:c Komend weekeinde topvolleybal in Soest Kampioenschap voor honkbal-junioren „Bij ons zijn er altijd Olympische Spelen" WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPO. PAGINA 1( Procar-toernooi heeft educatief karakter voor Stam-SoVoCVo VOLLEYBAL Speelschema Procar-toernooi HONKBAL Kings Road Riders: drie experts FIETSCROSS ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Slechte generale voor Stam-SoVoCo VOLLEYBAL AGAYS bijna klaar voor de start VOLLEYBAL Bart Lefel tafeltenniskampioen Shot met 21 teams de competitie in TAFELTENNIS Red Stars zet goede lijn door BASKETBAL Hildy Bruin en Pieter Verbrugh clubkampioenen bij LTC Soest Junioren LTC Soest in finale NK Op vrijdag 23 september in De Vijverhof: Soester bridge kampioenschap Wie aan sport doet leest de Soester Courant Extra toezicht bij Soester Natuurbad Het damesteam van Stam-SoVoCo en de begeleiders. Staand van links naar rechts: Jan Paauw (manager), Werner Paans trainer/coachAgnes Hoekstra, Ciska Abraham, Irene Koelewijn, Madeion Rosier, Hanneke Klunder en Tjerk Postmus verzorger). Zittend van links naar rechts: René van Zee (fysiotherapeut), Jenneke van der Wal, Judith Lazonder, Marja de Wild en Angela Manders. Spelverdeelster Lotte Paans ontbreekt op de foto. Foto: Goos van der Wilt. De organisatie van het internationale Procar-toernooi heeft nog drie dagen om eventuele plooien glad te strijken. Dan is de maandenlange en intensieve voorbe reiding achter de rug en komen topteams uit Nederland, West-Duitsland en Frankrijk in actie tijdens het volleybaltoernooi van Stam-SoVoCo. Men ver wacht op zaterdag 17 en zaterdag 18 september in totaal 1500 toeschouwers in sporthal Beukendal. In de voorverkoop zijn al honderden kaarten van de hand gegaan. De grote belangstelling is vooral te danken aan de aanwezigheid van de kampioenen van de genoemde landen: Avero/OS (NL), Bayern Lohhof (D) en Racing Club de France (F). Het sterke deelnemersveld wordt ge completeerd door vijf topploegen uit de Bondsrepubliek en ons land, terwijl het voor het thuispubliek interessant is te zien hoe de dames van Stam-SoVoCo zich manifesteren in aanwezigheid van de volleybal-elite. Wellicht legt de se lectie van trainer/coach Werner Paans tijdens het Procar-toernooi de basis voor promotie naar de eredivisie. Dat is dit seizoen immers het doel van de Soester volleybalsters. 'Vooruitgang' Het damesteam van Stam-SoVoCo werd na het afgelopen seizoen, waarin de debutant in de eerste divisie als vier de eindigde, versterkt. Althans op pa pier. Paans geeft toe dat zijn ploeg in de breedte beter is geworden, maar durft na zes weken trainen (9 uur per week) nog geen voorspelling te doen over de potentiële eredivisionist. "Het moet nog blijken waartoe het team in de nieu we samenstelling in staat is, maar ik zie al wel vooruitgang," aldus Paans. Of Stam-SoVoCo tijdens het Procar- toernooi kan stunten is de vraag en in feite niet nodig. Tegen AMN Zaan '69 ligger er kansen in het verschiet, want anderhalve week geleden speelden de Soesters gelijk tegen deze door een leegloop van geroutineerde speelsters verzwakte topper. Brother/Martinus, dat vier internationals inlijfde (waarvan drie afkomstig van AMN Zaan '69), de Franse titelhouder Racing Club de France en vice-kampioen Feuerbach van West-Duitsland lijken te hoog ge grepen voor een positief resultaat. De opdracht van Werner Paans voor zijn