I ANTIEKBEURS i MET HET OOG OP UW BRIL. 0//0R 18975 midPub oogdrukmeting m lbrilmode Soest 50 jaar geleden PAGINA 4 WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Makelaardij o.g Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151. J. A. SMEEING Beheer b.v. 'Overheveling' flankerend, beleid valt slecht Protest commissie Ouderenbeleid tegen welzijrisbezuinigingen Informatieavond ontwerp-bestemmingsplan Kerkebuurt 'Avant Courir' in Escher-dorp Baarn vraagt uw aandacht voor Woensdag 28 september: Informatieavond ontwerp-bestemmingsplan Soestdijk-Noord SCHOUWBURG "BQSCHLUST" - ZEIST Inspraakbijeenkomsten voorlopig afgelast Uitstel plan bejaardenoorden 1988-1991 PILOTEN- JACKS ^>et' de De Soes ter Duinen Opknapbeurt voor speelterreinen Voorontwerpplan ziekenhuizen vastgesteld Vroege starts op Soesterberg 16 September 1938 SOEST - VAN GOYENLAAN 139 DRIEKAMER-HOEKAPPARTEMENT op de derde etage met ber ging in het souterrain. Ind.: entree, woonkam. m. 2 inb.kasten en zijraam op het zuiden, keuken met bijkeuken waarin wasmachine-aansluiting, twee:^ sl.kam., badkam. met douche. Sffl VRAAGPRIJS: f 70.000,- k.k. ;NVM IN- EN VERKOOP ONROEREND GOED Mariastraat 1 - 3762 CW SOEST Telefoon 02155 - 1 83 86 TE KOOP SOEST Burg. Grotestraat 31 Opslagplaats voor een bouwbe drijf o.d. Grondopp.750 m2, waarvan ca. 350 m2 bebouwd. Veel achter stallig onderhoud! Vraagprijs f 125.000,- k.k. TE KOOP GEVRAAGD Woningen of bedrijven. Achterstallig onderhoud geen bezwaar. Wij zijn genegen om onroerend goed in te ruilen. De commissie Ouderenbeleid - door de gemeente in het leven geroepen om haar te adviseren over alle aspecten van het ouderenbeleid in Soest - heeft vorige week fel geprotesteerd tegen de nadere invulling van de welzijnsbezui- nigingen, die het College aan de ge meenteraad heeft gepresenteerd. Daarin stellen B. W. de raad voor het bedrag van 28.000 gulden per jaar, dat tot nu toe wordt uitgegeven aan de warme-maaltijdvoorziening en de personenalarmering, voortaan te be talen uit de bijdrage die Soest van het rijk krijgt voor het "flankerend oude renbeleid". De gemeente betaalt deze voorziening al jaren zelf, en het College wil er nu wel eens van af, vooral nu met ingang van 1988 de gemeente de verantwoorde lijkheid heeft gekregen om de rijksbij drage voor het ouderenwerk (bijna 130.000 gulden) naar eigen goeddun ken te besteden. Daardoor kan er een besparing worden gevonden op de be grotingspost voor "gecoördineerd ou derenwerk". De commissie is het daarmee volstrekt oneens. In een uitgebreide brief wordt gewezen op de problemen die ook in Soest ontstaan als gevolg van de lande lijke bezuinigingen. Daarbij worden de ouderen - toch al een extra kwetsbare groep - niet ontzien. De door het rijk en de provincie beschikbaar gestelde be dragen zullen, naar de commissie vreest, niet toereikend zijn om de pro blemen op te lossen, die zich in Soest als gevolg van de vergrijzing zelfs sterker voordoen dan in andere gemeenten. Er worden zowel aan beroepskrachten als aan vrijwilligers steeds hogere en zwaardere eisen gesteld, en dat vergt de nodige scholing en begeleiding. "Der halve zal op de plaatselijke overheid een beroep gedaan moeten worden voor financiële steun," aldus de com missie. Onjuist "Ons treft het daarom zeer dat in het bezuinigingsvoorstel Welzijn het oude renwerk niet ontzien wordt en de eigen bijdrage van de gemeente voor dit werk is teruggebracht," aldus de brief. "Ons inziens is dit een onjuiste gang van za ken, omdat de druk op het ouderen werk juist sterk zal toenemen. Het geld zal hard nodig zijn om het plaatselijke Ouderenbeleid