De nieuwe Opel Yectra bij Nefkens Soest B.Y. Een nieuwe naam voor een nieuw ontwerp Grote Hyundai Sonata binnenkort leverbaar door Autobedrijf Claassen te Baarn Da Costaschool viert feest A WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 PAGINA 29 Poep van de stoep - hond in de goot ANBO komt op voor ouderen NIEUW VERSCHENEN BOEKEN Als dat maar goed gaat... Zeven jaar in Tibet Griekse romans ,r Meisje (12) loopt schaafwonden op Auto weggehaald Diefstal auto Sportcopy voor maandag 10 uur inleveren Taxichauffeur door klanten bestolen Inbraak kantoor Vernieling auto Krantenbezorger ook op dievenpad Automobilist onder invloed Gevallen vrouw Fietsendief gepakt Schoorsteenbrandje Vrouw overlijdt na aanrijding Novib-catalogus Levensmiddelen uit winkel gestolen Weggelopen jongen in de kraag gepakt Automobiliste zonder rijbewijs Ladder weg Bouvier wil te graag 'Doorrijder' laat sporen achter Opel brengt een nieuwe serie mid- denklasse auto's op de markt onder de naam Vectra, leverbaar als sedan en in vijfdeurs uitvoering. Er is keuze uit motoren vanaf 1.4 tot 2.0 liter, waar onder een nieuwe 1.7 liter dieselmo tor. De Vectra is leverbaar in vijf ver schillende niveau's van afwerking en uitrusting als GL, GLS, GT, CD en Vectra 2000. Met de Vectra voltooit Opel haar nieuwe generatie auto's, ontwikkeld volgens geavanceerde pro- duktie-technieken en afgestemd op de hoogste klanteneisen. Optimaal gestroomlijnde carrosserie met veel binnenruimte De vorm van de nieuwe Vectra is ont wikkeld en uitgebreid getest in de wind tunnel en heeft een luchtweerstands coëfficiënt van slechts 0.29. Ook op- waartse-druk coëfficiënten zijn vermin derd voor een betere stabiliteit bij zij wind. Door uitgebreide analyse van de carrosserie-constructie heeft de Vectra een grote stijfheid en een relatief laag gewicht. De Vectra heeft een gedistingeerd uiter lijk waarin de nieuwste Opel kenmer ken en Opel technologie tot uiting ko men. Zoals een mooi afgeronde vorm, gelijk met het oppervlak gemonteerde zijruiten en sloten, verzonken ruitewis- sers, kleine wieluitsnijdingen en een mi nimum aan uiterlijke versieringen. Nieuwe bumpers van voorgevormd kunststof vormen één geheel met het plaatwerk. De voorzijde van de wagen loopt laag af, terwijl de achterzijde rela tief hoog is en taps toeloopt. Bij de se dan doet de derde zijruit sterk denken aan de succesvolle styling van de Ome- De nieuwe Vectra sedan is 443 cm. lang, 170 cm. breed en 140 cm. hoog. De Vectra heeft meer overhang aan de voorzijde, om een betere bescherming bij botsingen te bieden, en om een bete re luchttoevoer voor de motorkoeling te verschaffen. De 260 cm. lange wielbasis geeft meer ruimte binnen de wagen. De Vectra vijfdeurs is iets compacter, maar biedt dezelfde goede zitruimte. Beide versies hebben een grote koffer ruimte (530 liter voor de sedan en 460 liter voor de vijfdeurs uitvoering), met een lage tilhoogte. Ook bij de sedan kunnen de achterzittingen en -rugleu ningen worden weggeklapt. Geavanceerde nieuwe wielophanging Het wielophangingssysteem geeft de nieuwe Vectra een dynamisch rijgedrag met veel comfort en een moeiteloze be sturing. Het systeem gebruikt MacPherson- veerpoten voor met negatieve schuur- straal en anti-duikeffect. De achteras met verbonden langsarmen zorgt voor een onafhankelijk veergedrag met be houd van de wielstanden. Speciale aan dacht is besteed aan het opvangen van trillingen en weggeruis. ABS is standaard op de CD en 2000 uit voering en op alle vierwielaangedreven modellen. Het is