speelsters zal er echter één zijn met een educatief karakter. In eerste instantie zal de ploeg de taktische spelletjes kun nen 'automatiseren' en de ervaring die men in dergelijke wedstrijden opdoet zal zeker geen negatief effect hebben op de ontwikkeling van de ambitieuze vol leybalsters. In verband met het grote aantal bezoe kers dat wordt verwacht zal naast het politiebureau aan de Dalweg parkeer gelegenheid worden gerealiseerd. Die voorziening wordt aangegeven met borden. Een deel van de parkeerplaats bij Beukendal is tijdens het toernooi on bruikbaar, omdat bij de ingang een tent wordt opgezet die zal dienen als bar. De toegangsprijzen van het internatio nale Procar-toernooi zijn als volgt: Passepartout: f 30,00 Dagkaart; f 17,50 Zaterdagavond: f 10,00 Wedstrijdleider Jacques Koole van het internationale Procar-toernooi heeft de zestien poulewedstrijden alle op zaterdag 17 september kunnen indelen. Stam-SoVoCo opent het tweedaagse volleybal-evenement in sporthal Beukendal tegen het ambitieuze Brother/Martinus, ter wijl de Franse kampioen Racing Club de France de num mer twee van West-Duitsland, Feuerbach, ontmoet. Bei de duels beginnen om 9.30 uur. De eerste speeldag wordt 's avonds omstreeks half tien afgesloten. 09.30 uur Stam/SoVoCo - Brother/Martinus 10.45 uur USC Münster - Bayern Lohhof 12.15 uur Feuerbach - AMN Zaan 13.45 uur Bayern Lohhof - Provimi/DVO 15.15 uur Racing Club de France - Stam/SoVoCo 17.15 uur Stam/SoVoCo - AMN Zaan 18.45 uur USC Münster - Provimi/DVO 20.15 uur Feuerbach - Stam/SoVoCo De beste twee ploegen uit iedere poule kunnen zondag 18 september om 12.15 uur een plaats verdienen voor de fi nale die om 15.15 uur op het programma staat. De strijd om de vijfde tot en met de negende plaats begint al om 9.30 uur. Poule A bestaat uit USC Münster, Bayern Loh hof, Provimi/DVO en Avero/OS. In poule B vormen Stam/SoVoCo, Brother/Martinus, Racing Club de Fran ce, Feuerbach en AMN Zaan het deelnemersveld. Het speelschema voor zaterdag 17 september ziet er als volgt uit: Racing Club de France - Feuerbach Provimi/DVO - Avero/OS Brother/Martinus - Racing Club de France Avero/OS - USC Münster AMN Zaan - Brother/Martinus Feuerbach - Brother Martinus Bayern Lohhof - Avero/OS AMN Zaan - Racing Club de France De honkbal-junioren van honk- en softballvereniging De Knickerbockers uit Soest behaalden het afgelopen weekeinde -met nog twee wedstrijden te gaan- het kampioenschap in de 2e klasse Midden-Nederland. De Soester honkballers deden dat op wel zeer overtuigende wijze: ze verloren geen enkele wedstrijd. Het totaal aantal runs van 220 voor en 66 tegen geeft duidelijk aan dat ze een klasse apart waren. Dat ondervond ook HCAW, de tegen stander van afgelopen zaterdag. Met de veelzeggende cijfers van 24-1 werd ook deze tegenstander aan de zegekar ge bonden. De eerste Soester punten wer den bij elkaar geslagen, (want de junio ren mepten de bal veelal ver buiten het bereik van hun opponenten) waardoor de eerste inning werden afgesloten met een 5-0 voorsprong. Pitcher Rogier Kriele zette ook in de tweede slagbeurt voor HCAW alle drie de Bussumse slagmensen met drie slag aan de kant, opdat het Soester slagge- weld van onder anderen Patrick Parell en Rowald Ros opnieuw voor de pun ten zorgde: 11-0. De Knickerbockers voegden in de derde innings nog vier punten aan hun totaal toe: 15-0. Pas na anderhalf uur slaagde HCAW -in de vierde innings- het enige punt te scoren. Via punten van onder anderen Patrick Callahan, Hank Vink, Vincent Zaal berg en Arnold Kareisen maakten de Foto: Herman van Dam. Soesters de wedstrijd af op 24-1, want ook in de laatste innings scoorde HCAW niet meer. De Kings Road Riders hebben er een expert bij: de negenjarige Dennis Krol. Zondag was hij de enige rijder van de Soester fietscrossclub, die zich handhaafde in de zware strijd in Apel doorn. Daar vonden de selectiewed strijden plaats voor die fietscrossers die het volgend jaar eens in een hogere klasse willen proberen. De verbazing omtrent Dennis prestatie was alom. Vorig weekend kwam hij door een valpartij met zijn crossfiets in het gips terecht. Afgelopen vrijdag ging het er weer af, omdat de kniefoto's niets ernstige aanwezen. De aanvankelijke stijfheid in zijn been was niet meer af te zien aan de gestage vaart waarmee Dennis steeds op de finish afdenderde. Alle andere deelnemende Kings Road Riders deltden het onderspit in de halve finale van de juniorencup. Wel kwalifi ceerden twee oud-clubleden - de Soes ter Barry Lijsterburg en Raymond van Lemel - die de club uit Baarn hebben versterkt, zich als toekomstig expert. Grote pechvogel was Mare de Schiffart, die voor de derde keer in successie een gooi deed naar het expertschap. Maar ook dit keer mocht het niet baten, de derde manche op een zesde plaats gaf de doorslag: geen halve finale, terwijl hij toch een van de grootste kansheb bers was. Een opmerkelijke prestatie leverde Toine Marse, die in dezelfde kwart fina le als Dennis meereed en daarin een ze vende plaats bereikte. IJsselstein Elders in Nederland vierden de overge bleven junioren triomfen, omdat de fa natiekste tegenstanders ontbraken. Zo ook in IJsselstein waar Ronald Laurens voor Soest de eerste prijzen in open en eigen klasse wegsleepte en de broers Bennie en Jeroen Hagen respectievelijk een derde en een tweede prijs verover den in hun eigen klasse. Prijzen waren er ook voor de Soester experts Oijan Kers, die eerste werd, en Sancho Kers, die als tweede uit de bus kwam. Erwin, vorig jaar de enige nieuwe Soester ex pert, kwam niet verder dan een vierde plaats. In de cruiserklasse gingen even eens prijzen naar Orjan Kers, namelijk een derde, en naar Sancho Kers, een tweede. (Seoul - Soest - SEC - Subliem) Het eerste damesteam van Stam-SoVo- Co oefende afgelopen weekeinde in het Betuwse Eist. Door omstandigheden kon het team de eerste twee wedstrijden niet compleet aantreden. Toch werd van de thuisploeg Gemini gewonnen met 3-0. Een overwinning die tot stand kwam door bij tijd en wijle uitstekend spel. Groot aandeel in de overwinning had Hanneke Klunder. De linkshandige nieuwkomer bij de selectie ontpopte zich als een gevaarlijke aanvalster die Gemini voor onoplosbare problemen stelde. Maar ook verdedigend stond zij haar 'mannetje'. De overige wedstrij den waren duidelijk minder dan die eer ste. Het Soester spel was nogal gehaast en nerveus. Teveel kansen werden daar door verprutst. Een matige generale re petitie dus. Maar als de dames zaterdag tijdens het Procar-toemooi goed ge concentreerd blijven spelen kan het pu bliek aan dit team zeker nog plezier be leven. Zaterdagmorgen begint Stam- SoVoCo, waarschijnlijk in een uitver kochte sporthal Beukendal, tegen Bro ther Martinus. Het wordt geen eenvou dige opgave voor het Soester team. Be langrijk echter