gestalte te geven." De commissie dringt er, bij monde van haar voorzitter H.I. Jorna, dan ook op aan dat de gemeente het bedrag van 28.000 gulden ook in de komende jaren be schikbaar zal blijven stellen. Donderdag 22 september: In de kantine van het gebouw Lange Brinkweg 77 wordt donderdag 22 sep tember 's avonds om half 8 een informatieavond gehouden over het ontwerp- bestemmingsplan Kerkebuurt. Het betreft hier het gebied dat ligt rondom de Oude Kerk. Het plan is groten deels een consoliderend bestemmingsplan, met als belangrijke punten het be schermd dorpsgezicht en de karakteristieke bebouwing. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum. Men kan tot 1 oktober schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders reageren op het ontwerp-plan. I.s.m. Rabobank Baam en Ford-dealer Splinter Zaterdag 17 september a.s. treedt Avant Courir Drum Buglekorps op in Baarn. De Rabobank Baarn die zich als zelfstandige bank zeer betrokken weet bij de plaatselijke activiteiten binnen haar gemeente, geeft hiermee een bijdrage aan de feestelijke herden king van de graficus Escher. Het optreden vindt plaats op het par keerterrein van de Rabobank en Ford Dealer Splinter aan de Eemnesserweg te Baarn. Het optreden begint om 11.00 uur. Splinter Eemland heeft eveneens op zaterdag 17 september een grootse Ford show met nieuwe Ford automo bielen en een zeer groot aantal gebruik te auto's. Avant Courir Drum Bugle Korps mag zich sinds de oprichting in 1984 het jongste maar ook het meest dynamische drumkorps in Nederland noemen. 80 leden, afkomstig uit alle windstreken envakkundige en enthousiaste onder steuning van de jonge staf, geleid door een goed management, maken dit mo gelijk. Muzikaal en showtechnisch vor men de jongeren de kern van Avant Courir. Het Avant Courir anno 1988 koos definitief voor klassiek. In het pro gramma is gestreefd naar acceptabele combinatie van vernieuwde en bestaan de elementen wat heeft geresulteerd in een 'gedistingeerd' programma onder de naam 'In Progress'. Het korps kan ook dit jaar worden ge kenmerkt als trendsetter en staat borg voor een stuk entertainment op interna tionaal niveau. Concept-begrotingen en meerjarenbegroting De behandeling van de concept-begro ting 1989 en de meerjarenbegroting 1989 t/m 1992 zal door de verschillen de raadscommissies volgens onder staand schema plaatsvinden. Algemene Bestuurszaken, maandag 19 september, 08.30 - 10.45 uur; Ruimtelijke Ordening c.a., maandag 19 september, 10.45 - 13.00 uur; Bedrijven en Personeelszaken, maan dag 19 september, 14.00 - 17.00 uur; Onderwijs, dinsdag 20 september, 08.30 - 10.30 uur; Welzijn, dinsdag 20 september, 10.30 - 13.00 uur; Financiën en Grondbedrijf, dinsdag 20 september, 14.00 - 17.00 uur. De vergaderingen worden gehouden in één van de commissiekamers in de dépendance van het gemeentehuis. Commissievergaderingen Maandag 19 september, 20.00 uur: •commissie Minderheden Agenda o.a.: informatie over voorlich ting huisvesting; jongerenhulpverle- ning; huisartsenoverleg Soest (ver volg); bezuinigingen welzijn. Dinsdag 20 september, 20. 