BOSS KRAS MEE EN WIN! CIOOO YBNEDE Wenst u kwaliteit? Stelt u rustig kiezen op prijs? Kom dan lijken naar onze nieuwe mannenmode. zo gezien MUGRO ~mper WD-Soest haalt uit naar 'Haagse' vrienden over politiesterkte 'Weg des Konings' in gebruik genomen Najaarscollectie Extra-editie Soester Courant over gemeentebegroting 1989 UNIEK IN PRIJS EN KWALITEIT GROTE POTtHRYSANTg QE EVEN NAAR JAC. HERMANS f Nieuwe kleding kopen hoort een feest te zijn. Wij maken het tot 'n persoonlijk feest voor u. Met modieuze mode, met 'n deskundig advies, met persoonlijke aandacht voor u. herenmode door Gerant Paul Kattekwaad bij WASIEL STEITNER 'Aan verkiezingsbeloften houden Dronken Soesterse maakt brokken ELKE WEEK MEER DAN 400,000 ARTIKELEN GRATIS Bij: Dus kom snel en KRAS MEE! VOORDEELMARKT! GLAS HANDEL KANTENKLAAR RUUD SMIT Derde fase reconstructie ontsluitingsweg officieel voltooid Bewoner overloopt inbrekers CIIDEO BI AIHfEff «llrEll lrfV#lflfKalm van Weedestraat 15-17 - HOLLANDSE APPELEN kilo IMPORT SPERZIEBONEN 500 gram MlNl-PftUS&MAXl-KEUS Soesterbergsestroot 51 Soest Politie zoekt blonde dievegge Meisjes op heterdaad BOSAL UITLAATCENTER en AUTOBANDEN SERVICE tegen hoge kortingen en GRATIS montage. De Soester VVD heeft vorige week met een "brief-op-poten" haar grote verontrusting kenbaar gemaakt aan de "eigen" liberale Tweede-Kamerfrac tie, naar aanleiding van de discussie over de politiesterkte. Fractievoorzit ter Bert Krijger, die de brief heeft on dertekend, trekt daarin fors van leer tegen zijn politieke vrienden in Den Haag en attendeert hen nog maar eens op de verkiezingsbeloften die de VVD heeft gedaan op het punt van zorg voor de omgeving en veiligheid van de bur ger. "Niet merkbaar is of u zich daar nog rekenschap van geeft," aldus Krij ger. De Soester fractievoorzitter vindt dat "Den Haag" zich in de discussie over de politiesterkte veelal bedient van techni sche oplossingen "die de werkelijke zorg voor de omgeving naar de achter grond dringen", en dat was nog maar kort geleden nu juist een politiek stand punt van de WD. Hij wijst erop dat de geruchten willen dat Soest nog maar 44,8 politiemannen/vrouwen zou overhouden. "U kunt inbrengen dat dat maar ideeën zijn, doch "Den Haag" bedient zich wel vaker van deze manier om eerst fors te laten schrikken en daarna valt alles wel weer mee. Komen we misschien wel uit op 54 (van de 74 nu). Maar daarmee wordt een gemeente die een goed korps heeft, dat zoveel als mogelijk ook op Een 39-jarige inwoonster van Soest heeft de politie vrijdagmiddag nogal wat problemen bezorgd, toen ze on der invloed van alcohol op de Birk- straat een aanrijding veroorzaakte. Om half twee was de dame al niet nuchter genoeg meer om op tijd op het rempedaal te trappen, toen een voor haar rijdende automobilist af remde. Ze reed er dan ook bovenop. Tegenover de politie gedroeg ze zich zeer recalcitrant. Ze wilde absoluut niet mee naar het bureau en begon te schoppen toen de agenten haar in de politieauto wilden stoppen. Dat lukte tenslotte toch, zij het met "zachte dwang", zoals de politie het uitdruk te. Op het bureau werd ze gekalmeerd en werd haar bloed onderzocht. Daarbij kwam vast te staan dat ze, be halve drank, ook medicijnen had ge bruikt. Haar auto was zo zwaar be schadigd dat hij moest worden weg gesleept. De andere auto, eigendom van een 32-jarige Amersfoorter, had minder schade. straat te zien is (verkiezingsbelofte!), waar de accurate zorg van de politie een onmisbare voorwaarde is om vandalis me en criminalisteit te 'beheersen', vrij gegeven voor een niet-gewenst kli maat," aldus Krijger. 