3 **28» ms 1 2 d'OudeEnghe KAVE viert twintigjarig bestaan met feestelijke aanbiedingen pp-**- L. VAN KLEEF Wintersportgala in C-drie WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 19 Voor een GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" f 29,50 dagmenu fj 10,- CuKëïë«ï«M (jeopena I V 4 Jongen mishandeld Brommer gestolen De kracht van de reclame ligt in de herhaling Open Huis van 20 t/m 26 oktober aansUaaUOI b°33A telefoon 021t>« commci@?ê AGAVS voegt zich bij de koplopers HomciiM zeilsiïa Schoolkorfbaltoernooi De Eemvogels 30 oktober 1988 LANDELIJKE PIJPROOKDAG "Want ook daarin zijn gesneden". COMPAENEN 5c ÈeN Morgenavond, in C-drie Poppentheater 'Berend Botje' Zondag 23 oktober GLIJ ER EENS U/ B0 23 OKTOBER 14.00-1700 Een schoon Soester milieu? Het gaat ook U aan! Nagellak en motorolie voor Max Milieu I s RAT? PC A TT T? BAi? EETCAFE Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten, Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend \jbehalve op zaterdag en zondag) Ook diners a la Carte Beleef het mee! tevens geschikt voor partijen tot 40 personen. een gezellig BITTER-UURTJE vanaf 17P° uur Q Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 Een 17-jarige jongen uit Soest meldde zich zaterdagavond bij de politie met de mededeling dat hij zojuist in elkaar was geslagen door vier onbekende knapen. Dat was gebeurd tijdens een bezoek aan een snackbar in Overhees, maar wat de aanleiding was geweest werd niet dui delijk. De politie kon de vier jongelui in elk geval niet meer opsporen maar heeft de zaak in onderzoek genomen. De 17- jarige had overigens geen al te nadelige gevolgen overgehouden aan de vecht partij. Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien een bromfiets weg te nemen uit een berging aan het Saenre- damplantsoen. Vermoedelijk gebruikte hij baarbij een valse sleutel, want er werden geen braaksporen aangetrof fen. Behalve de brommer, een Puch, nam hij ook een helm en een paar hand schoenen mee. De bromfiets werd - zonder de helm en de handschoenen - enige uren later teruggevonden in het maïsveld langs de Albert Cuyplaan. Deze week, om precies te zijn 21 okto ber 1988, is het exact twintig jaar gele den dat aan de Veldweg in Soest de fir ma KAVE van start ging. Wat ooit be gon als een doe-het-zelf-zaak in een speciaal gebouwde loods - met een open ruimte waar de mensen zelf kon den komen knutselen! - is in de loop der jaren uitgegroeid tot een toonaan gevende Soester onderneming met een uitstekende reputatie, niet alleen op doe-het-zelf-gebied, maar ook het terrein van complete keukens, sani tair, badmeubelen en alles wat er ver der komt kijken voor gepast comfort in de inrichting van bepaald niet de onbelangrijkste onderdelen van een huis. In oktober 1968 begon de heer S. de Vries de doe-het-zelf-zaak achter het bouwbedrijf van zijn vader K. de Vries (het waren zijn initialen die uiteindelijk de firmanaam KAVE leverden). Nu is de loods van destijds uitgeroeid tot een complete bouwmarkt, waar mensen uit heel Soest en de verre omtrek terecht kunnen voor alle denkbare materialen, van cement tot verf, van hout tot kunst stof, voor rolgordijnen, kasten, alles voor vloeren, wanden en plafonds en uiteraard het bijbehorende gereed- schap. "Alles in één hand" is het motto dat de firma KAVE hier terecht als slo gan toepast. Recent zijn aan het assorti ment nog Knauf-bouwprodukten toe gevoegd, zoals metselspecie en speciaal stucadoorsgips. Daarnaast verrees in de afgelopen jaren een meer dan complete keukenshow room, waar enkele tientallen moderne aanbouwkeukens van uiteenlopende merken te bewonderen (en te koop) zijn. De heer De Vries heeft zich met name op dit onderdeel van de KAVE- activiteiten toegelegd, en met groot succes, want de keuken-afdeling is bin nen enkele jaren uitgegroeid tot een van de belangrijkste onderdelen van de fir ma. Bekende merken zijn o.a. Nolte- en E-f K-keukens, die in alle prijsklassen leverbaar