ian buis baurn nieuwe boeken Kinderboekenweek slaat aan in Soest Libris. De Complete Boekhandel. WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 25 INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN uitgave Veel belangstelling voor activiteiten Het is nog volop „de boekenweek voor de jeugd" stapels fijne nieuwe kinder boeken en bekroonde boeken Kom snel kijken bij Boekhandel Wandelen met Vroege Vogels KETTING FORMULIEREN NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Wie ben jij God Auteur: Kees Wijnberg Uitgever: J.N. Voorhoeve De titel van dit voortreffelijke boekje vertolkt in tal van opzichten vragen en gevoelens van volwassenen en kinde ren. De samensteller en auteur, Ds. C.P. Wijnberg, heeft het nadrukkelijk op peuters afgestemd. In vijfentwintig ver halen wordt op een verantwoorde en speelse wijze ingegaan op vragen die kinderen tussen 3 en 8 jaar kunnen be zighouden. Kinderen op weg helpen door hen bij de hand te nemen. "Wie ben jij God" is daartoe een eerste en zeer mooie aanzet. Onze Vader Mattheüs 6 Uitgever: J.N. Voorhoeve "Onze Vader," een juweel van een boekje. Ontleding van het meest gebe den gebed. De lezer zal er een bron van troost en inspiratie in kunnen vinden. Elk onderdeel van het "Onze Vader" wordt er in belicht aan de hand van cita ten uit het werk van christelijke schrij vers en dichters. Samen met de schitte rende kleurenfoto's verduidelijken en verlevendigen deze citaten de zin van vragen - geloven en aanvaarden. Henny Auteur: Angeline v.d. Berg Uitgever: SUA Een apart, maar zeer indrukwekkend beeldverhaal, handelend over een pe riode van tien jaar waarin een zestienja rig fabrieksmeisje uitgroeit tot een zelf standige vrouw. Tien jaar waarin een bescheiden droomwereld aan flarden wordt gescheurd door de realiteit. Het leven biedt de hoofdpersoon Henny en haar gezin minimale overlevingskan sen. Desondanks voelt ze zich geen slachtoffer en groeit, naarmate "de film" zich ontrolt uit tot een vrouw die eerder bewonderenswaardig dan bekla genswaardig over komt. Hedy d'Anco- na concludeert in haar voorwoord dan ook zeer terecht dat bewustwording van dit soort vrouwen, met als einddoel menselijk geluk, niet volgens het recept van uitsluitend emancipatie leverbaar is. Henny, een monument in woord en beeld voor een monumentale vrouw. He mam, m'n billen laten een boertje Uitgever: Novella Noteren als zeer betaalbaar geschenkje voor de komende feestdagen. De uitga ve lijkt op iets wat een kinderwoorden boek zou kunnen zijn. Daarin honder den uitspraken die door peuters gebe zigd werden en/of worden. Een koste lijk bezit. Poeslief Diverse auteurs Uitgever: Novella Al sinds mensenheugenis wordt de mens gefascineerd door het fenomeen kat. De meest voorkomende viervoeter in Nederland. Gekoesterd en gehaat, in ieder geval ondoorgrondelijk. In dit boekje zeer lezenswaardige verhalen die de liefde tussen mens en kat in al haar facetten tonen. W.E Hermans, J. Bernlef, Yvonne Keuls, Godfried Bo- mans e.v.a. auteurs van naam getuigen ervan. Qua samenstelling niet voor de poes dus. Hondse verhalen Diverse auteurs Uitgever: Novella Een zeer honds werkje waarin auteurs als Bob den Uyl, Alfred Kossmann, Jan Hanlo, Simon Carmiggelt, Eelke de Jong, Rudy Kousbroek en vele andere in alleraardigste verhalen getuigen van de belangrijkste vriend en metgezet van de mens. Auteur en hond vormen in "Hondse Verhalen" een soms aandoen lijke twee-eenheid. Aanvallen Auteur: Hans Busman Uitgever: Novella Sinds Oranje na het behalen van het Europees kampioenschap uit de as her rezen is slaat het virus voetbalgekte weer toe. "Aanvallen", de