0 tot 4 jaar waarvan de moeders deelnemen aan aktiviteiten 7/107. Heeft u belangstelling voor een van bo venstaande vakatures of wilt u informa tie over vrijwilligerswerk? Bij de Stich ting Vrijwilligers Vakature Bank kunt u terecht op maandag, dinsdag en don derdag van 10.00-12.30 uur. Het tele foonnummer van de vakaturebank: 02155-12630. De WB-Soest is geves tigd in Cultureel creatief centrum C-drie, Willaertstraat 49. mentsleiders ontslaat en daarna alles ondersteboven moet halen om het naar buiten toe aanvaardbaar te maken. Zij gaan hun beleid op de vergadering dan verdedigen door eerst de aanwezi ge donateurs monddood te maken waardoor ze ook de onslagene kunnen verbieden zich te verdedigen. Daarna ontnemen zij de leden bijvoorbaat het in de wet vastgelegde zeggenschap door vooraf al te bepalen dat er over het ge nomen bestuursbesluit niet gestemd zal worden. Na bekendgemaakt te hebben dat genoemd ontslag het enige agenda punt is komen vervolgens, of ze geen naam te verliezeb hebben, de opge trommelde familie, vrienden en buren het bestuur uitgebreid prijzen en ver heerlijken. Daarna komt de 2e voorzit ter met een serie beschuldigingen waar bij zij zich schaamteloos verlaagd tot re gelrechte laster. Als dan de leden die hun kaartavondje komen verdedigen uiteindelijk hun vra gen mogen stellen krijgen zij daarop geen of een ontwijkend antwoord. Zo dra het bestuur zich ook maar iets in het nauw gebracht voelt wordt direkt ge dreigd de vergadering af te breken. Zie hier het niveau waarop het bestuur van de wijkvereniging Overhees opereert. Een bestuur dat ook aan tafel zat toen er gepraat werd over het terugdringen van het vandalisme in de wijk en een be stuur dat zelf volop doet waar ze ande ren van beschuldigen. Daarom leden uit de wijk: Let op uw zaak, laat het hart niet uit uw vereniging slaan. Vandaag was ik de zoveelste die het overkwam en morgen bent u het als dat het bestuur zo uitkomt. Een vereniging die als doelstelling in zijn statuten voert: het verbeteren van de sociale contacten onder de bewoners van de wijk, mag het niet over zijn kant laten gaan dat er mensen huilend de vergadering verlaten. Henk v. Nimwegen Naar aanleiding van het schrijven van de heer J. Taapken van de de Stichting het Vogeljaar (d.d. 28-8-1988) deel ik u bij deze het volgende mede: De door de heer Taapken aangehaalde citaten uit het stukje 'Bij ons in Soest, regel 10 en 11 zijn inderdaad fout over genomen door de heer J. Visser. Het een en ander berust zéker op een mis verstand tussen de heer Visser en on dergetekende. Het is juist de Stichting het Vogeljaar die mij alle steun heeft gegeven in mijn strijd tegen de demping van de put van Nelis (vanaf het prille begin). Een woord van dank gaat zeker uit naar de heer J. Taapken en de heer H.J. Lichtenveld, de eerste omdat hij mij geadviseerd heeft omtrent het samen stellen van het rapport, de tweede om dat hij alle moeite genomen heeft, sa men met mij het desbetreffende rapport aan de gedeputeerde te overhandigen. Ik nodig daarom een ieder uit het werk van de Stichting het Vogeljaar te steu- nen. Ik hoop dat u deze correctie zult willen plaatsen in uw blad. R.H. de Heer. Na de blamerende schertsvertoning die het bestuur wil laten doorgaan voor buitengewone ledenvergadering weten de klaverjassers in Overhees waar ze aan toe zijn. Het is droevig te constate ren dat het bestuur één van de evene- Als bewoner van een flat in Smitsveen trof ik op het publikatiebord een brief aan van de gemeente Soest (geknipt uit de Soester Courant), gericht aan de be woners over het omgaan met het huis vuil. In het nederlands gesteld natuur lijk. Hier en daar een dreigend