Jarig Concertgebouworkest middelpunt campagne Geen drempelvrees voorklassiek ÜWORKEST Extra voordeelcheques Face-lift voor 'In de Houten Klomp' i&KÉHÜtaattfl m*,yxtt /èx^ii Feestavond voor Soester sportbestuurders WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 23 Elke dag open van 10.00 tot 24.00 uur Wintersportruilbeurs Eb. Kareisen Ruiten vernield 'Doorrijder' KBS in beweging Zwierige wintersportmode uit Italië TOT EN MET 31 DECEMBER rwtui PTRtMW 'S1CMROOCHAII.O ttMtt* «kMXOLMXHUINONCO» W MJW\m A^J, mittK PTRtMW MCOROOCHAII.U MlWttf PÖJAW-^*MK0Ul^H4«M»NC<)» R1 Donderdag 27 oktober in C-drie Alle bestuurders van de Soester en Soesterbergse sportverenigingen zijn met hun partners uitgenodigd op een speciale feestavond op donderdag 27 okto ber, 's avonds om 8 uur in het gebouw C-drie. De avond zal in het teken staan van de onlangs gehouden Olympische Spelen. Onder leiding van Koos Postema is een speciaal forum aanwezig om vragen van de sportbestuurders te beantwoorden. In het forum zitten onder meer Hein Vergeer (schaatsen), Klaas Boot (turnen), Henriëtte van Ettekhoven (roeien) en Dick Bruijnestijn (cartonist). Monique Knol (wielrennen) komt wat later die avond wegens verplichtingen elders. De avond - die men ook kan beschouwen als een reünie van sportbestuurders - wordt opgeluisterd door optredens van jonge cabaretiers die finalisten waren tijdens een TROS-concours. Verder wordt medewerking verleend door een combo o.l.v. Piet Daalhuisen. De avond wordt georganiseerd door de afdeling Sport en Recreatie van de ge meente Soest. in Nederland, zelfs dan enig andere kunstenaar, de popmusici inbegre pen. Dit jaar werd hem daarvoor de hoogste fonografische onderschei ding, de Zilveren Fonograaf, toege kend. Muziek moge de meest universele kunst zijn, zij is vluchtig en zo is er eeuwenlang muziek gemaakt die verdween op het moment dat zij ge creëerd werd. Vanaf het jaar 1926 kwam daarin voor het Concertge bouworkest verandering met de eer ste opname o.l.v. Willem Mengel berg. Muziek was toen niet vluchtig meer; dank zij Edisons uitvinding konden en kunnen wij vastgelegde muziek net zo vaak herbeluisteren als wij willen. De platen van het Con certgebouworkest vormen een klasse apart. Het zijn er zeer veel - wanneer we alleen de eerste uitgaven tellen al meer dan achthonderd, maar als ook de heruitgaven worden meegenomen enige duizenden! - en ze zijn bijna allemaal van uitzonderlijk goede kwaliteit. Internationale en Neder landse muziekcritici zoeken al jaren steeds weer nieuwe adjectieven om hun bewondering voor die opnamen en interpretaties onder woorden te brengen. Tal van Edisons, Grand Prix en andere internationale pla- tenprijzen zijn de producties waar aan het orkest heeft meegewerkt ten deel gevallen. Op internationale toernee's blijkt steeds weer dat' die platen uitstekende kwartiermakers in populariteit zijn. Ook in steden waar het orkest voor het eerst op treedt blijkt het al beroemd te zijn. Door die jarenlange productieve sa menwerking met de grammofoon platenindustrie is er een indrukwek kend arsenaal aan vastleggingen op gebouwd. Voor een jubileumuitgave als deze was het daaruit goed kiezen, al brengt de beperktheid van de speelduur met zich mee dat er voor namelijk fragmenten moesten wor den geselecteerd. Beschouwt u het dus maar als een mooi verjaardags boeket, met bloemen van verschil lende kleur en geur en weet dan dat er van die bloemen nog velden vol beschikbaar zijn", aldus Leo Boudewijns. Algemeen Secretaris van de Neder landse Vereniging van Producenten en Importeurs van beeld- en geluids dragers. NVPI. De al enkele jaren zeer enthousiast ontvangen campagne „Geef klassiek kado" heeft al heel wat muziekliefhebbers de oren geopend voor de schoonheid van klassieke muziek. De „klassiekvrees" is er bij velen uitgehaald door de manier waarop de muziekbranche een voor hen bestaande barrière heeft weggenomen. Ook dit jaar wordt er weer veel gedaan om klassieke muziek van hoog niveau naar een groot publiek te brengen. In de eerste plaats is er de LP/MC/CD „Proficiat Concertgebouworkest". Een unieke produktie met uiteraard een hoofdrol