sporters ft v sportkwis 1988 Japans eten in De Soester Duinen 'Facelift' voor warme bakkerij Van Leek Rabobank Q cïOudeEnghe V y f, WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 Winkel vernieuwd en vergroot CDA gestart met reizende soos Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Woensdag 9 november Voor alle jeugdafdelingen van Sportverenigingen in 't Gooi, Eemland en de Vechtstreek Eerste prijs fl. 500- voor de clubkas Sportkwiskampioenschap Rabobank voor jeugd van sportverenigingen k 4 j GRAFSCHRIFT VOOR EEN DICHTER Raad van Kerken organiseert thema-avond over 'Aids' Voor een GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" f 29,50 Koolfilter Vorstenlanden moet van VROM worden aangepast Oud-Soester uit onderwijs Ook ANBO-Soest in geweer tegen bezuinigingen ouderen-welzijn Wie in de afgelopen dagen een bezoek heeft gebracht aan de bekende warme bakker Van Leek zal het opgevallen zijn dat er in de bakkerswinkel aan de Beukenlaan 46 met man en macht werd gewerkt aan een ingrijpende ver bouwing. De klanten ondervonden het betrekkelijke ongemak dat ze in de bakkerij - achter de winkel - moesten zijn om hun brood of gebak te kopen. Bakker Wim van Leek en zijn echtge note Henny hadden er uiteraard zelf de meeste hinder van, maar ze hadden het er graag voor over, want uit de verbou wing verrijst in korte tijd een moderne, uiterst fraaie bakkerswinkel met een volledig vernieuwd interieur. Een gun stige bijkomstigheid is dat het winkel oppervlak ook met enige vierkante me ters wordt uitgebreid, zodat er voor de klanten meer ruimte is. "Tot nu toe was het zo dat er zeg maar vijf mensen bin- .nen konden staan, en de rest moest bui ten op zijn beurt wachten," aldus bak ker Wim van Leek. Hij overdrijft niet, want de bakkerswinkel heeft over klan dizie bepaald niet te klagen. De verbouwing leidt ertoe dat het vers gebakken brood op een nog aantrekke lijker manier wordt gepresenteerd. Het groeiende assortiment - de nog altijd toenemende vraag naar allerlei soorten brood die wat verdergaan dan het sim pele halfje wit of heel gesneden bruin - maakte dat noodzakelijk. Er komen meer broodrekken in de winkel en bo vendien wordt er een speciale broodjes- toonbank geïnstalleerd. Ook komen er nieuwe, royale vitrines voor het gebak en de chocolade. Verder komt er een oventje te staan waarin bijvoorbeeld croissants en saucijzebroodjes warmge- maakt kunnen worden terwijl de klant wacht. Halve eeuw Na tien jaar was de winkel wel weer eens aan een nieuw interieur toe, aldus Wim van Leek, die sinds 17 jaar het edele ambacht aan de Beukenlaan uitoefent. Voor hem deed zijn vader hetzelfde ge durende een periode van maar liefst 34 jaar. De zaak bestaat dus al ruim een halve eeuw en is dan ook niet meer uit Soest weg te denken. In de loop der jaren heeft zich in het brood-assortiment een duidelijk ver schuiving voorgedaan, constateert de warme bakker van de Beukenlaan. "Er komen steeds meer soorten en dat zal zo nog wel even doorgaan." Van witbrood is de smaak van de consument steeds duidelijker in de richting van bruin- en volkorenbrood gegaan, en vooral de meergranen-broodsoorten - al dan niet voorzien van allerlei soorten zaadjes die het brood een eigen specifieke smaak meegeven - nemen nog steeds in popu lariteit toe. Bovendien zijn de mensen attenter op "gezond" brood, dat bij voorbeeld genoeg vezels bevat. "Het brood is in de loop der jaren wel een stuk bewerkelijker geworden. "Het kost meer tijd; maakte je vroeger bij voorbeeld drie soorten deeg, nu zijn het er toch al gauw tien," vertelt Wim van Leek. Hij heeft het instrumentarium in de bakkerij dan ook onlangs nog uitge breid met een nieuwe deegmachine. Ontbijtkoek en beschuit Een bijzonderheid is dat bakker Van Leek alles zelf maakt, óók ontbijtkoek en beschuit, die uiteraard