f/Tclf/r arLi6hcost'jr,se"11 pagina WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT WOENSDAG L Op 20 oktober in C-drie Poppentheater met 'Berend Botje' Het verhaal Het spel Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Omgaan met dementie Met leer kleding maken COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. algemene radio omroep soest Kinderbios: 'De Inktvlek' W GROEI 8t BLOEI SOEST Reis door Japan Herfstvakantie bij Jeugdzorg •Buurthuis "De Vangrail" •Buurthuis "Het Kruispunt" Wintersportgala in C-drie Ds. Nico ter Linden bij Christenvrouwen Kindermiddag in de Vijverhof Vrijwilligers Vakature Bank Donderdag 13 oktober Filmhuis: 'Barflj' Vrijdag 14 oktober Jazz-club Artishock Zondag in C-drie: Strip-middag voor jong en oud Burny 1 in de op Speeldoos Harry Sacksioni Band in concert Onevenwichtige versie van "Een gelukkige hand" CNV-vergadering Inbraak Waterinkschool Margriet Theater-agenda Verhaa, 'Het Cultureel Creatief Centrum Horeca-cultuur Dat de horeca-afdeling ondersteunend werkt bij culturele aktiviteiten is een duidelijke zaak. Immers voor, tijdens en na een voorstelling/concert/expositie iets gebruiken in het Witte Café ver hoogt de gezelligheid. Dat de horeca- en cultuurafdeling hun krachten kun nen bundelen laten we zien tijdens twee zondagmiddagen in oktober. Zo organiseren we op 15 oktober een stripmiddag in het kader van de kinder boekenweek. Wat er op die middag al lemaal te beleven valt leest u elders in deze krant. Op 23 oktober staat de zondagmiddag in het teken van de wintersport. In sa menwerking met Soester bedrijven zul len we alle facetten van de wintersport belichten. Zo zal sporthuis Eb Kareisen alles laten zien op het gebied van ski's, films/dia's over bekende en minder be kende wintersportoorden en geeft aller lei nuttige tips over boekingen, verreke ningen etc. Omdat velen de reis met ei gen vervoer maken laat automateria- lenhandel v.d. Munt zien hoe de auto wintersportklaar gemaakt kan worden. De bekende skischool Otto Zoetelief is present met alles op het gebied van ski voorbereidingen en in het Witte Café kan het bezoek vast in de stemming ko men met een glaasje jaegertee, glüh wein of een kop soep. Dit wintersport festijn in C-drie is van 14.00 -17.00 uur. Expositie Tot en met 21 oktober hangen in het Witte Café de aquarellen van Tini Nic- kel. In tere pasteltinten zij de land schappen, bloemen en stillevens ge schilderd. Opmerkelijk veel bezoekers zijn enthousiast over deze aquarellen. Komt u gerust eens langs om te zien of deze werken u ook aanspreken. Met het oog op de toekomst Een goed zakenman denkt aan de toe komst. Daarom denkt C-drie aan mor gen. Nog bijna niemand heeft eraan ge dacht dat je C-drie zou kunnen laten uitgroeien tot een multifunctioneel cen trum van formaat. De sportaccommo datie zou na verbouwing tenminste twee sportvelden kunnen krijgen met goede tribunes en een goede kantine/ bar. Bovendien zou na een eventuele "uitkoop" van de kerk een theater voor 300 personen gerealiseerd kunnen wor den. In een gebouw zijn dan goede sportvoorzieningen, een goed theater, een goede horeca/bowling en goede cursusfaciliteiten gehuisvest. Door de verbouwing ontstaan ruimtes voor gro te evenementen tot 1000 mensen. Op deze manier wordt het gebouw van C-drie wel duurder, maar er komt geen tweede peperduur gebouw voor sport, zwemmen en horecafaciliteiten bij. De kosten voor dure gebouwen zijn en blij ven hoog. En aan die kosten kan een ge meente zich eenvoudig vertillen. Je moet tenslotte vele jaren grote bedra gen opbrengen. C-drie kan over de ge volgen van die kosten een "boekje open doen". Voor velen in Soest zijn die kos ten een doorn in het oog. Dan is het mis schien