verder op alle versies behalve de diesels als optie leverbaar. Op de versies met 2 liter motoren is stuurbekrachtiging standaard, der 3 met geregelde katalysator en 2 Euronorm motoren zonder katalysator. De Vectra 2000 Voortbordurend op het Omega 3000 concept, heeft Opel ook in deze nieuwe serie een exclusief topmodel opgeno men, de Vectra 2000. Deze versie is uit sluitend als sedan verkrijgbaar en heeft als krachtbron de 16 kleppen motor met twee bovenliggende nokkenassen met schijfremmen rondom, ABS gasgevul- de schokdempers en stuurbekrachti ging. De Vectra is ook verkrijgbaar met een vierwielaandrijfsysteem, dat door Opel in samenwerking met Steyr-Daimler- Puch is ontwikkeld. Het is verkrijgbaar met 1.8 of 2.0 liter motoren in de Vectra GL Sedan en in het topmodel van de se rie Vectra 2000. Als optie leverbaar: de nieuwe automaat Er is een geheel nieuwe automatische versnellingsbak met 4 overbrengingen ontwikkeld voor de Vectra modellen met 1.8 en 2.0 liter motoren. Het ge wicht van de versnellingsbak is niet ho ger dan de gebruikelijke 3-traps- versnellingsbak. De bak beschikt over een mechanische koppeling voor de koppelomvormer in de derde en vierde trap voor brandstofbesparing. Het overschakelen wordt volledig electro- nisch geregeld. De werking is in 3 stan den instelbaar: Economy (voor gewoon en zuinig rijden), Sport (voor sportief gebruik) en Winter (voor wegrijden in sneeuw en ijzel). Eind oktober zal Nefkens Soest B.V. met de leveringen aanvangen. De 2000 en 4x4 modellen volgen in de loop van 1989. Drie maanden na de start van de proef poep van de stoep in de wijk Klaarwa- ter, zijn de eerste ervaringen zeer hoopgevend. De aangewezen uitlaatterreinen in het proefgebied worden door de honden bezitters veelvuldig bezocht. Een aardig neveneffect hiervan is dat het sociaal contact in de buurt toe neemt. Onder het motto "bij een uitlaatje hoort een praatje". De verboden plaatsen voor honden, zoals speelterreinen en een gedeelte van het park Honsbergen, blijven redelijk schoon. Algemene verordening gemeente Soest, artikel 60 lid b: het begeleide dier of de begeleide dieren dienen zich niet te ontdoen van uitwerpselen op kinderspeelplaatsen of die gedeelten van een weg die in het bijzonder of mede bestemd zijn voor voetgangersverkeer. U ziet, ook vóór het starten van deze proef waren er al regels ter voorkoming van overlast opgesteld. Deze gelden voor de gehele gemeente. Het is ons aller verantwoordelijkheid de woonomgeving leefbaar te houden. Het spelende kind zal u daar zeker dankbaar voor zijn! De ANBO, Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, ervan uitgaande dat de oude en ouder wordende mens een volwaardig lid van de samenleving is, stelt zich ten doel op te komen voor de rechten en de belangen van de oude ren, door te streven naar verbetering van hun materiële, sociale en culturele positie. De ANBO wil dat bereiken door: A. Een optimaal sociaal welzijn te reali seren van de oude en ouder worden de mens in de breedste zin van het woord. In het bijzonder zal daartoe aan dacht worden geschonken aan: 1. belangenbehartiging in plaatse lijk, gewestelijk en landelijk ver band, waaronder verbetering van de huisvestingsmogelijkheden; gezondheidszorg en algemene maatschappelijke positie; 2. voorlichting omtrent alle proble men die voor de ouderen van be tekenis zijn; 3. zinvolle tijdsbesteding realiseren, waarbij de mondigheid en zelf standigheid van ouderen voorop staat; 4. de voorbereiding op de pensioen gerechtigde leeftijd. B. De