meest ge hoorde slogan in het sportjaar 88, is daarvan het bewijs. Samensteller Hans Busman mikt op een suksesvol vervolg in de a.s. wereldkampioenschappen en speelt daarop met knappe tekeningen en teksten in. Voor nog geen tientje te geef. Sumatra, kolonialen, koelies en krijgers Auteur: Louis Zweers Uitgever: Fibula Een schitterend uitgevoerd kijk- en leesboek met daarin het vroegere kolo niale bezit Sumatra centraal. Geschre ven en samengesteld door Louis Zweers. "Een gedrevene", geïnspireerd door de verhalen van zijn grootvader die als marinier in de jaren negentig op Lombok en Atjeh heeft gediend. Nostalgie zonder toevoeging van mar sepein. Zonder details in te gaan vertel len foto's en de geschreven toelichting voldoende om een indruk te krijgen. Hoe het destijds met de Nederlandse koloniale huishouding aldaar was ge steld. Het boek bevat vele exclusieve, nog nimmer gepubliceerde foto s. Knap werk van twintig fotografen, die met technisch beperkte mogelijkheden his torische en sociale aspecten van het Su matra uit de 19e en begin 20e eeuw in beeld brachten. Het boek is een must voor hen die de Gordel van Smaragd een warm hart toedragen en heeft de ge neratie die 't alleen van horen zeggen heeft gehad veel te vertellen. De memoires van Nathan Sjtsjaranksi Auteur: Nathan Sjtsjaranski Uitgever: Balans Als je je niet met politiek bemoeit dan bemoeit de politiek zich je wel met jou. Neerslag van de memoires van Nathan Sjtsjaranski, symbool van de strijd om mensenrechten in de Sovjetunie. In fe bruari '89 is het driejaar geleden dat de auteur, na speciale interventie van Rea- gan en Gorbatsjov, na achteneenhalf jaar gevangenis en werkkamp werd vrij gelaten. Zonder, gemeten naar Wester se begrippen, een enkele aanleiding werd de auteur in 1977 door de beruch te KGB ontvoerd. Zijn JOOD-zijn, zijn hunkering naar Israël, zijn niet aflaten de strijd voor mensenrechten in zijn ge boorteland bestempelden hem als ver rader van volk en staat. Het is onbegrij pelijk hoe Sjtsjaranski er in is geslaagd zijn afschuwelijke en mensonterende ervaringen in een wereld van intimida tie, honger en minachting op papier te zetten. Los van zijn kwaliteiten als schrijver, erfenis van een wijze vader die journalist was, komt hij in deze memoi res naar voren als een ijzersterke per soonlijkheid, een man met karakter. Onverzettelijk in zijn rotsvaste geloof en verzet. Kennis nemen van deze ma cabere reportage is ook concluderen dat betogingen voor mensenrechten, on geacht de vorm waarin ze plaats vinden, wel degelijk resultaten opleveren. Sjtsjaranski, een realistische dromer, een strijdbare vechter die zijn geloof op een andere, betere wereld door hoop op Hem heeft gevestigd. Deze memoires en zijn vrijlating zijn daarvan een in drukwekkende aktuele getuigenis. Gelooft u mij, het was een genoegen Auteurs: Mr. J.M.A.H. Luns en Pierre Huyskens Uitgever: Sijthoff Kijkend in de achteruitspiegel Mr. Jo- seph Luns op zijn praatstoel. Tegenover zich Pierre Huyskens, literaire notulist en wat ontboezemingen betreft luiste raar en vertrouwensman van vele gro ten van dit land. Oud-minister van Bui tenlandse Zaken en secretaris-generaal van de NAVO is er zo een. Het accent van dit kostelijk en zeer fraai uitgevoer de boekwerkje ligt op Mr. Luns Brus selse periode 1971-1984. Op een wijze, zoals alleen deze markante persoonlijk heid is voorbehouden, gaan we in 152 pagina's met hem de wereld rond. Vele smakelijke anekdotés, tot nadenken stemmende uitspraken en wat onge nuanceerde opvattingen maken van dit boek, gecompleteerd met foto's uit het persoonlijk archief van deze