verstandig om niet een tweede "duur centrum" te gaan bouwen. Kinderbios De film die in de kinderbios draait is ge kozen binnen het kader van de kinder boekenweek. De titel van de film, "De Inktvlek", slaat op een vlek in een pren tenboek. De film draait op 14 oktober, aanvang 15.45 uur. Aangezien de toe gang gratis is, raden we aan een plaatsje te reserveren. Jury kinderboekenweek Eén van de aktiviteiten in de kinder boekenweek is een wedstrijd voor de jeugd waaraan gevraagd werd om een tekening of kunstwerk te maken. De ju ry die de uiteindelijke winnaars aan zal wijzen bestaat uit Egbert de Rooy, Gert Bogels, Carol Voges en Maurits Nik- kels. De prijsuitreiking worden gehou den op vrijdag 14 oktober in bibliotheek Overhees, door Margriet Heymans. Deze illustratrice reikt een prijs uit aan de beste tekenaars. Op donderdag 13 oktober reikt de bekende Bunny Bos een prijs uit aan de beste "kunstenaar". Kunstveiling Enige maanden geleden werd C-drie benaderd door Jac. Martens van Am- nesty Soest, die met het idee van een kunstveiling rondliep. Een dergelijk evenement organiseren vergt veel tijd en voorbereiding, C-drie heeft onmid dellijk haar medewerking toegezegd. De kunstveiling wordt voorafgegaan door een aantal kijkdagen, waarvoor C-drie de expositieruimte ter beschik king stelt en zich bezig houdt met het in richten van de tentoonstelling. De veiling zelf vindt plaats op 18 no vember in de Grote Zaal onder leiding van de geroutineerde veilingmeester Van Zadelhof en onder het toeziend oog van notaris mr. J.H. Elferink. De te veilen kunstwerken, bestaande uit schilderijen, beeldhouwwerken, siera den, etc., worden bijgedragen door tal van kunstenaars uit Soest en de regio, ht belooft een evenement van een voor Soest ongekend grote omvang te wor den, die uitstekend binnen het cultureel centrum van Soest past. Kunstreis Keulen Op zaterdag 29 oktober wordt een kunstreis georganiseerd naar Keulen. De reis gaat per luxe touringcar die om 8.00 uur vertrekt vanaf station Amers foort. Onderweg wordt een koffiestop gemaakt bij de Duitse grens, waar ook de mogelijkheid bestaat geld te wisse len. In de bus krijgen de passagiers in formatie over Keulen. Er wordt een bezoek gebracht aan mu seum Ludwigen het Walraf Richartmu- seum, waar Westerse schilderkunst te zien is vanaf de 14e eeuw. Beeldhouw werken zijn er vanaf 1800 en miniatu ren, pentekeningen en drukwerkkunst vanaf de late Middeleeuwen. Ook foto grafie is er ruim vertegenwoordigd, waaronder een verzameling betreffen de de geschiedenis van de fotografie. Na het museumbezoek is er de moge lijkheid om Keulen op eigen gelegen heid te bezichtigen. Om 20.30 uur "Berend Botje" is de titel van een fan tasierijke, muzikale en spannende poppenspelproduktie van poppen theater De Rarekiek. De voorstelling is geschikt voor kinderen van 4 tot 9 jaar en wordt gespeeld op 20 oktober in cultureel creatief centrum C-drie. Aanvang 14.30 uur. De toegang is gra tis. Tijdens de kinderboekenweek staat kunst centraal. Er zijn kunstenaars die verf gebruiken. Er zijn eT ook die hout, of metaal, of wol gebruiken. Er zijn er ook die hele andere materialen gebrui ken. Zo kan een wasknijper kunst wor den, of een klerenhanger, of een strip boek. En waarom ook niet? Je kunt kunst maken van eenvoudige wegwerp- materialen. je kunt er mee spelen of er over dromen. Je kunt er ook een thea terspel van maken. Zo'n spel is Berend Botje. Opa krijgt iedere woensdagmiddag be zoek van zijn kleindochter Berendina. Ze heeft boodschappen meegebracht: chocola, beschuit... en eieren. Maar dit keer zit er wel een erg groot ei bij. Opa heeft zulke eieren al eens een keer ge zien; in Papegaaienland aan de andere kant van de grote