Complimenten voor de kabelkrant Nieuwbouw Infoscan feestelijk geopend Directie-uitbreiding bij Soester loodgietersbedrijf E.G. Kerkhof Open huis studio Josien van Dam Muziek maken met de Music Composer Volkstuin 'De Uitwijk' heeft schuilhut osienIDam WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 13 Gemeentewapen wint van nieuw logo U bent van harte welkom tijdens het OPEN HUIS op zaterdag 24 september van 15.00 tot 17.00 uur. 'Geen gehoor' voor vredeswandelaars Werkzaamheden aan spoorwegovergangen Hardere aanpak van klandestien bouwen Wateroverlast 'Laat de clubs op gras trainen' Inbraak-alarm Blauwe-zone-zondaars Continuïteit nu verzekerd De invoering van het nieuwe "logo" van de gemeente Soest - de verticale en horizontale balk, met de toevoe ging "natuurlijk" - die de laatste tijd op alle gemeentelijke stukken wordt gebruikt, brengt niet alle burgers tot geestdrift. Ook raadsleden tonen zich maar in beperkte mate enthousiast voor het strakke beeldmerk, dat het aloude gemeentewapen, met zijn groene en zilveren banen en de verza meling oud landbouwgereedschap, goeddeels heeft verdrongen. Dat bleek maandag j.1. eens te meer tijdens het begrotingsonderzoek in de commissie ABZ, en Neks Blommers (WD) bond de kat de bel aan door bij burgemeester Scholten te infor meren of het wapen soms definitief het veld had moeten ruimen voor het "kenmerkje", zoals ze het logo met hoorbaar afgrijzen aanduidde. Ook Kees Verneus (CDA) deelde haar misnoegen met deze ontwikkeling. Gemeentehuis De burgemeester liet weten dat het gemeentewapen zeker niet was afge schaft en dat het logo alleen een on derdeel was van de nieuwe "huis stijl". "Op zeer officiële stukken zult u het wapen dan ook blijven aantref fen." Tot geruststelling van Blommers voegde hij daaraan toe dat ook het nieuwe gemeentehuis niet zal worden opgesierd met het logo, maar het ou de, vertrouwde gemeentewapen. Blommers stelde ietwat bits vast dat over dit punt nog geen enkele discus sie was gevoerd, maar leek toch wel tevreden met deze toezegging van de burgemeester. STUDIO Ongeveer tien personen hebben zondag j.I. deelgenomen aan de wandeling rondom de vliegbasis Soesterberg, ter gelegenheid van Vredeszondag georga niseerd door Vrouwen voor Vrede Soest. De wandeling gold als een met opzet rustig gehouden vervolg op de demonstraties die in het verleden bij de basis zijn gehouden. De deelnemers wilden brieven aanbie den aan zowel de Nederlandse als de Amerikaanse commandant van de ba sis, maar zij vonden bij hen geen ge hoor. Aan Nederlandse zijde bleef de poort gesloten en bij de Amerikaanse poort aan de Dolderseweg gingen de hekken ook dicht toen het groepje na derde. De brief, waarin Vrouwen voor Vrede duidelijk maken dat zij ongerust zijn over de doorgaande militarisering, ondanks het hoopgevende INF-ak- koord, werd tenslotte voorgelezen aan de wacht. Volgens Vrouwen voor Vrede verhoogt de doorgaande bewapeningswedloop de spanningen in de wérèTd en dë risi co's van gewelddadige conflicten. Het defensie-apparaat is onverantwoord geldverslinderd, terwijl de prioriteit zou moeten liggen bij de problemen van ar moede, milieu en het behoud van de aarde. "Daarom kunnen de vredesmen- sen niet inslapen. Daarom gaan zij op allerlei manieren door met hun inspan ningen voor een rechtvaardiger wereld. Daarom komen wij vandaag naar u toe met de woorden: Wel ontwapenen, niet moderniseren!", aldus de brief. Vrouwen voor Vrede hebben er hun be vreemding over uitgesproken dat geen van de commandanten of hun plaats vervangers bereid was de brief in ont vangst te nemen, zoals bij eerdere gele genheden wel het geval was. In verband met onderhoudswerkzaam heden aan de spoorlijnen zijn