zal zijn of de dames van de thuisploeg mentaal overeind blijven. Is dat het geval dan is de ploeg in de res terende wedstrijden zeker niet zonder kansen. Instuif mini's Dat Stam-SoVoCo niet alleen voor de top aandacht heeft is al meermalen ge bleken door het organiseren van allerlei activiteiten op volleybal gebied. Zo was er een instuif voor de jeugd van 12 tot 18 jaar, een all-in toernooi voor alle teams van de vereniging en nu dus een ochtend in Sporthal Beukendal voor de allerjongste volleybalsters en volleybal lers in spé. De jeugdcommissie had de zaken goed voorbereid. Niet minder dan 15 vaar digheids- en behendigheidsspelletjes werd de ruim vijftig deelnemers aange boden. De kinderen tussen 7 en 12 jaar hadden er kennerlij k veel plezier in, ge zien het verzoek of dit niet iedere week kon worden herhaald. Omdat er ook per spel punten konden worden be haald was er aan het eind ook een win naar, en natuurlijk een prijs. De eerste prijs ging naar twee deelneemsters, te weten Rosemarijn de Lange en Vera Thalen. De tweede prijs eveneens naar twee meisjes. Manon Kappenberg en Daphne Beszelzen legden daar beslag op. Natuurlijk kregen alle deelnemers behalve een versnapering ook een her innering aan deze geslaagde instuif. Voor inlichtingen over de jeugdactivi- teiten van Stam-SoVoCo kan men te recht bij Joke Paans, telefoon 14596, of op maandag- en dinsdagavond in sport hal Beukendal. Het eerste herenteam van het Soester- bergse AGAVS is bezig met een zeer degelijke voorbereiding op het nieuwe volleybalseizoen dat 1 oktober van start zal gaan. A.s. donderdag zullen de heren te zien zijn tijdens het All-in-toernooi in sport hal Beukendal, terwijl zij a.s. zaterdag om 09.00 uur tegen het Hilversumse VIF zal uitkomen in het Dorpshuis te Soesterberg. Volgende week dinsdag zal tegen odijk worden gespeeld. Met een trainingsinzet van 5 uur per week zijn de afgelopen weken dé heren van het eerste team flink afgeknepen door trainer/coach Ad van Brumme- len. De komende weken zal zeker niet van dit aantal trainingsuren worden agegeweken, daar-het team zelf heeft aangekondigd zeëf hoog in de promo tieklasse te willen en zullen eindigen, mits van blessures gevrij waard. Mede door deze uitspraak is het aantal trainingsuren verhoogd ten op zichte van andere teams in deze klasse, waar normaal hooguit 3 uur per week wordt getraind. Een ander feit is dat dit aantal uren no-t dig is, om een drietal nieuwe spelers in het team in te passen. Bovendien zal dit team het komende seizoen een totaal ander systeem gaan spelen. De enige manier om dit alles in te passen is, vol gens Ad van Brummelen, trainen en nog eens trainen. Het systeem dat AGAVS gaat spelen zal zeer gevarieerd zijn, waardoor het voor de tegenstanders elke week weer een flinke kluif zal zijn om zelfs maar 1 puntje af te snoepen van de 3 punten die er dit seizoen per wedstrijd te verdelen zijn. j Voorde toeschouwers, zal het op tech- niscl? nivo hoogstaandspelveelal deen verfrissend zijn, daar dit team het snelle aanvalskombinatiespel zeer goed be heerst. Het eerste damesteam van AGAVS heeft afgelopen week in het All-in- toernooi laten zien dat zij in de 2e klasse zeker haar "mannetje" zal staan. Van de 6 gespeelde wedstrijden werden er slechts 2 verloren. Afgelopen weekend werd in de Shot zaal aan de Heideweg de 8e editie van de Soester Tafeltenniskampioenschap pen verspeeld. Met