I I m Jim Clewell winnaar van vierde Broodloop k bal rammaj PAGINA 22 valreep leern WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 23 IDAG- FBAL Nic. van Dam active sports INTERNATIONAL GOLF 10-30% De Schieter in kwart triathlon Soester atletes vierde op het NK ATLETIEK King's Road Riders in superbowl FIETSCROSS ATLETIEK KORFBAL Verlies Eemvogels Zwemmen in de herfstvakantie BOWLING Soester Bowling Bond Eerste verlies voor Soester volleybalsters Stam-SoVoCo loopt averij op VOLLEYBAL AGAVS-heren pakken de volle winst VOLLEYBAL Jeugdschakers bij de laatste acht Centrale verwarming Red Stars wint basketbalderby BASKETBAL Shot in de lift tegen BT Lifters BADMINTON Selby badminton onfortuinlijk Sakkers wint weer HOCKEY Hockey-uitslagen DAMMEN Verlies voor DVSB ZAALVOETBAL DVS wint weer SCRABBLE Eerste competitie ronde in twee poules succes Joustra van Hees yeer in verband met i voor Hees 1 bloe- ende pennenset. r ;t Hees zien over de 2 beschikken, want onden de partijen toen Fred Schol- naf 20 meter in de :>eg: 2-2. Nog was nt enkele minuten Ico Koot voor een uststand. een volledig op de te zien, waarbij de n levensgevaarlijk elle buitenspelers ',ezorgd, maar de de tweede helft itie. Ondanks een -'f de gelijkmaker 'rvolle zestienme- :omen aan en het tand ook de eind- ibilaris Jaap Veer Jelijk anders over tste wanhoopsof- is hij het hoogst- ninuten voor tijd ker op het score- de zich op rechts itstekend voor en 'bal zorgde Jaap ieder geval een luidelijk de bete- Een paar kansjes le tegenstander, rde dat niet op. >te druk te staan, ipende de score luwde Hees de n 5-0 ruststand, rder uit naar 12- 3-5 1-0 6-1 iber: -opik 1 'VZ2 WZ3 2 - WZ 4 - Hees 1 2 - Hees 2 VJ 3 ^M Boys 4 orting 1 O 4 er: /VI gon 2 ist 3 derhorst 2 :st 5 C 3 st 7 M 4 0 4 st 10 Test 11 da 7 ympia 10 SEC 1 >G 2 23 r 3 VVZ 1 aveland 1 >oest 2 In de sfeervolle Kerkebuurt vond lopen zaterdag de 4e editie plaats van de Broodloop, die in het kader van de week van het brood door de gezamen lijke bakkers van Soest in nauwe sa menwerking met Atletiekvereniging Pijnenburg georganiseerd werd. Om klokslag 3 uur schoot bakker Henk van Brummelen de recreatielopers weg, die konden kiezen uit afstanden varië rende van 1 tot en met 3.km. Precies op schema kon daarna de wedstrijd over 6 km. (6 ronden) afgewikkeld worden. Tal van toplopers uit Soest en omgeving stonden hiervoor aan de start, waaron der Jim Clewell, Harry van Brumme len, Dick den Oude en Frans Rauch. Direkt vanaf de start liet Jim Clewell merken, dat hij momenteel over een prima konditie en vorm beschikt en de ze "Amerikaanse" loper van AV Pij nenburg raffelde de eerste ronde af in een tijd van 3 minuten en 15 sekonden (1 km.). Op 10 sekonden volgde een groep, met op kop Harry van Brumme len (AV Pijnenburg) en Henk Land man uit Soest. In een zeer goede tijd van 20 minuten en 24 sekonden passeerde Clewell zeer verdiend als winnaar van de Broodloop de finish en mocht uit handen van bak ker Wim van Leek een aantal brood prijzen in ontvangst nemen. Henk Landman had zich in de laatste ronde weten los te maken van Harry van Brummelen, die licht geblesseerd was en daardoor niet zijn befaamde eind- schot in stelling kon brengen. Henk Landman kwam uit op 20.51, terwijl Harry van Brummelen 20.59 noteerde. Ook de overige Pijnenburgers presteer den goed: Dick den Oude eindigde als 4e in 21.42, terwijl op stek 6 en 7 res pectievelijk Dirk Kamerbeek en Dirk van de Broek beslag legden in 22.13 en 22.16. Gerrie den Oude werd overtui- Zaterdag namen vier triatleten van De Schieter deel aan een triathlon in Ede over de onderdelen 1000 meter zwem men, 43 kilometer fietsen en 9,2 kilo meter lopen. Er werden goede tijden door de Soesters gezwommen, waarbij de snelste tijd van de dag voor