zinnetje en een beroep op de goedwillende be woners om op te letten, er wat van te zeggen, enz. enz. Nou, de "goedwillende bewoners" heb ben het moede hoofd allang in de schoot gelegd of zijn naar de Turfstreek gevlucht. In de eerste plaats zijn de be woners natuurlijk zelf schuldig aan de ongelooflijke troep voor en om de flat. Maar de bewoners "die opletten" heb ben toch het gevoel dat ze alleen vech ten, zonder voldoende steun van de be voegde instanties, zoals daar zijn: de ge meente, politie en WS. De Gemeente is toch mede verant woordelijk voor een redelijk leef-mi- lieu/niveau van haar bewoners en het voorkomen van de financiële conse quenties die op f 75.000,— p.j. begroot worden bij onveranderd gedrag. Er heeft ook een brief gehangen van de commissaris van politie himself over het parkeren vóór de flat. Nou, dan moet het onmogelijk zijn dat daarna maandenlang dezelfde bus en auto's n.b. op de stoep vóór de ingang gepar keerd worden. Als "oplettende bewoner" waarschuw de ik W.S. dat het vuil, dat op maandag morgen bij elkaar wordt gespoten, daarna niet wordt opgeschept. Het ant woord van een medewerker van W.S. luidde: "Ja hoor eens, dan kunnen we de hele boel wel opruimen!!" Nu een week later ligt dit vuil er nog. Ik ben zo vrij geweest om een foto-serie te maken van het aanzicht/ingang/omgeving van mijn flat op zo maar een willekeurig weekend. Je schaamt je rot als je familie op visite komt en door het huisvuil moet waden. Komisch in dit verband is, dat in de hal waar 140 gezinnen in en uit lopen een bord hangt: "Verboden voor onbe voegden", maar een twee-talig bord op de muur bij de ingang: "Verboden hier huisvuil te deponeren," ontbreekt. Waarom gaan de bevoegde instanties niet eens om de tafel zitten om te be spreken of het niet zinnig is een breed geschouderde, intelligente werkloze aan te stellen als b.v. milieu-ambtenaar, met de bevoegdheid een proces-ver baal op te maken? Op kosten van Ge meente-WS-bewoners Dan kan die misschien voorkomen dat mijn buurman, die het voorrecht geniet a raison van f 800,-f900,- p.j. een ga rage te mogen huren de "warme prak ken" om z'n oren krijgt. Je kunt dan zelf wel optreden, maar dan bestaat de kans dat je Zonnegloren bezichtigt voor het opgeheven wordt of datje eigen auto in één nacht een beduidend lagere inruil- waarde heeft gekregen. Dus nogmaals: Hellüüüpü! J.M. Schipperen Als u niet met het verkeerde been uit bed wilt stappen - vanwege rug-, nek- of hoofdpi|n - moet u maar eens bij de Bedderie Specialist een boxspring komen proberen. Een boxspring is een combinatie van een binnenvering bedbodem en een matras. Het gevolg is een maximaal slaapcomfort. En dèt merkt u! ALIST DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Soestart)»rg8e8tfaat 37 Soest - T»l. 13097 De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan bet sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 15 september Filmhuis: De 26-jarige Argentijnse filmmaker Alejandro Agresti is sinds 1985 een fo rens. Als scenarioschrijver, cameraman en regisseur filmt hij in Buenos Aires. Met het ruwe materiaal reist hij vervol gens naar Den Haag, waar de film wordt voltooid. In 1986 leverde dat de film "The man who looked for reason op". Het Rotterdamse filmfestival had we derom de Nederlandse première. De ti tel "Love is a fat woman" verwijst naar de ongevoeligheid van het Argentijnse volk. Onder de diktatuur is deze gevoe ligheid verdwenen en hebben de ge nuanceerde emoties plaatsgemaakt voor allerlei grofheden. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Agenda: 22 september: "Ossessione", regie Lu- chino Visconti. 29 september: "Sous le soleil de satan", regie Maurice Pialat. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Weekprogramma Kinderboerderij "De Vrije Teugel" Voor het eerst sinds de vakantie is hier weer een bericht van de kinderboerde rij. Natuurlijk hebben we in de vakantie niet stil gezeten (we hebben 2 kinder kampen gehad en een internationaal kamp), maar het seizoen voor ons en voor jullie begint op 14 september weer. Je kunt eigenlijk de hele week bij ons terecht. Om gewoon naar de dieren te kijken, of om mee te doen aan een van de vele nieuwe aktiviteiten die wij speciaal voor jullie bedacht hebben. Lees maar mee wat we allemaal gaan doen: Woensdag 14 september: 14.00 -16.00 uur: "De Grote Knalmid dag." De naam zegt het al; op onze gro te knalmiddag kun je alle energie die je in de vakantie bij elkaar gespaard hebt, er weer uitgooien. Je kunt je op de boer derij dus lekker uit komen leven. Om dat dit de openingsdag is, zijn alle kin deren van 4 tot en met 12 jaar welkom. De middag duurt van twee tot vier uur en kost één gulden per kind. Donderdag 15 september: 9.30 - 11.30 uur: Volwassenen- groep. Evenals vorig jaar.houden we ook nu weer de donderdagoch tend vrij voor vrouwen die zin heb ben om hun eigen ideeën uit te werken. Koffie en materialen ver zorgen wij, de ideeën en de uitwer king daarvan doet u zelf. De kosten bedragen f 2,50 per keer. 9.45 - 14.15 uur: Schoolreisje. Vrijdag 16 september: 9.30 - 11.30 uur: Peuter-ouderoch- tend. Zowel peuters als hun ouder(s) zijn van harte welkom. Voor de ouders verzorgen we koffie en thee, voor de peuters hebben we limonade en een leuke aktiviteit. De kosten van de och tend bedragen f 3,- per moeder/vader. Dit bedrag is inclusief koffie, thee, li monade en materialen. 15.45 - 17.45 uur: verjaardagen. 19.00 - 20.30 uur: kinderdisco. In dit nieuwe seizoen gaan we één keer per maand een kinderdisco organise ren. Wanneer dat voor het eerst gaat ge beuren weten we nog niet precies, maar als het zover is, laten we het in ieder ge val weten. Zoek je mooie discokleren dus maar alvast op! Zaterdag 17 september: 13.30 - 16.00 uur: verjaardagen. Dinsdag 20 september: 9.30 - 11.30 uur: Peuter-ouderoch tend. Evenals op de vrijdagochtend zijn ook op de dinsdag alle peuter-ouderpa ren uit de buurt van harte welkom. De ochtend kost f3,— per ouder (incl. kof fie, thee, limonade en materialen). 15.45 - 17.00 uur: dinsdag, dierendag. Op dinsdag Dierendag gaan we van al les doen dat te maken heet mét dieren. Het kost f 1per middag. Voor kinde ren van 6-9 jaar. 15.45 - 17.00 uur: sporten. Ook de sportmiddag is nieuw. We gaan een heleboel doen, zoals: voetbal, soft bal, Olympische Spelen. Je kunt ook meedoen aan een straatvoetbaltoer nooi tegen andere jongens en meisjes. Misschien krijg je wel les van een pro fessionele voetballer. Kosten: één gul den. Voor kinderen van 8-12 jaar. Woensdag 21 september: 14.00 - 16.00 uur: theatermiddag. Vandaag hebben we weer een theater middag. Het kost f 1en is voor kinde ren van 4-10 jaar. Veijaardagen Op de kinderboerderij hebben we ook de mogelijkheid om verjaardagen te vieren. Jarigen kunnen van te voren hun veijaardagen bij ons boeken en krijgen dan een echt feestelijk programma aan geboden, verzorgd door medewerkers van de boerderij. Alle jarige kinderen uit Soest en om streken zijn bij ons welkom op donder dag en vrijdag van 15.45 -17.45 uur, en op zaterdagmiddag van 13.30 - 16.00 uur. De kosten: f 45,— tot en met 10 kinderen, ieder kind daarboven f 4,50 extra. Op donderdag en vrijdag is er daarbij de mogelijkheid om pannekoe ken te eten. Deze kosten f 1,— per stuk extra. Voor kinderen van 4-12 jaar.

Soester Courant | 1988 | | pagina 15