ruim 40 deelnemers op beide dagen was er sprake van een gezellige drukte en een prima tafelten- nissfeertje. Martin Fransen bij de jeugd en Bart Lefel bij de senioren werden de nieuwe algemene Soester Kampioenen. Bij de jeugd waren dit keer veel nieuwe talenten te bewonderen in de Jeugd III klasse. Na twee prima halve finales werd de finale gewonnen door Vincent Becker, die net te sterk was voor Jean Paul Dijkgraaf. In de jeugd II klasse wa ren het Edwin Castricum en David de Vries die in deze volgorde de prijzen verdeeld. De Jeugd I klasse was met liefst 6 landelijke spelers zeer sterk be zet. Toch waren de verrassingen niet van de lucht. In de éne halve fanale plaatst Martin Fransen zich tegen de verrassend sterk spelende Robbert Huisman, Terwijl de andere halve fina le een strijd te zien gaf tussen de verde digers Patrick Dam en Robbie Hout- gast. Voor de finale plaatsten zich uit eindelijk toch de eerste team spelers Martin Fransen en Robbie Houtgast. Doordat Robbie weer last kreeg van een onwillige knie werd de finale vrij simpel door Martin gewonnen. Hij werd daardoor de nieuwe Soester kam pioen bij de jeugd. In de meisjesklasse ging de finale tussen Maaike van der Veen en Cynthia Roedelof. De talent volle Maaike ging hier verdiend met de titel op zak naar huis. Bij de senioren werd in vier goed gevul de klassen gespeeld. In de senioren IV klasse werd de finale gewonnen door Arjan Paans die Erik Capello te sterk af was. Sterkste dame in dit gezelschap was Ellen Jansen, die beslag legde op de 3e plaats. In de senioren III klasse was het de se cretaris van Shot, Wout Wilbrink die te sterk was voor de rest van het deelne mersveld. Een sterke 2e werd hier ver dediger Harry Wouters. De senioren II klasse was de kwantita tief sterkst bezette klasse. Voor de fina le driekamp plaatsen zich uiteindelijk Chris Sondaar, Onno Nieboer en Ro nald Huigen. Een zeer geïnspireerd spelende Chris werd een verdiende winnaar voor Onno Nieboer. De senioren I klasse bestond uit de eer ste drie herenteams van Shot, aange vuld met enkele gastspelers. Na de pou lewedstrijden gingen de halve finales tussen Bart Lefel en Dirk Schuiling en Aksel van Elteren en Gerhard Busch. Ex- Shotspeler Bart Lefel toonde zich duidelijk de sterkere, terwijl tweede team speler Aksel ven Elteren verras send van Gerhard Busch won. In prima finale toonde Bart Lefel aan het tafel tennissen nog niet verleerd te zijn. Met de cijfers 13-21/21-19/21-15 werd hij de nieuewe Soester kampioen. Na de prijsuitreiking door Shotvoorzitter Joop Kok kwam een einde aan een pri ma tafeltennisweekend, dat mede mo gelijk werd gemaakt door sponsoring van de Rabobank. Aanstaande zaterdag 17 september gaat de herfstcompetitie tafeltennis weer van start, waarbij 15 senioren teams en 6 jeugdteams van Shot achter de tafel zullen verschijnen. Het le he renteam zal daarbij debuteren in de 2e divisie, terwijl het le jeugdteam in de hoogste nationale klasse uit zal komen. Het le herenteam liep vorig seizoen in feite de promotie naar de 2e divisie mis, maar profiteerde maximaal van het te rugtrekken van het team van L T. Hans den Blanken, Gerhard Busch en Berend Jonker zullen derhalve hun de buut maken in de 2e divisie. Het 2e he renteam, dat promoveerde naar de 3e divisie, gaat ongetwijfeld een zeer span nende competitie tegemoet. Dit team bestaat uit de oude bekenden Aksel van Elteren, Dirk