MEDE ovteup&ij 49 zo gezien SUPER FLOWER UNIEK IN PRIJS EN KWALITEIT Gemeente waarschuwt voor foutieve informatie in huis-aan-huis folder Defensie moet veel minder lawaai gaan maken in Soesterberg! Nieuw Filmtheater onthaalt Soest twee keer per maand op 'amusementsfilms9 Hoofdprijs 'Dollar-jagen' uitgereikt EVEN NAAR JAC. HERMANS f\ „GOLF" BEZORGERS 'Adverteerders'zijn woedend Foute alarmnummers! Start a.s. vrijdag met 'Fatal Attraction' riLM THEATER SCEST van Weedestraat 15-17 Soest GLAS HANDEL Beckeringstraat 50 - Soest Valse briefjes van 100 gulden Videorecorder voor mevrouw Pothoven Na overleg met staatssecretaris Veel waardering voor Soester Gilde ^Vivdmvw Soester aangehouden wegens incest Hulpverleners laten het afweten Politie zeult bijna etmaal rond met drugsverslaafde Ballons mogen op van kermisterrein CHAMPIGNONS 250 gram BLAUWE PRUIMEN kilo Mim-prus&Maxi^eus door GerardPau! Natuurlijk speelgoed Instruktie avond bij Nic van Dam donderdag 15 september Aanvang 19.30 uur Toegang na reservering gratis. Bel 1 34 73 of 2 20 59 en vraag naar mevr. Hofstra Dl GEVRAAGD: Gevraagd Soester Courant Niet alleen de gemeente, maar ook een aantal "adverteerders" hebben vorige week met verbazing en veront waardiging kennis genomen van de in houd van een in grote delen van Soest huis-aan-huis verspreide folder, die onder de titel "Info-alarm brochure Soest" is verspreid door het "Neder lands Promotieburo" in Amsterdam. De folder vermeldt o.a. alarmnum mers van politie, ambulance en brand weer die volkomen onjuist zijn. De verspreiding is inmiddels stopgezet. De ontvangers van het geschrift worden opgeroepen de "brochure" te bewaren in de telefoongids - waarvan de nieuwe editie in de afgelopen periode op grote schaal is verspreid - maar dat kunnen ze in elk geval beter niet doen. "Het beste dat de mensen kunnen doen is het vod onmiddellijk in de prullebak smijten," adviseert gemeente-voorlichter Ben J. van Os. "Er klopt werkelijk niets van de informatie over de alarmnummers en in geval van nood kan zoiets zelfs levens gevaarlijk zijn." De juiste alarmnum mers zijn ongewijzigd (zie het kader). In de folder wordt 0611 vermeld als het alarmnummer voor politie, ambulance en brandweer. Van Os weet dat in an dere delen van het land bij wijze van ex periment al een dergelijk algemeen alarmnummer wordt gebruikt. In Soest en omstreken is dat echter vooralsnog zeker niet het geval. Klakkeloos overgenomen Potsierlijk vindt hij overigens ook het stukje drukwerk waar het melding maakt van het openbaar vervoer in Soest. "Je kunt zien dat het klakkeloos is overgenomen uit de gemeentegids, want daaruit is de zin "ten tijde van het drukklaar maken van deze gids was nog niet met zekerheid te zeggen of alle hui dige verbindingen in de weekends en in de avonduren worden gehandhaafd". Knullig is ook de vermelding van feest dagen die al lang achter de rug zijn, zo als pasen, koninginnedag, hemelvaarts dag en pinksteren. De folder is verder opgesierd met een nauwelijks leesbaar plattegrondje van Soest en een groot aantal advertenties van winkels en on dernemingen, voornamelijk uit Soest. Ook de informatie daarin blijkt niet al tijd up to date en van een aantal betrok kenen staat inmiddels vast dat ze nim mer enige opdracht hebben verstrekt tot het plaatsen van een dergelijke ad vertentie. Woedend Anderen melden dat ze weliswaar posi tief hebben gereageerd op een dergelijk verzoek, maar dat beloofd was dat de folder al in januari zou uitkomen. Men is in het algemeen woedend over de ma- Een reclame-firma uit Amsterdam heeft vorige week in de gemeente huis-aan-huis een zogenaamde 'Info-alarm-brochure-Soest, doen verspreiden. Daarop staan alarmnummers die van de brandweer, politie en ambu lance