f/Tc/f/r nieuws aruóhoch Commedia dell' Arte in C-drie picture* Speeldoos WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 12 L Poppenexpositie in De Bereklauw Kunstwerken-wedstrijd voor alle kinderen "Lange Jaap" in bibliotheken C-drie en kinderboerderij algemene radio omroep soest Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Expositie Marja Spiering in Laren Overweldige belangstelling voor het nieuwe cursusjaar! Museum Oud-Soest Vrijwilligers Vakature Bank Centrum Mayindra point Alleenstaanden 'Stuck with a fantasy' van de meisjes complete verrassing 'Ossessione' 'Bentje Braam' Artiskoop Cultureel Creatief Centrum )ienstverlening /oor vorming, onderwijs en vrijetijds- >esteding heeft de overheid de geld- iraan vijf jaar geleden dichtgedraaid. Zeel dienstverlenende stichtingen, ver- :nigingen en clubs kregen geen geld neer en werden opgeheven of "afge- lankt". Ook in de culturele en creatieve hoek" vielen toen veel zware klappen. >drie ontkwam ook niet aan deze be- :uinigingsoperaties. Bezuinigen bete- ;ent personeel ontslaan en verminde- ing van aktiviteiten. Zoiets betekent liteindelijk uitholling van het beleid, net als uiteindelijk resultaat sluiting. >drie vond echter een oplossing. Want loewel de overheidsgelden afnamen jroeide het centrum in haar aktiviteiten :n dienstverlening. Een goede bedrijfs- oering in een multifunctioneel en nooi gebouw maakte dat er "overwin- ten" ontstonden. En die winst werd imgezet in dienstverlening. Geen ont- lag van personeel, maar een uitbrei- ling. Geen vermindering aan aktivitei- en, maar een groei. Het culturele en reatieve werk bloeit als nooit tevoren, n een tijd van doorgaande bezuinigin- ;en een hele prestatie. Wel iets om een )eetje trots op te zijn. Expositie )e expositie beelden, litho's en aqua- ellen van Marie-Jacqueline Boormans s te zien tot 29 september. Al heel veel nensen hebben belangstelling getoond 'oor de expositie en de beeldhouwster/ childeres heeft inmiddels een aantal li ho's verkocht. In tegenstelling tot veel ;aleries is de expositieruimte van >drie dagelijks open voor het publiek, len bezoek aan de exposities is heel 'rijblijvend aangezien deze wordt ge- louden in de ontvangsthal annex witte afé en dat werkt heel gunstig naar alle >artijen toe. Cursussen )e derde cursusweek is reeds begon- len. C-drie heeft in totaal 700 cursisten :unnen plaatsen. We zitten nu tot de ïok toe vol. Door het hoge aantal in- chrijvingen kunnen praktisch alle cur- ussen doorgaan. De eerste les van de ïieuwe cursus literatuurbeschouwing, lie in het programmaboekje de naam 'Grasduinen in Letterland" draagt, ïeeft vorige week plaatsgevonden. Sa- nen met docent Wim Burghouwt heb- >en de cursisten het boek van L. Cou- jerus "Van oude mensen, de dingen die /oorbij gaan" besproken. Woensdag 5 )ktober zal de 2e les doorgaan mits er /oldoende cursisten zijn. Momenteel rijn er helaas nog te weinig inschrijvin gen om de cursus voort te zetten. De xmdel van Nescio met de verhalen: De Jitvreter, Titaantjes, Dichterje, Mene Tekel zal op 5 oktober behandeld wor den. Heeft u belangstelling? Schrijft u ïu in voor deze cursus! Bloemschikken De belangstelling voor de cursus bloemschikken is dit jaar weer erg groot. We hebben een extra cursus ge pland, omdat de wachtlijst alsmaar groeide. Op maandag 26 september zal deze cursus van start gaan. Er zijn nu nog plaatsen vrij. Wacht niet te lang en schrijf u nu in. Kunstreis Keulen Op zaterdag 29 oktober organiseren C-drie en De Hof een kunstreis van een dag. Het reisdoel is Keulen, waar een bezoek met rondleiding aan het mu seum Ludwig en het Walraff Richartz museum gebracht wordt. De reis ver trekt om 8.30 uur per luxe touringcar vanaf station Amersfoort. De kosten van deze kunstreis zijn f 57,50 p.p. Be langstellenden