Schuiling en Eugène Staffhorst en de uit Huizen afkomstige talentvolle jeugdspeler Aijen Hooge- veen. De jeugdafdeling van Shot is dit jaar in de landelijke competitie vertegenwoor digd met twee teams. Het le jeugdteam speelt in de hoogste nationale klasse met Martin Fransen, Robbie Houtgast en de van Quick '32 overgekomen Mar- tijn van Beek. Hoewel men zeker geen zwakke poule heeft getroffen, lijkt een plaats in de middenmoot beslist haal baar. Het 2e jeugdteam debuteert in de landelijk C-team en is ambitieus genoeg om daarin hoge ogen te kunnen gooien. Het le herenteam start met een uitwed strijd tegen het zeer sterke Tempo Team. Volgens coach Eddy Gaytant kan men in ieder geval vrijuit spelend aan deze wedstrijd beginnen gezien de underdogpositie. Red Stars heeft de goede lijn van de oefenperiode een week voor de com petitiestart kunnen doorzetten. Het eerste herenteam gaf op duidelijke wijze een visitekaartje af door met 76- 73 te winnen van New Stars, dat vorig seizoen promoveerde uit de klasse waarin Red Stars uitkomt. De Soester basketballers hadden daar na 69-69 wel een verlenging voor nodig. De oefenwedstrijd was aantrekkelijk om te zien en dat was mede te danken aan het spannende scoreverloop. Vanaf de vrije worp-lijn nivelleerde New Stars seconden voor tijd de stand. In het be gin van de daaropvolgende verlenging sloeg Red Stars een bres. Die bleek vol doende voor de eindzege. De selectie van coach Rinus 'machinus' Valk bestaat uit elf spelers. Bob van den Heuvel, Edwin de Voer, Peter Broek (gestopt in verband met een knieblessu re) en Peter Regterschot verlieten de hoofdmacht, maar met de teruggehaal de Peter Hellinga, Arnoud Klarenbeek, René Lansaat en Bert Hilhorst beschikt Valk over een bredere groep dan vorig jaar toen men op de vierde plaats ein- digde. In de eerste competitie-wedstrijd is Red Stars zaterdag te gast in Oegstgeest. De gelijknamige club won vorig seizoen twee keer nipt van Red Stars en bezette daarmee de derde plaats. Het is de vraag of de sterke forward Bert Hilhorst in de ouverture aanwezig kan zijn na een lichte blessure die hij afgelopen zondag tijdens een toernooi in Badhoe vedorp opliep. Red Stars werd daar overigens in een aansprekend deelne mersveld derde, een positie die ook in het verschiet ligt in de tweede klasse van het rayon West. Indien de Soesters geen vormverlies krijgen is een plaats bij de eerste twee geen onmogelijke zaak. ln dat geval mag Red Stars promotiewed strijden spelen voor de eerste klasse. Het eerste damesteam van Red Stars is bijna volledig vernieuwd. Van de selec tie van vorig jaar zijn drie speelsters overgebleven. De rest van het team is aangevuld met dames uit Nieuwegein en Woerden. De dames staan onder lei ding van de nieuwe trainer/coach Eroll Hotie en beginnen zondag om 20.00 uur in sporthal Beukendal aan de com petitie tegen Gunco Rotterdam. De jongens junioren hebben onder de nieuwe trainer/coach Hans de Bruin een zware oefenperiode achter de rug. De onervaren ploeg speelt in de hoog ste juniorenklasse van Nederland en ontmoet zaterdagavond om 19.30 uur Shooters uit Bunschoten in sportzaal De Bunt. Ook een aantal kernteams komt in het komende weekeinde voor het eerst in actie. Een aardig duel wordt ongetwij feld dat tussen het tweede en derde he renteam, die beide in de eerste klasse van de kern Amersfoort spelen. De wedstrijd in sporthal Beukendal begint