Eric Berghuis mee op 'ontdekkingsreis' over halve Atlantische Oceaan Spannende slotfase in estafette Soest - Soest Soester bridge kampioenschap WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 22 'Publiek moet meer weten over de zee' Cabaretgroep Spatlap presenteert eerste programma in De Speeldoos Studiedag voor vrouwenraden 'Niks aan de hand', theater over jongeren en alcohol Cursus sacred dance 'Dichterskring' met Rogi Wieg Najaarsmarkt Spullenhulp Paltz- en Eemgeuzen verkopen cake Weight Watchers Zaterdagconcert in Groeneveld Bingo De Vijverhof Muziekschool verder met Overdagkoor JEU DE BOULES Mooi resultaat voor Jeu de boulers Cursus Transcendente Meditatie BRIDGE DUIVENSPORT Wedvlucht FIETSCRojiS Twee prijzen in superbowl Acht a negen maanden. Zo lang duurt de "ontdekkingsreis" waaraan Eric Berghuis, de 18-jarige leerling- scheepswerktuigkundige van de Steenhoffstraat in Soestvorige week vrijdag begonnen is. Eric maakt de reis als "maatje" van zijn oom, de journa list Rob Bijnsdorp, die met deze reis een project beoogt dat uiteindelijk moet leiden tot de publicatie van een tweetal boeken en vooral: het vergro ten van de kennis bij het publiek over de zee en het zeemilieu. Bijnsdorp zal van de reis wekelijks ver slag doen in het dagblad Trouw en het populaire Vara-radioprogramma "Vroege Vogels", dat elke zondagmor gen wordt uitgezonden. Het belangrijk ste doel van de reis is belangstelling te wekken voor de zee, die volgens hem bij het overgrote deel van de bevolking een onbekend fenomeen is. Dat kan dan bijdragen tot een groter verantwoorde lijkheidsbesef voor het behoud van het zeemilieu. Op de achtergrond van het project staat de derde Noordzeeconfe- rentie, die in 1990 in Nederland wordt gehouden. Voor Eric die inmiddels het eerste jaar van zijn opleiding achter de rug heeft, is de reis een uitdaging en een "buiten kans". Na terugkomst zal hij opnieuw naar school gaan en de opleiding afma ken. Voor die tijd kan hij alvast een schat aan ervaring opdoen, die hem la ter alleen maar van pas kan komen. Maar bovenal beschouwt de jonge Soester de reis als een prachtig avon tuur. "Eigenlijk kon het niet, in verband met school," vertelt Eric aan de voor avond van zijn vertrek. "Ik mocht van m'n ouders mee op voorwaarde dat ik wél zou overgaan. Dat is gelukt, en de school maakte geen problemen." 'Bootsman' Eric Berghuis heeft zichzelf tot "boots man" gebombardeerd van de "Zonne wende", de houten, nauwelijks tien me ter lange boot waarmee zijn oom en hij als moderne Robinson Crusoes - maar hopelijk met meer geluk - de zee gaan verkennen. De reis startte vrijdag j.1. in Scheveningen, waarde mannen werden uitgezwaaid door familie en Rijkswa terstaat, die de reis met grote belang stelling volgt. Het is de bedoeling dat de "Zonnewende" binnen afzienbare tijd, via de Franse en Spaanse kust, over steekt naar de Canarische eilanden en vandaar dwars over de oceaan naar het Caribisch gebied. Na enkele weken in die contreien te hebben doorgebracht gaat het via Venezuela en Florida weer terug naar Europa, afhankelijk van de omstandigheden via de route langs de Azoren of langs Engeland. Onderweg zal Rob Bijnsdorp kontakt zoeken met allerlei instituten die zich met zee-onderzoek bezig houden. Dat moet, samen met de eigen ervaringen, de stof leveren voor zijn boeken, waar van er één een jeugdboek zal worden. Voor het schrijven aan boord wordt ge bruik gemaakt van een hypermoderne computer/tekstverwerker. Ron en Eric staan met het thuisfront in kontakt via