zouden zijn. De informatie is echter volkomen fout. Men gelieve deze folder dan ook niet te gebruiken. De juiste alarmnummers zijn: politie: 14444, brandweer: 13333 en ambulance: 033-612345. nier waarop een en ander nu is gepre senteerd en men zal zeker niet ingaan op verzoeken tot het betalen van de ad- vertentiekosten. De folder is - volgens eigen mededeling - blijkbaar verspreid door het versprei- dingsburo Van Barneveld uit Soest, dat echter geen bemoeienis heeft gehad met de inhoud van het drukwerk. Eén van de advertenties luidt: "Vooroorde len? Zet eens een andere bril op!Voor een drukwerkje van zulk gering allooi kan men beter beide ogen stijf dichtk nijpen...! Aanstaande vrijdagavond vindt de start plaats van een nieuw Soester ini tiatief dat, als de organisatoren het bij het rechte eind hebben, gaat voorzien in een duidelijke behoefte. Het nieuwe "Filmtheater Soest" verzorgt dan in het Artishock-gebouw aan de Steen- hoffstraat de eerste van een reeks voorstellingen van "amusements films" en wel de veelbesproken film "Fatal Attraction". Soest heeft op het gebied van de grote 'publieksfilms' eigenlijk helemaal niets te bieden," aldus Pieter Henke, een van de initiatiefnemers van het filmtheater. In het (donderdagse) filmhuis van Ar- tishock heeft Soest weliswaar ook zijn eigen plaatselijke "bioscoop", maar daar worden in feite alleen films ge draaid die een beperkt publiek aanspre ken. "Meestal zijn dat kunstzinnige films, of films met een bepaalde politie ke of maatschappelijke 'boodschap'. Het zijn in elk geval geen echte publiek- trekkers." Soesters die genieten willen van een leuke, spannende of ontspannende film, zoals ze in de bioscoop doorgaans worden vertoond, moeten daarvoor op z'n minst naar Amersfoort, Hilversum, Utrecht of Amsterdam, waar het "grote werk" te vinden is. Maar vanaf aan staande vrijdagavond kunnen ze ook in Soest terecht, al is het voorlopig dan ook nog maar twee keer in de maand. Henke denkt dat er in Soest best be hoefte is om de grote filmsuccessen te zien zónder daarvoor de reis naar de omliggende steden te maken. "Er zijn heel veel mensen die die films moeten missen, omdat ze geen zin hebben om ver weg te gaan. Naar het Filmtheater Soest kunnen ze desnoods op de fiets of te voet, wat ook het voordeel heeft dat ze na afloop gemakkelijk wat kunnen drinken." Ambitieus programma Het Filmtheater heeft al een ambitieuze programmering gemaakt, dat ook de doorgewinterde filmliefhebbers het wa ter in de mond zal doen lopen. Na "Fa tal Attraction" (aanstaande vrijdag) staan de volgende films op de agenda: "Amsterdamned" (7 oktober); "Moonstruck" (15 oktober - één keer tje tussendoor op zaterdag dus); "Dirty Dancing" (4 november); "Cry Free- dom" (18 november); "Slam Dance" (2 december); "Children of a lesser God" (16 december). In januari en februari staan o.a. wereld beroemde rolprenten op het program- ma als "Out of Africa", "The last Em- peror", "Extremities" en "Who's that Girl?" Op die manier kunnen geheide bio scoopbezoekers die al deze fraaie films hebben gemist, of ze nóg een keertje willen zien, alsnog in Soest terecht voor een gezellig avondje-uit. Want ook dét is de bedoeling van het mensen achter het Filmtheater. Het Artishock-ge bouw - waar tegenwoordig ook het mu seum Oud-Soest onderdak heeft ge vonden en dat nog altijd het domein is van de vereniging Artishock - beschikt over een goed geoutilleerde filmzaal, compleet met twee professionele pro jectoren, zodat de kwaliteit van de voorstelling gewaarborgd is. Het ge bouw heeft onlangs een grondige op knapbeurt ondergaan en de "foyer" is van allé gemakken voorzien, zodat de filmbezoekers ook na de voorstelling nog wat gezellig kunnen blijven "han gen". Lage drempel Volgens