Bezwaar sportclubs tegen trainingen van nationale selectie in Beukendal Ontslagen leidster Judith de Leede: 'Bestuur van De Springbokken liegt' "Onze Bert Holwerda doet het voor véél minder Oranje's cup op open dag SEC vr VII =1 %oetbal programma STEITNER WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 22 Stam-So VoCo: 'Goed voor de club en goed voor de gemeente' Secretaresse gymnastiekvereniging: 'Ze verdraait de boel' Bentinck Fonds: geen vrijwilligers Betere hulpverlening na echtscheiding Nieuwe koers SOGM in Utrecht Autokraken Inbraak Torenstraat Jongeman mishandeld Topper aan de Bosstraat ZATERDAG VOETBAL SEC verslaat Zeist ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Op woensdag 19 oktober: Vinyl, Cocosmatten, Rails, Gordijnen, Matrassen en Meubelstoffen bij: Bijdrage in vergelijkbare gemeenten is hoger Rapport: 'Soester sporter moet zeventig gulden meer betalen' JEUGDVOETBAL DAMES VOETBAL Jubilaris Jaap Veer zorgt op valreep voor gelijkmaker tegen de Meern i mk-MÉ Wie van Soest houdt leest de Soester Courant JEUGDVOETBAL ZATERDAG VOETBAL Drie sportverenigingen hebben hun ongenoegen op papier gezet over de trainingen, die het nationale dames- volleybalteam vanaf 1 november in sporthal Beukendal gaatafwerken. De selectie zal er tot 1 april iedere dinsdag van 16.00 tot 20.00 uur oefenen en maakt daarbij gebruik van de helft van de zaal. Bij Smeeing/BDC (handbal), The Red Stars (basketbal) en ESS Brouwer (zaalvoetbal) is dat in het verkeerde keelgat gescnoten. In een brief aan het gemeentebestuur, de sportstichting en de zaalruimteverdelingscommissie hebben ze hun bezwaren uiteengezet. "Korfbal, basketbal en handbal zoeken naarstig naar extra trainingsuren in de hal, waarin ze spelen. Het zaalvoetbal wil ook graag in haar eigen gemeente spelen en trainen," schrijven de clubs in de brief. Ze zeggen met verbazing en verbijstering kennis te hebben genomen dat een buitenstaander (de Nederland se Volleybal Bond) kans ziet om vier uur in Beukendal beschikbaar te krij gen, terwijl er in Soest een gebrek is aan zaalruimte. "We zullen ons met hand en tand verzetten tegen dit genomen initia tief," aldus de clubs. Ze referen aan besprekingen ten aan zien van de zaalverdeling voor dit sei zoen. De zaalvoetballers kregen te ho ren dat ze moesten uitwijken naar Soes- terberg, omdat er geen ruimte voor hun was. Het bestuur van Stam-So VoCo gaf te kennen dat het op de dinsdagavond ook geen kans zag ruimte te creëren. De protesterende clubs vinden het uiterst merkwaardig dat de volleybalvereni ging nu ineens wel een efficiëntere inde ling kan maken, waardoor er vier uur vrij komt voor de Nederlandse dames- ploeg. Volgens volleybal-woordvoerder Jan Paauw kan Stam-So VoCo nog steeds geen ruimte vrijmaken voor de zaal voetballers, ook niet als de nationale se lectie zou wegblijven. "We zouden geen hele zaal vrij kunnen maken aan het ein de van de avond." Voorzitter Jan Lijke- dijk beaamt dat: "Senioren kun je niet om zes uur 's avonds laten trainen. Die komen pas later. Vroeg in de avond heb je alleen jeugd. De redenering van de clubs dat we bijvoorbeeld om tien uur klaar kunnen zijn gaat dus niet op." Paauw kan zich goed voorstellen dat de drie clubs hebben gereageerd. "Het is alleen jammer dat ze niet naar Stam-So- VoCo zijn gegaan om te overleggen. In derdaad, wij hebben ook niet met hen gepraat. Maar het gaat niet ten koste van hen, maar van onze eigen uren." Stam-SoVoCo heeft een recreanten- groep opgeheven en twee andere groe pen samengevoegd. Van een aantal an dere teams is een kwartier van de trai- ningstijd afgetrokken. Op die manier konden de trainingen van het Neder landse team worden ingevoegd. Investering -r De volleybalclub ziet dat