visper •oest m Procar-toernooi garant voor topsport Quality Men's We ar MMMiai i PAGINA 22 WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 23 SS Tevredenheid bij organisatie ondanks laag bezoekersaantal VOLLEYBAL Nederland - Cuba in Beukendal Volleybalploeg traint in Soest Teleurstellende start Red Stars BASKETBAL Drie Soesters in de prijzen bij N.K. voor ambtenaren TRIATHLON Ereplaatsen voor leden De Schieter Start damcompetitie Zomercompetitie nadert einde VISSEN AV Pijnenburg houdt Clubkampioenschappen ATLETIEK BASKETBAL AGAVS wint toernooi Nog plaatsen vrij bij Body Fit Winst voor Eemvogels in Nieuwe gein KORFBAL De Duinkikkers oefenen in Utrecht ZWEMMEN n de beste teams acht weggescho- onele marathon ad de laatste we- >viseren om toch start te kunnen 5 eenieder bereid een zo goed mo eken. De ploeg en zij noteerden iim 13 minuten in 1987 lag. er Jan Wester- er dan tevreden en volledige da- ien met G AC uit ingestelde Duit- eerste plaats. Al - de G AC dames :h de Soester da geven. de GAC nd eerste in een rmee zij ruim 1 srecord doken, AV Pijnenburg :oursrecord en van 20,19.34. nuten van hun hetgeen zon- ;ende 8e editie ft te worden. een paar *ss waar de superbowl ede Schif- t niet in de icup) ging Ook ex- jperklasse '£de een f nale te- eis onder veekend njalmee er na de wam ook 'cbin van ■national. 'en lieten se vallen, I iaces de e« en de toch wel Uculaire "inging volgden. ;eval een Sancho luit. De Westeuropese volleybal-elite bij de dames heeft in sporthal Beuken dal pure topsport geboden. Het sterke deelnemersveld van het Procar- toernooi, met onder andere drie landskampioenen, stond garant voor volleybal van de bovenste plank. De beste teams uit Nederland, West- Duitsland en Frankrijk bestookten elkaar in een sportief verlopen toer nooi, waarin Brother Martinus als winnaar uit de bus kwam. Op die pre- satatie was niets af te dingen. De ploeg onderstreepte met de eindzege de ambities die het heeft in de vaderlandse competitie. Stam-SoVoCo legde beslag op de negende en laatste plaats, maar liet wel een goede indruk achter. Brother Martinus begon de zegereeks met een 3-0 overwinning op de organi serende vereniging Stam-SoVoCo (15- 9, 15-7, 15-7). Vervolgens moesten ook AMN Zaan, Feuerbach (tweede van West-Duitsland) en de Franse titel houder Racing Club de France eraan geloven. De echte krachtmeting voor de Amstelveense ploeg kwam tijdens de finale-dag. In de semifinale werd de voornaamste concurrent voor de natio nale titel, de huidige kampioen Avero/ OS, uit de finale gehouden (3-1). Ook in de eindstrijd bleef Brother Martinus ongenaakbaar, al moest de ploeg met vijf internationals twee sets afstaan aan de Westduitse kampioen Bayern Loh- hof: 15-13,13-15,16-14,13-15 en 15- 11. Ondanks de zware wissel, die het toernooi op de speelsters had getrok ken, maakte de beide toppers er een aantrekkelijke finale van. Tijdens de ontmoeting bewees de Nederlandse in ternational Ingrid Piersma dat de keuze van beste toernooispeelster terecht op haar viel. Aan de andere kant van het net veroverde de Zuidkoreaanse Ae Hee Kim-Götz de prijs voor de beste spelverdeelster. Tot het meest veelbe lovende talent werd de zestienjarige Er na Brinkman van Avero/OS uitgeroe- pep. Racing Club de France had in Christine Harbuz wellicht de mooiste speelster van het toernooi binnen de ge lederen, maar die titel telde niet. Het spel van de Fransen was overigens te- Het damesteam van Stam-SoVoCo liet tijdens het Procar-toernooi een goe de indruk achter. Op de foto verschalkt Irene Koelewijn het blok van Racing Club de France, waarvan de Soesters verrassend een set afsnoepten. De volleybalteams van Nederland en Cuba (heren) spelen op zaterdag 24 december een interland in sporthal