om 21.30 uur. Red Stars gaat de competitie in met drie dames- en zeven herenteams. De jeugdafdeling is opnieuw gegroeid en bestaat dit seizoen uit elf ploegen. Onder wisselende weersomstandighe den werden zondag de finales van de senioren clubkampioenschappen van de LTC Soest verspeeld. Er werd dit jaar in vier categorieën gespeeld. Ie dere speler kwam daardoor tegen een min of meer gelijkwaardige tegenstan der te staan. De wedstrijdleiding slaag de er vrij eenvoudig in de partijen af te werken in vier weekends. De publieke belangstelling voldeed aan de ver wachtingen. De clubkampioen bij de heren van het vorig jaar slaagde er dit jaar niet in zijn titel te prolongeren. Stef Koppenaal moest in de halve finale het onderspit delven tegen clubtrainer Pieter Ver brugh. In de finale was Pieter te sterk voor Aernout Voogel die slechts in één set tegenspel bood. Bij de dames was re gerend clubkampioene Lizet van der Kolk wegens studie verhinderd. Eerste teamspeelster Hildy Bruin werd haar waardige opvolgster. Maria van Erp moest het, in een partij die in de motre gen verspeeld werd, in twee sets afleg gen. In de heren B finale was Remco Schim mel te sterk voor Richard Westerhof. DatMarjolein Haverkamp bij dë damés - B stérker was dan Esther-van der Bolt zullen weinigen van te voren hebben voorspeld. De damessingle C werd ge wonnen door Anita van der Bolt, die koel afrekende met de verrassende Ana liste Elly Stam. Bij de heren werd de winnaar volgens de voorspellingen Jo- han van den Burg. Sjaak Vreugdenhil met zijn antieke racket bood verdienste lijk tegenspel, maar bleef in twee korte sets toch met lege handen achter. Dit jaar werd er voor het eerst ook een veteranentoernooi gespeeld. Bij de da mes was Jeanette Luten weer iets ster ker dan haar eeuwige rivale Bep ter Meulen. Bij de heren werd Jack Meijers winnaar door fraai te winnen van Wim Schimmel. De herendubbel in de A-categorie werd gewonnen door het jeugdige duo Vin cent Langendorff en Joop van Kooij. In de B-categorie ging de overwinning naar de neven Remco en Paul Schim mel. In de C-poule kwamen Henk van Geijtenbeek en Herman Roelofs als sterkste naar boven. In een spannende partij wisten zij in drie sets te winnen van Frans Ros en Jan Smit. Bij de da- mesdubbel A kon het publiek drie hele lange sets genieten van fraai tennis. De routine gaf uiteindelijk de doorslag. Mi- lou Ros en Maria van Erp zegevierden over Sonja Huizinga en Sanne de Metz. De damesdubbel B werd een prooi voor de beide finalisten in het enkelspel, Marjolein Haverkamp en Esther van der Bolt. Anke Niehoff en Dinky van Wel moesten hun jeugdige tegenstre vers voorrang geven. De damesdubbel C was voor Els Simons en Leonie van Koningsbruggen. In de gemengd dubbels werd traditio neel veel strijd geleverd. In de A-cate- gorie wonnen Pieter Verbrugh en Maria van Erp op het snelle tapijt in de tennis- hal van Joop van Kooij en Wendy Sta lenhoef. Roel Vis en goudvinkje Esther van der Bolt wonnen samen de ge- mengddubbel B. In de laagste categorie was het echtpaar Van der Bolt niet op gewassen tegen de iets agressievere Christa van Dasselaar en Johan van den Burg. De meeste sterke spelers van de LTC Soest hebben een goede generale repetitie afgesloten voor de aanstaande Soester kampioenschappen. De spelers van het eerste zondagjeugdteam heb ben kunnen trainen voor hun belangrij ke wedstrijd van aanstaande