totstandkoming van een zodani ge pensioenwetgeving dat alle pen sioengerechtigden in Nederland ver werven: 1een voor ieder gelijk welvaartsvast basispensioen, dat zo hoog dient te zijn, dat men daarvan op be hoorlijke wijze kan leven: 2. een aanvullend welvaartsvaste pensioenvoorziening zodat iedere Nederlander een ouderdomspen sioen wordt toegekend, dat in re delijke verhouding staat tot het vóór de pensionering genoten in komen. In beginsel dienen de kosten van het ba sispensioen te worden bestreden uit de algemene middelen. De ANBO telt zo'n 520 plaatselijke af delingen met in totaal 165.000 aange sloten leden. Bij de ANBO verschijnen de volgende publikaties: "Samen op Weg" (bonds orgaan, verschijnt maandelijks) "AN- BO-Informatief' (kaderblad, ver schijnt elke 3 maanden), en "ANBO- Informatief-extra" (actie-bulletin, ver schijnt als daar aanleiding toe is). Inlichtingen bij het secretariaat van de ANBO-Soest: P. de Roos, Willaert- straat 16, tel. 18018. Auteur: Marten Toonder Uitgever: De Bezige Bij krijgen we er dan nooit eens genoeg van? Weten we zo langzamerhand nog niet hoe het Bommel vergaat? Moet de discussie over het platte of ronde karak ter van heer Olvier zo nodig oplaaien? Is elk boek van Toonder echt zo goed en bijzonder dat het weer in de krant moet? U ziet het! Telkens als er wéér een op de eerste rij in de etalage ligt dan denk ik: "Alweer één/". Maar de verleiding om toch even te kijken kan ik toch niet weerstaan. En dan ben ik verkocht! Of liever: het boek is verkocht. Daartoe geeft de nieuwste Bommel (want zo noemt men dat) alle aanleiding. Deze keer lezen we vrij nieuwe verha len. Ik zal niet vertellen waarover het gaat, maar wel hoe het afloopt. U moet zelf nog iets te lezen overhouden. Beide verhalen lopen goed af, en monden uit in een eenvoudige doch voedzame maaltijd. Het is plezierig dat we deze keer alleen nieuwere verhalen voorge schoteld krijgen. Ik waardeer dat, want de minder rijpe heer Bommel uit tijden dat Tom Poes nog hoofdpersoon was spreekt mij minder aan. Het mooiste van de latere werken is het grote aanbod aan randfiguren. Daartussen poogt heer Ollie in het ene verhaal de vooruit gang met niet aflatende ijver een halt toe te roepen, in het andere vehaal pro beert hij juist de vooruitgang te bespoe digen. Zo gaat een heer, alleen en onbe grepen, zijn eigen eenzame weg. Is dat het einde? Nee, het is eindeloos! Auteur: Heinrich Harrer Uitgever: Hollandia Reisverhalen verschijnen de laatste ja ren zo ongeveer aan de lopende band. Niet zelden zijn ze van een zeer opper vlakkig karakter en verdwijnen ze na een keer lezen in de boekenkast om on gevraagd Boudewijn Büch's gelijk (Boekenpest) aan te tonen. De Hollan dia Reisverhalen, onder redactie van Boudewijn B üch en Peter Zonneveld, vormen een uitzondering op deze regel. De in dit genre gespecialiseerde uitge verij onderscheidt zich telkens weer van collega's die het eveneens ver gezocht hebben. "Zeven jaar Tibet" is daarvan opnieuw een bewijs. Een reisverslag, zich afspelend van de laatste jaren van het theocratische Tibet tot vandaag. Een geschreven documentaire, die met vele foto's waarin cultuur, volk en reli gie van Tibet, zoals het leefde voor de Chinese overheersing, worden belicht en gestalte krijgen. Wat mij betreft is de wat geromantiseerde rol van de verslag gever een klein schoonheidsfoutje in deze boeiende kennismaking met een andere wereld. Auteur: Simon Vestdijk Uitgever: Nijgh&Ditmar In commercieel opzicht behoren Vest- dijk's Griekse romans niet