'Ongepast' Volgens hem zou er - met alle begrip voor de zorg in plaatsen waar de crimi naliteit versterking van de politie nodig maakt - een afweging moeten worden gemaakt ten opzichte van andere be leidsterreinen. "Zo'n afweging heeft de fractie (en de gemeenteraad) in Soest ook gemaakt, waardoor er 'eigen' mid delen van Soest voor de politie beschik baar zijn gekomen." Hij vindt het "on gepast" dat er bij de verkiezingen eerst verwachtingen zijn gewekt en dat deze belofte vervolgens "selectief' wordt ge hanteerd. "Soest heeft recht, net als een groot aan tal andere gemeenten, op een adequate politiesterkte. Aanslagen daarop zijn voor de WD-fractie Soest niet aan vaardbaar. Automatisering kan meer 'produktie' betekenen, maar een ver vanging van mensen door automatise ring bij belangrijke publieksfuncties is de overheid nog nergens gelukt. Dat uitproberen op de politie is uit den bo ze," meent Krijger. Uitleggen Hij nodigt de kamerfractie vervolgens uit het lijstje met mogelijke politiesterk tes maar eens goed te bestuderen. "Kijk eens waar de grootste klappen blijkbaar moeten vallen en leg daar de recente kiezersmeningen over de politiek eens naast." Volgens Krijger zal daaruit dan wel blijken dat er, als het beleid niet ver andert, bij de volgende verkiezingen heel wat uit te leggen valt aan de kiezer. "De WD-fractie Soest hoopt dat de af stand tussen Haagse en lokale politiek inmiddels niet zo groot is geworden dat u oplossingen voor de plaatsen die extra politiesterkte nodig hebben nog positief wilt uitleggen voor de andere gemeen ten," klinkt Krijgers waarschuwing. Hij kondigt zijn Haagse vrienden in elk ge val aan dat de Soester WD kontakt zal opnemen met andere "bedreigde" ge meenten. Krijger toonde zich vorige week tijdens de jubileumviering van de Soester WD al verontwaardigd over de Haagse spel letjes met politiemensen. Over de actie van de Soester politie tijdens de huldi ging van Monique Knol merkte hij op dat .hij die "gepast" vond, ondanks het feit dat het publiek het misschien niet zo leuk vond. Kinderachtig vond hij de po ging om de politie het spreken te belet ten door de stekker van de luidspreker uit het stopkontakt te trekken. H U B O Selected Dealer: MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Bert Krijger. Fundamenteel verschil Hij sprak tijdens de bijeenkomst over een fundamenteel verschil met de Haagse liberalen, waar kennelijk al ge sproken wordt over één politieman per duizend inwoners als criterium voor de politiesterkte. Krijger onderstreepte zijn Vrees dat met name gemeenten met een CDA-WD-bestuur het slachtoffer zouden worden van de inkrimpingen. "Als juist de gemeenten die geen pro blemen hebben fors moeten inleveren zal de WD in de polls heel wat zetels kwijtraken." De fractievoorzitter kreeg van zijn ach terban een luid applaus voor zijn stel- lingname. Hij liet weten inmiddels kon- takt te hebben gezocht met Baarn ("ik hoop op een olievlek van protesterende WD-afdelingen"), maar niet met Amersfoort, dat er volgens de lijstjes zo'n 100 man bij zou moeten krijgen. Toon pakte de tractor en ree er mee vort deed nimmer examen en reed 'm aan gort. Hij bakte het bruin de ruiten in puin Van Ede herstelde en 't duurde zeer kort! Beckeringstraal 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 1 60 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN» gerechten uit eigen keuken Bouillabaisse Visragoüt Paella Bengaalse visschotel Ikan Pangang Gemakkelijk en lekker snel op tafel. van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 A.s. maandag huis-aan-huis in Soest en Soesterberg Aanstaande maandag, 24 oktober, verschijnt een extra-editie van de Soester Courant, die huis-aan-huis in Soest en Soesterberg wordt ver spreid. Het is een speciale uitgave, onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur, waarin volop aandacht wordt besteed aan de ge meentebegroting 1989 en andere zaken. De krant wordt in de loop van de middag bezorgd. Voor een belangrijk deel zal deze unieke Soester Courant gevuld zijn met de "algemene beschouwingen": de opmerkingen, kanttekeningen en vragen die de voorzitters van de (zes) gemeenteraadsfracties die Soest rijk is naar aanleiding van de begroting naar voren brengen. Voor deze opzet heeft het gemeentebestuur dit jaar bij wijze van experiment gekozen, om de bevolking van Soest zo veel mogelijk te betrekken bij dit "hoog tepunt" van de lokale politiek. De krant zal verder allerlei achter grond-informatie bevatten, ver zorgd door de Staf Voorlichting