een stuk sma kelijker zijn dan de fabrieksprodukten. Hij beschouwt het vooral als een hobby om deze zaken zelf te maken. "Maar het is inderdaad erg lekker." Dat hij - zoals de meeste warme bakkers - 's morgens al om vier uur uit de veren moet heeft hij er graag voor over. Hijzelf is meestal in de bakkerij te vinden; echtgenote Hen ny neemt - met de gewaardeerde assis tentie van verkoopster Joke Kooy - doorgaans de winkel voor haar reke ning. Tot en met morgen vindt de verkoop nog plaats vanuit de bakkerij achter de winkel. Vrijdagochtend 23 september, om half negen, gaat de deur van de nieuwe winkel weer open en worden de klanten onthaald op een aantal aan trekkelijke reclame-aanbiedingen (zie ook de advertentie elders in deze krant). Zo lang de vooraad strekt krij gen de klanten ook een aardig presentje mee ter gelegenheid van de heropening. De "warme bakker" aan de Beukenlaan 46 is alle dagen geopend van half negen tot kwart voor een en van half twee tot zes uur. Op zaterdag gaat de winkel al om acht uur open, tot drie uur 's mid dags. Fred Klinkhamer en Mieke Klinkhamer introduceren Oosterse gerechten De culinaire liefhebber kan sinds kort op ontdekkingsreis in restaurant De Soes ter Duinen. Voortaan bestaat iedere dinsdag op gezette tijden de mogelijkheid om bij Fred en Mieke Klinkhamer aan tafel te gaan voor heerlijke gerechten uit de Japanse keuken. En daarvoor hoeven bij de gastronoom aan de Soesterbergse- straat geen astronomische bedragen neergelegd te worden. "Op zoek naar nieuwe activiteiten be sloten we iets te doen wat in Midden- Nederland niet verkrijgbaar is. Je komt dan automatisch in de buitenlandse keuken terecht en dan zie je dat alle lan den zijn vertegenwoordigd, behalve Ja pan," verklaart Fred Klinkhamer zijn opmerkelijke keuze die op veel fijn proevers een uitdagend effect moet hebben. "De bedoeling is dat we het rustig opstarten. Het heeft zijn tijd no dig om bekendheid te krijgen. Zelf heb ik goede verwachtingen. Het is vooral interessant voor zakenmensen en na tuurlijk ook voor hen die vaak uit eten gaan. Op een gegeven moment weet je niet meer wat je moet eten en dat wil je wel eens wat anders, iets nieuws. Per soonlijk heb ik goede bevindingen met de Japanse keuken, en dat mag je als een objectief oordeel opvatten. Op di verse plekken in Nederland heb ik Ja pans gegeten en ik ben ook in Japan ge weest. Een uitgebreide menukaart moet je niet verwachten, maar datgene dat we bieden voldoet ruimschoots aan de verwachtingen die je mag stellen. De gasten hebben de keuze uit drie voorge rechten, twee hoofdgerechten en drie nagerechten. Het is een nevenactiviteit, de rest gaat gewoon door." Kimono Vlaggen en andere attributen voor de inrichting zal Fred Klinkhamer niet in De Soester Duinen aanbrengen. "Nee, geen tierelantijntjes en flauwekul. Om de tafel te dekken hebben we wel spe ciaal Japans servies aangeschaft. Naar goed Japans gebruik krijgen de gasten een warm doekje om hun handen even tueel schoon te maken en natuurlijk lig gen de eetstokjes op tafel. Ook krijgen ze van het huis een glaasje pruimenwijn aangeboden. Dat is een beetje een zoete wijn die in Japan ook op tafel komt. Het zou misschien leuk zijn als ik een Japan se vrouw zou kunnen vinden, die dit in kimono gaat begeleiden. Dat doe ik nu nog zelf, nee niet in kimono." "Het specifieke van de Japanse gerech ten is de smaak. Je krijgt geen bord vol met eten, maar een mooi gedresseerd bord. De presentatie is belangrijk. Het ziet er smakelijk uit en het gaat niet zo zeer om de kwantiteit, maar om de kwa liteit van het eten. Er zitten dure gerech ten in verwerkt. De keuken is er erg druk mee, vooral met de voorbereiding. Het opmerkelijke is de fijngevoeligheid waarmee de maaltijden worden bereid. De kok heeft zich enorm verdiept in de Japanse