zijn ("voor iedere beurs", al dus de heer De Vries) met inbouwappa- ratuur van gerenommeerde fabrieksna- men als Bauknecht, Pelgrim, Atag, Bosch en Philips. Ook sanitair Min of meer vanzelf groeide daaruit ook de afdeling sanitair, met een eigen showroom, waar o.a. de fraaie badmeu belen van Allibert en Sphinx-sanitair te zien zijn. Vooral de laatste jaren is het "bad-gebeuren" steeds mooier gewor den, stelt de heer De Vries vast. Dat de firma KAVE zich in betrekkelijk korte tijd zo'n uitstekende reputatie wist te verwerven dankt zij zeker aan de bezielende inzet van directeur S. de Vries, die de dagelijkse leiding van de onderneming heeft en zich zowel met de inkoop als de verkoop bezighoudt. Naast hem staat zijn echtgenote, me vrouw S. de Vries, die met name werk zaam is in de boekhouding en de admi nistratie, maar er niet tegenopziet om - als dat nodig is - ook bij de verkoop te assisteren. De heer en mevrouw De Vries kunnen daarnaast rekenen op de vaste medewerking van de heren R. Barbillion, speciaal belast met de ver koopvan keukens, en R. van der Horst, die van het plaatsen en installeren daar van zijn dagelijks werk maakt. Unieke samenwerking De firma KAVE beschikt verder over een uniek samenwerkingsverband met loodgieter/elektricien Ruizendaal uit Spakenburg en het tegelzettersbedrijf Wagensveld uit Hoogland. Beiden zijn weliswaar zelfstandig ondernemer, maar in de loop der jaren zijn de banden met KAVE almaar hechter geworden, zodat het maken van afspraken met de loodgieter of de tegelzetter al helemaal geen probleem is. "De mensen verwachten van ons veel service," aldus de heer De Vries. "Wij moeten het echt hebben van kwaliteit en dienstverlening, zodat de mensen er van uit kunnen gaan dat het goed is om dat het van KAVE komt." Het bedrijf staat dan ook bekend als een zeer klant vriendelijke onderneming. KAVE beschikt bovendien over een ui terst ruime centraal gelegen parkeerge legenheid, die het voordeel heeft dat ook vrachtwagens er gemakkelijk te recht kunnen. Voor de particuliere be zoekers is het meestal een verrassing dat ze hun auto er zo gemakkelijke kwijt kunnen. Dat is de heer en mevrouw De Vries wel gebleken met de grote paas- en kerst-keukenshows, die sinds enkele De heren De Vries (2e van links), Barbillion, Van den Horst, Ruizendaal en Wagensveld voor de keukenshow room van KA VE. jaren met veel succes worden gehouden en waarop ook heel veel bezoekers uit de wijde omgeving van Soest afkomen. Open Huis Het twintig-jarig bestaan viert de firma met een feestelijk Open Huis, dat mor gen (donderdag 20 oktober) begint en duurt tot en met volgende week woens dag (26 oktober). Speciaal daarvoor heeft het bedrijf een extra opknapbeurt gehad, zodat het de klanten op de beste manier kan ontvangen. Dat gebeurt ui teraard op gastvrije wijze. Ter gelegen heid van het feest lanceert KAVE ook een groot aantal aantrekkelijke jubi leum-aanbiedingen met zeer aantrek kelijke kortingen (men zie daarvoor de advertentie elders in deze krant). Bezoekers van het Open Huis kunnen in het bedrijf aan de Veldweg 4 (waar het ietwat verscholen ligt, maar een groot bord aan de Kerkstraat wijst dui delijk de weg) dagelijks van half negen tot zes uur een kijkje komen nemen. Op zaterdag gaan de deuren om half vier dicht, maar vrijdagavond van 7 tot 9 kan men er ook terecht. De doe-het-zelf-afdeling van het jubi lerende bedrijf. Door het sterke WH 2 uit Harder wijk met 3-0 te verslaan hebben de he ren van AGAVS zich in de kop van de promotieklasse genesteld. Ondanks dat er geen wissels voorhan den waren speelde AGAVS gediscipli neerd. In de eerste set was het een gelijkop- gaande strijd, waarbij AGAVS de sprong-serve van de tegenstander goed wist te verwerken, waardoor de voor sprong kon worden vastgehouden. Me de door goed verdedigen en prima mid denspel van Emile Voest werd de strijd in de eerste set met 16-14 door AGAVS gewonnen. In de tweede set kon AGAVS snel naar een riante 