oceaan. Snel is het be sluit genomen: het ei moet terug naar Papegaaienland om het uit te laten broeden. Via de tafels en stoelen in de kamer wordt een schip gebouwd. "Opa, dan spelen we Berend Botje. Jij bent de ka pitein en ik Berend Botje." Al gauw zit ten ze op volle zee. Ze varen en varen en dan opeens zit er een verstekeling aan boord. Het schip wordt geënterd door piraten en ze worden gevangen gezet in een land waat de bewoners eierhoofden hebben. De ontvluchting lukt en geluk kig landen ze weer in de veilige haven: opa's kamer. De Rarekiek heeft een prachtig spel ge maakt, met een ingenieus decor dat om geklapt kan worden van kamer tot boot, van zee tot eier-land, van project- scherm voor achtergronddia's en schimmenspel, tot terug naar de kamer. In dit decor zijn verschillende spelvor men mogelijk: stokpoppen en hand poppen, van levensgroot tot piepklein. De verschillende poppentechnieken worden kundig gehanteerd door de spelers van Rarekiek; Helmi Ryuchave en Siert van den Berg. De voorstelling heeft een sterk visueel karakter en de taal die voor het verhaal gebruikt wordt, is eenvoudig en duidelijk en wordt aangevuld met liedjes en muziek. Steeds meer wordt er op de radio en te levisie gesproken over dementie. Nu het aantal mensen dat oud wordt toeneemt, groeit ook het aantal mensen dat zelf of in de naaste omgeving met dementie te maken krijgt. Dementie heeft grote ge volgen voor het functioneren in het da gelijks leven van de mens en zijn mede mens. Tijdens drie avonden zal door een arts, psycholoog en maatschappelijk werkende van een verpleeghuis ge tracht worden meer inzicht te geven in oorzaken en gevolgen van dementie en vooral ook hoe men om kan gaan met dementerende ouderen. Er zal zeker ook tijd zijn om vragen te stellen. Een ieder die geïnteresseerd is of in zijn/ haar naaste omgeving met dementie te maken heeft, is tijdens deze bijeenkom sten welkom. Aanvang: dinsdag 17 januari, 20.00 - 22.00 uur. Docenten: H. Bruis (arts), M. Ossen- dorp (psycholoog), E. Schoorl (maat schappelijk werkende). Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2. Drie bijeenkomsten: f 22,50. Leer een duur materiaal? Dat klopt! Maar als u er zelf mee aan het werk gaat valt het reuze mee! Een prachtige leren rok bijvoorbeeld voor f 22,50, waar koopt u die? Nergens, dus maakt u hem zelf. Met resten van leer gaat u in vier les- avonden kledingstukken, werkstukken zoals tassen enz. maken, helemaal naar uw eigen smaak, en altijd origineel! Ook leert u op uw kledingstukken prachtige leer-applicaties te maken. Materiaal is bij de docente verkrijgbaar, en alles wat u nodig heeft is wat handig heid met de naaimachine! Aanvang: donderdag 19 januari, 20.00 - 22.00 uur. Docente: Mevr. A. Dijkema. Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2. Vier lessen: f 45,- -f materiaal (in over leg met de docente). Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195; maandag 10.00 - 12.30 uur en donder dag 10.00 - 13.30 uur. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 dire? wordt de terugreis ondernomen en de verwachte aankomsttijd in Amersfoort is 23.00 uur. De kunstreis naar Keulen kost f 57,50 p.p. Opgave bij kreatief centrum De Hof Amersfoort, tel, 033-729094. In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 13 oktober 10.00 - 11.00 uur: Herh. woensdagavondprogramma - 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Marienburg" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws 4- weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.15 uur: agenda cult. aktiviteiten Vrijdag 14 oktober 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het donderdagavond- programma. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief" met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws 4- weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.00 uur: kerknieuws 21.15 uur: medische diensten Zaterdag 15 oktober 9.00 - 10.00 uur: "Grijs Gedraaid", gev. progr. met caba ret, country Western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondpro gramma. 15.00 - 17.00 uur: "De Aros-show"-jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogr. 19.00 - 20.30 uur: "Reken Maar", spelprogramma 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum", muziek uit de jaren 1950 t/m 1970 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-Radio", Easy-Listening Zondag 16 oktober 10.00 - 11.00 uur: Klassiek 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) ds. P. Kloek 20.30 - 21.30 uur: Herhaling "Hitmuseum" Maandag 17 oktober 10.00 - 11.00 uur: Herh. "Grijs Gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws 4- weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: tel. kontakt m/d politie Dinsdag 18 oktober 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma. 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: berichten van de Gemeente "Woensdag 19 oktober 10.00 - 11.00 uur: Herh. dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit: "Groot Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: weggelopen huisdieren (AMIVEDI) Nadere informatie: AROS (Algemene Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Zou je wel eens een poosje willen le ven in de Middeleeuwen, of in de tijd van piraten en struikrovers, of in het ruimtetijdperk? Waar zou jij het liefst in terecht komen? In het verleden, ver weg, in de verre toekomst of in een sprookjeswereld? In 'De Inktvlek' komen echte kinderen in een sprookjeswereld terecht. Hoe dat gaat kun je zien in de Kinderbios van C-drie op 14 oktober, tijdens de kinder boekenweek. Vendulka wordt 8 jaar en krijgt voor haar verjaardag een prachtig prenten boek van haar ouders. Dit boek is geïl lustreerd door de bekende Tsjechische schilder Josef Lada. Op de eerste blad zijde van het boek heeft Josef Lada een speciale boodschap afgedrukt. Onder de handtekening is een grote inktvlek te zien. Vendulka probeert de vlek weg te vegen, maar plotseling is het stuk papier waarmee ze veegt verdwenen. Ook haar schoen verdwijnt, zodra hij de inktvlek aanraakt. Uiteindelijk raakt Vendulka de vlek zelf aan. Ze verdwijnt en komt in de ka mer van de schilder Lada terecht. In de ze kamer zijn levensgrote tekeningen met afbeeldingen van vroeger. Vendul ka ontdekt dat ze de dieren en mensen van de tekeningen levend kan maken door ze aan te raken... Er ontstaan na tuurlijk rare situaties wanneer kinderen KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ Niet voor iedereen is het weggelegd om het vrij kostbare uitstapje naar Japan te maken om daar de tuinen te bewonde ren. Toch kan men met de Japanse tuin architectuur, cultuur en levenswijze kennismaken tijdens de Groei Bloei- lezing van dinsdagavond 18 oktober a.s. Het belooft een zeer bijzondere avond te worden want Kees Ouwens (of: Mr. Kezo, zoals hij in Japan werd genoemd) heeft daar vijfjaar gewoond en gewerkt. Tijdens deze lezing wordt een blik ge gund op de traditionele Japanse wijze van het ontwerpen yan een tuin. Voor de Japanner is de tuin een weergave in miniatuur van een immens landschap. Het zijn dan ook meestal kijk- en ge- niet-tuinen: geen "doe"-tuinen. De basis van de tuin wordt gevormd door stenen, vaak flinke brokken, die op een bepaalde manier worden ge plaatst. Daarna brengen grind en zand fijnere patronen aan en tenslotte volgt de beplanting die uiteindelijk het ge zicht van de tuin bepaalt. De Japanner is gek op kunstig gesnoeide