van de gemeente Soest, onder leiding van Ben J. van Os, hoofd voorlich ting. Diverse "Soester" onderwer pen - al dan niet actueel - komen op die manier onder de aandacht van een breed publiek. Het is voor iedere burger van Soest dan ook zeker de moeite waard om er kennis van te ne men. Publiek welkom Maandagavond vindt in de aula van het Griftland College aan de Noor- derweg de officiële gemeenteraads vergadering plaats, waarvan de spe ciale krant een (fors uitgevallen) "voorproefje" is. De zes fractievoor zitters houden daarin elk nog een korte toespraak, waarna het ant woord volgt van het College van Burgemeester en Wethouders, het "dagelijks bestuur" van onze ge meente. Deze vergadering is, zoals trouwens élke gemeenteraadsverga dering, openbaar; dat wil zeggen dat het publiek de debatten vanaf de tri bune kan volgen. Uiteraard is de be volking van Soest hartelijk welkom bij deze voor de totale gemeenschap van Soest zo belangrijke beraadsla gingen. De vergadering begint maandag avond om 19.00 uur en krijgt woens dagmiddag 26 oktober, om 14.00 uur, een vervolg. Als er genoeg tijd overblijft - de laatste jaren was dat steeds het geval - wordt 's avonds aansluitend de "gewone" oktober vergadering van de gemeenteraad gehouden. Een bewoner van de Waldeck Pyr- montlaan kreeg vorige week de schrik van zijn leven toen hij ontdekte dat twee inbrekers het op zijn inventaris hadden voorzien. Hij zag ze nog juist verdwij nen met een van de laden van het dres soir, waarin zich o.a. het tafelzilver be vond. Ook namen ze een handtas mee. In zijn verbouwereerdheid belde de man per abuis eerst de brandweer. Toen de politie ter plaats kwam waren de vogels uiteraard al gevlogen. Ze ble ken het huis te zijn binnengekomen door een gaatje te boren in de sponning van een van de ramen. De wethouders Ries van Logtenstein en Günther Plomp hebben de Ko ningsweg opnieuw in gebruik geno men. Ze deden dat door met een oude, door turf voortgedreven wals (in 1925 in Soest Duitsland gemaakt) door een lint te rijden. De derde fase van de re constructie van de 'Weg des Konings' is daarmee officieel voltooid. De ontsluitingsweg van Soest wacht nog twee fases. Zodra de weersomstan digheden het toelaten wordt na de ko mende winter begonnen met de door trekking van de Koningsweg in de rich ting van de Ossendamweg. Die werk zaamheden moeten half september zijn afgerond, omdat de gemeente anders een subsidie van het rijk misloopt. De ambtenaren bestuderen momenteel nog op welke wijze de aansluiting op de Ossendamweg het beste tot stand kan komen. Een tunnel onder de spoorweg overgang bij station Soest-Zuid be hoort tot de mogelijkheden, maar een viaduct zal waarschijnlijk voordeliger uitvallen voor de gemeente-kas. De vijfde en laatste fase betreft de aanslui ting op de Birkstraat. Het kruispunt met de Vondellaan zal te zijner tijd worden gereconstrueerd. Hierover wordt nog een diepgaand verkeersonderzoek ge houden. De provincie heeft 350.000 gulden in de derde fase gestoken. Van het minis terie van verkeer en rijkswaterstaat ont ving Soest drie miljoen gulden. Daar van resteert twee miljoen voor de vol gende fases. Plomp toonde zich vorige week ver heugd dat de Koningsweg nu kan func tioneren in de hoofdwegenstructuur van Soest. "Na de reconstructie in de ja ren zestig is er nu een verbetering van doorstroming. Het is een koninklijke weg die aan alle eisen voldoet. Niet al leen voor de bedrijven, maar ook voor de mensen die naar hun werk moeten. Maar de veiligheid staat wel voorop," aldus de wethouder. Wat dat betreft zijn er nog enkele veranderingen wen selijk in de verwijzingen. De Soester Zakenkring heeft de gemeente erop ge wezen dat voor vreemden mogelijk ge vaarlijke situaties kunnen ontstaan als daar niets aan wordt gedaan. Plomp be loofde beterschap. Minder blij met de Koningsweg-nieu- we-stijl zijn de bewoners van de KLM- flats aan de Johannes Poststraat die Verscholen achter een enorme rook wolk besturen de wethouders drs. Gün ther Plomp en Ries van Logtenstein de stoomwals. hebben