keuken. Het is voor hem na tuurlijk ook een uitdaging om in een an dere cultuur te graven. Het geeft aan dat hij een goede vakman is." Sukiyaki De namen van de Japanse gerechten in restaurant De Soester Duinen doen weinig tot niets vermoeden over het geen men krijgt voorgeschoteld. De uit leg op de menukaart brengt daarente gen alras de smaakpapillen in beroe ring. Sukiyaki is wellicht een bekend ge recht voor de doorgewinterde culinaire fan. Volgens Fred Klinkhamer is su kiyaki in elk geval het gerecht dat de toerist in het land van de rijzende zon over de tong krijgt. Sukiyaki wordt aan tafel bereid en bestaat uit dunne plakjes geroosterd vlees, diverse groenten en (kleef)rijst. Het andere hoofdgerecht, dat De Soester Duinen biedt, is tempu ra. Dat zijn stukjes vis en groente die door een bloembeslag worden gehaald en gefrituurd worden opgediend. Ver der krijgt de gast scampi's, gingkono- ten, paprika, ui, champignons, zoete aardappels, aubergine en vers gehakte gember erbij geserveerd. Bij de voorge rechten kan men kiezen uit gestoomde Voor een betaalbare prijs kan men ie dere dinsdag Japans eten bij Fred en Mieke Klinkhamer in De Soester Dui nen. Foto: Herman van Dam. eiersoep, koude kip en gemarineerde stukjes kip. Na het hoofdgerecht kun nen de liefhebbers nitsumane, green tea of sake (warme rijstwijn) bestellen. Vegetatie "De Japanner houdt van voedsel uit de zee," weet Fred Klinkhamer. "Bij Japan komen warme en koude stromingen sa men waardoor je een heerlijke vegetatie in het water krijgt. In Japan eten ze bij wijze van spreken duizenden soorten zeewier, dat is voor hen de groente." Japans eten in De Soester Duinen kan elke dinsdag van 12.00 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 21.00 uur. Het is niet overbodig om te reserveren. Op grote groepen zijn Fred en Mieke Klinkha mer voor wat betreft de Japanse gerech ten niet berekend, maar dat is ook niet de bedoeling. "Het moet exclusief blij ven. In een intieme sfeer komen de Ja panse maaltijden het best tot hun recht," vinden ze. Ze besluiten dan ook met de woorden 'Do Itashimashite'. Of tewel: 'Hartelijk welkom'. Al weer jaren geleden startte de CDA- fraktie en het CDA-bestuur de zoge naamde 'sozen'. Wisselend in Soest en Soesterberg konden bevolking en be langengroepen maandelijks terecht op de soos om wensen, opmerkingen en of vragen te ventileren bij leden van de CDA-raadsfraktie en het CDA-be stuur. Naast deze vaste ontmoetingsgelegen heid is het CDA gestart met een zoge naamde "reizende soos." In de afgelo pen jaren werd het steeds duidelijker dat bevolkingsgroepen, instellingen en verenigingen er behoefte aan hadden rond hun specifieke zaken te praten met de CDA-fraktie. Vandaar dat bestuur en fraktie het idee van een reizende soos hebben opgepakt. De reizende soos heeft als bedoeling de gelegenheid te geven vragen en/of problemen het CDA voor te leggen om zodoende met elkaar van gedachten te wisselen. Dit om de besluitvorming van de raadsfrak- tie in de gemeenteraad nog verantwoor der en overwogener te doen plaatsvin den. Ook om over nog meer informatie te kunnen beschikken, welke nodig is om tot verantwoorde besluitvorming te komen. De reizende soos is oproepbaar d.w.z. dat groeperingen uit de Soester bevolking een afspraak kunnen maken voor een ontmoeting. Dat kan via de vi- ce-voorzitter van het CDA, J.D. v.d. Arend, tel. 19051. Dinsdag 30 augustus j.I. trok het CDA naar bestuurders van winkelgroep "Hartje-Zuid." In een open sfeer kwa men diverse zaken rond het winkelge bied Soest-Zuid aan de orde. Er werd van gedachten gewisseld over de par- keerproblematiek, de ontwikkeling van de uitbouw van het winkelcentrum Hartje Zuid, tegen het licht van het tweepolig winkelbeleid in Soest. Raads leden, wethouders en bestuursleden van het CDA werden