de ko mende weken verschillende tijdelijke verkeersmaatregelen van kracht. maandag 26 september is tussen 08.00 en 16.00 uur de spoorwegover gang tussen de Grote Melm en de A.P. Hilhorstweg afgesloten; dinsdag 27 september is tussen 08.00 en 16.00 uur de spoorwegovergang tussen de Weideweg en de A.P. Hil horstweg afgesloten; woensdag 28 september is tussen 08.00 en 1.00 uur de spoorwegover gang tussen de Eemweg en de A.P. Hilhorstweg afgesloten; woensdag 28 september en donder dag 29 september is tussen 00.00 en 06.00 uur de spoorwegovergang in de Peter v.d. Breemerweg afgesloten; donderdag 29 september is tussen 08.00 en 16.00 uur de spoorwegover gang tussen de Spiekerweg en de A.P. Hilhorstweg afgesloten; maandag 3 oktober is tussen 08.00 en 16.00 uur de spoorwegovergang Mo lenstraat afgesloten; woensdag 5 oktober is tussen 08.00 en 16.00 uur de spoorwegovergang Talmalaan afgesloten. Verder zal het verkeer op vrijdag 30 september en dinsdag 4 oktober hinder en vertraging ondervinden bij het pas seren van de spoorwegovergangen Nieuweweg/Ossendamweg (30 sep tember) en Dalweg (4 oktober). Beide overgangen zijn dan de gehele dag we gens onderhoudswerkzaamheden half afgesloten. Vanaf januari j.1. heeft de gemeente in 35 gevallen moeten optreden teger klandestien bouwen. In alle gevaller zijn maatregelen getroffen, zoals bij voorbeeld het stopzetten van de bouw. Het betrof voornamelijk het bouwen van carports, schuurtjes en het uitbrei den van garages. Zoals bekend is het beleid van Burgemeester en Wethou ders erop gericht intensiever op te tre den tegen het bouwen zonder vergun ning. gediplomeerd schoonheidsspecialiste van Lenneplaan 21 3768 XM Soest telefoon 02155 - 1 45 63 Volgens wethouder Ries van Logten- stein (CDA) kan de Soester kabel krant die de Gooi- en Eemlander en de Soester Courant exploiteren, worden aangemerkt als één van de beste ka belkranten in de regio. Dit zei hij maandag j.1. naar aanleiding van een opmerking in de commissie Be drijven Personeelszaken van de so ciaal-democraat Kees Boerkoel, die de redactie van de kabelkrant een compli ment wil geven voor de manier waarop zij het Soester nieuws brengt op televi sie. Joop Ebbers (WD) was het hier wel mee eens, maar hij vindt al die aankon digingen van exposities maar overdre ven. Hij wees met name op de gemeente Zeist, waar de afdeling Voorlichting via de geschreven media de bevolking in licht over allerlei aspecten van het ge meentelijk functioneren. Hij zal de wet houder een exemplaar van het Zeister "In 'trond" overhandigen als voorbeeld van de publicaties van een goed voor lichtingsapparaat. Wethouder Van Logtenstein wees de commissieleden erop dat het Zeister voorlichtingsbureau meerdere mede werkers telt en dat uitbreiding van het Soester voorlichtingsapparaat veel geld kost. Ebbers zei dat hij een extra budget er graag voor over heeft. CAI Soest beschikt momenteel over 14 ka belnetten op het CAI-systeem. Eén ka bel is nog beschikbaar en dat zal begin 1989 worden ingevuld. Er bestaat nog steeds een aantal "onrendabele" gebie den in Soest, waar de mensen niet zijn aangesloten op het kabelnet. Opgelost zijn de problemen aan de Oude Tem pellaan en aan de Praamgracht. De aan- sluitingskosten voor het gebied Wiek- sloot, Veenzoom en de Birkt zijn voor lopig nog steeds te hoog. "De bewoners daar zullen moeten wachten tot er nieuwe technische mo gelijkheden worden ontwikkeld," aldus de CAï-directeur ing. B.M. Bone- schansker. Een bewoner van een van de KLM-flats aan de Johannes Poststraat waarschuw de zaterdagmorgen in alle vroegte de politie, omdat hij ontdekte dat zijn toi let steeds overliep nadat iemand van zijn bovenburen doortrok. De politie stond