rekening van Frits Wibbelink kwam. De zwemspecialist werkte zijn baantjes af in 13 min. 7 sec., Gerda van der Veen kwam na 17.46 min. uit het water. De tijden op het fietsonderdeel werden door de stevige wind nogal beïnvloed. Gerard Vos was hier de snelste in 1 uur 24.00 min. Het lopen was het sterkste onderdeel van Geertjan Westra in 36.10 min. T>e totaaluitslagen waren: Frits Wibbelink 2 uur 18.37 min., Geertjan Westra 2 uur 20.32 min., Gerard Vos 2 uur 21.37 min. en Gerda van der Veen 2 uur 36.09 min. Op zondag 4 oktober j.1. werd het offi cieus Nederlands Kampioenschap 4 x 15 km. estafette voor verenigingen ge houden. Start en finish vonden plaats op de atletiekbaan Overvecht. De orga nisatie werd verzorgd door U. A.V. Hel las. De route liep vanaf de atletiekbaan naar Maarssen. Op de baan was het een gezellige drukte door de opkomst van maar liefst 143 ploegen. A.V. Pijnen burg was vertegenwoordigd met 3 teams van 4 atleten. Het damesteam leverde een uitsteken de prestatie door als vierde te eindigen in een veld van 19 ploegen. In 1987 werd reeds een 5e plaats gerealiseerd. De totaaltijd bedroeg 4.13.03 uur, het geen slechts 4 minuten langzamer is dan de tijd van de organiserende vereniging Hellas, die als derde eindigde. Kam pioen werd HRR uit Den Haag in 3.51.33 uur. De onderlinge tijden per etappe van 15 km. bedroegen: Mart van Hal 67.26 min., Hennie Pot 59.38 min., Gerrie den Oude 65.42 min. (P.R.), Adri v.d. Zon 60.57 min. Het herenteam bereikte een verdienste lijke 36e plaats van de totaal 97 ploe gen. Kampioen werd A.V. Oss in een tijd van 3.16.10 uur. Wim van Hofslot, Henk Wallet en coming-man Bert van Velzen liepen alledrie een persoonlijk rekord, hetgeen een duidelijk gevolg is van de intensieve training voor de ma rathon van Essen. Dick den Oude liep een regelmatige race. De totaaltijd be droeg 3.40.39 uur. De tijden per atleet: Wim van Hofslot 53.31 min., Henk Wallet 54.4 min.Bert van Velzen 57.44 min., Dick den Oude 54.42 min. Het gecombineerde dames en heren- team legde beslag op de 14e plaats (da mesklassement). Eindtijd 4.39.22 uur. Het accent lag hier op de gezelligheid om als team de estafette te volbrengen. De tijden per atleet/atleten: Ulrich Manders 63.50 min., Corinne Wallet 74.45 min., Mieke Baars 70.40 min., Dinie v.d. Berg 70.07 min. Waterlooloop In de Waterlooloop, een 25 km. wed strijd in Amersfoort, liepen zaterdag vijf deelnemers van A.V. Pijnenburg. De meest opzienbarende prestatie kwam voor rekening van Adri van der Zon. Zij bleek de snelste van de Soester afvaardiging en schreef ook de zege in de damescategorie op haar naam. De omstandigheden, het parkoers ging deels over bospaden en hier en daar was er een stevige wind te overwinnen ston den snelle tijden in de weg. Desondanks bracht zij 1 uur 44 minuten en 50 secon den op de klokken, waarmee zij slechts 10 seconden van het klubrekord verwij derd bleef. Wel scherpte zij haar per soonlijk rekord met 6 minuten aan. Henk van Hal, die in zijn voorbereiding voor de marathon van Essen op 22 ok tober veel trainingskilometers in de be nen had, kwam bijna tot een evenaring van zijn persoonlijk rekord. Henk boekte 1 uur 48.30 minuten. Wim Doe- kes had ook nog geen ervaring op dit nummer, maar bracht het in zijn eerste optreden toch tot 1 uur 49.47 minuten. Kees van der Kop liep in zijn marathon voorbereiding 2 uur 9.08 minuten. Dat de weergoden fietscross geen warm hart toedragen, is afgelopen weekend nog eens een keer gebleken. Hadden zij zaterdag nog clementie met de jongste rijders tijdens de AMEV Superbowl in Doetinchem, zondag toen ook de finale van de juniorencup daar verreden werd lieten zij wind en regen vrij spel. Tijdens de finaleritten aan het eind van de dag viel de regen in bakken naar be