als een inves tering in de toekomst. Als Stam-So Vo Co het voor elkaar krijgt sporthal Beu kendal over te nemen, dan is de club van een vaste bron van inkomsten verze kerd. De NeVoBo, met wie Stam-So- VoCo uitstekende contacten onder houdt, is op zoek naar een permanente, centrale trainingslocatie. Aan het be stuur van Stam-SoVoCo is te kennen gegeven dat men graag naar Soest zou komen voor de trainingen van verschil lende selecties. "Ook al zou Stam-So- VoCo geen eigen hal krijgen is het toch goed voor Soest de NeVoBo naar Soest te halen. Dat betekent extra inkomsten voor de sport," zegt Jan Paauw. Stam-SoVoCo hoopt op sportief gebied verder veel te kunnen leren door top- volleybal dichterbij te halen. "Het is goed voor de club en goed voor de ge meente," aldus Lijkedijk. De gemeente heeft overigens volledig ingestemd met de trainingen van het bondsteam in Beukendal. Men heeft het bestuur van Stam-SoVoCo er wel op gewezen dat andere clubs mogelijk zouden ageren. Dat hebben Smeeing/ BDC, The Red Stars en ESS Brouwer inmiddels gedaan. Er heers(t)en meningsverschillen bij De Springbokken. Gymnastieklerares Judith de Leede vindt dat een deel van het bestuur bokkesprongen maakt. Secretaresse mevrouw G. Ekel zegt dat de kort voor de zomer ontslagen leidster nog wel eens verstek liet gaan. Drie bestuursleden zouden uit onvre de over de gang van zaken hun functie hebben neergelegd. Mevrouw Ekel beweert dat het drietal besturen te moeilijk vond. Volgens Judith de Leede lopen de jeugdgroepen bij De Springbokken leeg. Mevrouw Ekel bestrijdt dat en verklaart dat het ledenbestand voort durend een groot aantal mutaties kent. "Kinderen zijn nu eenmaal wispelturig. Na een half jaar hebben ze geen zin meer, maar even later loopt het weer storm," aldus mevrouw Ekel die erkent dat sommige leden hebben bedankt na het ontslag van Judith de Leede. "Zoiets heeft altijd invloed." De uitleg die beide partijen geven over de opzegging van het contract van De Leede komen evenmin overeen. De ontslagen leidster: "De eerste les na de vakantie kon ik niet aanwezig zijn. Ik heb het bestuur gevraagd voor vervan ging te zorgen, maar dat is niet ge beurd." De secretaresse: "Judith had toegezegd een vervangster te regelen. Dat had ze ook aan enkele ouders be loofd. Toen we gingen kijken was er niemand. Het was zo dat ze nog wel eens verstek liet gaan." Tijdens een daaropvolgend telefoonge sprek tussen Judith de Leede en be stuurslid mevrouw De Vries ontstond er ruzie. Het bestuur besloot daarop de samenwerking met De Leede te beëin digen. Eén bestuurslid, mevrouw De Jager, kwam tijdens de bewuste verga dering niet opdagen en hield het voor gezien. De dames Van Oest en Rebel stapten kort daarna op. Zij waren het niet eens met het besluit. Mevrouw Ekel: "De drie waren absoluut niet ge schikt om in het bestuur te zitten. Met sommige mensen is niet te praten. Als ze het ergens niet mee eens zijn gaan ze weg. Ze dachten dat het gezellig zou zijn, maar je moet in een bestuur veel werk doen. Ze vonden het te moeilijk." Zwartmakerij "Dit is zwartmakerij. Judith heeft heel goed lesgegeven, daar waren nooit klachten over. Maar ze is heel goed in de boel te verdraaien. Ze liegt en dat is vaker gebeurd," verklaart mevrouw Ekel. "Ik vind het erg dat ze je op zo'n manier in de krant brengen. Dit is een interne kwestie." De Leede: "Ik denk dat het bestuur heel erg oneerlijk is. Ze brengen leugens de wereld in. Het gaat mij erom dat ze eer lijk zeggen waarom ik ben weggegaan. Niemand weet dat. Ze hebben me weg gestuurd om me kwijt te raken, omdat ik lastig was. Het bestuur duldt geen op positie. Alle plannen worden door het bestuur van de tafel geveegd." De Springbokken bestaan zestig jaar en dat