Tien jaar F-15 Eagle boven Nederland Deuk? DIK BOS B V Lustrumconcert Ned. Bach-Ensemble Gehandicapte kinderen verlaten deze week internaat 'Kolonieweg/Trein 8.28' ■zeilsiïa WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 PAGINA 19 DAM 3 uur. 32ste Tactical Fighter Squadron verdiende al zes 'Awards' 'Bonito's in Luchtvaartmuseum Nationale Modelbouw-manifestatie in Luchtvaartmuseum Soesterberg AUTOSCHADE Autokraak Zondag 2 oktober in de Oude Kerk Foto expositie DAF voertuigen in luchtvaartmuseum op Kamp van Zeist Helpt bij menselijke motorstoring Van Polio tot Parkinson Kleding en kassa uit zaak gehaald Provincie vergoedt schade aan riolen Expositie Unicef wenskaarten Komende winter nog overlast Overhees Werkloosheid stijgt door schoolverlaters Zoys houdt open honden-wedstrijd Van der Goen c.s. samen met Londens advocatenbureau Nieuwe officieren op vliegbasis Gas en CAI in augustus Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant In november is het 34 jaar geleden dat het Amerikaanse 32ste Tactical Figh ter Squadron zich op de vliegbasis Soesterberg in Nederland vestigde. Tijdens deze lange periode heeft het squadron in NAVO-verband een we zenlijke bijdrage geleverd aan de luchtverdediging van Nederland en aan de vrede in West Europa. Het squadron, bijgenaamd de 'Wolf- hounds', heeft hier in Nederland een uitstekende reputatie opgebouwd en vele onderscheidingen op tal van terrei nen in de wacht weten te slepen. Het 32ste Tactical Fighter Squadron wordt dan ook terecht gerekend tot één van de beste squadrons van de Amerikaanse luchtmacht. In de lange rij van wapenfeiten en ge beurtenissen heeft 13 september 1978 een speciaal tintje. Toen brak voor het squadron het 'Eagle-tijdperk' aan. Bin nengebracht door de toenmalige com mandant, kolonel Albert W. Pruden, landde de eerste fonkelnieuwe F-15 op de vliegbasis Soesterberg. Een gebeur tenis die bijgewoond werd door tal van hoge functionarissen, waaronder de toenmalige minister van Defensie mr. W. Scholten. Drukke tijden braken aan voor het Amerikaanse squadron dat als taak had zo snel mogelijk overgeschakeld te zijn op het nieuwe vliegtuig. Voor de wijze waarop dit gebeurde ontving men in 1980 haar vierde Outstanding Unit Award, een zeer hoge Amerikaanse Luchtmacht onderscheiding. De F-15 'Eagle' is inmiddels een ingeburgerde verschijning geworden in het Neder landse luchtruim. Het is één van de meest superieure jagers ter wereld en is uitgevoerd met twee Pratt Witney F-100 motoren, welke voor een maxi male snelheid van ongeveer 2500 km per uur kunnen zorgen. Opvallend aan deze grote jager, de F-16 is bijvoor beeld veel kleiner, is het dubbele kiel- vla'k hetgeen een betere stabiliteit waar borgt. Minder lawaai De overgang van de Phantom F-4 naar- de' F-15 Eagle betekende ook voor de omwonenden een duidelijke verbete ring. De huidige jager van het squadron heeft namelijk motoren die veel minder lawaai produceren en tijdens de start hoeft de sterkere F-15 ook geen ge- De FT Bonito, een van glasvezel ver sterkt polyester sportwagen-bouwpak ket dat van 1970 tot 1982 werd geïm porteerd, wordt gebouwd op het chassis van een VW-kever. De zeer fraai gelijn de Bonito-carrosserie, een replica van de beroemde Ford GT 40 racewagen (o.a. winnaar van Le Mans in 1966) is roestvrij, ongevoelig voor temperatuur en eenvoudig te repareren. De VW luchtgekoelde boxermotor werd veelal vervangen door een vloei- stofgekoelde motor. Ook werden ande re modificaties toegepast zoals schijf- Een fraaie Bonito naast een Starfigh- ter in het museum. remmen en een 5-bak. Het onderlinge verschil is vooral te zien aan het inte