zondag. Op het park aan de Schrikslaan strijden zij dan om het landskampioenschap voor zondag jeugdteams. LTC-Jeugd Dit seizoen werden de clubkampioen schappen junioren van de LTC Soest gelijktijdig met die van de senioren ge houden. Het overgrote deel van de wedstrijden werd in de afgelopen vier weékëhds- gespeeld, zodat het enorm gezèfli^en driik was. KampjÖen bij de 17-jarigen, en dus clubkampioen, wer den Joop van Kooy en Sonja Huizinga. Sonja Huizinga was dit keer sterker dan Sanne de Metz. Deze twee spelen al ja ren de finale, eerst bij de twaalfjarigen, toen bij de veertienjarigen en nu in de categorie t/m. zeventien jaar. En ook dit keer weer in drie sets met tie-break. In die tie-break leek Sanne de Metz aanvankelijk de sterkste, maar Sonja wist na een 5-2 achterstand toch nog de partij in haar voordeel te beslissen. Joop van Kooy moest het opnemen te gen boezemvriend Vincent Langen dorff. Ook hier een spannende drie-set ter. Zeker als kijkspel was dit de beste partij van de dag met Joop van Kooy toch wel als terechte winnaar. Aanstaande zondag wordt beslist wie zich het sterkste junioren team van Ne derland mag noemen. Op die datum spelen op het tennispark aan de Schrikslaan de junioren van LTC Soest tegen de junioren van HTV "ten Wou- de" uit Heerenveen. Het team van LTC Soest, bestaande uit Sonja Huizinga, Sanne de Metz, Rag nar Hulskamp en Vincent Langendorff, is eerst kampioen geworden in de lan delijk hoogste klasse van de junioren zondagcompetitie. In een afvalschema andere kampioenen bereikte zij de finale, die a.s. zondag vanaf 11.00 uur zal worden gespeeld. Daarnaast wordt er ook om de derde en vierde plaats gespeeld tussen de junio ren van TV Mijdrecht en ULTC Iduna uit Utrecht. Ook deze wedstrijd begint om 11.00 uur. Voor de tweede keer wordt het Soes ter bridge kampioenschap gehouden. De organisatie daarvan is in handen van de Werkgroep Bridge Soest (WBS). De wedstrijden voor paren vinden plaats op vrijdag 23 september in De Vijverhof aan de Klarinet. De WBS is een samenwerkingsverband tussen de vier bridgeclubs uit Soest. Het succes van het eerste kampioenschap in 1987 was voor de clubs aanleiding op nieuw de bridgedrives te organiseren. Inzet daarbij is de wisselbeker van de Soester Courant. Voor de eerste drie paren zijn extra bekers beschikbaar. Het schema voor het kampioenschap is topintegraal voor 24 spellen. De mees- terpunten worden verdeeld volgens de schaal van de Nederlandse Bridge bond. Als scheidsrechter fungeert de heer J. de Beer uit Huizen. De deelne mende paren moeten tien gulden in schrijfkosten betalen. Zodra 72 paren zijn aangemeld sluit de inschrijving. Vorig jaar werd het kampioenschap bridge op een zaterdag gehouden. Uit een enquête is gebleken dat de meeste bridgers de voorkeur geven aan de vrij dagavond. Uit dat oogpunt heeft de or ganisatie het kampioenschap naar de vrijdagavond verhuisd. Men kan zich tot zaterdag 17 september ?P§^nbij de heer A. Groen, tel. t r1J ?e secretariaten van de vier bridgeclubs in Soest en Soesterberg. De politie heeft vorige week van de di recteur van de Sportstsichting het ver- hH n Je ge\extra 'oezicht te houden Senc I V Natuurba<t- Sinds de sei- zoensslumng van het bad hebben nog donr ^a' zwfmIlefhebbers, aangelokt door het fraaie zomerweer, het bad op- werd'e f overda8 als 's avonds klomme/6 mat>8 °V6r het hek

Soester Courant | 1988 | | pagina 16