Scheveningen Radio en natuurlijk ho pen ze in iedere haven die ze aandoen brieven van thuis aan te treffen. Boeken Bijnsdorp is van mening dat er te weinig "populaire" boeken zijn, die inzicht ge ven in de betekenis van de zee. "Er zijn hele bibliotheken vol geschreven met wetenschappelijke verhandelingen, waar niemand bij kan. Er zijn zat lees bare boeken over het hooggebergte, de bossen en kamerplanten, maar niet over de zee." Ook als Greenpeace in de publiciteit komt - geen kwaad woord daarover trouwens - gaat het meestal over gif of olievlekken." Voor de meeste mensen is de zee vol gens hem "nat, koud en ver" en loopt niemand - behalve Greenpeace - echt warm om er als pleitbezorger voor op te treden. "Terwijl er enorme belangen op het spel staan, want de zee staat als na tuurgebied onder grote druk, niet al leen door vervuiling en overbevissing, maar ook door de juridische strijd die om de zeebodem en haar rijkdommen Omdat de zee in zijn woorden "verder dan ver van het bed" van de meeste mensen is, legt Bijnsdorp zich toe op zo veel mogelijk publicteit. "Het is de be doeling dat het publiek als het ware mee reist en onze ervaringen deelt. De reis is een middel om de media enthousiast te maken en er zelf beter over te kunnen schrijven. Want waar zou je beter over de zee kunnen schrijven dan onder het lamplicht in de kajuit, met de zeelucht in je neus?" Meer respect voor de zee kan het beste worden opgewekt door spannende, boeiende en speelse infor matie dan met gortdroge naslagwerken en wetenschappelijke verhandelingen. Bijnsdorp verzamelt daartoe zoveel mogelijk materiaal van bijvoorbeeld oceanografen en andere wetenschap pers, maar ook van schippers en vissers. Spatlap is de nieuwste cabaretgroep in Nederland. Een aantal enthousiaste mensen heeft voor u een leuke avond in petto! Spatlap spettert een avond lang: komisch, met vaart maar zeer zeker ook met een serieuze noot en.... live-muziek. Zo kondigt de "nieuwste cabaretgroep van Nederland" zich aan. Spatlap is ont staan uit een groep leerkrachten en ou ders van 't Vlinderke de Geerenschool uit Baarn. In 1986 werd het 20-jarig be staan van deze Baarnse basisschool o.a. gevierd met een flitsend, vrolijk en pro fessioneel gebracht cabaretprogramma - Twens genaamd - in de Speeldoos. De teksten van Frank van Geffen, de muziek van Wim van Geffen en de pro fessionele uitvoering, geregistreerd door de Soester Chris Vroonland werden met zoveel enthousiasme begroet, dat de groep diverse aanbiedingen kreeg om met dit cabaretprogramma op te treden. En met veel succes! Dit succes was de re den om zich met een nieuw programma te presenteren in de Baarnse Speeldoos. Spatlap-o-foon! En dat gaat nu gebeu ren. Op woensdag 5 oktober. Ieder die een avond wil lachen, ontroerd wil ra ken, lekker uit wil zijn is van harte wel kom Spatlap-o-foon te ondergaan. Kaarten a f 7,50 zijn verkrijgbaar via het V.V.V.-kantoor. Op 1 januari 1990 worden jongeren van 18 jaar, geacht economisch zelf standig te kunnen zijn. Dit heeft de rijksoverheid vastgelegd in haar be leidsnota emancipatie. Het duurt nog ruim een jaar voor het zover is, maar de voorbereiding op deze economische zelfstandigheid is van groot belang. Immers, deze bepaling zal veel teweeg brengen op het gebied van opleiding- en beroepskeuze en arbeids mogelijkheden, met name voor meisjes die nog altijd een grote achterstand heb ben op deze terreinen. Wanneer u een dochter heeft die dit jaar 15 of 16 is ge worden, dan heeft zij enkele maanden geleden reeds