voor het 100 jaar bestaande orkest, optredend met een aantal wereldnamen zonder weerga: Riccardo Chailly, Murray Perahia, Edo de Waart, Nikolaus Harnoncourt, Itzhak Perlman en natuurlijk Bernhard Haitink. De LP of musicassette is uitsluitend tijdens de campagne „Geef klassiek kado" verkrijgbaar tot en met 31 december 1988. U' betaalt voor de LP of musicassette 6.95 en voor de CD slechts ƒ16.95. Er zit nog veel meer voordeel aan deze campagne vast, want in de vorm van voordeelcheques bij de LP of musicassette ontvangt de koper twaalf cheques die recht geven om een keur van klassieke topprodukten op LP of musicassette aan te schaffen - gedurende de campagneperiode - voor 9.95 (normaal 19.95). Bij de CD krijgt men twaalf CD- voordeelcheques die recht geven op een korting van 10.- elk op de CD's die staan afgebeeld op de cheques. Fraaie kansen om eens wat vertrouwder te raken met de parels der klassieke muziek. Leo Boudewijns schrijft in deze binnenhoes van dit prachtige platengeschenk „Proficiat Concertgebouworkest": breidde het repertoire verder uit, maar keerde tevens terug naar de traditionele hoogtepunten uit de Mengelbergtijd met de symfonische werken van Gustav Mahler. Via de wereldberoemde Eurovisie Kerst concerten. die elk jaar door miljoe nen kijkers werden gezien en beluis terd. heeft Haitink veel bijgedragen tot de internationale faam van het orkest. Hij maakte meer grammo foonplaten dan enige andere dirigent van al te veel uiterlijkheden, was mu sicus met zijn musici. Bernard Haitink, wiens dertigjarige verbintenis met het orkest pas on langs tot een einde kwam, moest - naar zijn eigen mening - eigenlijk te vroeg aantreden door de plotselinge dood van Van Beinum. Gelukkig aarzelde hij niet pri greep zijn kans. Het orkest kreeg zijn jongste vaste dirigent, eerst nog enkele jaren sa men met Jochum (Nederlandse be stuurders zijn voorzichtig en lopen ongaarne risico's) maar sinds 1964 als enige chefdirigent. Haitink heeft een enorme invloed op het Concert gebouworkest uitgeoefend. Ook hij Het jubileum van het Concertgebouworkest, dat in november haar honderdjarig jubileum viert, is door de Nederlandse grammofoonplatenbranche gekozen tot het middelpunt in de jaarlijkse campagne „Geef klassiek kado". In de periode van 5 oktober tot en met 31 december kunt u bij uw muziekwinkel in het bezit komen van de prachtige LP, CD of musicassette „Proficiat Concertgebouworkest". LP en MC kosten u slechts 6.95, voor de compact disc betaalt u maar 16.95. Bij de elpee en musicassette vindt u tevens twaalf klassieke voordeelcheques met diverse LP's en MC's die in deze actieperiode van 19.95 voor 9.95 worden aangeboden. Bij de CD vindt u twaalf klassieke CD-voordeelcheques die recht geven op een korting van ƒ10.- elk op de CD's die op de cheques afgebeeld staan. Een reden te meer om vandaag of morgen eens even bij uw muziekwinkel binnen te stappen. liter - ook meegenomen worden om thuis met smaak te worden verorberd. Binnenkort wordt er in de snackbar ook nog een nieuwe ijsvitrine geïnstalleerd, die een flink stuk groter is dan het huidi ge exemplaar en dus ruimte biedt voor een sterke uitbreiding van het aantal soorten van het lekkerste roomijs. Straks zijn er wel zo'n 20 smaken ver krijgbaar! De nieuwe inrichting van de keuken maakt het bovendien mogelijk dat de catering-afdeling van de "Houten Klomp" het assortiment opnieuw kan uitbreiden. De salades, koude schotels en complete koude buffetten zijn in Soest en wijde omtrek inmiddels be roemd. Daar komen nu nog een aantal zaken bij, zoals de overheerlijke vegeta rische salades, die met name de niet- vlees of vis-eters zullen weten te beko ren. Drie-gangen-menu Ook het restaurant-gedeelte van de "Houten Klomp" is opgenomen in de veranderingen. In dit uitstekend be kend staande "eethuisje" - dat met zijn charmante eenvoud toch altijd het ge voel weet te geven dat men "echt uit eten is" - wordt voortaan elke week een ander, maar altijd zeer smakelijk drie gangen-menu geserveerd voor prijzen vanaf f 18,75. Vaste gasten van de "Houten Klomp" weten dat ze er een prima maaltijd krijgen voorgeschoteld, en wie zich daarvan