1 r E Slagerij Yan Asch feestelijk heropend illem Van Oosten fotoservice Muziek voor Wies 'Sara' van der Putten College praatte met bewoners Soest-Zuid WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147Soestdijk02155-25942 Nieuwe museum routes Na aanrijding doorgereden Parkeer-zondaars Unieke voorlichtingsshow reisbureau Gert en Frank Masmeyer Cantate Domino-sters gehuldigd Herbestrating Dr. de Yoslaan Molenschot Stenengooiers op A28 Vechtpartij Voetgangerslichten aangevallen Vernielingen in Soesterberg Varens, planten uit de oertijd LIBRIS TOP 10 Tl van de ven Aktiviteiten van 'De Nieuwe Tijd' Groene kursussen Groei en Bloei LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION van de ven W egwerkzaamheden Soesterberg PAARS GEDICHT Met een drukbezochte receptie is de bekende slagerij Van Asch aan de Van Weedestraat vorige week donderdag feestelijk heropend. Een grote schare klanten, vrienden, collega-winke liers en bekenden k wam en vader en zoon Van A sch op de foto met hun gades) van harte gelukwensen met de schitterende zaak, die na de brand van enige maanden geleden een ingrij pendeface-lift heeft ondergaan. De familie Van Asch werd als Foto: Herman van Dam. het ware bedolven onder de bloemen, waarmee de bezoekers hun waardering tot uitdrukking brachten. Vrijdagmorgen gin gen de deuren van de slagerij weer écht helemaal open voor het publiek, dat direct kon kennismaken met een aantal primeurs op vleesgebied zoals het vers gebraden, vacuum-verpakte vlees en andere smakelijke zaken. UUR Bij de VW Soest ligt een nieuwe bro chure met zes fietsroutes en een wan delroute: 235 kilometer fietsen en wandelen over de mooiste weggetjes en fietspaden, langs de aantrekkelijk ste musea en kastelen van de provin cie. De routes zijn gedetailleerd beschre ven. Per route krijgt men informatie over de lengte van de tocht, een be schrijving van het gebied waar de tocht doorheen leidt en de exacte beschrij ving van de paden en wegen die men kan volgen. Van de musea die men op de tocht te genkomt geeft de gids informatie over collectie, openingstijden etc. De bro chure kost f 4,95. Niet alleen deze, maar vele andere fiets- en wandelroutes zijn verkrijgbaar bij de VW Soest. Het kantoor is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer is 12075. Een 29-jarige bewoner van de Buys Ballotlaan in Soesterberg meldde de politie in het weekeinde dat zijn auto was aangereden door een onbekend ge bleven automobilist en daarbij zware schade had opgelopen. Van de "door- rijder" was inmiddels geen spoor te be kennen. Wel kwam vast te staan dat hij in een blauwe auto moet hebben gere den, die aan de linker voorzijde flink beschadigd moet zijn. De politie hield zaterdag j.1. in de win kelcentra controle op de naleving van de parkeervoorschriften in de blauwe zones. Aan de Van Weedestraat en de Zuidpromenade leverde dat in totaal negen processen-verbaal op. Drie vakantiebestemmingen krijgen in de komende winter extra aandacht. In de reiswereld verwacht men grote be langstelling voor Florida, Aruba en Egypte, terwijl ook aantrekkings kracht van de Canarische Eilanden groter zal zijn dan ooit tevoren. Het 'drieluik' kan aldus worden toege voegd aan de al bekende 'winterzon bestemmingen,' maar reisbureau Gerth wil het publiek over de nieuwe bestem mingen graag wat nader informeren. Dat gebeurt op 19 september aanstaan de met een spektakulaire en tegelijk leerzame show. Plaats van handeling is de grote tent, die op 19 september aan de Rubensstraat in Amersfoort wordt opgetrokken. Daar zal de bekende quizmaster Frank Mas meyer de professionele show met film beelden, enkele topattrakties en de nieuwe badmode presenteren. Iedere bezoeker