rieur en het naar eigen wens ingericht dashboard. De Bonito Club Holland komt op zon dag 25 september rond 12.00 uur met een twintigtal Bonito's naar het Militai re Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist. Deze snel ogende automo bielen worden bij de vliegtuigen tussen de beide museumhallen tentoongesteld en zullen tegen half vijf vertrekken. Van 16 t/m 23 oktober •S De inmiddels bekend geworden Natio nale Modelbouw manifestatie bestaat uit: A. Een grote show van eigengebouwde en uit bouwdozen vervaardigde schaal modellen in de categorieën vaartuigen, vliegtuigen, voertuigen en diorama's (zowel militair als civiel). B. Een schaalmodelbouw-wedstrijd rond het thema "Klu 75". Het 75-jarig bestaan van de Konijklijke Luchtmacht vormt de aanleiding tot dit thema. Af hankelijk van de totale deelname wor den de modellen ingedeeld naar cate gorie, schaal, eigenbouw, of bouwdoos. Voor jongeren t/m 15 jaar wordt een categorie junioren ingesteld. C. Demonstraties met varende scheepsmodellen in een speciaal bassin. Men kan met meerdere modellen aan alle evenementen deelnemen. Deelna me is voor iedereen open en gratis. In schrijving geschiedt schrifteliujk voor af. Alle deelnemers kunnen zich tot 10 oktober a.s. aanmelden middels een briefkaart of brief. Men dient te vermel den: naam, adres, telefoonnummer, een eventueel lidmaatschap van een modelbouwvereniging en de in te schrijven modellen. Tevens voor ieder model opgeven: show of wedstrijd, ca tegorie, eigenbouw of bouwdoos, Een 1:10 schaalmodel van de Kool hoven FK-51, zoals die te zien zal zijn op de manifestatie. schaal, afmetingen en geschatte waar de. Vervoer van grote of moeilijk te ver voeren modellen kan geregeld worden. Aanmeldingen moeten gestuurd wor den naar: Organisatie N.M.M. 1988 De Beaufortweg 15, 3711 BW Austerlitz, tel. 03439-1657. Alle modellen voor de show en de wedstrijd moeten wor den ingeleverd in het Militaire Lucht vaart Museum op zaterdag 15 oktober a.s. tussen 14.00 en 16.00 uur. Ook luchtvaartschilders, -tekenaars en -fo tografen krijgen weer de gelegenheid om hun werk te tonen. Hun wordt ver zocht om vóór 10 oktober a.s. contact op te nemen met de organisatie. De Nationale Modelbouw-manifestatie 1988 wordt georganiseerd door de N.V.M. en de I.P.M.S-Nederland en ondersteund door de Stichting Vrien den van het Militaire Luchtvaart Mu seum. Ter gelegenheid van deze mani festatie is het Militaire Luchtvaart Mu seum voor bezoekers geopend van maandag 17 t/m zaterdag 22 oktober, van 10.00 tot 16.30 uur, en op zondag 16 en 23 oktober, van 12.00 - 16.30 uur. De toegang tot het museum is gra tis. De F-15 is een vertrouwd beeld ge worden in het Nederlandse luchtruim bruik te maken van zijn na-verbranders. De stijgsnelheid van de moderne jager is dusdanig dat zij halverwege de start baan al "los" is en derhalve minder ge luidsoverlast oplevert voor de omwo nenden. In de tien jaar dat de F-15 nu in gebruik is bij het squadron heeft het in hoge mate bijgedragen om de taakstel ling van het 32ste TFS goed uit te voe ren. De huidige commandant, kolonel Michael C. Francisco, hierover: "Ons squadron heeft zowel een vredestaak als een oorlogsmissie. In vredestijd om vat die taak ondermeer het onderschep pen van ongeïdentificeerde vliegtuigen die bepaalde grenzen overschrijden, terwijl wij in oorlogstijd het luchtover- wicht moeten realiseren en handhaven. De F-15 Eagle is momenteel het beste vliegtuig voor deze taken." Kolonel Francisco, zelf een ervaren jachtvlieger, nam op 20 juni j.1. het commando op Soesterberg over, hetgeen een weerzien betekende met zijn squadron. Als chef Operatiën