00 uur: •commissie Welzijnsplanning Agenda o.a.: flankerend ouderenbe leid; discussie-nota welzijnsbeleid; be zuinigingen welzijn. De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamer dep. gem. huis. De agenda's en stukken kan men inzien in het gem. INFOrmatiecentrum, hier kan men ook alles vertellen over de mo gelijkheid van "Spreekrecht" tijdens de vergaderingen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: •het vernieuwen en vergroten van een garage, Den Blieklaan 29 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); •het bouwen van een garage/berging, Morane 2; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); •het verhogen van een schoorsteen, De Beaufortlaan 24a; (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te redenen vanaf dondërdag 15 septem ber 1988, eventuële bezwaren schrifte lijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouw zaken, (kamer 021), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Extra raadsvergadering Op donderdag 6 oktober wordt 's avonds om 19.30 uur in het Griftland college, Noorderweg, een extra raads vergadering gehouden over het Defini tieve Ontwerp Nieuwe Gemeentehuis Dalweg. Voorafgaande aan deze vergadering vindt op woensdag 28 september 's avonds om 20.30 uur in de commissie kamer gemeentehuis over dit onder werp een extra openbare vergadering plaats van de raadscommissie Nieuw Gemeentehuis. Hinderwetaanvraag Bij de afd. milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage de ver zoeken met bijlagen van: a. Stal van Helden v.o.f., Birkstraat 146 B, voor het oprichten van een pen sion- trainings- en handelsstal/dek- station t.b.v. paarden op het perceel Birkstraat 146 B; b. Drukkerij De Horizon b.v., Kerk straat 48, voor het oprichten van een drukkerij op het perceel Kerkstraat 48. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen voor a: op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, op dinsdag 4 okto ber 1988 om 09.00 uur v.m. in de com missiekamer, Lange Brinkweg 77 en voor b: op verzoek tot 5 oktober 1988. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Ontwerp- hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek van: •A.H.E. van Keken, Prins Bernhard- laan 42, voor het oprichten van een ho- reca-bedrijf op het perceel Prins Hen driklaan 1. De ontwerpvergunning ligt vanaf he den 14 dagen ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen tot 28-9-1988 schriftelijk worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders. De ingeko men bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aan tonen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: •B.V. Italiaans Terrazzobedrijf A. Le- narduzzi, Nieuweweg 29a, voor het op richten van een terrazzobedrijf op het perceel Nieuweweg 29a. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Informaties Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telëfoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service) In de kantine van het gebouw Lange Brinkweg 77 wordt woensdag 28 septem ber 's avonds om half 9 een informatieavond gehouden over het ontwerp-be stemmingsplan Soestdijk-Noord. Het betreft hier het gebied dat begrensd wordt door Biltseweg, Praamgracht, spoorlijn Baarn-Utrecht, Korte Brinkweg, Burg. Grothestraat, Koninginne- laan, een stukje Beckeringhstraat en een stukje Koningsweg. Het ontwerp plan ligt ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Men kan tot 8 oktober schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders reageren op het ontwerp-plan. Het plan heeft een overwegend conserverende bestemming, met als uitzonde ring een plan voor eengezinswoningen aan de Dr. de Voslaan en de realisatie van vier in drie en vier lagen gestapelde appartementengebouwen op de plaats van het voormalig Oranje Hotel aan de Burg. Grothestraat. In het plan wordt verder ingegaan op de specifieke problemen betreffende winkels, bedrijven, kantoren en geluid. Gratis taxatie van schilderijen en oude munten door beëdigd expert. Particuliere inbreng van antiek mogelijk. Verkoop met VNA - Garantie Certificaat. vrijdag 16 sept. 19-22 uur, zaterdag 17 sept. 13-21 uur, zondag 