een brief van burgemees ter P. Scholten ontvangen om haar in te lichten over deze belangrijke verande ring in onze sociale wetgeving. Moeders en andere vrouwen in het ge zin en de familie blijken grote invloed te hebben op opleiding en beroepskeuze van meisjes. Daarom is het van groot belang dat zoveel mogelijk leden van vrouwenorganisaties op de hoogte zijn van deze nieuwe wetgeving, zodat zij die kennis weer in hun omgeving uit kunnen dragen. Door bovengenoemde studiedag te bezoeken, kunt u zich vol ledig op de hoogte laten stellen. De stu diedag is op donderdag 27 oktober in De Meen. Informatie zal worden gegeven door een medewerkster van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid, door een medewerker van een Gewestelijk Arbeidsbureau en een be stuurslid van de KVB, welke vrouwen organisatie op bovengenoemd terrein al heel actief is. Informatie over program ma en kosten en opgave voor 26 sep tember bij: Ria Rebel, secretaris Vrou wenraad Soest, tel.: 22906. "Niks aan de hand" is de titel van een toneelstuk, dat de komende maanden op een groot aantal scholen voor voortgezet onderwijs in Amersfoort en omstreken wordt gespeeld. Het stuk, gespeeld door de Produktiekern De Witte Zaal, maakt deel uit van breed opgezet project van de GGD Eemland ter voorkoming van alcoholmisbruik onder jongeren. Het doel van dit projekt, gericht op de eerste twee klassen van het voortgezet onderwijs, is jongeren uit te dagen hun eigen keuze te maken als het gaat om al coholgebruik. Niet door er alleen maar tegen te waarschuwen of door het zon der meer te verbieden, maar door ze op een indringende manier informatie te geven. Theater is daarvoor het middel bij uitstek. "Niks aan de hand" is een realistisch verhaal over hoe jongeren met elkaar omgaan. Geen ver-van-m'n-bed-show, maar dichtbij en herkenbaar. Over vrienden maken, meiden versieren, im poneren. Over de angst om alleen te staan, er niet bij te horen. Centraal staat de rol die alcohol hierbij kan spelen. De toneelvoorstelling krijgt een vervolg in de klas, waar een aantal speciale les sen aan het thema "jongeren en alco hol" wort gewijd. De GGD Eemland heeft hiervoor een serie informatieve lessen ontwikkeld. Voor de leerlingen is er een speciaal werkboek, dat ingaat op de belangrijkste aspecten van alcohol gebruik: gezondheid, verkeer, reclame, geschiedenis en vrije tijd. Campagne Het initiatief tot deze speciale campag ne is genomen door de Gewestelijke Gezondheidsdienst Eemland, die hier mee aansluit bij de landelijke voorlich ting tegen overmatig alcoholgebruik. De uitvoering geschiedt in samenwer king met de Stichting Produktiekern De Witte Zaal en de Amersfoortse Cultu rele Raad. Inhoudelijk wordt het pro ject ondersteund door het Consultatie bureau Alcohol en Drugs Oost-Utrecht, het Samenwerkingsverband GVO Oostelijk Utrecht en de afdeling Jeugd gezondheidszorg van de Gewestelijke Gezondheidsdienst Eemland. Het project werd mogelijk gemaakt door de sponsoring van enkele bedrij ven uit Amersfoort en subsidies van het ministerie van WVC, de GGD Eem land, Fonds Jeugd Vrede Welzijn, de Amersfoortse Culturele Raad en de ge meenten Amersfoort, Baarn, Bunscho ten, Eemnes, Hoevelaken, Leusden, Nijkerk, Soest en Woudenberg. Grootste natuurgebied Voor een goed verloop van de reis heeft hij zich verzekerd van de steun van in stellingen als de NIOZ (Nederlands In stituut voor het Onderzoek der Zee), de werkgroep Noordzee (waarin zich al lerlei betrokken deskundigen hebben verenigd) en andere instanties. Teleur