Beukendal. Stam-SoVoCo heeft de organisatie van het oefenduel toege wezen gekregen van de Nederlandse Volleybal Bond. Het nationale herenteam maakt op het ogenblik furore tijdens de Olympi sche Spelen in Seoel en is onder lei ding van Arie Selinger bezig naar de absolute wereldtop door te stoten. Cu ba is de huidige vicew-wereldkam pioen. De Zuidamerikanen maken tijdens dé winter een toernee door Eu ropa en spelen twee wedstrijden in ons land. De aanvangstijd van de inter land is nu al vastgesteld: 12.00 uur. keer in deze opzet en dan moet het eerst nog doordringen tot het grote publiek dat het om een toptoernooi gaat." De organisatie van Stam-SoVoCo heeft de data voor volgend jaar al vastgesteld. Dan wordt het internationale volleybal toernooi gehouden op 23 en 24 septem ber. Die data staan inmiddels ook al in de agenda's van de trainers van de ver schillende trainers. De eindstand van het internationale Procar-toernooi luidt als volgt: 1. Brother Martinus 2. Bayern Lohhof 3. CJD Feuerbach 4. Avero/OS 5. USC Münster 6. Provimi/DVO 7. AMN Zaan 8. Racing Club de France 9. Stam-SoVoCo De Nederlandse volleybalploeg van de dames gaat met ingang van 1 no vember in Soest trainen. Iedere dins dag zal bondscoach Pang de selectie onder handen nemen in sporthal Beu kendal. De volleybalvereniging Stam-SoVo- Co heeft het interne trainingsschema gewijzigd om de faciliteiten voor het nationale team te schapen. Daardoor is de opvanggroep voor nieuwe leden komen te vervallen. Andere teams gaan in kleinere zalen oefenen. De trainingen van het Nederlands team worden gehouden van 16.00 tot 20.00 uur. Het ligt in de bedoeling dat Pang en zijn speelsters tot 1 april vol gend jaar in sporthal Beukendal trai- leurstellend. De drievoudige kampioen verloor zelfs een set van Stam-SoVoCo en kon in de daaropvolgende set een 12-14 achterstand ternauwernood om zetten in een 16-14 overwinning, waar na de derde set met 15-7 snel werd uit- geserveerd. 'Sterker geworden' Voor Stam-SoVoCo had er misschien meer ingezeten dan de laatste plaats als de ontmoeting met AMN Zaan was ge wonnen. Dat scheelde overigens niet veel, getuige de setstanden 13-15, 10- 15 en 13-15. Trainer/coach Werner Paans was best te spreken over zijn speelsters. "Ik vind dat ze mentaal goed overeind zijn gebleven. Als je zes keer op je kont krijgt en dan toch iedere keer er tegenaan gaat, dan ben je in mijn ogen sterker geworden. We hebben sommige tegenstanders bijna kunnen verrassen en daaruit is een goede ver wachting voor een hoge eindklassering in de competitie gerechtvaardigd," oor deelde de volleyballer. "Ik heb de spel verdeelster zien groeien, Hanneke Klunder goed zien spelen en Ciska Abraham soms briljante momenten zien hebben. Irene Koelewijn was de rust zelve, maar levensgevaarlijk voor iedere tegenstander, zelfs voor de ge louterde internationals. Ook Judith La- zonder heeft goed staan spelen, dus ik kan alleen maar tevreden zijn." Complimenten Content waren ook de organisatoren van het Procar-toernooi ondanks dat het aantal toeschouwers met 500 ver beneden de verwachting bleef. "Met name zaterdag viel het tegen, maar we zijn blij met de complimenten van alle deelnemers. Volgend jaar willen ze al lemaal terugkomen, mits het niveau hetzelfde blijft," verklaarde Jan Paauw. "Als organisatie zijn we tevreden met het sportieve verloop van het toernooi en de goede reacties. Dat geeft ons de mogelijkheid om het volgend jaar te herhalen. Ik denk dat dat financieel ook haalbaar zal zijn." Daan Lazonder kijkt eveneens met een glimlach terug op het Procar-toernooi: "Het was de eerste International Ingrid Piersma van Brother Martinus werd uitgeroepen tot beste speelster van het toernooi. De start van de basketbaleompetitie is