uitzonder lijke staatsman, meer dan pretentieloos en vrijblijvend lees- en kijkvoer. Het is de niet geringe verdienste van de am bachtelijke journalist Huyskens op deze wijze Mr. Luns te leren kennen. Vertel ler en samensteller kunnen tevreden zijn. De lezer evenzeer. Verlaten tempel van de macht Auteur: Chinua Achebe Uitgever: In de Knipscheer Een hernieuwde kennismaking, en wat voor een, met een opmerkelijk auteur. Tien jaar geleden verscheen in ons land de veel besproken roman "Een wereld valt uiteen," vrij snel gevolgd door "Pijl van God," "Weerzien met vreemden" en "Een zoon van zijn volk." Romans gesitueerd rond de Nigeriaanse geschie denis in de 19e en 20e eeuw. "De verla ten tempel van de macht" sluit daarop aan. Chinua Achebe is in veel opzichten en gezaghebbend auteur. Ruim 20 jaar geleden voorspelde hij in een van zijn romans de revolutionaire ontwikkelin gen die zijn land te wachten stonden. Zijn nieuwe roman heeft met de fictie van toen niets meer te maken en schil dert de realiteit van vandaag. Een reali teit die de wankelheid van rotsvaste ze kerheden bloot legt van hen die menen de macht te bezitten. Als een van de weinige Afrikaanse auteurs bezit Chi nua Achebe de niet geringe moed de monsterachtige gezwellen die zijn land genoten creëren tot op het bot te ontle den. Een diepgravende roman met de andere kant van de Afrikaanse medaille als inzet. Gorbatsjov, de nieuwe man Auteurs: Nikolai Poljanski en Alexander Rahr Uitgever: Helmond Wie is de man die het sinds maart '87 in het Kremlin voor het zeggen heeft? Wat mag de Sovjetburger, wat kan de rest van de wereldbevolking van Michail Gorbatsjov verwachten? In een tijd waarop het lijkt dat ongeveer alles in politiek Moskou wcrdt gerenoveerd dan wel vernieuwd een even interessan te als aktuele vraagstelling. De twee au teurs baseren hun bespiegelingen en toekomstverwachtingen niet op losse gronden. Beiden bezitten ze de Russi sche nationaliteit. Een van hen was zelfs Sovjetdiplomaat die in het begin van de tachtiger jaren in het vrije Westen domi cilie koos. Hun visie op de toekomst met een nieuwe president aan het roer is gestoeld op eigen inzichten en gesprek ken met emigranten die "de nieuwe man" persoonlijk gekend hebben. Be driegt de schijn van vandaag, of hebben de auteurs het bij het rechte eind? In dit bijzonder lezenswaardige boek over- De Kinderboekenweek die vorige week woensdag in Soest - evenals in het hele land - van straat is gegaan is een groot succes. De talrijke activitei ten die de verschillende samenwer kende instellingen (centrale biblio theek, bibliotheek Overhees, biblio theek Soesterberg en C-drie, maar ook Artishock en het Museum Oud- Soest en de kinderboerderij De Vrije Teugel) samen hadden georganiseerd hebben in het algemeen heel veel be langstelling getrokken. Veel jeugdig volk was er bijvoorbeeld op de been in Soesterberg, waar het openingsfeest werd gevierd door wel honderd kinderen. Ook naar het voor lezen kwamen in Soesterberg heel wat kinderen luisteren. In Soest begon het programma met een erg leuke poppenkastvoorstelling. Donderdag was het niemand minder dan Burny Bos ("Lange Jaap") die daar de prijzen uitreikte van de kunst-objec tenwedstrijd. Daaraan hadden meer dan 100 kinderen meegedaan, die met elkaar of alleen in totaal zo'n 70 kunst werken hadden gemaakt. De eerste prijs ging naar Selma Hartsuyker, Christie Toorman en Na- dia van Houwelingen, die een prachtige flat hadden gemaakt. De tweede prijs was voor Leontine Loebes en Joke van Tol voor hun fraaie boom, en de derde voor Dennis Kox en René van Homoet voor hun wiel. De groepsprijzen