18 sept. 11-18 uur Verenigde Nederlandse Antiquairs (VNA): 085-648181. De eerste drie van de zes inspraakbij eenkomsten die de provincie over het plan voor de bejaardenoorden 1988- 1991 wilde beleggen, zijn voorlopig afgelast. Aanleiding is de mededeling van minister Brinkman van WVC dat er extra geld voor de ouderenzorg be schikbaar komt. Het plan, dat voorziet in vermindering van het aantal plaatsen in Utrechtse be jaardenoorden met 400, lag bijna klaar toen het provinciebestuur maandag j.1. werd overvallen door de aankondiging van het departement dat er 71 miljoen extra voor de ouderenzorg te verdelen viel. Over de hoogte van het bedrag dat de provincie Utrecht in 1989 tegemoet kan zien bestaat echter nog geen duide lijkheid: evenmin is zeker op welke wij ze het bedrag in de daarop volgende ja ren over de provincies zal worden ver deeld. Spoedoverleg tussen provincie en departement is daarover nog gaan de. Van essentieel belang voor het Utrecht se provinciebestuur is hoe hoog de 'doeluitkering' - het bedrag dat de pro vincie jaarlijks van het rijk ontvangt voor de subsidiëring van de bejaar denoorden - in 1992 zal zijn. Provincia le Staten hebben uitgesproken dat doel uitkering en kosten in dat jaar met el kaar. in evenwicht moeten verkeren. Om dat te bereiken moest er worden be- Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van veijijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. Ook voor uw ZUIDPROMENADE Kj zuinigd: de doeluitkering bleef achter bij het bedrag dat voor subsidiëring van het bestaande aantal verzorgingsplaat sen in bejaardenoorden nodig is. Nadere precisering van de cijfers door WVC is nu nodig om te kunnen bepalen of de doeluitkering in 1992 zoveel ho ger uitvalt, dat met een reductie van minder dan 400 plaatsen kan worden volstaan. Om het risico te vermijden dat de provincie deze week aangekondigde reductievoornemens al zeer spoedig voor een deel zou moeten herroepen, hebben GS besloten de geplande open baarmaking van het plan uit te stellen tot de gewenste duidelijkheid bestaat. Over de verdere planprocedure zal het college op zijn vroegst volgende week kunnen beslissen. Dat is in ieder geval te laat voor de in die week geplande in spraakbijeenkomsten, die dan ook voorlopig worden afgelast. Het gaat om drie bijeenkomsten: 15 september: 08.30 - 11.00 uur - Pro vinciehuis Utrecht; 16 september: 09.00 - 12.00 uur - Gebouw Eltheto Veenendaal; 16 september: 13.30 - 16.30 uur - Golden Tulip FIGI Zeist. DE GROTE MODE! in 4 kleuren RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT1B8 S0ESTDUINEN 02155-12739 De afdeling Groenbeheer gaat dit na jaar de speelterreinen bij de Libel en de Hommel opknappen. Ónder meer zal de ondergrond gedraineerd worden en zal de grond opgerooid worden. Thans staan er vaak plassen op de speelterrei nen en ook de omliggende struiken hebben veel te lijden van het feit dat het water niet weg kan. TELFFOON 12874 HARTJEZUID Gedeputeerde Staten hebben het voor- ontwerpplan algemene c ziekenhuizen vastgesteld voor die gemeenten uit de gezondheidsregio's Utrecht en Arnhem die in de provincie Utrecht liggen. De dagelijkse besturen van de provincies Gelderland en Zuid-Holland hebben het plan tegelijkertijd vastgesteld voor de op hun grondgebied gelegen ge meenten in de gezondheidsregio Utrecht; de Gelderse gemeenten Hoe velaken en Nijkerk en de Zuid-Hol landse gemeenten Vanen en Woerden. Het voorontwerpplan ligt vanaf 12 sep tember ter inzage op alle gemeentehui zen en in alle openbare bibliotheken in de gemeenten waarop het plan betrek king heeft. Belanghebbenden kunnen gedurende