gesteld is hij over het gebrek aan be langstelling van het Wereldnatuur- fonds. "Ik ben er nog kwaad over. Ze lieten me weten dat het project 'niet hun prioriteit had', en dat terwijl het om het grootste natuurgebied van de aarde gaat. Ze maken zich druk over panda's, bevers en regenwouden, maar de zee la ten ze links liggen!" Zakelijk gezien beschouwt bij de reis als een "onmogelijk" project. Inmiddels is er al 90.000 gulden in geïnvesteerd. "Maar je moet niet altijd zo denken, er zijn soms dingen die je zó graag wilt..." Zijn grote inspiratie vond hij in een boek van Rachel Carson - schrijfster van o.a. het wereldberoemde "Silent Spring" - over de zee (in Nederland in 1951 verschenen onder de titel "De we reldzee"). "Zo'n boek zou er weer moe ten komen, vond ik." Zijn enthousiasme heeft in elk geval zijn jeugdige neef Eric Berghuis uit Soest aangestoken. Vol goede moed en met de beste wensen van Erics ouders, broers en zusters, is het tweetal begon nen aan een unieke, verre reis, waar over zeker veel te verhalen valt. Wie de "avonturiers" min of meer op de voet wil volgen kan daarvoor natuurlijk het beste terecht bij Trouw en "Vroege Vo gels", maar Eric zal zelf zijn best doen om via zijn ouders ook in deze krant van tijd tot tijd een levensteken te geven. We houden de lezers op de hoogte. Ook het komende seizoen zal in Soest een cursus sacred dance gegeven wor den onder leiding van Fien Olthof, op geleid bij de Stichting Sacred Dance. Voor velen is sacred dance een begrip, waar men zich geen voorstelling van kan maken. Maar als men het "sacred" vertaalt als heilig in de betekenis van helend krijgt de naam al meer beteke nis. "De eenheid van ziel, lichaam en geest is in deze moderne tijd gebroken. De gemiddelde mens heeft moeite zich innerlijk en uiterlijk los te laten. Dit wordt men zich vaak pas bewust in de dans. Met behulp van de muziek is die remming, te overwinnen en vinden de mensen zich zelf terug," aldus prof. Wosien, de grondlegger van sacred dance. De cursus wordt vanaf morgen iedere donderdag van 20.00 tot 21.30 uur ge houden in het kerkgebouw van de NPB aan de Rembrandtlaan. Voor meer in formatie, tel. 02154-16413/11590. De Stichting "Dichterskring Amers foort" ontvangt vrijdagavond 23 sep tember de 26-jarige Rogi Wieg in het Amsterdams Jazzcafé Terminus aan de Stationstraat 42 in Amersfoort. Rogi Wieg debuteerde in 1986 met de opzienbarende bundel "Toverdraad van dagverblijf', waarin hij met een zeer persoonlijke toon de lezer in een aantal ik-gedichten deelgenoot maakt van de gemoedsbewegingen van deze auteur van Hongaarse afkomst. Vol gens Joost Zwagerman in Vrij Neder land toont de melancholische dichter een opvallende gelijkenis met Hans Lo- deizen. Momenteel werkt hij aan een bloemle zing ('Teder hangt aan zijn gevallen to ren") voor Nijgh en Van Ditmar van jonge Nederlandse poëten die be schouwd kunnen worden als tegenvoe ters van de Maximalen van wie hij zegt: "Ze doen me denken aan padvinderij. Op zich hebben ze gelijk als ze zich af zetten tegen die krankzinnige verstilling van gevestigde dichters. Mijn bloemle zing richt zich veel meer op mensen die tegen de stroom ingaan, die met een zeer persoonlijk taalgevoel hun eigen weg gaan." Vijftien jaar Rogi Wieg wordt vrijdagavond ingeleid en geïnterviewd door Jan Visser uit Soest. Volgend jaar viert de Dichters kring Amersfoort zijn vijftienjarig be staan. Nog deze maand neemt de orga nisatie afscheid van één van zijn stimu lerende medewerkers, Wil Gommers, die