dingt mee naar twee vliegtic kets naar Florida. Voor de avond, waarvoor de toegangs kaarten bij reisbureau Gerth verkrijg baar zijn, kan men bovendien in stands extra informatie inwinnen en bij de uit gang krijgt men ook nog een interessan te dokumentatiemap mee. De avond wordt door reisbureau Gerth verzorgd in samenwerking met Hotelplan, Mar tinair en het Arubahuis. Zondag j.l. werd in de H. Familiekerk in Soest-Zuid het 25-jarig bestaan gevierd van het r.k. dameskoor Cantate Domino, dat ook het "rouw- en trouwkoor" van de kerk is. Ter gelegenheid van het jubileum werd een plechtige eucharistieviering ge houden. Na afloop werden twee leden van het koor, die al lid zijn vanaf het begin, ge huldigd voor hun inzet en hun trouw: de dames R. Korte-Tieland (l.en M. Donse laar-de Bruin. Foto: Herman van Dam. Deze week worden herbestratings- werkzaamheden uitgevoerd bij de nieu we woningen aan de Dr. de Voslaan. Het werk zal tot ongeveer midden vol gende week duren. Daarna zal de be- voorradingsweg vanaf de Albert Cuyp- laan naar Molenschot herbestraat wor den. De Soester politie kreeg vrijdagavond een telefoontje van de collega's uit Zeist, met het verzoek een onderzoek in te stellen naar de jongelui die vanaf een viaduct over de rijksweg A28 in Soes terberg stenen zouden gooien naar de passerende auto's. De politie trof bij het viaduct achter de wijk Gemini inder daad flinke stenen op het wegdek aan. Samen met de Koninklijke Marechaus see werd de omgeving afgezocht naar wimtnv Het was vorige week feest aan de Leeuwerikweg. Mevrouw Wies van der Putten vierde haar vijftigste verjaardag en dat wilden de familie en de buurt weten. Het begon 's ochtends al om halfzeven toen als Sara 's verklede dames achter de woning de jarige een speciaal geschreven lied toezongen. Bij de voor deur stond toen natuurlijk al de traditionele Sara. De rest van het gezin, bestaande uit echtgenoot, de 22-jarige dochter en de zoon (19) hadden tevens een groot spandoek met de tekst 'Sara is gearriveerd, dus Wies van harte gefeliciteerd' in de tuin ge hangen. Rond een uur of half elf werd een klein straatfeestje gebouwd. Toen kwam een ingehuurde man muziek spelen met zijn pie- Foto: Herman van Dam. rement. "Het is met muziek begonnen en met muziek geëin digd, glunderde Wies van der Putten. 's A vonds speelden een aantal leden van het Soester Muziek Gezelschap, waar mijn dochter ook bij speelt, enkele liedjes. Het was ontzettend leuk. Je weet dat er iets gaat gebeuren, maar wat ze allemaal gedaan hebben is te gek. Toen de fotograaf kwam vond ik het een beetje spannend worden, en eerlijk gezegd sta ik nu weer een beetje te trillen. Ze zeggen dat je vijftigste verjaardag een dag is om nooit te vergeten. Nou, dat is echt zo,aldus Wies 'Saravan der Putten. De politie kreeg in de nacht van zater dag op zondag het verzoek tussenbeide te komen bij een vechtpartij in een café aan de Stadhouderslaan, waar men om onduidelijke redenen met elkaar op de vuist was gegaan. Ter plaatse trof de po litie - die assistentie had gekregen van vier Baarnse collega's - een 39-jarige Amersfoorter aan, die een klap op zijn hoofd had gekregen. Als vermoedelijke dader werd een 29-jarige plaatsgenoot van het slachtoffer aangewezen, maar deze bekende niet en geen van de café bezoekers wilde of kon een verklaring afleggen. De gewonde man werd per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis de Lichtenberg, in gezelschap van een vrouw die - mogelijk door de ontstane opwinding - een aanval van hyperventilatie had gekregen. de vermoedelijke daders, echter zonder resultaat. Wel werden twee knapen aan gesproken, die beweerden dat de da ders afkomstig waren uit de wijk Apol- lo. Ook