ook voor een raadsel en kon er niet veel aan doen. De man kreeg de raad zich in verbinding te stellen met de beheerder van de flats. Die zou een loodgieter sturen. PvdA verdedigt wens van voetbalverenigingen: De politie werd zaterdagmiddag ge waarschuwd door een alarmcentrale, omdat het alarm was overgegaan in een woning aan de Anna Paulownalaan. Ter plaatse werd een geopend raam ontdekt, maar verder trof de politie geen bijzonderheden aan, ook niet na dat zij de woning had betreden. Later belde de bewoonster om te bedanken voor de alerte reactie van de politie, al kon ook zij geen verklaring geven voor het alarm. De politie heeft j.1. zaterdag tijdens een controle bij de diverse winkelcentra 21 automobilisten betrapt op fout parke ren of het onjuist gebruik van de par- keerschijf in de blauwe zones. De be trokken bestuurders kregen een proces verbaal. PvdA-er Kees Boerkoel wil dat de voetbalverenigingen op gras mogen trainen. Hij verdedigt daarbij de wens van de clubs. Eeta eerder verzoek daar toe werd verworpen door de sport stichting, dit tot ongenoegen van met name s.o. Soest. De reden van de weigering was dat het onderhoud aan ieder grasveld per jaar tenminste 3500 gulden duurder zou zijn als de elftallen er op gaan trainen. Vol gens Boerkoel hoeft het trainen op gras de gemeente geen geld te kosten, omdat het onderhoud van de gravelvelden dan vervalt, dan wel op een veel lager be drag uitkomt. "Ik probeer nogmaals een lans te bre ken voor wat de verenigingen willen," zei Boerkoel tijdens de begrotingsbe handeling door de commissie ruimtelij ke ordening en bouwzaken. "Laat de clubs op gras trainen in plaats van op gravel en schrap de investering voor het onderhoud van de gravelvelden aan de Bosstraat. Dan kost het géén extra geld." Voor 1988 staat een bedrag van 20.000 gulden op de investeringslijst. Het geld is bestemd voor de renovatie van het gravelveld van s.o. Soest. Volgens Boerkoel beschikken alle voet balverenigingen over voldoende velden om één daarvan 'op te offeren' aan trai- nings-faciliteiten. Hij gaat daarbij uit van een landelijk gemiddelde, waarbij elke voetbalclub per zeven elftallen één veld heeft. SEC, s.o. Soest, Hees, WZ'49 en Soesterberg houden bij die norm alle één veld over. Foto: Herman van Dam. De volkstuinvereniging "De Uitwijk" heeft afgelopen zaterdag met enig feestelijk vertoon officieel de schuil hut in gebruik genomen, die in de af gelopen winter speciaal is gemaakt door de leerling-timmermannen van de scholengemeenschap Eemland. De pers-attaché van de Zweedse am bassade in Den Haag, baron H. Gyl- lenhaal, en burgemeester P. Scholten van Soest hebben afgelopen vrijdag gezamenlijk het nieuwe gebouw van de firma Infoscan aan de Nieuweweg geopend. Het gebouw, op korte af stand van het station Soest-Zuid, neemt met zijn witte gevels en het rode dak een opvallende plaats in. Infoscan heeft nog maar een korte ge schiedenis. Het bedrijf, dat zich bezig houdt met de produktie en verkoop van verplaatsbare informatiesystemen voor bijvoorbeeld beurzen en tentoonstellin gen, startte vijfjaar geleden in een sou terrain aan de Korte Middelwijkstraat. Margriet Engström hield zich daar van uit haar huis bezig met de verkoop en haar echtgenoot Jan Engström, een ge boren Zweed, werkte bij een computer firma. De zaken gingen echter zo voor spoedig dat hij zijn baan er snel aan kon geven en zich volop met Infoscan kon gaan bezighouden, dat dan ook een op merkelijke groei doormaakte. Enige tijd later vond het bedrijf de noodzakelijke ruimte aan de Dalweg, op de bovenverdieping van garage Splinter, maar ook daar bleken de af metingen te beperkt. Vandaar dat be sloten werd tot nieuwbouw, met het fraaie