jarenlang de groep inspireerde en leidde. Onder voorzitterschap van Vis ser zal een interim-bestuur nog dit jaar naar andere wegen zoeken om de poë zieliefhebbers in Eemland een nieuw podium te bieden, waarop eigentijdse poëten en klassieke dichters in de schijnwerper worden gezet. De poëzie-avond in "Terminus" begint om 20.00 uur. Toegang: vijf gulden. SPULLEN HULP SOEST Veldweg 6A openingstijden: vrijdag 13.00-15.00 uur zaterdag 11.00-14.00 uur Op zaterdag 1 oktober houdt Spullen- hulp haar Najaarsmarkt, waarbij om 10.30 uur de uitreiking plaatsvindt van de door Spullenhulp ingestelde "Kringloopprijs". Die gaat ditmaal niet naar een Soester ingezetene, maar naar een niet-Soester, die zich zowel voor de kringloopgedachte als voor het derde wereld-werk bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. De eigenlijke markt begint daarna om 11.00 uur en wordt om 15.00 uur geslo ten. De opbrengst van de Najaarsmarkt 1987 ging naar "Nanai", een stichting ter ondersteuning van de Noordameri- kaanse indianen. Dit jaar is de op brengst bestemd voor het jubilerende Molenschot. Als men nog spullen kwijt wil voor deze markt: graag! Men kan ze brengen. Grotere spullen kunnen ook worden gehaald. Telefonisch opgeven: tel. 18730. (Op vrijdag 30 september is Spullenhulp gesloten.) - RISTORANTE LA PERGOLA ANNELIES en FRANCO TELEFOON 02155-23039 STEENHOFFSTRAAT 55 Aanstaande vrijdag, van 18.30 tot 21.00 uur, en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, houden de Paltz- en Eem geuzen met toestemming van Burge meester en Wethouders van de ge meente Soest een cake-verkoopaktie ten bate van de vereniging. Bij de vereniging zijn meisjes en jongens van 7 tot ongeveer 16 jaar aktief bezig. Om de kosten van o.a. de gebouwen en boten te kunnen betalen hoopt men dat deze aktie een succes wordt. Door zo'n heerlijke verse cake te kópen steunt U ons geweldig. De cakes worden door de leden van de zee-scoutinggroep en an dere vrijwilligers aan huis te koop aan geboden voor f 3,50 per stuk. Voor inlichtingen aangaande het lid maatschap: R.A. Kleter, tel. 24444. Binnenkort kan men in Soest afslanken bij Weight Watchers. De internationale organisatie houdt een cursus in De Vij verhof. Iedere dinsdag beginnen de lessen om 19.00 uur in het wijkgebouw aan de Klarinet. Mevrouw De Boer uit Barne- veld heeft de leiding. De Weight Wat chers bestaan 25 jaar en hebben miljoe nen mensen over de hele wereld gehol pen hun ideale gewicht te bereiken. Voor informatie kan men terecht bij mevrouw De Boer, tel. 03420-12351. De fluitist Samuel Cole en de pianist Nigel Clayton concerteren zaterdag 24 september in kasteel Groeneveld. In de Hasselaerzaal speelt het vaste duo werken van Mozart, Bach, Schubert en andere componisten. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang kost 13,50 gulden; houders van cjp/65+ kaarten kunnen naar bin nen voor 12 gulden. De wijkvereniging Overhees organi seert zaterdag 24 september de eerste bingo in het nieuwe seizoen. Iedereen is van harte welkom; kinderen vanaf 12 jaar hebben toegang, doch uitsluitend onder begeleiding. De prijs per kaart voor leden/donateurs bedraagt f 5,— introducees betalen f 10,—. Uiteraard is het prijzenpakket aan de nieuwe en treeprijs aangepast. De bingo wordt ge houden in de grote zaal van het dien stencentrum De Vijverhof, aan de Kla rinet, en begint om 20.00 uur; zaal open om 19.30 uur. In het afgelopen seizoen begon koor dirigent Gert Bremer op de muziek school in Amersfoort met het Over dagkoor, en met