voor de heren van Red Stars op een te leurstelling uitgelopen. De Soesters hadden vooraf geen rekening gehou den met de 64-67 nederlaag in een strijd tegen Oegstgeest. Daarvoor wa ren tijdens de intensieve voorberei ding teveel positieve resultaten ge boekt. In de eerste echte wedstrijd stonden de zaken er echter anders voor. Spelverde ler Wilco Beijer reisde niet met zijn team mee en dat bleek de opbouw en de rust bij Red Stars niet ten goede te ko men. Het overzicht ontbrak volledig en dat had veel balverlies tot gevolg. Toen na de rust ook de concentratie bij Red Stars verslapte kon Oegstgeest de in de beginfase opgelopen achterstand om zetten in een beslissende voorsprong. Toch had Red Stars niet met lege han den de kleedkamers hoeven op te zoe ken. Dat vond in elk geval Jan van Maa- nen: "We hebben onnodig verloren. Op een gegeven moment misten we simpe le kansen, waarop zij wél scoorden. In de verdediging gaven we ze bovendien teveel ruimte. Als je goede schutters op een meter afstand gaat verdedigen kan je wel raden wat er gebeurt. De for- ward van Red Stars viel in de eerste helft goed in met drie opeenvolgende scores. Daarna schakelde hij zichzelf zo goed als uit door binnen acht minuten tegen vier persoonlijke fouten op te lo pen. Ook Bert Hilhorst, de terugge haalde sterke forward kwam niet goed uit de verf met een schamele serie van 5 op 16 en slechts één vangbal na weer een mislukt schot. Individueel was er toch al weinig eer te behalen voor de Soesters, of het moet Rene/ Lansaat zijn geweest met 28 punten en 9 re bounds. In verdedigend opzicht viel ook de center door de mand en bereikte hij niet het niveau dat Red Stars als ploeg moet bereiken om de race naar promotie te kunnen bijbenen. Spannend was het duel tussen de reser ves en het derde herenteam van Red Stars. Het laatste team won de gelijkop- gaande wedstrijd met 63-59. Pas in de laatste twee minuten werd de onderlin ge strijd beslist. Dames De dames van Red Stars kregen in de eerste thuiswedstrijd een behoorlijke klap te verwerken. Gunco Rotterdam versloeg de bijna geheel gewijzigde for matie met 64-44. Als dit resultaat een indicatie is voor de ware kracht van de dames, dan moeten ze er flink tegenaan om op een acceptabele positie te belan den. Vorig jaar won Red Stars twee keer vrij gemakkelijk van de kleurloze middenmoter uit de havenstad. De on ervaren ploeg van Red Stars miste snel heid in de aanval en lef onder de basket. De nieuwe coach Errol Hotie zal daar in de komende tijd hard aan moeten werken. Jeugd Het verjongde juniorenteam van Red Stars had zich eveneens een betere start kunnen voorstellen. In sportzaal De Bunt moest het team van coach Hans de Bruin door de knieën: 52-94. De goed op elkaar ingespeelde junioren van Shooters, die overigens debuteren in de hoogste klasse van Nederland, maakten speels gebruik van het gebrek aan routi ne bij Red Stars. Overige uitslagen: Heren 5 - Woodpeckers 72-31 Dames 3 - AGAVS 60-11 ,r MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Afgelopen weekend werd vanuit het overdekte Baarnse bad "De Trits" een kwart triathlon gehouden, waarbij de leden van de Soester triathlongroep De Schieter zeer succesvol waren. De eerste vier plaatsen waren voor de Soester formatie. Henk Schaak liet er geen twijfel over bestaan, wie er voor de titel in aanmer king kwam. Hij nam bij het zwemmen direkt de leiding om die na het fietsen over 45 km. en 13 km. hardlopen niet meer af te staan. Zijn totaaltijd bedroeg 2 uur en 14 min. Henk Wardenaar was goede tweede in 2 uur 20 min. Opmer kelijk is de snelle vooruitgang van Geertjan Westra, die derde werd met 2 uur 23 min. Bart Damen kwam tot 2 uur 27 min., Marcel van Breukelen 2 uur 51 min. Ed van Renswouw 2 uur 