neden. Voor de bibberende Dennis, de enige Kings Road Rider die dit jaar in de fina le van de juniorencup meereed, was er dan ook slechts een vierde plaats in de hoogste finale weggelegd. Hoe dan ook een glansrijke prestatie. Barry Luijster- burg en Raymond van Lemel, twee Soester rijders van de Baarnse club, kwamen in de finale van de toekomstig experts niet verder dan een achtste en een zesde plaats in de B-finale. De AMEV superbowl was verdeeld over twee dagen: zaterdag de jongsten en zondag de oudere fietscrossers. Sa- gar van Dijk reed zaterdag mee in open en eigen klasse, maar de finale bereikte hj niet. Toine Marsé kreeg dat in zijn ei gen klasse ook niet voor elkaar. Mare de Schiffart lukte het om een derde prijs te veroveren. De apart ingedeelde toe komstig expert Dennis Krol sleepte een eerste prijs in de wacht. Expert Robin van der Wolk leverde wisselende en te genvallende prestaties. Zondag was het de beurt aan de cruisers en de oudere expert om zich te meten met de besten van Nederland. Een spectaculair gebeuren, waarbij staaltjes van fietscrosskunst vertoond wor- den.Maar de Soester eer werd hoog ge houden. Örjan Kers wred als cruiser tweede in de finale en Expert Erwin Marsé passeerde als derde in de finale de eindstreep. In de andere klassen was de eindrit ijdele hoop. Sancho Kers lag er in de manches zowel in de 20 inch als in de 24 inch klasse al uit. Vedo van Dijk sloot de gelederen in zijn klasse. gend le bij de dames in 25.41 op drie kwart minuut gevolgd door clubgenote Mart van Hal die 26.16 noteerde, ter wijl Irene Koldewijn als 3e de meet pas seerde. De Soester bakkers hadden voor de eerste 3 aankomenden bij de dames en heren ereprijzen in de vorm van bekers terwijl voor de eerste 10 aankomende heren en dames er brood prijzen ter beschikking waren gesteld. Door de slechte weersomstandighe den is alleen het eerste team van de Eemvogels dit weekeinde in actie ge komen. Er werd in Woerden tegen Re flex gespeeld op een drassig en moei lijk bespeelbaar veld. Toch namen de Eemvogels snel de leiding dankzij een doorloopbal van Claudia Touwslager. Door een verkeer afgespeelde bal in de verdediging kwam Reflex langszij. Een overtreding van de tegenstander lever de een strafworp op, die beheerst werd ingeschoten door Marco Kuil. Hierna kreeg Reflex een serie van drie straf- worpen toegewezen, waarvan er geluk kig voor de Eemvogels slechts één doel trof. Na de rust kwam Anissa van Bem- mel langs haar tegenstandster 2-3 waar na Reflex de stand weer in evenwicht bracht. Fons Verduin bracht via een kansje onder de korf en een afstands schot de stand op 3-5. Toen hield het op met zachtjes regenen. Ondanks verwoede pogingen om de opgebouwde voorsprong te behouden konden de Eemvogels toch niet voor komen dat de tegenstander nog drie maal scoorde en daarmee de eindstand op 6-5 bracht. Tijdens de herfstvakantie zijn de uren voor recreatiezwemmen in De Turf ge wijzigd. Hier volgt een overzicht van de openingstijden: Maandag 17 oktober: 10.00 - 12.00 uur (1) 12.00 - 13.00 uur (2) 13.30 - 15.00 uur (1) 21.00 - 22.00 uur (2) Dinsdag 18 oktober: 10.00 - 12.00 uur (2> 12.00 - 13.00 uur (1) 13.30 - 15.00 uur (2) Woensdag 19 oktober: 09.30 - 12.00 uur (1) 14.00 - 16.00 uur (1) 19.30 - 20.30 uur (2) 20.30 - 21.30 uur (2) Donderdag 20 oktober: zie dinsdag 18 oktober. Vrijdag 21 oktober: zie dinsdag 18 oktober. Zaterdag 22 oktober: 13.30 - 16.00 uur (1) Zondag 23 oktober: 09.45 - 12.00 uur (gezinszwemmen) 12.00 - 14.15 uur (1) (1) =zwemuren met spelmateriaal (ballen, vlotten e.d.). (2) zwem uren voor baantjeszwem mers. Tijdens de zwemuren kan er gebruik gemaakt worden van de zonneweide in het bad. De kosten bedragen één gul den per kwartier. Uitslagen maandag: Arrows - Bullseye 4-1 Turtles - Toetanchamon 4-1 Heineken - Oude Enghe 4-1 Pin Downs 5-0 Silver Star I - Nieuw inleague 5-0 Baanbrekers - Flushing Meadow 3-2 Uitslagen dinsdag: Bondsspaarbank - Kings Palace 2-3 C drie - Madame X 5-0 Bodrum 5-0 Dexcrest - Bunk 1-4 't Juk - Trio Bleeker 4-1 Happy Hoekers - HAM 3-2 VCS - Silver Star II 1-4 The Fifties - Strajk 3-2 Anton's groente en fruit 5-0 Uitslagen jeugd: The Flipstones - de Dotjes 4-1 Antons Jeugd - KLU 3 5-0 JRC Boys - Puppies 5-0 Het eerste damesteam van Stam-So- VoCo heeft in de uitwedstrijd in Drachten tegen de club van die naam met 3-2 verloren. Het door ziekte en blessures geplaagde team behaalde dit resultaat na ruim twee en een half uur spelen. Het eerste damesteam van Stam-SoVo- Co begon nogal gehandicapt aan de eerste uitwedstrijd van dit seizoen. Ire ne Koelewiijn liep tijdens een oefen wedstrijd een lichte enkelblessure op, Madeion Rosier was niet beschikbaar, Agnes Hoekstra en Lotte Paans zijn herstellende van hun ziekte. Al met al was de selectie van de Soesters klein en kwetsbaar. Met groot enthousiasme werd aan de klus tegen de Friezinnen begonnen en er ontspon zich een boeiende strijd waarin Stam-SoVoCo bepaald niet de mindere was van Drachten. Opvallend was de veel bete re opslag in vergelijking met de vorige wedstrijd. Ook de servicepass kwam goed uit de verf evenals de veldverdedi- ging. Ook de tegenstander beschikte over een zeer attente veldverdediging. Stam-SoVoCo kwam op set-point, 13- 14 maar verzuimde het karwei af te ron den. Driemaal kregen de Soester dames de kans de eerste set winnend af te slui ten. Toen was het Drachten dat daar een eind aan maakte en met 16-14 de eerste winst binnenhaalde. De teleurstelling werkte in de tweede set door bij Stam-SoVoCo en de gast vrouwen profiteerden daarvan onmid dellijk. Zonder al te veel moeilijkheden werd de tweede set gewonnen met 15- 8. Een kansloze nederlaag dreigde. In de derde set kreeg Stam-SoVoCo weer vat op het spel. In een razend tempo, fel aanvallend en goed verdedigend werd Drachten opzij gezet. Met 7-15 won Soest. De vierde set was er een van on gekende spanning. Aanvallend deden de teams niet voor elkaar onder, het pu bliek genoot van lange ralleys en spec taculaire reddingen. Punt voor punt na derden de teams, zij aan zij, het einde van de set. Ditmaal bereikte Drachten het eerst het veertiende punt. Vijfmaal hadden zij de kans Stam-SoVoCo met lege handen naar huis te sturen, vijf maal voorkwam de Soester ploeg dit. Sterker nog. zij nam het initiatief over en won deze zo belangrijke set met 15- 17. Inmiddels was er al ruim twee uur gespeeld. De beslissende vijfde set werd door Stam-SoVoCo te snel uit handen gegeven. De in het begin opgelopen achterstand van vijf punten kon niet meer worden goedgemaakt en met 15- 12 won Drachten de set en daarmee de wedstrijd met 3-2. Dat betekende twee punten voor de thuisploeg en één punt voor Stam-SoVoCo, dat daarmee op een tweede plaats komt, één punt ach ter koploper Tonegido uit Den Haag. Volleybal deze week Morgenavond weer volop volleybal te zien in Sporthal Beukendal. Zaterdag is Sportzaal De Bunt weer de plaats waar Stam-SoVoCo haar wedstrijden speelt. Om 16.45 uur speelt het eerste heren team van Stam-SoVoCo tegen het eer ste team van Lovoc uit Loosdrecht. Het eerste damesteam gaat zaterdag op bezoek bij de koploper in de eerste divi sie, het Haagse Tonegido. Een lastige tegenstander, dat staat vast. Van belang is of Stam-SoVoCo een fitte selectie aan de start kan brengen. Dan zijn er ze ker kansen op winst. In een bijna 1 uur en 3 kwartier duren de strijd heeft het eerste herenteam in en tegen Renswoude een zwaar be vochten 3-0 zege behaald. Hiermee zijn de eerste 3 punten binnen. Met in de basis Ad van Brummelen, Frits Muller, Bert