succes! Aanvankelijk waren en zo'n 30 zangers, maar snel groeide het koor uit tot zo'n 50 deelne mers, allemaal vrouwen. Omdat het koor overdag repeteert kun nen al die mensen, die 's avonds de deur niet uit willen of kunnen, eindelijk ook in een koor zingen. Het repertoire is veelzijdig. In twee-, drie en zelfs vier stemmige bezetting wordt een smaak vol programma ingestudeerd, soms met begeleiding van de piano. Nu het Overdagkoor een jaar bestaat gaat het ook meewerken aan open da gen, muziekschooluitvoeringen, con certen en wellicht concoursen. Het overdagkoor repeteert woensdag morgen van 10.00-11.15 uur (met aan sluitend koffie!) in de aula van de mu ziekschool aan de Zuidsingel tegenover nr. 15 (postadres Muurhuizen 1-3). De kosten zijn voor het hele seizoen f 100,-, inklusief de wekelijkse koffie. U kunt eventueel in meerdere termijnen beta len. Op woensdagmorgen 28 september en 5 oktober kan men geheel vrijblijvend komen kijken en luisteren naar het overdagkoor o.l.v. Gert Bremer. De koffie staat klaar! Nadere informatie: tel. 033-622004. (onder kantooruren). Het afgelopen weekend vond je jaar lijkse estafette plaats tussen Soest en Soest Dld. Ruim 170 sporters en sportsters, ver deeld over 17 ploegen, gaven elkaar op sportieve wijze partij over een af stand van maar liefst 250 km. AV Pij nenburg nam met 3 teams deel, waar onder voor het eerst een volledig da mesteam. De wat sterker geachte teams waaron der Pijnenburg I, vertrokken op vrij dagavond j.1. om 24.00 uur, terwijl Pij nenburg II reeds om 11 uur vertrok. De dames waren toen al lang op weg; zij startten om 8 uur. Het le team van Pij nenburg, vorig jaar nog goed voor een 2e plaats, vertrok zonder snelle mannen als Gert de Ruygt, Eef van de Brink en Dirk den Ouden. Hun plaatsen werden zeer goed opgevuld door Jan van Rans- dorp, Wim van Dorrestein en langeaf- standstrainer Jeroen Majoor. Als eerste loper ging namens Pijnen burg I Harry van Brummelen van start, die erg voortvarend begon, doch in het tweede deel van de wedstrijd zijn snelle start wat moest bekopen. Hij werd afge lost door Simon Schreur, die een zeer sterke indruk achter liet op zijn etappe van Voorthuizen naar Apeldoorn. Daarna was het de beurt aan Jos van Rasch, die zeer regelmatig zijn kilome ters aflegde. Jan van Ransdorp nam de 4e etappe voor zijn rekening en voldeed als inval ler aan de verwachtingen. Trainer Je roen Majoor begon in een rustig tempo grieperig aan zijn etappe, die hem over de nederlands-duitse grens bracht, maar liep daarbij nog zo goed, dat hij beduidend inliep op de op dat moment voor hem lopende BAV I ploeg uit Jeule de bowlevereniging De Gems hoorn heeft de zomeravondclubtoer- nooien afgelopen donderdag in Laren er weer op zitten. Dit spektakel werd georganiseerd door de afdeling 6 waar de vereniging onder valt. Van de 15 deelnemende clubs is de vereniging op de 8e plaats geëindigd. Door het bijzon dere karakter van deze 5 avonden waar men steeds met een ander speelde van een vereniging kon er ook een persoon lijk klassement worden opgemaakt. Van de 40 triplettes =120 personen is de heer A.P.A. Mol als 5e geplaatst. De overige leden die op deze avonden in de regio zijn meegeweest, hebben steeds een prijsje mee naar huis genomen. Uit eindelijk heeft het aantal tegenpunten ervoor gezorgd dat de Gemshoorn zich in de middenmoot sterk vertegenwoor digd heeft. Het centrum voor TM houdt komende weken een meditatiecursus met als the ma: "groter levensgeluk en creatiteit door de reis naar je diepste zelf'. Een