HUISWERKBEGELEIDING en BIJLESSEN TRAMEI STUDIEBEGELEIDING TEL. 02155 -1 70 89 Twee generaties bij Maison Verkley WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 PAGINA 9 schiet de eerste stappen van uw kind maak de herfst-vakantie onvergetelijk neem uw dochter bij Sinter klaas op schoot betrap de eer-' ste sneeuw in uw tuin leg dat sublieme blok bij volleybal wedstrijd vast bewaar dat gezellige kerstdiner Met de Panasonic- camera van het jaar: VHS-C slechts 1,3 kg helemaal automatisch eenvoudig te bedienen per fecte beeldkwaliteit incl. tas en accessoires incl. gratis videocursus... Voor een speciale prijs bij De Gouden Snaar 3299,- geen geld voor de camera van het jaar incl. garantie en service voor probleemloos filmen met video kiest u De Gouden Snaar Daar hebben ze Panasonic... mllM ■114 nmmm ■ii Steenhoffstraat 13a - 15, Soest, telefoon 02155 -12 1 32. Nu vennootschap onder firma Koude keuken oMoe^0, d5! dubbers hmm 4" v - IOÉ Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! Sprokkelvergunning Tijdens herfstvakantie extra openingstijden Nationale modelbouw-manifestatie in Luchtvaartmuseum Publieksprijs Extra openstelling Amerika-campagne van start bij Van Doorn Super Naar Disney world! Postagentschap aan de Smitsweg volgende week tijdelijk dicht Brommers winnen met Quicksnap Ziekenhuis-laboratoria open voor publiek tijdens chemie-dag Bromfietser van 15 Wordt de cameraman m/v van het jaar: kl H Met ingang van deze week zullen de klanten van Maison Verkley, de be kendste banketbakkerij van Soest (aan de Van Weedestraat 76), van tijd tot tijd een "nieuw gezicht" in de win kel kunnen tegenkomen. Dat is Lex Verkley (29), die vanaf heden met va der CJ. Verkley samen de drukbe- klante zaak gaat "runnen". Dë samenwerking tussen de twee gene raties Verkley heeft de vorm gekregen van een officieel vennootschap onder firma. Vader en zoon delen dan ook sa men de verantwoordelijkheid voor het wel en wee van de zaak. De samenwer king zat al enige jaren "in de pen", aldus de heren Verkley. Lex Verkley heeft intussen zijn sporen in het banketbakkersvak wel verdiend. In de afgelopen 12 jaar kon hij zich "warm lopen" en deed hij op zeven ver schillende leer-adressen de broodnodi ge ervaring op, die hem in de zaak van zijn vader zeker van pas zullen komen. Lex verwierf zich met name de nodige bekwaamheid op het gebied van de koude keuken en de party-service. Het ligt dan ook voor de hand dat daarvan in de komende tijd bij Maison Verkley langzaam maar zeker meer te merken zal zijn. "We zullen daar gaandeweg meer het accent op gaan leggen," legt hij uit. "Dat zal aan de klanten zeker niet voor bijgaan, al zullen de daadwerkelijke veranderingen waarschijnlijk pas wat meer de aandacht trekken." Uiteraard betekent dat niet dat het be staande assortiment van de banketbak kerszaak wordt verkleind. "Er komt al leen bij," benadrukt vader Verkley, die bijzonder ingenomen is met de komst van zijn zoon. "Lex is van plan zich in de toekomst wat meer toe te leggen op din gen die er een beetje uitspringen en die je bij andere banketbakkers niet zo gauw zult tegenkomen, met name op het gebied van de koude keuken, maar ook op het vanouds vertrouwde terrein van de banketbakker: taarten en ge bak." De aard van de werkzaamheden brengt met zich mee dat Lex van tijd tot tijd in de winkel zal zijn aan te treffen, bijvoor beeld voor het maken van afspraken met klanten en het opnemen van spe ciale bestellingen. Vader Verkley houdt zich doorgaans meer achter de scher men, in de banketbakkerij zelf op. Voor het overige heeft de samenwer king tussen de twee generaties Verkley geen gevolgen, al wordt de komst van Lex begin volgend jaar gevolgd door die van zijn echtgenote Nicoline. Ook Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 zij zal trouwens in de komende maan den van tijd tot tijd al in de winkel aan wezig zijn. Wat het personeel betreft brengt dat geen wijzigingen met zich mee; de huidige vijf vaste medewerkers - zowel in de bakkerij als in de winkel - blijven, todat de klanten dezelfde be kende gezichten zullen blijven zien. De heren Verkley - Senior (r.en Ju nior - voor de bekende banketbakkerij aan de Van V/eedestraat. Al met al bhjtt Maison Verkley het van ouds vertrouwde adres voor het aller fijnste gebak en al die andere heerlijk heden waarvoor