Pastoor, Peter Span- jers, Emiel Voest en Pim v.d. Velden bestreed AGAVS een team dat bijna identiek speelt aan de Soesterbergers. Schijnpenetraties en vele snelle aanval len door het midden, gecombineerd met veelvoudig scorende buitenaanval- len en een sterk en hoog blok zorgden van beide zijden voor een gelijkopgaan- de strijd. Via de standen 4-5 (voor AGAVS) en 11-11 kwam de set in een beslissende stadium. Peter Spanjers werd aan 't net gewisseld voor de lange re Ron Goethals. De strijd bleef onge kend spannend, maar door meer door tastend spel van AGAVS kon de eerste set met 14-16 setwinst worden afgeslo ten. De 2e set gaf aanvankelijk een behoor lijke achterstand (8-4) te zien, mede door de bijna niet te stuiten middenaan- val van Renswoude. Doch de veer kracht en het geloof in eigen kunnen bracht het Soesterbergse team via 9-8 naar een 13-15 zege. De tegenstander wenste echter abso luut niet te capituleren en wist zich ge steund door het publiek. Samen met een duidelijk mindere serve-stop aan AGAVS zijde walste Renswoude naar een schijnbaar niet meer te overbrug gen voorsprong van 7-1. Ook nu weer wist AGAVS het initiatief naar zich toe te trekken, nadat via een time-out de opdracht werd gegeven door trainer/ coach Ad van Brummelen (sr.) om een andere stop-opstelling te gebruiken. AGAVS kwam voor met 7-12. Ook dé ze set werd met 2 punten verschil ge wonnen: 14-16. Het tweede herenteam speelde in Amersfoort tegen Volkei 4, alwaar na een gelijkopgaande strijd de punten werden verdeeld: 2-2 in setstand. Het eerste damesteam speelde ih Amersfoort tegen de dames van Volkei 5, doch was minder fortuinlijk. In een aantrekkelijke wedstrijd wisten de AGAVS dames 1 set te pakken. Doch de punten bleven na het 3-1 verlies in Amersfoort. Doordat de A-jeugd schakers van Soest vorig seizoen kampioen van de S.G.S. (Stichts Gooise Schaakbond) zijn geworden, kon dit jaar wederom aan het landelijke kampioenschap deelgenomen worden. Zaterdag moest het Soester A-jeugd- vijftal in en tegen Sneek de tweede voorronde van dit landelijke (KNSB) kampioenschap afwerken. Kopman Jan de Gier wist al vrij snel een toren te ver overen waarna hij zijn tegenstander snel tot capituleren dwong. Eric de Haan en Lars Bouma hadden eveneens mate- rieel-voordeel en konden eenvoudig de volle winst pakken. Christian Vonk was de enige Soester schaker die dreigde te gaan verliezen. In de tijdnoodfase kon Christian dankzij een minder goede zet van zijn tegenstander de partij in zijn voordeel beslissen. Aan het vijfde bord had Jan Nieuwelink de gehele partij po sitioneel overwicht, wat uiteindelijk in een 5-0 overwinning voor Soest Al re sulteerde. Na de eerste voorronde met 41/2-1/2 gewonnen wedstrijd tegen de schaak vereniging VW uit Alkmaar is Soest met nog één wedstrijd te gaan al zeker van plaatsing bij de beste acht jeugd- teams van Nederland. Een bijzonder goede prestatie. Vorig jaar wist het jeugdteam van Soest een derde^ eind- plaats in de landelijke competitie te ver werven. De derde en laatste voorronde is nu slechts een formaliteit geworden. Er zal aangetreden moeten worden tegen de schaakclub Van der Linde uit Winscho ten op zaterdag 12 november a.s. Het jeugdvijftal uit Winschoten is eveneens al geplaatst bij de laatste acht van Ne derland. De wedstrijd zal in Soest ge speeld worden en uitsluitend een krachtmeting op niveau worden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 u Red Stars kan terugzien op een spor tief goed weekeinde. Van de veertien wedstrijden werden er twaalf in winst omgezet. Het eerste herenteam boek te de grootste zege door Crackeijacks met 96-40 te verslaan. De heren ont vangen zaterdag titelkandidaat Blue Herons met wie ze bij winst de koppo sitie kunnen delen. In Amersfoort