die aanwijzing leidde niet tot succes. Een aantal bewoners van Soest-Zuid heeft een ontmoeting gehad met het voltallige College van Burgemeester en Wethouders en een leger ambtena ren. Dat gebeurde vorige week woens dag tijdens een informele bijeenkomst in gebouw De Rank aan de Soester bergsestraat. Hoewel de gemeente op het oog in de meerderheid was, kwamen naar schat ting veertig tot vijftig belangstellenden naardeinfo-avond toe. De bijeenkomst was tevens een mogelijkheid voor de nieuwe inwoners van Soest-Zuid ken nis te maken met het gemeentebestuur. Het College had de nieuwe Soesters in een brief uitgenodigd. In De Rank bleek dat de gemeente had geleerd van eerdere gesprekken met bewoners van bepaalde woonwijken. Toen was het College opgesteld in een soort van fo rum, nu konden de bewoners direct naar de betreffende wethouder of amb tenaar stappen voor hun vragen, grie ven en problemen. Daarmee maakte het College een goede zet en kwam het Foto: Herman van Dam. eindelijk letterlijk en figuurlijk dichter bij de bevolking te staan. Het was in dat opzicht alleen opmerkelijk dat uitgere kend twee dagen voor de gespreks- avond de Soesterbergsestraat werd opengebroken, waardoor De Rank niet voor iedereen even makkelijk was te be reiken. Ook dat zal door het College zijn 'meegenomen, evenals tal van an dere kleine en grote zaken. De politie werd in de nacht van z op zondag gealarmeerd omdat een man de strijd had aangebonden met de voet gangersverkeerslichten op het kruis punt Koningsweg/Clemensstraat. Hij ging ze met stenen te lijf. De politie mannen troffen ter plaatse inderdaad een 19-jarige Soester aan, die nog aan het stenen gooien was. Er waren inmid dels twee units kapot. De Soester werd aangehouden en bleek in ruime mate te hebben genoten van alcohol. Hij kreeg een proces-verbaal. De politie stelde in de nacht van zater dag op zondag een onderzoek in aan de Kampweg in Soesterberg. Daar hadden voorbijgangers een groepje van vier jongemannen gezien, die vernielingen pleegden. Al vaker zijn daarover klach ten bij de politie binnen gekomen. Nu was de abri bij het officierscasino onder handen genomen en hadden de daders de bloembakken bij het monument ge plunderd. Van de daders was overigens geen spoor meer te vinden. De eerste echte varens ontstaan in het Onder-Carboon, ongeveer 310 mil joen jaar geleden. Varens hebben de mens altijd geïntrigeerd, niet in de laatste plaats omdat ze nooit bloemen vormden. Daarom werden ze ook wel "cryptogamen" genoemd ("verborgen bloeiers"). ■■■■■- VAN DEZE WEEK FICTION 1(1) Milan Kundera De ondraaglijke lichtheid van het bestaan 35,50 2. 3) Oriarta Fallaci Een man 14,90 3. 2) Gabriel Garcia Marquez Liefde in tijden van cholera 22,90 4. Maarten 't Hart De steile helling 26,50 5. 5) Roald Dahl Boekhandelaar en de chirurg 16,90 6. 4) Marilyn French Ruimte voor vrouwen 14,90 7. 7) Keri Hulme Kerewin 25,- 8. 9) RobertLudlum De Icarus- intrige 29,50 9. 8) Isaak Bashevis Singer De magiër van Dublin 15,— 10. Willem Frederik Hermans DinkyToys 14,90 i Winkelcantfufn "Hartje-ZukJ" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel Tegenwoordig zijn varens zeer geliefd, zowel als tuinplant als kamerplant. Hun grootste schoonheid is dan ook gelegen in de enorme variëteit in bladvorm en bladkleur. De eerste Groei en Bloei le zing in het seizoen '88-'89 wordt ver zorgd door de heer van Dam uit Sassen- heim. Op 20 september a.s. staat de bo venzaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg weer tot onze beschik king. De lezing begint om 20.00 uur, maar de bibliotheek is reeds om 19.30 uur geopend. De meeste varens houden van vocht en schaduw en groeien bij voorkeur in bos sen onder of