kunnen reserveren bij Kreatief Centrum De Hof, tel.: 033- 729094. Telefoon Zoals in alle horeca-bedrijven worden ook in de horeca-afdeling van C-drie veelvuldig gebruik gemaakt van de tele foon. Vooral 's avonds. Maar betaald werd er lang niet altijd. Daarom beslo ten we een speciale (publiek)-telefoon aan te laten sluiten. De gebruiker moet er dan wel een kwartje ingooien. Verjaarspartijen Ongeveer een jaar geleden lanceerde René Grendel het verjaardagsarrange ment voor kinderen: bowlen, kado, poffertjes, medaille en limonade. Het werd meteen een groot succes: in een jaar tijd ruim 250 partijen en een zeer geslaagde eindcompetitie van alle win- naartjes. Inmiddels werden de moge lijkheden uitgebreid met bumpers, waardoor het voor de kleintjes teleur stellende "alweer in de goot" wordt uit gesloten. Indien u het partijtje van uw kind met dit arrangement wilt vieren, raden wij u aan op tijd te reserveren. Als andere mogelijkheid voor een verjaarspartij kunt u een bezoek brengen aan de kin- derbios van C-drie. Iedere twee weken wordt op vrijdagmiddag een film ge draaid voor de jeugd. Het programma hiervan is te verkrijgen bij de info-hoek. De films beginnen steeds om 15.45 uur na schooltijd. Misschien een leuke com binatie? Zaterdag open Het is gebleken dat veel mensen niet weten dat C-drie op zaterdagen vanaf 15.00 uur open is voor bowling, partijen en allerlei andere gezellige aktiviteiten. Soms is het centrum al eerder geopend, maar dan is het voor een interne aktivi- teit. Het sluitingsuur 's avonds is 23.00 uur. Voetgangers kunnen vanaf vandaag kijken naar de fraaie herfstetalage van het kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63 in Soest. Twee expo santen, Willy Post uit Soest en Joke Markus uit Castricum tonen hun eigen creatief op verschillend gebied. Voor enkele cursussen zijn er nog plaat singsmogelijkheden. Inlichtingen "De Bereklauw", tel. 02155-19176. Donderdag 22 september, 20.30 uur: De toneelgroep Teatro Obstinato speelt op donderdag 22 september in C-drie het stuk "Spettaccollo Medico" onder regie van Juan Tajes. De Com media dell' Arte-stijl ontstond in het zestiende-eeuwse Italië. Deze stijl wordt omschreven als het samengaan van het potsierlijke en humoristische, dat in essentie erg serieus is, omdat het zoals in elke satire, de geestelijke ar moede van de mensheid blootlegt. Commedia dell' Arte kent een aantal karakters, die door de eeuwen heen hetzelfde gebleven zijn. Bekende Com- mediakarakters zijn: Pantalone (de vrek), Arlecchino (de naïeve knecht), Pulcinella (de plaaggeest, profiteur) en Dottore (de opgeblazen geneesheer). De meeste karakters worden met mas kers gespeeld. Teatro Obstinato staat onder regie van de uit Uruguay afkomstige Juan Tajes. Deze regisseur houdt zich uitsluitend bezig met Commedia dell' Arte en is mede-oprichter van het unieke Com media dell' Arte-centrum in de War moesstraat in Amsterdam. Juan Tajes tekent overigens ook voor de maskers die speciaal voor dit stuk gemaakt zijn. De schitterende kostuums zijn ontwor pen door Marjolein van Schoonhoven. "Spettaccollo Medico" is samengesteld Teatro Obstinato. uit thema's en inhouden van Molieres "Medicin malgre lui", de 18e-eeuwse fabel, "le vilain Mire" en het scenario van Placido Adriani uit 1735. In het stuk wordt de takkenboshakker Pulci nella tegen wil en dank gebombardeerd tot een wereldberoemd geneesheer. Van hem wordt verlangd dat hij de dochter van de vrek Pantalone geneest. Lucinda heeft liefdesverdriet en wil daarom niet meer spreken. Niet alleen Pulcinella bemoeit zich met dit probleem; ook een aantal domme knechten, een wraakzuchtige echtge note en een bemoeizieke voedster. Bin nen het kader van dit verhaal worden de karakters gespeeld (er is ook muziek en zang). Karakters die ook heden nog