eerste introductielezing vindt plaats op woensdag 28 september om 20.00 uur in Soest in het cultureel cen trum C-drie, Willaertstraat 4. Op deze avond wordt ingegaan hoe we kontakt maken met de bron van creatieve intel ligentie in ons en hoe dit effect heeft op onze persoonlijke geestelijke groei, de verbetering van de gezondheid en een positieve, weldadige invloed op de om geving. In een tweede vervolglezing wordt in gegaan op de werking van de techniek. Iedereen, ook kinderen kunnen leren mediteren, waarbij de principes van TM berusten op volkomen moeiteloos heid, dus geen vorm van concentratie. Na deze vrijblijvende lezingen kan men zich opgeven voor de cursus. Dit houdt in een persoonlijke instructie en drie vervolgavonden in de groep. Hierna kan men volledig zelfstandig thuis de techniek beoefenen. Deze techniek ver langt geen nieuwe leefregels, is geen ge loof, maar voegt nieuwe inspiratie toe, doordat de geest kontakt maakt met het stille niveau van yoga (eenheid) in ons zelf, waardoor ons weloevinden iedere dag toeneemt. Voor informatie of aanvraag voor le zingen voor het bedrijven, scholen en andere instellingen kunt u bellen 030- 520797. Baarn. Wim van Dorrestein nam in Südlohn over en zette een goede tijd neer alvorens over te geven aan René Hoksbergen, die op zijn etappe als een van de besten ui de Pijnenburg ploeg presteerde. Hij passeerde daarbij zelfs de BAV I ploeg. Nieuwkomer Bert van Velzen, nog maar enkele maanden lid, verbaasde vriend en vijand door met de besten mee te gaan. Henk Wallet nam de voorlaatste etappe voor zijn reke ning enjiep ruim 8 minuten sneller dan het jaar daarvoor. Op dat laatste wissel- punt, waar Joop van Leyenhorst over nam, lagen een 4-tal ploegen vlak bij el kaar om onder elkaar de 2e plaats te be twisten t.w. BAV I (Baarn), de Veenlo- pers uit Mijdrecht, AV Pijnenburg I en een Duitse ploeg. Op dat moment was GACI uit Hilversum niet meer in te ha len; zij werden dan ook overtuigend winnaar in een tijd van 14.53.18, waar mee zij het bestaande parcoursrecord met maar liefst 15 minuten verbeter den. Joop van Leyenhorst vocht als een leeuw, maar kon alleen de BAV ploeg achter zich houden, en behaalde voor Pijnenburg een alleszins verdienstelijke 4e plaats in een tijd van 16.09.59, voor de BAV die 5e werd in 16.12.15. De Veenlopers liepen naar een 3e stek in 16.08:00. Pijnenburg II De 2e ploeg, een uur eerder vertrokken De eerste lopers van de beste teams werden rond middernacht weggescho ten voor de traditionele marathon Soest-Soest. dan het eerste team, had de laatste we ken erg moeten improviseren om toch met 10 mensen van start te kunnen gaan. Desondanks was eenieder bereid om zich in te zetten om een zo goed mo gelijk resultaat te boeken. De ploeg slaagde hier volledig in, en zij noteerden een eindtijd, welke ruim 13 minuten onder de eindtijd in 1987 lag. (19.21.07). Ploegleider Jan Wester beek was dan ook meer dan tevreden over het eindresultaat. Dames Voor het eerst deed een volledige da- mesploeg mee, die samen met GAC uit Hilversum en een samengestelde Duit se ploeg streed om een eerste plaats. Al snel bleek dat met name de GAC dames veel te sterk waren, doch de Soester da mes bleven goed partij geven, de GAC dames wrden afgetekend eerste in een tijd van 19.42.50, waarmee zij ruim 1 uur onder het parcoursrecord doken, doch ook de dames van AV Pijnenburg bleven onder dit parcoursrecord en kwamen uit op een tijd van 20.19.34. Vele dames liepen minuten van hun persoonlijke besttijden af, hetgeen