geklaagd over geluidsoverlast. Volgens de wethouder heeft Soest er zoveel mogelijk aangedaan de hinder van de passerende auto's terug te drin gen. Zo werd het oorspronkelijke plan voor een vierbaansweg in de kast gezet en bestaat de Koningsweg in beide rich tingen uit één rijbaan. Het grote voordeel van de Koningsweg is in de ogen van Plomp de uitstekende ontsluiting. "De Koningsweg zal moge lijk verkeersoverlast op andere plekken voorkomen, zeker als de vierde fase is voltooid." vanaf *0 Jonagold, Elstar of Cox's Orange Aartbiedingen geldig van do. 20 t/m za. 22 oktober 1988 en alleen in filialen met een groenteafdeling. Het gaat heel goed met onze Nessie. Het kleine poesje is inmiddels uitge groeid tot een volwassen kat die als geen ander verknocht is aan haar 'opvoe ders. Hoewel er heel wat tegen haar aangepraat wordt, echt communiceren kun je volgens mij niet met zo'n poes, dus je weet nooit wat de beweegredenen zijn. Maar zelfs als we er van uit gaan dat slechts de helft van haar liefkozingen echt gemeend zijn en de rest gewoom 'om de smeer' is, dan nog... Het is een echte vrij pot. Sinds we terug zijn van vakantie kunnen we 's avonds zelfs niet eens meer even een straatje om zonder dat ze achter ons aan komt hollen, ons daarna volgend als een hondje totdat zo'n echt blaf beest in zicht komt. Dan zijn de rapen gaar! Als we het niet vergeten, sluiten we haar dus eerst even in haar eigen huis op voordat we aan de wandel gaan. Dan moeten we er aan denken dat het WC raampje eerst dicht te doen, anders zit ze ons al op de hielen nog voordat we de tuin uit zijn. Dat raampje heeft intussen de funktie van katteluikje aangenomen. Het staat dag en nacht open zodat je je een ongeluk schrikt wanneer er tijdens een nachtelijke sanitaire stop vanuit het pikkedonker een zwarte kat een tussen landing op de rug maakt. De veldmuisdiertjes vinden het ook niet zo geweldig van dat raampje. Nessie be toont zich tegenover hen een monster, haar naam waardig. Als iedereen ligt te slapen sluipt ze door de tuin, bespringt een onschuldig muisje en brengt dat le vend en wel via het WC raampje naar binnen, waar ze het doodsbange diertje loslaat met geen ander doel dan er op- nieu w achteraan te gaan jagen. Tegen de tijd dat wij zo 'n zielig gevalletje ontdek ken is het soms al zo beschadigd dat het afgemaakt moet worden. In zo'n situa tie is het stomme dier nog slechts in be weging te krijgen als Nessie er pesterig met haar poezelige poot tegenaan tikt. Toen we onlangs de oven wilden gebrui ken begrepen we waarom de poes niet meer uit de keuken weg te branden was. Eén van haar slachtoffertjes had in doodsnood beschutting gezocht in het fornuis, terwijl ze hoogzwanger was. In de lade lagen vijf roze muisjes, als even zo vele garnaaltjes. Doodsnood en ba rensnood... Voor de muis en haar kin deren was de Dag van het Laatste Oor deel aangebroken. De politie is sinds vorige week op zoek naar een blonde vrouw van ca. 25 jaar, die tijdens een bezoek aan een kapsalon aan de Steenhoffstraat een handtas van een van de andere bezoeksters moet hebben meegeno men. Ze meldde zich bij de salon en maakte een afspraak, naar later is ge bleken onder een gefingeerde naam. Vervolgens verzocht ze even gebruik te mogen maken van het toilet, wat werd toegestaan. Toen ze daarna weer wegging bleek ze de tas te heb ben meegenomen. Daarin zaten be halve een geldbedrag, sleutels en bus- kaarten ook een aantal persoonlijke spullen. Twee meisjes, die vorige week op de Van Weedestraat met twee planten bakken liepen te zeulen, trokken daar mee de aandacht van de politie. Geen wonder, want het was vier uur 's nachts. De jongedames, 17 en 16 jaar oud en verblijvende in een opvanghuis in Soest, bekenden de bakken met varens te hebben weggenomen bij een levens middelenzaak aan de Van Weede straat. Dagelijks geopend van 9.00-18.00 uur. Zaterdag tot 15.00 uur. INDUSTRIEWEG 1Sa SOEST TEL. 02155-1 12 76 b.g.g. 211 08 NIEUW Kom Karpetten Kijken Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600

Soester Courant | 1988 | | pagina 1