zeer herkenbaar zijn en waardoor het publiek een spiegel wordt voorgehou den, die hoe langer hoe meer een lach spiegel blijkt te worden. Met een bijzonder origineel decor, fan tastische kostuums, een goed gebruik van grime en maskers en een uitgekien de lichttechniek wordt "Spettaccollo Medico" tot een schitterend theater-ge beuren. Aanvang 20.30 uur. Toegangs prijs: f 7,50; CJP en 65+ pas f 6,—. Met toestemming van de VPRO wordt het jeugdprogramma 'Lange Jaap' momenteel vertoond op 5 plaatsen in de gemeente Soest. Iedere middag op de jeugdafdeling van de Centrale Bi bliotheek en tot 8 oktober iedere woensdagmiddag in Bibliotheek Overhees, Bibliotheek Soesterberg, op de Kinderboerderij De Vrije Teu gel en op sommige dagen ook in C-drie. cara? In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Woensdag 21 september 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Donderdag 22 september 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavond programma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit "Mariënburg." 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief." Informa tieprogramma over Soest; met cultuur, sport, het ziekenhuis, de verzorgingste huizen en... muziek. Vrijdag 23 september 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond- programma. 20.00 - 21.30 uur: Programma van Geestelijke en Klassie ke muziek. Zaterdag 24 september 9.00- 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, country en western, cabaret. 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: De Aros-show" -jeugdprogramma. 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Zondag 25 september 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4). Ds. J.E. Brederveld. 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar". Spelprogramma en.... Maandag 26 september 10.00 - 11.30 uur: Herh. zondagvondprogramma. 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Dinsdag 27september: 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit "Groot Engendaal". 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot." 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het the ma: "Nederland muzikaal." Nadere informatie: AROS (Algemene Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Dat gebeurt vooruitlopend op de kin derboekenweek van 12 tot 21 oktober, die in het teken staat van kunst - musea - kinderen en boeken, onder het motto: "Duizend dingen achter deuren." Alle Soester kinderen kunnen mee doen aan een kunstwerkenwedstrijd, die gekoppeld is aan dit programma en waarvan de prijsuitreiking plaats vindt in de kinderboekenweek, met mede werking van Burny Bos, de maker van 'Lange Jaap,' tevens kinderboeken schrijver en auteur van o.a. "Radio La- waaipapegaai". De Lange Jaap-aflevering 'Een fiets wiel op een krukje' duurt 45 minuten en wordt doorlopend uitgezonden op voornoemde plaatsen, zodat de kinde ren kunnen zien wat de bedoeling is van de wedstrijd: het maken van een kunst werk van oude materialen en gebruikte voorwerpen. Vooroordeel Met 'Een fietswiel op een krukje' wil Lange Jaap het vooroordeel te lijf gaan dat kinderen niets met kunst te maken willen hebben. Dat kan hij zich niet voorstellen. Als een kind kan spelen dat een sinaasappelschil met pitjes een bord met aardappels is, kan het er zich ook best in verplaatsen, dat een kunstenaar met een klerenhanger iets anders wil doen dan kleren ophangen. Er zijn kunstenaars die verf gebruiken. Er zijn er ook die naar andere materia len zoeken. Zo kan een wasknijper kunst worden, of een oude schoen, of een paperclip. En dat kunnen juist kin deren met hun fantasie zich heel goed voorstellen. Nu kunnen de kinderen eens zelf kun stenaar zijn door met dit soort gebruiks voorwerpen een kunstwerk in elkaar te knutselen. Alle gemaakte kunstobjec