Pieter Henke heeft het Film theater ook een "lage drempel", in te genstelling tot het filmhuis, dat voor heel wat Soesters toch nog te excentriek is. "We bieden gewoon goeie films, geen niemendalletjes, maar ook geen films waarnaar de mensen de hele avond met opgetrokken wenkbrauwen gaan zitten kijken." Als rechtgeaard filmliefhebber wil hij overigens geen kwaad woord zeggen over het Filmhuis Artishock, maar er is wel een heel dui delijk verschil in het filmaanbod. "Je kunt ze gerust als eikaars tegenhangers zien," aldus Pieter Henke." Het Film theater staat dan ook los van het Film huis." De voorstellingen staan geprogram meerd voor elke eerste en derde vrij dagavond van de maand. Daarvan wordt slechts bij uitzondering afgewe ken. De films beginnen altijd om 21.00 uur (vanaf 20.00 uur kan er via tel. 19677 worden gereserveerd) en de toe gangsprijs kan nauwelijks een argument zijn om niet te gaan: slechts zes gulden! Houders van een 654- kaart of een cul tureel jeugdpaspoort krijgen zelfs een gulden korting. "Fatal Attraction", waarmee het Film- Het huisje, ons hutje van ons allen tesamen staat zich bij koude, rillend te schamen verliest energie is vol jalouzie door 't missen van dubbele, sparende ramen. theater a.s. vrijdag opent, is een van de meeste besproken films van het jaar. Een record-aantal bioscoopbezoekers zagen deze ijzersterke en stijlvolle thril ler over een gelukkig getrouwde man, wiens wereld ineenstort na een kort stondige, heftige verhouding met een andere vrouw. "Fatal Attraction" is be schreven als een "angstaanjagende film, die shockeert". Overigens vormde deze film voor de Soester kunstenares Corry Bloemen aanleiding om haar ideeën op doek te uiten., Haar creatie is tijdens de voor stelling ook te bewonderen in het nieu we Filmtheater. (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! Een Soester, een Huizenaar en een Amersfoorters krijgen een proces-ver baal omdat ze betrokken zijn geweest in handel met valse briefes van hon derd gulden. Een neef van de Amersfoorter, even eens afkomstig uit de Keistad, moet nog worden gehoord. Hij zou vijftig valse biljetten voor duizend gulden hebben verkocht aan zijn familielid. Die had de briefjes weer doorverkocht aan een Soester die er 1800 gulden voor moest neerleggen. De Soester durfde, naar zijn zeggen, de biljetten niet uit te ge ven. Hij verbrandde er 25, maar de an dere helft gaf hij in ruil voor een video recorder aan een inwoner van Huizen. De Huizenaar probeerde met enkele valse briefjes een video-recorder te ko pen op de zwarte markt in Beverwijk. De betreffende koopman vertrouwde de zaak niet en schakelde de politie in. Daar kwam de valse handel aan het licht. Mevrouw Pothoven van de Olijkeweg is vorige week de gelukkige bezitster geworden van de fraaie videorecorder die de hoofdprijs was in het "Dollarja- gen" tijdens de Amerikaanse vier daagse in Hartje Zuid. Dick Passchier slaagde er op de braderie niet in de prijs al direct "aan de man" te bren gen. Uiteraard was mevrouw Pothoven wel op de braderie, maar omdat ze die vrij dag - en de dagen daarvoor - zó veel "dollars" had vergaard kon ze tijdens de trekking niet zo snel ontdekken of ze in de prijzen was gevallen. Toen de krant van vorige week in de bus viel, met daarin de lijst van winnende nummers, ontdekte ze dat de videorecorder voor héar was. Heel wat andere dollar-houders deden overigens ook een vreugdevolle ont dekking en konden in de afgelopen week hun prijzen ophalen. De badsets, zonnebrillen en swatch-horloges vlo gen dan ook de deur uit in Hartje Zuid. Gelukkig maar, want prijzen overhou den willen ze daar niet graag. Toch is er nog een aantal prijzen niet af gehaald. Ze blijven natuurlijk vcoorlo- pig wel liggen voorde