was hij reeds eerder op Soes terberg, namelijk van 1982 tot 1985. Een van de taken die eveneens met de F-15 wordt uitgevoerd is de QRA-taak. QRA, Quick Reaction Alert, houdt in dat de vliegers om toerbeurt een 24- uurs dienst draaien en gedurende deze volle periode stand-by zijn voor even tueel alarm. Op Soesterberg draait men deze diensten 365 dagen per jaar en men heeft hiervoor twee volledig bewa pende F-15's tot de beschikking. Het Amerikaanse luchtmacht onderdeel kan bogen op een bijzondere reputatie sinds het de F-15 in gebruik nam. In de ze tien jaar heeft men namelijk geen en kel toestel verloren en is er inmiddels ruim 60.000 uur schadevrij gevlogen. De lange rij 'Awards', één per tiendui zend uur welke overhandigd zijn door functionarissen van Mc Donnell Douglas (de bouwer van het toestel), zijn stille getuigen van dit succes. Wapenfeit Het behoeft geen betoog dat het 32ste TFS met dit wapenfeit een unieke plaats inneemt binnen de totale Ameri kaanse luchtmacht. Het succes van dit squadron wordt grotendeels bepaald door het personeel, hun teamgeest en hun trainingsresultaten. De operatio nele effectiviteit van de 'Wolfhounds' wordt bereikt door een perfect samen spel van mens en vliegtuig, in dit geval de 'Eagle'. Deze factoren, alsmede de uitstekende samenwerking met de Ne derlandse Luchtmacht, hebben er de af gelopen jaren toe bijgedragen dat her 32ste Tactical Fighters Squadron kan bogen op een roemrijke geschiedenis. Niet leuk! Ga naar DIK BOS. Dat kost u geen deuk in uw portemonnee Gave huurauto beschik baar. Saturnusweg 10 Q indus.ter. Noordschil __ay Tel. 02154 - 14910 BAARN I Een onbekende dader heeft vorige week aan het Spad in Soesterberg een auto opengebroken. Een van de zij- ruitjes was vernield. De buit was een ra- dio-cassetterecorder. Op zondagmiddag 2 oktober viert het Nederlands Bach-Ensemble het vijfja rig bestaan met een speciaal lustrum- concert in de Oude Kerk aan de Toren straat in Soest. Uitgevoerd zal worden 'Auferstehung und Himmelfahrt Jesu,' oratorium, van Carl Philipp Emanuel Bach (1714- 1788). Van Johann Sebastian Bach (1685-1750) wordt uitgevoerd het mo tet 'Der Geist hilft unsrer Schwachheit auf.' De uitvoerenden zijn koor en orkest van het Nederlands Bach-Ensemble met de solisten Dieuwke Aalbers, sopraan; Frank Hameleers, tenor; Maarten Ko ningsberger, bas. Het concert staat on der leiding van dirigent Krijn Koets veld. Het concert begint om 14.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,—of f 12,50 (CJP/Pas 65). Kaarten zijn verkrijg baar bj (voorverkoopadressen): «"De Gouden Snaar," Steenhoffstraat 13a- 15, tel. 12132; «fam. H. Rademaker, Lange Brink weg 62, tel. 10466; «vanaf drie kwartier vóór aanvang van het con cert in de Oude Kerk. Programma Bij het lustrumconcert van het Neder- Op 29 augustus j.1. werd de foto-expo sitie "60 jaar DAF - 75 jaar KLu, DAF voertuigen voor de Koninklijke Luchtmacht "geopend door de Direc teur Materieel Koninklijke Lucht macht Generaal-Majoor Ir. J. Hartog. De tentoonstelling werd georganiseerd in het kader van zowel het 75-jarig be staan van de Luchtmacht als het 60-ja- rig bestaan van Van Doorne's Aan hangwagen Fabriek DAF. Na de toespraak van de Directeur Mili taire Zaken, DAF Trucks de heer M.M.A. de Jong werd een boekje met dezelfde titel als de tentoonstelling overhandigd aan Generaal Hartog. Tijdens de opening was een kleine static show van zowel historische als moderne Luchtmacht DAF voertuigen bij de in gang van het museum opgesteld. Op uitnodiging van museumdirecteur Boon namen Generaal Hartog, de heer De Jong en een aantal andere genodig den waaronder de