ten worden tijdens de Kinderboeken week tentoongesteld in de Openbare Bibliotheek en haar filialen, de kinder boerderij, C-drie en Artishock. De VW Soest is ook theater-bespreek- buro. Dit wil zeggen dat men voor prak tisch alle theaters in Nederland kaarten kan bestellen. Amsterdam, Tuschinski: "Dionne Warwick" 3 en 5 oktober. Utrecht: Markthal: "Everly Brothers" 1 november. Den Haag, Circustheater: "Barnum" musical van 27 september tot en met 30 oktober. Het VW kantoor is alle werkdagen ge opend van 9.30 tot 16.30 uur. Bij de VW Soest kan men boekeh voor allerlei gezellige dagtochten, b.v. Dagje winkelen in Gent, Brugge, Düs- selforf of Brussel op de zaterdagen 1 okt., 5 nov. en 3 december voor slechts f 25,-. Dagje Maasdag en Belgisch Lim burg, een prachtige bus- en boottocht door Zuid Limburg, incl. koffie, lunch, diner en boottocht voor f 27,50 p.p. Dagje Giethoorn, kompleet met een tochtje per punter, museumbezoek, koffietafel, diner etc. f 65,- p.p. Verrassingstocht, incl. koffie, koffieta fel, vaartocht en diner voor f 69,50. Dagje Parijs, lekker slenteren langs de Seine of een bezoekje aan de Eiffelto- ren, Are de Trimphe en het Louvre, f 39,50 p.p. Dit is slechts een kleine greep uit een groot aantal mogelijkheden. De gratis dagtochten-programma's liggen klaar. Hebben wij de toekomst, of heeft de toekomst ons? problemen van deze tijd We leven op gifbelten, op straat zijn we niet veilig, en voor onze kinderen is er geen toekomst. Bent U ook zo bezorgd? Kom dan naar de cursus: hebben wij de toekomst of heeft de toekomst ons?... Daarin worden achtergronden van de problemen van deze tijd belicht en leert u hoe u zelf mee kunt werken aan een "gewenste" toekomst. De cursus bestaat uit een cyclus van 5 bijeenkomsten en is ook bestemd voor vrouwen die, door huwelijk en kinde ren, niet voldoende kansen hebben ge kregen om zich verder te ontplooien en die nu weer aansluiting zoeken bij ei gentijdse opvattingen over onze samen leving. De cyclus is opgebouwd rond onder werpen als: - moderne samenlevingsvormen - veranderingen in de verhouding tus sen ouders en kinderen - criminaliteit - ontwikkelingen in de gezondheids zorg - milieuvervuiling Tijdens elke bijeenkomst wordt een in leiding op het onderwerp gehouden, waarin positieve en negatieve kanten van moderne ontwikkelingen worden belicht en de opvattingen die er aan ten grondslag liggen. Er wordt gewerkt aan de hand van ac tuele gebeurtenissen en krantenartike len. Bij iedere bijeenkomst ontvangt u een stencil met een beknopte weergave van het behandelde onderwerp. De cyclus wordt verzorgd door Yvonne Brouwer (soc. ped. Andragoloog). Aanvang: donderdagmiddag 27 okto ber van 13.30-15.30 uur 5 middagen cursusprijs f 55,-. Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2, Soest. Psychologie van het dagelijks le ven Tijdens de lezing zal worden ingegaan op de kennis die we verzameld hebben over het menselijk gedrag en de bele vingswereld, onze wisselende bewust- zijns toestanden (slapen-waken), waar we allemaal dagelijks mee in aanraking komen. Zo zal nader worden ingegaan op o.a. hypnose, ontspanning, dagdromen. Docente mevr. Drs. Ante Schmidt (o.a. bekend van televisie) zal u ruim gele genheid geven voor het stellen van vra gen. Ook in Soesterberg hebben wij haar bereid gevonden deze lezing te ge ven. Datum: dinsdag 1 november van 20.00-22.00 uur. Datum Soesterberg: woensdag 2 no vember van 20.00-22.00 uur. Adressen: Open Hof en gebouw De Hoeksteen. Docente: Mevr. Drs. Ante Schmidt. Prijs per avond: f 7,50. Nog nooit in ons 12 jarig bestaan was de toeloop voor onze cursussen zo groot als dit jaar met plm. 600 cursisten. Vele mensen hebben wij jammer genoeg al moeten teleurstellen. Wij doen er alles aan om nog cursussen te organiseren waar grote