leidde Red Stars zater dag al na tien seconden met 6-0. De bliksemstart in de basketbalderby kreeg geen direct gevolg. In de vier daarop volgende minuten kwamen beide ploe gen niet tot scoren, maar Red Stars zette Crackerjacks toch voor de rust al op een bijna onoverbrugbare achterstand: 20- 40. "We speelden weer een zeer goede zo- ne-press. Crackerjacks wist er totaal geen aanval tegenover te plaatsen en kwam met de passing volledig in de knoei. Daardoor hadden wij veel inter cepties," legde Valk uit. "We waren net twee maatjes te groot voor ze. De disci pline in de aanval was verheugend. De ingestudeerde spelletjes komen steeds beter tot uitdrukking." Als groep kwam Red Stars goed voor de dag tegen Crac- keijacks dat vorig jaar naar de rayonklasse promoveerde. In het twee de deel overklasten de Soesters de Amersfoorters en werd via 96-40 de derde zege op rij geboekt. Een schaduw over de ruime zege wierp de enkelbles sure die Jan van Maanen opliep. De for- ward is tenminste voor vier weken uit geschakeld. De dames van Red Stars werkten aan het zelfvertrouwen door na drie neder lagen de eerste winst binnen te halen. In sporthal Beukendal werd Gymnova met 68-45 verslagen. Het zevende herenteam van Red Stars speelde een interessante wedstrijd te gen Crackeijacks 3. Na een spannende slotfase won het uit voornamelijk nieu we basketballers bestaande team met 47-44 van de Amersfoorters. Jeugd De jongens junioren gaan steeds beter draaien in de hoogste jeugdklasse van Nederland. De ploeg van Hans de Bruin maakt iedere week zichtbare vor deringen en dat moest dit keer Elemen- tum aan den lijve ondervinden. De gas ten uit Schiedam kregen een behoorlij ke veeg van Red Stars dat met 109-74 zegevierde. Uitslagen: Heren 1 - Crackeijacks 96-40, heren 2 - BC Utrecht 61-79, heren 4 - Shooters 60-66, heren 6 - Irene 71-46, heren 7 - Crackerjacks 47-44. Dames 1 - Gymnova 68-45, dames 2 - BZ'72 74-17. JA1 - Elementum 109-74, JA2 - Blue Drakes 56-52, JB1 - OSG 57-41JC2 - Archipel 57-20, MB1 - New Stars 57- 23, welpen 2 - Leerdam 2 52-12, wel pen 3 - Leerdam 1 60-44. L Shot 1 versloeg zaterdag in Oegstgeest in een koude zaal BT Lifters met 2-8. De enige verliespartijen kwamen van Gerhard Busch en het dubbel met Den Blanken en Jonker. De laatsten na men elk drie enkelspelen voor hun re kening. Vooral Berend Jonker speelde zaterdag een goede wedstrijd. Alle spelers van het eerste team van Shot behaalden nog een klein Olympisch succesje door van een voor het Paralympisch-tafeltennis- -"team uitkomende speler te winnen. Door de ruime overwinning heeft Shot 1 alle kansen op een goede eindklasse ring. Over twee weken wordt in Hilver sum de belangrijke streekderby tegen Pokerface gespeeld. Het eerste team van Maastrichts enig tafeltennnisvereniging ging zaterdag te vreden terug naar de Maasstad, na met 5-5 gelijk te hebben gespeeld tegen Shot 2. De wedstrijd, die meer dan vier uur duurde, werd gekenmerkt door zwak spel van beide kanten, maar was spannend tot aan het einde. Shot stond op een 2-1 voorsprong, waarna het voor deze wedstrijd beslissende dubbel een beetje ongelukkig werd verloren. Hoogeveen won zaterdag twee partijen. Hij imponeerde door de beste speler van Maastricht zijn tweede nederlaag van dit seizoen toe te brengen. Schui ling won eveneens twee wedstrijden. Eugéne Staffhorst kon op de beslissen de momenten niet overtuigen, zodat hij het moest doen met één overwinning. Shot 3 won vorige week vrijdag voor het eerst in drie weken: 9-1 van Huizen 3. Overige uitslagen senioren: Quick 3-Shot 4: 7-3; Pokerface 5-Shot 4: 2-8; Shot 6-Quick 9: 3-7, Shot 7-Elan 5: 7-3; Almeerspin 2-Shot 8: 8-2; Shot 9-Bunshot 4: 3-7; Bunshot 3-Shot 10: 10-0; UBTV 5-Shot 11: 2-8; Shot 13- Quick 12: 5-5; Shot 14-TOVO 7: 