men in een eerste-klas banketbakkerszaak terecht kan. "Is het mogelijk dat ik in de gemeente Soest een sprokkelvergunning krijg?" Deze vraag wordt regelmatig aan de gemeente gesteld. In de gemeente Soest is het niet mogelijk een "Sprokkelvergunning" te krijgen voor het sprokkelen van hout in de gemeentelijke bossen. Het dikke takhout in de bossen is in bosbouwkundig opzicht namelijk hietwaardeloos"Het is juist van groot belang voor de toch al humusarme en' weinig voedingrijke zandgron den dat er zich een zekere hoeveelheid agrarisch materiaal in en op de bodem van het bos bevindt. Op den duur zal dit er stellig toe bijdragen, dat er humeuze bestanddelen wor den gevormd, die niet alleen bijdragen tot een hogere bodemvruchtbaarheid, maar ook van belang zijn voor de groei van bijvoorbeeld paddestoelen, een bo- demvergetatie en niet te vergeten een rijker menu voor vogels in de vorm van insecten, larven en dergelijke. Ook is het achtergelaten takhout van groot belang voor dekking zoekend wild. Dit vooral in een perceel bos dat gedund is. Het dode hout heeft in samenspel van natuurkrachten in het bos dus vele funk- ties. Dat is de belangrijkste reden, dat nooit voldaan wordt aan een verzoek om een vergunning om hout te mogen weghalen uit het bos. Een andere reden is, dat rust in het bos een eerste voorwaarde is. DaaTom wot- den de bossen autovrij gehouden en als er hout weggesleept wordt dan zal daar al gauw een auto aan te pas komen. En een electrische zaag of fikse bijl zal er ook wel bij gebruikt worden. Allemaal rustverstoring, die nu juist dient te worden vermeden. Alweer voor de zesde keer wordt de doorgaans zeer goed bezochte Nationa le modelbouw-manifestatie georgani- seert in het Militaire Luchtvaart Mu seum op het Kamp van Zeist. De mani festatie bestaat uit een grote show van eigengebouwde en uit bouwdozen ver vaardigde schaalmodellen, in de cate gorieën vliegtuigen, vaartuigen, voer tuigen en diorama's, zowel civiel als mi litair. De schaalmodelbouw-wedstrijd heeft als thema het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht (Klu-75). Af hankelijk van de totale deelname wor den de modellen ingedeeld naar cate gorie, schaal, eigenbouw of bouwdoos. Speciaal voor de varende scheepsmo dellen wordt een bassin ingericht in één van de gebouwen op het museumter rein. Gedurende de manifestatie worden de bezoekers in de gelegenheid gesteld om de naar hun mening beste modellen uit te kiezen. Aan de beste modellen wordt de publieksprijs uitgereikt. Verder wor den onder de deelnemers aan de show de volgende extra prijzen uitgereikt: "Best of show", "meest originele mo del", "beste jeugdmodel" en de mu- seumprijs". Tevens bepaalt een aantal ter zake kundige journalisten welke in zending in aanmerking komt voor de persprijs. De prijsuitreiking vindt plaats op zondag 23 oktober, om 14.00 uur, en is toegankelijk voor deelnemers en familieleden. De Nationale Modelbouw Manifestatie 1988 wordt georganiseerd door de Ne derlandse Vereniging van Modelbouw N.V.M. en de International Plastic Mo- delers' Society Nederland I.P.M.S. en gesponsord dooT de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum. Gedurende deze modelbouw manifes tatie wordt het museum op het Kamp van Zeist buiten de normale openstel lingstijden van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.30 uur en op zon dagvan 12.00 tot 16.30 uur extra open gesteld op maandag 17 en zaterdag 22 oktober, van 10.00 tot 16.30 uur. In voorgaande jaren trok deze Manifesta tie in de herfstvakantie duizenden be zoekers temeer daar de toegang gratis is. Mr. John Shad, de ambassadeur van de Verenigde Staten van Amerika, heeft deze week de campagne van Super ge opend. Hij knipte tijdens de openings ceremonie een lint door en maakte zo de toegang tot de winkel en de Ameri ka-campagne vrij. Ook bij Super Van Doorn is de Amerika-campagne van start gegaan. De komende maand staat bij de Super winkels in Nederland en België alles in het teken van Amerika. Super is een su permarkt die een vernieuwende, dyna mische en eigentijdse uitstraling heeft. Deze life-style treft men ook aan in Amerika, het land van de ongekende mogelijkheden. Vorig jaar hebben de Super-klanten al kennis kunnen maken met Amerika. Dit jaar gaat de Super-organisatie diep er in op de veelzijdige cultuur van dit land. Niet