bomen. Kees Ouwens heeft een aantal kweke rijen bezocht waar zowel grote bomen als Acers (Esdoorns) en Pinussen (Den) in fraaie vormen werden-gev. snoeid. Arbeidsintensief werk, een beetje vergelijkbaar met de Bonsai-ver zorging. Water vormt een belangrijk, zo niet on ontbeerlijk element in de tuin. Dit water is symbolisch: het stelt leven, levens loop en levensstroom voor. Het stroomt ook van oost naar west. De in het water liggende stenen symboliseren de obstakels, de moeilijkheden die men in het leven ontmoet. Een aparte plaats in de tuinarchitectuur wordt ingenomen door de theetuinen. Hun soberheid en de voor de aanleg geldende regels zijn nauw verweven met traditionele cultuur-gebruiken. Het verhaal van Kees Ouwens wordt aangevuld met fraaie, soms unieke dia's die het land van de rijzende zon in aller lei facetten zullen tonen. De lezing vindt plaats in de bovenzaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). Dinsdag 18 oktober, aanvang 20.00 uur. Toegangskosten niet-leden: f 3,-. Nachtegaalweg 8c, Soest. Tel.: 02155-17615. Maandag 17 oktober: Film voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,—. Tijd: 2 tot 4 uur. Dinsdag 18 oktober: Boswandeling voor het hele gezin. Kosten f 1,-. Tijd 2 uur vertrek vanaf de Vangrail. Woensdag 19 oktober: Combi-middag voor het hele gezin: bingo, tafeltennis, knutselen, peuter- en kleuter kwartiertjes, darten enz. Entree is gratis. Tijd: 1 tot 5 uur. Donderdag 20 oktober: Wedstrijdendag voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kosten f 1,—. Tijd: 2 tot half 4. Vrijdag 21 oktober: Disco voor jongeren vanaf 15 jaar. En tree: f 2,—. Tijd vanaf 8 uur. Albert Cuyplaan 200, Soest. Tel.: 02155-21987. Maandag 17 oktober: Letterdag, knutselen en spelletjes met letters voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: f 0,50. Tijd: 2 tot half 4. Dinsdag 18 oktober: Film voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten f 1,—. Tijd: 2 tot 4 uur. Tafeltennistoernooi voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Kosten: f 0,50. Tijd: 19.00 - 21.30 uur. Woensdag 19 oktober: Combi-middag in de Vangrail voor het hele gezin. Donderdag 20 oktober: Wedstrijdendag voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,—. Tijd: 2 tot half 4. Vrijdag 21 oktober: Herfstkoekjes bakken voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,—. Tijd: 10 tot 12 uur. Herfstbos maken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: f 0,50. Tijd: 2 tot half 4. uit de vorige eeuw in onze moderne we reld terecht komen. Of als Vendulka opeens met een koe in de metro zit... Tijdens de kinderboekenweek is er een tekenwedstrijd waaraan je mee kunt doen. Misschien denk je wel: ik zou wel mee willen doen, maar wat moet ik te kenen? Nou, je zou bijvoorbeeld de plaats kunnen tekenen waar je het liefst een poosje zou willen leven. En kom dan op 14 oktober ook naar C-drie, want daar kun je zien waar Ven dulka terecht komt en hoe het met haar afloopt. De film is geschikt voor kinde ren van 7 tot 10 jaar, maar iets jonger of iets ouder mag natuurlijk ook hoor. 'De Inktvlek' begint om 15.00 uur en duurt 70 minuten. De toegang is gratis! Heeft u plannen om te gaan winterspor ten? Kijkt u al met verlangen uit naar de be sneeuwde hellingen, mooie vergezich ten en kilometers lange tochten door de natuur? Bent u zich ook al aan het voorberei den? Het vergt wat tijd, maar wat een heerlijke bezigheid. Waar gaan we naar toe deze keer? Naar het oord waar we altijd heen gaan of zoeken we een nieu we bestemming? Willen we in een hotel of appartement? Gaan we met de trein, bus of eigen vervoer? Moeten we wat nieuws aanschaffen of vervangen? Naast al deze voorbereidingen moet er