tot de meest verkochte uitgaven van zijn indrukwek kende oeuvre. Uitgeverij van Nijgh&Ditmar verdient de waardering van de Vestdijkfans voor het uitbren gen van drie Griekse romans, "De ver minkte Apollo", "Aktaion onder de sterren", "De held van Temesa" die daarmee aan de vergetelheid werden ontrukt. Waardering ook voor de zeer betaalbare prijs die voor iedere roman moet worden neergeteld. De drie ro mans laten zich lezen als een triologie. Ze werden ieder, met tussenpozen van circa 10 jaar, geschreven en spelen zich af in het overgangstijdperk van de Griekse geschiedenis waarin eeuwe noude waarden en inzichten, volgens Vestdijk de eeuwige strijd tussen gevoel en verstand, ziel en geest, ten onder gaan. Griekse romans, een must voor wie de Nederlandse literatuur koestert. De importeur van de Hyundai perso nenauto's uit Zuid-Korea, Greenib Car B.V. in Hoofddorp, zal in het na jaar met de leveringen van de nieuwe grote Hyundai Sonata starten. Dit mo del sluit het Hyundai-programma van Pony XP en Stellar naar boven af. De komst hiervan is voor de insiders geen geheim. Een aantal Nederlandse jour nalisten heeft er tijdens een bezoek aan de fabriek in 1987 al een glimp van kunnen opvangen. De vormgeving wordt gekenmerkt door een moderne wigvorm met een la ge luchtweerstandkoëfficient, groot raamoppervlak en een hoge koffer. De grote kofferruimte is goed toegankelijk met een klep, die tot de bumper door loopt. De techniek van wielophanging met MacPherson veerpoten voor en een lichte torsie-as achter, dwarsge- plaatste moteren met brandstofinspui ting en lambdasonde-gestuurde drie wegkatalysator en voorwielaandrijving getuigt van inzicht in de eisen van de meest vooruitstrevende en kieskeurige automobilisten. Net zoals de voorgaan de Hyundai-auto's wordt de Sonata ge heel in Zuid-Korea gefabriceerd. De Sonata is met een lengte van 4,68 m, breedte van 1,75 m, hoogte van 1.42 m, en een wielbasis van 2,65 m groter dan de gemiddelde middenklasser. Er zijn drie viercilindermotoren voorzien met een cilinderinhoud van 1,8, 2,0 en 2,4 liter, geschikt voor normale loodvrije benzine. Alle motoren zijn uitgerust met elektronische brandstofinspuiting. hydraulische zelfstellende klepstoters, Jet-valve techniek (een extra in- laatklepje tussen inlaat- en uitlaatklep), twee balansassen, elektronische ontste king, een uitlaatgas-recirculatiesysteem en lambda-gestuurde katalysator. De dwars voorin gemonteerde motor, die de voorwielen aandrijven, garande ren een maximale binnenruimte. Grote interieurafmetingen en een komfort uitrusting zijn belangrijke voorwaarden voor het komplot in een auto. Alle So nate-modellen zjn uitgerust met onder andere motortoerental-afhankelijke stuurbekrachtiging, 5-versnellingsbak, autogordels voor en achter, gelaagde voorruit, 4 km/u-bumper, van binne nuit verstelbare buitenspiegels, verstel bare stuurkolom, regelbare dashboard verlichting, digitale klok, toerenteller, stoffen bekleding en variabele interval- schakelaar. De 2.0i en 2.4i GLS-modellen hebben allen elektrische automatische deurver grendeling, elektrische bedienbare ra men, een radio/cassettespeler met elektrische antenne en in 60/40 gedeel te neerklapbare rugleuning van de ach terbank. In het Sonata-programma zijn op spe ciale bestelling een elektrisch schuif- dak, lichtmetalen 5,5J velgen met 195/ 70 SR 14 banden, air-conditioning en cruise-control leverbaar. Standaard worden Michelin-banden van de maat 185/70 SR 14 op 5J-vel- gen gemonteerd. De voorwielophan ging is uitgevoerd