geconfronteerd met de wensen en behoeften van de winkeliers in Soest-Zuid. Zo kon samen van gedachten worden gewisseld en in formatie worden overgedragen, die no dig is om tot een verantwoorde besluit vorming te komen betreffende de ont wikkelingen van het winkelgebied. Ondertussen is er reeds een tweede aanvraag binnengekomen voor deze "reizende soos". Op 27 september a.s. zal de raadsfraktie en het bestuur een ontmoeting hebben met de bestuurders van winkelkring Van Weedestraat. Fraktie en bestuur van het CDA conclu deren nu reeds dat de gekozen formule in een behoefte voorziet en bij zal dra gen tot een zo optimaal mogelijk con tact met de bevolking. Inlichtingen en deelnemingsformulieren bij alle kantoren van de Rabobank. KANTOREN: KERKPLEIN 9 - KONINGINNELAAN 28 SOESTERBERGSESTRAAT 14 - SMITSWEG4 TAMBOERIJN 3, OVERHEES TELEFOONNUMMER VOOR ALLE KANTOREN 1 2568 De Rabobank in 't Gooi, Eemland en de Vechtstreek organiseren voor de tweede keer een Sportkwis in "De Si- nger" te Laren op 9 november 1988. De meer dan tweehonderd vereniging en met jeugdige sporters in de leeftijd t/m 12 jaar krijgen een dezer dagen van de Rabobank materialen om mee te do en met de voorronde voor deze Sport kwis. Vorig jaar leverden meer dan 70 verenigingen hun oplossingen in, waarna een deskundige jury 18 verenig ingen selecteerde voor de finale in "'t Spant" te Bussum. In een spannende finale werd vorigjaar de Voetbalvereni ging Eemnes (26 punten) derde, de Tafeltennisvereniging Bijmaat uit Hui zen (28 punten) werd tweede, maar de absolute uitblinker was toen toch wel de Tennisverenigingen uit Huizen met 33 punten. Alle sportverenigingen met minimaal 20 jeugdleden (jongens en meisjes) in de leeftijd t/m 12 jaar met hun jeugdle- id(st)ers. Om via de voorronden in de finale te komen moet men 10 verschill en in een tekening opzoeken en een le uke tekst bij deze tekening verzinnen. Mocht men er niet in slagen door deze voorronde te komen, dan krijgen alle deelnemende verenigingen voor de ki nderen in ieder geval een leuke attentie. De 18 beste verenigingen worden door een deskundige jury geselecteerd aan de hand van de 10 gevonden verschillen en wanneer nodig aan de hand van de gemaakte zin. De winnende vereniging en gaan vervolgens op 9 november naar Laren om in "De Singersamen met hun supporters (ruim 500 kinderen) te strijden om de titel, de kampioensbeker en de hoofdprijs van f 500,-. De finale Judith Bosch en Dick Passchier zullen weer de leiding op zich nemen om alles in goede banen te leiden. Tussen de div erse ronden zal het duo Circus Custers optreden en ook hun bekende numme rs ten gehore brengen. Bij de Sportkwis worden vragen gesteld over takken van sport zoals voetbal, schaatsen, tennis, atletiek etc., terwijl ook een behendigheidsspel voor punten kan worden. Alle deelnemers aan de voorronde krij gen in ieder geval een leuk herinnering toegezonden. Iedere vereniging die in de finale uitkomt, wint altijd minimaal f 100,- voor de clubkas en krijgt een teg emoetkoming in de reiskosten. De winnaar ontvangt een cheque van f 500,- voor de clubkas plus een fraaie kampioensbeker, nummer twee en drie respectievelijk f 400,- en f 300,-. Het totaal te winnen prijzenbedrag is maar liefst f 2.800,-. Inlichtingen over deze Sportkwis kan men krijgen bij de plaat selijke Rabobank. De R.K. begraafplaats aan de Dalweg is verdeeld in rechthoekige vakken en kwam al in 1828 voor in een kadastrale akte. Halverwege de begraafplaats staat aan de noordzijde van de centrale as een treurbeuk en aan de zuidzijde een hardstenen kruis op gemetselde voet. Langs iedere lange zijde van het kerkhof staat een rij lindebomen. Het oudste graf(?) op deze plek is de grafkelder van de familie Veenhuizen uit 1876, voorzien van een hardstenen monument met wapenschild en door