53 min. In dit laatste triathlonweekend kwam Edo Westerbeek aan de start in Vee- nendaal. Na een goede kilometer ge zwommen te hebben in 18 min. met daarna ook een sterk fietsnummer over 45 km. in 1 uur 16 min. verloor hij nog iets te veel op het lopen. Hij kwam na 2 uur 47 min. binnen. In de afgelopen weëk hebben leden van de Schieter ook nog een tweetal pohtie- kampioenschappen afgewerkt. Eerst in Utrecht een kwart triathlon met daar aan verbonden de korpstitel. Kees Riet veld pakte het brons in 2 uur 24.15 min. Bart Damen werd 6e in 2 uur 26.54 min. en John van Cooten werd 32e in 2 uur 43.53 min. Slechts twee dagen later stond het Nederlandse politiekam- pioenschap in Enschede op het pro gramma. Henk Schaak, die tot de geno digden behoorde leverde een prima ra ce af en werd 11e in het totaalklasse ment. Kees Rietveld, sterk op het zwe- monderdeel in 15 min. 40 sec. hield ook op de andere onderdelen zijn tempo goed vast, wat hem een 20e plaats ople verde. John van Cooten, kersvers in het triathlonwereldje werd 47e. In de Waarlandse triathlon was ook nog een Soester triathleet aktief. Rob de Haas pakte een 2e plaats in het vetera- nenklassement. Slechts Nederlands kampioen Lammert Alma versperde hem de weg naar de hoogste eer. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen 15 km., halve marathon en marathon, voor gemeente- en politie ambtenaren in het Drentse Rolde, heb ben de Soester atleten voor uitstekende prestaties gezorgd. Vooral op de 15 km. kwamen de Soester gemeenteambtena ren zeer sterk voor de dag. Twee kam pioenschappen en een tweede plaats waren op deze afstand het resultaat. Joop Oranje (afd. Sport) werd kam pioen bij de Veteranen I met een tijd van 1 uur 8 minuten en 21 sekonden. De tweede prijs in deze catagorie was voor Ben van Os (afd. Voorlichting) met een tijd van 1.11.04. Bij de catego rie Veteranen II werd Piet Majoor (afd. Sport) eerste in de tijd van 1.10.30. Verder werd temidden van de 216 deel nemers op de 15 km. Soerin Bhikhoe 181e in 1.30.33. Vanwege de regen moest het parkoers voor de 15 km.-lo- pers gewijzigd worden, waardoor zij in plaats van 15 km. 16,9 km. moesten lo pen. Maandag 26 september gaat voor de deelnemende verenigingen uit de Pro vincie Utrecht de negen wekenduren- de competitie een aanvang nemen. De Damvereniging Soest-Baarn is hierin vertegenwoordigd met 2 tientallen en 1 vijftal. Het le tiental van D.V.S.B. heeft zich versterkt met de spelers H. de Waard en G.L. de Bruyn en moet een hoge eindklassering kunnen berei ken. Het 2e tiental is ingedeeld in de eerste klasse UPDB, waarin enkele sterke clubs meespelen. Het spelersbestand van dit tiental geeft echter de verwach ting dat ook dit tiental een prima eind klassering kan bereiken. Het le tiental bijt de spits af tegen het sterke Loosdrecht 1, DVSB 2 ontmoet in Bussum het le team van die vereni ging. Voor de leden die niet in aanmer king komen voor de het le en 2e tiental is er de vijftallencompetitie. Deze com petitie is bijzonder zwaar, omdat kleine clubs geen tiental op de been kunnen brengen en er dus op zware tegenstand moet worden gerekend. Op de wekelijkse clubavond worden in middels de partijen promotie-degrada tie voortgezet, met nog 1 speelavond voor begin van de Bondscompetitie heeft in de hoofdgroep de heer S. Ch. Bakker de leiding genomen door alle gespeelde partijen in winst om te zetten. In groep 2 kon mevrouw Van Beek haar zegetocht niet voortzetten, de heer Veerman nam de winstpunten mee. De deelnemers aan het huisdam-toer- nooi hebben inmiddels enkele avonden gespeeld. Een schitterend prijzenpakket is be schikbaar gesteld door DVSB voor de winnaars. De Jeugdafdeling van DVSB heeft haar clubavond weer opgestart. Elke don derdagavond is er