wil overtuigen moet binnenkort beslist eens een "hapje" ding, ski's, skischoenen, moonboots, langlauf ski's en schoenen. Deze artikelen dienen in goede staat te zijn, kapotte of sterk verouderde artike len kunnen door de organisatoren wor den geweigerd. De verkoopprijs be paalt men zelf. Men ontvangt per inge bracht artikel een recu dat zorgvuldig bewaard dient te worden. Bij verkoop dient dit recu te worden ingewisseld, en betaalt men de organisatoren 10% ruil- marktcommissie. De verkoop van inge brachte artikelen geschied uitsluitend kontant. Inbrengen: Vanaf woensdag 26 okto ber t/m dinsdag 1 november bij Sport- huis Eb. Kareisen, Soesterbergsestraat 3. Verkoop: Woensdag 2 november van 16.00 - 21.00 uur in De Rank, Soester bergsestraat 18. Afhalen en afrekenen: Woensdag 2 no vember in De Rank van 21.30 - 22.00 uur. Van niet afgehaalde artikelen wordt aangenomen dat de eigenaar daar geen prijs meer opsteld en deze zullen wor den vernietigd. Onbekenden hebben in het weekeinde twee ruiten vernield van het gebouwtje van de postduivenvereniging "De Zwa luw" aan de Schrikslaan. Ook van het cultureel centrum C-drie aan de Wil- laertstraat gingen twee ruiten aan dig gelen. Voor de laatste vernieling zijn waarschijnlijk voetballende jongens verantwoordelijk. Een onbekend gebleven automobilist heeft vorige week aan de Van Weede- straat een aanrijding veroorzaakt en is daarna zonder zich bekend te maken weggereden. Hij botste bij zijn vertrek tegen de auto van een 80-jarige Amers- foortse vrouw op, die met enige moeite manoeuvreerde om haar auto achter waarts te parkeren. ..Het Concertgebouworkest viert zijn eerste eeuwfeest en muzikaal Nedei - land deelt graag in de feestelijkheden met een gevoel van trots. Hoewel symfonie-orkesten in het algemeen niet een „wij"-gevoel oproepen, zoals nationale voetbalteams of zeel snelle schaatsenrijdsters - als zij tenminste winnen toch heeft het Concertge bouworkest door de eeuw heen een plekje in ons hart veroverd. Als het orkest internationaal successen boekt lezen wij dat met instemming en zijn wij blij dat ook de buitenland se muziekminnaars tot een juiste evaluatie van de verrichtingen van onze musici zijn gekomen. Zonder de buitenlandse gasten te kort te willen doen is die nationale populariteit toch vooral toe te schrij ven aan de drie Nederlandse dirigen ten die het orkest vanaf de opl ichting hebben geleid: Willem Mengelbeg. Eduard van Beinum en Bemard Hai tink. Mengelberg heeft in een tijd dat de media nog niet zo ontwikkeld wa ren als tegenwoordig meer voor do verbreiding van de klassieke muziek gedaan en daamee voor zijn orkest (en voor zichzelf!) dan wie ook Hij werd door musici en publiek op han- den gedragen en als een nationale held geëerd en bewierookt. Hij was in staat om het Olympisch Stadion vol te krijgen, zoals oude Polygoon beelden nog kunnen bewijzen. Zijn opvolger. Eduard van Beinum. bleek van een geheel ander karakter. Bescheiden, toegewijd, zonder zich zelf op de voorgrond te plaatsen, nam hij de leiding van het orkest over van zijn illustere voorganger. Hij ver breedde het repertoire, ontdeed het Het nieuwe interieur van de snackbar, met v.l.n.r. de medewerkers Miranda Maarten en Peter. Foto: Goos van der Wilt. gaan eten aan de Molenstraat. Voor taan is er elke weekeinde ook een spe ciale weekend-aanbieding, die per ad vertentie in deze krant wordt aangekon digd. Met al deze veranderingen hebben ook de openingstijden van de "Houten Klomp" een wijziging ondergaan. De zaak - zowel de snackbar als het restau rant - gaat voortaan elke dag al om 10.00 uur open, zodat men er ook voor een vroege lunch (of een laat ontbijt?) terecht kan. De "Houten Klomp" sluit elke dag zijn deuren om 24.00 uur. De wintersportruilbeurs, gewoontege trouw georganiseerd door Sporthuis Eb. Kareisen, zal ongetwijfeld voor veel drukte zorgen op woensdag 2 novem ber in gebouw De Rank aan de Soester bergsestraat, een 'skilengte' tegenover de zaak. Om de cliënten tot dienst te kunnen zijn zal de beurs niet in het weekend plaatsvinden. De artikelen die kunnen worden inge bracht zijn: schaatsen, wintersportkle- De ouderraad van