gingen naar De Vrije Teugel ("Kijken in de toekomst") en naar de groepen 4 en 5 van basisschool De Wegwijzer, die sa men een dierentuin hadden gemaakt. Het werd een gezellige middag in de jeugdafdeling van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan, want Burny Bos ver telde natuurlijk nog een mooi verhaal van hemzelf en stelde samen met de kinderen nog een nieuwe verhaal sa men. Tekenwedstrijd Vrijdag volgde in de bibliotheek Over hees de prijsuitreiking van de teken wedstrijd, waarbij niemand minder dan Gouden Griffel-winnares Margriet Heymans de prijzen uitdeelde. Die wer den gewonnen door Janneke Sein (4 jaar), Marcia van Asch (6), Natascha Koops (7), Judith Zaïre van Arkel en Sanne Elise de Boer (8), Henk-Jan Vrieling (9) en Patricia Vonk (10). Ze kregen allemaal een fraai boek. Aan de wedstrijd hadden 215 kinderen meege daan, die allemaal hun favoriete boek illustreerden. Met Margriet Heymans - die natuurlijk ook iets vertelde over haar eigen werk - maakten de kinderen o.a. nog maskers en werd er naar harte lust gefröbeld. De stripmiddag in C-drie had zondag wat minder bezoekers, maar het werd een gezellige middag waar de bekende Soester striptekenaar Carol Voges over zijn werk vertelde. Samen met zijn jeug dige publiek maakte hij een nieuwe strip. De kinderen konden ook beschui ten versieren, tekenfilms kijken en op dè foto met een bekende stripfiguur, zoals Mickey Mouse of Donald Duck. Kinderfeest Maandag werd er in Overhees een ge weldig kinderfeest gehouden, waar ze ker 100 kinderen aan meededen. Hier bestond het programma o.a. uit films kijken, schminken, knutselen en pop penkast, wat allemaal bijzonder in de smaak viel. 's Middags werd in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan het theaterstuk "Het gehiem van Propp" Margriet Heijmans met de winnaars van de tekenwedstrijd. gespeeld, waarvoor de jeugd allerlei wegwerpmateriaal van huis had meege nomen, waarvan later het fraaie Mu seum van de Weggegooide Dingen werd gebouwd. Ook deze activiteit viel erg in de smaak. De Kinderboekenweek is nog niet afge lopen. Op hét programma van donder dag en vrijdag staan nog een aantal acti viteiten, die vast ook heel wat publiek zullen trekken, vooral ook omdat het herfstvakantie is. Burny Bos met de winnaars van de kunstobjectenwedstrijd: Selma Hartsuyker, Christie Toorman en Na- dia van Houwelingen. heerst het optimisme niet. De auteurs verwachten met betrekking tot de bui tenlandse en defensie-politiek weinig opzienbarende veranderingen en be schouwen de hervormingen in eigen land als een overgangsmaatregel, nood zakelijk om een nieuwe periode van sta biliteit te kunnen ingaan. De tijd zal het leren. Door gevaarlijke gekken omringd Auteur: Willem Frederik Hermans Uitgever: De Bezige Bij In de bundel "Boze brieven" publiceer de Willem Frederik Hermans essays die tussen 1973 en 1976 in Het Parool ver schenen. "Door gevaarlijke gekken om ringd" kan daarop als een vervolg wor den gezien, zij 't met de aantekening dat het pseudoniem Bijkaart is verdwenen en W.F. Herman er voor in de plaats komt. "In het bezigen van schuilnamen is de klad gekomen," luidt de toelich tende verklaring van de auteur. Het doet er allemaal weinig toe. In "Door gevaarlijke gekken omringd" opnieuw vele bewijzen van het literaire meester schap dat Hermans toebehoort. Zijn meer dan honderd bespiegelingen in dit indrukwekkende boek samengebracht werden geschreven tussen 1977 en 1987. Sardonisch afstandelijk, bijtende spot en een zeldzaam gevoel voor hu mor zijn als vanouds de ingrediënten waarvan de man in Parijs zich bedient. Knap gedoseerd, schitterend