10- 0; Shot 15-VEV 10: 3-7. Jeugd Shot 1 verloor zaterdag van de gedood verfde kampioen in de hoogste klasse van de landelijke jeugdcompetitie, het zwaargesponsorde A-Merk. Alleen Robbie Houtgast kon tot scoren ko men, door de bij het jongensteam mee spelende talent Melissa Mulder te ver slaan. Shot 2 won afgelopen zaterdag voor ei gen publiek alweer een wedstrijd. Het landelijk-C spelende tweede jeugdteam van Shot, liet weinig heel van SVE 2. Verdediger Patrick Dam won dit keer één wedstrijd minder dan team-geno ten Pieter Salentijn en Paul Roest die beiden goed waren voor drie punten. Overige uitslagen jeugd: Bijmaat 1-Shot 3: 7-3; Shot 4-Goodluck 2: 9-1; Shot 5-Victoria 6: 5-5; Huizen 10-Shot 6: 4-6. Voor Selby verliep de tweede competi tiewedstrijd in de overgangsklasse on fortuinlijk. Marcel Pas, die meende vol doende hersteld te zijn van een zware verkoudheid, bleek zich lelijk vergist te hebben. Tegen ABCA in Amersfoort was het in zijn enkelspel al snel duidelijk dat hij lucht en macht te kort kwam, hetgeen in de uitslag overduidelijk tot uiting kwam (15-2 en 15-0). De daarop volgende singles leverden Selby louter verliespunten op. In het herendubbelspel nam de knokkers- mentaliteit van Pas weer de overhand. De eerste game werd met 13-18 gewon nen, de tweede met 15-7 verloren en de derde game werd eerst na verlenging met 17-14 gewonnen gegeven. Het Soester damesdubbel kwam niet verder dan 15-9 en 15-5. De eer voor Selby werd op het nippertje gered door het mixed duo van Woerkom en van Koot- en. Zij zagen in drie games kans Selby's enige winstpunt te veroveren. Na het verlies van het tweede gemengddubbel spel was de 7-1 overwinning van AB CA een feit. Jaarvergadering Woensdag 12 oktober houdt Selby in C-drie haar jaarlijkse algemene leden vergadering. Om 20.00 uur zal voorzit ter Hans Kruiswijk voor de laatste keer de vergadering openen. Wegens druk ke werkomstandigheden is hij niet meer in staat het voorzitterschap naar beho ren te vervullen en treedt hij af. Aan de leden van Selby de moeilijke keus een nieuwe voorzitter te kiezen. Uitslagen senioren: ABCA 5 - Selby 1. SSVU 2 - Selby 2. Selby 3 - USS 7. Castellum 7 - Selby 5 7-1. Selby 6 - SH '71 1-7. SVM 3 - Selby 7 7-1. Junioren: Selby 1 - Doto 3 4-4. Selby 3 - Nijkerk 8-0. Leusden - Selby 4 2-6. Onder bizarre omstandigheden werd zondag de veldrit van Hilversum verre den. Door de aanhoudende regen was het parcours bij Anna's Hoeve een modderpoel. Desondanks toch mooie wedstrijden. Bij de junioren won Marco Sakkers uit Soest. M.H.C. Uitslagen van de zaterdag 8 oktober ge speelde competitiewedstrijden. Jongens: Soest Al - SCHC 0-7, Soest A3 - Schaerweijde 3-5, Woerden - Soest BI 2-1, Soest B2 - Muider berg 0-9, Leusden - Soest Cl 1-1, Soest C2 - Baarn 1-0, Soest Dl - Schaerweijde 0-18, Soest D2 - Phoenix 3-0. Meisjes: Soest Al - Laren 3-2, Nieuwe- gein - Soest A2 1-1, Gooische - Soest A3 3-3, Soest BI - Laren 1-7, Baarn - Soest B2 0-4, Huizen - Soest B3 3-1, Kampong - Soest B4 2-3, Laren - Soest Cl 0-3, Soest C2 - Bunschoten 5-0, SCHC - Soest Dl 0-5, Culemborg - Soest D2 1-0. Uitslagen van de zondag 9 oktober ge speelde competitiewedstrijden. Heren: Etten Leur - Soest 2-3, Soest 3 - Be Fair 4-2, Shinty - Soest 4 4-0, Soest 5 - Kampong 2-0, Soest A - Huizen 1-3, Soest B - Be Fair 2-5, Hoevelaken - Soest C 0-6. Dames: SCHC - Soest 2-1, Amersfoort - Soest II 0-2, Vianen - Soest 4 2-0, Soest 5 - SCHC 8-0. In de tweede ronde van de provinciale competitie verlies voor zowel het eer ste tiental als voor het tweede tiental van DVSB. Hoewel beide teams met het kleinst mogelijke verschil verloren (9-11), was het voor de Soest-Baarn combinatie een puntloze avond. Het eerste tiental moest aantreden te gen het Utrechtse UDG. De DVSB-ers