twee maanden bezwaren in dienen tegen het plan bij Provinciale Staten van de betrokken provincie. In de gezondheidsregio Utrecht moeten voor 1995 345 bedden verdwijnen. GS vinden dat die vermindering moet wor den gerealiseerd door sluiting van het ziekenhuis Zonnegloren in Soest, door opheffing van de burgerfunctie van het Militair Hospitaal in Utrecht en door reductie van het aantal bedden in het Medisch Centrum Berg en Bosch in Bilthoven en in het Julianaziekenhuis in Veenendaal. Het ziekenhuis Maarschalksbos in Baarn moet naar de mening van het col lege worden uitgebreid tot een totale ca paciteit van 150 bedden; daarnaast moet dan in Soest een nieuwe polikli niek verrijzen. In Ede-West moet tus sen 1990 en 1995 vervangende nieuw bouw komen. De beddenreductie hoeft niet te leiden tot vermindering van het erkende aantal specialisten in de ge zondheidsregio Utrecht. De gezondheidsregio Utrecht bestaat uit de in de provincie Utrecht gelegen gemeenten plus de gemeenten Hoeve laken, Nijkerk, Vianen en Woerden. De Utrechtse gemeenten Eemnes, Loos- drecht, Renswoude en Rhenen vallen buiten de gezondheidsregio Utrecht. De omgeving van de vliegbasis Soester berg kan op woensdag 14 september en donderdag 15 september al om zeven uur 's ochtends hinder ondervinden van vroeg startende straaljagers. Een inten sief oefenprogramma voor de Ameri kaanse vliegers van het op Soesterberg gestationeerde 32 ste Tactical Fighter Squadron is de oorzaak van de vroege starts. De vliegoefeningen duren op beide dagen tot acht uur 's avonds. 43 MILJOEN AUTOMOBIELEN OP DE WERELD Het departement van economische zaken te Washington heeft een raming opgemaakt van het aantal motorrijtuigen op de geheele wereld. Volgens deze statistiek waren er begin van dit jaar 43.078.690 motorrijtuigen op de wereld, waarvan er alleen in Amerika al 30.041.292 liepen. Het aantal automobielen was begin 1938 vergeleken bij begin '37 met 2.518.463 toegenomen (de mo torrijwielen dus niet inbegrepen). In de laatste tien jaar is het aantal automo bielen over de geheele wereld met 45% toegenomen, zoodat men thans 1 au to op elke 48 personen telt, hetgeen voor 10 jaar nog maar 1 op 64 was. De Vereenigde Staten hebben met 1 auto op elke 4.5 persoon thans den hoogsten graad van motorisatie van alle landen bereikt. Op de tweede plaats komt Groot-Brittannië en dan volgen Frankrijk, Duitschland, Canada en Australië. De hekkesluiter is Liberia met 1 automobiel op elke 12.821 inwo ners. KONINGIN EMMA KOOR Naar wij vernemen zal door genoemd koor, ter herdenking van den sterfdag van H.M. Koningin Moeder, in studie worden genomen het "Requiem van Verdi". Het geheel zal onder leiding staan van den dirigent, den heer Sjef van de Eer den. MOND- EN KLAUWZEER Op eenige plaatsen in de gemeente is weer mond- en klauwzeer uitgebroken onder het vee. Alle maatregelen om uitbreiding tegen te gaan zijn genomen. GEEN KINDERVERLAMMING Naar aanleiding van de geruchten, als zou op de Molenstraat in twee gezinnen kinderverlamming gesignaleerd zijn, hebben wij ons gewend tot den gemeen tearts, dr. J. G. A. Rupert, die ons verklaarde, geen aangifte van kinderver lamming te hebben gehad en alzoo deze geruchten naar het rijk der fabelen moeten worden verwezen. Sportkroniek CLUBNIEUWS S.E.C. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden voor de competitie van den U.P.V.B.: Veenendaal III - S.E.C. III 1-7. S.E.C. IV - Quick V 6-1. Het 3e en 4e elftal resp. spelende in de res. 2e en 3e klas van den U.P.V.B., hebben met sprekende overwinningen de competitie ingezet.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5