van com positie, kortom een verhalenbundel om een leven lang lief te hebben. De Plantenkliniek Auteur: Ir. Walter Kremnitz Uitgever: Bogot& Van Rossum Met de winter in aantocht is "Plan tenkliniek" een zeer aanbevelenswaar dig boekje voor iedereen die min of meer regelmatig met kamerplanten te maken heeft. Zeer practisch en over zichtelijk worden de zwakke punten be schreven van ruim 100 populaire ka merplanten. Van begonia tot cactus. Plaatsing, watervoorziening, bemesting en tal van andere onderwerpen komen in dit van zwart-wit illustraties voorzie ne boekje aan de orde. Ziek zijn en be ter worden, afgestemd op de levensvat baarheid en houdbaarheid van kamer planten, is de inzet van "Plantenkli niek". Nieuwe gids voor school en beroep Auteur: A. Martens Uitgever: De Toorts De 25e editie, herzien en aangepast, van een gids die is ontstaan uit de be hoefte aan een handzaam instrumenta rium om zowel de deskundige als de leek, jeugd en volwassenen van dienst te zijn bij beroepskeuze en bij advise ring in her- en bijscholing. Voor de tijd waarin wij leven bepaald dus geen overbodig luxe. Naast een compleet adressenbestand heeft de deskundige samensteller, stafdocent aan de Akademie-Mens-Arbeid te Til burg, ook serieuze pogingen in het werk gesteld mogelijkheden aan te geven en wegen te wijzen die men zich baant door middel van onderwijs en scholing. Een zeer instructief boek voor vandaag, maar vooral met 't oog op morgen. Gewoon Willem Duys Diverse auteurs- Uitgever: La Rivière- Voorhoeve Nimmer door enige vorm van beschei denheid gehinderd slaagt Willem Duys er dit keer in zelfs buiten beeld belang stelling en publiciteit naar zich toe te trekken. De dit jaar zestig jaar gewor den presentator-journalist-zakenman wordt in dit boek bezongen en bejubeld door vele vaderlandse prominenten. Veel clichéachtig eerbetoon, zij 't met de aantekening dat de bijdragen van Maartje van Wegen, Henk van Gelder en Martine Bijl niet bol staan van louter aanbidding. Voor wie Willem Duys voor altijd in het hart sluit een boekje om te bezitten, al wordt er te weinig een boekje over hem open gedaan. Zeven sloten Auteur: Dr. Kees van Kooten Uitgever: De Bezige Bij Auteurs die op redelijk literair niveau amusant kunnen schrijven zijn dun ge zaaid. Zeker waar het Nederland be treft. De Kees van Kooten, uit de tijd dat zijn naam zonder de voorafgaande toevoeging Dr. werd geschreven, was er zo een. Hedonia, Modernismen en an dere titels waren en zijn daarvan leven de bewijzen. In "Zeven sloten" is deze van Kooten, helaas, te weinig terug te vinden. Zijn auto-biografisch vertelde belevenissen doen af en toe poenerig aan en roepen in niets herinneringen op aan de jongen uit het volkse Haagse Zuiderpark. Daar waar Dr. van Kooten weer met beide benen op de grond staat is hij weer herkenbaar. Een van ons. De hoofdstukken Naar Delft heen - Eufo- ridrine en Kaplaarzen leveren daarvan schitterende bewijzen. Te weinig echter om 171 pagina's volledig geboeid te worden. "Zeven sloten" is desondanks een aardige bundel met een teveel aan weinig interessante derden en een te weinig Haagse volksjongen van Koot en. De culinaire speurder Auteur: Ben ten Holter Uitgever: AS. IV. Bruna Deze tweetalig culinaire gids, Neder lands en Engels, verstrekt aktuele infor matie over culinair Amsterdam in alle verschijningsvormen. Restaurants, slij terijen, primeur-groentewinkels, de beste banketbakkers, kruidenwinkels, bierhuizen en ander specialisme op cu linair terrein zijn, mede door de in dit boekje opgenomen plattegrond, in een oogopslag te vinden. Alleen naar de openingstijden dient de