moesten alle zeilen bijzetten om de stand enigszins in evenwicht te houden. Om half twaalf waren er nog 4 partijen bezig en bedroeg de achterstand van de Soester combinatie 2 punten. De strijd was nog geheel open. Uit de laatste 4 partijen kwamen er nog vier wedstrijd- punten voor de Soester dammers en werd de eindstand 11-9 voorde Utrech ters. Het tweede tiental speelde in de Zwa luw haar tweede competitiewedstrijd tegen het eerste team van Loenen. Een gelegenheidsteam van DVSB opgesteld wegens afwezigheid van diverse leden, had een prima start. Na enkele uren was er een voorsprong opgebouwd van maar liefst 6 punten. De standen op de nog spelende borden gaf aan dat de winst voor de thuisclub zou zijn. Om onbegrijpelijke redenen werden er van af dat moment een aantal blunders ge maakt door de Soesters en liepen de gasten uit Loenen snel de opgelopen achterstand in. Nog steeds leek de winst veilig maar alles zat vanaf dat moment tegen. Eindstand 9-11. Dinsdag speelde het vijftal uit tegen Loenen. Een op papier vrij goed team kon evenmin de winst pakken en ver loor met de cijfers 7-3. Tegen het sterke De Huzaar 2 uit Bilt- hoven had DVS het vooral in de eerste helft moeilijk. Bij rust keek DVS tegen een 2-0 achterstand aan. Daarna kwam DVS binnen twee minuten op gelijke hoogte door doelpunten van Rene Kaats en Rene van de Deijssel. DVS bleef hierna goed voetballen, het geen resulteerde in opnieuw 3 doelpun ten. Makers waren Fred Scholten en Rob en Rene Kaats. Toch kwam De Huzaar terug in de wedstrijd door on zorgvuldigheid in de DVS-achterhoe- de. Vlak voor het eindsignaal maakte Rene van de Deijssel aan alle onzeker heid een eind en scoorde 6-4. Door de ze overwinning blijft DVS Knollentuin 2 ongeslagen koploper. Donderdag is het seizoen 1988-1989 van de scrabbleclub De VanDalen dan officiéél van start gegaan met het ver spelen van de eerste competitieronde. Als nieuwigheid is dit keer ingevoerd het spelen in twee poules. De sterkeren spelen tegen elkaar en de iets minder sterken ook. Dit was aan de uitslagen ook te merken. De verschillen waren veel minder groot dan vroeger. De scheiding ligt ongeveer bij de 400 pun ten gemiddeld. Opvallend daarbij is dat de spelers uit de B-poule in veel geval len er dicht tegenaan zaten en soms er bovenuit kwamen. De eindcontrole heeft deze keer een aantal mensen da nig parten gespeeld. Zij hadden woor den gebruikt, waar Van Dalen geen raad mee wist. Zonder deze te raadple gen loopje dan het risico om niet-goed- gekeurde woorden te gebruiken. De daarmee behaalde punten moeten dan in mindering worden gebracht op het totaal. Dit heeft vooral Wil Bouman parten gespeeld, die haar puntentotaal ongeveer gehalveerd zag worden. Van 416 naar 211. De uitslagen van de donderdag ge speelde partijen: Poole A: A. Janssen - D. Vastenburg 419-563 J. Danvers - D. Koblens 503-382 W. Witkamp - R. de Groot 455-558 A. Nuysink - J. v. Zijtveld 451-388 T. Danvers - T. v. Egdom 461-432 Poole B: M. Klute - Th. v.d. Berg 341-402 Mw. E. v.d. Werff - Mw. C. Rutgers 281-247 Mw. Verhoeff - W. Klute 301-338 T. v.d. Veer - Mw. Gerth 387-386 W. Bouman - H. Danvers 211-307 De prijs van de week, waarom in de tweede ronde werd gespeeld, was deze keer een spannende aangelegenheid. Het ging er om, wie het dichtst bij 555 punten was geëindigd. Nu wil het geval, dat Anne Nuysink 545 en Riet de Groot 565 punten had behaald. En aangezien hier geen Fred Oster is, val je niet af als je teveel punten hebt. Dat werd dus loten geblazen. Anne Nuysink trok aan het langste eind en zij ging dus met de prijs strijken. Donderdag is de tweede competitieronde in Diensten centrum Honsbergen. De aanvang is half acht precies en de deelname kost f 2,50 per persoon.

Soester Courant | 1988 | | pagina 23