Loco-burgemeester van Zeist de heer Van Halteren plaats in de nieuwste aanwinst van het Lucht vaartmuseum een unieke DAF V-1600 Halftrack, een historisch rupsbanden voertuig dat in het verleden o.a. werd De genodigden maken in de historische DAF V-1600 Halftrack een ritje langs de static show. Links op de foto Generaal Hartog naast de museumdirecteur en de heer De Jong van DAF. gebruikt bij het bergen van vliegtuigw rakken. De foto-expositie geeft een goed beeld van een veelvoud van niet-conventio- nele vrachtauto's en aanhangwagens, die DAF in de afgelopend vijftig jaar aan de Koninklijke Luchtmacht heeft geleverd. De DAF Halftrack staat bij de ingang van het museum opgesteld. Het boekje met de DAF voertuigen voor de Luchtmacht is a f 5,- te verkrij gen in de museum winkel "De Brik" in de Ir. Vreeburghal. De interessante foto-expositie is te zien tot en met woensdag 12 oktober in de wisselexpositieruimte van de Snijders hal. Het militaire Luchtvaart Museum is ge opend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Deze week verlaten de laatste bewo ners het internaat De Nieuwe Weg aan de Kolonieweg. Daarmee komt een eind aan een periode van 30 jaar, waarin in dit huis geestelijk gehandi capte kinderen in de leeftijd van 0 tot 20 jaar waren opgenomen. Tot 1958 stond dit huis in Soest bekend onder de naam "Koloniehuis/Trein 8.28". Ook nu wordt de oude naam door vele Soesters nog gehanteerd om dit huis, dat inmiddels "De Nieuwe Weg" ge noemd werd, aan te duiden. Voor 1958 was het huis bestemd voor de opvang van zogenaamde 'bleekneusjes'. In 1958 werd het op verzoek van de G.G. en G.D. Amsterdam door de stichting A.G.O. gehuurd voor de opvang van diepzwakzinnige kinderen, waarvoor in Amsterdam onvoldoende plaatsings mogelijkheden waren. Hoewel het in de bedoeling lag een tijdelijke voorziening te creëren, werd in 1965 het huis door de stichting A.G.O. aangekocht en vonden verbouwingen plaats. Inmid dels was namelijk duidelijk geworden dat het gebrek aan plaatsen veel langer zou blijven voortbestaan en met name ook een opvang gecreëerd moest wor den voor dubbel - zowel geestelijk als li chamelijk - gehandicapte .kinderen. De plaatsing van de dubbel gehandicapte kinderen was als overbrugging bedoeld, totdat plaatsing in daarvoor bestemde inrichtingen mogelijk zou zijn. In de ja ren '70 voltrok zich geleidelijk een ver andering van verpleging en verzorging naar een meer pedagogisch gerichte be geleiding. Met ingang van 1 januari 1985 nam de stichting Nieuwenoord te Baarn het be heer van het internaat over van de stich ting A.G.O. Een en ander gebeurde op verzoek van de Inspektie Geestelijke Volksgezondheid met de nadrukkelijke opdracht om het als tijdelijk bedoelde huis ook daadwerkelijk na een over gangsperiode op te heffen. De Inspektie was van mening dat het gebouw niet meer voldeed aan minimale eisen, die aan de huisvesting van geestelijk gehan dicapte kinderen gesteld mogen wor den. Vanaf 1984 werden al geen nieu we kinderen meer opgenomen. Een aantal kinderen werd in de afgelopen In de week van 19 t/m 25 september 1988 houdt het Prinses Beatrix Fonds weer zijn landelijke kollekte. Aanvan kelijk werd het Fonds opgericht als Polio-Fonds. Dat was in 1956, als reaktie op de ongekend hevige polio epidemie. Sinds de onderdrukking van deze ziekte kon het Fonds zich ook gaan richten op andere, niet minder verwoestende aan doeningen van het centrale zenuwstel sel, waartegen nog geen vaccins of an dere remedies bestaan. Deze ziekten zijn, naast polio: multiple sclerose, bepaalde spierziekten, spasti- citeit, spina bifida, ziekte van Hunting- ton en ziekte