jubileum zal nog worden gevierd. Uitgerekend de voorbereidingen daar voor deden het smeulende vuurtje bin nen De Springbokken aanwakkeren. Plannen van de groepleid(st)ers wer den volgens De Leede verworpen. Me vrouw Ekel zegt dat de leiders alles aan haar man, voorzitter Piet Ekel overlie ten. "Wat ze vertelt is niet waar. Met het jubileum zijn we nog bezig. Omdat veel leiders weggingen in verband met dienst en andere zaken veranderde alles steeds." Judith de Leede heeft daar een afwijkende mening over: "Ik heb ge hoord dat er meer leiders zijn wegge stuurd, maar Piet Ekel stopt alles in de doofpot." "Dat is niet waar," reageert mevrouw Ekel. "Mijn man doet absoluut niets Tijdens de kerstkoffie 1987 vertelde de voorzitter van het Bentinck Fonds, de heer Bosman, wat de plannen voor 1988 waren. Het fonds wilde proberen de aktiviteiten uit te breiden. Tot op he den is dit niet gelukt omdat de instroom c van vrijwilligers zo laag is dat het al erg moeilijk is de huidige sporten door te laten gaan. Het aanbod van vrijwilligers is zo laag dat de bestuursleden zoveel taken op zich moeten nemen waardoor de tijd voor het gezin volledig opgaat bij de mensen met een handicap. Het Ben tinck Fonds heeft voor de bestaande en de nieuw op te zetten aktiviteiten vrij willigers nodig o.a. chauffeurs voor de rolstoelbus, dansbegeleiders, organisa toren voor de jaarlijkse voetbalwed strijd en collecte, personen voor het op zetten en begeleiden van een nieuwe aktiviteit. Het meest schrijnende is momenteel het aantal chauffeurs. Het Bentinck Fonds roept mensen op zich te melden als vrij williger. De tijdsinbreng is ongeveer één a anderhalf uur per week. U kunt zich melden bij Jan Manden, tel. 15661. De Stichting Organisatie Gescheiden Mensen (SOGM) neemt in de provin cie Utrecht een proef met een nieuwe structuur en werkwijze. Doel is te ko men tot een betere hulpverlening aan mensen die te maken hebben met echtscheiding en met de gevolgen er van. Zoals bekend is het met de hulpverle ning aan mensn die scheiden over het algemeen slecht gesteld. Advocaten spelen meestal de hoofdrol, waardoor in veel gevallen eerder conflichten ont staan dan worden opgelost. Vaak gaat het in een scheidingszaak vooral om fi nanciële zaken, terwijl hulpverlening in het emotionele en maatschappelijke vlak maar mondjesmaat wordt gebo den. Met de - beperkte - middelen die de SOGM ten dienste staan wil deze orga nisatie verbetering in deze situatie gaan aanbrengen. Het komt er op neer dat de SOGM gaat werken met regionale con sulenten, die zelf een hulpverlenende rol spelen maar die ook kunnen verwij zen naar specialisten op juridisch en emotioneel gebied. Het reeds lang door de SOGM gehanteerde systeem van vertrouwensperonen blijft gehand haafd, zij het dat hun activiteiten ge deeltelijk een nieuwe inhoud zullen krijgen. Folder De proef met de nieuwe structuur in de provincie Utrecht is ingeluid door de uitgifte van een nieuwe SOGM-folder, die aan een groot aantal personen, in stellingen en instanties is toegezonden. Ondermeer artsen, notarissen, accoun tants, personeelsafdelingen van grote bedrijven, ziekenhuizen en bibliothe ken hebben dezer dagen een aantal fol ders ontvangen, met het verzoek deze onder de aandacht van hun cliënten en bezoekers te brengen. Daarnaast wor den rubriekadvertenties in regionale dagbladen geplaatst, die tot doel heb ben mensen die met echtscheidingspro- blematiek te maken hebben op het be staan van de SOGM als hulpverlenings instantie te wijzen. De SOGM is in de jaren zestig opge richt en heeft steeds als belangenorga nisatie voor gescheiden mensen gefun geerd. Men heeft met name op de poli tiek de nodige druk uitgeoefend als het ging om wetgeving die gescheiden