gebouw aan de Nieuweweg als resultaat. Voorbeeld De heren Gyllenhaal en Scholten kwe ten zich beiden van hun taak door met een ruk aan een koord twee vlaggen te ontvouwen: een Zweedse en een Ne derlandse. In zijn toespraak stelde de burgemeester Jan en Margriet Engs tröm ten voorbeeld aan alle jonge men sen die iets voelen voor het onderne merschap. "Er zijn kansen te over," constateerde Scholten, "om ook in deze tijd een goed bestaan op te bouwen." Hij complimenteerde het echtpaar met het schitterende gebouw, waarop Soest trots mag zijn, en wenste de Engströms veel succes. Dat deed ook de heer Gyllenhaal, die in opmerkelijk goed Nederlands zijn ge lukwensen aanbood en speciale aan dacht schonk aan de kontakten tussen Zweden en Nederland, zoals die zich door de eeuwen hebben ontwikkeld. Het gebouw was volgens hem het resul taat van de vruchtbare combinatie van Zweedse vindingrijkheid en Neder lands vakmanschap en in het contraste rende rood en wit zijn de klassieke kleu ren van de Zweedse boerderij terug te vinden. Speciaal vestigde hij de aan dacht op de unieke warmte-terugwin- ningsinstallatie, die zeer gunstige resul taten heeft voor het energieverbruik en dus voor het milieu. Architect H. van Zeeland bood namens het bouwteam eveneens zijn gelukwen sen aan, die hij vergezeld liet gaan van V.l.n.r. burgemeester Scholtende heer Gyllenhaal, de heer en mevrouw Engström en architect Van Zeeland. Foto: Herman van Dam. een vandahsme-bestendige buitenlamp en vlaggemast. Na de officiële opening, die door meer dan 200 gasten werd bij gewoond (onder wie het voltallige Col lege van Burgemeester en Wethouders) werd er in het nieuwe gebouw een groot feest gevierd. "Een gedeelde zorg is een halve zorg". Onder dat motto heeft zich bij het be kende Soester loodgieters- en verwar- mingsbedrijf E.G. Kerkhof b.v. een belangrijke verandering in de bedrijfs leiding voorgedaan. Sinds 1 januari j.1. deelt de heer E.G. Kerkhof het direc teurschap met de heer M.HJ. van Westerlaak. Dat de heren Kerkhof en Van Wester laak elkaar hebben "gevonden" mag geen al te groot wonder heten: zij zijn zwagers en kennen elkaar al meer dan 26 jaar. Sterker nog: de heer Kerkhof stimuleerde de heer Van Westerlaak ooit om ook de "loodgieterij" in te stap pen, al gebeurde dat destijds toen hij zelf nog bedrijfsleider was bij de firma V.d. Pol, dat ander bekend loodgieters- bedrijf van Soest. Kerkhof begon ruim 21 jaar geleden al voor zichzelf en bouwde zijn bedrijf uit tot een bloeiende onderneming. In de loop der jaren deed zich echter steeds sterker de behoefte gevoelen om de kar niet meer alleen te trekken. Bij gebrek aan een opvolger meende de heer Kerk hof nog niet zo lang geleden dat ver koop van het goedlopende bedrijf mis schien uiteindelijk de beste oplossing zou zijn. "Maar het werk is m'n lust en m'n leven. Ik ga door zolang ik benen heb, in ieder geval tot m'n 65ste," aldus de heer Kerkhof. Met die laatste mededeling ontzenuwt hij tegelijk de geruchten die ook hem niet verborgen bleven, als zou hij de zaak hebben verkocht en zich verder te rugtrekken uit het actieve beroepsle ven. De samenwerking met de heer Van Westerlaak heeft inmiddels geleid tot een compagnonschap, waarbij beiden een deel van het directie-takenpakket op zich hebben genomen. De heer Van Westerlaak houdt zich voornamelijk bezig met de commerciële kant van het bedrijf en de personeelszaken, de heer Kerkhof is als altijd intensief betrokken bij de acquisitie, het kontakt met de op drachtgevers en de uitvoering van de werkzaamheden. Als regel zal de heer Van Westerlaak daardoor meer op het kantoor aan de Korte Brinkweg 37 te vinden zijn dan de heer Kerkhof. Zaterdag 24 september van 