natuurlijk ook de nodige aandacht be steed worden aan de lichamelijke con ditie. Elk jaar weer wordt bewezen dat ongeoefende sporters gemakkelijk een blessure oplopen. Alle facetten van de wintersport wor den belicht tijdens een groot Winter sportgala in C-drie, op zondagmiddag 23 oktober. Tussen 14.00 en 17.00 uur zullen verschillende bedrijven in Soest samenwerken met C-drie om van deze middag een informatief en gezellig eve nement te maken voor het hele gezin. Morgenavond (donderdag 13 oktober) wordt in het wijkgebouw van de Emma- kerk aan de Regentesselaan een geza menlijke bijeenkomst gehouden van de afdelingen Soestdijk en Soest-Zuid van de NCVB (Ned. Christenvrouwen Bond). Aanvang 20.00 uur. Als spre ker is uitgenodigd ds. Nico ter Linden uit Amsterdam. Vanaf half acht is men welkom voor een kopje koffie of thee. De wijkvereniging Overhees organi seert op woensdag 19 oktober a.s. een bingo voor kinderen t/m 12 jaar. De bingo begint om 14.00 uur. Voor le den en donateurs bedraagt de prijs per bingokaart f 1,50. Introducés betalen f 3,-. De bingo wordt gehouden in het dien stencentrum de Vijverhof aan de Klari net in de wijk Overhees. De WB-Soest zoekt vrijwilligers m/v in het bezit van auto om incidenteel ou deren te vervoeren van en naar revali datiecentrum, ziekenhuis o.d. Verder kunnen we deze week de vol gende vakatures aanbieden uit ons be stand. 17/102. Dienstencentrum voor ou deren in Soest vraagt vrijw. m/v voor het schenken van koffie en het ouder- houden van sociale kontakten in het huis. 18/102. Vereniging voor Veilig Verkeer Nederland vraagt vrijwilligers m/v in bestuursfunktie, om een maal per maand de vergadering bij te wonen, ad-hoc aktiviteiten zoals auto- fiets- en bromfietskontroles, karavan kontrole, akties op scholen enz. 19/107. Zendenthousiastehngen - sleutelaars gevraagd bij het Rode-Kruis Soest/Soesterberg. 19/106. Cultureel centrum in Soest zoekt 1 a 2 vrijwilligers m/v om maan delijks het 16 mm. filmapparaat te be dienen. 11/101. Dierenambulance in Baarn zoekt vrijwilligers m/v om behalve dienst te doen bij ongevallen, ook men sen met hun huisdier te vervoeren naar de dierenarts, trimsalon, krematorium, universiteitskliniek, gevonden dieren naar het asiel vervoeren. Vereisten: van dieren houden en goed met ze kunnen omgaan, in noodgevallen rustig kunnen handelen. 10/101. Opvanghuisin Utrecht heeft plaats voor groepsleider v/m. Taken bestaan voornamelijk uit diensten draaien en persoonlijke begeleiding van de bewoners. Heeft u belangstelling voor één van bo venstaande vakatures stel u dan in ver binding met de WB-Soest, Willaert- straat 39, tel. 12630. De Vereniging Artishock, SteenhoÜM^ Soest, lel. 02155-19577, stelt zich aU* bijdrage te leveren aan hel sociaal-cui^ ven in Soest. Door je op te geven alsüdsin de doelstellingen van de vereniging en de voordelen van hel lidmaatschap. De b bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren jaar en personen die tot dezelfde huishoudt horen f 27,- per jaar. Kontokttdres ledeaa^ stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel "Wie veel wil meemaken moei hare ven", zegt Barfly. Mickey Rouife misschien niet de meest overtuigd dronken filosoof/dichter. In fit hij echter wel iemand die zowel 4 meert als afstoot. Wie in Faye Dm» alleen maar deftige dametjes zag, aangenaam verrast worden doorl. Kt' rol als dronken Wanda. "Barfly" si: goed gemaakte tragikomedie metst terende hoofdrollen. Bukowsli Schroeder brengen een weinig bet K denswaardig bestaan in beeld, in gejeremieer en geweeklaag te vent len. Aanvang: 20.30 uur Reserveren (na 19.30 uur: tel. 195?" Entree f 6,-: leden/cjp/65+ f 5,- Ook de Jazz-club van Artishock zal$ hoor geven aan het parool "Oktobe jazz-maand." Voor deze gelegen^ staat er een nieuw trio op het program- ma: het Jan Ament-trio. Verderzp Burgemees,er S beluisteren: Perron 5B en hetCok- Alberj Cuyplaan, ne-ensemble. Aanvang: 21.30 uur Toegang gratis. Kinderboekenwei kenweek, die van Op donderdag 1 vier komt Burnj bliotheek aan de komt deze midd seerden van alt boeken en zijn v de prijzen uit at kunstwerkenwe Een strip is een verhaal vertellen, maar dan in tekeningen. In het begin van de strip-geschiedenis bestond de strip echt alleen uit tekeningen. Pas later werd het mode om via "balloons" de figuurtjes iets te laten zeggen. Over strips valt veel te vertellen. En wie kan dat beter dan een echte strip-teke naar? Carol Voges is tekenaar van een heleboel bekende stripfiguurtjes: Pa Pinkelman, Tante Pollewop, Doeve Bantzinger, Daan Zonderland, Mr. Elias, Sjors van de Rebellenclub enz. Carol Voges kan ook heel enthousiast vertellen aan kinderen en volwassenen. Op zondag 16 oktober organiseert C-drie een middag die helemaal in het teken van de strip staat. In de Grote Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Na een uiterst succesvol tournee met z'n solo-programma, maakt giatrist Harry Sacksioni dit seizoen een tour met z'n Band plus een gloednieuw pro gramma. Speciaal voor zijn nieuwe komposities formeerde hij een uitzon derlijke bezetting: percussie/slagwerk, akoestische/elektrische bas, toetsen, bandoneon/viool en saxofoon. Dit maakt het hem mogelijk zowel zijn akoestische benadering alsook de stevi ger Sacksioni-muziek, in al zijn facetten naar voren te laten komen. Met zijn gedegen vakmanschap ont wikkelde Harry een muzikale taal waar door hij in de loop der jaren in de Ne derlandse muziekwereld, maar ook daarbuiten, een heel eigen plaats heeft weten te veroveren. Dit is mede te dan ken aan zijn vasthoudendheid om zijn eigen weg te bewandelen. In dit programma zal ook z'n rond ja nuari '89 te verschijnen nieuwe LP/CD centraal staan, waarbij dezelfde bezet ting wordt gebruikt, maar ook num mers van z'n laatste LP/CD (live) "Op- tima Forma." Een aantal van Harry's nieuwe komposities hebben een rit misch, anderen een welhaast filmisch karakter. Deze zaken, gekoppeld aan zijn onnavolgbare gitaartechniek en z'n persoonlijkheid op het toneel, zullen voor velen een goede rede zijn om dit optreden van deze Nederlandse sna- renvirtuoos niet te missen. Wat heeft theaterproducenten bezield om detragi-komedie waarmee D.L. Coborn in 1979 de Pullitzerprijs ver wierf van stof te ontdoen en opnieuw uit te brengen? Naar het antwoord kan men slechts gissen. Het stuk kent een aktueel, weinig diepgravend gegeven, maar biedt aan acteurs die er weg mee weten schitterende kansen. Mary Dres- selhuys maakte daar jaren geleden met Guus Hermus schitterend gebruik van. Deze twee-eenheid zorgde destijds dan ook voor een onvergetelijke voorstel ling. Theaterproducenten zijn niet in de laatste plaats commerciële rekenaars en dus de gedachte het kassukses, met re latiefweinig produktie-kosten, een ver volg te geven kan de achterliggende op zet zijn geweest. "Een gelukkige hand" handelt over twee bejaarden die in een bejaardentehuis met stukjes en beetjes elkaar hun weinig gelukkige levensver haal vertellen. Bekentenissen die plaats vinden tijdens ontelbare kaartspel letjes, waarbij het zelfvertrouwen van de robuuste Weller (Ton Lensink) tot op het bot wordt ontleed door tegen standster Fonsia (Mary Dresselhuys). Het schijnbaar onbeholpen vrouwtje slaagt er namelijk in met haar "gelukki ge hand" ieder kaartspel te winnen. De verzorging van décor, belichting en vooral het geluid, straalden absolute perfectie uit. Dat deed, hoe kan het an ders, vanzelfsprekend ook Mary Dres