men sen raakt. Gebleken is echter dat er bij zonder weinig goede hulp- en dienst verlening aan gescheiden mensen be schikbaar is. Reden voor de SOGM om zich hiermee intensief te gaan bezig houden. Het landelijk secretariaat van de SOGM is gevestigd aan de Groot Her- toginnenlaan 17 in 2517 EA Den Haag, tel. 070-468666 en 453623. Daar wor den alle gewenste inlichtingen gegeven (alleen in de morgenuren). buiten anderen om. Hij zet zich al vijftig jaar in voor De Springbokken. De Leede en de drie opgestapte bestuursle den spannen nu samen en vinden het leuk om ons zwart te makenZe liegen Vers bloed Voor Judith de Leede is de kwestie een principe-zaak geworden. "Ik wil dat de mensen de waarheid weten. Veel ou ders hebben me opgebeld en gezegd dat ze het jammer vinden dat ik weg ben. Het gaat niet om mij, maar om de kin deren. Die zijn er de dupe van. Ik zou best terug willen naar De Springbok ken, want ik vond de lessen bijzonder leuk. Maar dan moet er wel een ander bestuur komen. Als het bestuur weg is wordt het weer een florerende vereni ging. De boel bloedt nu dood. De uur tjes lopen leeg. Er is geen vers bloed meer. Dat moet worden gegeven door een nieuwe, enthousiaste leiding." Over de twee kinderen die door het be stuur werden weggestuurd, omdat hun ouders het geld voor nieuwe pakjes van de contributie afhielden, wil mevrouw Ekel niets meer zeggen. "Dat is achter de rug. Die zaak is op een nette manier geregeld." De Leede: "De ouders hebben een rechtszaak bij de bond aangespannen en zijn in het gelijk gesteld. De kinderen mochten van de bond weer lid van De Springbokken worden, maar dat wilden ze niet toen ze hoorden dat ik was ont slagen." Een bewoner van de Haverweerd deed na het weekeinde bij de politie aangifte van een poging om zijn auto te kraken. Hij had ontdekt dat het portierslot was geforceerd en dat er een poging was ge daan om de radio-cassetterecorder weg te nemen, wat overigens was mislukt. De auto had wel de nodige schade. Op de Anthonie van Leeuwenhoekweg in Soesterberg zagen voorbijgangers de deuren van een vrachtauto open staan. Bij onderzoek bleek dat ze waren gefor ceerd, maar er wordt niets vermist. In het afgelopen weekeinde heeft een onbekende dader ingebroken in het pand van een drukkerij aan de Toren- straat. Hij kwam het bedrijf binnen via een schuifpui op de eerste verdieping, die hij had opengebroken. Het pand bleek helemaal doorzocht te zijn. Ver mist worden een aantal postzegels en een hoeveelheid bankoverschrijvings- formulieren. In de nacht van vrijdag op zaterdag, om streeks 02.00 uur, meldde zich een 18- jarige jongeman aan het politiebureau. Hij was uitgeput en zijn gezicht was ge zwollen en bebloed. Hij vertelde dat hij even te voren op de Koninginnelaan door twee onbekenden was mishandeld en in elkaar geschopt. Een gewaar schuwde arts liet de jongeman naar Zonnegloren overbrengen, waar foto's van zijn hoofd gemaakt zouden wor den. De recherche heeft de zaak in on derzoek. Zondag a.s. s.o.Soest - UW Zondag zal op het terrein van de sportorganisatie Soest de belangrijke wed strijd s.o.Soest 1 - UW 1 gespeéld worden. Inzet van deze wedstrijd is de koppositie in de derde klasse van de KNVB. Tot de vorige competitie-ronde bleven zowel Soest als UW zonder puntver lies; in de laatste thuiswedstrijd echter verslikten de Soesters zich in een ver rassend sterk Vreeswijk dat de Gelhard-brigade met 2-4 de oren waste. UW won óók de vierde wedstrijd van het seizoen en staat derhalve twee punten voor op de ranglijst. Om aansluiting te houden moet Soest "gaan" voor twee punten en er mag dan ook een goede wedstrijd worden verwacht aan de Bosstraat-Oost, aanvang 14.30 uur. SEC ging met een complete selectie naar het