belangstelling voor was, en daardoor al vol zijn. Hiervan zullen wij u op de hoogte houden via de Soester Courant. Zo bieden wij nu een 2e cursus Koken voor mannen aan, die nog in september van start zal gaan, en waarop nog enkele plaatsen vrij zijn. Bent u ook zo iemand die wat koken be treft twee linker handen heeft, en die wel eens af wil van; snel een blik open trekken, of wilt u uw partner wel eens afwisselen in de keuken? In deze cursus leert u o.a.de burgerpot, bakken en braden, soepen en desserts maken. Ook wagen wij ons aan een bui tenlands gerecht. Heus na enkele lessen bent ook u een keukenprins! Gaarne theedoek en plas tic dozen meenemen. Aanvang: dinsdag 27 september van 19.30-21.30 uur. Docent: mevr. G. Kooiman. Cursusadres: Eemland Scholenge meenschap, Talmalaan 42. Steenhoffstraat 46 Gaten boren in iets, wat vrij eenvoudig lijkt, maar het materiaal en de dikte, de grootte van het te boren gat vragen ie der hun specifieke boor. Ook de plaats, waar een gat geboord moet worden, maakt de keuze van het boorgereed- schap vaak moeilijker. Vooral als men in een kleine ruimte en in een hoek moet boren. Maar de mens was en is vindingrijk en voor deze toepassing ontstond de haakse booromslag, een speciaal stuk boorgereedschap. Veel van deze gereedschappen ontstonden tijdens het werk en werden later verbe terd. Ook in de huidige tijd ontstaan nieuwe gereedschappen en hulpmidde len, die over vijftig tot honderd jaar eveneens in het museum te zien zijn. Nu kunt u in Museum Oud Soest veel oude gereedschappen terugvinden o.a. van de wagenmakerij. Hier vindt u ook de genoemde booromslag - Museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat is geopend zaterdags en zondags van 13.30 -17.00 uur. 6 lessen, cursusprijs f 75,- ingrediën ten f 45,-. Met spoed aanmelden: Volksuniversi teit Soest/Soesterberg. Kerkplein 1 Soest, tel. 02155-22195. Maandag van 10.00-12.30 uur en don derdag van 10.00-13.30 uur. Stichting Bentinck Fonds zoekt enke le vrijwilligers m/v om één keer per maand een halve dag gehandicapten in en uit de rolstoelbus te helpen en de rol stoelbus te besturen, 15/102. Stichting Bentinck Fonds zoekt vrij willigers m/v om sportaktiviteiten voor gehandicapten mede op te zetten, voor de begeleiding bij sportaktiviteiten (o.a. rolstoeldansen) en het organiseren van aktiviteiten voor de gehandicapten, 8/112. Christelijk centrum voor geestelijk gehandicapten in Huis ter Heide heeft plaats voor medewerk(st)er in de bewo- nerssoos, 8/107. Bij bovengenoemd centrum is tevens behoefte aan vrijwilligers bij diverse on dersteunende aktiviteiten bij de dienst "bewegingsaktiviteiten", zoals zaal- en wateraktiviteiten, samen met beroeps krachten. Ook scholieren kunnen reageren voor zgn. snuffelstage, minimaal 4 tot 5 maanden, (geen echte stagebegelei ding) 8/106. Stichting Speel-o-theek in Baarn heeft plaats voor vrijwilligers m/v. Het gaat voornamelijk om administratief werk plus eventueel kléine reparaties. Bijscholingsmogelijkheden aanwezig en wordt op prijs gesteld. Overleg: vrij willigers overleg lx per 6 weken. Voor en na openingstijden opruimen. Voor de kinderen van de vrijwilligers is speelgelegenheid. Zitbeurt: lx per 14 dagen,2/101. Stichting Jongerencentrum zoekt vrijwilligers m/v om diverse beheers- werkzaamheden te verrichten, zoals on derhoud, inkoop, kleine schoonmaak enz. Periode van sept. 1988 tot juni 1989, 16/102. Informatie; over bovenstaande werk zaamheden uitsluiten via de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest, tel. 12630. Vrijdag 23 september videolezing van Zohra Bertrand met als titel 'Spirituele Achtergrond en Volksziekten'. De vi deolezing begint om 19.30 uur. Gaarne vooraf bespreken. Zaterdag 24 september geeft Marten Muller een workshop "Meditatief Schilderen" van 