club in De Open Hof aan de Veenbesstraat van 19.00 tot 20.00 uur. Zaterdag 17 september is aan de Naar- dervaart de 9e wedstrijd gevist in de zo mercompetitie die 10 wedstrijden om vat. Er werd niet slecht gevangen, zij het dat de meeste vis ook nu weer van het meest noordelijk gelegen gedeelte van de vaart vandaan kwam. Zoals altijd bepaalde ook nu het lot voor een deel het succes. Maar dat ge luk voor een belangrijk deel is af te dwingen wordt keer op keer bewezen door John Kasius die met 6.42 m. een eerste plaats viste in zijn divisie en nu zeker in van zijn kampioenschap. Dat hij ook in 1987 kampioen werd, beves tigd zijn klasse. In zijn kielzog volgde John Hibbel met 5.95 m. John vist een zeer goed seizoen wat hem buiten een goede klassering ook een Turco ople vert. Richard Horst werd 3e met 5.89 m. en kan zich dit jaar door zijn klasse ring tot de creme de la creme van de vereniging rekenen. In de 2e divisie was Jaap Lindeboom de grote man, met 6.47 m. viste hij een goede wedstrijd. Jaap draait toch een heel behoorlijk sei zoen. Hij werd gevolgd door Ron en Bert de Bruin die met 6.08 m. en 5.95 m. res pectievelijk 2e en 3e werden en dit jaar opvallend goed meedraaien. Of vislok- voerhandelaar Kees de Bruin hier de hand in heeft laat zich slechts raden, maar naar zijn smeuïge verhalen te oor delen heeft hij op dit gebied behoorlijk wat 'know-how' in huis. De 10 hoogst geëindigde uit beide divisies worden vermeld, le Divisie: 1. John Kasius 6.42 m., 2. John Hibbel Ben van Os (l.) en Joop Oranje met de bekers op het bordes van het gemeente huis. Piet Majooor ontbreekt op de foto wegens ziekte. Op de halve marathon (238 deelne mers) werd Bert v.d. Weerd (afd. Fi nanciën) op uitstekende wijze 31e in een tijd van 1.22.58. Dick Snijers (afd. Personeel en Organisatie) werd 145e in de nieuwe persoonlijke rekordtijd van 1.37.17. Ton van Dorrestein (afd. Sport) werd 175e in 1.43.16 en Piet Hoogendoorn (afd. Sport) werd 189e in 1.44.42. Totaal kwamen voor de drie afstanden ruim 600 atleten uit heel Nederland aan de start. Het was voor de eerste keer dat een dergelijk kampioenschap voor ge meenteambtenaren gehouden werd. Ook volgend jaar gaat de gemeente Rolde in samenwerking met de Ko ninklijke Marechaussee Noord deze wedstrijd organiseren. 5.95 m., 3. Richard Horst 5.89 m., 4. Theo Bosman 5.02 m., 5. Arie Staal 4.55 m., 6. Elbert van Beek 4.52 m., 7. Willem van de Kraats 4.45 m., 8. Jan van Lambalgen 4.16 m., 9. Henk van Riet 4.12 m., 10. Joop Hibbel 4.07 m. 2e Divisie: 1. Jaap Lindeboom 6.47 m., 2. Ron de Bruin 6.08 m., 3. Bert de Bruin 5.95 m., 4. Gerrit Kuiter 5.65 m., 5. Gert van Drie 3.05 m., 6. Ton van 't Klooster 3.01 m., 7. Rinus Brons 3.00 m., 8. Ab Dekker 2.92 m., 9. Co Wijnands 2.80 m., 10. Jaap Troost 2.63 m. De laatste wedstrijd wordt 1 oktober gevist aan de Kleine Melm te Soest. Verzamelen 6.30 uur bij Zwarte Wil lem. Koppelwedstrijd Zaterdag 8 oktober organiseert de Snoekbaars voor haar leden een kop pelwedstrijd op de Vecht. De kosten f 10,— per persoon dienen op de wed strijddag zelf te worden voldaan; bij dat bedrag is de boothuur inbegrepen. Ver zamelen uiterlijk 6.30 uur bij de Bierhut te Weesp. Het wedstrijdreglement van de Snoek baars is van toepassing en er zal zeer streng op toegezien worden dat de vis niet wordt gesleept. Dus iedereen dient een grote kuip of emmer mee te nemen, groot genoeg om een leefnet in te ber gen. Opgeven zo spoedig mogelijk, maar in ieder geval voor 3 oktober bij Willem van de Kraats, Laanstraat 72, tel. 16895. A.s. weekend zullen op de atletiekac- commodatie aan de Bosstraat de jaar lijkse Clubkampioenschappen van at letiekvereniging Pijnenburg plaats vinden. Dit jaar wordt er voor het eerst een 8-kamp voor de senioren, de