van Parkinson. Wat doet het Prinses Beatrix Fonds tegen al deze ziekten? Kort gezegdhulp, begeleiding en voor lichting bieden aan de vele tienduizen den patiënten en steun verlenen aan het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken, mogelijke geneeswijzen en voorkoming van deze ziekten en afwij kingen. Bijna 6 miljoen gulden kon vorig jaar hiervoor worden uitgegeven. Veel kon worden gedaan, maar er is nog veel méér nodig. Het Prinses Beatrix Fonds is een parti culiere instelling, die geen enkele subsi die ontvangt en het daarom in de eerste plaats moet hebben van de opbrengsten van de jaarlijkse kollekte week, die dit jaar gehouden zal gaan worden van 19 t/m 25 september. Tijdens deze week gaan tienduizenden kollektanten ge heel belangeloos langs de deur met de bekende oranje bussen. Helpt het Prinses Beatrix Fonds, opdat het de zon weer kan laten schijnen voor deze medemensen. Geef aan de deur of stort uw bijdrage op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds, Den Haag. jaren overplaatst naar inrichtingen el ders in het land, terwijl ook op het ter rein van de stichting Nieuwenoord huisvesting werd gevonden voor een re delijk grote groep. Voor de laatste 9 kinderen wordt hard gewerkt om een kleinschalige opvang buiten de inrich ting te realiseren. Deze kinderen zou den niet moeten opgroeien in een gro tere inrichting. Het beleid is er in toene mende mate op gericht om ook geeste lijk gehandicapten zoveel mogelijk in gewone woonhuizen in kleine groepen (sociowoningen) te laten wonen. In dat kader en gezien het grote tekort aan kinderplaatsen is het spijtig dat de Nieuwe Weg juist nu opgeheven moet worden. Door de ruimhartige medewerking van de gemeente Soest en de Inspektie voor Geestelijke Volksgezondheid, wordt er hard gewerkt aan de mogelijkheid om een zogenaamde sociowoning te reali seren in het binnenkort te starten bouw plan Schrikslaan. De 9 kinderen en de groepsleiding zullen zich gedurende de bouwperiode en met ingang van 23 sep tember tijdelijk vestigen op het terrein van Nieuwenoord in Baarn. Bestemming Over de bestemming van het terrein aan de Kolonieweg en het indrukwekkende pand vinden nog onderhandelingen plaats met diverse instanties. De in de regio samenwerkende instellingen voor zwakzinnigenzorg willen er alles aan doen om het terrein, dat centraal in de regio gelegen is, toch weer een bestem ming ten behoeve van geestelijk gehan dicapten te geven. Ter overbrugging zal het pand bewoond worden door enkele medewerkers, teneinde verloedering te voorkomen. Nadere informatie te ver krijgen bij de direkteur van Nieu wenoord, drs. L.A.M. van Beek. Een zaak aan de Van Weedestraat is be stolen van een grote hoeveelheid kin derkleding en de kassa, waarin onge veer 300 gulden wisselgeld zat. De da der had een deur aan de achterzijde van de winkel geforceerd met een breekij- lands Bach-Ensemble mag de familie Bach natuurlijk niet ontbreken. Vader Bach niet, omdat wij hem waarschijnlijk wel als een der allergrootsten beschou wen. Zoon Carl Philipp Emanuel is aanwezig omdat hij in zijn tijd wel als de grootste werd beschouwd èn omdat hij dit jaar zijn tweehonderdjarige sterfdag gedenken: het wordt hoog tijd dat ie dereen kennismaakt met zijn fantasti sche muziek. De motetten van Johann Sebastian Bach (1685-1750) zijn gelegenheids werken, voor een bijzondere gebeurte nis geschreven. 