zon der meer voor de volgende 8e editie Soest - Soest wat belooft te worden. In het dienstencentrum De Vijverhof aan de Klarinet strijden vrijdag 72 pa ren om het Soester bridge kampioen schap. De drives worden gespeeld vanaf 19.30 uur. Het door de Werk groep Bridge Soest georganiseerde toernooi heeft mede als inzet de wis selbeker van de Soester Courant. Voor de eerste drie paren zijn er tevens vaste prijzen, eveneens in de vorm van een beker. Ook heeft de organisatie een aantal flessen wijn beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking is gepland rond de klok van half twaalf. De Werkgroep Bridge Soest is een sa menwerkingsverband van de vier brid geclubs uit Soest en Soesterberg. Het is de tweede keer dat men het kampioen schap van Soest op poten heeft gezet. Evenals vorig jaar is de belangstelling optimaal. De bridgesport maakt in de gemeente Soest dan ook een goede ont wikkeling door. De drives worden gespeeld volgens het systeem top integraal voor 24 spellen, terwijl de meesterpunten volgens de schaal van de Nederlandse Bridgebond worden verdeeld. Inschrijven voor het Soester bridge kampioenschap is niet meer mogelijk. Voor eventuele inlich tingen kan men terecht bij de heer A. Groen, tel. 12912. De duivenverenigingen deden mee aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain Hornu over een afstand van 218 ki- lomter. Het was de laatste van dit sei zoen. De Vriendschap Aankomst le duif 11.56.11 uur snel heid 1060.27 mtr.p.m. Aankomst laatste prijsduif 12.46.45 uur. C. Bokma 1. J. Koster 2. B. Schimmel 4. J. Kruseman 5. C. Vaessen 6. J. Ottens 9. T. Duurland 16. J. Wijnands 23. De Zwaluw Aankomst eerste prijswinnende duif 11.57.41 uur, snelheid 1.051.16 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 12.40.03 uur. Uitslag: W.H. van Dorrestein 1. H. de Bree 2. A. de Bes 3. K. de Jong/Hogers 5. J.P. Stam 6. J. v.d. Brakel Zoon 7. J. v.d. Burg 8. V.d. Brakel/De Beer 9. R. van Egdom 11. K. Kok 14. Soest Er waren 332 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 12.07.06. Deze haalde een snelheid van 1006.58 m.p.min. Uitslag: A. Teunissen 1. A. v.d. Horns- veld 2. v. 't Net-Hornsveld 3. T. v. Deu- veren 9. P. Limper 11. H. Huisman 12. C. Kamphorst 14. De boormachine aangeboden door Bouwmarkt Wolfsen B. V. over 5 vluch ten vanaf St. Ghislain is gewonnen door Hornsveld-v. 't Net. Afgelopen weekend reden ben paar Soester fietscrosser mee in Os's waar de eerste van de drie AMEV-superbowl wedstrijden plaatsvond. Marc!de Schif- fart (vorige week redde hij hetniet in de halve finale van de juniorenbup) ging met een derde prijs naar huis.jOok ex pert Orjan Kers die in de superklasse moest meerijden, bemachtigde een prijs. Beiden kwamen in de finale te recht. Zaterdag reden alleen crossets onder de twaalf. Dennis Krol, vorig weekend net bevorderd tot expert, reed nii al mee in een speciale klasse. Hij lag br na de manches al uit. Toine Marse kwam ook niet verder dan de manches. Rcjbin van der Wolk deed mee als expert-national Hij werd zesde in de finale. Alldn lieten hun deelname in de open klassé vallen, omdat door het weinige aantal taces dé ritten te vlak op elkaar volgde* en de baan, zeker voor de jongsten, tóch wel erg zwaar was. Zondag volgde het meer spectjculaire werkwaarbij de fietsen de luch( in ging en valpartijen elkaar snel opvblgden. Voor de toeschouwer in ieder géval een leukere sfeer. Erwin Marse en fcancho Kers lagen er na de manches alkiit. pen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 22