geïnteresseer de lezer persoonlijk telefonisch te infor meren. Een schoonheidsfoutje in een meer dan compleet adressenbestand. Het Brussels kroegenboek Diverse auteurs Uitgever: Project b. v. In navolging van het Antwerps Kroe genboek nu dus een kijkje in Brussel. De vijf Belgische auteurs die in de Bel gische hoofdstad hun stamenei hebben slagen er voortreffelijk in met hun sma kelijke verhalen de lezer dorstig te ma ken. De sfeer van de Brusselse kroegen, hun specialiteiten, de uitbaters en alles wat een pint of een glas champagne doet smaken worden in dit boekje aan de orde gesteld. In een sappige en on conventioneel stijltje gebracht. Op naar Brussel luidt de conclusie na lezing. Om U daar op weg te helpen krijgt de lezer, middels bijgesloten cheques, 12 pintjes van de Brusselse uitbaters aangeboden. Naar uw believen gezondheid of santé dan maar. Wijn cursus Auteur: Robert Leenaers Uitgever: A. W. Bruna We hebben er sinds de zestiger jaren let terlijk en figuurlijk steeds meer de mond van vol, maar wat het natuurpro- dukt wijn betreft schort er nogal wat aan een degelijke kennis van zaken. Om daarin verandering te brengen werden in de loop der tijd kostbare verhande lingen geschreven die de verbruikers slechts ten dele wijzer maakten. Wijn cursus, geschreven en samengesteld door een wijnkenner "van stand" Ro bert Leenaers, vormt daarop een op merkelijke uitzondering. Daarin alle praktische aspecten van wijn en advie zen om van ieder glas wijn optimaal te genieten. De auteur schrijft in eén be grijpelijke taal en richt zich allerminst uitsluitend tot de bezitters van wijnkel ders. Trouwens, die weten 't allemaal al? Functionele informatie in beeld completeert deze zeer aanbevelens waardige wijngids. Informatie voor mensen met rugklachten Auteur: Dos Winkel Uitgever: Bohn-Scheltema Holkema Bijna 50 pagina's informatie voor men sen met rugklachten. Huiswerk voor de patiënt(e) die na een bezoek aan de huisarts of fysiotherapeut instructies heeft meegekregen over hoe en wel en niet met de rug moet worden omge gaan. Dit boekje, boordevol informatie in woord en beeld, kan daar een uitste kend hulpmiddel bij zijn. Voor de prijs hoeft U het zeker niet te laten. Voor nog geen tientje wordt U in tal van opzich ten een stuk wijzer gemaakt. De nieuwe medicijnen strip Auteur: Ivan Wolffers Uitgever: Ambo De intentie van de auteur, die overigens op dit terrein een uitstekende reputatie heeft, is er een van de mens hoeft niet alles te slikken. Niet ten onrechte staat Ivan Wolffers huiverige t.o.v. de voor lichting rond medicijnen die nota bene door de eerst belanghebbende, de far maceutische industrie, wordt gefinan cierd. De nieuwe medicijnen strip geeft op informatieve wijze tegengas en roept gebruikers van medicijnen op de voor- en nadelen van het gebruik van medicij nen kritisch tegenover elkaar af te we gen. Informatieve informatie, mede omdat er met veel vastgeroeste voor oordelen en veronderstellingen wordt afgerekend. Moeilijk lerende kinderen Auteur: J. van Weelden Uitgever: Lemniscaat Moeilijk lerende kinderen. Een catego rie aan wie je zo op het eerste gezicht niets bijzonders ziet maar die, omdat hun intelligentie beneden het normale niveau ligt, is aangewezen op speciaal onderwijs. Schoolse studie en ook het Kinderboekenweek Gouden griffel: TOON TELLEGEN, Toen niemand iets te doen had 4A QQ (10jaare.o.)L Zilveren Griffel én Libris Woutertje Pieterse Prijs Gouden penseel: MARGRIET Annetje Lie in het holst van de >4 ft QQ HEYMANS nacht (6 jaar e.o.) 13. Boekensleutel: AHLBERG De puike postbode 07 50 (6-8 jaar)I Zilveren griffels: TRUDEDEJONG Lola de beer i7 90 (tot 6 jaar)I lm KEES STIP Mij beesten staan er gekleurd QQ 90 op (tot 6 jaar) GUUS KUYER Tin Toeval, beide deeltjes -4 Q gQ (6 jaar e.o.)p.d. PAUL BIEGEL De Rode Prinses zilveren QO 90 penseel, (9 jaar e.o.)