met Mac Pheron veerpoten en stabilisatorstang, en de achterwielophanging met schroefveren en een stabilisatoras. Een lichte vaste as, die de niet-aange- dreven achterwielen parallel houdt, met daarin een torsiestaaf, wordt op zijn plaats gehouden door twee gelei ders in lengterichting en een panhard- Foto: Herman van Dam. SsBsS!iS$wP ÜR Alle leerlingen van de prot. chr. Da Costaschool hebben vorige week don derdag met een gezellige sport- en spel- dag op het speelveld van de Eng het tien jarig bestaan van de school gevierd, al thans het feit dat de school al weer (bij na) zo lang geleden in het nieuwe ge bouw aan de Spoorstraat trok. De school zelf heeft inmiddels de zeer eer biedwaardige leeftijd van 93 jaar be reikt! Gelukkig was het goed weer, want juist om die reden werd het feest al in septem - ber gehouden. De dag begon met het massaal oplaten van ballonnen en de schooljeugd kon zich vervolgens op het veld uitleven in allerlei activiteiten. De onderbouw had een programma vol spelletjes, waarbij heel wat handigheid werd gevergd, terwijl de bovenbouw zich bezighield met het wat serieuzere werk: teamsporten en wedstrijden. Ter onderbreking werd er tussen de middag naar hartelust gesmuld van de pannekoeken, die op school werden ge serveerd, en de dag werd afgesloten met de uitreiking van de sport- en speldiplo- ma's en een touwtrekwedstrijd van het schoolteam tegen leden van de meden- zeggenschapscommissie en de ouder raad. De Da Costaschool kan terugkij ken op een bijzonder geslaagde dag. stang in zijwaartse richting. Alle Sonata modellen zijn met automa tische transmissie leverbaar. In de auto matische vierversnellingsbak is de hoogste versnelling uitgevoerd als een elektrisch inschakelbare overdrive. De automaat is uitgerust met een lock-up- systeem, waardoor geen slipverliezen optreden. Een lichte en gemakkelijke bediening is bereikt met onder andere standaard stuur- en rembekrachtiging op alle modellen en een betrouwbare wegligging. Op de Stadhouderslaan heeft een bot sing plaatsgevonden tussen een perso nenauto en een fietster. Een twaalfjarig meisje stak de weg over om de Noor- derweg in te rijden op het moment dat een auto naderde. De automobiliste kwam met de schrik vrij, het meisje werd naar ziekenhuis Zonnegloren ge bracht voor behandeling aan enkele schaafwonden. De politie heeft vrijdagmiddag aan de Johannes Poststraat een auto wegge haald, waarvan het bekend was dat hij niet verzekerd was, geen APK-keuring had ondergaan en geen geldig deel III had. De wagen werd overgebracht naar het bureau. De eigenaar kan een pro- ces-verbaal tegemoet zien. Een groene Opel Rekord is vorige week gestolen vanaf het Kerkpad NZ. De wa gen droeg het kenteken HD-98-ZL en is groen van kleur. Van een auto, die stond geparkeerd aan de Waldeck Pyrmontlaan, werd de grill afgeschroefd. Aan het Nassauplant- soen werden uit een niet afgesloten auto drie cassettebandjes gestolen. De sportcopy voor de Soester Cou rant dient voortaan vóór maandag morgen 10 uur in ons bezit te zijn. Steeds meer wedstrijdverslagen wor den in de loop van maandag bij de redactie ingeleverd. Door dit late tijdstip wordt het moeilijker om de copy tijdig te verwerken. De correspondenten worden daarom vriendelijk, maar nadrukkelijk ver zocht de copy vóór maandagmorgen 10 uur in ons bezit te laten zijn. Het liefst ontvangen wij getikte tekst met dubbele regelafstand. Voor artikelen, die na maandag 10 uur bij ons worden afgegeven, kun nen wij plaatsing niet meer garande ren. De redactie Een