rechtmatige prijs winnaars en zijn af te halen bij Anja's Wolspeciaalzaak in het winkelcentrum aan de Zuidpromenade. Mevrouw Pothoven nam de hoofdprijs - uiteraard mét een feestelijk bloemetje - in ontvangst uit handen van Dick van Foto: Herman van Dam. Essen, voorzitter van de promotiecom missie van Hartje Zuid. Het ziet ernaar uit dat Soesterberg - toch al veelvuldig geplaagd door aller lei vormen van geluidsoverlast - in de toekomst kan rekenen op minder la waai, voorzover dat althans wordt ver oorzaakt door onderdelen van Defen sie, met name de luchtmacht. In Soes terberg zelf heeft men met gepaste vreugde kennis genomen van deze po sitieve ontwikkeling. Een en ander is de uitkomst van het overleg dat de wethouders van vier om liggende gemeenten - Soest, De Bilt, Zeist en Leusden - vorige week hebben gevoerd met staatssecretaris Van Hou- welingen van Defênsie. Dat (wettelijk voorgeschreven) óverleg had in eerste instantie betrekking op de opneming van de zonering (geluidscontouren) in de gemeentelijke bestemmingsplannen en de voorschriften voor de bestem mingsregeling. Van de gelegenheid hebben de vier wet houders - onder wie de Soester wethou der drs. Günther Plomp - gebruik ge maakt om hun ongerustheid uit te spre ken over de sterke toeneming van de ge luidhinder in Soesterberg. In De Bilt heeft de raad daarover een motie aan genomen, waarin erop wordt aange drongen dat de commandant van de vliegbasis zijn opdracht "om lawaai en hinder als gevolg van het gebruik van de vliegbasis zoveel mogelijk te beperken" nog ernstiger neemt, dat het belang van de omwonenden daarbij zwaar zal wor den gewogen en dat er minder over de woonkernen rondom de basis zal wor den gevolgen dan thans het geval is. 'Onacceptabel' In de motie wordt verder vastgesteld dat de aanwezigheid van de basis bij voort during geluidsoverlast met zich mee brengt, dat autoriteiten in het verleden meermalen hebben toegezegd dat het vliegen over de gemeente waar moge lijk wordt vermeden, dat de overlast in de afgelopen zomer "onacceptabele vormen" heeft aangenomen en dat de leefbaarheid in de gemeente door het lawaai ernstig wordt aangetast. De staatssecretaris heeft daarop positief gereageerd met de toezegging dat hij de verantwoordelijke militaire autoriteiten zal wijzen op het aspect van de geluid hinder. In samenhang daarmee heeft hij direct al een besluit uitgevaardigd, waarbij het de Luchtmacht niet wordt toegestaan de vliegbasis Soesterberg te gebruiken als uitvalsbasis voor squa drons die op andere bases zijn gestatio neerd, maar daar niet terecht kunnen als er renovatiewerkzaamheden wor den verricht aan de landingsbanen. Verder wordt er een commissie in het leven geroepen, bestaande uit vertegen woordigers van de vliegbasis, gemeen tebesturen en burger, die zich regelma tig zal buigen over de problematiek die de aanwezigheid van de vliegbasis met zich mee brengt. Cowboytje spelen De staatssecretaris heeft ook toegezegd Op zondag 11 september heeft het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aech- ten Schuttersgilde van Soest deelgeno men aan een Vrije Gildedag van de Kring Peelland in Aarle Rixtel. Deze Gildedag werd georganiseerd door het Onze Lieve Vrouwen Gilde, dit ter ge legenheid van de veertigste verjaardag van de wederopbloei van dit Gilde. Tijdens het Landjuweel Soest 1987 wist dit Onze Lieve Vrouwen Gilde het landjuweel te winnen, dat ter beschik king gesteld was door het gemeentebe stuur van Soest. Dit was de aanleiding voor het Soester gilde om op de uitnodi ging om deel te nemen aan deze Gilde dag in te gaan. De delegatie van het Soester gilde be stond ook dit keer weer uit het tam boer-, hoornblazer-, vendel- en schut- terskorps, het bestuur en deze keer voor het