in de bomen. Men kan ze grofweg verdelen in de epifytisch en de terrestrisch groeiende soorten. Uit bei den groepen worden varens voor de ka mer- en tuin-kultuur gekweekt. Varens zijn een veelzijdige plantensoort: uitste kende bodembedekkers voor diepe schaduw, sterke, fraaie bladplanten voor de huiskamer en ook voor het bloemschikken wordt varenblad tegen woordig veel gebruikt. Minder bekend is het drogen van varens (b.v. zwaardva ren) die in een ruime, kelkvormige vaas gezet een fantastisch effekt geven. Re serveer eens een gedeelte van de tuin voor wat varens en voorjaarsbloeiende bolgewasjes. U zult versteld staan van het resultaat. De heer van Dam kan er alles van vertellen. Varens laten zich vrij gemakkelijk ver meerderen door scheuren en stekken. Ook zaaien behoort tot de mogelijkhe den, maar het duurt vrij lang, voor som mige soorten (zoals de Osmunda Rega- lis zelfs) 3 jaar, voordat er sprake is van nieuwe varenplanten. Annebet Stam, een bekend schilderes/kunstenares, heeft op haar kalender eens geschreven: "de varens komen als vraagtekens de grond uit." Zeker is, dat met een natte zomer als deze de varens zich in uw tuin prima zullen voelen.' Lezingen van Groei en Bloei zijn voor niet-leden toe gankelijk tegen een vergoeding van f 3,—. Datum: dinsdag 20 september, Medisch Centrum Nieuweweg, aan vang lezing 20.00 uur. Stichting "De Nieuwe Tijd" stelt zich tot doel: het uit de taboesfeer halen van paranormale zaken. Daarnaast wil zij een klankbord zijn voor mensen met paranormale ervaringen of belangstel ling. Sinds kort beschikt "De Nieuwe Tijd" over een eigen werk/praktijk ruimte, die op 17 september aanstaan de officieel in gebruik zal worden geno men. In deze ruimte worden onder meer de volgende aktiviteiten georga niseerd. Ontwikkelingsgroepen Vanaf 23 september vinden er om de 14 dagen zogeheten Ontwikkelingsgroe pen plaats. Deze bijeenkomsten zijn be stemd voor hen die aan de ontwikkeling van hun eigen paranormale vermogens willen werken. Hierbij komen onder meer psychometrie en telepathie, vi sualisatie-, aardings-, ontspannings- en meditatie-technieken aan de orde. Het maximum aantal deelnemers aan een Ontwikkelingsgroep is 10. De kosten bedragen - voor 10 bijeenkomsten - f 100,- tot f 125,-. Huiskamerbijeenkorasten Deze zijn bedoeld als gespreksgroepen voor 5 tot 6 deelnemers, die onder des kundige begeleiding met elkaar para normale ervaringen kunnen uitwisse len. De eerste bijeenkomsten zijn op donderdag 22 september van 14.00 uur tot 16.00 uur en op maandag 26 sep tember van 20.00 uur tot 22.00 uur. De kosten hiervoor bedragen f 5,- per bij eenkomst. Individuele begeleiding Via de stichting kan men een individu eel consult krijgen, wanneer men vra gen of problemen heeft met betrekking tot de eigen spirituele ontwikkeling. Te vens kan men bij de stichting terecht voor Intuïtieve massage, magnetiseren, aura-, Chakrahealing e.d. Nieuwe uitgave "De Nieuwe Tijd" verzorgt een aantal uitgaven. Naast 'Aurora' (spiritueel geïnspireerde gedichten) en 'Leren le ven, leren lijden, een hele kunst' ver scheen 'Levensstroom', een geluidscas sette met teksten (evenals de andere uitgaven van de hand van de blinde dichteres Annema Raven), omlijst met zeegeluiden en harpmuziek. De casset te is te bestellen door overmaking van f 15,- (incl. verzendkosten) op Post bankrekening 3.33.58.53 ten name van stichting "De Nieuwe Tijd" te Soest, onder vermelding van de titel. Open huis Op zaterdag 22 oktober kan men per soonlijk kennis komen maken met het werk van de stichting "De Nieuwe Tijd" en met de medewerkers. Van 14.00 uur tot 16.30 uur is er open huis in de werk ruimte aan de Ereprijsstraat 48 te Soest. Inlichtingen: tel. 18925. Op veler verzoek starten we dit nieuwe seizoen met een bloemschikkursus voor beginners. De kursus zal (afhankelijk van de wensen van de kursisten) mini maal 5 en maximaal 6 avonden duren. De vaste kursusavond is donderdag en we beginnen om 20.00 uur. Mevrouw Amesz is de docente en zij zal in eerste instantie basistechnieken en bloemschikmaterialen bespreken: hoe worden slappe bloemstengels op draad gezet, hoe kan men de houdbaarheid van een boeket of bloemstuk verlengen, wat is de basis voor een stevig bloem stuk etc. Mede aan de hand van de vorm van bloemen zal worden uitgelegd hoe bloemen gearrangeerd kunnen worden op ronde, lage, hoge, vierkante of lang werpige schalen en vazen. Ook de klas sieke Biedemeyer en eenvoudige, maar feestelijke tafelversieringen komen aan bod. Aan het einde van deze kursus zult U al heel goed in staat zijn Uw eigen schikwerk te maken. Eigen ideeën van de kursisten worden op hoge prijs gesteld. Suggesties in die richting zijn o.a.versiering van een (ca deau te geven) fles wijn, het kombine- ren van materiaal uit eigen tuin met het bloemistenassortiment, het herkennen van de versheid van bloemen etc. De eerste kursusavond zal plaatsvinden op 6 oktober a.s. in de Gemeentekwe kerij aan de Molenstraat. De andere da ta zijn: 13 en 27 oktober, 3,10 novem ber en eventueel ook nog 17 november. De kursuskosten bedragen voor leden van Groei en Bloei f 10,- per avond; niet-leden f 12,50. De bloemen dient U zelf mee te nemen. Geeft U zich voor deze kursus op bij Irma Endendijk, tel. 17383. (bij voorkeur bellen tussen 19.00- en 20.00 uur). In het vooijaar van 1989 volgt er nog een speciale bloemschikkursus voor meer "gevorderden": feestelijke tafel versieringen maken. Inlichtingen over de kursus (of eventuele opgave ervoor) ook bij Irma Endendijk. M 1Stephen Hawking Het heelal 29,90 2-( 2) Ben de Graaf De triomftocht van oranje, EK '88 24,90 3.( 3) Jan Kuitenbrouwer Turbotaal 14,90 4.( 5) Jos Brink Bouwen met puin 19,90 5-( 4) Bart Vos Hymalaya dagboek 29,50 6-( 6) Simon Schama Overvloed en onbehagen 59,90 7.(- -) RogerNelson Prince, de biografie 24,90 8. 7) Robert Hughes De fatale kust 55,- 9-( Louise L. Hay Je kunt je leven helen 29,50 10. Dambmann Met Edmund Hillary door de Hymalaya 39,90 Libris. De Complete Boekhandel. WWwtoantnjm "HadpZud" - Tel. 12419 In de periode 14 tot en met 29 septem ber worden herbestratingswerkzaam- heden uitgevoerd op het Zeisterspoor en de Kol. van Royenweg. Vanuit Soesterberg kan men tot de Du- moulinkazerne komen en vanaf Doorn tot aan de Tankwerkplaats. Bakstenen poortgebouw uit 1876 voor R.K. begraafplaats aan de Dalweg. Van zeer grote waarde voor de nederzettingsgeschiedenis. Het poortgebouw dat niet cen traal staat is van grote architectuur-historische betekenis vanwege type en bouwstijl (neo-gotisch) en gaafheid van hoofdvorm en detaillering. Siermetselwerk in de vorm van een cordonlijst ter hoogte van de vensters op de begane grond. Gekante strekkenlaag ter markering van het trasraam dat uitspringt. De gevels zijn voorzien van sierankers. Links in de blinde nis bevindt zich een gevelsteen waarop: "Eerste steen gelegd door de leden van het R.K. Kerkbestuur W. Steenhoff, I. Kok, G. van Logtenstein, D. van den Dijssel, W. v. Roomen. Den X augustus MDCCCLXXVI." Ga je mee kijken naar de dood? De dood in zwart/wit metz'n lelies en kraaien op hoge hoeden. Laten we de dood niet groter maken dan ze is, de haat is dodelijker de onverschilligheid is dodelijker de jaloezie is dodelijker de onherstelbaarheid is dodelijker de schuld is dodelijker de eenzaamheid is meer dan de dood dag dood/dodeke/dood. Kom, ga je mee kijken? J.V,

Soester Courant | 1988 | | pagina 9