chauffeur van een taxibedrijf werd in Soesterberg door klanten bestolen. Hij had twee mannen van Zeist naar Soesterberg gebracht, maar toen hij wil de afrekenen griste één van de mannen ongeveer honderd gulden uit zijn porte monnee. De politie stelde direct een on derzoek in, maar dat leverde geen resul taat op. Via een bovenlicht hebben onbekenden zich toegang verleend tot een kantoor pand aan de Van Lenneplaan. Ze door zochten het gebouw en namen uit een geldkistje een bedrag van honderd gul den aan kleingeld mee. Een half uurtje boodschappen doen aan de Zuidpromenade is een auto-ei genaar duur komen te staan. Zijn wa gen werd in die periode beschadigd, omdat een dief probeerde het rechter portierslot te forceren. In het plaatwerk ontstond daardoor een gat, terwijl het slot werd vernield. Een deel van het breek voorwerp stak nog in het slot toen de eigenaar terugkeerde bij de auto. Een bezorger van een ochtendblad heeft een serie inbraken bekend. Hij had een sleutel van een woning aan de Beatrixlaan bemachtigd en was daarna verschillende keren de woning binnengedrongen Zijn buit bestond onder meer uit een walkman, een zaklantaarn en een electrische tandenborstel. Ook nam de jonge Soester in totaal 140 gulden mee. Zijn 'visites' werden gestopt toen de bewoners hem min of meer betrapten. De jongen nam de benen, maar werd korte tijd daarna staande gehouden door de politie. De gestolen spullen zijn teruggegeven aan de rechtmatige eigenaars. Op de Dalweg hield de politie zondag morgen om half zes bij een routinecon trole een 20-jarige automobilist uit Baarn aan, die onder invloed van alco hol zijn voertuig bestuurde. Dat bleek althans uit de blaas- en bloedproeven, die de man moest ondergaan. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn auto laten staan. De politie werd in de nacht van op zondag te hulp geroepen bij een 55- jarige vrouw uit Soest, die op de galerij van een flat aan de Weegbreestraat ge vallen was. Ter plaatse bleek de vrouw volgens de politie "stomdronken" te zijn. Ze was gevallen over een deurmat en had daarbij een hoofdwond en diver se andere kwetsuren opgelopen. De ambulance werd gewaarschuwd, die de vrouw in gezelschap van haar dochter naar Zonnegloren bracht. Op de Weegbreestraat zag de politie in de nacht van zaterdag op zondag vier jongens lopen met een fiets. Dat trok de aandacht van de bemanning van de sur veillancewagen, die de knapen aan de tand voelde. Daarbij gaf een van hen, een 19-jarige Soester, toe dat hij de fiets had weggenomen aan de Ereprijsstraat, waar hij het cijferslot had opengebro ken. De jongeman kreeg een proces verbaal; de fiets gaat terug naar de rechtmatige eigenaar. Politie en brandweer werden zaterdag avond gealarmeerd wegens een schoor steenbrandje in een cafetaria aan de Ra- demakerstraat in Soesterberg. De pro blemen vielen nogal mee; de brnadweer was het vuur snel meester. Bij een verkeersongeval op de Soes- terbergsestraat is een 49-jarige vrouw om het leven gekomen. Ze werd ter hoogte van restaurant De Soester Duinen aangereden toen ze de weg overstak. De vrouw overleed ter plekke. De auto werd bestuurd door een 26-jarige vrouw uit Soesterberg. Het dodelijke ongeluk gebeurde donderdagavond om half negen. De 10e Novib Catalogus is uitgekomen. Een 64 pagina's dikke catalogus met meer dan 500 handgemaakte, originele artikelen. De artikelen komen uit alle hoeken van de Derde Wereld. De cata logus is een uitgave van Novib en S.O.S. Wereldhandel en bevat artikelen als sie