eerst het Koningspaar Kees en Janet de Bruin, vergezeld van de hofdames Arlette en Wil. Een kleine delegatie van het gilde was al aanwezig bij de Eucha ristieviering, die werd gecelebreerd door de bisschop van 's-Hertogen- bosch, Mgr. J. Terschure. Na afloop hiervan begonnen optocht, massale op mars, tentoonstelling en wedstrijden. Bij de prijsuitreiking bleek dat het Soes ter gilde weer één van de tweede prijzen had weten te behalen, terwijl de groep hoornblazers een eerste prijs hadden bemachtigd. Ook langs de route kreeg het gilde veel blijken van waardering waarbij met name het vendelen tijdens de optocht zeer in de smaak van het pu bliek viel. Aan deze gildedag deden in totaal 40 gilden mee uit de verschillen de kringen van de Noordbrabantse Fe deratie van Schuttersgilden. Schitterend!!! die byoux van NINA RICCI Soesterb.straat 5b" Soest A Tel. 1 26 39 De politie heeft vorige week een 38- jarige inwoner aangehouden op ver denking van het plegen van incest met zijn dochter. Dat gebeurde naar aanleiding van de aangifte van zijn gewezen echtgenote, die de politie in juni j.1. al op de hoogte stelde van de feiten waaraan de man zich in de pe riode vanaf 1980 - toen het meisje acht jaar oud was - tot 1988 had schuldig gemaakt. Volgens de vrouw zouden ook een andere dochter (des tijds 9 jaar) en een zoon (destijds 4 jaar) seksueel misbruikt zijn. Na een diepgaand onderzoek werd de man vorige week aangehouden. Hij gaf de beschuldigingen toe voor zover die betrekking hadden op het eerst genoemde meisje, maar ontken de ze voor wat betreft de andere dochter en de zoon. De man is vrijdag j.1. voorgeleid aan de Officier van Justitie. dat hij ernstig zal kijken naar de proble men die ontstaan doordat de vliegtui gen van de basis niet rechtstreeks op de landingsbaan aanvliegen. Tot dusver kiezen de vliegtuigen een "kromme" aanvliegroute, waarbij regelmatig direct over de woonkern Soesterberg wordt gevlogen. Het Soester gemeenteraads lid voor D66 Jan van Esseveld - zelf oud-verkeersleider van de vliegbasis - heeft in dit verband zich wel eens laten ontvallen dat het "circuitvliegen" bui tengewoon hinderlijk en volstrekt on nodig is. "Het is belachelijk dat de pilo ten boven Soesterberg cowboytje spe len." Het officiële verslag van het overleg met de staatssecretaris moet overigens nog verschijnen. Ook de gemeenteraden krijgen een brief over de zonering, om dat in de wet is voorgeschreven dat over "aanwijzingen" als hier in het geding overlegd moet worden met de raad. Een en ander komt ook in de Soester ge meenteraad dus t.z.t. nog op tafel. De Soester politie heeft vorige week heel wat te stellen gehad met een 23- jarige drugsverslaafde uit Amsterdam, voor wie bij geen van de benaderde hulpverleningsinstanties onderdak kon worden gevonden. Tenslotte is de man teruggebracht naar de hoofdstad en daar vrijgelaten. Het trieste relaas begon donderdagoch tend. Toen kreeg de politie een tele foontje van de bedrijfsleider van een winkel aan de Van Weedestraat, met de mededeling dat "een vreemd persoon" iets had weggenomen. Later bleek dat een pakje kauwgom te zijn. De politie ging een kijkje nemen en trof ter plaatse de man aan in volgens de politiewoord voerder "zwaar verwaarloosde toe stand". Er was geen zinnig woord uit hem te krijgen, behalve dat hij uit Am sterdam kwam. Verder had hij geen vaste woon of verblijfplaats. De politie bracht de man over naar het bureau, waar hij eerst onder de douche werd gezet om hem te reinigen van al lerlei vuil en ongedierte en waarschuw de een plaatselijke arts, omdat de man ook een hoofdwond had. Het was dui delijk dat de man onder invloed van drugs was, vermoedelijk heroïne. Nul op rekest In samenwerking met de arts benaderde de politie