selhuys. Het aandeel echter van Ton Lensink had iets weg van een confectie- uitstraling. Weliswaar degelijk, maar wat het inhoud geven aan een karakter betrof, geen maatwerk. Te wijten aan de regie-opvatting van de niet in het programma vermeldde regisseur die hem met te weinig bagage in "Een ge lukkige hand" liet spartelen. De zuivere balans van destijds (Dresselhuys/Her- mus) ontbrak, waardoor de hernieuwde kennismaking niet aan alle hoog gestel de verwachtingen voldeed. Een tot op de laatste plaats bezette "Speeldoos" dacht er donderdag j.1. anders over en beloonde beiden met een ovationeel applaus. Lr. Zaal zal Carol Voges vertellen hoe een strip in elkaar zit, hoe je moet beginnen, waar je op moet letten. Zelf zal hij eibj tekenen en ieder die dat wil mag mee doen. Er is papier en tekenmateriaal aanwezig. Carol Voges weet ook heel veel over het illustreren van boeken. heeft jeugdpockets, boekomslagen en politieke prenten getekend en maakt momenteel kijkboeken voor Sesam straat. Ook aan de Willy Wortel puzzel parade werkt hij mee. Dus wie hier iets over wilt weten kan dat ook vragen op de strip-middag. In het Witte Café, waar een aantal le vensgrote stripfiguren rondstappen, kan de dorst gelest of even uitgerust worden van het tekenen. Ook worden een aantal strips vertoond, waar rustig een poosje naar gekeken kan worden. De strip-middag in C-drie is voor jong en oud en begint om 14.00 uur. Maat ook in de loop van de middag zijn de deuren van het centrum open. De toe gang is gratis. De afdeling Soest van het CNV verga dert op maandag 17 oktober in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. De bondsvergadering begint om 19.45 uur. De heer A.Chr. de Jong, voorzitter van de CFO, houdt een inleiding over ac tuele zaken met betrekking tot de so ciaal economische situatie. Na de pauze volgt hier een discussie over. Onbekende daders hebben in het afge lopen weekeinde een bezoek gebracht aan de Prof. Waterinkschool aan de Snmitsweg. Ze vernielden een raam en maakten diverse spullen buit, zoals een paar pakken koffie en soep, een tasje en andere zaken. Bovendien bevuilden ze een aantal boeken met lijm en droeg ook het toilet de onwelriekende sporen van hun aanwezigheid. Tevens bleek de ruit van een tussendeur te zijn vernield. Burny Bos. Deze veelzijd en programm; worden door c hij heeft gesel natuurlijk beki dio- en televis Burny Bos w< Bos geboren c lem. Naversch als onderwijz kwam hij tere Hij maakte pc "Radio Lawa boswachtersh hij geschreve men uit deze i beelden daarv de poes"; een jes en versjes levenissen en een bundel oudere kinde Sinds enkele jeugd- en jon VPRO. Hij 1 gramma's als en "Lange J; gramma is i van de biblio vering "Een waarin Burn probeert te n eigenlijk is, k sen in Soest l deren te stin te fabricerer De tweede b de openbar t boekenweel schrijfster ei Vrijdag 14 oktober: 20.15 uur Harry Saksioni&Band in concert Solo-gitarist Harry Saksioni en zijn band. Karten f 20,- Pas65/CJP f 18,- Zaterdag 22 oktober: 20.15 uur Joop Visser Chansons gebracht door de man die m de zestiger jaren als Jaap Fischer grote bekendheid verwierf. Kaarten f 15,- Pas65/CJP f 12,50. Donderdag 27 oktober en vrij dag 28 oktober: 20.15 uur Jeanne d'Arc. Klassiek toneelstuk van George B. Shaw met in de hoofdrollen Josine w»n Dalsum, Henk van Ulsen Lex Goudsmit en Paul Röttger. Regte: John v.d. Rest. Kaarten f 20,- Pas65/CJP f 18,-. Titus en K van 10 jaar gen van ee man,Propp in een grot< wone tijdei hangkarret tectives nol willen onc z'n sleutel! tocht. Kinderen t 17 en 19 ol theek Ove berg (zie h met Titus "Het gehe nend verh derboekei Zij deed c die ditjaa is van de haalspel s Kinderbo ber) "Du

Soester Courant | 1988 | | pagina 10