15.00 tot 17.00 uur houdt Josien van Dam open huis in haar nieuwe studio voor huid verzorging. In de nu veel grotere ruim te, naast het bestaande huis, kan zij, naast het voor haar cliënten bekende proJuLt "Lady Esther" nu ook exclu sieve gelaats- en lichaamsbehandelin gen aanbieden naar de methode algo- logie. Dit betekent een uitbreiding van haar behandelingsmogelijkheden met algen. Sinds jaren worden algen in de kosme- tiek gebruikt om hun hoge concentratie aminozuren, vitaminen en mineralen. Deze natuurprodukten bieden naast re- generende gelaatsbehandelingen ook mogelijkheden om het evenwicht van het lichaam te normaliseren en te har moniëren bij plaatselijke vetopeenho- pingen en overgewicht. Een ontslak- kingskuur met algen reinigt uw lichaam waardoor uw zich fitter en energieker voelt. Vooral in de herfst verdient het aanbeveling een kuur van 21 dagen te nemen. De cliënten kunnen met algolo- gie ervaren, wat schoonheid van "bin nen uit" betekent. Met^de algologie kan Josien ontspan nende en vitaliserende lichaamspak kingen (geheel- of gedeeltllijk) aanbie den. Ook speciale pakkingen voor plaatselijke vetopeenhopingen, alsme de verstevigende behandelingen voor de borsthuid behoren tot het program ma. Met Algologie bereik je eigenlijk een vorm van totaalkosmetiek omdat het gehele lichaam zowel van "binnen" als van buiten behandeld kan worden. Maar algologie biedt meer. Men kan van eigen badkamer een kuurcentrum maken. In Duitsland en Frankrijk wordt Algologie in de kuuroorden toe gepast. Josien brengt een een kuuroord bij de mensen thuis. Door een toevoe ging van algen kan een bad de mensen gericht ontspannen, fitter maken door een stimulering van de doorbloeding of speciale baden bij plaatselijke veto peenhopingen. Elke tweede dag een kuurbad en men voelt zich herboren. Indien men niet over een bad beschikt kan dit worden opgelost door deelba- den. Josien laat haar klanten bij een al- genbehandeling daarmee kennis ma ken. Men kan bij Josien vanaf heden te recht voor een verantwoorde zonne bank-kuur. De professionele zonne- tunnel met een extra breed bestralings- veld, waardoor rondom een gelijkmati ge bruining mogelijk is, staat tot uw be schikking. De algabronz ultra rapide. Muziek en techniek gaan steeds vaker hand in hand. Iedereen ziet op televi sie hoe popgroepen veelvuldig gebruik maken van elektrische piano's, gita ren, bassen en orgels. Philips heeft nu een Personal Music Composer ontwikkeld voor iedereen die zelf muziek wil maken. Ook voor hen die geen muziekinstrument bespe len en muziek kunnen lezen, bestaat nu de aantrekkelijke mogelijkheid om mu zikaal aan de slag te gaan. Beginners kunnen vanaf het eerste mo ment leuke melodieën te voorschijn toveren en alle omstanders zullen ver baasd staan. Het "soft touch"-toetsen- bord kan gebruikt worden voor het spe len van melodieën, terwijl diverse soor ten ritmische begeleiding daaraan kun nen worden toegevoegd. Het lijkt dan meteen op een volledig orkest. Dat is nog niet alles, want in het geheu gen kunnen de gespeelde melodieën worden opgeslagen en er kunnen 100 melodiestemmen pn speciale effecten aan worden toegevoegd. Dit alles tesaT men kan op de ingebouwde cassette recorder worden opgenomen en afge speeld. Met de Philips Personal Music Compo ser heeft iedere beginner en gevorderde een eigen muziekstudio in huis. Bij Schoemaker aan de Van Weedestraat kan iedereen, jong en oud, zijn muzika le kunnen uitproberen en een eigen ar tiesten-carrière starten. Opvallend is vooral de prijs van zo'n veelzijdig "mu ziekinstrument," want die ligt rond f 400,— en dat is niet veel voor zoveel mogelijkheden en plezier voor het hele gezin. De hut staat overigens al