11.00 tot 17.00 uur. Woensdag 28 september geeft Maruul Niestadt een cursus polariteitsmassage van 10 avonden. Dit begint om 19.30 uur. Vrijdag 14 oktober geeft Danny Becher een concert met als titel "Music of the Spheres" met o.a. Tibettaanse schalen, Chinese tempelgong en boventoon zang. Reserveren is noodzakelijk. Informatie en opgave dagelijks van 10.00-17.30 uur, Kerkstraat 3-5, Soest, tel. 02155-25599. SPECIAALZAAK WANDDECORATIES KAARTEN LIJSTEN enz. Inmiddels heeft Picture Point nu ook een vacuumpers. Inlijsten is onze specialiteit v. Weedestraat 55 - Soest Tel. 2 62 60 Zaterdag 24 september houdt de NVSH afdeling Amersfoort/'t Gooi een avond voor alleenstaanden. Het ge bouw van de NVSH is te vinden aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Voorinfor matie, tel. 033-622217. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Marja Spiering is geen onbekende in Soest. In de zestiger en zeventigerjaren was zij docente bij Artishock, bewoon de met haar man Jan Spiering de Kin derboerderij "De Vrije Teugel" en staat bekend om haar schitterende wandkle den en andere textiele werkvormen. Voor het eerst treedt zij nu naar buiten met tekeningen en monoprints. Nog tot 26 september bestaat de inogelijkheid haar werk te bewonderen dat is geïnspi reerd door een verblijf in Italië, waar zij tussen kunstzinnige steenhakkers haar schetsen maakte van marmeren steen blokken in het atelier van Christien Sielcken. Deze kunstenares is de andere exposante die haar beelden (zie foto) laat zien in Laren. Christien is een leerling van de Amster damse beeldhouwer Jan Spiering, die de expositie completeert met enkele kleine beeldhouwwerkjes als de "actri ce", het "Schildersmodel" en de "har piste". Een hommage aan de artistieke bewoners van het Rosa Spierhuis. Een ander onderwerp dat Marja boeide zijn de Italiaanse olijfgaarden waar de witte, opgerolde visnetten die de vruch ten in de oogsttijd moeten opvangen tussen de zwarte stammen een speels en licht spel vormen van lijnen en tinten. "Een gekke wereld," zegt Marja Spie ring die zich 's winters in onze hoofd stad wijdt aan haar textiele werkstuk ken. Hiervan laat zij enkele ingelijste staal tjes zien die zijn geïnspireerd op een ge dicht van Slauerhof ("Voor de verre prinses") en van Simone Beauvoir. Haar mooiste wandkleed op deze ten toonstelling vind ik "De Nacht." Ze heeft beloofd volgend jaar in Zonne gloren te komen exposeren. De her nieuwde kennismaking met de ex-Soes- ters Jan en Marja Spiering is zeker een bezoek aan het Rosa Spierhuis (Esse- boom 2 te Laren) deze week nog waard. J.V. het programma van zaterdagavond in De Speeldoos, dat heel voorzichtig was aangekondigd om het eens te gaan zien, heeft de zaal volledig uit zijn bol ge bracht. Een avond met close-harmony en solozang van de bovenste plank, doorspekt met een zeer geraffineerde choreografie, zorgde voor kleinkunst met een grote K. De Meisjes, een groep van vier stuk voor stuk goede zangeressen met uitste kende stemmen brachten een program ma, dat vol zat met teksten, die meer voor grote mensen zouden zijn be stemd, of die zelfs grote mensen wel aan het blozen zouden brengen. Maar met een frisheid, die het nooit ergens vulgair zou laten worden. Vooral na de pauze werd er zeer sterk gezongen, met als hoofdthema de vrouw door de man ge zien als object. Zeer sterk was de vertol king van "Moon over Bourbonstreet" dat de aanwezigen tot de laatste noot de adem deed inhouden. Een groep die het helemaal gaat maken, mits Veronica De cast van 'Over de grens'. zien er niet over gaat ontfermen, want dan zien we de bui al hangen: veel po pulaire teksten met leuke melodietjes. Laat ons daarvoor bespaard blijven, zo dat De Meisjes ook een echte grote vrouwengroep kan worden. D.S. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 22 september Visconti maakte deze film in 1943 in Italië, naar James Caines boek "The postman always rings twice," dat overi gens meerdere malen werd verfilmd. Over de versie met Jack Nicholson zul len we het niet hebben. Wie echter de Amerikaanse versie met Lana Turner en John Garfield kent, waardeert in "Ossessione" des te meer de levens echtheid, ontdaan van iedere vorm van glamour. Het was de film Ossessione waarvoor de term neorealisme uitge vonden werd. Films welke in dit genre zouden volgen waren: "Rome open stad" van Rosselini en 'Fietsendieven' van De Sica. Zij vormden de absoluten tijdens de bloeiperiode van de Italiaan se film. Aanvang: 20.30 uur. Reserve ren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,—; leden/CJP/65+ f 5,-. Agenda: 29 september: "Sous le soleil de satan" - regie Maurice Pialat. 6 oktober: "Brief encounters" - regie Kira Mura- tova. 13 oktober: "Barfly" - regie Barbet Schroeder. 20 oktober: "September" - regie Woody Allen. 27 oktober: "Good morning Babyion" - regie Gebr. Taviani. Zaterdag 24 september: Bentje Braam is een kwartet dat zich beweegt in het gebied van de heden daagse geïmproviseerde muziek. De eerste keer dat de musici samenspeel den bleek dat in hun ideeën veel over eenkomsten zaten. De tenortuba en de veelal gestreken bas zijn geluidbepalen- de kenmerken van het Bentje. De ritmi sche opvattingen de vaak percussief ge bruikte piano maken het resultaat ver rassend. Er wordt gezocht naar een goed even wicht tussen emotie en structuur; hoe precies is in eerste instantie niet de vraag. Het Bentje hanteert zeker geen dogma's op dat punt. De muziek kan hier dus aandoen als Amerikaanse jazz en daar weer als hedendaagse muziek. Sinds september 1986 is het Bentje Braam ook de kern van een door Mi- chiel geleid orkest, de Bik Bent Braam. Dat orkest speelt de ideeën van het Bentje in het groot, met 16 man. Bentje Braam" heeft de volgende sa menstelling: Michiel Braam, piano; Pe ter Haex, tenortuba; Ton van Erp, bas; Fred van Duijnhoven, drums. Aanvang: 21.00 uur (zaal open 20.30 uur). Reserveren: 15.00 - 17.00 uur en na 20.00 uur: tel. 19577. Entree: f 10,—; leden/CJP/65+ f 7,50. Zondag 25 september: Het kinderfilmhuis van Artishock gaat weer van start met de spannende kin derfilm "Peter en Elliot de draak," die natuurlijk Nederlands is gesproken. De 9-jarige weesjongen Pete ontvlucht op een nacht zijn onsympathieke pleeg ouders en gaat op weg naar een vissers- dorpje. Hij doet dit op de rug van de draak Elliot, die niet alleen kan vliegen maar ook desgewenst in het niets kan' verdwijnen. Vooral dat laatste veroor zaakt nogal wat opschudding in het dorp, waar Nora, de dochter van de vuurtorenwachter, zich over Pete ont fermt. De draak blijft een steen des aan stoots en krijgt de schuld van het feit dat rr de laatste tijd zo weinig vis wordt ge vangen. De bevolking wil de draak ge vangen nemen en de inmiddels geani- veerde pleegouders gebruiken Pete als lokaas. In de slotfase trekt de draak on danks alles gelukkig toch aan het lang ste eind, wat voor iedereen en in het bij zonder voor Nora erg plezierig is. In de pauze is er natuurlijk een versna- hetTi8 T m trtie limonade' die door het kinderfilmhuis wordt aangeboden nllfi/ofVosv-? nUr' Reserveren: tel. 12066 of 19577. Entree: f3, Theater - Agenda 'De Speeldoos' Donderdag 22 september, aanvang 20.15 uur: "Over de grens" men Woud' ?'ga ?uiderhoek en Hel- S,™ ln een nieuw toneel stuk van Lodewijk de Boer Kaarten f 15,-. Vrijdag 30 september, aanvang 20.15 uur: "Flic Flac" onrichtan|dSe pn;miére van een in ieder dSorle?l2wne,f,Programma gebracht door Les Funabules, twee super cleane gine önT aV0"n 'ang in een achtervol- ging op hun verbeelding Kaarten f 12,50.

Soester Courant | 1988 | | pagina 12