een kruis bekroond, om geven door siersmeedijzeren hekwerkje voorzien van papaverbollen. Papaverbollen zijn symbool van eeuwigdurende slaap. Uit groeiende onrust om ooit nog ergens in veiligheid aan te komen. Alles is er. Ik zoek het hier. Verder geen leed. Daar is maar één land dat mijn land kan zijn. Landschap voor een dode meneer. Alle vlees is als gras of Het knekelhuis op de dodenakker. Dat overkomt iedereen wel. Zwart op wit. De Katharen Komen. J.V. Dinsdag 27 september in de Open Hof Op dinsdag 27 september vindt in de Open Hof aan de Veenbesstraat een thema-avond plaats over "Aids", georganiseerd door de werkgroep- Aids van de Raad van Kerken Soest. De bijeenkomst is een plaatselijk ver volg op de consultatie die de landelijke Raad van Kerken diLvoorjaar heeft ge houden, waarbij aan de lid-kerken di verse aanbevelingen zijn gedaan. Tijdens de bijeenkomst wordt uitge breid voorlichting verstrekt over vragen als: wat is Aids eigenlijk, hoe verspreidt de ziekte zich, en vooral: hoe verspreidt zij zich niet? Het onderwerp wordt be licht door een aantal sprekers, zoals me vrouw Meijer, als arts infectieziekten- bestrijding verbonden aan de GGD- Eemland, die met name op deze vragen zal ingaan; dokter B. Nicolas, voorzitter van de gemeentelijke commissie Ge zondheidszorg, die zal spreken over de gevolgen en ontwikkelingen op plaatse lijk niveau; en drs. Laernoes, werkzaam als ziekenhuispastor in Amsterdam, die met name de rol die de kerken zouden kunnen of moeten spelen zal belichten. Gevolgen De ontwikkelingen rond de Aids-pro- blematiek zijn de afgelopen tijd zeer snel gegaan. De ziekte grijpt in hoog tempo om zich heen en heeft verregaan de gevolgen. Daarbij moet niet alleen worden gedacht aan hen die de ziekte hebben of zullen krijgen, maar aan de gehele samenleving. Er zal dan ook een zwaar beroep worden gedaan op de me dische zorg, maar ook op hen die bin nen de kerken, in parochies en gemeen ten, belast zijn met de pastorale zorg, om nog maar niet te spreken van de mensen in de directe omgeving van Aids-patiënten. Volgens de werkgroep- Aids valt niet aan te nemen dat de snel om zich heen grijpende ziekte halt zal houden bij de gemeentegrenzen van Soest en is het daarom van belang ook in Soest er aandacht aan te besteden. Omdat het thema eigenlijk iedereen aangaat, aldus de werkgroep, wordt een ieder uitgenodigd aan deze avond deel te nemen. Inlichtingen kan men verkrijgen op tel. 20662. BAR EETCAFE Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend dagmenu £10.- (behalve op zaterdag en zondagl^^" tevens geschikt voor partijen tot 40 personen. Ook diners a la Carte Beleef het mee: m een gezellig ga BITTER-UURTJEl vanaf 17P° uur Ae hele we.eh -end qeop1 Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 Kleine overwinning stichting bewonersbelangen Vorstenlanden moet extra voorzienin gen treffen tegen stankoverlast. De adviseur beroepen milieubeheer van het ministerie van VROM heeft dat geadviseerd aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State. Het cateringsbedrijf aan de Beaufort- laan in Soestduinen heeft weliswaar een actief koolfilter, maar die voldoet vol gens mr. G.J. Menke van vrom niet op timaal. De luchtsnelheid door de filter bedraagt nu 1,6 meter per seconde. Dat is ongeveer zes keer hoger dan is toege staan. De lucht verlaat de afvoerpijp momenteel met een snelheid van 14,2 meter per seconde. Dat is nog net bin nen de toelaatbare grens. De hoogte van de pijp (15 meter) voldoet volgens de adviseur eveneens aan de eisen. De stichting bewonersbelangen Soest duinen heeft met dit advies een kleine overwinning geboekt in de strijd tegen de vestiging van bedrijven in de woon wijk. De kans dat de Raad van State het verzoek de hinderwetvergunning voor Vorstenlanden te schorsen honoreert is