A, B en C-junioren gehouden, uitgesmeerd over de zaterdag en de zondag. De atleten kunnen zich op de vele tech nische en loopnummers op sportieve wijze met elkaar meten, hetgeen met name voor de toeschouwers, die de moeite zullen nemen het a.s. weekend de accommodatie van AV Pijnenburg te bezoeken, een erg aantrekkelijk ge heel zal bieden. Ook de jeugd geeft acte de présence: hun wedstrijden worden in zijn geheel op zondag afgewerkt, hetgeen ook het geval is voor de lange-afstandgroep. Na afloop van alle wedstrijden vindt op de atletiekbaan de prijsuitreiking plaats en zullen alle kampioenen van dit weekend hun ereprijzen in ontvangst mogen nemen. De prijsuitreiking is gepland om ca. 16.45 uur. Pijnenburg-jeugd Bij de nationale D-junioren spelen, die afgelopen zondag in Amsterdam zijn gehouden, is de Pijnenburg-dele- gatie goed voor de dag gekomen. De beste prestatie van deze wedstrijd, die als de officieuze Nederlandse Kam pioenschappen voor 12- en 13-jarigen wordt beschouwd, kwam op naam van Sanne van Keken. Met een uitstekende speerworp van 34.94 m. verbeterde zij haar persoonlijke en clubrecord met bijna 7 meter en legde zij beslag op de tweede plaats. Erg goed kwamen de sprinters van Pij nenburg voor de dag. Caspar Kerkvliet won z'n serie en de halve finale en liep naar een vierde plaats in de finale van de 80 m. voor de le jaars D-junioren in een persoonlijk record van 10.9. Het tweede clubrecord van de dag kwam op naam van Mete Berendse. Op de 60 m. horden kwam zij op 12.0. Al met al een uitstekende dag voor de D-junioren van de AV Pijnenburg met een zilveren medaille, twee clubrecords en vele persoonlijke records. AGAVS heeft de goede lijn van de laatste paar weken in de oefenperiode ter voorbereiding op de kompetitie goed kunnen doortrekken. Het eerste herenteam won zonder set- verlies het all-in toernooi voor de twee de maal in successie, winnend af te slui ten. Bovendien versloegen de heren met speels gemak het Hilversumse VIF afgelopen zaterdag tijdens een oefen wedstrijd. Het team wist in diverse opstellingen continu het spel naar zich toe te trek ken. Was dit tegen Sovoco 4 en VIF 2 een logisch gevolg van het nivo-ver- schil, tegen Voleem 1 en VIF 1 was dit een duidelijk gevolg van de mogelijkhe den die dit team bezit. De kracht van dit team zit hem allereerst in de gevarieer de spelwijze die zij binnen de lijne brengt, waardoor het blok van de tegen stander regelmatig volledig wordt zoekgespeeld. Belangstelling voor lessen Paul de Wolf, maar: In het nog prille seizoen heeft Body Fit bij een aantal bewegings-lessen enkele plaatsen vrij. De gymnastiek-docent Paul de Wolf, die alle lesuren voor zijn rekening neemt, heeft nog ruimte bij aerobic het fit-circuit, dans en bewe ging en de kindergroepen. Op de woensdagmiddag geeft hij in middels al aan een groot aantal kinde ren vanaf vier jaar les, maar er kunnen er nog bij. De kinderen kunnen elke woensdagmiddag lessen volgen in de gymzaal naast de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan. Tussen 13.45 en 16.00 uur geeft Paul de Wolf drie keer drie kwartier onderricht in bewe ging en sport en spel. Op de dinsdagavond kunnen dames naar de gymzaal aan de Schrikslaan (bij Van Arkel) komen voor het populaire fit-circuit. Dat wordt gegeven van 20.00 tot 21.00 uur. Het uur daarna kunnen heren er terecht. Van 19.30 uur tot 20.30 uur doet De Wolf aerobic met dames en heren. Dat gebeurt in de gymzaal bij de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat. In het daarop volgende uur houdt Paul de Wolf zijn 'leerlingen' bezig met het fit-circuit. In dezelfde gymzaal geeft hij woensdag van 1930 tot 2130 uur twee keer zestig minuten dans en beweging en op maan- Eemvogels 1 moest op bezoek