hoger geklasseerde Zeist. In de eerste minuut gaf Johnny Huiden een pass op Razzo van Dam die goed door ging, maar de bal net naast zag gaan. Een collectief en voetballend beter SEC kwam in de 16e minuut op voor sprong door een mooie goal van Razzo van Dam. Echter 2 minuten later was het weer gelijk. Na de rust eenzelfde spelbeeld, maar het was Zeist dat op 2-1 kwam. SEC bleef echter goed voetballen en hield de rust in het spel. Voor de geblesseerde John Mulder viel Toon Dorresteijn in. De uitblinkende Rik Bastiaans speelde in het strafschopgebied 3 man uit en legde de bal panklaar neer voor Razzo van Dam: 2-2. De achterhoede o.l.v. Edwin de Jong kwam niet echt in gevaar door uitstekend positiespel van Fred Posthuma en Victor Witte, zodat Rob- bie van het Klooster zijn keeperskun sten niet hoefde te vertonen. Vijf minu ten voor tijd was het Rik Bastiaans die na een slimme vrije trap van Ronald Merken ij voor 2-3 kon zorgen. SEC speelde de tijd goed uit. SEC-Jeugd De Al junioren moesten thuis aantre den tegen het eveneens nog ongeslagen Baarn Al. Het werd een gelijkopgaan- de wedstrijd, dus erg spannend en bij vlagen erg goed voetbal. Voor rust kwam Baarn zelfs op een 0-3 voor sprong, door enkele verdedigingsfou- ten in de SEC-defensie. Na rust zette SEC alles op alles wat resulteerde na een kwartier in 1-3 door Guy Dekker. Tien minuten voor tijd werd het zelfs 2-3 door weer Guy Dekker. SEC perste er nog een alles of niets slotoffensief uit, maar paal, lat en een uitstekende Baarn goalie stonden de gelijkmaker in de weg. Uitslagen: SEC Al - Baarn 2-3, SOVA - SEC A2 2-2, SEC BI - IJsselmeervogels 6-1, SEC B2 - IJsselmeervogels 3-2, SEC Cl - SOVA 5-1, SEC C2 - Hooglan derveen 13-1, Roda - SEC Dl 5-1, SEC D2 - TOV 2-4, SEC E2 - IJssel meervogels 6-0, AP WC - SEC E3 13- 1, SEC F1 - Roda 2-8, Limvio - SEC F2 4-1, SEC F3 - Hoevelaken 0-0. (PSV koopt Romario voor 6 miljoen...) In de herfstvakantie houdt de voetbal vereniging SEC een open dag voor de jeugd van 6 tot en met 14 jaar. De jon ge voetballers kunnen op woensdag 19 oktober naar de velden aan de Bos straat komen voor een gevarieerd pro gramma. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Volgens een rapportage van het VB accountantskantoor VNG zou iedere sporter in Soest zeventig gulden per jaar meer moeten betalen. Pas dan zou de gemiddelde bijdrage per vereni gingslid gelijk zijn aan die van sporters in vijf 'gelijkwaardige' gemeenten, waarmee de onderzoekers Soest heb ben vergeleken. In Soest betaalt iedere vereniging per lid bijna veertig gulden voor het passepar- toutsysteem. Dat zou dus moeten wor den opgeschroefd naar 110 gulden, stel len de samenstellers van het rapport. De sportuitgaven van de gemeente Soest worden sterk beïnvloed door de hoge kapitaalslasten. Dat komt mede doordat Soest op veel locaties sportac commodaties heeft en er van concen tratie geen sprake is. Het lijkt op z'n zachtst gezegd zeer on waarschijnlijk dat het College de con clusie van de rapporteurs zal overne men en de bijdrage van de sporters zo wat zal verdrievoudigen. Dat zou een groot aantal verenigingen de nek om draaien, omdat een uit financieel oog punt noodzakelijke leegloop van leden dan onvermijdelijk is. Bovendien is het rapport van VB accountantskantoor VNG niet volledig, omdat in de vijf ver gelijkbare gemeentes niet is gekeken welke subsidies daar eventueel van toe passing zijn op de (jeugd)sport. I De jeugd moet zich tussen 9.15 en 9.45 uur inschrijven in de kantine van SEC. Daarna wacht de deelnemers aan de open dag direct een verrassing. Ze wor den allemaal op de foto gezet met de cup die het Nederlands elftal tijdens de Europese kampioenschappen in West- Duitsland veroverde. De foto's worden