vervolgens diezelfde dag maar liefst zeven hulpverleningsin stanties, met het verzoek de man tijde lijk onderdak te verschaffen. In al deze gevallen kreeg men nul op het rekest, zodat de politie niets beters kon doen dan de man op vrije voeten te stellen, 's Avonds kwam er opnieuw een tele foontje binnen, waaruit bleek dat de man zich inmiddels bij een plaatselijke restaurant tegoed had gedaan aan een maaltijd, waarvoor hij 80 gulden moest afrekenen. Hij kon die echter niet beta len, zodat hij opnieuw op het bureau te rechtkwam. Langs een omweg was de politie inmiddels op de hoogte van naam en adres van de ouders van de man, die echter niets met hem te maken wilden hebben. Vrijdagmorgen stelde de politie op nieuw pogingen in het werk om de man ergens onder te brengen. Aanvankelijk leek het erop dat het Leger de Heils in Utrecht hem kon opnemen, maar ook dat mislukte. Toen de politie hem ten slotte wilde afleveren bij een crisiscen trum weigerde hij dat pertinent en drong erop aan hem naar "huis" te laten gaan. De politie bracht hem daarop te rug naar de Hoofdstad. Burgemeester en Wethouders hebben vergunning gegeven om éénmaal per kwartaal met een heteluchtballon op te stijgen van het recreatieterrein tussen de Valeriaanstraat en de Koningsweg. De vergunning geldt voor de periode tot en met 26 augustus 1989. L4 Aanbiedingen geldig van do. 15 t/m za. 17 september 1988 en alléén in filialen met een groenteafdeling. Een oncontroleerbare volkswijsheid wil dat een kastanje in je zak tegen de reu matiek helpt. Wat mij betreft mag dat waar zijn, want ik heb geen reumatiek en ik kan afgevallen kastanjes maar moe- lijk laten liggen. Zodra ze van de boom vallen raap ik er een op en stop die in mijn broekzak. Als ik er een zie die mooier is buk ik me graag nog een keer. Gevoegd bij de zakdoek, de sleutelbos en wat een man nog meer allemaal in zijn zak kan hebben, wordt het dan al aardig vol binnen. Het liefste verhuis ik alles uit mijn linker broekzak naar de rechter partij. Dan hebben de kastanjes het rijk alleen en kan ik er ongehinderd mee spelen. De eerste dag, als ze nog valverszijn, voelen ze het lekkerst. Dan is de huid nog glad en zelfs wat vettig. Al gauw is de diepe glans, als van pas gepoetste schoenen verdwenen en hoe je ook poetst en wrijft, die eerste glans komt niet meer terug. Dan wordt het tijd om ze voor nieuwe kastanjes in te wisselen. Je kunt als volwassene zoiets niet doen als je benauwd bent om uitgelachen te worden, want welke grote vent loopt er nou kastanjes te rapen Ik dus. En als ik er een over heb, mag u het best ook eens proberen. De winter is in aantocht, maar eerst krij gen we nog even de herfst om er aan te wennen. Tijdens dat afscheid van de zo mer is er een overvloed aan tinten goud en bruin. Met een diep bruine kastanje in je zak kun je de herfst beet pakken en iets van die overweldigende schoonheid voe len en betasten. In de winter blijft er van die gave kastan je niet veel méér over dan een vaal, ge rimpeld en gescheurd geval. In die tijd weet ik me te behelpen met de illusie van het voorjaar dat ik in h uis haal door zo'n onaanzienlijk verschrompeld ding in een bakje water op de vensterbank te zet ten. Dan komt er een piepklein kastanje boompje uit. Een collega aan wie ik mijn kinderlijke genoegens toever trouwde vertelde mij op zijn beurt dat een in zijn winterjas achtergebleven kastanje bij hem inmiddels tot volle wasdom is gekomen. INTERNATIONAL GOLF BV Van Weedestraat 16 Telefoon 02155 - 1 34 73 Soest KLANTEN DIE GOED GEHOLPEN WILLEN WORDEN NIET TE VEEL WILLEN BETALEN EN EEN RUIME KEUS WILLEN OP HET GEBIED VAN TAFELEN, KOKEN EN GESCHENKEN. VAN WEEDESTRAAT 54a, SOEST voor de Aanmelden: tel. 1 41 52

Soester Courant | 1988 | | pagina 1