bij Mi- nerva in Nieuwegein. In het begin van de wedstrijd werd er goed verdedigd aan beide kanten. Na 16 min. bracht Anissa v. Bemmel de stand op 0-1. Het bleef tot de rust (2-1) spannend. In de 60ste min. bracht Claudia Touwsla ger de Eemvogels op gelijke hoogte. Eemvogels liep toen snel uit met 2 doel punten gescoord door Henriette Wisse en Wim Oldewarris. Even kwam Mi- nerva terug 3-4. Er was nog 10 min. te spelen. Door goed samenspel besliste Marco Kuil de wedstrijd d.m.v. het 5de doelpunt en tevens eindstand 3-5. Het 2e team bracht een bezoek in Soes- terberg bij K.V.O. 5. Het was een wed strijd met veel doelpunten. In het begin ging het gelijk op, maar daarna ging het bij de Eemvogels goed: 16-3. Eemvogels 3 kon niet tot scoren komen de ruststand was 0-10. De tweede helft ging het zowel aanvallend als verdedi gend veel beter. Maar de wedstrijd werd verloren met 5-14. Eemvogels 4 kreeg Vinken 6 uit Vinke- veen op bezoek. Het 4de team liep tot de rust uit op een stand van 6-1. Na de thee kwam Vinken iets terug, maar Eemvogels verhoogde het tempo en bracht de eindstand op 15-5. De junioren 1 kregen Amersfoort op bezoek. Eemvogels kreeg het zwaar te gen Amersfoort. De eerste helft werd er goed verdedigd. De stand was met de rust 1-2. De tweede helft hadden ze veel pech met schieten, dus liep Amersfoort wat verder uit en bracht de eindstand op 2-4. De kleinste Eemvogels vertrokken 's morgens naar Utrecht om het op te ne men tegen S.M.S. De eerste helft was volkomen voor de vogeltjes, want door doelpunten van Dennis de Groot en Sjoerd Lub was de ruststand 0-2. Na de rust ging het verdedigend zo goed, dat SMS maar lx kon scoren, eindstand 1-2. dag van 19.00 tot 20.00 uur aerobic. De overige lessen zijn volgeboekt. Opvoeding De gediplomeerde docent van Body Fit startte vorig jaar. Zijn grootste doel is de mensen bewust maken van de nood zaak van verantwoordelijk bewegen. Teveel mensen doen dat te weinig en dat is een slechte zaak. Bewegen kun je volgens Paul de Wolf niet vroeg genoeg leren, te meer daar je op latere leeftijd een onoverbrugbare achterstand kunt oplopen als je te laat begint. Vandaar ook dat hij dit seizoen begonnen is met lessen voor kinderen, een initiatief dat duidelijk aanslaat. Ook de ouderen ma ken gebruik van de kennis van Paul de Wolf en bewegen wekelijks één of twee keer in georganiseerd verband. En dat is geen slechte zaak, "Want bewegen is een stukje opvoeding," vindt Paul de Wolf. De wedstrijdploeg van de zwemver eniging de "Duinkikkers" heeft de eerste oefenwedstrijd er weer opzit ten. Na een maand trainen, waarvan 2 weken in het Soester Natuurbad, was de tijd aangebroken, om te kijken hoe het met de voorbereiding voor de competitie stond. In Utrecht werden de wedstrijden geor ganiseerd waaraan een groot deel van de wedstrijdploeg deel nam. Uit de tij den bleek, dat de ploeg op de goede weg is, maar dat bij velen de scherpte ont breekt om een goede 100 meter te zwemmen. Voor de komendee weken is er dus nog genoeg te doen, want op 30 oktober is de eerste competitiewed strijd. De uitslagen zijn. 100 meter vrije slag: ten nieuw persoonlijk record voor Se- bastian Borsje in 1.09.05. Bas van Dor- resteyn 1.07.7. Anoushka Spelbos 1.13.7 en Erné Raspe in 1.23.5. Op de 100 meter rugslag werden geen persoonlijke records gezwommen. 100 meter schoolslag: Harmen Pelleboer 1.34.1. Bastiaan Marsman 1.32.0 en Erné Raspe 1.45.6 zwommen een prima persoonlijk re cord. 100 meter vlinderslag: Maijolein Kleyn en Janine Pothuizen zwommen een nieuw persoonlijk re cord in respectievelijk 1.40.2en 1.44.8. Tenslotte haalde de heren-estafette ploeg op de 4 x 100 meter vrije slag een prima eerste plaats in een tijd van 4.03.5.

Soester Courant | 1988 | | pagina 23