aan het einde van het programma gratis uitgedeeld. Na het fotograferen begint het eerste deel van de training. Vervolgens wordt er gezamenlijk geluncht, waarna de tweede training wordt afgewerkt. Alle spelers krijgen een parcours voorge schoteld en spelen 4 tegen 4. De open dag bij SEC wordt afgesloten met een optreden van Marcha, de zan geres die vorig jaar ons land vertegen woordigde op het Eurovisie Songfesti val. De open dag voor de jeugd is gratis. Het sterke damesteam van Vallei vogels heeft de Soester dames dicht bij het eer ste puntverlies gebracht. WZ startte overdonderend en had na zes minuten al twee keer door Petra van Eijkelen- burg raak geschoten. Door het winst- voordeel kwamen de vogels goed terug en het was aan het goede verdedigen van vooral Nellie Renes en Louise Smith te danken dat de ruststand 2-0 bleef. Petra van Eijkelenburg scoorde daarna haar derde doelpunt voordat Valleivogels twee keer tegenscoorde. Verder kwamen de dames uit Scher- penzeel niet, vooral omdat Marga Nie- meijer de gevaarlijkste tegenstander volledig uitschakelde. •••At &W ?Sfl In een bijzonder enerverende wed strijd hebben Hees en de Meern afge lopen zaterdag de punten gedeeld. Voorafgaande aan de wedstrijd werd de Hees-speler Jaap Veer gehuldigd in verband met het feit dat hij zijn 350e wedstrijd voor de hoofdmacht van Hees speelde. Twintig jaar in Hees 1, nooit bewust de publiciteit zoekend, maar voor Hees van onschatbare waarde. Als dank voor alles wat hij in de loop der jaren voor de vereniging heeft betekend werd hem naast de gebruikelijke bloemen een prachtige pennenset met inscriptie overhandigd door de voorzitter van Hees de heer Joustra. Hees ging voortvarend uit de startblok ken en zette de ploeg uit de Meern di- rekt onder druk. Met goed en geva rieerd aanvalsspel werden er kansen ge creëerd hetgeen in de 15e minuut leid de tot het eerste doelpunt. Piet van Schalkwijk werd de diepte ingestuurd en gaf van rechts een voorzet op maat die door Edwin Lazonder feilloos werd ingekopt. In plaats van door te gaan viel Hees wat terug en in de 25e minuut kwam de Meern langszij toen spits Eel- co Koot profiteerde van te laat ingrij pen in de defensie. Helaas ontging het de verder goed leidende scheidsrechter Hayé dat de Meern-speler de bal met de hand in het doel werkte. In de vijfender tigste minuut bezorgde dezelfde speler zijn ploeg zelfs een voorsprong na op nieuw aarzelend optreden in de defen- WZ'49 jeugd De Al junioren van WZ'49 hebben afgelopen zaterdag opnieuw voor de nodige spanning gezorgd. Evenals in het duel tegen Hoogland, één week eer der, keek de ploeg tegen een 2-0 achter stand aan. Roda'46 uit Leusden profi teerde optimaal van een in eerste in stantie lauw spelend WZ. Pas toen Ar jan van de Bovenkamp na 15 minuten spelen in de 2e helft de 2-1 op het score bord bracht kwamen de Soesters los. Via goed verzorgd voetbal werd Roda in de verdediging gedrukt en het duur de dan ook niet lang of WZ kwam langszij. Peter van de Munt liet de gehe le Roda-defensie achter zich en schoof de bal in de uiterste hoek: 2-2. Patrick Roelofsen vonniste Roda vervolgens door 10 minuten voor tijd voor 3-2 te zorgen. Voor veel spektakel zorgde ook WZ A2 dat op bezoek moest bij s.o.Soest A3. Een gelijkopgaande wed strijd leverde uiteindelijk een 5-4 over winning voor de collega's van de Bos straat op. WZ Al - Roda 3-2. Soest - WZ A2 - 5-4. WZ B1 - WZA Cl - 0-4. APWC - WZ Cl 3-14. Roda - WZ Dl 3-4. BBZ D2 - CJW 17-1. WZ D3 - IJs selmeervogels 1-4. Roda - WZ El 1-2. Hoogland - WZ E2 2-0. WZ F1 - Roda 9-1. Hooglanderveen - WZ F2 7-1. Soestjeugd De Al van s.o.Soest was goed op dreef tegen Aalsmeer. Helaas moest de scheidsrechter de wedstrijd verstoren door na een