9-3 voorsprong uitlopen door sterk aanvalsspel van onder meer Bert Pastoor, die als linkshandige aan valler het blok van de tegenstander re gelmatig wist te omzeilen. Op de stand 14-7 liet AGAVS de teugels even vie ren, maar wist na een time-out het laat ste punt te scoren;, 15-10. In de derde set waren onzuiver spel bij de serve-stop en enig concentratiege brek debet aan het feit dat de heren te gen een schijnbaar niet inhaalbare ach terstand van 5-10 aankeken. In deze set waren ook de zeer diagonaal geslagen ballen van WH 2 een bijna niet te ver dedigen wapen. Toch waren de enorme vechtlust, de rust in het Soesterbergse team en het absolute geloof in eigen kunnen de wapens waarmee WH 2 toen werd bestreden. En hoe! Zonder dat de tegenstander nog een punt wist te scoren liep AGAVS naar een 14-10 voorsprong. Dit was ook mede te dan ken aan het uitstekende inzicht van Frits Muller, die het spel prima verdeel de. Dat het nog zo'n 5 minuten duurde voordat het laatste punt (15-10) werd gescoord, kon niemand verontrusten. Het eerste damesteam heeft in Leusden tegen Leos 4 haar eerste punt gepakt in een zeer spannende strijd. Via de set standen 16-14 en 15-16 werd aanvan kelijk door een goed blok, een sterk spelende Manon van Dijk en een moei lijke serve van Lies Koning een 2-0 voorsprong opgebouwd. Doch een ge decideerd 15-7 verlies in de laatste set (15-13) zorgde ervoor dat de wedstrijd- punten dienden te worden gedeeld. 3761 CE Soest TeL 02155-15558 Afgelopen woensdagmiddag korfbal den zo'n 300 basisschoolleerlingen op het veld aan de Staringlaan. De 28 teams speelden drie of vier wedstrij den en er werd om zeven wisselbekers gestreden. De organisatie verliep uit stekend. Iri poule A was het enorm spannend. De Achtbaan 1, de Schakel 1 en de Des- mond Tutuschool 1 eindigden na vier wedstrijden allen met vijf wedstrijd- punten. Maar een beter doelgemiddel- de zorgde ervoor dat de Desmond Tu tuschool de wisselbeker mee naar school kon nemen. In poule B behield K.B.S. Soestdijk 1 de wisselbeker van vorig jaar door winst op alle tegenstanders. De Regentuuter 2 was in poule C de sterkste en de Acht baan 2 in poule D. Ook het 2e team van K.B.S. Soestdijk ging met de eer strijken in poule E. In poule F en G korfbalden de leerlingen van groep 5 en 6. De Bron 4 veroverde voor het derde achtereenvolgende jaar de wisselbeker en mag die beker dus houden. In poule G ging de strijd vooral tussen de Bron 5 en Desmond Tutuschool 3. Weer was laatstgenoemde het geluk kigst door een beter doelgemiddelde en neemt de Desmond Tutuschool twee bekers mee. Alle 12 basisscholen kregen nog een standaard voor hun prijzenkast en alle leerlingen ontvingen korfbalinformatie en stickers. Nieuwe jeugdleden die bij de Eemvogels komen korfballen zijn tot 1 april 1989 gratis lid. Meer informatie over de Eemvogels kan Agnes Kraai- kamp, tel. 12743, geven. WE UIT HET GOEDE HOUT v. Weedestraat 86 - Soest Telefoon 02155 - 1 24 26 L OMI'ARNLN KLASSIEK MEESTER' MERKJÜ 'l' Op 20 oktober speelt poppentheater De Rarekiek de voorstelling "Berend Botje" in C-drie. De voorstelling begint om 14.30 uur. De toegang is gratis, re serveren is daarom gewenst. Berendina gaat, zoals elke week, bij opa op bezoek. Ze brengt dan wat lekkers mee, waaronder deze keer een reusach tig ei. Dat mag niet in de pan, maar moet uitgebroed worden. Misschien komt er wel een nieuwe papegaai uit... Samen bouwen ze een schip van opa's meubels en samen varen ze naar het papegaaie eiland. Onderweg blijkt er een verste keling aan boord te zijn, komen ze in aanraking met piraten en belanden op een eiland waar de bewoners eierhoof- den hebben. REISBUREAU GÈRTH G.v.d. MUNT b.v fosiaaies Plasweg (Holland) ZONDAG Op zondagmiddag 23 oktober staan de activiteiten van C-drie in het teken van de wintersport. Het Witte Café wordt van 14.00 - 17.00 uur omgetoverd in een waar wintersport-oord, waar aan alle facetten van de wintersport aan dacht besteed wordt. Dit