sinds het voor jaar op het terrein aan de Molenstraat, maar aan oprichter en volkstuin-"mo- tor" Chris Uiterwijk viel de eer te beurt een plaquette te onthullen, waarmee de overdracht van de hut een feit werd. De vereniging leidt inmiddels een bloeiend bestaan, zoals voorzitter Hans v.d. Zwaluw zaterdag in zijn welkomst woord opmerkte. Hij zwaaide Chris Uiterwijk de welver diende lof toe voor zijn bemoeienissen bij de totstandkoming van de volkstui nen en vooral voor de manier waarop hij niet alleen de mensen bij elkaar had gekregen, maar ook het materiaal "ge bietst". Puiit-komma Als erelid verrichtte Chris daarop de onthulling van de plaquette, waarop de tekst prijkt: "Volkstuinvereniging De Uitwijk. Oprichter: Chris Uiterwijk. 1985", door er een jute zak van weg te trekken. Hij liet weten dat hij al vijfjaar geleden was begonnen met het lobbyen voor de volkstuinen. "Toen was het nog een vraagteken of ze er wel zouden ko men; nu staat er een grote punt-kom- ma,daarmee kennelijk aangevend dat het werk nog niet helemaal voltooid is. Chris liet weten zeer tevreden te zijn over het feit dat hij ook deze laatste voorziening nog had kunnen "leveren", en wekte zijn toehoorders op hem te steunen bij het wilgenknotten. Het ge zelschap vierde de ingebruikneming van de hut vervolgens met een hapje en een (onschuldig) drankje. Op maandag 26 september besteedt de televisie in het Feduco-programma op Chris Uiterwijk onthult de plaquette bij de schuilhut. Links Uitwijk-voorzit ter Hans v.d. Zwaluw. Nederland 3 aandacht aan het onder werp volkstuinen. Ook Chris Uiterwijk komt daarin aan het woord. drachtgevers. Het bedrijf heeft volgens de heer Kerk hof inmiddels bijna zijn ideale omvang bereikt. In de loop der jaren is het zwaartepunt min of meer verplaatst van het onderhoud naar de nieuwbouw, met name in utiliteitswerken en de aanleg van cv-installaties, zowel in grote pro jecten als individuele woningen. Daar naast is de firma gespecialiseerd in mo derne bitumineuze dakbedekking en de verkoop van flessegas (butaan en pro paan). Ook op het gebied van aanleg van sanitair en gas-instaliaties heeft de firma Kerkhof een uitstekende naam op te houden. Het bedrijf is o.a. aangeslo ten bij de Stegas-combinatie. De heer Kerkhof, die in Soest een be kende figuur is - wat hij te danken heeft aan het feit dat hij o.m. prins Carnaval is geweest en zijn mannetje stond als lid van de vrijwillige brandweer - bena drukt dat de nieuwe situatie geen gevol gen heeft voor het kontakt met de klan ten en opdrachtgevers. "Ik leun bepaald nog niet lui achterover en draai nog steeds lekker mee. En ik ben van plan dat nog een hele tijd vol te houden." 'Zonde' Voor de heer Van Westerlaak was het belangrijkste motief om de overstap van de firma V.d. Pol, waar hij een uitste kende loopbaan doorlopen heeft, naar de zaak van zijn zwager te wagen het feit dat hij het "zonde" vond om het bedrijf verkocht te zien worden, omdat de lei ding voor de heer Kerkhof alleen te zwaar werd. De zwagers hadden inmid dels behalve familiebanden ook zakelij ke verbindingen via het bedrijf in Ach terveld, dat onder leiding staat van een schoonzoon van de heer van Wester laak. "Zo lang we elkaar kennen heb ben we uitstekende kontakten gehad," aldus beide directeuren. Dat geeft alle vertrouwen voor de toekomst van het bedrijf, dat inmiddels 19 man personeel telt - van wie sommigen al vanaf de op richting in dienst zijn - en zich bezig houdt met alle werkzaamheden op het gebied van de loodgieterij en installatie- werk, voor zowel grote als kleine op- De heren Kerkhof (r.) en Van Wester laak. u r v tN VCRWABMJNGSBEDRiJF 'klrkHOF WSOEST02155-14332

Soester Courant | 1988 | | pagina 13