raden, tassen, serviesgoed, tafelkleden, boeken, speelgoed, kleding, kerstarti kelen, kerst- en nieuwjaarskaarten en nog veel meer! Via het uitgeven van deze catalogus ver zorgt Novib in samenwerking met S.O.S. Wereldhandel voor de produ centen van kleine bedrijfjes en coöpera ties in de Derde Wereld een directe af zetmarkt. Door te bestellen uit de cata logus geeft men ambachtslieden, kun stenaars en kleine boeren een eigen in komen en worden opkopers en tussen handelaars uitgeschakeld. Steeds meer Nederlanders kopen arti kelen uit deze bijzondere Novib Catalo gus en stellen op deze wijze de produ centen in staat middels een eerlijke prijs zich een eigen inkomen te verschaffen. Een eigenhandig verdiend inkomen voor betere voeding, huisvesting, medi sche verzorging en onderwijs. Wie zelf wil zien wat de Derde Wereld te bieden heeft aan waardevolle artikelen, bijvoorbeeld om eens kado te geven, kan een kaartje sturen aan: NOVIB, Antwoordnummer 1304, 2501 WB Den Haag (postzegel mag wel, hoeft niet) of de Novib Telelijn bellen 013- 633355. Men ontvangt de Novib Cata logus binnen 5 dagen gratis thuis. In een winkel aan de Steenhoffstraat hebben onbekende daders een hoeveel heid levensmiddelen gestolen. In de nachtelijke uren ontfermden ze zich over onder meer tien flessen wijn, 3 kilo bananen, olijfjes, een blik kaas, een kist sinaasappels, 5 flessen Raki, 20 pakken margarine en een kilo scherpe peper. Bij het station Soest-Zuid is een elfjari ge jongen in de kraag gepakt door de politie. Hij werd betrapt toen hij in de fietsenstalling een tweewieler trachtte te stelen. Eerst probeerde hij een cijferslot te openen. Toen dat niet lukte ondernam hij een poging het slot te forceren. Sur veillerende politie hield de jongen aan. Hij bleek te zijn weggelopen van een ge sloten afdeling van een internaat in Den Dolder. De politie trof zondag op de Soester- bergsestraat een auto aan, waarvan de eigenaar door de recherche werd ge zocht. Van hem was bekend dat hij als "vuurwapengevaarlijk" te boek stond. De auto werd echter gereden door een 30-jarige vrouw uit Soesterberg, waar van het onduidelijk was of zij iets met de man te maken had. Zij kon de politie overigens geen rijbewijs tonen en bij on derzoek bleek dat ze daarvoor al vaker een proces-verbaal had gekregen. Dat was nu opnieuw het geval. Bovendien bleek de auto niet verzekerd te zijn. Een bewoner van de Dorresteinweg deed vrijdag bij de politie aangifte van de diefstal van een aluminium ladder. Die was weggenomen uit een schuurtje achter zijn woning. De schade bedraagt 385 gulden. De politie kreeg vrijdagmiddag een te lefoontje van de Nieuweweg. Volgens getuigen zou een voorbijganger daar een loopse bouvier hebben vastgebon den aan een hek, omdat het dier, door zijn driften aangespoord, het hondje van de man had besprongen. Zulks ken nelijk tegen de zin van de baas; het oor deel van het hondje is niet bekend. De gewaarschuwde dierenbescherming ontfermde zich over de bouvier, die in het asiel de twijfelachtige geneugten van een celibatair hondeleven mocht gaan proeven. De politie is op zoek naar de bestuurder van een auto die zaterdagavond op de Varenstraat een geparkeerde wagen aanreed. De eigenaar daarvan hoorde plotseling een klap en constateerde dat zijn auto behoorlijke schade had opge lopen. De politie trof ter plaatse groene lakschilfers aan en een deel van een sierstrip. Volgens ooggetuigen was de andere auto een "Amerikaan" met een zwaar geluid. De politie stelt een onder zoek in >7

Soester Courant | 1988 | | pagina 29