doet C-drie niet alleen. Een aantal bedrijven in Soest verleent hiertoe enthousiast haar medewerking. Sporthuis Eb Kareisen is aanwezig op het wintersportgala om alles te laten zien op het gebied van Ski's, langlaufs- ki's'schoenen, bindingen en het onder houd ervan. Ook de nieuwste modes- nufjes op het gebied van de ski- en lang- laufkleding worden getoond, waarbij natuurlijk de accessoires, zoals mutsen, brillen, handschoenen en zelfs apres- skikleding niet vergeten worden. Informatie vanuit de reiswereld wordt verzorgd door reisbureau Gerth. Vele bekende, maar ook de minder bekende wintersportgebieden worden getoond aan de hand van folders, gidsen en vi deobanden. Het is altijd belangrijk om te weten of het gebied geschikt is voor de beginnende of de gevorderde skieër. Ook het aantal afdalingen, liften en ka belbanen is van belang. Of wellicht moet het gebied juist veel mogelijkhe den geven om te langlaufen. Voor al de ze zaken kan het reisbureau Gerth de juiste inlichtingen verschaffen. Skieën en langlaufen vergt enorme in spanning, waarbij dan ook nog eens veel spieren worden gebruikt, waarvan we normaal niet eens weten dat we ze bezitten. Welke wintersporter heeft niet te kampen (gehad) met spierpijn na een of twee dagen op ae besneeuwde hellin gen. Veel verstandiger is het om ruim van te voren het lichaam te trainen. Dat kan b.v. met speciale skigymnastiek of met het volgen van een cursus "droog- skieën". Over al deze mogelijkheden vertelt ski-school Otto Zoetelief op het wintersportgala in C-drie. Als speciale attractie wordt in het ge bouw een echte langlaufbaan gelegd, waarop iedereen even kan proberen op de latten te blijven staan (en ook nog vooruit te komen!) Alle wintersporters die met de auto naar de bergen rijden, weten hoeveel voorzieningen getroffen moeten wor den. Automaterialenhandel v.d. Munt toont welke voorzieningen zal dat zijn, aan de hand van een auto die in C-drie wordt opgesteld. Zo wordt er onder meer aandacht besteed aan: het volpak ken van een imperial, het bevestigen "van ski's op de auto of in een speciale ski-kist, het gebruik van diesel en benzi ne onder extreem lage temperaturen etc. etc. Kom maar langs op 23 oktober en stel al uw vragen over autorijden in de winter. In het Witte Café kan het bezoek al vast in de echte wintersportstemming ko men met een glaasje Jaegertee, Glueh- wein, warme chocolademelk of een kom goulashsoep. En natuurlijk zorgt de Tiroler muziek (jodelen en zo) voor een extra verhoging van de sfeer, het wintersportgala begint om 14.00 uur en de entree is gratis. U vindt C-drie aan de Willaertstraat 49. Wat hebben nagellak en motorolie met elkaar gemeen? Weinig, op het eerste gezicht. Maar beide stoffen leveren problemen op wanneer ze "zomaar" weg gegooid worden in de W.C., gootsteen, of in de prullebak. Net als oude medicijnen, accu's, afgewerkte olie en dergelijke stoffen zijn ook restjes make-up schadelijk voor het milieu. Schadelijk, omdat ze niet op na tuurlijke wjze kunnen worden afgebroken. De ravage die één liter foto-ont wikkelaar aanricht zegt genoeg: 1000 liter water wordt zuurstofloos, waarna daarin geen leven meer mogelijk is. Eenmaal in het huisvuil of riool, kunnen deze chemische afvalstoffen niet meer onschadelijk gemaakt worden. Dit kan wel, wanneer ze apart verwerkt wor den. En dat is alleen mogelijk als ze apart ingezameld worden! Vorige week hebben de bewoners van Soesterberg een folder in de brievenbus gekregen, waarin wordt aangegeven wat zoal chemisch afval is. Als u nog twij felt, vraag het dan Max Milieu. Want zaterdag a.s. komt Max Milieu naar Soes terberg om al het chemisch afval dat bij u thuis is ontstaan in te zamelen. Hoewel Max Milieu her en der in Soesterberg gesignaleerd zal worden, is het de bedoeling dat u zelf met de bedoelde stoffen naar de Anthonie van Leeu wenhoeklaan komt. Zorg voor uw milieu, zorg dal Max niet mei lege handen staat!

Soester Courant | 1988 | | pagina 19