half uur de wedstrijd te sta ken. De man in het zwart stuurde de verzorger van Aalsmeer weg, toen deze een blessurebehandeling wilde plegen. Toen deze weigerde te vertrekken staakte de scheidsrechter de wedstrijd. De grootste overwinning afgelopen za terdag was die van de dames-junioren. Zij versloegen Zeewolde met 16-0. De onverwachte overwinning was die van de A2. Amsvorde werd met 5-0 versla gen. Aanstaande woensdag wordt op de velden van de Sportorganisatie Soest een open spelmiddag gehouden. Deze middag is bedoeld voor de jeugd van de gemeente Soest, die tijdens de herfstvakantie dan hun middag zinvol kunnen besteden. De open spelmid dag begint om 13.30 uur en zal tot 17.00 uur duren. Zo zal er een springkussen zijn, maar men kan ook diverse voetbaloefenin gen, onder leiding van s.o.Soesttrai- ners, doen. Natuurlijk is er ook een uit gebreid spelcircuit opgezet. Voorzitter Rob Joustra van Hees overhandigt Jaap Veer in verband met zijn 350e wedstrijd voor Hees 1 bloe men en een schitterende pennenset. sie: 1-2. Juist toen liet Hees zien over de nodige veerkracht te beschikken, want 2 minuten later stonden de partijen weer op gelijke voet, toen Fred Schol ten een vrije trap vanaf 20 meter in de rechterbovenhoek joeg: 2-2. Nog was de koek niet op want enkele minuten zorgde opnieuw Eelco Koot voor een hattrick en een 2-3 ruststand. De tweede helft gaf een volledig op de aanval spelend Hees te zien, waarbij de counters van de Meern levensgevaarlijk bleven. Via hun snelle buitenspelers werd voor gevaar gezorgd, maar de Hees-defensie had de tweede helft meer kijk op de situatie. Ondanks een groot overwicht bleef de gelijkmaker uit. Er was in het overvolle zestienme tergebied geen doorkomen aan en het leek erop dat de ruststand ook de eind stand zou worden. Jubilaris Jaap Veer dacht daar echter duidelijk anders over en nadat Hees een laatste wanhoopsof fensief was gestart was hij het hoogst persoonlijk die twee minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker op het score bord bracht. Erwin Meerding speelde zich op rechts prima vrij, gaf de bal uitstekend voor en met een keiharde kopbal zorgde Jaap Veer ervoor dat er in ieder geval een punt in Soest bleef. Hees-Jeugd De A-junioren waren duidelijk de bete re ploeg tegen CJW. Een paar kansjes waren er wel voor de tegenstander, maar echt gevaar leverde dat niet op. CJW kwam onder grote druk te staan. Danny Brandenburg opende de score voor Hees. Simpel bouwde Hees de voorsprong uit naar een 5-0 ruststand. Na de rust liep Hees verder uit naar 12- 1. Overige uitslagen: Hees El - Hooglanderveen 3-5 APWC - Hees F1 1-0 Hees Dl- Quick 6-1 JfÏTN. 1 Zaterdag 15 oktober: WZ'49 14.30 uur WZ 1 - Lopik 1 13.00 uur Stroe 2 - WZ 2 12.00 uur GVW 3 - WZ 3 12.00 uur Loosdrecht 2 - WZ 4 HEES 14.30 uur Maarssen 1 - Hees 1 12.00 uur SVM Boys 2 - Hees 2 12.00 uur Hees 3 - WJ 3 12.00 uur Hees 4 - SVM Boys 4 SEC-za 14.30 uur SEC 1 - Sporting 1 12.00 DOB 2 - SEC 2 12.00 uur SEC 3 - OSO 4 Zondag 16 oktober: S.O. SOEST 14.30 uur Soest 1 - UW 1 11.00 uur Soest 2 - Argon 2 11.00 uur HMS 2 - Soest 3 14.30 uur Soest 4 - Nederhorst 2 11.30 uur HVC 4 - Soest 5 14.30 uur Soest 6 - BFC 3 11.30 uur SIOS 3 - Soest 7 11.00 uur Soest 8 - EMM 4 11.00 uur Soest 9 - BVC 4 10.00 uur Actif 5 - Soest 10 14.30 uur V'Boys 5 - Soest 11 11.00 uur Soest 12 - Roda 7 14.30 uur Soest 14 - Olympia 10 SEC-zo 14.30 uur Fortitudo 1 - SEC 1 11.00 uur SEC 2 - WOG 2 11.00 uur Baarn 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Donar 3 DAMESVOETBAL (zaterdag 15/10): 09.30 uur Vel'Girls 1 -m WZ 1 (zondag 16/10): 14.30 uur Soest 1 - 's Graveland 1 10.00 uur Austerlitz 1 - Soest 2 11.00 uur SEC 1 - Maarssen 3

Soester Courant | 1988 | | pagina 22