gering. De argumenten die de stichting daarvoor aanhaalt worden door de ad viseur van VROM verworpen. Zo is hij van mening dat de vestiging van Vorstenlanden in Soestduinen niet in strijd is met het geldende bestem mingsplan en de bestaande bodemver ontreiniging is voor hem evenmin reden tegemoet te komen aan het verzoek van de bewoners. "Bij eventuele sanerings activiteiten zal de vergunninghouder zelf het risico voor de continuïteit van zijn onderneming dragen. Het verzoek om schorsing kan mijns inziens derhal ve niet worden ingewilligd," schrijft Menke in zijn advies. De verkeersover last kan daarin ook geen verandering brengen. Het aantal transportbewegin gen bij Vorstenlanden is beperkt en het cateringsbedrijf kan niet verantwoor delijk worden gesteld voorde verkeers bewegingen van en naar andere bedrij ven in de omgeving. Wel moeten de voorschriften ter beper king van de stankoverlast worden aan gevuld. De koolfilter van Vorstenlan den zal derhalve worden aangepast. Woensdag j.I. nam onze voormalige plaatsgenoot, de heer A.E. v. Eeden afscheid van het onderwijs. Zelf door liep hij als leerling met succes vele scholen en eindigde hij als Inspecteur van het basisonderwijs. Naast inspecteur was hij godsdienstle raar en candidaat tot de Heilige Dienst. In gezelschap van zijn moeder, vrouw en kinderen nam hij afscheid van zijn werkkring. Naast hoofden van scholen en onderwijzers waren verschillende hoge ambtenaren gekomen. Allen spraken hartelijke woorden van dank en waardering. Een kinder-zangkoor uit Putten gaf vele liederen ten beste. Tot slot een vriendelijk woord van mevr. de Ruiter, de onderwijzeres in zijn kinderjaren. Na de commissie Ouderenbeleid heeft ook de afdeling Soest van de ANBO, de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen, haar stem verheven tegen de voornemens van het College van B. W. om 28.000 gulden die de gemeente tot dusver uittrok voor de warme- maaltijdvoorziening en de personen- alarmering over te hevelen naar de rijksbijdrage voor het flankerend be leid. Het ANBO-bestuur, bij monde van voorzitter mevrouw Oranje en secreta ris De Roos, wijst het College erop dat het, indien het de gemeente ernst is een ouderenbeleid te voeren, onjuist is de kosten daarvan geheel af te schuiven op andere geldgevers. "Van een eigen be leid blijft dan weinig over, tenzij u meent hiermee 'doeltreffend in te spe len op mogelijkheden van flankerend ouderenbeleid', aldus het bestuur, daarmee fijntjes het beleidsprogramma van de gemeente citerend. Het ANBO-bestuur wijst er verder op dat voor zover bekend geen van de doelstellingen die in dat programma verwoord zijn - verdere coördinering ouderenwerk, het uitbouwen van de wijkfuncties van de verzorgingstehui zen, de bevordering van de 24-uurs zorg, het tot stand brengen van de ver pleeghuisfunctie en van een verzor gingsunit in Soesterberg - tot dusver zijn gerealiseerd. "Naar alle waar schijnlijkheid zijn de middelen niet toe reikend om daarvoor te kunnen zor gen." Vooruitschuiven De ANBO-Soest treft het daarom bij zonder dat het College in zijn voorstel voor de welzijnsbezuinigingen 28.000 gulden die de gemeente beschikbaar stelde voor de warme maaltijden en de alarmering, nu in mindering brengt op het bedrag dat het rijk de gemeente ter beschikking stelt voor het flankerend beleid. "Op deze manier schuift u naar onze mening de realisering van uw ei gen beleidsvoornemens nog verder voor u uit." Volgens de ANBO mag beleid maken geld kosten; dus ook geld van de Soes ter gemeenschap, temeer omdat het plaatselijk ouderenbeleid voor een zeer groot deel steunt op de inzet van vrijwil ligers. De ouderenbond wil zijn visie graag betrokken zien bij de beslissing die het gemeentebestuur ten aanzien van de welzij nsbezuinigingen zal ne-

Soester Courant | 1988 | | pagina 11