de KBS Soestdijk heeft een sponsorloop georganiseerd in het kader van een landelijke sportmani festatie. De kinderen van de school zul len op woensdag 26 oktober geld bijeen lopen voor een aantal acties. De opbrengst van de sponsorlopen in den lande wordt besteed aan de realisa tie van voorzieningen bij ziekenhuizen of onderzoekcentra. De leerlingen van de groepen 6 tot en met 8 lopen rondjes van 250 meter. Per ronde kan men de kinderen voor een bepaald bedrag sponsoren. De lopers halen het geld met een bewijskaart van de afgelegde rondes op donderdag 27 of vrijdag 28 oktober op bij de sponsors. De sponsorsloop bij de KBS Soestdijk begint om 14.00 uur. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 GA'M SNEL HALEN BIJ m lil m inrt gIIIM tJUUI/CIV er CAiia m r» /I Steenhoffstraat 13a- 15. Soest, telefoon 02155 12 1 32. LP/MC 6.95 CD 16.95 "In de Houten Klomp", het bekende petit-restaurant annex snackbar aan de Molenstraat, heeft vorige week de winter ingeluid. Dat gebeurde niet al leen met een flinke inwendige opknap beurt, maar ook met de uitbreiding van het assortiment met o.a. een weke lijks wisselend drie-gangen-menu. Wie de "Houten Klomp" binnenkomt zal het onmiddellijk opvallen: het inte rieur heeft een witte kleur gekregen en het geheel oogt daardoor fris en eigen tijds. In het oog srpingend is ook de lichtbak met het tarievenbord, boven in de snackbar, waardoor de gasten in één oogopslag kunnen zien wat er zoal te krijgen is en wat ze daarvoor moeten neertellen. In de keuken is inmiddels nieuwe apparatuur geïnstalleerd, zoals een nieuwe oven en een grotere magne tron-oven, waarmee sneller en efficiën ter kan worden gewerkt. Winterkost Dat heeft direct al gevolgen voor het aanbod, want met ingang van deze week is er volop "winterkost" te krijgen, waarmee de "Houten Klomp" zich in de loop der jaren al een uitstekende naam heeft verworven. Elke dag ser veert men in het winterseizoen bij de "Houten Klomp" heerlijke stamppot ten, zoals boerenkool, zuurkool, hut spot en chili con carne, voor de bijzon der schappelijke prijs van f 9,50. Daar naast is er weer volop zelfgemaakte erwtensoep, bruine-bonensoep en gou- lashsoep verkrijgbaar. Die kunnen - per Het is vaak een lust voor het oog, wat Italiaanse ontwerpers van winter- sportkleding uit hun koker toveren. De nieuwe collectie Zeno Sportswear die speciaalzaak Nic. van Dam toont, illu streert dit weer eens. Genieten gebla zen! Multifunctioneel is het wachtwoord Het valt op dat de sportmodekoningen tegenwoordig gespitst zijn op 'multi functionaliteit': sportkleding moet niet alleen geschikt zijn voor de desbetref fende tak van sport, maar ook op ande re momenten kunnen worden gebruikt. Voor de stylisten van Zeno heeft dit as pect een belangrijke rol gespeeld. On der het motto "for all your outdoor acti- vities" ontwierpen zij een collectie fris aandoende skikleding, die het even goed doet op de witte pistes als op het hockeyveld. Als het aan Zeno ligt wordt het een fleu rig gezicht in de wintersportoorden. Er is veel gewerkt met 'dayglow' kleuren, zoals kobaltblauw, paars, appelgroen en cyclaam. Behalve dat dit typisch jeugdi ge skimode is, dient de uitstraling van die kleuren meteen ook de veiligheid: zo'n 'pistekogel' zie je beslist bijtijds aankomen! Er is overigens meer fraais in het Zeno-rek, zoals écru, donker groen of mosterdgeel. Race-blokjes in trek Een nouveauté in de nieuwe skimode vormt de originele zwart-wit blokvoe- ring, waarmee de dra(a)g(st)er bewijst tot de snellere sneeuwgangers te mogen worden gerekend. Zeno brengt dit snuf je in de Pirenei kwaliteit (100% nylon). Voor alle modellen van Zeno geldt een uitstekende wind- en koude wering. De collectie omvat een flinke variatie in aanstekelijke fluo-sneeuwhemden en pantalons. Wat de prijzen betreft: ruim- vallende jacks en anoraks van Zeno gaan over de toonbank voor prijzen v.a. f 235,—, terwijl u een gewatteerde ski pantalon in de wacht sleept voor f 149,—. Omdat sportspeciaalzaak Nic. van Dam service en vakmanschap hoog in het vaandel draagt, zult u plezier be leven aan uw verkenningstocht.

Soester Courant | 1988 | | pagina 23