alleen de typisch Amerikaan se gewoonten, maar ook die van emi granten uit China, Italië en Mexico wor den nu centraal gesteld. Verenigde Smaken De Amerika-aktie heeft "de Verenigde Smaken van Amerika" als thema. Van wege de grote belangstelling voor de (eet)gewoonten en gebruiken van an dere landen heeft de Super organisatie voor dit thema gekozen. De komende maand treft de Super klant naast uiteraard het specifiek- Amerikaanse aanbod drie van deze ty pische eetculturen in de Super-winkels aan. Per week staat één cultuur centraal in de winkel. Dat zijn de Amerikaans- Chinese, Amerikaans-Italiaanse en Amerikaans-Mexicaanse eetgewoon ten. De ene week kan de konsument Ita liaanse pizza's bij Super Van Doorn ko pen, terwijl de week erna Mexicaanse taco's verkocht worden. Tijdens de Amerika-aktie wordt een grote kinderwedstrijd 'Spaar de Super Stars en win...' georganiseerd. De kin deren kunnen Super Stars, waarop tel kens één letter staat, sparen. Bij vijfen twintig gulden aan boodschappen krijgt de klant een Super Star. De hoofdprijs van deze wedstrijd is een tiendaagse reis voor vier personen naar Florida, met daarbij onder andere een bezoek aan Disneyworld. Daarnaast zijn er nog heel veel andere grotere en kleinere prijzen. In de winkel kan de klant hier alles over horen. De komende weken treft de konsument Super Van Doorn aan in diverse stijlen. Iedere week weer zijn er andere ideeën voor de Super klant op het gebied van koken. Ook voor de kinderen zijn dit leuke weken om mee te doen aan ver schillende wedstrijden en maken zij kans op mooie prijzen. Het postagentschap aan de Smitsweg is volgende week in verband met werk zaamheden tijdelijk gesloten. Vanaf maandag 17 oktober gaat het agent schap dicht. Men begint dan met de ver bouwing. Op vrijdag 21 oktober kan het publiek er van 14.00 tot 17.00 uur weer voor het eerst terecht. Om de mensen enigzins tegemoet te ko men is het agentschap voor één keer open op zaterdag 22 oktober. Dan kan men er de posthandelingen doen tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tijdens de werkzaamheden worden de handelingen overgenomen door het postkantoor aan de Steenhoffstraat, Bij Willem van Oosten kan men mee doen aan de fotowedstrijd van Fujifilm Nederland bv. Er zijn tien brommers als hoofdprijs te winnen en verder zijn er vijftig Quicksnap Flash' te winnen. Het gaat uitgerekend om de Quicksnap Flash, een nieuwe uitvinding van Fuji film. Het is een rolletje en camera in één, waarmee de deelnemers een foto moeten maken. De foto moet worden ingezonden naar Fuji Quicksnap Com petitie, Postbus 8,3000 AA Rotterdam. De deelname formulieren kunnen bij Willem van Oosten worden opgehaald in de zaken aan de Soesterbergsestraat en de Van Weedestraat. De foto's moe ten voor 1 november in het bezit zijn van de jury, in wiens eigendom de foto's ook komen. Bij elke inzending moet de omslag van een Fujicolor Quicksnap worden gevoegd. Zaterdag 29 oktober a.s. wordt weder om een landelijke Open Dag Chemie georganiseerd. Vele laboratoria van in stellingen en bedrijven zullen die dag hun deuren openen voor belangstellen den. In onze regio zijn de klinisch chemische laboratoria van de ziekenhuizen Maar schalksbos en Zonnegloren en het bac teriologisch laboratorium van zieken huis Zonnegloren opengesteld voor het publiek. Iedereen is welkom tussen 10.00 en 15.00 uur (kinderen jonger dan 10 jaar onder geleide). De laboratoria zijn bereikbaar voor rol stoelgebruikers en er is voldoende par keerruimte. Klinisch chemische en bacteriologische laboratoria verrichten onderzoek in li chaamsvloeistoffen (bloed, urine, etc.) van patiënten, op verzoek van huis artsen, specialisten en verloskundigen. De laboratoria leveren een belangrijke bijdrage aan de diagnostiek en thera piecontrole en vormen zo een onmis baar onderdeel van de gezondheids zorgvoorzieningen. Bezoekers zal die dag een aantal aspecten van het klinisch laboratoriumonderzoek getoond wor den. Op de Plesmanstraat in Soesterberg zag de politie in het weekeinde een wel wat erg jong ogende bromfietser rijden. De knaap werd staande gehouden en bleek inderdaad nog maar 15 jaar te zijn. Hij reed bovendien op een onverzekerde brommer. Het voertuig werd in beslag genomen en de jongeman kreeg een proces-verbaal.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9