'Der Geist hilft unsrer Schwachheit auf' werd geschreven naar aanleiding van het overlijden van de Thomas-rector Johann Hermann Er- nesti in 1729. Het is een Bach-monu- ment waarbij het dubbelkorige acht stemmige polyfone vlechtwerk ver smelt tot een vier-stemmige fuga en ver eenvoudigt in een prachtig koraal. Carl Philipp Emanuel Bach (1714- 1788), aanvankelijk tot meester in de rechten opgeleid, bleek een talent op het clavecimbel te zijn, die als hofclave- cinist in dienst trad bij Frederik de Gro te. Het door de vele oorlogen verarmde hof liet hem pas in 1763 gaan en wel naar Hamburg. Daar volgde C.Ph.E. zijn peetvader en voormalig concurrent van zijn vader, Georg PhilippTelemann op als Musikdirektor. In die tijd componeerde hij vele vocale werken, waaronder 'Die Auferstehung und Himmelfahrt Jesu' (1777). Hij was trots op zijn werk. Zo schreef hij aan zijn uitgever Breitkopf: "Zonder mijzelf op de borst te willen slaan, stel ik vast dat dit één van mijn beste werken is, jonge componisten kunnen er nog iets van op steken." Ook zijn eerste biograaf Bitter was onder de indruk: "Een beter werk heeft hij niet geschreven." Vreemd Toch is het vreemd dat deze periode van "Empfindsamkeit"-gevoeligheid, sen timentaliteit - lang weggedrukt is in de negentiende en twintigste eeuwse con certprogramma's. De componist ging na het complexe en intellectuele com poneren van de barok een radicaal an dere weg in. Er werd naar gestreef de menselijke ziel direct te roeren. Melodie en harmonie dienden dit doel, reden waarom polyfone strukturen bijna in de ban werden gedaan. De oppervlakkige eenvoud die deze gedachte tot gevolg had is een terecht vergeten periode. Zijn opleiding heeft Carl Philipp Ema nuel voor een belangrijk deel van zijn vader, vandaar de synthese tussen ba- rok-complex en empfindsame een voud. Zowel het eenvoudige gezang (vier-stemmig in sommige koorwer ken), de fantastische, effektvolle recita tieven en aria's, alsook het polyfone lij nenspel in koor en orkest, komen aan de orde. Zo menen wij dan ook dat Carl Philipp Emanuel Bach niet het dubieu ze einde van een van de grote perioden in de kunstgeschiedenis was, maar dat hij veeleer een brug heeft geslagen en daarmee een nieuwe periode van bloei heeft ingeluid. Woeöestraat 40, 3761 CE Soest TeL 02155-15558 Op een aantal plaatsen hebben ge- meenteriolen schade opgelopen op de plek waar er provinciale rioolperslei dingen in uitmonden. De provincie is bereid een deel van die schade te vergoeden. Naar schatting zal daar ongeveer f 47.000,- mee zijn gemoeid. Het gaat om aantasting van riolen in Amerongen, Amersfoort, Leusden, Maarn, Soest en Vleuten-de Meern. In de kosten van herstel van een ander riool in Leusden en van een riool in Woudenberg heeft de provincie inmid dels al ruim f 250.000,- bijgedragen. De aantasting van de gemeentelijke rio len is het gevolg van het feit dat zich op het punt waar er provinciale persleidin gen op uitkomen, onder bepaalde om standigheden zwavelzuur ontwikkelt. Dit agressieve zuur tast het beton van de riolen aan. Bij het vaststellen van de hoogste van de provinciale bijdrage in de herstelkosten is het uitgangspunt dat een riool 50 jaar meegaat. Hoe meer de aantasting door Bij het Gemeentelijk Infocentrum te genover het gemeentehuis is een kleine expositie van de nieuwe Unicef collec tie. Kunstenaars over de hele wereld heb ben weer hun werken gratis beschik baar gesteld. Ook verschillende musea mete, o.a. (P. Signae Giacometti, Aver- camp v. Goyen). De agenda staat dit jaar in het teken van "Moeder en Kind" en de prentbrief kaart kalender heeft als thema "Astro logie". Een folder waarin alles staat afgebeeld ligt ook bij het Gemeentelijk Informatie Centrum. Gaarne uw bestelling bij: Mevr. H. M. Rademakers-Beuken, Lange Brinkweg 62 of mevr. A. Weitzel-Vergouwen v. Straelenlaan 44, tel. 16182. De nieuwe bewoners van