£Lt£Lu ELS PELGROM Het onbegonnen feest -4 Q gQ (9 jaar e.o.)IÏ7. IMME DROS De trimbaan QQ CQ (13 jaar e.o.)ZZ. CYNTHIA VOIGT De hardloper f\r- QQ (13 jaar e.o.)tO. Zilveren Penseel: JANET EN Botje en Botje QQ CQ ALLEN AHLBERG (tot 6 jaar) En bovendien: GRATIS ballonnen GRATIS sprookjesprentenboek GRATIS de extra dikke KINDERBOEKENMOLEN, een gids boordevol informatie over jeugdboeken. Speciale kinderboekenweekuitgave O gQ tijdelijk slechtsO. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Auteurs: Kees Duinker, Joost Huij- sing, Carla van Lingen. Uitgeverij: Bosch Keuning Baarn Prijs f24,50 De makers van het populaire radiopro gramma Vroege Vogels doen elke week hun uiterste best om natuurminnende landgenoten naar buiten te sturen. Op zoek naar verrassende plekjes en oog verblindende landschappen. Vroege Vogels laat de wandelaar met andere ogen kijken, maar ook luisteren, ruiken en voelen. Voor deze wandelaars is er nu het boek Wandelen met Vroege Vogels, waarin programmamakers kees Duinker, Joost Huijsing en Carla van Lingen 32 gebie den in Nederland hebben geselecteerd waar leuke wandelingen te maken zijn. Een speurtocht naar de voetpaden die nog niet zijn platgereden. Aan de hand van duidelijke kaartjes, die voldoende ruimte overlaten om van de uitgestip pelde route af te wijken, voeren de wan delingen over oude kerkhoven en via smokkelpaden. Maar ook daar indus triegebieden, langs vloedlijnen en over de bergtoppen van ons vlakke land. De wandelaars worden begeleid door teke ningen van Kees van Scherpenzeel, ver sjes van Ivo de Wijs en vogelbeschrijvin gen van Nico de Haan. Er zijn acht thema's, met elk vier wan delingen verspreid over het hele land: Dijken en dijkjes, Onder de rook van..., Dodenakkers, Beken en sprengen, Bergsport, Bodemschatten, Smokkel paden en Natte voeten. Tweeëndertig Vroege Vogels Voettoch ten van Maasvlakte tot Moddergat: door het mooiste en soms bedreigde Nederland. sociale leren, voor andere kinderen re delijk verteerbaar, roepen bij minder begaafden problemen op. Verkeerde beoordelingssituaties woden dan ge volgd door misverstanden en onbegrip. Het moeilijk lerende kind gedoemd te mislukken? Op zeer wetenschappelijke wijze neemt de auteur daartegen stel ling. Puttend uit en verwijzend naar ve le wetenschappelijke publicaties op dit terrein geeft hij handvatten die leer krachten en ouders op weg kunnen hel pen. Geen lichte en gemakkelijke kost. De moeite van het lezen echter meer dan waard. Hoeve De Terp Auteur: Mien van 'tSant Uitgever: G.F. Callenbach Wie een voorkeur heeft voor streek- en familie-romans, in Nederland zijn er dat miljoenen, zal daarbij regelmatig het veelomvattende werk van Mien van 't Sant omtmoet hebben. Een veel- schrijfster die keer na keer aantoont als geen ander de niet geringe kunst te ver staan met weinig ingrediënten sfeervol le, levensechte verhalen te kunnen schrijven. De omnibus "Hoeve De Terp" is een van haar vele bekende boe- in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen korte levertijden. - Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 ken die voor deze uitspraak model staat. Wie nog niet met het jonge boeren echtpaar Dirk en Jannie heeft kennis gemaakt snelle nu naar de boekwinkel waar deze speciale familieroman tot 31 december a.s. tegen een uitzonderlijk lage voordeelprijs in de aanbieding is. Lr.

Soester Courant | 1988 | | pagina 25