Overhees III moeten de komende winter rekening houden met overlast. De bestrating zal nog niet overal zijn aangebracht, waardoor modderbaden niet zijn uit gesloten en alle hedendaagse voorzie ningen nog niet kunnen worden gerea liseerd. Omdat er nog steeds woningen moeten worden opgeleverd in de nieuwe woon wijk kan de gemeente niet voorkomen dat de bewoners enige hinder ondervin den. Vooral als de weersomstandighe den slecht zijn zullen sommige straten moeilijk begaanbaar zijn. Men zal er al les aan doen, volgens een woordvoer der van de gemeente, om de overlast tot een minimum te beperken. Zo wordt onder andere noodverlichting aange bracht. De verwachting is dat de over last in elk geval minder zal zijn dan vorig jaar. De werkloosheid in het gewest Amers- foort/Veenendaal is in de maand au gustus toegenomen. Het aantal inge schreven werkzoekenden bij het GAB steeg met bijna 700. Die ontwikkeling is te verklaren door het feit dat alsnog veel schoolverlaters zich hebben aangemeld. Soest telt mo menteel 758 mannen en 658 vrouwen die op zpek zijn naar werk. In 1987 wa ren dat er in totaal 126 minder. Ten op zichte van vorige maand nam de werk loosheid in Soest toe met 28 mannen en 41 vrouwen. zwavelzuur die levensduur bekort, hoe hoger de provinciale vergoeding. Overigens zal het provinciebestuur nog nagaan waar door aanpassing van de aansluitingen toekomstige schade kan worden vermeden. Per geval zullen de kosten (geraamd op f 150.000,-) tegen de baten worden afgewogen. Een noti tie over dit onderwerp komt binnenkort aan de orde in de statencommissie voor milieu. Behendigheidwedstrijden voor hon den. De Soester Kynologenclub Zoys houdt op zondag 25 september open behendigheidswedstrijden voor hon den. De wedstrijden worden gehouden op het SEC-terrein aan de Bosstraat. Aanvang om 9.30 uur. De toegang is gratis. Er wordt begonnen met een "Gambling" en een "Speel uw Spel". Bij de Gambling mogen de deelnemers zelf de hindernissen bepalen. Bij het Speel uw Spel, dat de gehele dag duurt, moeten verschillende opdrachten wor den uitgevoerd, 's Middags zijn de be hendigheidwedstrijden en de estafettes. Hierbij dient het door de keurmeester uitgezette parcours in de juiste volgorde genomen te worden. Het bekende Soester advocatenkan toor Van der Goen c.s., waarvan het kantoor gevestigd is in het Avia-ge- bouw aan de Birkstraat, heeft onlangs een maatschap aangegaan met het Brit se advocatenkantoor Kidd Rapinet So- licitors in Londen. Het Britse kantoor beschikt over vier nevenvestigingen en is tevens geasso cieerd met advocaten ic Parijs. Het kan toor telt 75 advocaten, terwijl het totale personeelsbestand van Kidd Rapinet ruim 150 bedraagt. Van der Goen c.s. hebben ook vestigingen in Aalsmeer, Amsterdam en Zürich. Op de vliegbasis Soesterberg worden op vrijdag 30 september 39 nieuwe offi cieren beëdigd door de bevelhebber van de luchtstrijdkrachten in Neder land luitenant-generaal F.J. de Jong. De nieuwbenoemde officieren zijn af gestudeerd aan de Koninklijke Militai re Academie in Breda. Tijdens een ce remoniële parade zal hen de eed, dan wel de belofte worden afgenomen door luitenant-generaal De Jong. In de maand augustus is 1.490.504 m3 gas ingekocht. In augustus 1987 was dat 1.722.802 m3 en in augustus 1986 1.526.541 m3. Tot en met augustus is 38.278.072 m3 gas ingekocht. In de zelfde periode vorig jaar was dat 47.416.880 m3 en in 1986 45.563.281 m3. Het totaal aantal gasverbruikers is in de maand augustus gestegen van 16.132 naar 16.143. Het aantal C.A.I.- abonnementen steeg in de maand au gustus van 14.847 naar 14.886. 1

Soester Courant | 1988 | | pagina 19